Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) jNk válasza atirag (#22600) üzenetére


jNk
senior tag

A router wifi része b/g/n mixed módban van(ha támogatja az N szabványt) és a titkosítás wpa1 vagy 2 / aes ?

A fusi laptopon XP SP2/3 van vagy W7 ? Amikor kapcsolódik akkor a jelszint mekkora ?

(#22602) barack21 válasza And (#22597) üzenetére

háát ja igazat adok,én még nagyon az elején járok a "wlan" dologban...
még mondhatjuk ugy is hogy tapasztalatlan vagyok :)
de minden kezdet nehéz... :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22603) DanielK válasza DanielK (#22583) üzenetére


DanielK
addikt

Na kiderült, azért esett annyit, mert a kábel 5m hosszú. :B
Rövidebbel nem esik. Ja és mindegyik kábel gigabites már. Legalább nem kell venni újat hozzájuk. :K
A mixed miatt esik annyit, és mert a köztes dolgok is árnyékolnak. Költséghatékonyság miatt maradok így. (G - 20-22Mbps, N - 70Mbps). Vezetékkel meg 105Mbps, ha mindegyik kütyü fent lóg. :C

(#22604) atirag válasza jNk (#22601) üzenetére


atirag
őstag

Ezeknek utána nézek köszönöm szépen. Most gondolkodtam pont azon,hogy túl új a router és régi a laptop.

(#22605) atirag válasza jNk (#22601) üzenetére


atirag
őstag

Levettem a titkosítást. És átállítottam bgmix-re. De így sem akarja az igazságot.
Xp home sp3.

(#22606) f_sanyee válasza atirag (#22605) üzenetére


f_sanyee
senior tag

egy ipconfig /all-t mutass arrol az adapterrol.

(#22607) atirag válasza f_sanyee (#22606) üzenetére


atirag
őstag

(#22608) f_sanyee válasza atirag (#22607) üzenetére


f_sanyee
senior tag

hmm, es igy nem megy a ping a 192.168.2.1-re?

(#22609) atirag válasza f_sanyee (#22608) üzenetére


atirag
őstag

3x próbáltam most Az elsőnél a 4csomagból 2 elveszett a további két probálkozásnál mind elveszett:(

(#22610) atirag válasza atirag (#22609) üzenetére


atirag
őstag

És most beraktam egy másik tp link routert és azzal egyből jó.

(#22611) atirag válasza atirag (#22610) üzenetére


atirag
őstag

Ez meg a másik router.

[ Szerkesztve ]

(#22612) f_sanyee válasza atirag (#22611) üzenetére


f_sanyee
senior tag

probald meg az ip-t fixre allitani, valamire amit nem oszt a dhcp, pl 192.168.2.99, atjaro/dns 192.168.2.1

(#22613) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!!

Nektek volt már dolgotok usb-s wifi adapterrel ? nekem van egy Tp-link wn821n-es adapter 300Mbps elvileg. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van vele, kár volt megvennem. Nem tudom miért de sokkal gyengébb mint a 150Mbps-es társa, majd 20 méterről alig érzékel 1-2es jelerősséggel egy 300Mbps-es Tp-link routert, de a 150Mbps-es pedig sokkal jobban érzékeli 3-4es jelerősség és a jelminősége is jobb nincs packet loss sem, a másik érdekesség hogy az én 300-asom egyáltalán nem érzékeli a g-s routereket.
Kíváncsi lennék rá hogy nektek akinek van ilyen adaptere, csinál e hasonló dolgokat ?
win 7 64-bites op-om van az egyetlen működő driverrel.

(#22614) barack21 válasza JSandor (#22613) üzenetére

valszeg az antenna miatt van ez a tapasztalatod,nekem a 721n tökéletesen át megy 3 falon 2 házzal odéb a szembe oldalra... köbö 50 méterre...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22615) barack21 válasza JSandor (#22613) üzenetére

boccs 722n-t akartam írni :(

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22616) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy TP Link WR841-ND routerhez megfelelő-e ez az antenna?

KATT Illetve ez nekem olyan helyen lenne ahol közvetlen rálátás van arra az eszközre amit használni akarok, csak messze van picit, és gyengélkedik a jel. Ez az antenna segítene valamit szerintetek?

Illetve néztem van még 5dBi-es antenna, de gondolom az 5 amit meg néztem 8 így a 8-asat érdemesebb mivel erősebb azért.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22617) Krissz5435 válasza jozsi252 (#22616) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ha a gyárit(ami rajta/hozzá volt ) akarod lecserélni akkor ez nem fog sokat erősíteni, mivel a gyári is már 5-ös. Persze jobb lesz, de nem hiszem, hogy számottevően.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#22618) barack21 válasza jozsi252 (#22616) üzenetére

inkább tedd rá eztTL-ANT2415D

na ez gyili lessz apukáám :DDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22619) jNk válasza barack21 (#22618) üzenetére


jNk
senior tag

Ezzel lesz az igazi ;]

Persze ha tudnánk a távolságot akkor könnyebb lenne antennát ajánlani :)

(#22620) jozsi252


jozsi252
veterán

Köszi mindenkinek :R De nem az egész várost akarom ellátni wifivel :DDD

A távolság amúgy 50 méter lehet.

iPhone 13 Pro Max

(#22621) barack21 válasza jNk (#22619) üzenetére

te buuuta ez irányított x D :DDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22622) barack21 válasza jozsi252 (#22620) üzenetére

a 841nd-d mind2 gyári antennáját lecseréled olyan 8dbisre amit linkeltél ami köbö 2500 ftbol meg lessz tökéletesen megfogja tenni amire neked kell :)
nincs mit ha gázvan kérdezzél :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22623) jNk válasza jozsi252 (#22620) üzenetére


jNk
senior tag

50 méteren én már lehet hogy irányított panel antennát használnék, viszont a WR841 két antennás és nem tudom hogy viselkedne a wifi része asszimetrikus (2 panel felesleges) antennákkal.

A link másik oldalán egy telefonnal használnád a netet, vagy egy másik épületbe akarod eljuttatni a jelet ?

[ Szerkesztve ]

(#22624) barack21 válasza jNk (#22623) üzenetére

HPBW/H( °) 60
HPBW/V( °) 76
4 ezerből ki is jött neki és másfél kilóóóméééterig bííírja xD

mellesleg megjegyezném,hogy nekem is kell majd 2 ilyen :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22625) JSandor válasza barack21 (#22614) üzenetére


JSandor
tag

de erre nem lehet antennát köti

(#22626) barack21 válasza JSandor (#22625) üzenetére

azért mondtam azt amit,vagy is azért reagáltam azzal a hszemmel,amit írtam...
miszerint valszeg azért szarabb mert köbö van benni 3 dbi erős jóindulattal... : (
ez van cserélj antennásra :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22627) JSandor válasza barack21 (#22626) üzenetére


JSandor
tag

ezt értem.... azt nem értem és azzal nem vagyok kibékülve hogy az ugyan ilyen adapter ami 150Mbps-es ez meg 300 és mégis gyengébben érzékeli a routert és ugyan az az adapter csak ez elvileg 300-as nem 150-es. ez bosszant

(#22628) barack21 válasza JSandor (#22627) üzenetére

háát hogy miért lassabb a 300mbps-es a 150 mbps-essnél :)
azt nem vágom,majd and meg magyarázza,de az viszont biztos hogy a 150 mbps es az erősebb a külső antennája lévén :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22629) JSandor válasza barack21 (#22628) üzenetére


JSandor
tag

látom nem nagyon érted, megfogalmazom jobban, nem volt jó az előző magyarázatom.
az egyik barátomnak van egy ugyanilyen adaptere wn721n ugyan ilyen mit az enyém a wn821n csak annyi a különbség, hogy a 721n-es 150Mbps a 821n meg 300Mbps, na most a barátomnál szinte az övé mellett próbáltam ki az enyémet az övé sokkal jobban látta a routert mint az enyém, pedig a router is 300Mbps-es wr940N-es router és ez bosszant engem hogy ugyanazt a routert ugyanannyi távolságból gyengébben fogja.

neki megvolt a 15 Mbit/s net sebesség nekem meg 6-7Mbit/s volt.

[ Szerkesztve ]

(#22630) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Van nekem egy kis usb-s TP-link wi-fi adapterem antennával. Egy ideig kivállóan működött, de most olyat csinál, hogy elindul egy letöltés, majd azonnal megáll. Vár 10-15 sec-et, majd 1 mp-re megint elindul, majd megint vár 10-15 sec-et. Tehát effektíve tölt, csak szakadozva, és ez mocskos idegesítő. Gondoltam, hogy túl sok usb eszközt kötöttem a gépre mostanában, és ez lehet a gond, így kihúztam mindent, de a jelenség nem szűnt meg. Kipróbáltam minden foglalatot elől, felül, hátul, de a probléma megmaradt. Ezek szerint a windows hülyült meg? Nem lehet valamit tenni? Windows 7 64 bit SP1 az op. rendszer.

(#22631) degu válasza barack21 (#22628) üzenetére


degu
senior tag

Hat bizony hiaba van engedelyezve Nalad pl.a 3Gb-os letoltes,ha a szerver spiccen van!
Ha tul van terhelve,akkor ez hatarozza meg a letoltesi sebesseget! :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#22632) DanielK válasza JSandor (#22629) üzenetére


DanielK
addikt

Ugyanaz a chip is benne? :F Akkor mondhatnád, hogy ugyanaz.
Próbáld meg, hogy csak a tied lóg a neten, semmi más nincs fent. Akkor mennyi?

(#22633) kali válasza JSandor (#22629) üzenetére


kali
legenda

beállítás, illesztés, használt csatorna...stb is befolyásolhatja, de normális esetben fordítva van!

(#22634) nemdan válasza Peace (#22630) üzenetére


nemdan
senior tag

Ha feltetted a driver-jét akkor töröld le, ha nem akkor sztem marad a Win újrahúzás. :U

Egyébként torrent letöltésről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22635) Peace válasza nemdan (#22634) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem. Sima web-es felületről. Nincs driver, win automatikusan felismerte. Nem teszem újra a win-t, az 100%. :D

(#22636) nemdan válasza Peace (#22635) üzenetére


nemdan
senior tag

Akkor passz :DDD De 1000%, hogy a Winfos szarakodik...nem hinném, hogy hardverhiba lenne. :(( Egyébként attól, hogy a win felismerte, letudod törölni a driverjét.Hátha az segít..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22637) BorCsa64


BorCsa64
csendes tag

Elnézést kérek mindenkitől, ha ez pont nem az a téma lenne..
Sajna nincs időm végigbogarászni mindent itt, így aki tud kérem segítsen..
Problémám:
T-Home IPTV STB vezeték nélküli összeköttetése a HGW-vel
HGW wifis Cisco EPC3925
STB ISB2000

amim lenne hozzá.. D-Link router (esetleg)
TP-LINK AP és Router

Válaszokat, ha lehet szárbarágósan kérném, mert már igazából semmit nem értek..
(korábban azt hittem igen, de ..)

:F

(#22638) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy panwl2203sv3 jelzésű WIFI adapter. Windows 7 nem ismeri fel sajnos. A cd eltűnt ami hozzá volt... más jelzés nincs rajta...

Driver genius sem talál hozzá drivert :(

Hogyan deríthetnem ki milyen driver kell hozzá? XP és Seven is kellene!

google kidob dolgokat de mind kamu sem tudok letölteni semmit :(

Köszönöm szépen!

(#22639) barack21 válasza huliganboy (#22638) üzenetére

erre gondolsz ???
őőőaz ???

Próbáld meg ezt :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22640) Claude Leon válasza freemanone (#22579) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez teljesen reális, ha átnézed a 1000BASE-TX és 1000BASE-T közötti különbségeket (kábelek viszonylatában is), pedig mind2 gigabit.

(#22641) Claude Leon válasza huliganboy (#22638) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nézz utána itt, hátha rátalász.

u.i. bocs, nem láttam a szememtől barack21 leleményét :)

[ Szerkesztve ]

(#22642) huliganboy válasza barack21 (#22639) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Így néz ki csak ez N s kivitel.....

[link]

A linket amit adtál néztem de nem tudom letölteni sehogy sem :(

(#22643) huliganboy válasza Claude Leon (#22641) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi azért itt tudok bogarászni legalább :D

(#22644) huliganboy


huliganboy
addikt

Nem voltam rest szétszedni és hála az égnek a chipre ráírták a márkát és a tipust is... így pillanatok alatt meg lett a driver!!

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET

Tipus: zydas 1211b-bf

(#22645) Wind-Storm válasza barack21 (#22639) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amúgy a képen az egy Űbergagyi Edimax EW-7318USg Ralink RT73 chipsettel.

(#22646) BorCsa64


BorCsa64
csendes tag

Bocsi hogy megint zavarkolódok..
Senkinek nincs használható ötlete? :F

(#22647) BorCsa64


BorCsa64
csendes tag

A helyzet az, hogy addig már eljutottam, hogy a boxon bejön a TV műsor lista, T-Home menű stb. de sajna nem ad be képet semelyik csatornán sem..
:Y :Y

(#22648) kali válasza BorCsa64 (#22647) üzenetére


kali
legenda

több feltétel is szabott a saját eszköz terén, például igmp képes eszköz kell, ellenkező esetben problémába ütközik/ütközhet az elő adás működése!

(#22649) Claude Leon válasza huliganboy (#22644) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, persze, eszközazonosítóval 1szerűbb lett volna
vid_0ace&pid_1215

(#22650) barack21 válasza Wind-Storm (#22645) üzenetére

nemértelek,én csak rá kerestem amit ki írt a srác,és mivel nemvágtam,katt a képekre :)
és kizárásos alapon,majdnem bele trafáltam :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.