Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) voriand válasza BullZeye (#138) üzenetére


voriand
csendes tag

Elnézést az off-topic kérdésért, de létezik olyan NAS, amin eleve Serviio van? Mert akkor lehet inkább olyat kéne vennem...

(#152) Angelo69


Angelo69
senior tag

Ha nekem csak arra lenne szükségem, hogy legyen egy "médiatáram", amiről nézhetem a filmeket WD TV-n keresztül, akkor szükséges ilyen Nas-t vásárolnom?
Ha nem akkor mit ajánlanátok hozzá?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#153) stickermajom válasza Angelo69 (#152) üzenetére


stickermajom
addikt

Letölteni is szeretnél vele, vagy csak legyen rajta egy csomó film és arról nézd? Mert utóbbira egy külső winchester is elég. Gépbe bedugod, ráteszed a filmeket, aztán vissza a WDTV-be.

[ Szerkesztve ]

(#154) Angelo69 válasza stickermajom (#153) üzenetére


Angelo69
senior tag

Csak nézném róla.
De pont ezt a dugdosós témát akarom elkerülni. :B

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#155) BullZeye válasza Angelo69 (#154) üzenetére


BullZeye
veterán

Vehetsz 30-40 ezerért egy olyan routert amin nem 3-4MB/S a sebessége az USBnek, ráköthetsz egy külső vinyót, és akkor van egy hálózati tárad (persze custom FW-vel, alapból nem nagyon tudja egyik sem).
Így indultam én is, ezt szerettem volna alapból én is, mint te.

(#156) stickermajom válasza Angelo69 (#154) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is azt untam meg :B Illetve közben lett egy új gép, és azért nagyon nem mindegy, hogy 10W körül torrentezek, vagy 60-70.. (Plusz drágák az üzemórás ventilátorok, nehogymá' használódjanak :DDD )

A My Cloud még mindig az egyik legolcsóbb megoldás amúgy erre. Bár a legolcsóbb is relatív, mert ezért is bele kell nyúlni a zsebbe rendesen, de a kényelemért megéri :)

(#157) Angelo69


Angelo69
senior tag

És melyik az a router?
Én ebben gondolkodom, de még nem vagyok 100%-ik biztos benne:
Linksys Smart Wi-Fi Router EA6500

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#158) stickermajom válasza Angelo69 (#157) üzenetére


stickermajom
addikt

Ebben valószínűleg itt tudnak leginkább segíteni.

(#159) BullZeye


BullZeye
veterán

http://wdmycloud:9000/

Nem tudom mire jó, most utána olvasok.

hmm

What’s New in TwonkyServer v7.1.1
2 Improvements
· Improved subtitle support (.srt) for mpg,mkv,avi,wmv files.
Please note that you have to make a database rebuild
if you add subtitle files after content file.

[ Szerkesztve ]

(#160) BullZeye válasza BullZeye (#159) üzenetére


BullZeye
veterán

DLNA szerver, ami tud MKV+feliratot betölteni, hogy hogy kell használni? halvány lila fingom nincs.
Viszont nonstop fut, szóóóval :)

(#161) stickermajom válasza BullZeye (#160) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez jó! Bár a fene tudja hogyan lehet elérni, hogy ezen keresztül osszon inkább :D

Közben nekem sikerült elérni WDTV-vel hálózati megosztásként a MyCloudot. Közös workgroup és a mappa public-ra állítása szükséges, jelszót sem kér így. De pl. PC-n ugyanehhez kér. Szóval mennek a külső feliratok WDTV-n!

Most már tényleg csak egy automatikus felirat letöltő kéne feliratok.info-hoz, amit lehetne időzítve futtatni. :))

(#162) BullZeye válasza stickermajom (#161) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezen vagyok én is már egy jó ideje, XBMChez van addon, ami elég jó, viszont ahhoz el kell indítani, nem automatikus...stb stb.

Most ezt tesztelem, de sajna nem feliratok.info-lól tölt, hanem opensubtitle.
http://www.sublight.me/download

(#163) stickermajom válasza BullZeye (#162) üzenetére


stickermajom
addikt

Elvileg a Flexgetnek is van feliratos kiegészítője, bár annak abbahagyták a fejlesztését. Jó lenne, mert amúgy is fut 5 percenként, és feliratok.info-n is van RSS feed minden sorozathoz. De itt nem lehetne intelligensen megoldani, hogy mindig az aktuális rész mappájába pakolja be a feliratot, maradna a másolgatás. Ha meg már el kell indítani a gépet, akkor tök mindegy, hogy én töltöm le és másolom be, vagy csak bemásolom.

Van még a periscope nevű program, ha ez tudna futni valahogy flexget-tel, vagy időzítve, akkor az nem lenne rossz, de ez meg ezeket támogatja csak:
OpenSubtitles.org
SubtitleSource.org
Subscene.com
Subtitulos.es
Addic7ed.com
TheSubDB.com
BierDopje.com

(#164) BullZeye válasza stickermajom (#163) üzenetére


BullZeye
veterán

feliratok.info-n én speciel nem látok LETÖLTŐS RSS-t csak mindenhol linket a felirat oldalához.

(#165) stickermajom válasza BullZeye (#164) üzenetére


stickermajom
addikt

Hm, na ezt mondjuk nem néztem meg reggel. Akkor ez így szimpla bukó :( Javasolni talán lehetne nekik, de nem tudom mennyire lennének vevők rá.

(#166) Szaszabond válasza BullZeye (#146) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hali,

Azért írok neked elsősorban (persze más is válaszolhat rá), mert másik topicban láttam, hogy éppen egy F6xxx szériás TV-ben is gondolkozol.

Na szóval az a fő problémám, hogy egyelőre se Smart TV-m, se NAS-om se normális hálózatom, sem pedig Okostelefonom nincsen. Viszont szeretnék elkölteni egy raklap pénzt ezekre, csak az a bajom, hogy nem szeretnék olyan dolgokra költeni amivel küzdenem kell. Sőt jövőre egy Xbox One-t is terveznék ami meg full mediacenter lesz ahogy olvasgatom.
(nagyon úgy fest, hogy ezek az eszközök csak nem képesek egymással úgy együttműködni ahogyan azt én szeretném)
Ami van az egy gigabites router, egy TV illetve egy hozzákötött WDTV, valamint egy másik TV-n lóg egy android tv MK808b ami wifin kapcsolódik csak a hálózathoz.

Elvárások:
1. Gigabites hálózat alapon (kábelek lecserélés alatt) érjem el a WD My Cloudot bármely eszközzel a fent felsoroltak közül.
2. Minimum 50 MB/s környéki sebességgel tudjam írni és olvasni ezen eszközökkel a NAS-t.
3. Jó lenne ha a TV-vel elérném hálózati driveként a NAS-t, tudnám tallózni a tartalmát és lejátszani (tehát nem DLNA-n keresztül), mert jó lenne olyan tartalmakat is nézni így amit a DLNA szabvány nem támogat.
4. Majd valószínűleg kellene egy Transmission for dummies leírás is, mert szeretnék ugye torrentezni is a NAS-al, de fogalmam sincs miről írtál a telepítési leírásban.
(pl: SSH-val belépek beírogatom gondolom valahová ezeket a parancsokat...ekkor elkezdi e letölteni valahonnan a klienst vagy nekem előzőleg le kell töltenem ezt és telepítenem valahová és a parancsok még csak ezután jönnek majd?)
5. Szeretném ezt a torrent klienst weben managelni, pl munkahelyről betallózni a torrent filet, majd elindítani a letöltést úgy hogy maga a letöltés nyilván az otthoni NET-et használva a NAS-on valósul meg.
6. Megéri e egyáltalán most smart TV-t venni, tudnak e ezek a TV-k normálisan NAS-ról tartalmat streamelni
Filmeket (avi, mkv, m2ts), 3D tartalmat (half OU, mkv, m2ts) illetve sorozatokat szeretnék lejátszani a NAS-ról valami olyan elképesztően egyszerű módon, hogy a 8 éves fiam is képes legyen elindítani ezeket a dolgokat. (meg persze a feleségem is XD)
7. Nagyon szimpatikus, hogy ennyi sok mindent rá lehet pakolni erre a NAS-ra, bár egyelőre a legtöbbjükről fogalmam sincs micsoda, így jó lenne majd ha eljön az idő, és kipróbáltak a dolgom , meg beváltak akkor ezekről a feature-ökről is valami leírás és vakvezető :)
8. Kijön lassan az új X-box ami talán minden problémát meg fog oldani ami kompatibilitást érint (legalábbis remélem), mert mediacenterként van beharangozva és ha normális sebességgel lesz halandó csatlakozni majd a My Cloudhoz akkor talán a végén még egyszerűen minden tartalmat le fog játszani (vagy nem :S)

NA kb ezek a dolgok amiknek meg kellene feleljen a rendszer egészében. Az a bajom, hogy minden topicban csak a panaszt olvasom, hogy nem lehet tallózni rendesen, nem támogatja a szabvány az xy formátum lejátszását, meg dlna problémák, meg lassú lesz a másolás, meg nem szép a képe, meg a 3D az nem is olyan ...., s.t.b.

Hát ez a dilemma, Úgyhogy egyelőre egy My Cloud van tervbe, aztán később meglátom mibe is kellene beruháznom, vagy várjak e még egy évet...

(#167) Alex91 válasza Szaszabond (#166) üzenetére


Alex91
félisten

1. Kipipalva.
2. Sajnos ez nem csak a halozattol, hanem az eszkozoktol is fugg, amik a halozaton lognak. Tehat lesz, amivel osszejon, lesz amivel nem. (Arrol nem is beszelve, hogy a kisebb meretu file-ok elerese szinte mindig eleg lassu meg a leggyorsabb NAS-okon is.)
3. Akkor keress olyan TV-t, ami ezt tudja... De inkabb en vennek egy Media lejatszot a helyedben.

5. Meg lehet csinalni. Hozza olvasas, es ido kerdese :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#168) stickermajom válasza Szaszabond (#166) üzenetére


stickermajom
addikt

Tudom, hogy nem nekem szól, de megpróbálok szimplán válaszolni. :)) Bár kérdést nem láttam :D
1-2. biztosan menni fog a megfelelő eszközökkel, 3. majd akkor derül ki, ha megveszed a TV-d és kipróbálod, de ha úgyis hozzá van kötve a WDTV, akkor azzal eléred hálózati megosztásként, így a 6-os kilőve alapból. Smart Tv szerintem amúgy is baromság szvsz, én magamnak csak a Skype-ot tudnám elképzelni. Kb egyszer használtam a TV-m Smart funkcióját, amikor megvettem és kipróbáltam.
4-5-7ről egészen biztosan készít valamelyikünk leírást, ha lesz rá szabadideje (vagy max felosztjuk, vagy csak simán átadom a lehetőséget :D )
8-asról meg nem tudok nyilatkozni, eladtam az X360-am egy éve, és nem is nyűgöztek le ezek a nextgen cuccok.

A lényeg, hogy egy alap média kiszolgálónak a My Cloud szerintem jelenleg egy nagyon jó opció, ha az ember olcsón be tudja szerezni. Sebességre nem lehet panasz, minden gyárilag hiányzó funkciót (torrent meg ilyesmi) utólag fel lehet rá rakni egyszerűen, illetve halk és keveset is fogyaszt. Ez az alap. Ha utána van valamilyen jó minőségű lejátszó (jelen esetben a WDTV szerintem annak számít, legalábbis nekem nincs okom panaszra az elmúlt évek tapasztalata alapján. Mondjuk azt pont nem tudom, hogy a 3D-vel hogy boldogul, abszolút hidegen hagy a dolog.), akkor igazából a TV tök mindegy milyen, csak szép képe legyen. Az biztos, hogy minőségromlás nem lesz a NAS-tól a TV-ig.

[ Szerkesztve ]

(#169) BullZeye válasza stickermajom (#168) üzenetére


BullZeye
veterán

Én már hoztam 3-4 leírást, most te jössz! Flexget RSS és ilyenek. :)

(#170) stickermajom válasza BullZeye (#169) üzenetére


stickermajom
addikt

Afenébe :DDD Csinálok akkor egy logoutos bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#171) BullZeye válasza stickermajom (#170) üzenetére


BullZeye
veterán

Amúgy mi a FW verziód amit jelenleg használsz? Meg mikor indítottad utoljára újra?

(#172) stickermajom válasza BullZeye (#171) üzenetére


stickermajom
addikt

v03.01.04-139
illetve,
WDMyCloud:~# uptime
15:22:37 up 3 days, 37 min, 1 user, load average: 3.30, 3.25, 3.18

(#173) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Többen írtátok, hogy WD Eu Store-ból rendeltetek, ahol kaptatok egyetemista kedvezménnyel 20%-ot. Ehhez mi kellett, hogyan lehetett igazolni ezt?
Valamint minden termékre igaz a 20%-ék? Akkor lehet nem sima My Cloud kéne, hanem inkább egy My Cloud Ex4 :)
Köszi a segítséget

(#174) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Lesz valami leírás a tök kezdőknek (mint pl én) hogy kell nekilátni a cucc élesítésének? :) Első lépések, torrentezés beállítása stb...

Köszi

(#175) BullZeye válasza FrezeR (#174) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha rám hallgattok, akkor úgy kezditek, hogy 1 hétig csak "teszt üzemmódban" menjen, azaz használod, de még nem helyezel rá semmit, csak másolsz rá, képeket nem raksz fel, csak amit muszáj, és más is láthat stb.

Pesszimista vagyok, mivel az előző 5 óra után tönkre ment, és már olvastam azóta is, hogy FW ugprade miatt behalt másnak is (3-4 esetet olvastam - White Led), ezért hogy ne legyen baja belőle gyorsan ki kell deríteni, hogy selejteset kapott, vagy sem. :)

Tényleg pesszimizmus szól belőlem, hisz hivatalos fórumra általában azért megy az ember, hogy panaszkodjon, és lehet csak az a 4 ember volt ilyen peches, de olvastam 3 hetes posztban, hogy Staff írta "tudnak róla, dolgoznak már rajta".

És az érdekes, hogy SSH-t van aki nem is használta, és mégis tönkrement így FW frissítés alatt, van aki meg szét hackelte már, és még mindig működik neki simán.

(#176) PistiSan válasza BullZeye (#175) üzenetére


PistiSan
addikt

Kicsit félek a cucctól!
Van routerem amit lehet hackelni, akármi van, recoveryben helyre lehet rakni a szoftvert!
Van raspberryim, akármit történik, vissza állítom a rendszert sd kártyára, és működik!

Itt nem találtak még ki valami védelmet, amivel akár egy hibás frissítés utána esetleg egy image-ből újra lehetne húzni?

Meg rendeltem, jövőhéte szerdán érkezik a 2TV-os változat! ^^
Remélem sok örömöm lesz benne, rendeltem hozzá egy gigabites routert is. :K

(#177) FrezeR válasza BullZeye (#175) üzenetére


FrezeR
senior tag

Akkor a fw frissítés ilyen veszélyes üzem?

(#178) Alex91 válasza FrezeR (#177) üzenetére


Alex91
félisten

Az, plane ha a WD el is ront valamit. A World-re is kiadtak anno olyan firmware-t, ami behalasztotta a halozati kapcsolatat. Meg jo, hogy hackelgettem, mert igy legalabb tudtam, hogy hogyan kell becsapni, hogy a WD altal visszatett regebbi FW-t fel tudjam ra rakni :). Azert izzadtam rendesen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#179) BullZeye válasza FrezeR (#177) üzenetére


BullZeye
veterán

Most erre mit mondjak, fogalmam sincs, de a WDsek se tudják.
Azt tudom, hogy a legrettegettebb dolog nekem a White LED. Most megint előjött a nem tudok bejelentkezni webui-ra dolog, de fogtam töröltem cookie-t, és újra be tudok jelentkezni. Múltkor ilyenkor azt hittem, hogy jelszavazás betett neki, ezért reseteltem. Amikor most így visszagondolva könnyedén elképzelhető, hogy túl hamar nyomtam a következő resetet (miután nem csatlakozott a hálózatra, és sárgán villogott percekig), és nem bootolt be, és emiatt tettem gajra. Lényeg a lényeg, stresszes dolog ez :D de érdemes qrwa lassan csinálni mindent és várni és várni, nem kapkodni. :)

(#180) stickermajom


stickermajom
addikt

Megcsináltam az RSS leírását.

(#181) BullZeye válasza stickermajom (#180) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor amikkel kiegészíthetnéd, mert nekem mint laikus, nem tiszta. :)

Ha minden rendben ment, akkor hozzunk létre a root könyvtárunkban egy .flexget mappát, ezen belül pedig egy config.yml fájlt.
Mivel, és hogy lehet létrehozni? :) (költői kérdés, gondolom parancssorba: mkdir .flexget

Az én konfig fájlom jelenleg így néz ki, de ez természetesen átalakítható/bővíthető:
1 darab sorozat megfigyelés van neked bent? Példát tudsz berakni, ahol van több? :)
Egy ilyet pl hogy lehet megoldani, ahol van kizáró ok meg stb ? :)

(#182) stickermajom válasza BullZeye (#181) üzenetére


stickermajom
addikt

Én MC-t használok könyvtárműveletekhez, ott egyszerűen F7 :)
De amúgy valóban mkdir .flexget a megfelelő helyen, aztán nano /root/.flexget/config.yml és ide jöhet a YAWL szintaxis.

Egy sorozatot figyelek természetesen, hiszen kizárólag külföldi sorozatokat töltök le és még linux disztribúciókat. :D
Több sorozatnál tényleg csak kötőjellel alá kell írni a következőt és ugyanazok lesznek rá érvényesek. Ilyet, hogy mit ne csináljon még nem találtam, de a példádból, az xvid alapból kiesik a minőség megadása miatt, a WebDL-t pedig úgy lehet kiszűrni, ha a minőség meghatározásánál pontosan megadod, hogy 720p hdtv.
Teljes sorozatévadokat maga a plugin nem szed, de be lehet állítani hozzá mondjuk egy méret korlátozást, ha tényleg biztosra akarsz menni.
Nyelv beállítását egyelőre nem találtam még benne, de mivel a series plugin alapból nem tölt le régebbi évadokat az RSS-ből, ha te mondjuk már töltöttél le egyet a 8-ból, ezért a jó nagy lemaradásban lévő magyar sorozatokat tuti nem fogja leszedni.

Itt van a pluginek leírása, illetve érdemes a cikkben megjelölt Cookbookot átböngészni komplexebb konfigokért.

(#183) stickermajom válasza BullZeye (#181) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt van egy komplikáltabb konfigurációs fájl, sok-sok sorozat figyelésével.
Én is szeretném valahogy megoldani, hogy a sorozatok külön mappába kerüljenek, de még nem jöttem rá a megoldásra :(

(#184) FrezeR válasza BullZeye (#179) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ez nem túl biztató félek is nekikezdeni :D

(#185) drmotto


drmotto
őstag

A WD store-ból vásárolt valaki?
Mennyi idő alatt ér ide a cucc? A garancia itthon érvényesíthető, vagy mi a menete?
Köszi.

(#186) stickermajom válasza drmotto (#185) üzenetére


stickermajom
addikt

3-4 nap alatt ideér, de a garancia csak a hivatalos store-ban érvényesíthető. Ha visszaolvasol láthatod BullZeye kolléga kálváriáját.

(#187) drmotto válasza stickermajom (#186) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, azt olvastam, csak az nem jött át, hogy az a store-ból vett cuccról szól. Akkor még meggondolom, mert árban sokkal jobban járok, ha onnan veszem.

(#188) BullZeye válasza FrezeR (#184) üzenetére


BullZeye
veterán

Féljél is! Főleg mert elismerik a hiba tényét, és "dolgoznak rajta" viszont semmi hír róla 3 hete.
És tudod milyen stresszes? Használod boldogan, aztán lehet egy újraindítás és White Led. :D
SSH-ba bele se mertem lépni nehogy bajom legyen belőle későbbiekben garancia miatt :D várom a frissítést hozzá aztán akkor majd neki állok, addig utorrent fut, letölt mindent PC-re onnan automatikusan áthelyezi NAS-ra a cuccokat. :)

Viszont tényleg félek újraindítani ... :)

Amúgy rettentő jó szerkezet, tényleg szerelem első látásra. Melóhelyről ahol portok tiltva vannak simán elérek bármit és telefonról, laptopról egyaránt tudok lejátszani mindent.
Képeket még nem mertem rárakni, azzal is várok egy picit, míg tuti stabil lesz, nem kell fölöslegesen más kezébe juttatni őket esetleges hiba folytán :)

Rettentő pesszimista vagyok, de eszem ágában sincs még egyszer átmenni azon amin múlt hétvégén. :) Az életem egyik legrosszabb hétvégéje volt.
(TV vásárlás cetelem nélkül (35k bukás), mert nem tudtunk munkáltatóit szerezni,
HDMI kábel 1 hónap után sem érkezett meg, pedig Angliából rendeltük, és újraküldték múlt hét kedden,
NAS tönkrement, és tették az idiótát, meg jöttek a policyjukkal wd storenál,
de aztán eljött a hétfő, párom elintézte My Cloudot, kedden megjött, ahogy a HDMI kábel is megérkezett, és TV-t tegnap sikerült megvenni olcsóbban kis ügyeskedéssel. Szóval most happy minden, amíg újra nem indítok :D)

(#187) drmotto
WD Storeból 20% tanulói kedvezménnyel. 43.500Ft volt így a 3TB verzió, viszont 5 órán át ment, utána vissza kellett volna küldenem, meg refundoltak volna (mivel kedvezményes ár) és vehettem volna meg újból.
Ami azt jelentette volna, hogy bukok az oda-vissza tranzakciók miatt 6 ezer forint körül, és postán valami 6-8k lett volna a visszaküldés. De sikerült telefonon elérni egy manager-t hétfőn, kedden reggel 7:55kor már csöngettek a cserével, és vitték el a hibásat ingyen a DHL emberei. Ettől függetlenül ahogy már írtam, ha nagyon smucig vagy, és szerencsésnek érzed magad, akkor érdemes tőlük, amúgy inkább itthonról. de tényleg 10k van köztük, szóóval a te döntésed. :) Én nem tudom, hogy honnan rendelném, ha most rendelnék.

[ Szerkesztve ]

(#189) PistiSan válasza BullZeye (#188) üzenetére


PistiSan
addikt

Jó a külföldi rendelés, de én úgy vagyok vele, ha akármi baja lesz, itthon is elég problémásnak érzem az ügyintézést, nem hogy külföldön.
Be vállaltam a plusz költséget, remélem nem lesz szükség a garanciára, de biztosabbnak érzem az itthoni garit.
Szerdán már ide ér az én kis felhőm is, de most akkor ez a fehér ledes dolog mikor jön elő? :D
firmware frissítésnél? Vagy egy sima újra indítás is elő hozza?
Kicsit be paráztam ezen.

(#190) stickermajom válasza BullZeye (#188) üzenetére


stickermajom
addikt

Mit tud az a HDMI kábel, hogy Angliából kell megrendelni? :P

Amúgy a fehér led villogása egy háló kábel kihúzásnál is előjön.. :D Be is tojtam múltkor :D

[ Szerkesztve ]

(#191) BullZeye válasza stickermajom (#183) üzenetére


BullZeye
veterán

Itt van a linkben, amit küldtél

set:
path: /Users/flexget/Movies/Series/{{series_name}}/Season {{"%02d"|format(series_season)}}

csak értelemszerűen
set:
path: /shares/!Sorozat/{{series_name}}/Season {{"%02d"|format(series_season)}}

(#190) stickermajom
Ha villog az a jó, ha csak ég, mint bootolásnál, és órákig, na ott szívás van :D

Amúgy HA beüt, ez még egy járható út, én hagytam 1 napig menni hátha bebootol, lehet hülyeség volt.
It seem to be related to heat. Don't reboot immediately. Power it off. Wait 30mins or more. The idea is to let everything cool off. Then power it on. Give it 10mins or so. Cross your fingers.

Sőt én még kínoztam is, mondván sejj mindent kibír, elindítottam és nem volt hálózati jel, fogtam boot közben reset, ez baj volt.

[ Szerkesztve ]

(#192) stickermajom válasza BullZeye (#191) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor viszont nem a watch dires megoldás kell, hanem rpc-n bejelentkezni Transmissionbe a pluginből. Tehát az egész eddigi configom kuka :D

[ Szerkesztve ]

(#193) drmotto válasza BullZeye (#188) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem a kedvezmény nem játszik (öreg vagyok már ehhez...), de a kinti 2TB kerül annyiba, mint itthon az egy, és azért ez elgondolkodtató.
Külföldről eddig amit vettem jó volt, szép volt, sose romlott el, ezért is gondolkodom most is ebben.
Viszont az ügyintézés elriaszt tőlük, szóval még alszom rá párat, úgysem most venném, csak hónap vége felé.

(#194) BullZeye válasza stickermajom (#192) üzenetére


BullZeye
veterán

Na már, mindent nekem kell megcsinálni? :DD

(#193) drmotto
Gondolod én nem? De hát azért vannak a jóbarátok...csak egy egyetemista kell, visszakeresel a milyen nas kell topicban, vagy itt, le van írva, hogy hogy lehet okoskodni. :)
De itt iponon 54k a 3TB verzió, kint meg 140 euró 20%al olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#195) BullZeye


BullZeye
veterán

5 órával ezelőtt.
Unbelievable! I just upgraded and after rebooting, my device is bricked! I'm so frustrated! What is wrong with the development team for WD?! With these complains, they should pull the firmware. It's bad enough that they're horrible at bug testing (and probably development), but to allow it to persist like this is just negligent.

I managed to remove the overlay for the web interface and disable/enable SSH. I then got access to the drive and saw that fsck.ext4 is using most of the CPU resources. It seems it's doing a file system check?! What kind of a check, a sector by sector deep scan of my 3TB drive using a 80MB/s (at best) interface? That'll take at least half a day!

Szóóóval, amit eddig leszűrtem. ha minden áron szeretnétek újraindítani, akkor ne indítsátok újra, hanem kikapcsolás, várjatok míg lehűl egy fél-egy órát, aztán imádkozás, bekapcs, és ha így is fehér led van, akkor várjatok, míg végig scannel. És a legfontosabb SOSE, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NE NYOMJATOK RESETET! mert nálam spec ez tett be neki annyira, hogy abszolút nem tudtam csatlakozni utána sehogy :D

És várunk, hogy jöjjön valami firmware upgrade. :)

Így belegondolva nem volt baj, míg rá nem raktam 30k képet, utána nem akart újraindulni, szóval lehet tényleg csak sokáig tart az ellenőrzés, és nem totális tégla.

(#196) stickermajom válasza BullZeye (#194) üzenetére


stickermajom
addikt

Te vagy a veterán, látod :DD
Én is nekiesek délután amúgy. Szerintem a kész konfig fájlok majd mehetnek a cikk alá (vagy a cikkbe, külön oldalra, ha elküldöd), hátha más is tud meríteni belőlük.

(#197) drmotto válasza BullZeye (#194) üzenetére


drmotto
őstag

2 napja keresek egyetemistát, de csak egy ZSKF-est és egy dunaújvárosit találtam. :(
Hogy lehet a listába berakatni ezt a sulit?

Illetve hogy lehet emailt találni hozzá? :)

(#198) stickermajom válasza drmotto (#197) üzenetére


stickermajom
addikt

Írjatok egy emailt ide, hogy szeretnétek, ha bekerülne a listába a suli: EUWDStore@wdc.com
Nekem ~20 perc alatt válaszoltak, hogy betették.
Amúgy érdemes oktatót, vagy dolgozót keresni, mert egyetemistáknak nem nagyon egyetemi címe. :(

[ Szerkesztve ]

(#199) stickermajom válasza stickermajom (#198) üzenetére


stickermajom
addikt

'nem nagyon VAN egyetemi címe', csak már írni sem tudok és még a szerkesztésből is kifutok..

[ Szerkesztve ]

(#200) drmotto válasza stickermajom (#198) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, akkor pláne veszett ügy ha csak a tanárnak van címe. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.