Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) TFSi válasza bluemirage (#85798) üzenetére


TFSi
őstag

Nagyon kevés olyan appot használok, amely egy esetleges profiltisztítás eredményeképpen lekerülne a W10 támogatási környezetéből. Skype, böngészés, Office és egyéb, a hardverkomponensekhez köthető funkciókat. Még facebook profilom sincsen, de ha újra lesz is, nem fogom mobilról nyitogatni.

Ezek szerint, akkor mire lehet képes az új XY (Surface?) nevű készülék? :R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#85802) busman válasza Brucehun (#85799) üzenetére


busman
addikt

Érdemes elolvasni a kommenteket..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#85803) netpeti98 válasza TFSi (#85785) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezzel én is így vagyok. A droid esetében valahogy a GUI nem az igazi számomra. Az IOS nem lenne rossz, de az IPhone nem vonz annyira. A Blackberry szintén nem lenne rossz, de az gyakorlatilag halott rendszer. :(
Még mindig a Windows áll a legközelebb az igényeimhez, csak hát a W10M esetében a start után egy évvel már illene a gyerekbetegségektől megszabadulni.

Mondjuk jelenleg "kívülről" figyelem a történéseket (Lumia 925, WP 8.1) és 1-2 év múlva meglátom merre tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#85804) netpeti98 válasza Brucehun (#85799) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak az amerikai piacra szánt készülék. Máshova nem is kerül, mert csak függő változat van.

[ Szerkesztve ]

(#85805) Plazmacucci válasza netpeti98 (#85803) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi az az igény amit windows mobile elégít ki a leg jobban? Szopóroller? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85806) Bogyó bá' válasza Plazmacucci (#85805) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az az alsó polcos (búcsús, két pálcás) androidos telefon. Persze annál ezek nem bugok, hanem a rendszer aktív részei. :D
Mondjuk nem értelek, hogy miért kínozod magad még mindig a WP-vel, ha ennyire csak a hibáit látod? Mazochista-e vagy? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85807) netpeti98 válasza Plazmacucci (#85805) üzenetére


netpeti98
addikt

A WP8.1 még nem "szopóroller", amit tud azt legalább megbízhatóan teszi.
Leginkább arra céloztam, hogy egy jól működő W10M normális appokkal lenne a tökéletes rendszer nekem. Csak erre várhatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85808) ΞΔGLΞ válasza Plazmacucci (#85805) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kell venni egy ilyet osztjóvan :-D

[ Szerkesztve ]

(#85809) TFSi válasza netpeti98 (#85807) üzenetére


TFSi
őstag

A W10M a recovery óta (eddig ez volt az első), rendben teszi a dolgát, de még csak 5 nap telt el. Ha még 5 napig és pláne a jövőhavi új update után is flott lesz, nagyon büszke ember leszek.. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#85810) elcse


elcse
csendes tag

Tegnap visszaálltam 8.1-re. Eddig bírtam, szerintem baromi türelmes voltam és maxiriszpekt mindenkinek, aki tűr és kitartóan várja a frissítéseket.
Most még kicsit fura, hogy működik a térkép, a levelező, a böngésző és a naptár is, meg gyors is, és bírja 1 napig az akku. De majd megszokom :)

(#85811) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,

Lehet nagyon noob a kérdés, de a billentyűzet hangjának erejét hol lehet állítani?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#85812) starr válasza alratar (#85811) üzenetére


starr
őstag

:DDD Sehol.
Csak kikapcsolni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#85813) starr válasza elcse (#85810) üzenetére


starr
őstag

Nálam minden megy,amit felsoroltál W10-en is, annyi különbséggel, hogy két napig bírja az akku. :DDD

(#85814) @matthew@ válasza Happi (#85800) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi! :)

Matthew 24:42

(#85815) elcse válasza starr (#85813) üzenetére


elcse
csendes tag

menni megy, csak ordító hibákkal.
illetve a térkép gyakorlatilag még sosem talált meg

[ Szerkesztve ]

(#85816) this is life válasza ΞΔGLΞ (#85808) üzenetére


this is life
Ármester

Egy ilyen se lenne rossz , megbizhato stabil mukodes ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#85817) zsamiatt válasza ΞΔGLΞ (#85793) üzenetére


zsamiatt
őstag

Insaider nélküli ? Ki Van kapcsolva benne a groupolas? Nem tudom miért van, de amióta meg van a telő es a 10azota nem működik rendesen. 8.1alatt nem volt gond. Ha kikapcsolom a grouplast akkor megy legalabb is annyira hogy fehér kijelzo fent meg rohangálnak a kis potyok. Mondjuk nekem van benne digtalis aláírás, meg kep az alairasban

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#85818) bluemirage válasza TFSi (#85801) üzenetére


bluemirage
őstag

Én sem használom a FB-t. A Vibert email-nek használom (napi 1x, általában este nézem meg) azok miatt akiknek nincs pénzük telefonálni vagy sms-t küldeni, vagy úgy gondolják, hogy nekik a tözsdecápákhoz' hasonlóan online jelenlét és gyors reakcióidő kell az életbe vágó üzenetek/esemény azonnali le reagálásához... Komolyan... az anyagi részét még csak-csak értem ezeknek, mert pénzügyes vagyok; de, hogy miért jó ha javarészt értelmetlen 1-2 szavas chat jellegű kommunikáció zajlik... na azt nem értem. Na mindegy.
Szóval azért tudtam WPs lenni és maradni, mert ha ezt a platformot egyszerű, szinte már majdnem butafon-ként használod, akkor elégedett lehetsz vele, mint én is. De az ilyen emberek, mint Te meg én... az elhanyagolható kisebbséghez tartozunk. Így tökéletesen elvagyunk a mobiltársadalom meg nem értett linuxosai között, azaz Windows telefonosként.

Email ellenőrzése naponta 1-2 alkalommal, offline navigáció, FB és üzenetküldők kvázi nem, menetrendek és időjárás megnézése sem online, hanem ha csak tudni akarom, hogy milyen idő lesz (ez 1-2 naponta fordul elő ez, mert egyébként nem a mezőgazdaságból élek, nem szabad ég alatt dolgozom és ha kinézek, akkor látom, hogy épp milyen idő van és ezért nem akarom látni csempén sem, hogy épp milyen idő van), zenét profi mp3 lejátszóról, profi fülessel hallgatok... Hja és egész nap gép előtt ülök egy irodában, így a mobil az TELEFON és nem kell ezért 5 colon nézni azt, amit 23 colon is nézhetek, 20x nagyobb billentyűzettel és kényelmes egérrel.
De -ahogy az előbb írtam- nem ez a tipikus felhasználó, de pont ezért az ilyeneknek még jó a WP is még... mint nekem. :D

Aki meg függővé lett és beszippantotta őket cukorhegy bácsi és társai, az nézze meg szüleit, vagy gondoljon arra, hogy tegnap hívtak telefonon a 20 éves osztálytalálkozó miatt, mert -sajnos- a FB-n nem találtak meg és kérték, hogy szóljak egy másik kollégámnak is (akivel egy osztályba jártuk), mert ő sincs az FB-n. Mindenkit megnyugtatok... köszönhetően a 20 éve változatlan telefonszámnak és annak, hogy live is találkoztam osztálytársakkal, így megtaláltam FB és Viber nélkül is. Ahogy korábban is összejöttek szüleinknek az osztálytalálkozók az elmúlt évtizedekben.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#85819) zsoltzsolt válasza bluemirage (#85818) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Profi fülessel ne hallgass mp3-at 🙂

(#85820) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#85819) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy profi fülessel mit hallgatsz, hanem, hogy ehhez megvan-e a megfelelő rendszered és ha már megvan, ami belépőszinten is kb milliótól indul, akkor van-e egyáltalán ehhez hallásod?
Ha az nincs felesleges erre költeni. Az emberek 90%-ka már 16-18 khz felett semmit nem hall, egy kiváló renderelésű mp3 meg simán nyaldossa a 20khz-et is néha, csak tudni kell, hogyan kell megcsinálni.

Jelen esetben és ez az összes MS telefonra ráillik, néha még egy jobb 128-cas mpétrét is nehezére esik hallgatható minőségben megszólaltatni. Teljesen felesleges a FLA(N)C-olás, vagy wav ezekre a telefonokra, de akár egy s7 edge-re is, pedig az körberöhögi az ms készülékeket dac minőségben.

A lossless elterjedésével a user azt hitte minőségi zenehallgató lett, hát lett a nagy l...szt! :DDD
Mint írtam, ahhoz csak a fent leírt dolgok szükségesek, nem egy akár 300 ezres mobil, mert azok messze vannak még a valódi minőségi hangzástól, de nagyon.

(#85821) starr válasza elcse (#85815) üzenetére


starr
őstag

Sajnos ez nálam is probléma volt, de 8.1-en sem talált meg szinte sosem.
Megállapítottam, hogy a 640-ben rakás szr a GPS. 520-al sosem volt ilyen gond.
Azóta kénytelen vagyok bekapcsolva tartani a GPS-t, így mindig megtalál.

(#85822) Novics


Novics
senior tag

Üdv szakik!

A főnök kapott pár hete egy új Nokia telefont, amin nem működik a hívásvárakoztatás. Azt olvastam itt, hogy másoknak is van/volt vele problémája, de a neten szinte semmi infót nem találok róla. Azt nem mondhatom neki, hogy mondja meg a főigazgatónak meg egyéb fejeseknek, hogy inkább whatsappon hívják, esetleg skypeon. Amúgy működik meg tetszik neki a rendszer, de ez elég komoly hiba.
Van valami hír a javításról? Milyen gyakran jönnek frissítések a rendszerre?
:R

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#85823) mukibuci válasza Novics (#85822) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

*43*#

*#43# - lekérdezés. aktiv egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#85824) Novics válasza mukibuci (#85823) üzenetére


Novics
senior tag

A gépházban be van állítva. A kóddal nem próbáltam, mert gondoltam a gépházas beállítással is működnie kell. De majd holnap megnézem, mert ma nincsen bent a főnök.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#85825) turbulencia8 válasza Novics (#85824) üzenetére


turbulencia8
őstag

Mukodik a hivasvarakoztatas, csak (egyelore) nincs hangjelzes vagy rezges masodik bejovo hivas eseten. En ezert inkabb kikapcsoltam, hogy legalabb tudjak masok, hogy epp telefonalok. SMS-t kapok igy is utolag.

[ Szerkesztve ]

(#85826) Tyco válasza turbulencia8 (#85825) üzenetére


Tyco
csendes tag

Nekem egy halk hangjelzés van amikor jön egy második hívás. De csak egy. Vagy meghallom vagy nem.

(#85827) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, de nem találom egyértelműen, hogy W10 Mobile-ra létezik már iGO?
Egy ismerősöm azt szeretné a mobilján használni, és mivel ilyen telefont még sosem használtam kérnék egy kis segítséget. Amennyiben létezik milyen verzió fog futni és SD nélkül lehet használni csak belső tárhelyről vagy mindenképp kell SD is?

Előre is köszönöm!

(#85828) zsoltzsolt válasza yoli666 (#85827) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nincs rá IGO

(#85829) yoli666 válasza zsoltzsolt (#85828) üzenetére


yoli666
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ...

(#85830) bluemirage válasza zsoltzsolt (#85819) üzenetére


bluemirage
őstag

Hja mondjuk ez is igaz. :K Azaz van még hova fejlődni. :U
De talán nem ez volt a kirohanásom lényege.

Meliora sunt bono inimica

(#85831) alratar válasza zsoltzsolt (#85828) üzenetére


alratar
addikt

S valószínűleg nem is lesz.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#85832) ΞΔGLΞ válasza alratar (#85831) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az IGO fejlesztők a droid szülinappkor azt írták, hogy win-re a jelenlegi helyzetben nem lehet megcsinálni.
Akkor még 8.1 volt, dehogy ezalatt pontosan mit értettek, azt csak ők tudják, most vagy ennyire gáz valamit elkészíteni erre a rendszerre és nehéz, vagy egyszerűen letojták az egészet ezzel a szöveggel.

(#85833) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#85832) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem sz@rnak a dologra leginkább...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#85834) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#85832) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:DDD Van IGO, mégis

[ Szerkesztve ]

(#85835) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#85834) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

No problem! :DDD Tőccsétek...

(#85833) Francia91

Szerintem is...

(#85836) alratar válasza ΞΔGLΞ (#85832) üzenetére


alratar
addikt

Az az érzésem, hogy inkább az utóbbi. :-)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#85837) Pikkolo^^ válasza Novics (#85822) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Hasznos infók, hívásvárakoztatás, átirányítás stb..

turbulencia8: csak akkor küld SMS-t ha be van állítva, lsd feljebb.

(#85838) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

OTA-n megjött a firmware-frissítés 650-re, mely lehetővé teszi a dupla koppos felébresztést. Jelentem, működik! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85839) eddie17 válasza Bogyó bá' (#85838) üzenetére


eddie17
addikt

MICROSOFTMDG.. Ez lenne?

Mert 550-re is jön. :)

(#85840) Novics válasza turbulencia8 (#85825) üzenetére


Novics
senior tag

Igaz, a várakoztatás nem működik, csak nem jelez, de ez a gyakorlatban olyan, mintha nem is működne. Szóval szorri a félreérthető megfogalmazásért. Nincs is semmi információ róla, hogy mikorra lesznek hajlandóak kijavítani ezt a hibát? Céges környezetben azért nem olyan mellékes funkció ez, mint mondjuk az, hogy nem 7 nyelven ébreszt reggel a telefon.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#85841) Ice_Man22 válasza eddie17 (#85839) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ird meg, hogy mukodik e a duplakopp nalad.

(#85842) Bogyó bá' válasza Ice_Man22 (#85841) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A telepítés és a szükséges újraindítások után a dupla koppos ébresztés funkciót a Gépházban be kell kapcsolni, default állapota OFF lesz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85843) Ice_Man22 válasza Bogyó bá' (#85842) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ok kosz az infot. Az en telom meg naprakesz. ☹

(#85844) regener


regener
veterán

Ha egy 640 LTE a win10 anniversary-ra lett frissítve, de a gép nem látja egyáltalán mint USB eszköz és csak lassú töltés elérhető akkor az még menthető?

(#85845) plau85


plau85
tag

Üdv. Van egy kis gondom a mobile hotspottal. Mikor beülök a kocsiba a telefon automatikusam kapcsolódik bluetoothon az android rádióhoz. Bekapcsolom a mobile hotspotot a telefonon ( lumia 950) szépen megtalálja a rádió csatlakozik is hozzá wifin viszont rengetegszer előfordul hogy eldobálja a jelet. Majd kikapcsolom a mobile hotspotot vissza vagy megy vagy nem. Az érdekelne hogy ez a feature csak nálam van vagy más is tapasztalt hasonlót? Egy buildal ezelőtt az akkori lumia 930asommal semmi ilyen jellegű problémám nem volt.

(#85846) #14595328 válasza Ice_Man22 (#85841) üzenetére


#14595328
törölt tag

Most raktam fel 550-re, de nincs lehetőség a bekapcsolására. Kapott támogatást egyáltalán? Hivatalos infót nem találtam róla, igaz annyira nem is keresetem...

(#85847) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!

Az akkumulátor elhasználódását valahogy meg lehet tudni Win10-en?
Van progi, ami megtippeli? Esetleg töltési ciklus kiolvasó?

(#85848) Ice_Man22 válasza #14595328 (#85846) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En se talaltam infot errol. Pedig de jo lenne a funkcio.

(#85849) Bogyó bá' válasza Ice_Man22 (#85848) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Gépház / Személyre szabás / Zárolási képernyő pontban legalul nincs ott a "Telefon felébresztése dupla koppintással" feliratú kapcsoló? A 650-en most lett, az új firmware-rel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85850) pikszel válasza osvatha (#85847) üzenetére


pikszel
őstag

AIDA64 esetleg. Alapvető információkat ebből meg lehet tudni.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.