Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) #90933760 válasza mukibuci (#84549) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még mondogassátok csak milyen jól döntöttem, hogy WP-t vettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84552) hito válasza mukibuci (#84547) üzenetére


hito
nagyúr

Mindent megcsináltam, telepítettem mindent, de az említett Windows Phone Application Deployment sehol nincs a gépen :( Pedig vagy 20GB-ot elfoglalt a telepítéssel a C-n.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#84553) Spet válasza #90933760 (#84551) üzenetére


Spet
addikt

Juh az nem kell aggódni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#84554) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Rad.io-ra keresek alternatívát továbbra is. Szereztem egy jópofa bluetooth-os hangfalat, és biztosan az alkalmazással van a gond - bizonyos idönként megszakat a BT kapcsolat, ilyenkor BT ki-bekapcs, lejátszás újraindít, és megint megy valameddig. Zenelejátszó és MetroTube nem produkál ilyet, illetve a Rad.io is csak BT-n, mert ha hangfalat kötök rá, akkor folyamatos a lejátszás.

Szóval kellene valami ingyenes alternatíva, ami reklámmentes, és bejön rajta a világ összes online rádiója.

L820, WP8.1.

Köszi a választ előre is! :R

Más. Ez az androidos sztori tényleg igaz, vagy csak valami fake?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#84555) martin66 válasza #90933760 (#84551) üzenetére


martin66
senior tag

Neked nem kell. Insidernek (béta etsztelőnek) lenned :).

(#84556) Clemi válasza pikszel (#84550) üzenetére


Clemi
veterán

Asszem szerdán kap egy WDRT-t a kicsike. Remélem addigra a szervereken ott lesz az RS1 build és nem frissítéssel kell feltolni rá.

(#84557) zsoltzsolt válasza Clemi (#84556) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Erre várok én is, ne kelljen már mindig 8.1-gyel kezdeni állandóan

[ Szerkesztve ]

(#84558) leslie23 válasza hito (#84524) üzenetére


leslie23
tag

tipikus MS-féle hozzáállás, önkényesen belerakják, majd önkényesen kiveszik, de egy kapcsolóra már nem futja, hogy esetleg szeretnéd-e egy kalap alá venni a Skype-ot meg az üzeneteket...
én személy szerint nem rajongok ezért a fícsörért, bár mikor a Skype app szarakodott, jó szolgálatot tett ez az integrált dolog.

egyébként mikor lesz elérhető az új UWP Skype? jó lenne már lecserélni ezt a mostanit. :K

(#84559) martin66 válasza #90933760 (#84551) üzenetére


martin66
senior tag

És hogy tetszik a windows 10 a 7.8 után :)?

(#84558) leslie23
Évfordulós frissített eszközre elérhető.

(#84557) zsoltzsolt
Nem akarok ünnep rontó lenni, hisz ugyanezt játszottam el 1 hete. De szerintem egy darabig várhattok még arra, hogy a szervereken is ez legyen (de ezt én csak gondolom).

(#84560) hito válasza leslie23 (#84558) üzenetére


hito
nagyúr

Na jót kérdezel...éppen hogy csak pár napja csöppentem bele a W10M-ba :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#84561) leslie23 válasza martin66 (#84559) üzenetére


leslie23
tag

akkor insideres telefonokra ez nem is lesz elérhető? áruházból nem tudom majd letölteni?
820-asom van, elvileg 545-ös build az utolsó amit fel tudok rakni.

hito: ilyen ez a popszakma. :D amúgy milyen platformról jöttél, ha nem titok?

[ Szerkesztve ]

(#84562) csabyka666 válasza leslie23 (#84561) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem már azt se, de ha valaki tudja a trükköt, jelezze, engem is érdekel... 820-am van nekem is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#84563) leslie23 válasza csabyka666 (#84562) üzenetére


leslie23
tag

545-ös build nekem fent van, ha erre gondolsz! :R
előző mondjuk jobbvót, most elég problémás nálam az üzemidő, illetve örökös fájdalmam, a görgetés közben széthulló Edge ismét boldogít! :C
lehet kinéz egy HR, ha tényleg nem jön már több frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#84564) hito válasza leslie23 (#84561) üzenetére


hito
nagyúr

:D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#84565) netpeti98 válasza leslie23 (#84561) üzenetére


netpeti98
addikt

Redstone 1 (Évfordulós frissítés) a minimum követelménye az új Skype appnak. Te TH2-n vagy, szóval nem fogod megkapni. :(

[ Szerkesztve ]

(#84566) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

a WDRT - 8.1 - TH2 (.107) - RS1 menet után eltűnt kezdőképernyőre mi is a megoldás? várok türelmesen, egyszer csak visszajön, és addig marad a 925, vagy jó öreg HR?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#84567) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Teendőket ki lehet valahogyan rakni Outlook csempére vagy ehhez is külsős program kell?

(#84568) martin66 válasza csabyka666 (#84562) üzenetére


martin66
senior tag

Csak saját felelősségre: [link]
(This app can get the Windows 10 Mobile Anniversary Update on older Microsoft Lumia devices)

[ Szerkesztve ]

(#84569) KACSX válasza turbulencia8 (#84543) üzenetére


KACSX
csendes tag

Azt írják, hogy lehetséges, de sokkal nehezebb megoldani. Ha elkészültek erre a két telefonra a ROM-mal, akkor open source lesz és bárki próbálkozhat.

(#84544) mdraco Úgy néz ki.

Gigabyte Z690 UD, Intel Core i7-12700K 25MB, Kingston FURY Beast 4x16GB DDR4/3200 MHz CL16, Gigabyte GeForce RTX 3090 GAMING OC 24GB, Samsung 980 Pro 1TB 7000/5000MB/s, Western Digital Black 4TB 7200rpm 256MB SATA3, Chieftec Smart 1250W Gold, Acer KG251QDbmiipx 1ms @ 240 Hz, Serioux HT2100C 2.1 16W

(#84570) Bodz válasza csabyka666 (#84554) üzenetére


Bodz
nagyúr

TuneIn nem jó? Bár nem reklámmentes.

(#84571) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#84557) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Olyan nem lesz..., az biztos, hogy a recovery a legjobb gyalu, de a program csak az "alapot" tudja felrakni és itt ki is merül a tudománya, hiszen erre találták ki, nem fogják továbbfejleszteni, nevezzük így, mert nem lehet.
Kb úgy kell elképzelni, ha az építendő házadat rögtön alap nélkül felépíted, akkor süllyed és/vagy kártyavárként omlik össze, egyszerűen így van kódolva a rendszer
W8.1-re az utolsó stabilt, amit frissítened kell a alap 107-re és onnét tovább a sok szarság, w10-re meg alapból a 107 és úgy tovább, itt ennyivel könnyebb.

Kikerülni csak insiderer-rel lehet, de onnét viszont nem tudsz visszalépni a hivatalosra, ha éppen gondolsz egyet, csak recovery-vel.
Ha valaki olyat vár, hogy a recovery-n esetleg megjelennek a kiválasztandó build-ek, hát ő izé....
Ha esetleg az rs lesz az alap, a recovery akkor is a 8-1.et fogja feltenni, de mivel a 107-ről indul minden, egyelőre elképzelni sem tudom, hogy amennyire belexarnak mindenbe, hogy nekiugorjanak megkódolni, hogy így működjön a jövőben... Ez nem 5 perces meló, hanem sok pénzt felemésztő munka lenne...

[ Szerkesztve ]

(#84572) Nooeca válasza zsoltzsolt (#84557) üzenetére


Nooeca
senior tag

Mivel a szolgáltatók "tesztelik" a jelenlegi Redstone-t ezért elképzelhető hogy a jövőben az lesz az alap.
Elvégre ezért is alap a régi TH2, mert legutoljára az volt szolgáltatói szemszögből elfogadva, a hozzá kapcsolódó többi frissítés, meg csak toldás/foltozás.

Szóval valószínűleg a most megjelent build - redstone - lesz az újabb mérföldkő.

[ Szerkesztve ]

(#84573) mtomi95


mtomi95
senior tag

Végre újra van panoráma mód, RPR 82.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#84574) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Outlook.com-ot hasznalja valaki? A felulete tok jo, de hiaba hozok letre kulon szabalyokat spam-okra (call for papers stb.), nem mukodnek.

(#84575) bszg@


bszg@
tag

Egyik telefonunkon (640 lte, T-függő) azt vettem észre, hogy kb 2 hónapja készített biztonsági mentést. Valószínűleg azóta, hogy 10-es van rajta. Manuálisan indítva nem futott végig a mentés. Kitöröltem a régi mentéseket rögtön azt írta ki ugyanott, hogy "Önnek nincs olyan eszköze, amely beállításokat mentene a OneDrive-ra". Pedig a saját fiókjában és az enyémben is (a családnál) látszik, kereshető, megcsengethető a telefon. Ezután nagy nehezen látszólag végigfutott a mentés, de azt írta ki, hogy a file mérete 0kB. OneDrive-on továbbra is az előző felirat.
A telefont mflex leírása szerint frissítettem 10-re.
Tanácsot várok Tőletek, hogyan tudnám mentésre bírni a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#84576) kisapa válasza bszg@ (#84575) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem meg időnként küld egy figyelmeztetést,hogy már régen készült biztonsági mentés. Ehhez képest ha a menüben megnézem jelenleg 2016.08.17. szerepel, és én biztosan nem csináltam manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#84577) ΞΔGLΞ válasza bszg@ (#84575) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt több hibalehetőség is lehet/van.

Nincs már helyed a onedrive-on.
Nem jelentkezik be a ondrive-ra.
A biztonsági mentést a rendszer hibásan készíti el.
A leírás szerint (ami nincs kőbe vésve, hogy ezer százalékosan stabilan fog működni mindenkinél) , vagy is ez a biztonsági mentés mégsem működik jól.
Vagy csak egyszerűen ez a része is, vagy működik az MS-nál, vagy nem. Ami, ma holnap megjavul.
Ha mégsem, próbálj csinálni egy HR-t. (is)

PS: egyszer nekem is kidöglött ez a mentés 650 és 950 xl-nél is, de, pl mint a csempéknél, ahol a kapcsolatok újra megszűnt normálisan működni, néhány nap után megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#84578) Clemi


Clemi
veterán

Kérdés:
14905.1000 build. Miután átállítottam angolra (csak a nyelvet), ott bekapcsoltam Cortana-t, majd visszakapcsoltam magyarra a nyelvet, Cortana maradt, de csak félig, mivel a "ne zavarjanak" funkció működik, a keresés gombra Cortana jelentkezik, viszont a hangvezérlés nem működik, vagyis hiába böködöm a mikrofon ikont, nem reagál. Ez most hogy is van?

Másik kérdés:
Azt csinálja a "drága" (L930) legújabban, hogy egyet csörög, és utána se rezgés se hang, csak a kijelzőn látszik, hogy hívásom van. Erre van valakinek tippje, hogy mi okozza és hogyan orvosoljam?

(#84579) martin66 válasza Clemi (#84578) üzenetére


martin66
senior tag

Egy megoldást tudok erre mondani. LÉPJ KI AZ INSIDER (FAST-BÓL). A következő hónapokban ilyenek és még sokkal durvább problémák lesznek, mivel a onecoret szerkesztik. És ezeket mi nyilván nem tudjuk megoldani. Ha nem leszel béta tesztelő és maradsz a hivataloson, akkor nem lesznek ilyen gondjaid.

[ Szerkesztve ]

(#84580) Clemi válasza Clemi (#84578) üzenetére


Clemi
veterán

Nos az egy csengetésre közben megtaláltam a megoldást. Átváltottam másik hangra, azzal jó lett, vissza az eredetire és azzal is jó lett.

Igen, azt tervezem, hogy amint kijön a szolgáltatói RS1 kap egy WDRT-t és leállok az Insiderrel.

(#84581) martin66 válasza Clemi (#84580) üzenetére


martin66
senior tag

Akkor valószínűleg meg lesz a ma esti programod :). Remélhetőleg ma kiadják.

(#84582) natuqa


natuqa
csendes tag

Nekem a Telekom függő Lumia 930 a mai napig nem frissült. Upgrade Advisor szerint is naprakész.

Valaki írta korábban "Üdv. A 930-am telekom függő, simán frissült. Meg a független 730 is."

Valakinek valami tipp, ötlet vagy valami? Nem szeretnék visszamenni Insider Buildekre :)

(#84583) martin66 válasza natuqa (#84582) üzenetére


martin66
senior tag

Lécci fotózd le az upgrade advisor app képét, hogy mit ír ki pontosan.
Mivel számodra kötelezően elérhetőnek kell lennie a W0-nek.

(#84584) natuqa


natuqa
csendes tag

Minden lépésről csináltam egy fotót. Anno ezzel találtam meg a hivatalos Win10 frissítést. Itt nem jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#84585) Xantal válasza natuqa (#84582) üzenetére


Xantal
tag

Szia. Én írtam. A telefon T-függő. Itt egy fotó a rendszer információról.

GI

(#84586) hroberto


hroberto
veterán

Ma reggel majdnem infarktust kaptam.
Tegnap egész nap a 950-el fotóztam Caprin. Reggel a galériában összesen 11 képet találtam az elkészített kb. 100-ból! :W
Szerencsére a fájlkezelőben megtaláltam az összest, gyorsan felmásoltam őket a laptopra.
Mi ez az egész? Miért nem láthatóak a képek?
Az már csak hab a tortán, hogy a Kapcsolatok csempe megint megszűnt élő lenni...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#84587) Plazmacucci válasza hroberto (#84586) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert Windows.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#84588) natuqa válasza Xantal (#84585) üzenetére


natuqa
csendes tag

Akkor nem értem én miért nem kaptam meg. Ötletem sincsen. Próbáljam meg HR-t?

(#84589) tisti1965 válasza Plazmacucci (#84587) üzenetére


tisti1965
aktív tag

Mozgalmas,izgalmas a WM. Szerencsére nem tünt el semmid. Kapcsolatok csempe pörög nálam

[ Szerkesztve ]

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#84590) hroberto válasza Plazmacucci (#84587) üzenetére


hroberto
veterán

Pár éve Windowst használok telefonon is, soha nem volt még ilyen. Más magyarázat, megoldás nincs?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#84591) netpeti98 válasza natuqa (#84584) üzenetére


netpeti98
addikt

Most milyen rendszer van a telefonon?

(#84592) natuqa válasza netpeti98 (#84591) üzenetére


natuqa
csendes tag

Jelenleg ez.

(#84593) Ricardo válasza hroberto (#84586) üzenetére


Ricardo
félisten

Kártyára menti a képeket, vagy a belső memóriába?
Nekem anno a 640-en volt ilyen.

(#84594) hroberto válasza Ricardo (#84593) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs benne kártya.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#84595) Ricardo válasza hroberto (#84594) üzenetére


Ricardo
félisten

Fent vannak még a képek?
Ha igen nevezd át a mappát a file kezelőben.

(#84596) martin66 válasza natuqa (#84588) üzenetére


martin66
senior tag

Igen. mehet a HR valszeg utána már meg fogja találni.

A win 10 telepítésének HELYES és vélhetően utána hiba mentes használat menete:
Akkor állsz neki, amikor a telefonra nincs szükséged kb 1,5-2,5 órára. Illetve, ha most frissítenél, akkor megvárnám a Windows 10 Mobile évfordulós frissítését, hogy egyből azt rakja fel. (Független készülékre kijött, de függőre még nem, valószínűleg ma éjjel fog kijönni.)
- A 8.1-et alaphelyzetbe rakod. Ekkor minden létező adatot törölni fog a telefon. Ezért minden képet, dokumentumot ments le. (app neveket is írd fel, csinálj képet a startodról, hogy könnyeben majd a 10-nél vissza állhass rá)
- Ha alaphelyzetbe állt a készülék, akkor lépj be a storeba és X-elj azaz állíts meg minden app frissítést. Közben keress rá arra, hogy frissítés tanácsadó (update advisor), töltsd le.
- Indítsd el azt az appot és menj rá a gombra. Ki fogja írni, hogy a W10e-t telepítheted.
- Ezután menj a beállítások frissítésekbe. Megtalálja majd a W10-et, menj rá, hogy letöltés és telepítés.
- Kéri, hogy indítsd újra a kéaszüléket és elkezdi a 10 telepítését. (minimum 40%-os akuval indul el a telepítés)
- NAGYON FONTOS, HOGY MAJD AMIKOR KÉRDI, HOGY A BIZTONSÁGI MENTÉST VISSZA RAKJA, AKKOR ARRA KELL MENNI HOGY NEEEM.
- Felteszi a 10-et. Ekkor egy fél évvel ezelőtti verziót rak fel. (verzió szám vége 10586.107)
Ezt le kell frissíteni a legújabb buildre, az évfordulós frissítésre. És itt jön képbe amit az előbb mondtam, hogy a független telókra kijött már ez a frissítés a függőkre pedig valszeg holnap éjjel fog kijönni. Ezt fel kell rakni, ez legfrisebb rendszer (verzió száma: 14393.67).
- Ha felraktad az évfordulós frissítést, akkor menj be az áruházba és körülbelül 2-3 alkalommal keress frissítésket. Elég sokat kb 20-30-at fog találni. Tedd fel azokat.
- Innentől kezdve már csak be kell lakni a készüléket és használni.
Ezzel a módszerrel valószínűleg nem lesznek gondok a W10 alatt.

(#84597) natuqa válasza martin66 (#84596) üzenetére


natuqa
csendes tag

Köszönöm a részletes tájékoztatást. Ezek szerint fogom intézni. :)

(#84598) zsoltzsolt válasza Xantal (#84585) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem a tied nem függő, vagy mit értesz T-függőségen? Telenor T-Kom?
T-Mobilos függő így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#84599) netpeti98 válasza natuqa (#84592) üzenetére


netpeti98
addikt

Az évfordulós frissítéshez nem kell a frissítési tanácsadó. :N
A függő modellekre még nem jött ki. Ha kijön magától meg fogja találni, a tanácsadó nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#84600) martin66 válasza netpeti98 (#84599) üzenetére


martin66
senior tag

Óóó félre olvastam? Neki nem 8.1-ről kell a 10-re települni?
Ha nem, akkor tényleg nem kell a frissítés tanácsadó az évfordulós frissítéshez. Azt megkapod majd, amikro a szolgáltatód engedélyezi a buildot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.