Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) egykori válasza Takvan (#85649) üzenetére


egykori
őstag

Ez a .189 frissítés elég, sőt, nagyon hamar lejött. Lehet, hogy nem sok változtatást tartalmaz.

(#85652) jaffa 2843 válasza egykori (#85651) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Lehet, hogy csak azért jönnek ilyen "csak legyen valami" frissítések, hogy azt higgyék még fejlesztik a rendszert. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#85653) hegti válasza jaffa 2843 (#85652) üzenetére


hegti
aktív tag

Csak kisebb javítások:

Build 14393.189 Changelog:
This update includes quality improvements and security fixes. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Improved reliability of Windows Shell, map apps, Internet Explorer 11, and Microsoft Edge.
Addressed issue causing push-button reset to not work correctly and roll back on devices with language set to any of the Unicode languages.
Addressed issue causing devices to crash after disconnecting an e-reader that was attached to the device.
Addressed issue causing devices to not recognize a Secure Digital (SD) card if it is inserted and removed multiple times.
Addressed issue causing some apps to not respond to the commands in the app bar in Windows 10 Mobile.
Addressed issue that sometimes blocks alarm notifications in Windows 10 Mobile.
Improved support for using the camera app in Windows 10 Mobile Enterprise.
Addressed additional issues with rendering 4K resolution, missing Start menu tiles when running on battery, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Bluetooth compatibility, graphics, display rotation, app compatibility, Wi-Fi, Feedback Hub, Miracast, Windows Shell, revised daylight saving time, and USB.
Security updates to Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Graphics Component, Windows kernel, and Adobe Flash Player

Mintha egy kicsit gyorsabb lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#85654) egykori válasza hegti (#85653) üzenetére


egykori
őstag

A Térképek és az értesítések is szerepelnek a felsorolásban. Ezekre kíváncsi leszek...

(#85655) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Az outlook.com par napja nem szedi le az egyetemi fiokom leveleit. (Egyebkent tok jo lenne az outlook, de nagyon megbizhatatlan, alias cimek se mukodnek, es a spam szures sem az igazi.) Ugyhogy az egyetemi email cimemre kozvetlen imap szinkront allitottam be telefonra, igy viszont rengeteg spam-ot kapok. Van barmilyen szuro, amivel tudom mersekelni a szemetaradatot? Eleg lenne kb. 20 szabalyt belallitani (call for paper, conference, webmail, stb szavakra valo szurest). Ebben tud valaki tanacsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#85656) Plazmacucci válasza turbulencia8 (#85655) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy rendes mobil os sokat segítene. Outlook meg minden platformra van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85657) turbulencia8 válasza Plazmacucci (#85656) üzenetére


turbulencia8
őstag

Koszonom a konstruktiv valaszt!

(#85658) scyllarus válasza turbulencia8 (#85657) üzenetére


scyllarus
veterán

Az a szomorú, hogy igazából ez a válasz nyújtja a legnagyobb segítséget.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#85659) turbulencia8 válasza scyllarus (#85658) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akkor kenytelen leszek begyogyszerezni vagy tokon szurni magam... Biztos en vagyok perverz, hogy nekem tetszik a WP10, es jelenleg csak az outlook.com szervere szivat, nem a mobil os.

(#85660) Plazmacucci válasza turbulencia8 (#85659) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is tetszik, de attól még a mobil os-ek legalja, és nem halottam róla, hogy más platformon gond lenne az Outlookal. Na meg pl droidon vannak értelmes alternatívák.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#85661) I. Richard


I. Richard
senior tag

Sziasztok,

Reggel óta bootloopol a 950 Lumia-m, hard reset nem segített. Production ring..., semmi Insider őrület. Valakinek van tipp, hogy mit lehet vele kezdeni?

(#85662) consono válasza I. Richard (#85661) üzenetére


consono
nagyúr

WDRT?

"In God we trust. All others must bring data"

(#85663) I. Richard válasza consono (#85662) üzenetére


I. Richard
senior tag

Most azzal próbálkozok, éppen tölt valami őskori szoftvert a telóra, bár a kis aranyos készülék USB-re dugva is csak bootloopol. Remélem végleg letéglázom, és akkor végre ledarálhatom egy turmixgéppel ezt az ipari hulladékot. :W

(#85664) Bogyó bá' válasza I. Richard (#85663) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi lenne, ha a barkácsszakkör helyett beadnád garanciális javításra? Gondolom a papírjai megvannak... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85665) I. Richard válasza Bogyó bá' (#85664) üzenetére


I. Richard
senior tag

Sajnos sikerült a recovery toollal életrekelteni. ;]

(#85666) consono válasza I. Richard (#85665) üzenetére


consono
nagyúr

:D

"In God we trust. All others must bring data"

(#85667) kiralyroli


kiralyroli
tag

Insiderből hol tudok kilépni valaki nem tudja esetleg? Insideren a .187 van most jelenleg és a .189-et szeretném feltenni.

(#85668) this is life válasza kiralyroli (#85667) üzenetére


this is life
Ármester

Gephaz ,frissites es biztonsag,windows insider program ....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#85669) kiralyroli válasza this is life (#85668) üzenetére


kiralyroli
tag

Köszi, ott kerestem én is de nem jött elő a leválasztás hiába nyomtam hosszan, de végül sikerült :)

(#85670) TFSi válasza TFSi (#85470) üzenetére


TFSi
őstag

Az alaphelyzetbe állítás után eltűnő csengőhang megoldása az alaphelyzetbe állítás alkalmatlanságával magyarázható. Recovery tool-lal minden eltűnt figyelmeztető és csengőhang visszajött.. :((( :)

HR-t kizárólag Windows Device Recovery Tool--lal!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#85671) ΞΔGLΞ válasza TFSi (#85670) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

HR-t kizárólag Windows Device Recovery Tool--lal!

Az idejét sem tudom már, hogy mióta ezt szajkózóm. Ha valami rendbe rakja a rendszert, az WDRT.
Ráadásul, ha nem is sokkal, de gyorsabb, mint a HR-res fos/fogaskerekezés, de ha mégis ezt választja a user, természetesen ilyenkor a biztonsági mentés(ek) minden esetben KUKA!

(#85672) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Az utolsó, hivatalos, stabil verzió a 10.0.14393.189?

(#85673) turbulencia8 válasza zsoltzsolt (#85672) üzenetére


turbulencia8
őstag

Igen.

(#85674) zsoltzsolt válasza turbulencia8 (#85673) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi

(#85675) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy amikor ugye először bekapcsolom a készüléket akkor a régi telo biztonsági mentéseit be tudod állítani (felajánlja hogy be akarod e állítani). En a nemre mentem mert csak mobilnetem volt de most szeretném megcsinálni ezt. Hogyan tudnám ezt megtenni?

Üdv.: Aszti

(#85676) ΞΔGLΞ válasza aszti93 (#85675) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak, ha nyomsz egy gyári visszaállítást.

(#85677) Joker88 válasza turbulencia8 (#85673) üzenetére


Joker88
őstag

és ezzel az utolsó , hivatalos stabil verzióval van már tapasztalat ?
/640XL LTE érdekelne elsősorban/

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#85678) turbulencia8 válasza Joker88 (#85677) üzenetére


turbulencia8
őstag

950-rol tudok csak nyilatkozni: minden stabil szerencsere. Az ejszakai fotok mintha jobban sikerulnenek frissites ota, de lehet, hogy ez placebo. Az uzemido jobb lett (masok szerint is), mas valtozast nem vettem eszre.

[ Szerkesztve ]

(#85679) nrezso válasza turbulencia8 (#85678) üzenetére


nrezso
csendes tag

Valószínű hogy placebo, mert minden új frissítésnél írják, hogy "mintha gyorsabb lenne". Kedves mflex fórumtárs is elégedett a 950-nel, de mások ugyanúgy panaszkodnak rá. Nekem személy szerint viszont az rs előtti build rendben volt a 640-en, az első rs retek lett. A mostanival viszont kiváló az akkuidő.
Viszont nagy vicc az hogy az outlook naptárba 2 bejegyzést írtam péntekre, de csak egyet jelenített meg, azt írta hogy nincs más esemény, pedig ott volt a bejegyzés. Ez egy belső alkalmazás, de ez is gagyi a winfos 10-en.

(#85680) ΞΔGLΞ válasza nrezso (#85679) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, még az életben nem voltam ennyire elégedett a rendszerrel, mint most(anában). Komolyan, egyszerűen k...szott jó használni! Aki ismer már, az tudja, minden szarért szoktam fanyalogni :DDD , hát mostanában nem teszem, kivéve a Continuum HDMI hang, ami cseszik működni valamiért, de BT füles, hangszoró, vagy jack-re rákötve bármit, akkor már hibátlan az is, dehogy a HDMI, vagy display port-on mi a francért nem képes dekódolni a hangot és ezáltal semmilyen videót lejátszani, azt szerintem maga az MS sem tudja.
Display port-on egyébként már valami űrbeli zajokat hallottam, de ennyi.

Viszont itt is leírom, hogy az USB-be csatlakozva, legyen az billentyűzet, egér, vagy csak egy pendrive, mind HDMI-n és DP-on is hallani rögtön a szokásos csatlakoztatási effekt hangot.
Tehát ekkor működik ezeken is a hang, de amint dekódolni kellene, pl egy videólejátszáshoz, zenéhez, vagy egy általam felvett videóhoz, ott megdöglik, ezáltal semmilyen képi és zenei anyagot, de egyáltalán semmit
nem lehet lejátszani.
A dokkot emiatt adtam le szervizre, kaptam egy teljesen újat kábellel, tehát a réginek sem volt semmi baja, de ezek szerint jó tudni, hogy azonnal cserélnek bármit, nem javítgatnak. :K
De mint írtam is, ha jack-re, bt-re, vagy csak a sajátján szólal meg a 4K videók is vajsimán mennek.

De a telefon és rajta a rendszer, nagyon gyors, stabil és k... jó na! Nem tudok mást írni, ha lesz hibája, úgyis lefogom írni, de most nagyon jó használni a 950-en a hivatalos redstone-t.

(#85681) turbulencia8 válasza nrezso (#85679) üzenetére


turbulencia8
őstag

A naptar bug nem vicces, en oda irtam be, hogy mikor mit kell tanitanom. Gyorsasaggal kapcsolatban szerintem is ugyanolyan maradt, neha whatsappnal lagol a begepelt szoveg (ez jellemzoen akkor, ha "pancelban" van a telo, gondolom nagyon rossz az armor case hovezetese, a procit meg szoftveresen nem engedik futeni). Ill. a beta skype tok jo, de par nemet szamot nem tudok bevinni a skype telefonkonyvebe, tovabbra is manualisan masolgatok tarcsazas elott. Az uj skype-ot ennek ellenere is nagyon birom.
Az oprendszerrel pedig tovabbra is elegedett vagyok, szerencsere ugy nez ki, hogy en pont jokor valtottam jo keszulekre.

[ Szerkesztve ]

(#85682) Partyface007 válasza nrezso (#85679) üzenetére


Partyface007
őstag

nem tudom milyen postafióknál tapasztalod ezt de nekem outlook.com-os postafiókkal asztali MS outlook-nál szokott hasonlót produkálni, eltűnik néha 1-1 naptár bejegyzés (androidos outlook-ban látszódik rendesen) asztalit kell kézzel szinkronizálnom vagy ujraindítanom és akkor megjelenik ismét. Főként az aznapi bejegyzésekkel szokott gond lenni...

(#85683) yaksi


yaksi
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi Mi4-re telepítettem a Windows 10-et, fel is frissült szépen az Anniversaryra, de hiába töltöm le a magyar nyelvet, a telefon nyelvét nem engedi átállítani magyarra... Mit lehetne tenni?

yaksi

(#85684) nrezso válasza turbulencia8 (#85681) üzenetére


nrezso
csendes tag

Nálam az előző skype is rendben volt wifi-kábel beszélgetés ugyan torzított, de nálam frankó volt, csörgött érthető volt és ingyen volt. Na jó a küldött üzeneteket pár órával után megjelenítette vagy sms-ként, de ez nem érdekelt, mert a lényeg használható volt.

Egy személyes kérdés: Miért pont ezt vetted, hiszen egy drága telefon újonnan, androiddal ennyiért jobban jártál volna.

(#85685) nrezso válasza Partyface007 (#85682) üzenetére


nrezso
csendes tag

Én hotmailt használok, de mások is panaszkodtak már erről a w10-en.

(#85686) turbulencia8 válasza nrezso (#85684) üzenetére


turbulencia8
őstag

Azert erre valtottam BlackBerry Classic-rol, mert az android szamomra egy szemettelep, a gmail is ingyenes, de azert atszkenneli a levelezest is, hogy hatekonyabban tolja az arcunkba a reklamot. En abbol nem kerek, utalom a Google privacy-t, bar ez a kifejezes is szinte oximoron. Van egy droidos tabletem, de max. jatekra hasznalom. Iphone-t szinten nem akartam foleg az sd kartya hianya es az iTunes miatt. A Lumia 950-nek tetszett a cserelheto akkuja, a fenykepezoje, meg a Continuum, es mindig is sajat tapasztalatot akartam szerezni a WP-rol. Mernok vagyok, fontos szempont volt a bizalmas muszaki doksik biztonsaga (android erre alkalmatlan), csapatmunkara pedig a vallalati OneDrive-ot hasznaljuk. Tovabbi fontos szempont volt a Skype, mert alapitottunk egy GmbH-t, es egyre tobbet kell Nemetorszagba utazgatnom, telefonalgatnom. Hiaba van Next Xl dijcsomagom "ingyen" roaminggal, ugyanugy 160 Ft/percert hivok EU-s szamokat. Skype elofizetessel ugyanez 12 Ft, es ki is hasznalom a havi 100 percet. Az Aruhaz kinalatat meg vasarlas elott atneztem, mindent fontosat megtalaltam, es eszrevettem, hogy a Deutsche Banknak van PhotoTAN appja, es mar rendeltem is a Lumia 950-et. Kb masfel honap utan kijelenthetem, hogy ez egyertelmuen jo dontes volt.

[ Szerkesztve ]

(#85687) hroberto


hroberto
veterán

A hívásvárakoztatásnál bejövő híváskor miért nincs semmi hangjelzés?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85688) nrezso válasza turbulencia8 (#85686) üzenetére


nrezso
csendes tag

Valóban így tényleg jogos a döntés.
Bár az androidos doksikat nem nagyon ismerem, viszont a word elég jó wm--en. Tehát te nem átlagos felhasználó vagy. Ios-t meg értem én, nekem se befutó a rossz ár-érték arány miatt.

[ Szerkesztve ]

(#85689) turbulencia8 válasza hroberto (#85687) üzenetére


turbulencia8
őstag

Remeljuk, hogy az egyik frissitesnel kijavitjak ezt a hibat. En addig inkabb kikapcsoltam a hivasvarakoztatast, baratnom es a kollegaim tudjak, hogy whatsapp-on hivas kozben is elernek.

[ Szerkesztve ]

(#85690) hroberto válasza turbulencia8 (#85689) üzenetére


hroberto
veterán

Én lassan kezdem feladni a reményt... Túl sok a hiba, bug mostanában.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85691) this is life válasza hroberto (#85690) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem nem lett lenyegesen tobb bug mint anno wp8.1-en, hanem az inger kuszobod valtozott, na persze a bugok is , mas nyugje mas bugja van neha a rendszernek (nalam a naptar) ... de minden hibajaval egyutt sokkal funkcio gazdagabb az rs1 mint a cyan volt...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#85692) hroberto válasza this is life (#85691) üzenetére


hroberto
veterán

Egyértelmű, hogy többet nyújt a 10 a 8.1-nél, de nagyon sok nyűgje van. Az RS meg még több bugot hozott.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85693) this is life válasza hroberto (#85692) üzenetére


this is life
Ármester

Az rs1 hala nalam kevesebb bugot hozott, eddig a naptar es az edge szethullasat nehany lapon , a kepnezegeto hibaja ami eddig elo jott.. szerencsemre az ertesitsek mukodnek , szinkronozalassal sincs gond , akksi ido rendben,tempoval sincs gondom , a navi teszi a dolgat,fenykepezo app szinten oke ,athird appjaim is mukodnek , a fb,messenger meg alapbol olyan x@r amilyennek megszokott....

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#85694) hroberto válasza this is life (#85693) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor mondom ami hirtelen eszembe jut: a navi alól eltűnt a hang. Hiába van bekapcsolva a hívásvárakoztatás, nem jelez, hogy bejövő hívás van. A Kapcsolatok csempe "halott". A Viber újratelepítése után kb. két nap mire szinkronizálja a kontaktokat. Sokszor nagyon sötétre állítja a fényerőt az automatika, ki-be kell kapcsolni a kijelzőt, hogy észhez térjen.
És még biztos akad egy-kettő, de most ennyi jutott eszembe hirtelen.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85695) this is life válasza hroberto (#85694) üzenetére


this is life
Ármester

A hivasvarakoztatas gond nekem is meg van , a tobbi szerencsere nem jott elo ... de hat ez win ahany keszulek annyi hiba ... :N

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#85696) consono válasza hroberto (#85694) üzenetére


consono
nagyúr

Frissítsed le a kapcsolatok appot, nekem tegnap éledt fel a csempe egy frissítés után. A navigációs hang megoldása meg gyakorlatilag oldalanként be van téve ;) A többi tényleg bosszantó tud lenni.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#85697) hroberto válasza consono (#85696) üzenetére


hroberto
veterán

Olvastam, hogy a navi hangra van megoldás. De én használni szeretném ezt a telefont, nem szarakodni vele. Se kedvem, se időm...
Úgy tűnik tényleg lassan beérik egy platform váltás. Pedig elég kitartó és toleráns voltam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85698) hroberto válasza consono (#85696) üzenetére


hroberto
veterán

A Kapcsolatok app nem frissíthető.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85699) yaksi válasza yaksi (#85683) üzenetére


yaksi
aktív tag

Úgy nézem, szépen, egyenként frissülnek az alkalmazások, és apránként teljesen magyar lesz...

yaksi

(#85700) snakebait válasza yaksi (#85699) üzenetére


snakebait
senior tag

A viberre azt írja az áruházban,hogy a Magyar nyelv támogatott,erre ba@ik Magyarul tudni,sőt az újratelepítés alkalmával(mondom ez hátha megoldja) kontaktok is eltűntek belőle már 2 napja sehol semmi. :W

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.