Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) krealon válasza Wind-Storm (#22250) üzenetére


krealon
Topikgazda

Azert tapasztalhatjatok, hogy nem jobb, mert az ellenoldali keszulek nem abban a sikban (vagy ahhoz nagyon kozel) fekszik, ahol a fokuszalt nyalab talalhato.

A nagy nyeresegu antenna nem valamilyen csoda.
Egyszeruen arrol van szo, hogy nem a ter minden irnyaba kuldi a jelet egyenletesen, hanem "osszesuriti" egy kisebb terszogbe, igy eredmenyez relative javulast az adott iranyban/sikban.

Ezzel parhuzamosan pedig, bizonyos iranyokba relative romlik a sugarzasi teljesitmeny / veteli erzekenyseg.

Erre egy szeleletes pelda lehet, hogy egy teremben egy 100W-os izzoval kb 5-10m-es sugarban lehet olyan megvilagitast megvalositani, ami mellett jol felismerhetoek a targyak.

Az autokra regebben H4-es 55-60W-os izzokat szereltek (2db -> kb 100W), aminek a fokuszalt fenyevel akar 100-200m-re is el lehet latni ejszaka. De csak az auto elott. Oldal iranyba es hatra semmit sem lehet latni. :R

(#22252) #57833216


#57833216
törölt tag

Sziasztok!

Bajba kerültem tegnap este, amit nem tudtam még megoldani.

Azt tapasztaltam, hogy próbáltam a telefonommal csatlakozni a wifire itthon (ami eddig ment), de azután, hogy csatlakozott, internetet nem kaptam, pedig elvileg mennie kellett volna.

Úgy volt megosztva az internet eddig, hogy bejött a netkábel a modembe, ami tovább lett vezetve egy TP-Link vezetékes routerbe (amin keresztül két asztali gép kapta az internetet), majd pedig abból a routerből tovább lett osztva az internet egy szintén TP-Link routerbe, ami vezeték nélküli (ezt használtam a laptophoz, telefonhoz, XBOX-hoz).
Tegnap este miután észleltem a hibát az 1-es számú számítógépen (nevezzük így) elkezdtem variálni mindkét routerrel, aminek az lett a vége, hogy a végén egyik routerre sem tudtam már csatlakozni, továbbá simán modemre rákötve a gépet sem működik az internet. Újratettem az operációs rendszert, az sem segített, ahogy a routerek manuális (a kis pöcköket nyomtam a routeren jó sokáig) resetelése sem, mert még az admin felületre sem tudok bejutni. 192.168.1.1-et, 192.168.1.10-et 192.168.1.2-t beírva nem jön be semmi.

Most a 2-es számú számítógépről írok, mert az valamilyen módon képes kapcsolódni az internetre úgy, hogy a modemre van rákötve. Bekapcsoltam a vezeték nélküli routeremet és a 2-es számú gépbe dugtam egy D-Link vezeték nélküli receivert és így tudok csatlakozni a vezeték nélküli routerre, de IP címet nem kap a gép és a router admin felületét sem tudtam behozni, pedig reseteltem a routert. (Egyébként látszik, hogy működnek a routerek, mert minden világít zölden, aminek kell.)

Mi lehet az oka annak, hogy egyik routernek sem tudom elérni még az admin felületét sem?
Arra gondoltam, hogy Teamviewerön keresztül valaki okos vethetne rá egy pillantást, ha úgy egyszerűbb. Ahogy írtam, most a 2-es számú gépen van internet és ebbe dugva egy vezeték nélküli receiver, így a wireless routerre tudok csatlakozni, csak IP címet nem kapok és az admin felület sem jön be. Ha valaki betudná azt állítani, hogy bejöjjön az admin felület és egyebeket, tehát, hogy meglehessen osztani az internetet... hát, azt nagyon megköszönném. :R

Kérlek segítsetek, nem tudom mitévő legyek! :F

(#22253) Wind-Storm válasza krealon (#22251) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hirtelen azt hittem valami irányított antennáról beszélsz, de most már leesett :D

(#22254) Daert válasza freemanone (#22213) üzenetére


Daert
őstag

Szia.
Ma még próbálkoztam:

Ezek akkor készültek mikor a Hauwei modemből ment a jel a routerbe.Az a jel ami korábban a pc felé ment,míg a pc UTP ábelét a router egyik sárga elosztójába dugtam.
Következmény:
A laptoppal 1szer sikerült a wifin csatlakozni a netre,majd ledobott és többet sem.Viszont a PC-felé nem volt jel :(

[ Szerkesztve ]

(#22255) Daert


Daert
őstag

Az előbb rossz képeket töltöttem fel.

A router dobozán van egy telószám :tecnikai támogatás,ez mit takar?
Honnan tudhatom meg hogy jó-e a router?

[ Szerkesztve ]

(#22256) Wind-Storm válasza Daert (#22255) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A router ip address-ét nem állítottad át 1.1-ről 2.1-re... állítsd át, aztán mennie kell.

(#22257) krealon válasza Wind-Storm (#22253) üzenetére


krealon
Topikgazda

A 9 dBi-s, omnidirecionalis (rud) antenna is iranyitott antenna, aminek a sugarzasa az antenna tengelyere merolegesen eros (korkorosen), viszont az antenna tengelyenek iranyaban nulla.

Ha megis van vetel az antenna iranyaban, az esetleges visszaverodeseknek koszonheto a kornyezo targyakrol.

(#22258) Wind-Storm válasza krealon (#22257) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:K
és igen, a reflexió...
ezért tudok annyi hálózatot fogni annak ellenére, hogy velem szemben kb. 10 méterre egy másik ugyanilyen magas ház van.

[ Szerkesztve ]

(#22259) #57833216 válasza #57833216 (#22252) üzenetére


#57833216
törölt tag

Sikerült megoldani. :R

(#22260) atos19881101 válasza Daert (#22255) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ahogy nézem nincs megadva DNS szerver. Állítsd be ezeket:
8.8.8.8.
8.8.4.4.

Ez után mennie kell!

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22261) Daert válasza Wind-Storm (#22256) üzenetére


Daert
őstag

Próbáltam,nem engedte..... :F

(#22262) Wind-Storm válasza Daert (#22261) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Miért nem, mit írt?

(#22263) Daert


Daert
őstag

Akkor az IP adress-t és a DNS servert ís írjam át?
Ezek után a PC felé is tolni fogja a jelet vagy azzal is szinkronizálni kell a routert?

Wind-Storm: Asszem valami invalidot,de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22264) atos19881101 válasza Daert (#22263) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem kell IP-t átírni! Nincs DNS ezért nem megy a net!

Most ha jól olvasom akkor két eszköz van összekötve?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22265) Wind-Storm válasza Daert (#22263) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elírhattál valamit....
192.168.2.1-re kéne beállítanod az alapértelmezett átjárót, a dhcp ip range-t pedig 192.168.2.100-192.168.2.199 vagy hasonló...

(#22266) Daert


Daert
őstag

Úr isten,akkor most mit írjak át mire?????
Amikor a modemben párhuzamosan kötöttem be a routert akkor semmi nem ment,de ezeket láttam:

[ Szerkesztve ]

(#22267) atos19881101 válasza Daert (#22266) üzenetére


atos19881101
senior tag

Kérlek vázold fel hogy néz ki a hálózatod. ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22268) Daert válasza atos19881101 (#22267) üzenetére


Daert
őstag

(#22269) freemanone válasza Daert (#22266) üzenetére


freemanone
őstag

Hi,
megnéztem a képeket és az IP címet nem kell bántani. A modem default gateway: 10.64.192.1 ami nem ütközik a routered 192.168.1.1 ip-jével.

Viszont amit (#22260) atos19881101 írt, azt be kéne írni! Valószínű, hogy ez lesz a gond. :K

Ezen a képen látható: [link]
"Use this DNS servers:" opciót pipáld be majd a mezőkbe írd be a 8.8.8.8 és 8.8.4.4-et ebben a sorrendben.

Ha továbbra sem oké írj. Akkor viszont már az internet beállításra gyanakodnék. Mármint a routerben, amikor beállítod a kapcsolat tipusát.

(#22270) Daert válasza freemanone (#22269) üzenetére


Daert
őstag

Ez ok,de a kábeleket hogy dugdozzam?
Tehát a routert dughatom a modem megmaradt UTP helyére,vagy a pc felé menő kábel helyére dugjam az UTP-t ami menjen bele a routerbe(kék WAN) és a router osztja el(sárga port) a pc felé?

[ Szerkesztve ]

(#22271) freemanone válasza Daert (#22270) üzenetére


freemanone
őstag

vagy a pc felé menő kábel helyére dugjam az UTP-t ami menjen bele a routerbe(kék WAN) és a router osztja el(sárga port) a pc felé? <---- :K :K

szerk: így utólag elolvasva párszor kicsit furcsán írtad le. Modem-ből ami a PC-be ment eddig megy a router WAN portjába. A többi rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#22272) Daert


Daert
őstag

Akkor átdugom a kábeldzsungelt és átírom a DNS servert.Majd jövök vissza. :U

(#22273) atos19881101 válasza Daert (#22268) üzenetére


atos19881101
senior tag

Így már értem.

Mivel a modem pontos típusát nem írtad le, és mivel írtad hogy 4 portos, ezért feltételezem, hogy router is egyben. Ez esetben nem a WAN portot kellene használnod a TP-Linken, hanem simán valamelyik LAN portba dugni a modemről jövő kábelt, de előtte a TP-Linken kapcsold ki a DHCP szervert.

Ha ez így nem működik, akkor meg kell nézni, milyen ip-je van a működő asztali gépen, ezen IP tartományba reserválni a TP-Linknek egy ip-t, majd azt beállítani a TP-Linken, és DHCP-t bekapcsolni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22274) Daert válasza atos19881101 (#22273) üzenetére


Daert
őstag

#22204 :K
Na ezzel már nagyon megkevertek engem.
Ahány hozzászólás annyi verzió........

(#22275) planbmokus válasza Daert (#22274) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ilyen modemed van?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#22276) Daert válasza planbmokus (#22275) üzenetére


Daert
őstag

ilyen:
http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=Huawei%20EchoLife%20HG850a&ctid=CT3072254&searchsource=49&start=0&pos=27
http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=Huawei%20EchoLife%20HG850a&ctid=CT3072254&searchsource=49&start=0&pos=5

(#22277) freemanone válasza Daert (#22276) üzenetére


freemanone
őstag

A DNS-t beírtad közben esetleg? Komolyan mondom, hogy annyi lesz a gondod...
A modemen jó portban van, a router látja a modemet, kap IP-t szépen... csak a DNS mezők üresek!

(#22278) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

a routeremben 3 Dynamic DNS szolgáltató van:

- DynDNS.org -> ugye ez már nem igyenes, hiába vagyok ott évek óta :(
- PeanutHull(www.oray.net, de mindig átdob a .com-ra) -> kínai oldal
- Comexe(www.comexe.cn) -> kínai oldal

Ilyenkor mit tudok tenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22279) Daert


Daert
őstag

Jelenlegi felállás(kép alapján):
Modem:
Lan1 ből megy az asztali gépbe az UTP.
Lan2-3-ból a 2 TV-hez a jel.
Lan4 üres.

freemanone : tehát változatlanul a modem Lan1-et csatlakoztassam a router WAN-ba, Valamint a router egyik sárgájába a Pc felé menő UTPt.

[ Szerkesztve ]

(#22280) freemanone válasza Daert (#22279) üzenetére


freemanone
őstag

Így van, de DNS nélkül nem lesz net! :))

(#22281) degu válasza nemdan (#22219) üzenetére


degu
senior tag

Es azt hol tudom elohivni?
Nezegettem a net opcioit,de nem tudom,hogy melyik mit jelent... :W
/Es a MAC minek a roviditese?/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#22282) Daert válasza freemanone (#22280) üzenetére


Daert
őstag

Ahogy mondtad csatlakoztattam,most ott tartok hogy a laposon van vezeték nélküli net de az asztalin nincs. :O

(#22283) Azazello-


Azazello-
senior tag

sziasztok,

lehetseges valamilyen modon, hogy beallitsak egy fix minimum savszelesseget magamnak egy netgear DGN1000 routeren? ha igen, hogyan? koszonom.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#22284) Soma01 válasza Daert (#22274) üzenetére


Soma01
veterán

Ha jól olvasom, a modemen (ami lehet tényleg egy router is) van egy szabad csatlakozó. Ha oda dugod be a PC-t van net?

(#22285) freemanone válasza Soma01 (#22284) üzenetére


freemanone
őstag

Nem lesz rajta net, mert az IPTV számára fenttartott port. Csak a LAN1-en ad netet.

(#22282) Daert:
Ez azért haladás nem? :U
Mostmár csak a LAN beállítással van valami gond. Van esetleg FIX IP cím beállítva windowsban?
Valamint megnéznéd, hogy a NETWORK menuben a LAN alatt mi van beállítva?

(#22286) And válasza cellpeti (#22278) üzenetére


And
veterán

"DynDNS.org -> ugye ez már nem igyenes, hiába vagyok ott évek óta"
Pedig ingyenes! Ha még korábban csináltál díjtalan accountot, az minden további nélkül megmarad. Ha pedig most szeretnél egy újat, akkor elkéri ugyan a kártyád adatait, mert DynDNS Pro-hoz az kell, és erre szeretne rávenni, de a kártyát nem terheli még a tesztidőszakban, azaz 30 napig. Eközben sűrű sajnálkozások között szépen lemondhatod a Pro szolgáltatást, de - mivel az továbbra is ingyenes - a regisztrált hostneved (legfeljebb accountonként egy darab, ha jól tudom) meg fog maradni, és a továbbiakban is költségek nélkül tudod használni.

[ Szerkesztve ]

(#22287) Soma01 válasza freemanone (#22285) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, csak erre voltam kiváncsi. Jelen esetben ez nem számít.

(#22288) Wind-Storm válasza And (#22286) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Micsoda trükk...
ath.cx-et ugye még lehet regelni pro-hoz? Jó lenne vissza nekem egy olyan hostname... :U

(#22289) Daert válasza freemanone (#22285) üzenetére


Daert
őstag

Kértem egy kis telefonos segítséget,de végül is sikerült megcsinálni.Mindenhol minden IP címet át kellett írni,még a DNS szerver is IP címeket kapott.Sőt a pc-konfigurálása is szükséges volt.Nem egy UPC,ami pofon egyszerű ez Invitel :W
Lassan kezdem megutálni és bánni hogy váltottam szolgáltatót.(nem a UPC-ről beszélek)
Tehát össze kellett hangolni a modem routert és a wifi routert hogy tudjanak egymással kommunikálni.
Beállítottuk úgy hogy nem kell a pc-nek a net kapcsolódásakor a betárcsázós felhasználónév/jelszó ablakát végigzongorázni.
Köszönöm mindenki segítőkészségét :R
Apropó,az normális hogy a TP-Link wifi router igen csak tüzes,a talpa fel tud forrósodni?

[ Szerkesztve ]

(#22290) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Nagyjából milyen érzékenységű Wi-Fi van egy mobilban, vagy laptopban?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#22291) Wind-Storm válasza gyulank (#22290) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az érzékenység chipsettől függ, viszont külső antenna nélkül nem várhatsz sokat.
Már akkor örülhetsz ha a szomszéd szobában lévő routerre minden gond nélkül fel tudsz vele csatlakozni..

[ Szerkesztve ]

(#22292) kispista92


kispista92
csendes tag

Sziasztok!
A hardveraprón vettem egy használt Linksys wmp54g wifi vevőt amihez már volt telepítve wifis router, csak az egyik gépnek a wifi adaptere behalt és ezért kellett. Az a problémám hogy tudok csatlakozni a wifimre, de folyamatosan eldobálja. A hivatalos szoftwarével is próbáltam meg a windowséval is és ugyan az az eredmény, csatlakozik, egy oldalt betudok hozni(pl:google.hu) aztán semmi utána kiírja hogy nincs csatlakozva és ezt játssza folyamatosan. A jel erőssége ha látja 70%-os szóval nem a jelerősség, és a router sem mert egy laptopról is használjuk folyamatosan és ott tökéletes a vétel. Mi lehet a probléma?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#22293) atos19881101 válasza Daert (#22289) üzenetére


atos19881101
senior tag

Na ezt nem említetted, hogy a PC tárcsáz be neked névvel és jelszóval. Ez volt a hiba ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22294) Claude Leon válasza Daert (#22289) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azért biztosan nem égeti a kezedet, addig nem is kritikus :)
Kb. 6w-ot benyel, ennek jelentősebb részét a cpu (vagy soc, ha úgy szimpatikusabb) emészti el, ami a lap közepén csücsül, apró bordát ugyan ragasztottak rá, de innen indul a meleg.
Gondolom, ez az ufóforma, annak nem tudom, hogyan szellőzik a háza, de szellősebb helyen akkor is javul a hűtés.

(#22295) freemanone válasza atos19881101 (#22293) üzenetére


freemanone
őstag

igen.........

(#22296) Gabenkutya


Gabenkutya
csendes tag

Sziasztok! Biztos sokan fordultak már elő itt hasonló problémával, de nem tudok átnyálazni 22000+ hsz-t.
A gondom annyi lenne, hogy az otthoni hálózat rendszeresen, kb 5-10 percenként megszakad. Ezután általában könnyen újra tudok csatlakozni, ha a Vezeték nélküli hálózatnál rányomok a csaltkozásra. Érdekes, hogy ha folyamatos letöltés megy(pl streamnél) nem kapcsol szét. Valaki vmi ötlet?

(#22297) gyulank válasza Wind-Storm (#22291) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor azt hogy oldhatom meg, hogy 40 méterről egy mobilról tudjak Wi-Fivel netezni? Veszek 8 routert, és elhelyezem 5 méterenként? Valami olcsóbb megoldást tud valaki?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#22298) freemanone válasza gyulank (#22297) üzenetére


freemanone
őstag

Két router is elég, a két végpontban. Akár kábellel vagy wifi-n bridge-be kötve. Esetleg egy router+AP/repeater. 40m-es körzetet annyival simán lefedsz. De a mobilokban a wifi antenna elég pici.... messziről nem fogják a jelet.

(#22299) Soma01 válasza gyulank (#22297) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy raksz kívülre egy kültéri AP-t beépített, irányított antennával. Annak 40 méter semmi, több száz méterre is elmegy a jel jó terepviszonyoknál. Akár kilométerekre is. 10-20 ezer közt van az áruk. Tplink-ből pl. De ami neked kell az 12 ezer alatt kijön. Ez: TL-WA5210G. Aztán ha nem jön be, mert a mobil nem látja a kis antennája miatt, vehetsz egy plusz eszközt, mint ahogy előttem írták.

[ Szerkesztve ]

(#22300) gyulank válasza freemanone (#22298) üzenetére


gyulank
addikt

Vagyis akkor hiába fedném be a területet, akkor sem működne mobilról?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.