Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) zuzu000 válasza Soma01 (#22950) üzenetére


zuzu000
őstag

A router csak G-t tamogat, usb-s az adapter. A masik kettot kiprobalom.

(#22952) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hello!

Adott egy új Lenovo B560 notebook...Már minden kész,de a fránya Wifi adaptert nem tudom beinstalálni!!!Pontosan egy "Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter"-ről lenne szó!A notebookhoz kapott CD-n van rá driver de mikor beinstalálom akkor az Eszközkezelőben ott a sárga kis háromszög,hogy valami bibi van.Ha rámegyek a tulajdonságaira akkor ez az üzenetet írja:

A windows nem tudja ellenőrizni az eszközhöz szükséges illesztőprogramok digitális aláírását.Egy nemrégeiben történt hardver vagy szoftvermódosítás hibás aláírással rendelkező sérült, vagy akár ismeretlen forrásból származó kártékony fájlt telepíthetett. (Kód:52)

Már próbáltam letölteni más drivereket is öregebbet,újabbat,de ugyan az a hiba!Már úgy is próbáltam,hogy rákötöttem LAN-on internetre,hogy keresse meg magának,de így se megy!Már gondoltam,hogy a SP1 miatt nem megy,de ez kétlem....
Kérem segítsen valaki!Köszönöm!!! :(

Jav: Ja és Windows 7 HP SP1 van a gépen...Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#22953) zuzu000 válasza Soma01 (#22950) üzenetére


zuzu000
őstag

Igen, az a driver van. Most megint visszaallt arra a pontra, hogy egy halozatot sem lat a kozelben. Pedig csak ujrainditottam.

(#22954) zuzu000 válasza zuzu000 (#22953) üzenetére


zuzu000
őstag

Nem értem. Sikerült megint láttattni vele a hálózatokat, az sajátomat persze nem. Megpróbáltam titkosítás nélkül, WPA-2-vel, WEP-pel, mindenhogy, semmi. Esetleg más ötlet? :O

(#22955) Zozo7777 válasza jNk (#22932) üzenetére


Zozo7777
csendes tag

Szia sikerült!

Lecseréltem az fw-t Alchemist-ra de nekem úgy tűnik ez is DD-WRT.

1. Select Wireless > Basic Settings tab
2. Set Wireless Network.Wireless Mode = Client
3. Set Wireless Network.Wireless Network Mode:b vagy g (attol függ hogy milyen modba megy az ap)
4. Set Wireless Network.Wireless Network Name:ide ird bele a wlan hálozat nevét amire csatlakozni akarsz
5. Utánna klikk save settings
Ezután ujra fog indulni a router és lépj be megint az ip cime alapján!
Wlan biztonság beállitás:
1. Select Wireless > Security tab
2. Set Wireless Security.Security Mode :válaszd ki hogy milyen biztonságot akarsz(wep,wpa,wpa2 stb)
3. Set Wireless Security.Passphrase:ide ird de a kodot amivel felenged az ap és a hitelesités megtörténik!
4. HA ez kész akkor klikk save settings
Valszeg router ujra fog indulni!Lépj be megint és
1. Select Status
2. Majd wireless és ha minden ok akkor elvileg kiirja az ap nevét amire felcsatlakoztál és a téreröt!
HA ez kész akkor:
1. Select Setup > Basic Setup
2. Wireless Setup.Internet Connection Type = Static IP
3. Wireless Setup.Internet IP Address = 192.168.1.2 (192.168.1.1 fog müködni az ap)
4. Wireless Setup.Subnet Mask = 255.255.255.0
5. Wireless Setup.Gateway = 192.168.1.1
6. Wireless Setup.Static DNS 1 = 192.168.1.1
7. Wireless Setup.Router Name: legyen mondjuk kliens
8. Wireless Setup.Host Name:legyen mondjuk kliens
9. Wireless Setup.Domain Name:üresen marad
10.Wireless Setup.MTU:auto
11.Network Setup.Local IP Address = 192.168.2.2
12.Network Setup.Subnet Mask = 255.255.255.0
13.Network Setup.Gateway = 192.168.2.2
14.Network Setup.Local DNS = 192.168.1.1
15.Network Setup.DHCP Server = Enabled
16.Network Setup.Starting IP Address = 192.168.2.100
17.Network Setup.WINS = 0.0.0.0
18.Klikk save settings majd router restart és közben windows-ban a hálokártyát rakd dhcp-modba!
Védelem kikapcsolása:
1. Select Security > Firewall
2. Firewall Protection = Disabled
3. Block Anonymous Internet Requests = unchecked
4. Klikk save settings
Routolás utvonalának megadása:
1 Select Setup > Advanced Routing
2 Operating Mode = Gateway
3 Select Set Number = 1
4 Route Name = legyen kliens
5 Destination LAN IP = 192.168.2.0
6 Subnet Mask = 255.255.255.0
7 Default Gateway = 192.168.1.2
8 Interface = LAN & WIRELESS
9 Klikk a save settings-re és nézd meg a routing table-t!
Elvileg ez kelli bent állnia:
YOUR_EXT_IP, 255.255.255.255, 0.0.0.0, WAN (Internet)
192.168.2.0, 255.255.255.0, 192.168.1.2, LAN & Wireless
192.168.1.0, 255.255.255.0, 0.0.0.0, LAN & Wireless
0.0.0.0, 0.0.0.0, YOUR_EXT_IP, WAN (Internet)
Ha minden ok akkor win xp-ben menj rá az aktiv hálozati ikonra majd jobb klikk tulajdonságok,támogatás és klikk javitás-ra!Ez fontos mert javitani fogja az ip cim bejegyzéseket!Win98-nál egy restart és beállitodnak az ip!
Ezutan elvileg megtudod pingelni a másik ap és ha van rajta net akkor ki fog engedni ha nincs rajta ip cim szürés!HA nem megy akkor ellenörizd a beállitásokat!

Ezt a leirást a neten találtam! De bárki is tette fel nagyon hálás vagyok neki és neked is!

Zoli

(#22956) admin4911


admin4911
tag

Sziasztok!
itt van a közelben egy wifi hálózat aminek ugyanaz a csatornája (7) ugyan az ami nekem van!
az lenne a kérdésem hogy csökkenhet-e emiatt a hatótávom?

(#22957) admin4911


admin4911
tag

ja,meg még lenne egy kérdésem ilyen 1wattos antenna erősítőket nem lehet valahol olcsón kapni?
[link]

nekem 500mW-os kéne.
mekkora hatótáv várható el tőle?
erősítő=500mW access point=200mW

(#22958) jNk válasza admin4911 (#22956) üzenetére


jNk
senior tag

A két hálózat egymást zavarja (jelszinttől függően) és a távolságra is hatással lehet, de inkább a stabilitást és a sebességet befolyásolja.

Azon erősítők használata nálunk nem engedélyezett, inkább használj jobb/nagyobb antennát/eszközt, mint hogy teleordítod a légteret a wifiddel ;]

[ Szerkesztve ]

(#22959) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:
Egy 5 megás t-com-os netet osztok meg két gép között egy tp link routerrel a modemem meg egy d link lenne. Az utóbbi egy hónapban egyre többször ment el a net, illetve ha volt is gyakran belassult és magas pinggel társult. Ez hétről hétre rosszabbodott: próbáltam új kapcsolatot létrehozni, modemet, routert újraindítani, újra beállítani őket stb... a probléma nem oldódott meg sőt: ha megosztom akkor a kapcsolat kb 5-10 percenként elmegy, ha viszont simán a modemmel használom a netet közvetlenül egy géphez akkor 1 óráig bírja. Magát a kapcsolatot visszahozni sem egyszerű a hibaelhárítás szerint elveszik a kapcsolat a modemmel (vagy valami hasonlót ír ki).
Kérdésem a következő lenne: már szinte biztos, hogy valamelyik berendezést cserélnem kell, tudtok-e valamilyen olyan programot amivel megnézhetném-e az esetleges internet szakadások gyakoriságát illetve hogy a hiba milyen eredetű?
Mert nem akarom lutrira cserélni a modememet ha mégis a routerrel van a probléma.
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#22960) tigipuf válasza blackydan (#22959) üzenetére


tigipuf
senior tag

Torrent?
Valahol írta egy kolléga ,lehet,hogy éppen itt ,hogy az állandó p2p hazavágja idővel a routereket.Én sem hittem el,de mivel 4 éve wi-fin torrentezek,2 routert fogyasztottam már el.
Kezdtem egy stabil máig is nagy megbecsülésnek örvendő tipussal :linkys wrtg 54 gl(ha jól emlékszem,a pontos verzióra.).
Na amikor a linkys el kezdett szarakodni lecseréltem egy 6 ezres Tp-link -re,és minden happy!
Ez pontosan 2 éve volt,most jelentkeznek ugyanazok a tünetek,ingadozó-megszakadó kapcsolat,a wi-fi kártyám nem tud csatlakozni ,gyatra ingadozó sávszélesség.Reset,hard reset,firmware frissítés időlegesen segít.
És a lényeg!!: lóg 1 laptop is a wi-fin,a kezdetektől fogva,torrent nem megy rajta,ott semmi gond,max sávszél ,stabil kapcsolat.Erre valaki valami okosat :F

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22961) And válasza tigipuf (#22960) üzenetére


And
veterán

"Valahol írta egy kolléga ,lehet,hogy éppen itt ,hogy az állandó p2p hazavágja idővel a routereket."
Azért ez ebben a formában nem igazán fedi a valóságot. A p2p hardveresen erőforrás igényes, a rengeteg párhuzamos kapcsolat sok memóriát igényel (illetve régebbi routerek gyári firmware-ei alapban nem támogatnak túl sok kapcsolati szálat), és ha az megtelik, akkor tapasztalhatunk lassulást, nehezen megnyíló weboldalakat meg hasonlókat. De ez nem évek után jelentkezik, hanem - korlátozott tudású firmware és rosszul beállított p2p-kliensprogram esetén - a fájlmegosztó kliens indítása után viszonylag hamar, és természetesen nincs kihatással a router esetleges meghibásodására. (Tudom, hogy a saját példám sem statisztika, de 6-7 éve folyamatosan üzemel nálunk több olyan Linksys /megosztó router és wifi-kliensei/, és az elég nagy p2p-forgalom nem 'tette tönkre' a megosztó routert, és a kliensek is bírják a 7/24-es üzemet.)

(#22962) blackydan válasza tigipuf (#22960) üzenetére


blackydan
senior tag

tigipuf és And köszi a válaszokat. Igen torrentezek, de egyáltalán nem régen , talán két hónapja... viszont érdekes amit írtok mert ezek a hibák is ezek után kezdtek el jelentkezni.
Létezik h ilyen gyorsan galyravágta volna a rendszert? Mit lehetne ilyenkor tenni? Cseréljek le mindent (modemet és wifit) és imádkozzak h a kövi kettő majd jobban bírja? A routerem viszonylag új nincs még 7-8 hónapos azért ennél azért többet vártam volna tőle (TP-LINK TL-WR150KIT).

(#22963) kali válasza blackydan (#22962) üzenetére


kali
legenda

nem nyírja ki a routert, sem pedig a modemet, csak a húzósan/rosszul beállított torrent olyan terhelést ró az eszközökre, amit nem bírnak, ezért elfekszenek!
a tl-wr741nd nem mondható hardveresen gyenge routernek, de a húzós torrent még az attól erősebb routereket is kifekteti!
próbáld meg normálisan beállítani a torrentet, visszavenni a húzós terhelésből, és vélhetően nem lesz gond!

(#22964) blackydan válasza kali (#22963) üzenetére


blackydan
senior tag

Köszi, akkor egyenlőre ezzel próbálkozok aztán megnézzük h mi lesz :R

(#22965) zuzu000 válasza zuzu000 (#22954) üzenetére


zuzu000
őstag

Valaki?

(#22966) Zozo7777 válasza zuzu000 (#22965) üzenetére


Zozo7777
csendes tag

Szia! Nekem is volt hasonló problémám. Próbáld meg eltávolítani az eszközkezelőből és indítsd újra a gépet. Remélhetőleg a windows ujra teszi a drivert, de ha van hozzá Win7-es hardver és szoftver akkor én feltelepíteném azt mert a gyári szoftver szerintem jobb mint a Win7-es. Ha sikerül próbálj újra routert keresni vele. Ha nem külső antennás az adaptered az is előfordulhat hogy gyenge. próbáld meg USB hosszabítóval magasabbra tenni.

Zoli

(#22967) Soma01 válasza zuzu000 (#22965) üzenetére


Soma01
veterán

Töröld az eszközkezelőből és ismertesd fel vele újra.

(#22968) Zozo7777


Zozo7777
csendes tag

Mintha én is ezt irtam volna :D :)) :D

Zoli

(#22969) Soma01 válasza Zozo7777 (#22968) üzenetére


Soma01
veterán

És ráadásul egyszerre! ;) :DDD

(#22970) Tbs82


Tbs82
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:
Van egy régi Belkin G- 802.11 g routerem /F5S7230-4 Ver:7000qt/.
Ha telefonnal akarok wifin keresztül böngészni, vagy csetelni akkor kb 20 másodperc után állandóan megszakad a kapcsolat.
Na már most firmware-t frissítettem rá ami volt elérhető, de mivel régi újabb fajta firmware-t nem találtam.
A security log állandoan azt írja ki, hogy :
04/15/2012 02:13:38 **UDP Flood Stop** (from WAN Outbound)
04/15/2012 02:13:35 **UDP flood** 41.206.12.7, 60458->> 192.168.2.3, 33163 (from WAN Inbound)
04/15/2012 02:13:34 **UDP flood** 115.38.230.136, 42681->> 192.168.2.3, 33163 (from WAN Inbound)
04/15/2012 02:13:33 **UDP flood** 46.118.42.163, 52743->> 192.168.2.3, 33163 (from WAN Inbound)
04/15/2012 02:13:31 **UDP flood** 178.149.41.17, 59062->> 192.168.2.3, 33163 (from WAN Inbound)
04/15/2012 02:13:30 **UDP flood** 219.202.4.50, 8141->> 192.168.2.3, 33163 (from WAN Inbound)

Hogy lehetne orvosolni, ha nem tudok firmware-t frissíteni? Esetleg valami beállítási ötlet, vagy vegyek új routert?

(#22971) tigipuf válasza And (#22961) üzenetére


tigipuf
senior tag

Értem én,de mégsem :D ,mert akkor,hogy is van az,hogy a nem torrentező acer beépített wi-fi-vel teljes sávszélt mérek speedtesten,a torrentes gépen pedig ingadozó,kb 20-30% az átvitel,(torrent kilőve,Tp-link router-Tp-link pci kártya.)
Mindegy ,én ezt tapasztaltam amit írtam,de arra nem tudok rájönni,hogy egy idő után miért nem enged wi-fin belépni nem jó a jelszó meg caps lock gomb ,esetleg reseteljek felszólítással.
Végül is 5-6 ezres kategóriában amibe a tp-link került szerintem teljesen korrekt,de esetleg tudnátok egy kicsit komolyabb,hardveresen erősebb routert ajánlani,lehet dual is csak tudja kezelni egy időben a 2,4 és az 5 ghz-es klienseket is.
Lehet jobban járnék (kb 300 méter,de tökéletes jelerősség)ha AP-t építenék ki a pci-s wi-fi kártya helyett?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22972) kali válasza tigipuf (#22971) üzenetére


kali
legenda

eltérő chipset, illesztés, és még ezer lehetséges ok, de biztos nem az, amire te gondolsz!

(#22973) Soma01 válasza Tbs82 (#22970) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet, hogy külső támadásnak veszi a router.
Kapcsold ki a tüzfalon a "UDP-FLOOD Packets Threshold"-od vagy vedd feljebb. Az "Advanced Security" manüben van a "DoS Protection" alatt nálam. De nálad nem tudom. Nézz körül.

(#22974) zuzu000


zuzu000
őstag

Ahh rajottem. A routernek a beallitasaiban a csatornak szamat automatikusra tettem, es jo lett.
Azert koszi :R

(#22975) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok.
[150M es adapter] t ajánljátok e minőségileg megfelelő e vagy nem sokkal drágábban találok e megbízhatóbbat? Köszi a válaszokat

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#22976) nemdan


nemdan
senior tag

Linuxosok! Van itt valaki aki használt már Zoneminder-t? ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22977) nemdan válasza Taktoj (#22975) üzenetére


nemdan
senior tag

Teljesen megbízható, nekem is van ilyenem. :K Ár-érték arányban meg úgyis verhetetlen! :)

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22978) Zozo7777 válasza Taktoj (#22975) üzenetére


Zozo7777
csendes tag

Nekem is ugyan ilyenem van meg egy frankó irányított antennám 1km en belül minden Wifit megtalál. Szerintem fölösleges ettől drágábbat venni. Meg esetleg attól is függ hogy mire szeretnéd használni. Netezni bőven elég HD-Ready filmezni is de Ha mondjuk FULL HD filmet néznél egyik gépről a másikra oda szerintem kell a 300Mb/s-os.

Zoli

(#22979) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Adott a helyzet,hogy régen vettem egy Dlink DIR-301.es nevezetű csoda routert amihez járt egy usb wifi adapter. A router fönn van nálam a tetőtérben a gép amihez meg hozzá lett kötve lent a földszinten. A kettő között 1-2cm vastag padló meg kb 3-4cm beton. Az usb-s wifi adapter semmi jelet nem érzékel,a laptopom is csak 2-3-as jelerősséget mutat.

Az lenne a kérdésem hogy egy ilyen[link] elég erős jelet tudna leadni,hogy lent is tudjuk használni a wifit??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#22980) InfiniteReality válasza Packersbay (#22979) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Meg kell próbálni. WIFI esetén (mivel zárt térről van szó) kiszámíthatatlan, hogy mekkora jelerősséget kell venned akár 5cm-re az adó oldaltól. Vákuumban, nyilt téren, adott hőmérsékleten nézve is a képlet kellően bonyolult ennek kiszámításához. Pedig még ott is vannak elhanyagolások, illetve eleve behelyettesített értékek.

Ráadásul, ez egy sima 54-es (G szabványú) router. Ezeknek finomanszólva is vannak hiányosságaik, főleg zárt térben.
N-es szabványú, 3 antennás routerrel többre mész (nem kell túl drága és márkás, TP-Link tökéletesen megteszi), amennyiben az antenna nem válna be...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#22981) atos19881101 válasza Packersbay (#22979) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az antenna helyzetét próbáltad változtatni? Gondolok itt a vertikális és a horizontális elhelyezésre.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22982) Packersbay válasza atos19881101 (#22981) üzenetére


Packersbay
tag

Nem azt még nem,eddig csak vertikális helyzetben volt több helyen,de semmi. Megpróbálom horizontálisan..hátha.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#22983) krealon válasza Packersbay (#22979) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha egy router nem kepes tisztessegesen atloni egy fodemet, akkor a fodem tutira vasbeton.
A vasbeton kivaloan nyeli el a radiohullamot, igy ha jo lefedetseget szeretnel, akkor kabelezes es extra AccessPoint (-ok) kell(enek). :R

(#22984) And válasza Packersbay (#22982) üzenetére


And
veterán

Az antenna helyzetének módosítása, döntése nem rossz ötlet, de egy kisebb nyereségű (alap dipól) antennánál túl sokat ez nem fog javítani. Sajnos az a 10 dBi (-snek vetített, valójában a meglévődnél feltehetőleg alig nagyobb nyereségű) antenna sem valószínű. Persze a beépített antennás USB-s kliens sem valami csúcs egy notebookhoz képest, ezt tapasztaltad. Ha az előbbiek nem jönnek össze, lehet hogy jobban jársz egy újabb AP telepítésével az alsó szintre, vagy egyszerűen egy hatásosabb - nem belső - antennával ellátott kliens-eszközt szerzel be.
#22983: Na, mire leírom ;)..

[ Szerkesztve ]

(#22985) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Sziasztok

Azt mondjátok meg nekem hogy lehet az hogy megnéztem WirelessNetView progival az elérhető wifi-s neteket és mindere azt írja hogy max 36Mbps az átvitel csak az enyémre írja hogy 16, pedig a tööbi az 54Mbites az enyém meg 300-as.
Valami beállítás lehet a probléma?
A router típusa: TP-link WR1043N
a gépben lévő: tl-wn821N

Előre is kösz a segítséget

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#22986) nemdan válasza Barohawk (#22985) üzenetére


nemdan
senior tag

Használj InSSIDer-t, abból is a legfrissebbet(mondjuk így alapból az települ :DDD ).Régebbi verzió nekem sem 300-at írt a sebességre.Frissítés után megoldódott. :K

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22987) Barohawk


Barohawk
aktív tag

van aki tud olyan programot amivel lehet mérni router pc közötti adatátviteli sebességet?
Esetleg wifi-s lejátszó -- pc-- gép közötti sebesség mérése

[ Szerkesztve ]

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#22988) nemdan válasza Barohawk (#22987) üzenetére


nemdan
senior tag

Router és PC között mit akarsz mérni? A net sebességét? Mert ha a hálózati sebességre vagy kíváncsi azt akkor tudod mérni ha van más gép is a routeren..Én erre a feladatra a DU Meter nevű progit használtam, ami a tálcán megjelenve mutatja a pillanatnyi sebességeket.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22989) freemanone válasza nemdan (#22988) üzenetére


freemanone
őstag

win7-en a resource monitor / erőforrás figyelő, nagyon szépen írja, grafikonozza, még talán logolni is tud, de ez nem biztos. CPU, ram, network, disk.

(#22990) grabber


grabber
addikt

Hello!

Tp-link wifi routernél beállítható,hogy egy meglévő wifi router jelét továbbítsa?Nem találtam semilyen ilyen jellegű beállítást.

(#22991) InfiniteReality válasza grabber (#22990) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azthiszem a WDS funkció talán pont ez. Vagy a Wireless-Bridge beállítás. Valamelyik a kettő közül.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#22992) krealon válasza grabber (#22990) üzenetére


krealon
Topikgazda

Gyari szoftverrel csak a TL-WR743ND tipussal.

Ha nem erdekel a garanciavesztes, akkor az OpenWRT (vagy Gargoyle) kompatibilis tipusokon is megoldhato. :R

(#22993) grabber válasza krealon (#22992) üzenetére


grabber
addikt

InfiniteReality: Köszi,de szerintem nem emgoldható gyárival.

Sajna 841 és 941 tipusom van. Nem érdekel a garancia csak a 841-re akarom rárakni.
841ND v7.1--re akarom rárakni+legyen akkor repeater funkció.
Melyik firmware-t telepítsem és hozzá kell valami plussz csomag vagy nem?A többi szerintem menni fog.

(#22994) Taktoj válasza Zozo7777 (#22978) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Köszi a a választ. az irányított antenna nem akkor jó ha tudod hogy honna jön a jel s arra állítod az antennát? Álló antennát találtam 40 cm es arra azt írták minden irányból egyformán szedi a jelet, a probléma hogy egyik oldalamon nem nagyon jön szerintem semmi, mert ott egy 4 emeletes panel:(. Na meg már mindenki jelszavazza a netjét, pedig csak pici kellene nekem belőle :)

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#22995) jNk válasza grabber (#22993) üzenetére


jNk
senior tag

A v7.1-es hardware-hez nem készült külön gargoyle firmware, de a v5 változat elvileg jó hozzá.

Gargoyle Firmware / Atheros AR71XX / 1.4 (stable) / gargoyle_1.4.7-ar71xx-tl-wr841nd-v5-squashfs-factory.bin

(#22996) grabber válasza jNk (#22995) üzenetére


grabber
addikt

Nem tetszik a neve a fájlnak :( Pedig jó fájlt szedtem le,de 18005 kódot dob.

(#22997) krealon válasza Taktoj (#22994) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Álló antennát találtam 40 cm es arra azt írták minden irányból egyformán szedi a jelet,"

A rud antennak un omni-directional sugarzok. Ez azt jelenti, hogy korszimetrikus a vetel az antenna tengelyehez viszonyitva.
Az alabbi oldalon nagyon jo abrak vannak a kulonbozo "erositesu" omni-dir. antennak sugarzasi iranyairol.
http://www.data-alliance.net/-strse-template/antennas-dsh-omnidirectional-dsh-dipole/Page.bok

(#22999) grabber válasza jNk (#22998) üzenetére


grabber
addikt

Network-t próbáltam szerkeszteni az openwrt-én és nincs net rajta.A wan az eth1-re van beállítva,ez jó vagy állítsam át?
luci se tudtam emiatt felrakni.

(#23000) Iggyboy


Iggyboy
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS P5WDG2 Pro alaplap 2 Ethernet csatlakozási lehetőséggel, és egy Linksys WAP54G AccessPoint.

Kérdésem: hogyan lehet azt megoldani, hogy ha a gépbe betolom az Internetet (routerről) az egyik LAN csatiba majd a másik LAN csatiba bedugom az AccessPoint-ot, az úgy ossza meg a netet, mintha direktben lenne rákötve a routerre?

Az a lehetőség nem számít amikor csak "simán" megosztom az internet elérésemet, mert én azt szeretném, hogy akkor is legyen internet az AP-ben mikor a gép ki van kapcsolva. Lehetséges ez egyáltalán?

Előre is kösz a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.