Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Multibit válasza kutga (#1398) üzenetére


Multibit
veterán

Ha elég az, hogy a “működik” internet elérést jelent, akkor működik. Biztos bennem van a hiba, de nekem fontos a két fizikai interfész. Még az USB-s ethernet adapteres megoldást sem szeretem. Tapasztalatszerzésnek jó, de nem használnám végleges setup-ként.
Ha megcsináltad, számolj be, kérlek, az eredményről! Különös tekintettel a WAN->LAN és LAN->WAN sebességekre, miután kialakítottad a tűzfalban a szabályokat a WAN, LAN interfészekhez.

(#1402) kutga válasza Multibit (#1401) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez esetben inkább majd építek egy dedikált gépet erre. A kis S720-at még korábban vettem, egy ideje nem használom semmire, ezért merült fel.

Let the Zone take me if I am.

(#1403) Multibit válasza kutga (#1402) üzenetére


Multibit
veterán

Az az S720 nem bővíthető ethernet kártyával? Az jó megoldás lenne

(#1404) kutga válasza Multibit (#1403) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajnos nem, az S920 tesója igen, de amikor ezt megvettem, a router funkció nem volt szempont. Nem baj igazából, így is el tudom használni. A pfsense inkább új tapasztalat miatt lenne érdekes nekem.

Let the Zone take me if I am.

(#1405) rgqjx válasza kutga (#1398) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bár nem néztem meg a videót, de ahogy írtad, egy menedzselt switch két vlannal áthidalja a problémát. Ismerősnél így megy laptopról az opnsense. Azért a +1 port lenne az igazi, de én pl. az usb-s megoldásoktól is fázom. (persze attól lehet hogy az is stabil)

(#1406) kutga válasza Multibit (#1403) üzenetére


kutga
nagyúr

Az egyébként mindegy, hogy milyen ethernet kártyával bővítek? Van otthon sff pécé is, amin jelenleg a Proxmox szerver fut, abba pl. tudnék tenni pluszban kártyát, de valahol azt olvastam, hogy az Intel vezérlő az ajánlott, viszont ezek aranyárban vannak, van viszont már egész olcsó is. [link]

Let the Zone take me if I am.

(#1407) kutga válasza kutga (#1406) üzenetére


kutga
nagyúr

Valami ilyesmiket néztem bele:

[link]
[link]

Let the Zone take me if I am.

(#1408) Multibit válasza kutga (#1407) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek jók.

(#1410) rgqjx válasza kutga (#1407) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Itt van pár link régebbi keresgélésemből, talán hasznos lehet:
Ez segít felismerni a kamu I350-es kártyákat
A vezérlők tudásának összehasonlítása
Itt pedig a brand verziók listája

Mint sejthető, nálam az i350 volt a cél. :B

(#1411) qqcqqc válasza kutga (#1407) üzenetére


qqcqqc
őstag

Aprón miért nem nézed? Én itt vettem először 4 portosat, majd miután rájöttem, hogy nem használom, lecseréltem két porosra. Néha vannak gombokért.

(#1412) kutga válasza qqcqqc (#1411) üzenetére


kutga
nagyúr

Néztem itt is, négyportos van az aprón, de nem válaszol az eladó, kétportosból csak teljes magasságú hátlappal láttam, nekem alacsony profilú kell. Tegnap ezt találtam, szerintem meg is rendelem. [link]

Let the Zone take me if I am.

(#1413) paler


paler
aktív tag

Ha OPNsense beállított rendszerről van egy backupom, ami egy külső meghajtón van tárolva. És van egy másik eszköz amin van egy frissen telepített OPNsense. A friss rendszeren fel lehet tölteni úgy a backupot, hogy csak az alap telepítés van rajta, és még a beállítási varázsló sincs végig futtatva? Továbbá a backup betöltésekor a másik rendszeren telepített pluginokat is automatikusan letölti a rendszer és azokat is beállítja?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#1414) ViZion válasza paler (#1413) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen backup? A teljes VM? Vagy a konfig fájl?
A konfig fájl kell Neked. Feltöltheted bármikor, kell egy restart... és bukta. ;]
...a mac addresseket kell módosítani, vagy már a letöltött xml-ben, vagy ha be tudsz lépni konzolon, akkor ott. Nem telepíti automatikusan a pluginokat, de írja, h mit hiányol. Nagyon felhasználóbarát, csak a mac címekre figyelj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1415) Multibit válasza paler (#1413) üzenetére


Multibit
veterán

Neked kell telepítened az összes plugint, amit használni akarsz. A config fáljból csak a beállításokat importálja a rendszer. Tehát, nincs automatikus plugin telepítés. Nyilván, ha valamit CLI-ből telepítettél korábban, azt is meg kell ismételni. Semmilyen MAC addresst nem kell beírnod, az interfészek fizikai neveit kell átírni a config xml-ben import előtt (persze csak akkor, ha eltérnek a régitől). Csináltam már ilyet, működik.

(#1416) paler válasza Multibit (#1415) üzenetére


paler
aktív tag

Cserélem a mini pc-t egy passzív hűtésűre (a netilátor hanga zavar), tehát az interfészek címei biztosan eltérőek lesznek.

Akkor így csináljam?
1. OPNsense telepítése
2. Telepítés után, alap internet kapcsolatot beállítom (PPPOE)
3. Van net, pluginokat letöltöttöm és telepítem
4. Config.xml-ben az interfészek fizikai neveit átírnom (csak ennyi?)
5. Majd backup-ot betöltöm, és minden beállításom elvileg visszatöltődik, úgy ahogy a backup futtatásakor volt

Helyes a sorrend, vagy valamit esetleg kihagytam? Bármi buktató, amire esetleg nem gondoltam?

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#1417) Multibit válasza paler (#1416) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ez a sorrend. Ahogy korábban írtam itt a topikban, nekem így sikerült belakott Opnsense-t migrálnom másik vasra.
Buktató mindig lehet. Azért van, hogy leküzdjük.

(#1418) paler válasza Multibit (#1417) üzenetére


paler
aktív tag

Köszönöm a helpet :R
Remélem nem lesz nagy gigszer :)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#1419) ViZion válasza paler (#1418) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lehet baj (99%). :)
Az Opnsense backup/restore az egyik legjobb, amivel találkoztam.
Többször újrahúztam VM-ben (klón VM, új HDD a klónhoz, telepít, konfig betölt, HDD vissza az eredeti VM-be), nem volt gond.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1420) kutga válasza kutga (#1412) üzenetére


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Összeállt a vas a pfsense alá (Dell 5050 sff, I5 7500, 16 giga ddr4 ram, 512GB ssd, Intel I350-T2 gigabit adapter).

Proxmox fut rajta, erre szeretném feltenni az oprendszert virtuális gépként. Találtam is hozzá egy leírást, ez alapján el lehet indulni? Amit nem teljesen értek, hogy mit kell csinálni a mostani routerrel, ha kikapcsolom, nyilván nem érem el a pve hostot.

Let the Zone take me if I am.

(#1421) kutga válasza kutga (#1420) üzenetére


kutga
nagyúr

A link lemaradt. [link]

Let the Zone take me if I am.

(#1422) Multibit válasza kutga (#1421) üzenetére


Multibit
veterán

Itt egy másik leírás.
Amúgy ajánlom a srác honlapját, egyéb témában is! Tisztán, érthetően ír érdekes dolgokról :K Nekem - aki nem vagyok hálózati szaki - nagyon tetszik.

(#1423) kutga válasza Multibit (#1422) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, délután nekilátok.

Let the Zone take me if I am.

(#1424) paler


paler
aktív tag

Egyébként ennek a Proxmox-nak mi az előnye egy dedikált"tűzfal/router"-nek használt hardveren? Pro ás kontra?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#1425) kutga válasza paler (#1424) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez egy virtuális környezet, nem csak pfsense fut rajta virtuális gépben hanem több másik oprendszer.

Let the Zone take me if I am.

(#1426) Sanyi.mTs válasza paler (#1424) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Proxmox-on futhat mellette nas op rendszer, plex szerver, w10, stb

[ Szerkesztve ]

(#1427) ViZion válasza paler (#1424) üzenetére


ViZion
félisten

ha tűzfalnak/routernek dedikált, akkor ott nincs proxmox.
Proxmoxal egyszerűbb az élet, stabil, kezeli a mentéseket, összeköti vagy elválasztja a VMeket, ahogy szeretnéd.

Ellenérv lehet, h pici linux tudás, sok olvasás ehhez is kell, főleg, ha vmi spéci dologra van szükség. Itt is lehet bánat egy egy frissítés után, bár nem jellemző. Nálam ennél és az opnsensenél is a lehető legkevesebb extra/külső cucc van telepítve, így atomstabil biztosan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1428) paler válasza ViZion (#1427) üzenetére


paler
aktív tag

Most hogy cserélem a vasat az OPNsense alatt, gondolkodtam el, hogy lenne-e számomra bármi előnye, ha Proxmox-ra tenném fel az OPNsenset?

#1426 Sanyi.mTs és #1425 kutga
Külön dedikált NAS-om van, azon fut a Plex szerver is, tehát ezekre külön virtuális környezetként nincs szükségem. Ezen a vason normális esetbe csak az OPNsense és AGH fog futni. A kérdés az, hogy ilyen esetbe van-e bármi előnye a Proxmox-nak?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#1429) kutga válasza paler (#1428) üzenetére


kutga
nagyúr

Cél hardverre szerintem nincs értelme a Proxmoxnak, azt másra találták ki.

Let the Zone take me if I am.

(#1430) paler válasza kutga (#1429) üzenetére


paler
aktív tag

Ahogy utána olvasgatok, én is azt látom. Max annyi értelme lenne, ha valami ú dolgot akarok kipróbálni a OPNsensen, akkor egy második testOPNsenset indítva tudnék kísérletezgetni úgy, hogy az éles rendszert nem cseszem szét. Bár arra meg ott van a rendszervisszaállítás, ha valami nagyon nem sikerülne.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#1431) kutga válasza Multibit (#1422) üzenetére


kutga
nagyúr

Megcsináltam a leírás alapján csak a végét nem értem. Van ugye három interfész, WAN, lan és a menedzsment. Nekem itthon viszont nincs switch vlanokkal, csak egy wifi router, ez lenne ha jól sejtem a switch és az AP. Ezen mit kell állítani? Openwrt fut rajta, dumb ap-ként állítottam be, mást nem csináltam vele.

Let the Zone take me if I am.

(#1432) ViZion válasza kutga (#1431) üzenetére


ViZion
félisten

wan megy a modem felé, lan a switch és wifi APbe, management nem kell, ha nincs rá igény. Ha nincs vlan, akkor azt nem kell konfigolni, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1433) Multibit válasza kutga (#1431) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy OpenWRT-ben mit jelent a dumb AP. Ha jól sejtem, AP módba tetted. Ilyenkor használhatod switchként a régi router ethernet portjait. Ez így jó, szerintem. Később, ha kell, vehetsz switchet. Menedzselhetőt, vagy butát, attól függ, milyenre van szükséged.

(#1434) kutga


kutga
nagyúr

Asszem megvan, köszi mindenkinek. Egyelőre nem élesben, csak a tartalék routerrel, de működik a dolog. Elsőre persze rosszul kötöttem be a kábeleket, de második nekifutásra sikerült. Holnap beállítom a fő routert is.

Let the Zone take me if I am.

(#1435) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Pfsense alá fel lehet tenni qbittorrentet és be lehet állítani samba megosztást egy külső meghajtóra? Esetleg valami reklám blokkoló is van rá, ami olyasmi mint a pihole?

Let the Zone take me if I am.

(#1436) ViZion válasza kutga (#1435) üzenetére


ViZion
félisten

jujj...
Ne, inkább ne így! A tűzfalad a hálózatod alapja, ne üss rá réseket...
Proxmoxod van, nem? Akkor fel egy debian lxc és mehet rá a torrent és a samba.

PiHole-t nem tudom és pfsense-ben sem vagyok otthon, de opnsense alá/mellé lehet rakni pl. AdGuardHome-t, de itt is azt ajánlom, h rakd külön LXC-be az AGH-t, ezt állítsd be DNS servernek az eszközökön. Az AGH-ban pedig a pfsense-t add meg upstream-nek.

Következő lépcső, hogy minden DNS kérést a pfsense az AGH-ra irányít, ba-dumm-tsss... a teljes hálózatod reklám (és bármi más) mentes. Kicsi tűzfal szabály mókolás kell ezekhez, de megéri.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1437) kutga válasza ViZion (#1436) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi, marad akkor a proxmox, most is így van.

Let the Zone take me if I am.

(#1438) halisa válasza kutga (#1437) üzenetére


halisa
tag

Tényleg, miért nem az opnsenset tetted fel? Csak kérdeztem. Nekem 3 gépen van fent nagyon jó működik. Most lessz egy nagyobb frissítés hozzá.

(#1439) kutga válasza halisa (#1438) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt tettem fel, nem tudom miért pfsense-t írtam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#1440) ViZion válasza halisa (#1438) üzenetére


ViZion
félisten

csak tanácsként: adni kell pár napot a frissítésnek, már most is van egy hotfix. Az új dashboard várós, de félek is... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.