Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) btudos válasza savoo (#28398) üzenetére


btudos
Topikgazda

Voltak még talán ketten, akiknél száz évben egyszer előfordult, hogy nem fordult el azonnal. Nabumm, tömeges hibajelenség ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#28402) Bogyó bá' válasza SpongyaBob (#28399) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Könyörgöm, 32GB tárhely - egy telefonon - mire nem elég?! Ráadásul annyiszor cserélem ki a tartalmát, ahányszor akarom... Én a 2 hetes telómra feltettem 5 mozifilmet, egész Európa Nokia térképeit, sok fotót, sok zenét, kb. 100 db e-könyvet, és még van 19 GB szabad helyem, pedig programot is sokat telepítettem.... Ha megnézem a filmeket valamikor, utána úgyis törölni fogom, miért pont a telón őrizgessem az idők végezetéig? Az esetleges fotók tárolási - archiválási helye - meg az asztali PC-n van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#28403) SpongyaBob válasza btudos (#28401) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Persze, WP-nél ez így működik ha valami hiba van akkor az tömegesen fos mindenkinél. ;]

#28402) bogyo112

Jó Te így látod én pedig máshogy szenvedő alanyként. Azért nem fogom eladni az Ativ S-t, hogy rohanjak a boltba 920-ért, gondolom érted ;) Nem is beszélve a 920 hibáiról és még sorolhatnám..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#28404) amanoba válasza kolosanyi (#28384) üzenetére


amanoba
őstag

Már miért ne lehetne a beatset kilőni? 8s-en legalábbis simán kilehetett..na majd egy tulaj megmondja a tutit ha nem így van.

Rubbi: mindent egybevetve (még úgyis, hogy jóval kevesebb felhasználója van az ativnak) szerintem kevesebb a gond vele..sőt, nem is igazán hallottam vagy olvastam komoly problémáról.

Nem mellékesen nappali fotóban pariban van vele (ha nem jobb! ;] ) akksi cserélhető és erősebb, zenében elvileg jobb, memória bővíthető...
Csak egy baj van vele, hogy samsung.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#28405) btudos válasza amanoba (#28404) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ki lehet, de mégse. Nem tudom hogy van kötve a Beats, de ha kikapcsolja az ember, akkor nem a chip eredeti teljesítményét kapja az ember, hanem valami olyan borzadályt, ami hallgathatatlan.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#28406) no1r válasza btudos (#28401) üzenetére


no1r
őstag

WP-nél a kettő már tömeg.

(#28400) kolosanyi: jól látod

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#28407) Zoli133 válasza btudos (#28405) üzenetére


Zoli133
őstag

One X-en úgy működik, hogy a Beats bekapcoslása csak EQ-t dob az egészre, (Egy kis méyl kiemelés, visszhangosítás) a chiphez nem nyúl hozzá, ha jól sejtem WP-n se más a helyzet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28408) amanoba válasza btudos (#28405) üzenetére


amanoba
őstag

Oshit...erről még nem is hallottam.
Nem tudom ez mennyire jelent gondot valóban...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#28409) SpongyaBob válasza no1r (#28406) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"WP-nél a kettő már tömeg."

Igazán reális szemlélet. :K (irónia)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#28410) no1r válasza SpongyaBob (#28409) üzenetére


no1r
őstag

pontosan
a zárójeles megjegyzésed képzeld oda minden hozzászólásomhoz

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#28411) kolosanyi válasza amanoba (#28404) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hülyén fogalmaztam. Ki lehet, de jobb nem lesz.

(#28406) no1r
Ha normálisan rendszerezed a zenéid (tök mindegy, akár iTunes is lehet), akkor az elvileg segíthet. Érdekes, hogy én azt hittem ezt már rég megtettem, a Zune és a telefon meg nem így gondolta, viszont miután megcsináltam Zune-nal, utána jó lett. Az Xbox meg akkor megoldás, ha törlöd a francba a zenéket a telefonról és az Xboxról töltöd le. Ha ezek után is duplázódik, akkor gebasz van.

(#28407) Zoli133
Öröm itt látni a topicban.:)
A 8X-nél a bullshit*t úgy szól, hogy a Beats bekapcsolja a külön erősítőt, így alkalmassá válik egy nagyobb impedanciás fejhallgató kihajtásárs. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy megemeli az AMP rész feszültségét, nagyobb teljesítményt ad le, ennyi az egész. Ja meg hozzácsapja a szokásos "S" EQ-t.

----------------------------------

Más téma. Most nyomkodtam meg egy N9-et. Hááát... Nem tudom miért vannak annyira oda érte komolyan. Az app kínálat olyan, amilyen, de a rendszerben is vannak hibák bőven. Maga a felület jó, de sokszor nem azt csinálja, amit a user akar, illetve kifejezetten darabos a működés. Laggolás nincs, viszont lassú a rendszer. Rengeteget tölt, gondolkozik, nem ad visszajelzést, ha megnyomja többször az ember az ikont (kiad egy parancsot, tök mindegy), egymás után több szálat indít el ha magához tért stb. Nem győzött meg, nem csoda, hogy inkább a WP-t választották anno. Az N9 olyan benyomást kelt, mint egy bétás tesztcucc.

[ Szerkesztve ]

(#28412) btudos válasza Zoli133 (#28407) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nem tudom, csak azt, hogy Beats nélkül kb. nincs értelme, mert annyira lebutítja a hangzást a Beats kikapcsolása, biztos vagyok benne hogy nem ilyen lenne az alap hangminőség.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#28413) savoo válasza kolosanyi (#28411) üzenetére


savoo
addikt

"Az N9 olyan benyomást kelt, mint egy bétás tesztcucc." Eretnekség!! ;]

(#28414) btudos válasza savoo (#28413) üzenetére


btudos
Topikgazda

A WP7-ről ne is beszéljünk ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#28415) savoo válasza btudos (#28414) üzenetére


savoo
addikt

Az volt az alfa, most tartunk a beta-nal. ;]

(#28416) dejaris válasza mukibuci (#28386) üzenetére


dejaris
addikt

No ez teefon rendesen.

(#28417) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Olyan kérdésem volna, hogy hogyan tudnám kicserélni a windowsphone.com weboldalon a korábbi 8X készülékemet az új Lumia 925-re.

A Fiókon belül nem látok opciót új telefon hozzáadására, viszont van a 8X alatt egy eltávolítás gomb.
Ha erre rákattintok, akkor ezt írja:

"Ha eltávolítja a készüléket, a(z) https://www.windowsphone.com/hu-hu/my és a(z) http://devices.live.com szolgáltatásból is törli.

Ha eltávolítja a telefont (Windows Phone) a Saját telefon szolgáltatásból, nem fog tudni alkalmazásokat vásárolni az interneten és a telefonon, később pedig csak a gyári telefonbeállítások visszaállítása után veheti fel ismét a készüléket a szolgáltatásba. Biztos, hogy eltávolítja a telefont?"

Ez ugye nem jelenti azt is, hogy bukom azokat az alkalmazásokat, amiket 8X-re vettem? (pl MetroTube)
Ezt ti hogy oldottátok meg?
Szeretném ha az új telefon lenne bent a fiókban, hogy használható legyen pl a telefon megtalálása/letiltása funkció úgy, hogy az app vásárlások is megmaradjanak.

Egyébként gond nélkül feltelepítettem mindent a 925-re ami a 8X-en volt.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#28418) savoo válasza Zyrius (#28417) üzenetére


savoo
addikt

Nálam mutatja mindkettő telefont. Elvileg nem kell semmit sem hozzáadni.
Ha a windowsphone.com-on ráállsz a nevedre, akkor kijön egy menü és ott tudsz váltani a telefonok között.

[ Szerkesztve ]

(#28419) kolosanyi válasza savoo (#28413) üzenetére


kolosanyi
veterán

De hát ha egyszer olyan... Vannak benne jó ötletek, például az automatikus profil állítás nem rossz (bár eddig sose használtam, pedig droidon van rá lehetőség), vagy ami nagyon bejött, az az, hogy ha lehalkítod a telefont, felugrik egy ablak és egy csúszkával be lehet állítani, hogy mikor álljon vissza a csengetési hangerő. A zárképernyő felett működő fekete "képernyőkímélő"se rossz, ki lehet rá pakolni sok információt. Viszont az egész darabos, nehézkes, kiforratlan.

(#28414) btudos
A 7.8 jobb szerintem. Egész egyszerűen jobb használni.

(#28420) btudos válasza kolosanyi (#28419) üzenetére


btudos
Topikgazda

Tiszta sor, csak poénkodtam ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#28421) kolosanyi válasza btudos (#28420) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vágom én, csak kifejtettem bővebben.:)

(#28422) cerb válasza kolosanyi (#28419) üzenetére


cerb
tag

Miután megnéztem ezt a videót, nagyon sajnáltam, hogy nem erőltette jobban(és sokkal korábban) ezt az oprendszert a nokia.
Az egész annyira átgondolt, és minimalista, hogy biztos ezt választottam volna bármi más helyett, ha minden tud úgy mint a többi OS(és anniyba is kerül)
Mondom mindezt úgy, hogy sosem volt a közelemben N9, és már nem is valószínű, hogy lesz. Ha akadt is azon a hardveren, azt nagyobb erővel, meg egy kis fejlesztéssel lehetett volna orvosolni.

És az emlegetett videó a végére: Marko Ahtisaari előadása a Koppenhágai design héten

http://vimeo.com/28758945

[ Szerkesztve ]

(#28423) Zyrius válasza savoo (#28418) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Nekem a nevem alatt csak a 8X telefon látszódik úgy, hogy 2 hete nem azt a telefont használom.
Valakinek valami más ötlet?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#28424) Integrale válasza Zyrius (#28423) üzenetére


Integrale
veterán

Egyébként a "saját telefon" fülre kattintva mit ír?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#28425) polonic


polonic
félisten

(#28426) daniel909 válasza polonic (#28425) üzenetére


daniel909
addikt

igán... mer ms zombik vagyunk.
amúgy nem. bár annyira nem izgat, majd ha jönnek az érdemi fejlesztések vagy valami fejlődés kezdemény.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#28427) tixem


tixem
addikt

nekem is hasonló bajom van ezen az oldalon. Bejelentkezem, lenyitom a menüt, rámegyek a saját telefonra és a képen látható oldalt dobja be, saját telefont meg nem lát

továbbá pl rámegyek egy app-ra nem tudom telepíteni, mert ilyet lök

pedig a telefonon be vagyok jelentkezve a windowsos fiókkal meg a nokia fiókkal is.

más: a naptár miért totál üres? Az oké, hogy a live-os címről nem tud semmit szinkronizálni mert kutyafittyet se tudna onnan leszedni, de elvileg Fb meg gmail integráció is van benne, ezekről viszont semmit se. Főleg a FB események meg a születésnapok stb névnapok kellenének. Így elég haszontalan egy valami.

:R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#28428) Воланд válasza polonic (#28425) üzenetére


Воланд
titán

persze.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28429) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Windows and Windows Phone Store gift cards now available in the EU - ideje

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#28430) savoo válasza tixem (#28427) üzenetére


savoo
addikt

Rossz helyen keresed, nézd meg Integrale képét.

A naptáras dologra meg: simán szinkronizálja az FB-s dolgokat is (amit nekem első dolgom volt kikapcsolni). Nem tudom mit csinálsz.

(#28431) Zyrius válasza Integrale (#28424) üzenetére


Zyrius
aktív tag

hmmm mostanra meg kicserélte, pedig nem csináltam semmit :D
Délelőtt még azt írta, hogy a HTC 8X 11.17-én volt utoljára látható, most meg már mutatja a lumia jelenlegi helyzetén az online térképen.

Vajon mi történhetett? :U

Naa.... most, hogy írom ezt a hozzászólást, megint a 8X-et mutatja :/

Kattintgattam kicsit oda vissza erre előjött a 925 megint, de telefonszám nélkül.

:W

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#28432) tixem válasza savoo (#28430) üzenetére


tixem
addikt

nekem nincs is olyan, hogy egyéb telefonok. Valamit nagyon elszartam szerintem.

FB és gmail szinkronizáció meg be van kapcsolva a naptárban, mindegyikre más szín is pakolva stb mégse.
Lövésem sincs hol szúrtam el és mit.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#28433) konyi79


konyi79
addikt

Ki is kért ma frissítést a MoliPlayerhez játszon le hálózatról?
Szóval megkapta elég gyorsan, vqgy sejtett már valamit. Most jött hozzá frissítés, miszerint játszik hálózatról, sőt végre a zenelejátszó amelett mindent eszik, fut má a háttérben.
Utóbbit igazolom, valóban vígan megy háttérben/lezárt kijelzőnél, előbbit ha hazaérek kipróbálom eszik-e a nasról?

(#28434) Integrale válasza Zyrius (#28431) üzenetére


Integrale
veterán

Ezzel ne foglalkozz. Ha rákattintasz arra, hogy egyéb telefonok, akkor a 925 lesz ott. Nekem is valamiért a Titán az alap

tixem nézd meg az email+account beállítását, lehet nem tudott csatlakozni

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#28435) aero. válasza konyi79 (#28433) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudok linkelni telorol, de én, és nem orulok tovabbra sem :)

http://prohardver.hu/tema/windows_phone_7_marketplace_wp7_alkalmazasokrol_mi/hsz_15675-15676.html

[ Szerkesztve ]

(#28436) tixem válasza Integrale (#28434) üzenetére


tixem
addikt

újra szinkronizáltattam a mindkét fiókot de továbbra is üres az egész. Ez van

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#28437) konyi79 válasza aero. (#28435) üzenetére


konyi79
addikt

Felhasználó függő mire kell, de azért gyorsan fejlődik nagyon. Szerintem jelenleg a WP egyik legjobb médiás alkalmazása.
Nem tartósteszt, csak próba, de:
NAS-ról DLNA (Twonky, Zyxel) első itthoni indításra ott volt, simán tudtam mappák között tallózni. Baromi gyorsan. (a tv után meglepő gyorsan) Mindent lát, mindent elindít. Próbaképp egy 23Gb-os 1080p film is elindult, de ezeket értelemszerűen nem ezen kell nézni. A többi, jobb minőségű avi is fut szépen, gondolkodás és akadás nélkül beleteker. A feliratokat tényleg nem veszi fel.
Használom a serviio-t, átkódol nekem a tv gyökér formátumtámogatása miatt de azt nem hajlandó meglátni se. AVCHD2-től kifagy egy pillanat alatt.
Viszont zenét mindent eredeti rendszer szerint szintén megtalál, megjelenít, lejátszik. És fut a háttérben. Nekem igazából ez volt fontos, ne kelljen kódolgatnom. Bár ha így lépdelnek megelőzve a gyári appokat, várnám tőlük lejátszási listát lehessen létrehozni. Jó lenne még, ha a nason tárolt mappákból lehetne felrántani a telefonra gép nélkül, bár ez nem DLNA kérdés. Ez a fájlkezelő mumus lenne.

(#28438) aero. válasza konyi79 (#28437) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vitathatatlan amit írsz. Kezeli amúgy a mappákat, csak kicsit bonyolultan. Videók/Mappák és ott kezdődik az, aminek alapból kéne. Ez mondjuk a DLNA bűne, egy sima hálózati átjárás jobb lenne szerintem. Plusz a jobb wifis routerről is át tudnék menni, de így csak a gagyibb upnp-s T-Home-osról. Én csak feliratos dolgokat nézek, így nem tudom hasznosítani, marad a másolgatás. Remélem később megtudják oldani, vagy majd egyszer jön a VLC ...

NAS-ra nincs píz, csak ócska Windows Media Playerre. :D

[ Szerkesztve ]

(#28439) Pttypang válasza btudos (#28414) üzenetére


Pttypang
veterán

HIBÁTLAN, A SZENT GRÁL!!! :D

Everybody lies.

(#28440) konyi79 válasza aero. (#28438) üzenetére


konyi79
addikt

Én is útálom a DLNA hülyeségét, 3. almappa után kezdődik a lényeg. Főleg a tv-n zavaró, az elég lassan lépdel benne. Normálisan egyből helyén elérd ahhoz tényleg filekezelő a megoldás, de hogy legyen olyan, majd onnan el lehessen videót indítani valaha WP-n, azt nem hiszem.
A feliratokat szerintem megoldják a MoliPlayerben, csak legyen aki akkorában elolvassa.

szerk: feliratok:
Ha jól rémlik egyszer trükköztem vele én is, vagy a serviio vagy a ps3 media server dlna-n bele tudja kódolni a feliratokat a filmbe. WMP helyett használva megoldaná a bajod, bár ezek jobban eszik szerintem az erőforrást a gépen az átkódolás miatt. De a problémád így megoldott lenne. Igaz a serviio-t nekem egyáltalán nem is látta, de este majd ráfigyelek még.

[ Szerkesztve ]

(#28441) Pttypang válasza konyi79 (#28440) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a 610esen, mint utolag kiderult egetett feliratos vidiknel nem volt zavaro a merete a betuknek, olvashato volt gond nelkul, pedig nem a fel kepet kitakaro karaktermeret volt :)

Everybody lies.

(#28442) desolator válasza konyi79 (#28440) üzenetére


desolator
senior tag

A feliratokat tökéletesen kezeli a moliplayer, mind az angolt mind a magyart.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#28443) consono válasza konyi79 (#28437) üzenetére


consono
nagyúr

Neked játszik le DLNA-n feliratot? Nálam nem, pedig jó lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#28444) aero. válasza consono (#28443) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem játszik, de Serviio-n sem, pedig ott külön be lehet kapcsolni a DLNA-n keresztüli feliratot.

(#28445) consono válasza aero. (#28444) üzenetére


consono
nagyúr

Kár... Mindegy, a TV tudja :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#28446) tixem válasza tixem (#28436) üzenetére


tixem
addikt

na toltam egy resetet, új MS fiók stb, most már látja a wp store-ban a telefont, meg is tudtam csörgetni minden faja.

De a naptár továbbra is üres. Hogy a pékbe kell megcsinálni, hogy látszódjanak a FB események/születésnapok stb?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#28447) Integrale válasza tixem (#28446) üzenetére


Integrale
veterán

A naptar beallitasaiban megtudod adni, hogy mi latszodjon es mi ne!

"Bad reklám is reklám too"

(#28448) aero. válasza tixem (#28446) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

FB-on az eseményeknél exportálást kell választani, ott azt hiszem kapsz egy iCal linket, arra kell feliratkozni az Outlook naptárban.

(#28449) tixem: Jah, akkor ez neked tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#28449) tixem válasza Integrale (#28447) üzenetére


tixem
addikt

Be vannak kapcsolva mégis üres

Pedig már oda is eljutottam, hogy az asztali hotmail naptárban már megjelenik minden fb és gmail cucc.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#28450) tixem válasza aero. (#28448) üzenetére


tixem
addikt

hát rejtély... nem is rugózok rajta, mert megint máson kell magam idegesíteni :N most meg a nokia camera-t nem tudom az istennek se feltenni a proxy-s cuccal, pedig az OS is passzol

régió, nyelv stb USA, Arizonai idő... kivágom mostmár :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.