Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) muzli1963


muzli1963
csendes tag

Lesz ma frissítés? A hónap második keddje van...

(#85552) ΞΔGLΞ válasza muzli1963 (#85551) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem nem lesz, de én nem is várom, nálam most tökéletes minden. Egyébként ilyenkor már jelentkezne az update, ha lenne, de persze ez nem mérvadó, de 19 után már néha fel is települt.

(#85553) Boonen007 válasza ΞΔGLΞ (#85552) üzenetére


Boonen007
őstag

Mostanában mondjuk elég későn jöttek. Ami persze nem jelenti azt, hogy feltétlen jön ma is.

Gépen már jön pár frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#85554) starr válasza Boonen007 (#85553) üzenetére


starr
őstag

Szerkesztés)

Most írta a csaj a Twitteren, hogy nem lesz ma semmi.

(#85555) confuser válasza starr (#85554) üzenetére


confuser
senior tag

A "csaj" amúgy Insider buildekkel foglalkozik, nem a "patch kedd" buildekkel. Nem azt mondom, hogy lesz ma új patch, de Dona üzenete nem azt jelenti, hogy nem lesz.

(#85556) NGC válasza memoril (#85518) üzenetére


NGC
tag

Ez egy lehetséges megoldás Persze csak saját felelősségre...

[ Szerkesztve ]

(#85557) starr válasza confuser (#85555) üzenetére


starr
őstag

Jó, Jó, igaz
Telefonról írtam, azt hittem az insider fórumban vagyok :DDD
A hivatalosra jött se jött ma semmi?

[ Szerkesztve ]

(#85558) Bogyó bá' válasza starr (#85557) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Semmi. Csak az asztalira... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85559) confuser válasza Bogyó bá' (#85558) üzenetére


confuser
senior tag

(#85560) Bogyó bá' válasza confuser (#85559) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyém még most is "naprakész". :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85561) confuser válasza Bogyó bá' (#85560) üzenetére


confuser
senior tag

Az enyém is, de ha megnézed a changelogot, ez esélyes hogy jön mobilra is... max várni kell egy kicsit, mire a elérhetővé válik.

(#85562) strapal


strapal
csendes tag

A mai napig gondolkozom, hogy leváltsam e a jelenlegi leváltandó telefonomat (kínai és már több helyen törött...) egy Lumia 650-re, de a fő gondom, hogy hiába olvasom az itteni releváns topikokat (ez, 640&640XL, 950), nem igazodom ki azon, hogy melyik hozzászóló használ preview rendszert vagy hivatalost. Azaz sok panasz van erre illetve arra, amiből néha moderálásig fokozódó vita támad (ld. 640 és 640XL), de az sokszor nem derül ki, hogy a panaszkodó previewet használ e vagy se.
A 640-es topikja elég élénk, nyilván sok embernek ilyen van, a 650-esé nem annyira aktív, ami talán adódhat abból, hogy nem sokan veszik, vagy hogy nincs vele probléma. Én vacilálok a 640 illetve a 650 között továbbra is, de nem nagyon tudok dönteni, főképp hogy azon nem igazodom ki, hogy hivatalos (tehát nem preview) W10-es rendszert használva melyikkel lesz kevesebb problémám. Mert szerintem nem derül ki. Abban nem hiszek, hogy a 640-et "direkt" lassítanák - főképp, hogy a Lumiákat megszüntetik, és nem derül ki mi lesz utána (ezért gondolkodom várok még októberig, akkor rebesgetnek "bejelentéseket").
Jelenleg a 650 mellett az szól hogy egy "elektronikus-digitális" áruház akciójában 50e HUF alá ment az ára...(sufniGSM-ből nem vásárolok, használtban nem teljesen bízok, közel van a munkahelyemhez, stb.).

Elnézést a némileg OFF-ért, de egy ideje olvasgatom a releváns topikokat, de tényleg zavaró sokszor hogy a panaszkodó nem írja le egyértelműen hogy hivatalos vagy preview a rendszere, a nagy tótumfaktum (akinél mindig működik minden) szintén nem teszi meg ezt az apró dolgot.

(#85563) jaffa 2843 válasza strapal (#85562) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy preview vagy hivatalos build. (Sajnos) Bárki bárhol, bármilyen készülékkel belefuthat bármilyen hibába. :D

Én már 4x recovery-ztem, próbáltam hivatalost és preview-t is. Gyakorlatilag mindig más hiba jött elő. Van ami zavaró, van ami nem vészes. (950XL) Amikor az email-ekre nem tudtam választ írni az kicsit agyvérzés közeli állapotokat produkált. Vagy épp értesíteni nem akar erről-arról...

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#85564) starr válasza strapal (#85562) üzenetére


starr
őstag

640-em van, semmi gond nincs vele. Release preview ring, ami gyakorlatilag két héttel jár a hivatalos előtt.
Ha most kellene választanom, akkor a 650-t venném, pláne ha 40k alatti az ára. Eleve w10-el jelent meg, jobban fut rajta a w10, nincs migrációs probléma, mint 640-nél. Jobban néz ki, SD sem kell igazan bele, ha elég a 16GB.

(#85565) hroberto


hroberto
veterán

Ez most komoly, hogy a Facebook app minden frissítése után újra össze kell kapcsolnom a kontaktokat?! :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85566) zsamiatt válasza strapal (#85562) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nekem is jól megy a nem previewes 950 xl. Egyedül az outlokkal van egy kis problémám. Konkrétan ha kikapcsolom a csoportosítás nézetet, a válasznál és továbbitásnál nem jeleníti meg az eredeti tartalmat. Minden más megfelelően működik.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#85567) Happi válasza strapal (#85562) üzenetére


Happi
tag

Nekem 640 ds van. Megváltás volt Droid után használni. Most sincs vele semmi problémám, hivatalos w10 van rajta. Ha az ember nem olvassa a topikot, legtöbb esetben fel sem tűnnének a hibák többsége. Tény, hogy nem tökéletes a rendszer, viszont valószínűsíthetően egyre kifinomultabb lesz. A bugvadászok- bár valósak az észrevételeik- minden platformon felfedeznék a rendszer gyengeségeit. Ár-érték arányában ezek a készülékek még mindig a legjobbak közé tartoznak. A 650 mellett egyébként a nagyobb belső tárhely szól egyértelműen. Magam részéről a 8 Gb- vel is megvagyok.

(#85568) zsoltzsolt válasza zsamiatt (#85566) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez a csoportosítás konkrétan mi és hol lehet beállítani?

(#85569) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Asszony Lumia 640 DS telója néha azt csinálja újabban, hogy hiába van 10-esen az értesítési hangerő, nem szól, amikor hívják, vagy üzenet jön, és a billentyűzet hangja is hiányzik.
Ma reggel pedig az ébresztést fejeltette el hanggal elvégezni, csak rezgett, pedig itt is maxon volt a hangerő.
Újraindítás megoldja, de ugye ez hosszú távon nem megoldás.

Bármilyen ötlet?
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85570) PuMbA válasza starr (#85564) üzenetére


PuMbA
titán

A 650 hátránya viszont az kisebb akksi és a visszavágott kamera. Hihetetlen, hogy egy vadi új 650 csak 720p-ben képes videót csinálni, aminél első ránézésre kitűnik, hogy jóval kevesebb részletet örökít meg és ehhez nem kell semmilyen különleges képesség. Mindkét telefonban ugyanaz a szenzor van, tehát szoftveresen van visszafogva a dolog. Ez nagyon csúnya dolog volt a Microsoft-tól...

[ Szerkesztve ]

(#85571) Bogyó bá' válasza PuMbA (#85570) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bízzunk benne, hogy - mint élő modellre - előbb-utóbb jön firmware frissítés. Reméljük, hogy a jobb videofelvétel mellett végre lesz benne dupla koppos ébresztés is. Igen, a kezem már a bilibe lóg... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85572) starr válasza Bici (#85569) üzenetére


starr
őstag

Egyáltalán kijön bármilyen hang a hátlapi hangszórón? pl zene lejátszáskor?
Ha igen, akkor húzd újra nulláról a 640 topic összefoglalójában leírtak szerint: [link]
Előtte esetleg nézd meg a Gépház/ Értesítések és műveletek-ben, hogy be vannak-e kapcsolva az adott appok hangjelzései. Nem elég, ha ott a kapcsolók be vannak kapcsolva. Rá kell bökni, ott vannak további beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#85573) starr válasza PuMbA (#85570) üzenetére


starr
őstag

A SOC hardveres tömörítője is korlát lehet. Pl az 535 ezért képes csak 720p-re.
Viszont igazad van, a Snap 212 adatlapja szerint is tudná az 1080p-t.

(#85574) eddie17


eddie17
addikt

Na nekem olyat kombózott az 550-es, hogy öröm volt nézni.
Bluetooth kihangosítót folyamatosan eldobálja, a glance screen-ből gondol egyet és nem kapcsolja be a kijelzőt, csak a háttérvilágítást (akksi ki-be), nem lehet használni nagyon-nagyon sokszor a gyári billentyűzetet mert egy space után elfelejti a funkcióját és nem ír. Csupa csoda. És nekem ez a munkaeszközöm lenne, tegnap majdnem idegbajt kaptam, hogy egy tetves email-t nem tudtam megírni.
És ez nem migrált telefon.
Most megy egy wdrt, aztán újra frissítse magát, és meglátom. :U

(#85575) PuMbA válasza Bogyó bá' (#85571) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, eléggé valószínűtlen :) Sosem történt még olyan, hogy plusz feature-t kapsz a Microsofttól a megjelenés utána. 650-et vettem volna, de pont emiatt nem az lett, pedig az OLED kijelző, a 16GB RAM és az alap Windows 10 nagyon csábító.

(#85573) starr: Igen, tudnia kéne.

[ Szerkesztve ]

(#85576) Happi válasza PuMbA (#85570) üzenetére


Happi
tag

Ez egy évek óta működő"csúnya" marketing eszköz, amit a fényképezőgépektől kezdve a nyomtatókon keresztül, a tv-ig, a motorgyártasban mindenhol alkalmaznak az iparban. Olcsóbb ugyan azt a vasat legyártani nagy mennyiségben, és szoftveresen differenciálni. Csúnya dolog, de ez van.

(#85577) scyllarus válasza Happi (#85576) üzenetére


scyllarus
veterán

Ebben igazad van, csak a 650 esetén tényleg érthetetlen a dolog. Nincs másik S212-es Lumia.
Sőt, igazából nem sok féle van, elméletileg az 550-650-950 sorban, na meg a kezdőárával simán beleférhetett volna az 1080p.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#85578) Bici válasza starr (#85572) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, este megnézem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85579) confuser válasza eddie17 (#85574) üzenetére


confuser
senior tag

Fast Ring? Csak a space bugból gondolom...

(#85580) ZavaBalazs válasza PuMbA (#85575) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

dehogynem, pl a 930-ba / 1520-ba megjelenés után fél/egy évvel került be a 4k videó és a HDR mód, a denim firmware-rel. csak hogy kamerás témakörnél maradjunk.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#85581) confuser válasza ZavaBalazs (#85580) üzenetére


confuser
senior tag

Vagy mondjuk a slow motion felvétel...

Vagy kiszakadva a kamera témakörből és aktuálisat keresve: duplakopp a 950-ekre :D

[ Szerkesztve ]

(#85582) csabyka666 válasza Bici (#85569) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Ha minden beállítás rendben, akkor célszerű naponta ki-bekapcsolni a telefont. Nálam 8.1-en produkált ilyet, de ráállítottam magam, hogy este lefekvés előtt kikapcsolom, majd be, azóta megszabadultam minden ilyen nyűgtől, befagyó programtól...stb.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#85583) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok! Nalatok is jelentezik a nemtudok valaszolni egy hivasra bug? Mert nalam az 550 esen random modon csinalja, hivnak de nemtudom felvenni hiaba tapogatom a kepernyot.

(#85584) PuMbA válasza ZavaBalazs (#85580) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de ezek a készülékek csúcskészülékek és versenyezni kell a konkurenciával. Nem adhatnak el egy telefont ugyanannyiért, ha nem tudja a 4K-t vagy a HDR-t, miközben az összes többi telefon tudja :) A 650 árkategóriájában szerintem nincs sok olyan mobil, ami tudja az 1080p videót.

[ Szerkesztve ]

(#85585) RMZ250 válasza Bici (#85569) üzenetére


RMZ250
senior tag

Ezen már csak röhögni tudok :DDD Én találtam rá megoldást: kuka. Egyben megragadom az alkalmat és elköszönök a togyiktól mert ma megjött az új telóm. Azért néha még benézek olvasni kicsit, hogy merre halad a rendszer. Szóval sok szerencsét nektek. :R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#85586) Plazmacucci válasza Bici (#85569) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Régen a Microfos (és igen, engedjétek meg hogy fosozzak) féle Messenger okozott ilyen hibát, háttérből kilőve megjöttek a hangok. 8.1 van rajta? 10 alatt már nem találkoztam ilyen hibával.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85587) zsoltzsolt válasza RMZ250 (#85585) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mi az új telefon?

(#85588) RMZ250 válasza zsoltzsolt (#85587) üzenetére


RMZ250
senior tag

Egy Mi Max :B [link]

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#85589) Bici válasza Plazmacucci (#85586) üzenetére


Bici
félisten

Igen, 8.1, mert a win10 munkehelyi tapasztalatok alapján felejtős.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85590) Plazmacucci válasza Bici (#85589) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor próbáljátok ki, hogy ha egyszer épp kussol, hogy megy e a Messenger. Egyébként nekem a Viber is gyanús.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85591) Clemi


Clemi
veterán

Böngészés közben ráadkadtam erre a témára: Telefon védelme de az oldalon olvasható információt egyszerűen nem tudom értelmezni és alkalmazni, mivel bár a 950-en újabb build van (10.0.14393.67) de az említett menüpont nincs sehol. Ez most így ahogy van baromság, vagy én értek félre valamit?
Konkrétan az alaphelyzetbe állítás elleni védelmet nem találom sehol, pedig nem egy rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

(#85592) Bici válasza Plazmacucci (#85590) üzenetére


Bici
félisten

A FB messengerről van szó? Mert az fut mindig.
A viber is feltéve.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#85593) zsoltzsolt válasza RMZ250 (#85588) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez már szinte tablet 😀

(#85594) scyllarus válasza PuMbA (#85584) üzenetére


scyllarus
veterán

Szerintem meg nincs sok olyan, ami nem tudja.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#85595) Ice_Man22 válasza RMZ250 (#85588) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Mennyibe fajt ez a telefon?

(#85596) Plazmacucci válasza Bici (#85592) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen persze.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85597) RMZ250 válasza Ice_Man22 (#85595) üzenetére


RMZ250
senior tag

78.000 ft szállítással együtt. Muszáj a 17 dolláros szállítást választani mert csak így biztos az áfa és vámmentes behozatal. 5 munkanap alatt itt volt.

zsoltzsolt kicsit tartottam tőle de így megtapogatva nem vészes a mérete. Tartalom fogyasztásra pedig sokkal jobb a nagy kijelző. Amúgy élőben ultrabrutál gyönyörű a készülék. Amiért még ezt választottam a durva aksi: 4850 mAh :DDD

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#85598) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy kérdés: anyámnak eltűnt a telefonja, talán ellopták. Egy 640-es Lumia. Próbálnám megnézni a helyzetét a Microsoft fiókban, csak a bibi az, hogy nem tudok belépni, mert nem tudom a telefon által használt MS fiók címét. Anno én csináltam neki, de a fene sem emlékszik rá. Persze anyám sem tudja, mert nem azt az e-mail címet használja. Van tippetek, hogyan tudnám előkeresni?

(#85599) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#85598) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, meglett (a fiók elgalább is), már nem aktuális. Sorry.

(#85600) turbulencia8 válasza RMZ250 (#85597) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem iszonyat bena a MIUI, az olcsosaguk es nagy akkun kivul mas elonyuk nincs a Xiaomi teloknak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.