Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) tibike8 válasza Nooeca (#84349) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam reggel 6-ra 80%-ra esett repülő módban az akku 100%-ról.

(#84352) Teo.


Teo.
aktív tag

Szevasztok. Lenne egy fontos kérdésem.
Mennyire macerás androidra átkőltözni windows ról ?
Az outlook fiókkal be lehet jelentkezni ?
Vagy a naptárt,névjegyzéket, meg minden mást külön kell szinkronizálni ?

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#84353) Francia91 válasza Teo. (#84352) üzenetére


Francia91
veterán

Névjegyzéket én a Microsoft fiókból átszinkronizáltam a Gmail-be, elég egyszerű, így a névjegyeid biztosan áthúzhatóak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#84354) taip válasza Nooeca (#84333) üzenetére


taip
senior tag

A 650 kezdőára magas volt, de 55e-ért szerintem teljesen korrekt.

Amúgy szerintem az sem baj, ha kevesebb modell érhető el, de azok stabilak.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#84355) Patrick


Patrick
addikt

Tegnap volt vmi frissítés telón, azóta a zárolási képernyő nem zárol és kapcsol ki automatikusan sem 30 sec, sem több perc után, csak manuálisan tudom eltüntetni. Valakinél jelentkezett ez a probléma?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#84356) snakebait


snakebait
senior tag

Tegnap én is megcsináltam a teljes mflex féle tiszta telepítést,de ez az évfordulós frissítés így sem jobb,mármint az akku. Merül mint fejsze a vízben :F :(( :O

Más: Volt azelőtt is telepítve Hourly Reminder app. Az a gondom,hogy nem tudom megváltoztatni a hangjelzését. Appon belül nem lehet,beállításoknál az értesítések ahol vannak,ott meg nem jelenik meg. Próbáltam az áruházban keresni hasonló appot (a lényeg,hogy beállítható legyen az óránkénti jelzésre),de nincs. Van hasonló,de mind ugyan azzal az egy hangal jelez,sehol nem változtatható. Hogy a fenébe tudnám a hangot állítani? Biztos lehet,mert annó más hangon szólt nekem,de nem tudom hogyan és hol :F :Y :W Ötlet?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#84357) starr válasza Patrick (#84355) üzenetére


starr
őstag

Valamelyik videó lejátszó használata után csinálta nekem, amíg újra nem indítottam.
Gondolom a lezárás tiltását nem oldotta fel.

(#84358) starr válasza snakebait (#84356) üzenetére


starr
őstag

Értesítések, és műveleteknél keresd meg a listában.
Ott is csak akkor jelenik meg, ha egyszer már jelezni akart.

(#84359) Patrick válasza starr (#84357) üzenetére


Patrick
addikt

Na frankó, kellett egy újabb újraindítás és most jó, köszi. :) Mondjuk jah, úgy működik mint egy PC, egy restart és kész is. :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#84360) snakebait válasza starr (#84358) üzenetére


snakebait
senior tag

Ott nincs! Tudom,hogy ott kell keresni,meg csak akkor jelenik meg ha már jelzett. De nem akar megjelenni, és hasonló jelző programok sem, Viszont mindegyik ugyan azzal a hangal jelez,ez csesz fel :W

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#84361) ΞΔGLΞ válasza snakebait (#84356) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

BT-t használod?

(#84362) ΞΔGLΞ válasza Nooeca (#84349) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez az RS1 eddig fos,

Pont neked kell leírni, hogy nem az rs1, hanem a migrációd lett fos.
Viszont egyre több a panasz az aksira, már eltudom képzelni, hogy az original 8.1-es telefonokon, vagy telefonokra egyszerűen nem érdemes felrakni a w10 rendszert. 650-en szinte nem is merült, sőt az rs2-nél is ugyanolyan jól bírja.

Talán, emiatt jön rá valami javítás, de szerintem nem foglalkoznak már ezzel, mint ahogy a skype támogatást is elveszik akkor minek fecséreljék az időt, (ő szerintük) holmi elavult 640 és régebbi készülékekre.

(#84363) snakebait válasza ΞΔGLΞ (#84361) üzenetére


snakebait
senior tag

Nem.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#84364) ΞΔGLΞ válasza snakebait (#84363) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor csak azt tudom írni, amit az előbb is. RS nem való már olyan telefonra, ami alapból nem w10. A lehetőséget és látszatot megadták, ha már beszopattak újra mindenkit, de ezt nem fogja Dona leírni, hogy Hello világ, régebbire ne rakjátok fel, mert úgy xar (lesz) az egész, ahogy van.

Viszont az ébresztés hangerő, ha nem működik rendesen, az migrációs hiba.

Azért egy kísérletet megér, ha tudod próbáld ki, ha tudod, hogy másik BT akármi nem-e látja a telefont, nálam kikapcsolva is ment a BT. Mármint a rendszer hazudott...Emiatt aztán merült, mint a beton. (de nem hinném, hogy itt ez a hiba lehet)

[ Szerkesztve ]

(#84365) tisti1965


tisti1965
aktív tag

Régi fb elavult,használjam az újat ???

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#84366) nrezso válasza Teo. (#84352) üzenetére


nrezso
csendes tag

Semmi esetre ne tedd. Itt a nagy redstone, ami az én függő készülékemre még nem jött meg, de sok panaszt olvasok itt.
Meg fogod bánni, inkább ruházz be egy rendes Androidosra. A wp az tiszta szívás, fapados, bugos.

(#84367) Gyufaaa válasza nrezso (#84366) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszönjük az építő jellegű kritikát! Mert az android használhatóbb, élvezhetőbb, laggmentesebb, mindeflottrajta.... Nem kell a "flém" keltés köszi! :(((

(#84368) Nooeca válasza ΞΔGLΞ (#84362) üzenetére


Nooeca
senior tag

Itt már nincs inkompatibilitás, vagyis ha TH2-n tökéletes volt a migráció, akkor RS1-en is, hiszen nem változtat az utóbbi az előzőn. Appok ugyanaz a programkörnyezet (nem 8.1-es) és a OneCore is OneCore, az alap ugyanaz még ha csiszoltak is rajta. -> Migrációs probléma kizárva.

Szimplán kell a 8x-es frissítés, vagy egy annál újabb.

(#84369) zsoltzsolt válasza nrezso (#84366) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ugye az megvan, hogy épp váltani akarna androidra???????
Idézem:
Szevasztok. Lenne egy fontos kérdésem.
Mennyire macerás androidra átkőltözni windows ról ?

(#84370) ΞΔGLΞ válasza Nooeca (#84368) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát ez Facepalm, és nem is reagálok rá, mert túl hosszú lenne. Legalább nekem írj már ilyenen izéket....O_o
Na mindegy is...részemről máris close.

[ Szerkesztve ]

(#84371) nrezso válasza Gyufaaa (#84367) üzenetére


nrezso
csendes tag

Pedig jobb, csak arra sajnos többet kell beruházni amennyiben használhatót akar valaki. Viszont valóban nem lagmentes még egy drágább sem Android vonalon 1 év után (Samsung S6).
De ettől függetlenül a Wp elég gyengén muzsikál nálam. Az eddigi frissítések kijavítottak rajta valamit, mást meg hazavágtak, valami nem változott, valami javult.
Nem mondom azt hogy a készülékek rosszak, nekem a 640-esem mint készülék 45000-ért nagyon is jó. De az appok kevesek és gagyik. Az értesítések katasztrofálisak. Akár e-mail, akár viber. Nem az a baj ha késik pár percet, hanem az hogy manuálisan be kell lépjek, mert nem akart jelezni, elfelejtette.
Ez a recovery dolog meg egy vicc. Én egy telefont akartam amit ha lerakok az asztalra értesít, jelez, egyáltalán nem akarom buherálni, nem kell sok app, csak működőek. Az Android legalább jelez.

[ Szerkesztve ]

(#84372) nrezso válasza zsoltzsolt (#84369) üzenetére


nrezso
csendes tag

Igaz, ezt durván félreolvastam, bocsánat!

(#84373) Joe215 válasza nrezso (#84371) üzenetére


Joe215
aktív tag

Értesítésekhez csak annyit nálam munkahelyen asztalon a telefon, asztaligépen bejelentkezve a gmail-be és rendre a tefon hamarabb jelez mint az asztaligép.
Három email fókkal vagyok bejentkezve (gmail, outlook + freemail) és mind jelez mikor új üzenetem érkezik.
950 DS RS -el

2 -3 napja a freemail szarakodott, de mint kiderült az a freemail hibája volt nem WM10 -é.

[ Szerkesztve ]

(#84374) taip


taip
senior tag

Ha olyan telefonon használjátok a Win10-et, ami gyárilag azzal jött ki, akkor tized annyi szívás sincs.
Persze ha a Facebook rosszul írja meg az appját, azon semmilyen oprendszer nem tud segíteni...

Az mondjuk igaz, hogy úgy látom, hogy a zárolási képernyő a frissítés óta nem jelzi, hogy rezgőn van a telefon, nincs rajta hang...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#84375) nrezso válasza Joe215 (#84373) üzenetére


nrezso
csendes tag

Nekem se volt vele addig bajom, amíg az alap hotmail-es mellett 2 gmail volt. 2 hete becsatlakoztattam neki még egy gmail-est. Jó pár levelet még késve sem jelez nálam, valamit meg rögtön a legutolsó fiókról. Sőt ráadásul amit ki is jelez, amint rányomok az értesítési sávon, akkor belép az outlokkba, viszont ezt az egy fiókot csak akkor mutatja ha a hamburgermenüben kiválasztom. Ja és ez is amolyan időszakos hiba, mikor hogy gondolja.

(#84376) Clemi válasza Gyufaaa (#84367) üzenetére


Clemi
veterán

Van itt egy újabb bicskanyitogató gyöngyszem. A cikk legvégén az utolsó mondatot ajánlom felháborodásra.

(#84377) Plazmacucci válasza Clemi (#84376) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi a bajod ezzel. Ez igy van rendjén. Meg lehet nyugodni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#84378) tomboy0013 válasza Clemi (#84376) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egy 0,6%-os rendszernél nagyon nem kell ezen háborogni, örülni kell, hogy még van egyáltalán valami az Áruházban.

(#84379) mukibuci válasza tomboy0013 (#84378) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

egy nagyonpicikét lassan azért kezded túltolni :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#84380) zsoltzsolt válasza Clemi (#84376) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

taxify

[/L

[ Módosította: mukibuci ]

(#84382) mukibuci válasza zsoltzsolt (#84380) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#84383) tomboy0013 válasza mukibuci (#84379) üzenetére


tomboy0013
veterán

;]

(#84386) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki próbálta letölteni? Kereséssel nekem sem adta ki az Áruház, csak nekem le volt töltve, kb mikor az Uber megszűnt, de aztán leszedtem, mert nem volt még elérhető autó, mivel még akkor nem üzemelt a szolgáltatás.
Most, í weboldali linkre kattintva le tudtam újra szedni, de furamód Facebook oldaluk sem említi a Windows-os elérhetőséget, annak ellenére, hogy a normál weboldaluk igen.

Így egyáltalán nem értem :F

(#84387) nrezso válasza zsoltzsolt (#84380) üzenetére


nrezso
csendes tag

Azta Kva! Na ez meglepetés nekem, hogy windowsra!
Úgy látszik vannak még akik gondoltak arra hogy az árérzékeny magyarföldön sokan választották a wp-t, ha már ide akarnak betörni.

Na de egy kérdés: Azt vettem ki hogy a 0,6%-ként emlegetett részesedés az eladásokból származik, de körülöttem ennél jóvan nagyob aránybán látom, vagy hallom a tipikus wp-s értesítési hangokat.
Vajon hazánkban hány % használhatja?

(#84388) martin66 válasza nrezso (#84387) üzenetére


martin66
senior tag

Körülbelül 6-7%

(#84389) zsoltzsolt válasza nrezso (#84387) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Több, mint 0,6%
A link szerint 7,08%

[ Szerkesztve ]

(#84390) Sjkolrd válasza zsoltzsolt (#84386) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Most kerestem ra es egyből megtalálta z áruházban, s le is tudtam tölteni

(#84391) TommyX_


TommyX_
őstag

Valaki esetleg le tudná írni, hova tűnt az a beállítási lehetőség, hogy töltés közbe ne látszódjon a glance screen?

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#84392) junior11


junior11
veterán

Hali, akik frissítettek, eddig hogy vagytok megelégedve az Anniversary update-tel? Gyors, gördülékeny már a rendszer? Stabilitás, melegedés, akksi terén van javulás (pl. 640XL/950/950XL)? Esetleg újonnan felfedezett bugok? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#84393) Sjkolrd válasza TommyX_ (#84391) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Ha rs akkor settings-personalization es itt mar megtalalod

(#84394) KunEmber válasza TommyX_ (#84391) üzenetére


KunEmber
senior tag

Kivették a g...k.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#84395) zsoltzsolt válasza Sjkolrd (#84390) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az jó, már azt hittem, hogy nekem csak azért találta meg, mert korábban már fent volt!
Mondjuk sima "sárga-taxis" tarifával megy, így nem értem, hogy mi az előnye.

(#84396) Sjkolrd válasza zsoltzsolt (#84395) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Mondjuk nekem max csak akkor kell ha elmegyünk bulizni es inni szeretnék,mert amúgy meg saját kocsival megyek mindenfele

(#84397) bluemirage válasza zsoltzsolt (#84389) üzenetére


bluemirage
őstag

Komoly eltérések vannak az egyes országok közt. A Huawei Kínában vezető, de a franciáknál is szépen teljesít, míg vannak olyan országok, ahol alig rúg labdába... de így is a világ második legkedveltebb mobilja. Globális második.
A 'Windows Mobile' (összefoglaló néven) magyaroknál elterjedtebb a szolgáltatói akciók és az árérzékeny piac miatt. Így nálunk a globális részesedés többszöröse, ... az ami globálisan 1% alatt van. De ez nem a szállított készülékek arányában mért aktuális piaci részesedés, hanem a múlt köszön vissza, és amint elkopnak a régi 8.1-es készülékek, akkor már nálunk is a globálisat mutatja. Svájcot valamennyire ismerem és az megint egy mások világ. WP alig, IOS sok, de már ott is látszik az IOS globális megtorpanása...

Egy OS / Platform jövőjét és jelenét a főbb piacok, azaz a globális helyzete határozza meg. Nem Svájc és nem is kis hazánk. A Windows-nál pedig jövőre kezdődik az outro, azaz a vége főcím, szerintem 2018-ban lesz legkésőbb a megszűnéses bejelentés. De mivel redmondiak az év eleji jóslatomat is alulmúlták, így fenntartom a tévedés jogát, hogy akár előbb is bekövetkezhet.

Ha látsz egy globális grafikont, ami meredeken megy a mélybe áttörve mindenféle lélektaninak mondott határt, akkor mire gondolunk? Ebben a topikban elég gyakran: A "halálodat hirdetjük és hittel valljuk feltámadásodat, amíg el nem jössz" mantrázása köszön még néha vissza. :C

Miközben vannak számomra is megmagyarázhatatlan jelenségek: hogy a nálunk kevésbé elterjedt whatsapp milyen gyakran frissül a Windows alatt. Az, hogy az adózók pénzéből néha nem stadion és kisvasút és más fontos dolog készül, hanem egy M4-es app, az nem tükrözi a fejlesztők és a piac való viszonyát. Na emiatt nem értem a Whatsapp-ot. :F De sajnos egy fecske nem csinál nyarat... :(

szerk: inkább átrakom off-ba, hogy a szülinapi frissítők lelkesedését ne törjem meg.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#84398) TommyX_ válasza Sjkolrd (#84393) üzenetére


TommyX_
őstag

Előző buildbe simán megtaláltam, itt már kivették úgy nézem. :((

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#84399) martin66 válasza junior11 (#84392) üzenetére


martin66
senior tag

L 950 gyorsabb, jobban bírja az aksija. (a fotók app néha lassú és nem közelít ennyi hibát tapasztaltam)

(#84400) junior11 válasza martin66 (#84399) üzenetére


junior11
veterán

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.