Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Soma01 válasza Avalion (#22799) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor pontosan mi is ez a cucc amit hordozol?

(#22802) Avalion válasza Soma01 (#22801) üzenetére


Avalion
csendes tag

a wifi kartya tipusa tl-wn353gd az ap tipusa meg wl-5460ap(ez lanon keresztul kapcsolodik a gephez)

(#22803) DanielK válasza kali (#22800) üzenetére


DanielK
addikt

"We do not recommend using the TKIP encryption if the device operates in
802.11n mode due to the fact that TKIP is not supported by 802.11n specification."

Ezt írta a router, mikor átváltottam TKIP-re. Na mindegy, mert megoldódott.
Köszönöm a segítséget! :R

Kicseréltem a régi routert és azon azonnal ment minden. Gondoltam, hogy leírom a beállításait. Igazából véletlenül néztem meg a WRT160N-es Linksys router max tx rate beállításait (alapból auto) és akkor láttam, hogy max 130 van ott.
Minden úgy van beállítva a TP-Link-en, mint a Linksysen, illetve átállítottam a max tx rate-t 130Mbps-ra és azonnal megy a printer! :C Végre... :DDD

(#22804) Soma01 válasza DanielK (#22803) üzenetére


Soma01
veterán

Na, ez nem gyenge. Soha nem gondoltam volna erre.

Köszi, hogy megosztottad velünk a megoldást! :R

(#22805) Soma01 válasza Avalion (#22802) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor valami vírusölő vagy valami tuti kis internet security...? Kapcsold ki egy próbára.

(#22806) kali válasza DanielK (#22803) üzenetére


kali
legenda

pedig auto módban megy úgy a tkip is, onnan tudom, hogy volt olyan eszköz nálam, ami csak azt tudta kezelni, és ment!
akkor kár, hogy korábban csak 300m alá javasoltam adott érték beállítását, a fene sem gondolta, hogy a nyomtató csak 130m értékig okés, de a lényeg, hogy megoldódott!

(#22807) Avalion válasza Soma01 (#22805) üzenetére


Avalion
csendes tag

Nincs virusirto fent+firewallt is kikapcsoltam ja meg ujravan installalva a gep is

(#22808) Soma01 válasza Avalion (#22807) üzenetére


Soma01
veterán

...és az AP-vel sem megy.... ? :F

(#22809) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Van egy belkin54g routerem, és a szolgáltató Opticon. Az a baj, hogy hiába nyitom meg a routerben a portot, azt írja, hogy zárva van és más sem tud csatlakozni ha pl. szervert csinálok. Mi lehet a baja?

(#22810) Avalion válasza Soma01 (#22808) üzenetére


Avalion
csendes tag

Nem akar azzal sem menni.

(#22811) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Itt is leírom:

Mai kálváriám egy DIR-600-as routerrel és egy acer akármilyen notebookkal:

OS vista (rosszul kezdődik tudom), de eredeti volt, pqservice partícióról húztam újra.
A wlan kártya egy akármilyen B/G-s atheros volt benne.
Csatlakoztam a hálóra, az IP konfiguráció megvolt, IP és DNS de a kapcsolatot csak „helyi" hálónak írta, gyk. még a routert sem értem el.
Aztán egyszer véletlenül mégis lett rajta kapcsolat a hálózattal és még net is, miután B/G/N-ről átállítottam a routerben B/G-re a szabványt.
Utána megint csináltam valamit (akár letiltás, akár a routerben újra az B/G/N engedélyezése majd ismét degradálása B/G-re, ekkor még nem tudtam, hogy N szabványt nem is támogat az adapter, pedig láttam, hogy N-esnek érzékeli a hálót [bár az én G-s PCI-s kártyám is N-eseket észlelni]...) és utána végleg megszűnt a kapcsolat a hálózattal hiába élt esetlegesen a kapcsolat helyes DHCP konfigurációval. Azt hittem a nem tetszik neki a router, vagy épp az utóbbi bug-os firmware-ileg. Végül egy 2010-es vistás atheros driver megoldotta a gondot, legalábbis azóta így néz ki a dolog.
Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#22812) nemdan


nemdan
senior tag

ez most nagyon-nagyon off téma, de mivel ide járok leggyakrabban ide írom, valaki árulja már el nekem mi számít közösségi hozzászólásnak?? :U :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22813) jNk válasza nemdan (#22812) üzenetére


jNk
senior tag

A LOGOUT.hu - közösségi fórumok -ba írt regényeid számítanak annak ;]

(#22814) nemdan válasza jNk (#22813) üzenetére


nemdan
senior tag

:R

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22815) Soma01 válasza Avalion (#22810) üzenetére


Soma01
veterán

Kábellel megy?

(#22816) Soma01 válasza DanielK (#22803) üzenetére


Soma01
veterán

Esetleg mehetsz feljebb, hogy max. meddig jó még?

(#22817) Soma01 válasza Dinter (#22809) üzenetére


Soma01
veterán

Mivel nézted, hogy nyitva van-e? Gépeden tűzfal van?

(#22818) Soma01


Soma01
veterán

Erre valaki, valamit? :DD
Ugye nem halott az ötlet?

(#22819) DanielK válasza Soma01 (#22816) üzenetére


DanielK
addikt

Ez megfogalmazódott bennem is, de egyelőre örülök, hogy megy. Nincs sok kedvem megint bütykölni. :DDD Vagy 50-60x biztos újra kellett indítanom a routert. :N
Szóval egyelőre élvezem, hogy megy. Ha nagyon unatkozom, akkor tesztelek majd. Lehet holnap. :B

[ Szerkesztve ]

(#22820) Dinter válasza Soma01 (#22817) üzenetére


Dinter
addikt

Routerben nyitva van, de pl. yougetsignal.com-on azt írja, hogy zárva van. Tűzfal mind Windowsban, mind vírusírtóban kikapcsolva.(De mások se tudnak csatlakozni, ez is bizonyítja)

Érdekesség: IP-mnek nem azt írja routernek WAN IP-nél, hanem DNS addressnek írja.

[ Szerkesztve ]

(#22821) vitya10


vitya10
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan "gondban" vagyok,hogy a héten kaptam egy ZTE ZXV W300 csodát.Az internet szolgáltatótól kiküldött ember beállított mindent.Jól is működik.Wifit is használom rajta.Namost az lenne a probléma,hogy a ház olyan helyében ahol leginkább használnám a wifit nemlátja.Vagyis látja,csak mondja ha a wifi szint 2-esen van akkor fogja magát és az egész eltűnik(amúgy iphone-ról használom).Viszont amikor a router közelében vagyok akkor teljesen jól működik.Gondolom,hogy elgyengűl már a jel ahol használnám.Ezt meguntam és visszatettem egy TP Link TL-Wr340GD wifi routert.Azzal ahol használom maximális jelerősséget mutat :D ,tudom is használni,minden oké.De ha már meguntam az internetezést és kikapcsolom a wifit a telefonon,és ha megint szükségem van rá és újra be,akkor ugyan kijelzi a wifit de megint csatlakoztatni kell.És hát nincsen sok kedvem minden bekapcsoláskor beirkálni a jelszót.
Mit lehet tenni?

(#22822) jNk válasza Soma01 (#22818) üzenetére


jNk
senior tag

Az ötlet nem halott, a kérdés hogy mi az elvárás a nettel/hálózattal kapcsolatban amit az irodákba továbbítanál ?
Ahova az extendert tennéd ott laptoppal milyen jel/net sebesség érhető el ?

(#22823) Gubek-Einste válasza vitya10 (#22821) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mentsd el a jelszót így nem kell többet beírni, csak bekapcsolod a wifi-t és automatikusan csatlakozik is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22824) vitya10 válasza Gubek-Einste (#22823) üzenetére


vitya10
csendes tag

elmenti a jelszót,de amikor kikapcsolom a wifit,majd egy másik időben visza,akkor ugyanugy megjelenik a hálózat,de automatikusan nem csatlakozik rá,hanem kéri a jelszót.

(#22825) DanielK válasza vitya10 (#22824) üzenetére


DanielK
addikt

Adj a telefonnak fix ip-t. Lehet az a gondja (csak tipp).

(#22826) Wind-Storm válasza vitya10 (#22824) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Dobd ki, vegyél androidos telót...

(#22827) rayman2006


rayman2006
tag

Helló.

Van olyan program, akik rá csatlakoztak router-ra,annak lehessen szabályozni ki kinek mekkora sávszélességet adni és meglehet látni milyen weboldalakat nézz meg esetleg tiltani weblapokat?
Köszönöm

(#22828) DanielK válasza rayman2006 (#22827) üzenetére


DanielK
addikt

Általában ezeket routeren is be lehet állítani.

(#22829) rayman2006 válasza DanielK (#22828) üzenetére


rayman2006
tag

Sajna nincs ilyen beállítás, nem találtam TP-link 743ND

(#22830) Soma01 válasza jNk (#22822) üzenetére


Soma01
veterán

Csak annyi az elvárás, hogy egy 15 megabites netet átvigyen.
Semmi nincs még kiépítve, csak a net van megrendelve. Tehát méregetni nem tudok, csak, hogy milyen hálózat van most.

Max azon gondolkozok, hogy ne inkább N-es hálózatot ékítsek? De az ár miatt kicsit félek, hogy sok lesz. Bár csak 1 eszközt kell cserélni és az meg kb +6.000ft. :F Ugye azt a külső fehér kis TP-s antenna+AP-t.

szerk. Lehet nem ártana mégis az N-es. Mert a G-s háló határa kb ott van ahol most az a 15-ös net. Így van? Ha 1-2 év múlva nagyobb net kell majd. Az nem jön már át.

[ Szerkesztve ]

(#22831) jNk válasza rayman2006 (#22829) üzenetére


jNk
senior tag

Nem kerested elég erősen :)

Bandwidth Control / Rules List -> Sávszélesség vezérlés

Access Control / Host -> Weboldalak tiltása

(#22832) jNk válasza Soma01 (#22830) üzenetére


jNk
senior tag

A 15mbit/s sebességet tudja a G-s wifi is, (22-24mbit/s a max), viszont ha repeaterrel/range extenderrel varázsolsz akkor ez feleződik/harmadolódik/stb, attól függően hogy mennyi kliens kapcsolódik egyszerre a range extenderhez.
Ezért én pont-pont kapcsolatot építenék a két épület között és egy harmadik eszköz lenne az AP az irodai gépekhez.
Hosszútávon az N-es eszközökkel jobban jársz, a megrendelő cégnek meg el kell magyarázni hogy ne 1000Ft-okon spóroljanak ha stabil és gyors netet akarnak mindenhova ;]

(#22833) nemdan válasza rayman2006 (#22829) üzenetére


nemdan
senior tag

TP-LINK router beállítás

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22834) Soma01 válasza jNk (#22832) üzenetére


Soma01
veterán

A range extender használatánál is csökken a hálózat sebessége, úgy mint a WDS-nél? :F :F

(#22835) atos19881101 válasza rayman2006 (#22827) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ezt csak magán a routeren tudod megoldani, vagy pedig egy proxy szerverrel. Ilyen program nem létezik, mert ahhoz az adott gépen kellene keresztül mennie az összes forgalomnak.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22836) atos19881101 válasza rayman2006 (#22827) üzenetére


atos19881101
senior tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22837) krealon válasza Soma01 (#22834) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A range extender használatánál is csökken a hálózat sebessége, úgy mint a WDS-nél? :F :F"

Igen.

(#22838) Soma01 válasza krealon (#22837) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor az nekem nem is kell. Inkább AP-ként fogom használni és összekábelezek kettőt...

(#22839) Gubek-Einste válasza vitya10 (#22824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ismerősöm nálam járt 3 hete és az ő iPhone-ja simán felment a router-emre úgy, hogy kb 1,5 éve volt itt utoljára és az akkor el lett mentve jelszó + frissítve lett azóta az iOS is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22840) vitya10 válasza Gubek-Einste (#22839) üzenetére


vitya10
csendes tag

eddig nekemis megcsinálta minden gond nélkül.Azt gondolom,hogy a ZTE routerrel leeht valami,és azmiatt nem jelzi meg.Az ugy lehet megoldás,hogy kivceszem a Tp-link routert és bekötöm közvetlenül a ZTE-t,azt beállitom,majd szétszedem és ugyanugy visszapakolom a másik routert.Elméletileg a beállitások megmaradnak.

(#22841) Gubek-Einste válasza vitya10 (#22840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elfelejtettem írni, hogy közben lett cserélve a router de az SSID és a jelszó maradt a régi, így is ment simán az iPhone.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22842) tigipuf


tigipuf
senior tag

[link].Itt írtam a készülő projektről,hát minden sz,,,vás egyelőre.
Kezdve ott,hogy az újabb TP-link-es routerek webes belépése 192.168.1.1-ről 192.168.0.1-re változott,amit persze elfelejtenek közölni az emberrel .
De a legnagyobb problémám,hogy a:[link] Ap-t egyáltalán nem tudom elérni webes felületről,már próbáltam több gépről is.Power led,lan led világít,hálózat észlelve,de tovább semmi..
Ebben a kérdésben ha esetleg valakinek volna tapasztalata,nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22843) tigipuf válasza tigipuf (#22842) üzenetére


tigipuf
senior tag

Állítólag összejött a webes bejutás yutyubos segítséggel,persze nem a készülékkel gyárilag megadott ip-vel :U ..

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22844) kali válasza tigipuf (#22842) üzenetére


kali
legenda

a gyártói leírásokban közlik ám! :)

(#22845) tigipuf válasza kali (#22844) üzenetére


tigipuf
senior tag

biztos?
:D

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22846) kali válasza tigipuf (#22845) üzenetére


kali
legenda

biztos!
csak néhány példa; link, link, link

(#22847) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!

Nincs olyan progi ami látja milyen weboldalt néznek meg routeren keresztül?
Hogy lehet letiltani bizonyos gépek ne tudjanak,torrentezni vagy warez film letöltő oldalakat elérni ha nem tudom konkrét címét?
Van ilyen lehetőség?
Köszönöm.

(#22848) DanielK válasza rayman2006 (#22847) üzenetére


DanielK
addikt

Ahogy már írtuk, ilyen nincs routerre. A routeren belül tudsz korlátozásokat megadni. Pl. bizonyos ip-ket ne engedjen be és ki. Vagy honlap címeket (domain) is megadhatsz.
Vannak bizonyos programok, de azt gépre kell telepíteni, nem routerre.
Parental Control, azaz szülői felügyeletnek hívják, amit el szeretnél érni.
Nem használok ilyet, de itt vagy itt és még itt is van ilyen program. De keress rá Google-ban.

(#22849) Soma01 válasza tigipuf (#22845) üzenetére


Soma01
veterán

254 lett a megoldás? Mert itt a honlapján ez van írva.

(#22850) toroB86


toroB86
csendes tag

Sziasztok!

olyan problémám van, hogy otthoni hálózat, 3 laptop és egy stick-es asztali gép között egy SMC router osztja a 20 megás netet. Apámék panaszkodnak, hogy lassú a net. nosza speedtest, rútertől 1 méterre vagyok. 6-8 mega jön vezeték nélkül, kábellel majdnem megvan a 20. turkálom a rúter konfigját, beállítások: long range b+g mixed, nitro g be, rate auto, chanel auto. átállítva a rate-t fix 36re, sikerült belőni, hogy 12-14 legyen a sebesség, 2 laptopon is. ez volt a legnagyobb sebesség amit elértem. Ezzel meg is lennék elégedve.

De. 3. laptop bekapcs, azon egyáltalán nem látja a wifit. vissza a rate autora: sebesség csökken, de mindhárom gép látja.

a nem a legrégebbi gép az ami nem látja a fix sebességre állított wifit, és ha látja is, max 3-4 megával kapcsolódik. hiába állítottam bármit az adapterbeállításain, úgy sem tudtam gyorsabb működésre bírni. az asztali géppel hasonló a helyzet, bár az van a legmesszebb a routertől, a és a két laptopon lenne a fontosabb a sebesség.

Bármilyen ötletet szívesen vennék. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.