Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Claude Leon válasza huliganboy (#22748) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az ingadozáson nem segít a fókuszálálás (erősebb antenna)
Ha a régi helyen stabil marad a korábbiaknak megfelelelően, akkor nem hardverhiba, viszont az ingadozás okát ki kellene deríteni.
Azt még a rádióhullám útjában szaladgáló emberek is okozhatják, az ellen a magassággal tehetsz valamennyit.

Gyanús nekem a téglafal, lehet az rabichálós?

"A windows (XP) szerint: 28 - 36 - 48 között ugrál folyamatosan a jelszint." nem véletlenül linksebességet szándékoztál írni?
Ez esetben megpróbálhatod fixre (ebből a sorból hasracsapással pl. 18 Mbit, ebből 8-9 át is mehet stabil körülmények között), hogy ne szinkronizálgasson össze-vissza.
(kicsit off, de a wines driverek jellemzésére: http://hup.hu/node/41672)

(#22752) huliganboy válasza Soma01 (#22750) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Az adapternél mire vagy kiváncsi? Leírtam a típusát és a manuált ettől többet én se tudok de egy sima G adapter.

A routernek jelenleg ez lenne az optimális helye mivel egy kis móka miatt itt van rálátás egy AP re. Ez előtt az üvegteraszon volt de az AP elég gyenge jelet látott, ezért lett áthelyezve.

Igen a fekete sáv az a folyosó. A pcszoba felöli fal 10cm tégla míg a folyosó másik fala 30 cm szilikát.

Szóval a router felöl kezdve üveg+30cm fal+10cm fal s mindez 10-12 méteren belül.

A fehér vonalkák az ajtók.

Régi helye a routernek az üvegteraszon a mostani helyéhez legközelebbi sarok volt ahol a jel tökéletes és stabil volt.

Köszi

(#22753) Soma01 válasza huliganboy (#22752) üzenetére


Soma01
veterán

Bocs, az adaptert tényleg odaírtad.
Az antenna cserével semmit nem javult a helyzet? Úgy értem a távoli AP-nél sem (amire most már rálát)?
Próba képen helyezd már át a routert más helyekre, esetleg kicsit közelebb az adapterhez és nézd meg, hogy melyik fal a ludas. Esetleg tedd magasabbra az adaptert.
Ha jó volt és csak az áthelyezés miatt romlott le akkor a megoldás is ilyesmi lesz. Ha az antenna nem segített. Anno mikor én vettem egy nagyobb antennát, nekem sokat segített.

(#22754) nemdan válasza huliganboy (#22748) üzenetére


nemdan
senior tag

Legegyszerűbb ha lecseréled ezeket a fos beépitett antennás adaptereket külső antennásra! pl. TP-LINK WN722N vagy 422G..
Nem kerül többe, mint egy normális körsugárzó antenna, sőt talán még annyiba se.Szerintem ez megoldaná a problémádat, de addig is próbálasd helyezgetni a routert ahova csak tudod. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22755) huliganboy válasza Claude Leon (#22751) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Bocs hogy csak most csak melóban voltam és nem volt időm...

A tégla fal nem hiszem hogy rabichálós lenne de a fene se tudja, egyszerü közfal....

a 28-36-48 sebességet a következő ablakban figyelhető meg:

A router jelenleg 2-2,5m magasban van az adapter 1,80-2 m magasban.

Köszi

(#22756) huliganboy válasza Soma01 (#22753) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

A helyzet minimálisat javult InSSIder szerint 50-55 dbm alatt volt de mikor felraktam a 16 os antennát akkor már 60-65-69-70dbm lett.....

Az AP nál sokat javult a helyzet mivel addig nem volt közvetlen rálátása a dolgokra.....

Köszi

(#22757) And válasza huliganboy (#22756) üzenetére


And
veterán

"A helyzet minimálisat javult InSSIder szerint [..]"
Tehát akkor romlott :U? Az inSSIDer által visszajelzett vételi térerősség-értékek ebben a nagyságrendben természetesen negatív értékek, így a -50..-55 dBm éppen 10..20 decibellel nagyobb, mint a -60...-70 dBm. Attól tartok, az a bizonyos "16 dBi-s" antenna szokás szerint kamu, főleg ha olcsó és maximum párszor 10 centis körsugárzó, a nyeresége ennél minimum 10 dBi-vel rosszabb..

(#22758) krealon válasza And (#22757) üzenetére


krealon
Topikgazda

Vagy csak sikerult a vevovel a fokuszalt teren kivulre kerulni.

Azt mindig elfelejtik a kedves felhasznalok, hogy az "erosebb" antenna nem minden iranyban egyenletesen szor. :W

(#22759) And válasza krealon (#22758) üzenetére


And
veterán

Azt meg főleg, hogy ezeknek a szuper gagyi "16-18-20" (a sor tetszőlegesen folytatható) stb. "nyereségű" szemétre való körsugárzóknak nem lehet hinni, amit ha jól értem, a csere után lecsökkent térerősség-adatok is igazolnak.

(#22760) huliganboy


huliganboy
addikt

Akkor az nagyon jó :( Szóval romlott a minőség ..... Akkor visszarakom a régi gyári antennáját aztán mozgathatom a routert....

Köszönöm szépen azért a segítséget...

Esetleg még megpróbálom egy javasolt antennás adapterrel....
:R

(#22761) Soma01 válasza huliganboy (#22760) üzenetére


Soma01
veterán

Azért árulnak jó antennákat is...

(#22762) Soma01 válasza And (#22759) üzenetére


Soma01
veterán

Ez nem drága, de "márkás". Szerintem jó.

(#22763) nemdan válasza Soma01 (#22762) üzenetére


nemdan
senior tag

Ez szart sem ér nekem van 4 db. :DDD :((( Kb. annyi mint a gyári 3 dBi-s..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22764) Soma01 válasza nemdan (#22763) üzenetére


Soma01
veterán

És akkor melyik a jó? Én régen vettem egy no-name-rt a wireless boltból. Az jó volt. Gondoltam egy "márkás" van legalább olyan jó.

(#22765) barack21 válasza Soma01 (#22762) üzenetére

ki kell tapasztalnod,mivel nincs 2 egyforma terep,meg 3,vagy 4 meg végképp :)
ezért ki kell tapogatni,mink csak azt tudjuk mondani amire épp akarnám/akartam használni arra milyen volt...

ezek a gyári routerre csavarhatós 8 dbi-s antennák nálam köbö 100 méteren belül ugyanilyen ellen oldali antennával tökéletesen át visz 135 megát :)
ha az isten faszára akarod szórni a netet...
ha van fix pont akkor ajánlott az irányított... :) nálam bevált amire én használom :P

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22766) Soma01 válasza barack21 (#22765) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem 50 méterről jönne egy külső AP-tól (TL-WA5210G) és egy Range Extender (TL-WA730RE) venné az adást és szórná a házban. Rálátás van 1 kétszárnyú fa és egy üveg (nem hőszigetelt) ajtón kell csak ármennie a jelnek.
Gondoltam kicserélem az antennát. Körsugárzó kell, nem szektor meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#22767) barack21 válasza Soma01 (#22766) üzenetére

ha egy szintes a keco,max 3 fal az nagyon max :)
akkor szerintem müködne :)gyári antennával hány decibelt látsz abbol a "kapott" jelből ???

ha nem jönne össze ez egy drasztikusabb megoldás :DDD

TL-ANT2412D

árgép :P

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22768) Wind-Storm válasza nemdan (#22763) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez szerinted hány dBi-s?

(#22769) Claude Leon válasza Wind-Storm (#22768) üzenetére


Claude Leon
senior tag

kb. 2
(ami nem annyit jelent, hogy gyenge, hanem azt, hogy nagy a szórása, erősen hasonló minden irányban.
ha ugyanilyen /vagyis nem ugyanilyen, mert sokkal hosszabb/ botantenna nagyobb "erősítésű", az jelentősen kisebb, a botra merőleges szögben koncentrálja a meglevő teljesítményt, ettől tűnik erősebbnek oldalirányból nézve, de a hegye felől pedig sokkal gyengébb lesz)

[ Szerkesztve ]

(#22770) Wind-Storm válasza Claude Leon (#22769) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezeket tudom, csak kíváncsi vagyok a pontos nyereségi adatára :P

(#22771) barack21 válasza Wind-Storm (#22770) üzenetére

azt nem fogjátok halál pontosan megtudni And is meg mondta,meg én is azt tapasztaltam hogy nem pontos,mert ingázik...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22772) And válasza Wind-Storm (#22770) üzenetére


And
veterán

Nagyjából egy félhullámú dipól nyereségét hozhatja, ami valóban 2 dBi körüli. De a hatásosságát valószínűleg befolyásolja a környezete is (például van-e alatta 'ellensúly', fémfelület, milyen magasan van elhelyezve). Ez az alaptípus, ennél kisebb nyereségű már csak a nyákon kialakított, fizikailag kisebb méretű antennák szoktak lenni.

(#22773) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!
Megint jönnék egy kis segítségért. Tegnap este szerettem volna nyomtatni, de nem ment. Router cserén vagyok túl. Régen egy Linksys WRT160N-es routerem volt. A nyomtatóm WiFi-vel csatlakozott hozzá, Epson BX535WD. 1 hete nagyjából lecseréltem a routert egy gigabites TP-LINK TL-WR2543ND-re.
Ugyanazt a jelszó és SSD párost állítottam be, hogy minden eszköz lássa. Mindegyik látja és kap netet, egyszerűen a nyomtató nem tud csatlakozni valamiért.
Mindig azt kapom, hogy nem megfelelő ip cím került kiosztásra a nyomtatónak, vagy hogy nem kapott ip címet.
Próbáltam már nyílt nettel, alapértelmezett beállításokkal, manuális ip-vel, de valamiért akkor sem megy.
Szerintetek, hogy tudnám összehozni a nyomtatást?
Ideiglenesen megoldottam este az adhoc kapcsolattal, de ez nem megoldás...
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Ja és UPC-s net, DHCP server a routeren. Még a régi router is megvan, ha esetleg azt be tudnám állítani a nyomtatónál, hogy vegye neki a netet és akkor ethernetttel ráküldöm, de jobb lenne wifivel megoldani, mint régen.

És az a szép, hogy ha nézem a router beállításait miközben fel akar csatlakozni a nyomtató, egy pillanatra megjelenik a dhcp kliensek között, de valamiért utána eltűnik és jön a fenti hibaüzenet.

Nagyon köszönöm! :R

(#22774) atos19881101 válasza DanielK (#22773) üzenetére


atos19881101
senior tag

Titkosítást próbáltál változtatni? Vagy csatornát ... illetve mixed módban van a router?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22775) DanielK válasza atos19881101 (#22774) üzenetére


DanielK
addikt

Minden auton volt úgy próbáltam, és utána azt is, hogy a band csak 2,4GHz (5GHz nem, mert azt nem bírja a nyomtató) és a channel width 20MHz (a másik a 40MHz, de az csak az autoval ment, külön nem állítottam be), de a channel akkor is auto volt.

[ Szerkesztve ]

(#22776) atos19881101 válasza DanielK (#22775) üzenetére


atos19881101
senior tag

De milyen módban van? Mixed, b/g, vagy csak n? Illetve próbáld meg a titkosítást változtatni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22777) DanielK válasza atos19881101 (#22776) üzenetére


DanielK
addikt

mixed, mert van egy g-s laptop itthon. a titkosítás jó ötlet, bár próbáltam wpa2-psk és semmilyen titkosítással. esetleg a wep pel menne? Ha a semmilyen titkosítással nem megy, akkor a weppel sem fog, nem? :R

(#22778) kali válasza DanielK (#22777) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki wep mellett is, mert - sajnos - vannak olyan funkciók/módozatok, ahol csak a wep megy, komolyabb wpa/wpa2 alatt nem!

(#22779) DanielK válasza kali (#22778) üzenetére


DanielK
addikt

De a régi routeren ment wpa2 mellett is a nyomtatás. Vagy ez router függő, hogy mit enged vagy mit nem egy-egy titkosítás mellett?

(#22780) kali válasza DanielK (#22779) üzenetére


kali
legenda

ja, akkor nem feltétlenül az a hiba, ha korábban ment wpa2 mellett...
a router wifi régiója megfelelően beállítva?
próbálj ki más/minden csatornát!
próbáld meg levenni a max tx rate értékét; 270m

[ Szerkesztve ]

(#22781) Wind-Storm válasza DanielK (#22779) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Érdemes lenne az only AES vagy TKIP szabványokat is megpróbálni mindkét oldalon beállítva...

[ Szerkesztve ]

(#22782) DanielK válasza Wind-Storm (#22781) üzenetére


DanielK
addikt

Most hogy mondod... :B Eddig csak AES és auto módban próbáltam, de lehet, hogy régen TKIP volt? Na majd ha hazaértem kipróbálom.

Szerintetek, ha ezzel felhívom a tp-link ügyfélszolgálatát, akkor tudnak segíteni?

Az epsont nem hívnám, mert a nyomtatón igen gyér a beállítási lehetőség. (csak ip, subnet mask és default gateaway állítható be manuálisan)

Ja és még egy infó, a nyomtató csak max 150Mbps sebességre képes, a router meg 450Mbps maxra van állítva.

(#22780) kali: ez a max tx rate mit tud? Mert 20MHz mellett csak 279,x tud a router. Ezt is nézegettem, de még nem állítottam át. Hagytam 450Mbps-en. Ez gond lehet, hogy a nyomtató meg csak 150Mbps-re képes?

[ Szerkesztve ]

(#22783) kali válasza DanielK (#22782) üzenetére


kali
legenda

a maximális kapcsolati sebesség, és elvileg kompatibilitás van visszafelé, de 300m felett már lépcsős ugrás van, és ez esetlegesen okozhat problémát a régebbi, 150m eszközöknél, ezért egy próba nem árthat!

(#22784) DanielK válasza kali (#22783) üzenetére


DanielK
addikt

Itt egy simulator a routerem beállításairól, hogy miket lehet. Esetleg tudsz benne segíteni, hogy mit állítsak be pontosan, hogy olyan legyen, mintha csak egy 300Mbps router lenne, így a kompatibilitást megoldva? :R

(#22785) kali válasza DanielK (#22784) üzenetére


kali
legenda

a szimulátoros oldalt ismerem, linkeltem már többször is korábban, meg aztán nekem is volt tp-link routerem, illetve olyan is volt már a kezemben, amilyen most neked van! :)
a wifi esetén nem/sem sok olyan beállítás van, ami megkülönböztetné a 300-as routerektől, csak amit korábban is írtam, bár elvileg az sem befolyásolhatná...
ahol még tapasztaltam problémát - de ezt is írtam korábban -, az a megfelelő régió beállítása (alapban us, és csak 11 csatorna, itt legyen hungary, így 13 a beállítható csatona), próbáld végig mind a 13 csatornát, továbbá a 2.4g, de ez bgn mixed módban egyértelmű, és wds ki! ap isolation kikapcsolva? (wireless advanced)
a print server beállítását nézted?

(#22786) Soma01 válasza barack21 (#22767) üzenetére


Soma01
veterán

Még tervezési fázisban vagyok, csat tutira akarok menni.
1 szint van, ez egy nagy légterű raktár, de van 1 db fal mögött néhány iroda is benne. Az irodák egymás mellett vannak, szóval a raktár légterétől mindet csak 1 fal választja el (párhuzamosan vannak a raktár falával az irodák). Minden irodán külön ajtó és ablak is van a raktár felé. A raktárba tenném az extendert. És a raktár nagy ajtaja (ezen keresztül lehet bejutni az irodákhoz is) olyan, mint amit fentebb írtam, azon keresztül ellene bejönnie a jelnek a raktárba az extenderhez ami továbbítaná az irodákba, ahogy írtam. De maga a raktár fala sem valami vastag. Elég gagyinak tűnik.

Szerk.
Ez lenne a környéken a 3. hálózat ha a raktárból nézem. Kint az AP-nál a 4.

[ Szerkesztve ]

(#22787) DanielK válasza kali (#22785) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi!
Ha jól emlékszem az isolation kikapcsolva. És a wds is ki van kapcsolva. Akkor majd végig megyek a csatornákon.
A print server ki van kapcsolva jelenleg, mert az az usb-n rákötött nyomtatót jelenti, nem? :B

Illetve így próbáltam:
SSID: értelemszerű :B (7 betű végig kicsivel)
Region: Hungary (de már próbáltam USA-val is, hátha)
Band: 2.4G
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Auto és 20MHz
Channel: Auto
Max Tx Rate: 450M / 20MHz-nél meg 216.7M
WDS ki
Security: disable - WPA/WPA2 auto/auto és WPA2-PSK/AES

(#22788) nemdan


nemdan
senior tag

fuuu, hogy elaludtam :((( :o ;] Ennyit vissza se tudok olvasni :D

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22789) kali válasza DanielK (#22787) üzenetére


kali
legenda

usb csatolásúhoz, csak esetlegesen bekavarhat, amennyiben nem használod, lődd ki!
akkor már csak a csatornák kipróbálása marad, hátha csak nem szereti a nyomtató a szélsőséges csatornákat...

(#22790) DanielK válasza kali (#22789) üzenetére


DanielK
addikt

Ha nem megy, szerinted a tplink telefonos "segély" szolgálata tud majd segíteni?
A nyomtatón kevés beállítási lehetőség van, így őket nem hívnám, pláne hogy a linksysszel meg működött.
A régi routerem megvan még, lehet azzal megint összekötöm és megnézem, hogy milyen beállítás mellett sikerült csatlakoznom.
Megnézem a print servert is, mert lehet alapból be van kapcsolva, csak nem figyeltem.
Köszi! :R

(#22791) Soma01 válasza DanielK (#22790) üzenetére


Soma01
veterán

Nyomtatón van reset vagy fw update lehetőség?

Vagy már ezen túl vagy?

(#22792) DanielK válasza Soma01 (#22791) üzenetére


DanielK
addikt

Igen, a menüjében van olyan, hogy gyári beállítások visszaállítása. Azt már többször meg is csináltam. Amúgy nincs túl sok beállítási lehetőség rajta. :(

(#22793) DanielK válasza DanielK (#22787) üzenetére


DanielK
addikt

Még egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
A tettes megvan. A titkosítás volt rossz. WPA2-PSK TKIP mellett simán kapott ip-t is a nyomtató. Ezzel egy a problémám, az n-es szabványt ez nem támogatja. Így a routr visszavált g-re (max 54Mbps-re).
Ezt nem szeretném. Milyen megoldást tudtok, hogy működjön a nyomtató is és megmaradjak WPA/WPA2 titkosításnál? :F

Egyébként kiderült, hogy van frimware frissítés hozzá, csak éppen ugye usb-n, amit meg nem adtak hozzá. Most vettem egyet sos, hogy nehogy úgy járjak mint tegnap este, mikor buszjegyet kellett volna nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#22794) Soma01 válasza DanielK (#22793) üzenetére


Soma01
veterán

Usb kábelt?

Ráment az új firm?

(#22795) Avalion


Avalion
csendes tag

Hello! Egy olyan problemam lenne, hogy van egy internetes kapcsolatom ami hazon belul wifi segitsegevel megvan osztva. namarmost adva van egy wifi kartya az asztali gepbe csatlakozik. Ha viszont atrakom a kartyat egy masik gepbe akkor azt irja, hogy a kapcsolodasnal, hogy limitalva van a kapcsolat ugyanilyen problemam van az ap-vel is azzal sem tudok rakapcsolodni a halozatra! valakinek valami otlete? az ap tipusa wl-5460ap (firmware frissitve a legujjabra)

(#22796) DanielK válasza Soma01 (#22794) üzenetére


DanielK
addikt

Ráment.

Valamit a routeren kéne állítani, mert a régi WRT160N-es Linksys routerre azonnal felcsatlakozott.
A TP-Linken is próbáltam mindent ugyanúgy beállítani, mint a Linksys-en. Még az ip átállítottam 192.168.1.1-re, 192.168.0.1-ről.
De akkor sem működik. :W Lassan kezdem feladni...
Itt azt lehet látni, hogy a linksys routerrel (minden auton van wpa2 personal aes titkosítással) hiba mentesen csatlakozik.
A 2. dokumentumban már az új tplink router van. Ugyanolyan beállításokkal, mint a linksys. De nem kap ip címet.
A 3.-ban meg a nyomtatón beállítottam manuális (a routeren is) ip címet. Így már kapja, de még mindig valamilyen gond van.

Szerintetek? :F :R

(#22797) Soma01 válasza Avalion (#22795) üzenetére


Soma01
veterán

Gondolom a "másik" géppel lesz a gond.
Driverek fent vannak? Frissek? (nem elég ha a win felismeri őket magától, külön driver nélkül)
Op rendszer ua?

(#22798) DanielK válasza Soma01 (#22797) üzenetére


DanielK
addikt

Ő... :N
Félreérthető voltam. A printer számítógép nélkül is felmegy a hálózatra. Ez történt a Linksys esetében is. Azt írta printer, hogy minden ok. Láttam is stb.
A TP-Linknél már nem ment fel, ahogy azt a 2. és 3. képen is látható. Egyszerűen hibát írt. De mivel nem megy fel netre, így gépről sem tudnám állítani... Szóval megvagyok lőve.
Már nem tudom, hogy mi lehet a gond a TP-Linkkel.

Bocsi, de nem figyeltem, hogy nem nekem jött! :DDD Már annyira meg akarom oldani a problémát, hogy nem is figyelek. Két napja ezen zsibbadok. Még egyszer bocsesz. :B

[ Szerkesztve ]

(#22799) Avalion válasza Soma01 (#22797) üzenetére


Avalion
csendes tag

Igen minden driver fent van+ugyanaz az op rendszer is ezrt is nem ertem, hogy mi lehet a gond (ap sem kapcsolodik ugyanez a gond probaltam mas net szolgaltatora kapcsolodni vele de ott is azt irja, hogy limitalva van a kapcsolat pedig azokra kellene, hogy kapcsolodjon ugyanez ha kartyan kersztul kapcsolodok a "masik" gepen de ha az elsovel amin megy a net az siman kapcsolodik)

(#22800) kali válasza DanielK (#22793) üzenetére


kali
legenda

titkosítás volt rossz. WPA2-PSK TKIP mellett simán kapott ip-t is a nyomtató. Ezzel egy a problémám, az n-es szabványt ez nem támogatja. Így a routr visszavált g-re (max 54Mbps-re). - ezt nem nagyon értem?!?! egyrészt a router bgn mixed módban megy, tehát az n szabványos eszközök n szabványos átvitellel csatlakoznak fel, a g szabványos eszközök pedig g szabványos átvitellel, másrészt g szabvány alatt is adott a wpa2 titkosítás!
esetleg próbálj meg a nyomtató mac adress azonosítójához fix ip címet társítani a routeren, hátha...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.