Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Soma01 válasza Wind-Storm (#22700) üzenetére


Soma01
veterán

Inkább 6-7, de akkor is fele annyi. Adapter inkább 3 mint 2. Az antenna meg 4. Ha új minden.

(#22702) Wind-Storm válasza Soma01 (#22701) üzenetére


Wind-Storm
őstag

722N változó az ára..
biquad, nem érdemes „új" antennát venni.

[ Szerkesztve ]

(#22703) horush


horush
addikt

Sziasztok, lenne egy kis problémám, s talán tudnátok segíteni :)

Szereztem egy laptopot, s amíg nincs rendes router, addig egy usb wifi megosztóról szeretnék netet csinálni.

Alkalmi kapcsolattal próbáltam megoldani, a wifi hálózat működésbe is lép, tudok rá csatlakozni a laptopról, s pingelni is.
De amint meg szeretném osztani az internetet, a következő hibát kapom: "Hiba történt az internetkapcsolat megosztásának engedélyezése közben. "

(Hogyha megpróbálom a hálózat készítése közben, ott sem engedi, hanem a manuális beállítást javasolja).

Mi a teendő ebben az esetben?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#22704) nemdan válasza horush (#22703) üzenetére


nemdan
senior tag

Használd ezt :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22705) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumokat, de erre a problémára még nem találtam választ: van egy notebook, és szeretném rajta használni a Connectify nevű programot. Ezzel a vezetékes netkapcsolatot szeretném megosztani 1-2 wifis eszközzel. A baj az, hogy ha az utp kábel be van dugva, akkor nem lehet bekapcsolni a wifit (és így azon keresztül megosztani az internetet). Erre tudtok valamilyen megoldást? Előre is köszönöm a válaszokat.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22706) nemdan válasza admin4911 (#22695) üzenetére


nemdan
senior tag

23- 26 fokot írnak rá..szóval jól tippeltem :P

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22707) nemdan válasza geleati (#22705) üzenetére


nemdan
senior tag

Az meg hogy lehet? :U Külön gombja van a wifinek és úgy nem engedi, vagy csak kiválasztani nem lehet az adott adaptert?

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22708) geleati válasza nemdan (#22707) üzenetére


geleati
tag

Hp compaq 6730s notebook, win7 os.

A Connectify beállításainál az Internet az ethernet kártya, a Share Over pedig a wifi, de pirossal írja, h "Wi-Fi Disabled".

Külön gombja is van, a Network Connections-nél pedig Enabled a wifi adapter.

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22709) nemdan válasza geleati (#22708) üzenetére


nemdan
senior tag

az érdekes...engedélyezve van a wifi adapter? ez melyik connectify a legfrissebb?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22710) geleati válasza nemdan (#22709) üzenetére


geleati
tag

3.2.0

Engedélyezve van, de "Not connected".

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22711) nemdan válasza geleati (#22710) üzenetére


nemdan
senior tag

Próbáld meg egy régebbivel, nekem ez a 3-as széria nem igazán vált be..eléggé instabil volt.Más ötletem nincs :N

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22712) geleati válasza nemdan (#22711) üzenetére


geleati
tag

Régebbi verzióról frissítettem, hogy hátha ezzel jó, de nem :)

Bár gyanítom, hogy nem a Connectify hibája, hanem nem tudok kapcsolódni egyszerre etherneten és wifin.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22713) explorer68 válasza Wind-Storm (#22700) üzenetére


explorer68
tag

Köszönöm! Most már képben vagyok az ügyben van egy kis rálátásom a témára. Üdv, exp

(#22714) nemdan válasza geleati (#22712) üzenetére


nemdan
senior tag

Olyan nincs, hogy nem lehet egyszerre. ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22715) Soma01 válasza nemdan (#22714) üzenetére


Soma01
veterán

Olyan lehet még, hogy a driver nem tudja azt a módot és a conectify "nem ismeri fel". Nézd meg a wifi kártya driverét is hogy friss-e.
Amúgy a wifi be van kapcsolva a win7 szerint? (Hálózati kapcsolatok kezelésénél)

(#22716) nemdan válasza Soma01 (#22715) üzenetére


nemdan
senior tag

hát az meglehet, hogy nem tud AP módot, de ha Ralink vagy Atheros chip-es azoknak mennie kéne..

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22717) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak!
Lehet, hogy nem teljesen ide tartozik, de hirtelen nem találtam alkalmasabb topicot.
Szóval a kérdés: milyen routert vegyek?
Keresem azt a legolcsóbb, de megbízható wireless routert, ami Etherneten 1000 Mbites, Wlan-on n-es (300Mbit), jó nagy térerőt biztosít (30 métert kéne átlőni, közte egy téglafallal), de semmilyen kunsztot nem kell tudnia: nem kell Linuxosnak lennie, nem kell torrent-kilenst futtatnia és nem kell hálózati meghajtónak sem csatlakoznia rá.

Minden segítséget előre is köszönök!

Jelenlegi routerem egy öreg MSI, 100Mbites Ethernettel, G-s nagyon kis teljesítményű adórésszel (10méterről már csak 10-20% térerőt produkál, akadozik a net a másik szobából is, nem hogy a szomszédból)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22718) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#22717) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Találtam 300Mbites olcsó készüléket többet is , de Etherneten csak 100Mbites, az meg nem jó itthoni hálózatnak... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22719) nemdan válasza Bogyó bá' (#22718) üzenetére


nemdan
senior tag

A legjobb ár-érték arányt az általad leírt kategóriában a TP-Link 1043ND képviseli.Egyébként van ilyen topik ami pontosan ezzel a kérdéssel foglalkozik. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22720) geleati válasza nemdan (#22716) üzenetére


geleati
tag

Intel(R) WiFi Link 5100 AGN

Akkor ha minden igaz, akkor itt kellene nézelődnöm:

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Wireless+Networking&ProductLine=Intel%C2%AE+Centrino%C2%AE+Wi-Fi+Products&ProductProduct=Intel%C2%AE+WiFi+Link+5300+and+Intel%C2%AE+WiFi+Link+5100+products

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22721) geleati válasza geleati (#22720) üzenetére


geleati
tag

No, letöltöttem az Intel My Wifi utility-t, otthon ki fogom próbálni, hogy működik-e.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22722) Bogyó bá' válasza nemdan (#22719) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm, az előbb nagyon jókat olvastam róla. Sajnos picit drága nekem, de még szoktatom magam a gondolathoz.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22723) horush válasza nemdan (#22704) üzenetére


horush
addikt

Koszi, ezzel mukodik.

(#22724) nemdan válasza geleati (#22721) üzenetére


nemdan
senior tag

Majd írd meg.Most én is melóba vagyok 2-ig, ilyenkor csak telóról.:D

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22725) nemdan válasza horush (#22723) üzenetére


nemdan
senior tag

;)

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22726) nemdan válasza Bogyó bá' (#22722) üzenetére


nemdan
senior tag

Nézz szét hardveraprón, 10e környékén mennek használtan.Egyébként majd én is ilyenre akarom cserélni a 941ND-met, de még várhat mert nekem nem sürgős.:))

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22727) Bogyó bá' válasza nemdan (#22726) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 941ND mennyire jó adóteljesítményben? 1 vastag falon keresztül, 10-20-30 méterre mit tudhat (netbookkal)? Mert ez jóval olcsóbb, és elvileg a wifis része ugyanaz, csak az Ethernet lassabb...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22728) nemdan válasza Bogyó bá' (#22727) üzenetére


nemdan
senior tag

Jól ad.Falon keresztül is ha géppel csatakozol nem telóval akkor 20-30 méter nem akadály neki.(kivéve ha nem 10db 50 centis betonfal :DDD). Én rálátással 250 méterről simán neteztem vele laptoppal.

ja és mindene ugyanaz csak ez nem gigabit.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22729) kali válasza Bogyó bá' (#22727) üzenetére


kali
legenda

wifi szórás tekintetében nincs jelentős különbség a 800-as, 900-as és 1000-es széria között, esetleg csak akkor, ha a netbook 3 * 3 mimo képes modullal rendelkezik, mert akkor jobb a 3 antennás 900-as vagy 1000-es széria, mint a 2 antennás és 2 * 2 mimo képes 800-as szériás router!
amennyiben nem mimo képes, például lite-n wifi modul van a netiben, úgy inkább a 800-as széria! (antennák; 2 * 5 dBi kontra 3 * 3 dBi - de mimo képes wifi ellenoldal esetén ne számszerűsíts, mert a mimo javít a dolgon, ellensúlyozza a gyengébb antennákat, sőt!)

[ Szerkesztve ]

(#22730) Bogyó bá' válasza kali (#22729) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A "netbook" egy Lenovo Thinkpad Edge E125, és csak annyit tudok róla, hogy b/g/n-es, 300mbites sebességet tud. Jelenlegi 10 mbites kábelnetem van, ezt osztom egy ócska MSI b/g routerrel, de ha kimegyek a házból, max. 10m-re (1 vastag fal), akkor már csak 5-600kbites a net, szakadozik, ráadásul 100 körüli lesz a pingem is. A térerő ikon a kis gépen meg a legkisebbet mutatja...

szerk: mondjuk az nem volna hátrányos, ha úgyis routert kell vennem, akkor egyúttal az Ethernet hálózatom is gigabitessé válna, ha már úgyis minden gépen az...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22731) kali válasza Bogyó bá' (#22730) üzenetére


kali
legenda

amennyiben 300-as, úgy biztos, hogy mimo képes, bár akkor is leher 2 * 2 vagy 3 * 3, ezt csak a wifi modul pontos típusa alapján lehetne megnézni!
mivel mimo képes a neti wifi modulja, így biztos, hogy valamennyivel jobb lesz a wifi hálózatod, ha a g szabványos router lecseréled egy n szabványos és mimo képes típusra!
több gigabit képes munkaállomás esetén, valóban jobb a gigabit képes router!

(#22732) Bogyó bá' válasza kali (#22731) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi neked is és nemdan kollégának is a segítséget! Még körül járom egy kicsit a témát, de valószínűleg fizetésnap után benevezek a drágábbikra! 5-6 ezerrel drágább, de legalább "jövőálló". :R

szerk: ezt találtam a Lenovo E125 wlan-moduljáról: ThinkPad BGN (Realtek) 1x1 GN

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22733) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Van egy TP-Link TL-WR1043ND típusú routerem, és az aláírásomban szereplő telefon. Nem szeretik egymást, mert ezzel a routerrel nem akar néhány weboldal, a Facebook alkalmazásban a képek, a Youtube app betölteni. Nem frissül az időjárás widget sem. Más routerrel jól működik. Mi lehet a baja? A routeren az eredeti, legfrissebb firmware van, már agyon konfiguráltam, mégsem jó. :( :F

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#22734) geleati válasza nemdan (#22724) üzenetére


geleati
tag

Ez volt a megoldás:

http://prohardver.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja/hsz_36041-36041.html

Az Intel My Wifi utility-vel nem, ellenben a Connectify-jal működik :)

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#22735) powerup2


powerup2
addikt

Tanácsot szeretnék kérni wifi vadász kérdésben ha pl nyáron megyek valahova és szeretnék neten fogni akkor ez az antenna megteszi ? olyan kapcsolatra gondolok hogy pl a router a lakásban van ahoz ezzel lehet csatlakozni a távolból?

http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=960&cat=0&page=1

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#22736) admin4911


admin4911
tag

Sziasztok!
nem rég rábukkantam egy ilyen antenna féleségre:
[link]

(kertes házakban láttam leginkább)

arra lennék kíváncsi hogy ezekben a dobozokban mi szokott lenni?

(#22737) tigipuf


tigipuf
senior tag

Sziasztok!

wi-fi ügyben,(internet megosztás kb 200 m ügyében) volna kérdésem.
Egyik oldal kábelen vett internet,ezt szeretném átlőni az adott távolságra.
A problémám,hogy a kliens oldalon magas háztetők ,fák ,stb,nem megoldható a :pci kártya+antennakábel,kültéri antenna kombináció,mivel kb 20 méter antennakábel kellene.
AP kliensben gondolkozom tehát,ugye utp kábel gond nélkül vihető ilyen távra is,ha jól tudom.
Azt szeretném kérdezni,hogy egy TP-LINK WR 741ND lenne az adó oldalon,3 méter kábellel irányított panel antennával, a másik oldalon pedig ez a típusú
AP:[link]
Soha nem volt még ilyen rendszerrel dolgom az érdekelne legjobban,hogy ezek a kültéri AP-k mennyire stabilak routerrel való kapcsolatban,illetve,hogy történik a router és az AP kapcsolódása.
Vagy ezeket a kültéri kütyüket ugyanúgy webes felületen kell beállítani,mint a beltéri routereket?
Nagyon megköszönnék 1-2 javaslatot,elnézést ha kissé zavaros voltam,sürgős lenne a dolog nagyon. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22738) jNk válasza powerup2 (#22735) üzenetére


jNk
senior tag

Lehet vele csatlakozni, de csak 5GHz-es frekvenciát használó routerhez, mert az általad linkelt eszköz is az :)
Ugyan van belőle 2.4GHz-es változat is, én mégis inkább egy panel antennás eszközt javasolnék erre a célre, persze ha 5km-re van az a router akkor már grid és/vagy parabola antennás megoldásra lehet szükséged :D

(#22739) powerup2 válasza jNk (#22738) üzenetére


powerup2
addikt

Az elterjedtebb gondolom a 2.4 GHz és ha olyat veszek ilyen grid antennába az tényleg olyan szuper hogy házak között is talál erősen jelet nagy távolságban is?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#22740) nemdan válasza tigipuf (#22737) üzenetére


nemdan
senior tag

Ezt is webes felületen kell konfigurálni. :K Egyébként ez működhet így ahogy leírtad,de nem ártana a routerra is egy külső antenna! :P

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22741) nemdan válasza powerup2 (#22735) üzenetére


nemdan
senior tag

Wlan antennák fórumban is válaszoltam. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22742) jNk válasza powerup2 (#22739) üzenetére


jNk
senior tag

A stabil és nagy távolságú wifi kapcsolat alapja hogy a két antenna "lássa" egymást. A házak között, takarásban lehet neked 120cm átmérőjű parabola antennád, a link akkor sem lesz megbízható, ha lesz egyáltalán :)
Egyébként azokkal a grid antennákkal akár több kilóméteres hálózat is lehetséges, a kulcs a Line of Sight.

(#22743) tigipuf válasza nemdan (#22740) üzenetére


tigipuf
senior tag

"TP-LINK WR 741ND lenne az adó oldalon,3 méter kábellel irányított panel antennával,"tehát lesz a router felől is antenna :) ,igaz nem kiugróan magas nyereségű,de szerintem az adott távon (200m) elég kell ,hogy legyen:[link].Köszönöm,hogy válaszoltál :K

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22744) Wind-Storm válasza tigipuf (#22743) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nincs adó meg vevő oldal, a wlan egy half-duplex kapcsolat.

(#22745) nemdan válasza tigipuf (#22743) üzenetére


nemdan
senior tag

Ja az kimaradt :D Elvileg jónak kell így lennie.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22746) tigipuf válasza nemdan (#22745) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi,ez a lényeg,innentől menni fog :) De tényleg nem akartam bevásárolni ,mindenképpen fontos a stabil rálátás,(én csak tudom ,mert nálam csak wi-fi van és lesz is csak ),ha gond lesz a beállítással esetleg akkor majd jelentkezek :B

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22747) tigipuf válasza Wind-Storm (#22744) üzenetére


tigipuf
senior tag

Persze igazad van akkor már nincs :D De éppen a létrehozása amiről írkáltam,egy stabil kapcsolat a cél :K

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22748) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Adott egy kiépített hálózat melyben a router elhelyezésén kellett változtatnom....
Ettől kezdve az egyik gépen a jel szintje ingadozik folyamatosan akár hová is teszem az adaptert mely kb 2-3 m-es usb kábelen lóg..... Eddig egy skype videótelefonálás tökéletesen ment végbe most szinte folyamatosan szakadozik és a kép is pocsék... Próbáltam javítani a router adó-vevő teljesítményén egy 16dbi antennával de nem sokat veszek észre.....

A windows (XP) szerint: 28 - 36 - 48 között ugrál folyamatosan a jelszint....

inSSIDer szerint : 60-65-69-70dbm és a 9-14 közötti csatornán is csak az én routerem van (más csatornákon van más router)

Router: TP-Link TL-WR541G / TL-WR541G Manual

Adapter: Tp-Link WN321G Manual

Infrastruktúra: HÁZ

Szeretném kérni a véleményeteket hogy hogyan tudnám növelni és állandósítani a sebességet.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#22749) Soma01 válasza tigipuf (#22747) üzenetére


Soma01
veterán

2db TP-Link TL-WA5210G már nem fér bele a keretbe? Az lenne a tuti szerintem.

(#22750) Soma01 válasza huliganboy (#22748) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen az az adapter?
Ha visszateszed a routert, megint jó a vétel?
Narancssárga üvegteraszra nem tudod rakni a routert?
Mi az a fekete sáv a kék PC-s szoba felett? Folyosó? E szerint 2+1 fal van a routerig? Csökkentsd a falak számát a 2 eszköz között. Azaz vidd közelebb a routert.
A fehér vonalkák mik?
Hol volt a router ahol jó volt a vétel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.