Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#85900) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, azon volt eddig is, de lejjebb vettem eggyel.
Tegnap este töltöttem fel a telefont, ha jól emlékszem, kb 10 óra körül szedtem a töltőről, de most szinte alig használtam és 58%-on van.

(#85902) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#85901) üzenetére


turbulencia8
őstag

Es mi fogyaszt ennyit? Ejszaka is az Edge? Nem rootoltad veletlen a radio miatt?

[ Szerkesztve ]

(#85903) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#85902) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem csináltam vele semmit, nekem nem szükséges a rádió. Egyébként, most 39%-ot írt az Edge-re, mivel elolvastam hajnalban pár oldalt és 15%-ot a kezdőre, de most csesztettem és alig merült, talán tényleg a javasolt túlságosan nagyon beleharap az akksiba. Na majd kiderül. Kösz az infót.

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#85904) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#85903) üzenetére


hroberto
veterán

Épp javasolni akartam, hogy tiltsd le az Edge háttérben futását de látom, hogy le van.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85905) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#85904) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, az éjjel megtettem, de most is merülök, ahogy látom, pedig csak itt van mellettem a készülék.
Valami, nagyon előbújt nekem is, ami eddig még nem! [pipa]

(#85906) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#85904) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb, úgy néz ki a dolog, hogy a telefon félre van rakva, Wifi és a szinkronizálások non-stop megy, de ez eddig is így volt, sőt a BT és GPS is ment 24/7-ben, de azokat tegnap már kilőttem.
Így, kb 20 percenként 1%-ot esik, ami nonszensz, hogy szinte hozzá sem érek.
------------------

Nagyon kinéz egy recovery, vagy már azt is eltudom képzelni, hogy a 189-ces rendesen felébresztett valamit.
Ugye, írtam, hogy az évfordulós szinte merülni sem akart és minden működött, igaz most is működik minden, de mintha egy 500-zas akksi lenne most benne.

Agyam eldobom, hogy ezek mit tudnak balfaxkodni az MS-nél, hozzáteszem, hogy a battery x-en kívül semmit nem telepítettem azóta a telefonra, lehet, hogy pont az csinálja az egész balhét, pont egy akku program, na az király lenne, bár arra csak 3%-ot ír, de mindjárt le is törlöm. :DDD

(#85907) pikszel válasza ΞΔGLΞ (#85906) üzenetére


pikszel
őstag

Mi a franc más? Az a vacak kb. folyamatosan kell, hogy fusson, ahhoz, hogy azokat a csini statisztikákat és figyelmeztetéseket megkapd, de minek. Tűzre vele! ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#85908) netpeti98 válasza ΞΔGLΞ (#85906) üzenetére


netpeti98
addikt

Emlékszem, hogy annak idején a WP8.0 esetében is voltak ilyen akku monitorozó programok, amik sok esetben a legnagyobb akkufogyasztók voltak. :D

(#85909) ΞΔGLΞ válasza pikszel (#85907) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, srácok letöröltem, majd kiderül, hogy mi az ábra. :) Semmi kedvem a recovery-hez. :/

(#85910) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#85909) üzenetére


hroberto
veterán

Az ilyen akku figyelő appok tudnak ilyen meglepetéseket okozni. Anno WP8 alatt beszoptam én is egyet, azóta kerülöm őket.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85911) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#85910) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, megkövetem az MS-t, mert le bal...izéztem, azóta igaz nem használtam a készüléket, mióta letöröltem, de nem is merült semmit. kicseszett BATTERY X volt a hunyó, nagyon úgy néz ki eddig...

(#85912) pikszel válasza ΞΔGLΞ (#85911) üzenetére


pikszel
őstag

RS2-n, ha nem piszkálom (éjszaka), akkor 2 óránként merül 1%-ot a 950, úgy, hogy nem kapcsolok ki semmit (adat forgalom, GPS, stb.).

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#85913) ΞΔGLΞ válasza pikszel (#85912) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És egyébként milyen a rendszer élesben?

(#85914) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az, hogy az 5mp miért csak a 4:3-as aránynál lehet csak beállítani, 16:9-él meg csak 4mp-t?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#85915) PuMbA válasza Brucehun (#85914) üzenetére


PuMbA
titán

Mert 16:9-ben elveszíted a 4:3-as kép felső és alsó részét :)

[ Szerkesztve ]

(#85916) pikszel válasza ΞΔGLΞ (#85913) üzenetére


pikszel
őstag

A 10.0.14926.1000 óta semmi különös hibát nem tapasztaltam. Klasszul megy és az értesítések is szinkronban jönnek minkét telefonra.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#85917) Bogyó bá' válasza ΞΔGLΞ (#85906) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én 650-em meg 25%-os töltöttségen áll. Szinte mondani sem merem, hogy péntek délben húztam le a töltőről.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85918) ΞΔGLΞ válasza Bogyó bá' (#85917) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem továbbra is merül, most megcsinálom a recovery-t, de nagyon pipa vagyok, szinte tudtam, hogyha valami bekavar, legyen az battery x, vagy más, ebből kiirtani már nem lehet, ha egyszer felütötte a fejét.
Pikszel írása alapján lehet dobbantok RS2-re, mert ez nonszensz, ha mégis a 189-cel hülyült be valami.

(#85919) ΞΔGLΞ válasza pikszel (#85916) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most ott tartok, hogy a 189 build még egy kis türelmet kér, ami ugye vagy félóra :)
Aztán áruház frissítés, majd elkezdem belakni, utána meglátom, hogy szuperál, ha ugyanolyan frankó lesz(amit remélek), mint merülés előtt, akkor maradok, ha nem, lépek rs2-re.
De most nagyon nem volt kedvem ehhez! :/

(#85920) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#85919) üzenetére


turbulencia8
őstag

A beta skype nem zavarhatott be? Csak otlet: Kapcsold ki a kapcsolatok szinkronjat, ugyis bugos meg.

(#85921) mtomi95 válasza turbulencia8 (#85920) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nálam éjjel-nappal megy a Skype preview, de nem merül jobban. Tegnap este 8kor töltöttem fel a telefont, most 67%-on van. Egésznapos Skype és egy óra fénykép/videó segédfénnyel, böngészés plusz még Youtube is volt ma. 640 LTE, .189 A Xbox-os baromságokon kívül minden futhat a háttérben!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#85922) bcl válasza ΞΔGLΞ (#85911) üzenetére


bcl
senior tag

Én ajánlottam, de nem vettem észre, hogy problémát okozott volna.
Fent van... nem is tudom mióta, valamikor a nyáron tettem fel. Azt sem tudtam/figyeltem :) , hogy van fizetős verziója is.

Pénteken költöztem át egy 950xlds--re, a 950-en, ha este nem nagyon vibereztem, akkor simán megmaradt olyan 30-45% között. Ebben volt BT, gps, (sőt, kétnaponta ~20 perc futás gps-sel, végig bekapcsolt képernyővel), meg egész nap wifi (5 levelezést szinkronizál) + mikor nincs wifi, mobilnet.
Az xl-t még nem ismerem ennyire, de a mentést húztam át, eddig oké.

Sőt (bár ez nem Battery X), a Client for Hangouts Pro-m meggyógyult: jelez. Augusztus közepe óta nem jelzett, ha üzenetem jött...
Ugyanaz az OS verzió, backup visszatöltve, és most jó... Tiszta dili :D

[ Szerkesztve ]

(#85923) turbulencia8 válasza mtomi95 (#85921) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akkor siman az Edge akadt ki mflex-nel? En a bongeszonek mondjuk regota letiltottam a hatterben a valo futasat, szerencsere nincs is bajom az akkuval.
Amugy a beta skype nalam nem akarja szinkronizalni a kontaktokat, ami eleg fura, mert nem birok egy probakent letiltott partnert feloldani. Vele azota csak PC-rol tudok csevegni, ez vicces. Atnevezni is csak ideiglenesen lehet barmelyik kapcsolatot. Nem halok bele, de azert remelem kijavitjak ezeket. Szoval tanacs: A beta skype-bol egyelore nem erdemes letiltani senkit.

[ Szerkesztve ]

(#85924) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#85923) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem az volt a gond, igazából a franc se tudja, de valami életre kelt nálam. Amióta a recovery telepítési hercehurcát végigzongoráztam, mrrülni sem akar és minden megy. Bt, wifi, gps, semmit nem tiltottam...etc. Ez a winfos titka(i).

(#85925) ΞΔGLΞ válasza bcl (#85922) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Biztos, hogy nem az csinálta, konkrétan az ilyen kiderítetlen és kideríthetetlen, ebben az esetben akkumerülést, én csak úgy nevezem "alvóbug". Valaki bele sem fut, de a többség megtapasztalja.
Konkrétan, most is azokat az adatokat, akkuhasználatot tolja az arcomba, mint recovery előtt, de nem szinte nem is merül.
Emiatt ez a része (is) egy használhatatlan szemét, ebből a büdös életbe nem lehet kideríteni, hogy mi zabálta le az akksit, ami 15-20perc/1% esést produkált, úgy, hogy nem is használtam és a háttérben már minden olyan ki volt lőve, ami miatt egyáltalán okos telefonnak volt nevezhető a 950. Nyilván a valós probléma meg sem jelenik láthatóan, nevezzük így, ezért, mint írtam az akkuhasználat opció egy teljesen felesleges dolog a rendszerben.

(#85926) Vinous_89


Vinous_89
tag

Segítség!
Egy éjszaka alatt 55%-ot merült a készülékem úgy, hogy a háttérben nem futott alkalmazás, wifi, mobilinternet, helymeghatározás stb nem ment. Ma reggel pedig 40%-ról hirtelen 8%-ra esett vissza az akku töltöttsége, néhány perc internetezés után. A háttérben nem fut alkalmazás, frissítés stb..
Mit tanácsoltok, mit tegyek, hogy ne merüljön ennyire drasztikusan?
(A hivatalos WIN10 fut rajta, .189 verzió, az akku új, egy hónapja lett cserélve).

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#85927) Plazmacucci válasza Vinous_89 (#85926) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Aku ki, aku be. Komolyan.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85928) boncser


boncser
aktív tag

Üdv
Létezik olyan okoskarkötő (vagy nevezzük bárminek is) ami hajlandó működni w10-zel (ms band-en kívül:) ). Csakis nagyon egyszerű funkciók kellenének, hívást és sms-t jelezze. Lehet hogy rosszul gondolom de ehhez szerintem nem kellene külön app meg különleges hozzáférés a telefonhoz csak ismerje fel mondjuk egy BT headsetnek és hívásnál pittyegjen,rezegjen akármi. Vagy totál el vagyok tévedve? :)

[ Szerkesztve ]

(#85929) ΞΔGLΞ válasza Vinous_89 (#85926) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Picit olvass feljebb, ha nem múlik el semmire, akkor az igazi megoldás a recovery lesz ((ez biztos), ha egyszer ez felütötte a fejét. Nálam is ugyanez volt...

[ Szerkesztve ]

(#85930) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#85929) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam, kb most úgy néz ki a dolog, hogy a recovery-vel, meg minden egyéb belakás, telepítés 22:30-ra végeztem. 50%-on dobtam félre a készüléket, de mint írtam, minden megy, wifi, bt, gps, facebook, szikron, javasolt fényerő etc..
Reggel csesztettem is, meg beszéltem is rajta. Most 45%-on áll!
Elképesztő azért, hogy ennyire kitudja nyírni valami a telefont, egyébként egyre jobban afféle hajlok, hogy az EDGE műve és a hiába tiltás a háttérben, meg restart, ha egyszer elkezdi a merülést emiatt, mert "beakadva" folyamatosan dolgoztatja a magokat, egyszerűen már nem tud megjavulni. És ez a 189 "ajándéka"...

[ Szerkesztve ]

(#85931) bszg@ válasza ΞΔGLΞ (#85930) üzenetére


bszg@
tag

Lehet benne valami, de azzal vitatkozom, hogy úgy marad.
Néhány napja pár perces internetezés során kb 1%-ot merült percenként (!). Ma várakoznom kell, órák óta, interneten olvasgatok, nagyságrendileg 12-14%-ot merül óránként.

(#85932) ΞΔGLΞ válasza bszg@ (#85931) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elképzelhető az is, hogy magára talál, de több napos merülés után már elegem lett, nem tartozok azok közé...hátha jó lesz. :-)

[ Szerkesztve ]

(#85933) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Az vajon ismert hiba, hogy wp10-en egy 830-on 10.0.14393.189-en híváskor ha a fülétől elveszi a tulaj, akkor
1. Magától elindul a fényképezőgép, úgy is, hogy semmi ilyen nincs beállítva, és kínosan ügyel a tulaj, tehát nem Ő nyom a kamera gombra;
2. Néha a kamera indulása mellett, telibe villog az egész képernyő?? Ezmiez?? :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#85934) starr


starr
őstag

W10M Anniversary:
Outlook Mail nem működő élő csempéjének megoldása:
- Töröld le a kezdőképernyőről.
- Indítsd el at Outlookot az alkalmazáslistából.
- Bal fent hamburger menü
- A Fiókok alatt az adott fiókra hosszan nyomva tűzd ki a kezdő képernyőre!

A lényeg, hogy ne az alkalmazás listából tűzzük ki, hanem a hamburgerből.
Nálam csak egy email van beállítva, de gondolom így lehetőség van az email fiókokat külön is kitűzni.

[ Szerkesztve ]

(#85935) hroberto


hroberto
veterán

Kapható az Elite X3

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85936) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#85935) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem aprózták el a bővíthetőséget. 2TB? :-O

(#85937) Bogyó bá' válasza ΞΔGLΞ (#85936) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Írhattak volna 100-at is, ha úgysem lehet akkora kártyát kapni (vagy egy középkategóriás személyautó árába kerülne...) :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85938) ΞΔGLΞ válasza Bogyó bá' (#85937) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha valakinek ez kell és van pénze rá, miért ne? :)
Nekem sokszor még a belső 32-es is sok, ettől függetlenül 128-cas van pl a 950-ben.

(#85939) Plazmacucci válasza hroberto (#85935) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tényleg nincs glance, se értesítő led? Kamera meg kaki. :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85940) Bogyó bá' válasza ΞΔGLΞ (#85938) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85941) ΞΔGLΞ válasza Plazmacucci (#85939) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb azon az áron indul, mint a 950 XL, ha jól emlékszem, de majd az MS tesz róla, hogy jövőre ez is fillérekbe kerüljön... Most tényleg, a két flagship, meg úgy az összes készülék brutális áresése láttán, ki az aki az elején beleinvesztál egy ilyenbe? Mert a Lumia flagship tulajok, kötve hinném, hogy rohannának cserélni, meg azt sem, hogy a snapi 820 annyit hozna pluszban, continuum-ban az biztos, hogy odaver, de én a rendszerre értem.

(#85942) bcl válasza ΞΔGLΞ (#85938) üzenetére


bcl
senior tag

me' még nincs... :D

Most mutatták be az 1T-s normál méretű SDXC-t a múlt héten, vagy hogy (itt a közlemény)
Piciből a 200GB-s a max elérhető kapacitás per pillanat, ha jól tudom.

(#85943) netpeti98 válasza ΞΔGLΞ (#85941) üzenetére


netpeti98
addikt

Elsősorban a vállalati felhasználóknak szánják. Nem is az a cél, hogy a 950 xl tulajok rohanjanak megvenni.

(#85944) boncser


boncser
aktív tag

(#85945) bluemirage válasza hroberto (#85935) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez is az other tortaszeleten lesz az MS OS-t futtató készülékek tortáján... Mert annyira sokat fognak majd eladni belőle... viszik majd mind a cukrot. :N
De most komolyan, egy komoly cég, mint a HP... kvázi a Szilicium völgy alapítója, mire gondolt amikor ezt piacra dobta, mire számít? Az adott év legdrágább, de legkevesebb darabszámban eladott készülék címére? Azt az ékszertelefonok elhódítják tőle... így most már tényleg nem tudom. :F
A Built In Business döntéshozói nem hülyék, hogy magukat vagy alkalmazottaikat ezzel szopassák... :N

Na mindegy, majd decemberben, aztán húsvétkor megnézem az említett tortát... mondjuk nem lesz rajta... de attól még megnézem :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#85946) ΞΔGLΞ válasza netpeti98 (#85943) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tudom, ez minden alkalommal le volt írva, meg az is, hogy nem fogják magánszemélyeknek árulni, most mégis kikerült, ezért írtam, amit.

(#85947) mtm800 válasza bluemirage (#85945) üzenetére


mtm800
senior tag

Meglátta a HP a fényt az alagút végén......mondjuk én nem, de ez nem is számít ;]

[ Szerkesztve ]

(#85948) Bogyó bá' válasza mtm800 (#85947) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valahogy így:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85949) sfefe válasza boncser (#85944) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt talaltam:

[link]

[link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#85950) boncser válasza sfefe (#85949) üzenetére


boncser
aktív tag

köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.