Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Ed Parker válasza BullZeye (#546) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak ahhoz tudom hasonlítani amim van.
Abban igazad van hogy egy ds413j kétszer annyiba kerül,viszont ez azért mégis 4 lemez es valóban kár összehasonlítani,de én is csak a lejátszás miatt tettem.

A wd-t 3tb 155€-ért vettem
A syno 413j-t meg 330€-ért plusz a lemezek.

Most újból kipróbáltam ugyanúgy akad es csak dolby digital hang.

Pistisan:USB-ről?
Minek?
A belső merevlemezen van a film es most 48Gb-ot nem másolgatnék csak ezért.
Lehet hogy ez a bitráta meghaladja már a képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#552) PistiSan válasza Ed Parker (#551) üzenetére


PistiSan
addikt

Teszteld usb-ről is a lejátszást.

(#553) BullZeye válasza Ed Parker (#551) üzenetére


BullZeye
veterán

Legalább 5 filmet néztünk fullHD 3Dben, amik legalább 40-44 gigások voltak minimum, mind az 5 ISO fájl mountolva virtual diskbe :)

És működött, és ment, hangot nem néztem, mert csak 2.1-es a hangfal TVhez, és nem lejátszón, hanem PCn keresztül néztük, de akadás mentesen ment.

Mondom csak akkor akadt meg, de akkor nézhetetlenül, mikor utorrent áthelyezte az épp letöltött dolgokat.

Mondjuk nem is DLNA-n keresztül, hanem windowsba van mountolva driveként, és onnan küldte képet TMT6 meg Cyberlink is TVre.

De nem is igazán értem ez miért a my cloud hibája lenne, hisz ha nem használja más a procit aránytalanul magasan, akkor azért 45-50 megás írási/olvasási sebessége van, ami bőven elég kell legyen egy 50 gigás isonak is ami mondjuk 90 perces.

Mennyivel olvasol róla maximum?

(#554) Ed Parker válasza BullZeye (#553) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd, én csak annyit tudok,hogy ugyanazon az eszközön nfs-be a syno-ról semmi nem akad.
Ezen a wd-n is csak ez a wolverine 3D akadt meg,más nem.
Az eszköz ég pioneer BDP lx55-ös játékos.

Nem tudom mennyivel olvasok róla,nem mértem és nem is írja az asztali bd.

(#555) BullZeye válasza Ed Parker (#554) üzenetére


BullZeye
veterán

Ömm, ha aszfaltról jött az a wolverine, akkor ismerős, nekem azt spec le se játszotta TMT6 :D azóta jött repack pár napja.

(#556) drmotto


drmotto
őstag

Transmission kérdésem akadt.
Beállítottam, hogy a letöltések a "Torrent" mappába menjenek, és azt, hogy a befejezetlen letöltések helye a "Torrent/Temp" mappába kerüljenek. De nincsenek itt. Jön lefelé szépen minden amit indítottam, a Location-nak a /Torrent könyvtárat írja, eddig tehát jó.
Mit állítok be rosszul?

(#557) drmotto válasza drmotto (#556) üzenetére


drmotto
őstag

Kicsúsztam a szerkesztésből.
Letöltődött a fájl, és nincs meg. A transmission web interface és a Transmission remote gui szerint is lejött.
Locationként a /DataVolume/Torrent van jelölve. De a Torrent mappában nincs.
Help!!! :W

(#558) Ed Parker válasza BullZeye (#555) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem onnan, a másik nagyról, de az is lehet hogy a film hibás, ha neked is gondod volt vele.

(#559) BullZeye válasza Ed Parker (#558) üzenetére


BullZeye
veterán

Mont? Mert akkor igen, azzal bajom volt, most töröltem le. Úgy kellett külön lejátszóval ssif fájl-t lejátszani.

(#560) Celtis válasza drmotto (#557) üzenetére


Celtis
veterán

Az nem tűnik jónak.
Most nincs előttem, de valami /DataVolume/shares/../Torrent kéne legyen.
A GUI nem megfelelő beállításaival el lehet érni, hogy teljesen rossz helyre töltsön a transmission.

(#561) drmotto válasza Celtis (#560) üzenetére


drmotto
őstag

Olyasmi volt, valami shares/public/akármi volt, ezt írtam át a dataviolume/torrent mappára.
Ezek szerint rosszul
Vissza tudom állítani a gyári beállításokat a transmissionon? Illetve hogy tudom elérni, hogy ne a public-ba töltsön? Mert akkor kezdeném előről az egészet.

(#562) Ed Parker válasza BullZeye (#559) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mondom mással eddig nem volt baj, csak ezzel az egyel.
Majd szedek le másikat, ha nektek vitte rendesen akkor nem lehet baj.
Furcsállom is, anno mikor volt popi a210-em az is egy lemezes volt es vitte gond nélkül a nagy bd50-es dolgokat, igaz nem 3D-t és a HD hangokkal is volt baja sokszor.
Többek közt ezért is adtam el.

(#563) Celtis válasza drmotto (#561) üzenetére


Celtis
veterán

1. Viszonylag egyszerű beállítani a foldereket a tramsmissionben. Mit használsz, webes GUI, mindkettő? Hol az a bizonyos torrent mappa, a public könyvtárban? Mi a pontos elérési út?

2. Tedd fel az mc -t (midnight commander) a NAS-ra az SSH-n belépve.
3. Az mc-ben keresd meg és töröld korábbi elizélt mappát és tartalmát.

4. Ügyesebb, ha nem egy közös torrent mappába, hanem típusonként eltérő mappába töltögetsz le.(filmek, zenék, könyvek, stb). Ezt legkönnyebben úgy tudod megcsinálni, ha a transmission remote GUI-t használod a gépeden. Itt az elérési út <-> folder összerendelés kicsit trükkös. Majd teszek fel egy képet.

(#564) drmotto válasza Celtis (#563) üzenetére


drmotto
őstag

Fent van a gépen a transmission remote gui.
Csináltam a mycloud webes felületén egy torrent mappát a gyökérben, majd a transmissionban átírtam a /DataVolume/... részt /DataVolume/Torrent-re. A letöltés végigment, de nem lett meg a fájl. Sőt a torrent oldal se látta hogy töltök éppen.
A képet megköszönném. Bár nekem elég ha a torrent könyvtárba megy a letöltés, utána úgyis szétdobom a helyükre a cuccokat. A mappát már a wd ui-val töröltem.

(#565) stickermajom válasza drmotto (#564) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

A webes felületen létrehozott mappát a /shares/-en belül éred el, azaz /shares/Torrent/-re kell átírni a Te esetedben.

(#566) drmotto válasza stickermajom (#565) üzenetére


drmotto
őstag

Kösz. :)

(#567) drmotto


drmotto
őstag

Fél siker már van. :)
A Torrent mappába kerülnek a letöltött cuccok, el is érem mindenhonnan.
Viszont töltés közben még mindig nem kerülnek be a /Torrent/Temp/ mappába, ráadásul azt se tudom, menet közben hol vannak.
Vagy ez már ne izgasson?

(#568) drmotto válasza drmotto (#567) üzenetére


drmotto
őstag

Ez is megjavult. :)

(#569) Celtis válasza drmotto (#564) üzenetére


Celtis
veterán

Nem voltam gépközelben, ezért nem küldtem képet, de úgy látom megoldódott a probléma.

(#570) drmotto válasza Celtis (#569) üzenetére


drmotto
őstag

Meg, most már minden úgy megy ahogy szeretném. :)

(#571) Celtis


Celtis
veterán

Találkoztatok ilyennel?
Win7-es gépen, intézőből létre lett hozva egy mappa a Publicon belül. Az ide irányított letöltések nem mennek a transmissionben "Permission denied" hibával. Mi a sz..r ez? Egyéb letöltésekkel nincs gond.
(A transmission a NAS-on fut)

(#572) stickermajom válasza Celtis (#571) üzenetére


stickermajom
addikt

Jogokat megadtad neki?

(#573) Celtis válasza stickermajom (#572) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen jogokat és hol?
A rokonomé a NAS, ő csinálta. Hogy jogokat nem állított be az biztos, csak létrehozott egy új foldert a windows intézőben.
Itthon soha nem volt ilyen probléma, igaz én XP-s gépről érem el.

(#574) stickermajom válasza Celtis (#573) üzenetére


stickermajom
addikt

#chmod -R 777 /shares/Public/mappaneve
#chmod g+s /shares/Public/mappaneve

(#575) Celtis válasza stickermajom (#574) üzenetére


Celtis
veterán

De miért??? A Live-on miért nem kell ilyen bohóckodás?
Most mondjam azt az ismerősnek, hogy ha létrehoz egy foldert, akkor lépjen be SSH-n és adjon ki pár parancsot?

(#576) drmotto


drmotto
őstag

Ez a transmission továbbra is kissé rejtélyes a számomra.
Ha van 5 fájl egy torrentben, és én csak egyet jelölök ki letöltésre, akkor a másik négy fájl miért töltődik le?

(#577) PistiSan válasza drmotto (#576) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem töltődik le.

(#578) enzor válasza stickermajom (#331) üzenetére


enzor
csendes tag

Detto :(
photos 45217 / 73585 61%
sikerült megoldnod valahogy?
köszi!

(#579) PistiSan válasza enzor (#578) üzenetére


PistiSan
addikt

Indítsd újra!
Várd meg amíg feléled, ne húzd ki ha 1 percen belül nem érnéd el!

(#580) drmotto válasza PistiSan (#577) üzenetére


drmotto
őstag

De letöltődik. Miért mondanám, ha nem lenne ott?

(#581) stickermajom válasza Celtis (#575) üzenetére


stickermajom
addikt

Passz, esetleg Win7 a fejlettebb jogosultságkezelése miatt (XP-hez képest) máshogy hozza létre a mappákat ilyen hálózatos helyre.
Megpróbálhatja esetleg jobb Katt - Tulajdonságok - Biztonság részen is megadni a jogokat, vagy Total Commanderből.

(#582) Celtis válasza stickermajom (#581) üzenetére


Celtis
veterán

Megnézem, köszi.

(#583) Threant


Threant
tag

Néhány vigasztaló szó:
Kb. 1 hónapja használom a 4TB változatot.
A gyári leírásnak megfelelően telepítettem, azóta egyszer sem állt le, nem volt vele semmi probléma.
Nem raktam rá torrent klienst, szerintem ahhoz a heti 2-3 letöltéshez, ami nekem kell ez teljesen felesleges.
Gyors, stabil, legfőbb funkciója a filmek tárolása és továbbítása a hálózati média lejátszó (mede8er 600) felé.
LAN-on keresztül használom erre a célra, NFS szerverrel, nem akad, jól működik 1080p, + HD hanggal, sőt 3D lejátszásnál is.
NEXUS 7-re telepítettem a hozzá való alkalmazást, így elérem mindenhonnan.
Mezei felhasználóknak (mint én) azt ajánlom, hogy ne okosítsák az előttem szólók ötletei alapján, használják a gyári szoftvereket és akkor legnagyobb megelégedésükre fog működni a WD NAS, minden probléma nélkül.

(#584) Ed Parker válasza Threant (#583) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a 4 terás egy v két lemezes?
Mert valahol olvastam hogy jön v talán ki is jött már a 2 lemezes verzió, ami tud raid-et.
Amúgy nekem is minden ok vele.
Egy gond, bár ez nem is gond, hogy tábláról nem tudok torrenteket bedobni, ahhoz kell a gép.

De amúgy fain kis cucc.

(#585) Threant válasza Ed Parker (#584) üzenetére


Threant
tag

1 lemezes 4TB-s, torrentre meg tökéletes a utorrent win xp alatt, WD my Cloud web hozzáférés alatt kijelölt mappájába:)

(#586) Threant


Threant
tag

Volt egy WD TV Live médialejátszóm, annak a fórumát is lelkesen olvasgattam, de az másról sem szólt, csak a felhasználók által javasolt mókolások helyreállításáról:)

(#587) PistiSan válasza Threant (#586) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem egy torrent kliens van csak fent, tökéletesen működik már vagy 1 hónapja.
Újra flashelésnél amúgy is vissza áll a rendszer, nem gondolnám hogy több beállítás kellene!
Nyilván akkor lehet újra belőni mindent :)

(#588) Ed Parker válasza Threant (#585) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen,csak sajnos utorrent nincs az ipademen :N
Tehát ehhez be kell kapcsolnom a gépet.

(#589) Threant válasza Ed Parker (#588) üzenetére


Threant
tag

Én minden nap bekapcsolom az asztali számítógépemet 1-2 órára, hiába a NEXUS 7, valahogy jobban esik normális képernyőn olvasgatni a híreket. Ha meg már be van kapcsolva, akkor nem gond a torrent sem. :)

(#590) Ed Parker válasza Threant (#589) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazad van,de én azért vettem táblát,hogy ne kelljen gépet használnom.

(#591) Threant válasza Ed Parker (#590) üzenetére


Threant
tag

Nekem is tetszene tabletről torrentezni a NAS-ra, talán már van is olyan IOS vagy android app, de nem egy létkérdés.:) Ötlete valakinek?

(#592) Ed Parker válasza Threant (#591) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a synologyra van,csak pont ezért vettem ezt,hogy ne azt használjam.

(#593) PistiSan válasza Threant (#591) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem tökéletesen működik a torrent hozzáadása, tabletről, telefonról egyaránt.
Ezt használom rá, közel 1 éve már: [link]
Persze akkor még nem a Cloudon futott a torrent, de itt is ugyan úgy működik.

(#594) Ed Parker válasza PistiSan (#593) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De ez nincs iOS-re jóbarát :DDD

(#595) PistiSan válasza Ed Parker (#594) üzenetére


PistiSan
addikt

Hát az szívás ^^ :DD

(#596) Threant válasza PistiSan (#593) üzenetére


Threant
tag

Kipróbálom, csak semmi GUI...:)

(#597) Celtis válasza Threant (#583) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem lassan 2 éve megy a Live 7/24-ben. Torrent klienst tettem rá, az rendesen ki is van használva.
Annyira nem volt vele gond, hogy már lassan azt is elfelejtettem, hogy hova raktam :) Aztán a saját hülyeségem miatt (frissítettem és utána cloud módra akartam feltenni a transmissiont újra) kellet helyreállítanom a rendszert, de szerencsére adatvesztés nélkül.

NAS mellett szerintem érthetetlen döntés PC-ről torrentezni.

Sokan vannak oda a synology rengeteg szolgáltatásától, de egy átlag háztartásba a WD szerintem tökéletesen megfelel.

(#598) Threant válasza Celtis (#597) üzenetére


Threant
tag

Én csak adatok tárolására használom, semmi kedvem vacakolni mindenféle linuxos dolgokkal, aztán meg innen tanácsot kérni, hogy mit is rontottam el... szóval napi 1-2 óra PC használat nem gond:)

(#599) drmotto válasza PistiSan (#593) üzenetére


drmotto
őstag

És ezt hogy kell működésre bírni?
Nekem "Connection timeout" üzenet jön, akár IP címet, akár dns nevet írok be neki.
Wifiről, mobilnetről egyaránt.

(#600) PistiSan válasza drmotto (#599) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem tökéletesen működik ezen leírás alapján!
[link]
Letöltöd az APK-t, fel rakod, és készen van!
Nekem mondjuk picit csalódás, hogy a kezdő képernyő, és a menüben is szép áttetsző a sáv, viszont ha meg nyitok egy böngészőt, vagy akármi mást, rögtön vissza ugrik a fekete sáv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.