Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Osztrák MM-es garijegyet, ill. készüléket elfogad a hazai Nokia Care?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84052) hroberto


hroberto
veterán

El, ha megvan hozzá a számla is.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#84053) AxBattler válasza hroberto (#84052) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84054) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Most megnéztem doridon a Word-öt, új fájlt létrehozva. Mi a fenében különbözik? Minden ugyanolyannak tűnt ott, mint a L931-on. Lehet én vagyok vak és nem veszek észre valamit, az lehet, de mit??
Vagyis - most nem védve az Ms-t és a w10m-et - de ha valaki említi milyen szar itt pl. az Office, Skype, stb, leírhatnátok, hogy konkrétan miben is szarabb.

Korábbi kérdésre válasz? Valaki?

(#84055) tomboy0013 válasza zsoltzsolt (#84054) üzenetére


tomboy0013
veterán

Office-t nem használok, de a Skype nálunk mind WP8.1-en mind 10-en 10-ből 8-szor elfelejt kicsörögni videó és sima hívás esetén is plusz alig jelez üzeneteknél is.(L920,L630,L930). Droidon 10-ből 10-szer kicsörög és értesíteni se felejt el. Mások dolog, hogy az akksit kb fele annyira meríti nálam a droidos app. Csak ilyen alapvető dologra szeretném néha használni, de még erre sem alkalmas a saját szolgáltatásuk a saját OS-ükön évek óta. Mindig gondom volt a Skype-pal ameddig Win-es telót használtam.

(#84056) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#84055) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, ez legálabb konkrétum.

(#84057) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ez kissé pörgősebb topic, felteszem itt is inkább :
Ez vajon miért van, hogy egyes képeknél van ikon, míg másoknál nincs? Egyik kép sincs megosztva (legalábbis én nem osztottam meg. Ezek mind telefonról automatikusan feltöltött - szinkronizált - képek)

(#84058) tisti1965


tisti1965
aktív tag

Most mi a helyzet a onedrive limittel?
Még most is automatikusan feltölti a képeket. Persze nem bánom ☺

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#84059) kukulec


kukulec
őstag

hali, van olyan videó lejátszó, amivel egyszerűen lejátszhatok feliratot is?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#84060) snakebait válasza kukulec (#84059) üzenetére


snakebait
senior tag

Én a CCPlayert használom tizesen,azelőtt 8.1-en is ezt használtam és szépen játsza a feliratokat is.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#84061) Máté94 válasza kukulec (#84059) üzenetére


Máté94
addikt

MPC-HC

(#84062) egykori válasza zsoltzsolt (#84057) üzenetére


egykori
őstag

Szia, én úgy látom, hogy minden egyes képnél van ikon.

[ Szerkesztve ]

(#84063) netpeti98 válasza tisti1965 (#84058) üzenetére


netpeti98
addikt

Mit értesz Onedrive limit alatt? Ha van tárhelyed, akkor feltölti a képeket.

(#84064) boncser válasza Máté94 (#84061) üzenetére


boncser
aktív tag

Mobilon? ☺

(#84065) zsoltzsolt válasza egykori (#84062) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem a kép ikonra gondolok, hanem, hogy egyes képek mellett megjelenik egy kis fekete ikon, Tulajdonos szöveggel. A többi sem megosztott kép, ezért nem értem

(#84066) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok.

Egy nagyon hasznos appot osztok meg veletek. Minden, ami windows 10 és mobile áruházból letölthető új, friss, frissített illetve akcióban vagy ingyenes alkalmazás arról itt olvashattok.
Én kb 1 hónapja követem az appot és sikerült 4-5 különböző nagyon hasznos ingyenes appot beszereznem.

Ajánlom mindenkinek a használatát. Tényleg meglepően hasznos appokat is lehet köztük találni.

link

(#84067) martin66 válasza tomboy0013 (#84055) üzenetére


martin66
senior tag

Hát igen, a régi app az...
Ezért csinálta meg az MS nulláról a legújabb UWP Skype appját (PC és mobile ugyanaz), amit le lehet tölteni majd az évfordulós frissítéssel és elhiheted nekem fényévekkel jobb ez az app, mint a régi.

(#84068) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!
Windows phone 10 van a telefonomon, és szeretnék törölni néhány alkalmazást, de valahogy nem sikerűl.
Hol keressem?
Ott nincs ahol az asztali win 10 ben van [kép]

(#84069) martin66 válasza Sidorovich (#84021) üzenetére


martin66
senior tag

Szerintem nagyon anyg előre lépés lenen a 950 a 925-höz képest:

L950 nagyon jó telefon! Egy Lumia 930-at váltott, de ahhoz képest is sok újat tudott hozni.
Előny:
- Elképesztően szép képeket és videókat csinál a 20mpx Carl Zeiss optika.
- Gyors a készülék.
- Nagyon szép, élénk és színnel teli a kijelzője.
- Iris scanner nagyon jó pofa, sötétben is működik.
- USB C miatt hihetetlen gyorsan feltöltődik + tudja a vezeték nélküli töltést!
- Mozo piros hátlappal csodás :). -

Hátrány:
- Iris scanner néha nem megy (Sajnos az utcán sétálás közben nagy napfényben, akkor nem tudja a szemedet leolvasni a technológia miatt.)

Az új appok jönnek az UWP miatt (PC és mobilon is futtatható app). A facebook, viber, messenegr már Win 10-re készült UWP-ben szóval ezek biztos támogatva és javítva lesz, hiszen a PC-s W10 felhasználók tábora folyamatosan növekszik, emiatt kénytelenek fejleszteni. A Spotify-t jelenleg folyamatosan frissítik. A BKK futár-t nem hiszem, hogy megszüntetnék a jövőben, nem tudom. Amúgy Mo a Win telók kb 6-7% között mozognak. A 950-ben a böngésző nagyon jó (én insider vagyok szóval látom mit fog hozni a zévfordulós frissítés). Here helyett a gyári térképek van, szerintem jobb ez.

Coontinuum is állat, ha kihasználod.

Az Ms kezd arra hajlani, mint az android, hogy ő csak adja a szoftvert és a 3rd gyártók meg csinálják a készüléket (pl az újak közül, alcatel, lenovo, acer, hp ez mo is kapható lesz stb.)

(#84068) maci25
Minden alkalmazás nagy list, az adott app hosszan lenyomás után felugró ablak és ott app eltávolítása.

[ Szerkesztve ]

(#84070) pikszel válasza maci25 (#84068) üzenetére


pikszel
őstag

Az alkalmazáslistában hosszan nyomsz az app nevére. Nem minden alkalmazás eltávolítható, jellemzően a rendszeralkalmazások ilyenek.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#84071) turbulencia8 válasza martin66 (#84069) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ezek jo hirek! Nekem is hasonlo a velemenyem (insider nelkul).

(#84072) maci25 válasza martin66 (#84069) üzenetére


maci25
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R

A viber valamiért angolul van fent a telefonon. A segitségetek által töröltem, majd újra telepítettem, de maradt angol :W Sem a viberben sem a telepítés előtt nem lehet nyelvet választani, vagy csak én nem veszem észre?

(#84073) Francia91 válasza maci25 (#84072) üzenetére


Francia91
veterán

W10-esen nekem is angol volt a Viber, de használni úgyis tudtam ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#84074) Ádám16


Ádám16
addikt

En most ott jarok, hogy meghalt a monitorom, es a vidikartyam a PC-men. Nem sok mindenre hasznaltam, film-net-word. Laptopot nem szeretnek vasarolni, ezekre egy pl L950 szintu hardver megfelelne, es meg a zsebemben is tudnam hordozni a számítógépemet.
Kar, hogy az MS egy verbeli balfék, s elrontottak a debutjet, valamint az egesz rendszert -ahogy latom, jelenleg is kb szarnak a kozepebe, ez nem OS fejlesztés.
Szoval a lenyeg, hogy szivesen valtanek most a Continuum miatt egy w10m-re, de aki valtott iOS-re vagy értelmes android keszulekre a csoportbol, talan megerti, hogy azt mondom, soha tobbet nem baszatom at magam ezzel a ceggel.

(#84075) martin66


martin66
senior tag

(#84072) maci25
Vadi új a Viber fejlesztés. (mely a réginél fényévekkel jobb) De még nincs bele programozva a magyar nyelv, hamarosan az is lesz valószínűleg.

(#84074) Ádám16
Szerintem nem sz*rnak a rendszerre. Pont, hogy el akarják kerülni azt, hogy újra elő jöjjön az a balfékség, mint a debütáláskor (bughalmaz oprendszer). Continuum képességgel ios és az android sem versenyezeht, mert nincs ilyenjük. Folyamatosan párhuzamosan a W10-el együtt a mobilt is elég jól fejlesztik. De mivel az Ms szeret mindent újra írni nulláról. Példa: Wp7, WP8 és W10, ezért idő kell míg jó lesz a W10, de most az irány szerintem elképesztően jó (egy mag és egy áruház pc, wm, xbox, holo, iot stb.). Én az évfordulós frissítéssel használom a 950-et és jó és már csak nagyon nagyon minimális apróság van, amit jeleztem is feedbackbe, ami nem bug, hanem én máshogy csinálnám.

Szerintem a rendszerrel már nincs baj, funkcióba is valamiben jobb és többet tud, mint az ellenfelei valamiben nem. Egyedül az appok terén nem áll még olyan jól, de ez folyamatosan javul a W10 miatt. Egyre többen használják, ezért egyre többen fejlesztenek rá, tény egyelőre lassú de biztos sebességgel megy.

Az is tény, hogy az Ms szeret szerintem nagyon jó NAGY ötleteket mondani, melynek az elkészítése nem úgy halad, ahogy ők eltervezték és bejelentették. Ez van, nagy dolgokat nem egyik percről a másikra készülnek el.

Aki WM-t vesz az ezzel tudatában és ennek függvényében képes eldönteni, hogy megveszi vagy nem.

(#84076) lbence


lbence
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10-ről hogy tudok úgy képeket másolni a telefonra (Lumia 930, w10), hogy az a telefonon is megjelenjen egy külön mappában a fényképek alkalmazásban? Egyelőre csak bemásoltam a Pictures-be és csináltam neki egy külön mappát, de így a telefonon Fényképekben nem látszik, csak a Total Commanderben.

Köszi!

(#84077) Clemi válasza lbence (#84076) üzenetére


Clemi
veterán

Lehet hogy az a baj, hogy a Total Commanderrel másoltál? Én az intézővel másoltam be a mappákat ahogy itt látod és képernyőképen látszik az eredmény.

(#84078) tomboy0013 válasza martin66 (#84075) üzenetére


tomboy0013
veterán

"...funkcióba is valamiben jobb és többet tud, mint az ellenfelei valamiben nem."

Continuum-on kívül én nem látok semmit amiben többet tudna. De azt is csak 2 teló tudja.

(#84079) lbence válasza Clemi (#84077) üzenetére


lbence
aktív tag

Meglett köszi, csak rossz helyen keresgéltem. :)

(#84080) #97246720


#97246720
törölt tag

ezek után elég kicsi az esélye hogy lesz surface phone jövőre... lehúzták a WC-n... elég gyalázatos hogy csupán csak 1% a piaci részesedés...azért nem kevés az közel 5000 fő...és ez még ehet akár több is...

(#84082) ΞΔGLΞ válasza martin66 (#84075) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Te új user vagy a WP(M) világában, ugye?

(#84083) A_Papa válasza ΞΔGLΞ (#84082) üzenetére


A_Papa
aktív tag

:)

Papa

(#84084) martin66 válasza ΞΔGLΞ (#84082) üzenetére


martin66
senior tag

Nem. 3 éve vagyok WP-s. Wp7, Wp8 és W10M. Csak optimista vagyok :).

(#84085) zsoltzsolt válasza martin66 (#84084) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

👍 +1 🙂

[ Szerkesztve ]

(#84086) ΞΔGLΞ válasza martin66 (#84084) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt látom, illetve olvasom. Három év alatt valóban optimista maradtál, talán magasan az egyik legjobb optimista hozzáállás részedről, bár nem tudom, hogy milyen valós infók és tartalmak, vagy egyedi utánérzés alapján érzed azt, hogy itt valami elrettentő fantasztikus javulás, fejlesztés van és nem totális beleszarás, de néha (meg)mosolyogtató, de ez is egy vélemény és elfogadjuk, mi akik az ellenkezőjét érezzük, főleg én, mint 2010 óta a rendszeren logó agyament idióta faszkalap. :-) (Lassan így érzem a WP (M) melletti kitartásomat)

A többség nem így érzi, de ez legyen a mi gondunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#84087) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Outlokkal kapcsolatban, ha beallitok alapertelmezett kimeno alias fiokot, akkor az a bongeszobol hibatlanul mukodik (es tetszik a webes outlook, rengetegett fejlodott). Elvileg a telefonnak is at kellene ra allni ugyanarra a kuldo fiokra, a gyakorlatban ez nem kovetkezett be. Mit javasoltok? Vagy csak siman par nap kell, hogy a telefon is az alapertelmezett ceges alias fioknal hasznalt email cimet es nevet irja ki?

(#84088) martin66 válasza ΞΔGLΞ (#84086) üzenetére


martin66
senior tag

Sokat számít a pozitív véleményemben az, hogy
- a csempe elrendezés elképesztő módon tetszik nekem. az android és az iphone ugyanolyan struktúrával ellátott főképernyő nagyon nem tetszik és utálom.
- másik, hogy a Nokia és az Ms nagyon kedves volt velem mindig. a régi L800-as hibátlan készülékem kicserélték egy újra. utána vettem egy 930, melyet átlag 3 havonta cseréltek vadi újra (3. után már untam és idegesített, hogy mindig széria hibásat kaptam, feljött az üveg stb.), melyet a kedves MS egy 950-re cserélt. ezzel a supporttal maximálisan meg vagyok elégedve.

tény, hogy az ms által nyújtott töketlenségeket, mint a nem időre elkészülés (év fordulós frissítés) stb. egyelőre rózsaszín felhő mögé rejtem.

másrészről, ha pozitív a hozzáállásom (már pedig 950-en insider fastos verzió esetében nálam indokolt, elég flottul megy), és segítek a többieknek, akkor talán több wm tulaj lesz, több fizető képes ember, több app és ez generálja önmagát.

(#84089) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Mi most a legújabb verziószám ami megjelent? Azért kérdezem mert a napokban jött egy nagyobb frissítés ami kb 1,5 órán keresztül települt. Ennek ellenére a névjegyben az szerepel,hogy a verzió 1511 az op.rendszer száma pedig 10.0.10586.545

(#84090) ViktorHUN79 válasza martin66 (#84088) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Valami ilyesmi hozzá állás kéne úgy általában,sajnos Európa ezen részén a legtöbb ember a megoldásokban is a problémát keresi,nem a problémákra a megoldást!
Sokkal szimpatikusabb ez, mint az állandó jajgatás,károgás,ajvékolás komolyan mondom legtöbbször olyan érzésem van mintha egy rakás siránkozó vénasszony lenne mindenütt!

(#84091) martin66 válasza ViktorHUN79 (#84090) üzenetére


martin66
senior tag

Valami ilyesmi hozzá állás kéne úgy általában,sajnos Európa ezen részén a legtöbb ember a megoldásokban is a problémát keresi,nem a problémákra a megoldást! - Egyetértek. Szerinted miért költözöm februárba Londonba :)?

Sokkal szimpatikusabb ez, mint az állandó jajgatás,károgás,ajvékolás komolyan mondom legtöbbször olyan érzésem van mintha egy rakás siránkozó vénasszony lenne mindenütt! - Dettó.

(#84092) tisti1965 válasza netpeti98 (#84063) üzenetére


tisti1965
aktív tag

Arra gondoltam,hogy az ajándékba kapott Gb.ok,megszünnek júliustól. Aztán most látom hogy kaptam 100 Gb-ot,ezért tudok feltölteni

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#84093) Nooeca válasza ViktorHUN79 (#84090) üzenetére


Nooeca
senior tag

Szerintem egy rakat embert üldözött el a Windows Insider program.

És nem az a gond, hogy az emberek ezt használták, vagy hogy az MS ilyen lehetőséget hozott a világra... hanem hogy a felhasználók tömkelege azt sem tudja, mi ez, vagy hogy is van ez.

Találkoznak egy buggal, vagy egy töltési hibával pl. 550 esetén annak idején... és máris azt mondják, fúj, a Windows szar, bugos szemét... Közben meg fogalmuk sincs róla, hogy az Insider azért Insider, mert bugos, ha nem lenne az, egyből tolnák ki élesen.

Most is felhívták az emberek figyelmét, hogy eleinte nem feltétlen lesz érdemes frissíteni Fast ringen, mert a szokásosnál több bug jelenhet majd meg... ebből is majd nagy botrány lesz, figyeld meg!

Talán még itt is jönnek majd a kommentek, hogy lassú, akad, gyorsan merül, crashel az alkalmazás, stb!

Nem az Insider programmal van gond, hanem azzal, hogy egyeseknek a mai napig nem jutott el az agysejtjeihez az az információ, hogy Insidert nem használunk élesen főtelefonnak...

(#84094) turbulencia8 válasza martin66 (#84091) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem meg tetszik, hogy apamnak egy gagyi redmi note araban fogok tudni venni egy ket honapos Lumia 950-et. :) Outlook-fiokot senki nem hasznal alias uzemben?

(#84095) #78032384 válasza martin66 (#84088) üzenetére


#78032384
törölt tag

Én is voltam ilyen optimista pár éve a WP kapcsán, aztán a Microsoft fokozatosan elérte a kiábrándult szakaszba kerüljek. Folyamatosan vették ki a platformra jellemző egyedi dolgokat. Következő mobilom nem WP lesz. Igaz, nekem az eredeti Metro elképzelés tetszett igazi Nokia Lumia telefonokkal. Nem a mostani hamburgeres és sablon MS készülékek. A csempéket is meguntam, éveken át nem csináltak velük semmit. Tamagocsizni kell ha beragadnak, nincs jobban kihasználva a funkció, nem lehet testre szabni... hiába szép a start, évek után elmúlt a varázsa. Én is úgy gondoltam android és ios ikonrács milyen unalmas, tényleg ráférne egy reform, aztán rájöttem csak a mi szokásunk a főképernyőt bámulni a csempék miatt, ők az appokat használják azoknak a felületével találkoznak többnyire. Az app helyzet nálunk pedig tudjuk milyen. Lassan már túlzás okostelefonként tekinteni rá. Mamafon lett a WP-ből. Ettől függetlenül akinek még mindig bejön, hajrá. Csak a kritika nem károgás, egyszerűen tény mostohaként kezelt platform pár % részesedéssel, ennek minden hátrányával.

(#84096) starr válasza kisapa (#84089) üzenetére


starr
őstag

A legújabb hivatalos az, ami Neked van, a 10.0.10586.545.
Talán ma este jön az Anniversary, ha nem tolják el az utolsó pillanatban még egy héttel. :((

[ Szerkesztve ]

(#84097) starr válasza tisti1965 (#84092) üzenetére


starr
őstag

Hogyhogy kaptál? Én is kérek. :DDD

(#84098) egykori válasza martin66 (#84088) üzenetére


egykori
őstag

Nekem nagyon tetszik a gondolkodásod és a WP-hez való hozzáállásod. Látod a bugokat, mi jó és mi nem, sőt, amint írtad, teszel is érte, hogy jelzéseket küldesz az MS-nek. Örülök, hogy nem a nyafogók táborát erősíted. :C

Magam is találkozom persze hibákkal, hiányosságokkal, de nem jellemző rám, hogy a 3 és fél év alatt itt uszítottam volna a usereket, pedig a 820-szal anno volt egy pár hónapos szenvedésem. És hogy látok jövőt a WP-ben a kedvezőtlen tendencia ellenére, a héten beújítok egy 950-be. :K

(#84099) kisapa válasza starr (#84096) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm a választ de akkor mi volt az a nagy frissítés amit csak akkor kezdett el ha töltőre csatlakoztattam.

(#84100) pikszel válasza egykori (#84098) üzenetére


pikszel
őstag

Hasonlóan vélekedem. Elhiszem azt is, hogy valakinek ez a platform nem fekszik az alkalmazások tömkelegének hiánya miatt, de amire én használom (telefonálás, email, böngészés, weboldal adminisztrálás, termékfeltöltés, fényképezés, online vásárlás), azt röccenés nélkül és stabilan teljesíti egy Lumia 950-en.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.