Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) stickermajom válasza PistiSan (#1750) üzenetére


stickermajom
addikt

Gyakori aramszunet eseten azert erdemes beszerezni valami UPS-t. Amin a MyCloud elketyeg az nem is tul draga altalaban.

(#1752) PistiSan válasza stickermajom (#1751) üzenetére


PistiSan
addikt

Az áramszünet nem árt neki, 2 héten át napi 5-6 volt.
Fw frissités közben azért ártalmas lehet.

(#1753) stickermajom válasza PistiSan (#1752) üzenetére


stickermajom
addikt

Az áramszünet nem árt neki

Maradjunk annyiban, hogy jot sem tesz neki :)

[ Szerkesztve ]

(#1754) Poki79


Poki79
tag

Nah, megvettem én is a 2 TB verziót és örvendek, hogy v03.03.02-165 a firmware benne. Nem fogom frissíteni, az biztos :D
Máris próbálkozom a Transmission-el, remélem nem lámázom el.

(#1755) Poki79


Poki79
tag

Köszönöm a sok jó a hsz-t, sikeresen fut a transmission. Kicsit fapados utorrent után, de majd megszokom.
Szépen tölt le és fel is :)
Mi a módja, hogy elinfuljon a letöltés egyből? Mint a pc-re mentem megnyitva utorrentel. Vagy egyből a cloudra kell menteni?

[ Szerkesztve ]

(#1756) Poki79


Poki79
tag

Nah, feltettem a bővített GUI-t. Ez már jobb, azt hiszem nem lesz ezzel bajom :)

(#1757) PistiSan válasza Poki79 (#1756) üzenetére


PistiSan
addikt

Akármilyen platformon van remote programja.
[link]

(#1758) Poki79 válasza PistiSan (#1757) üzenetére


Poki79
tag

Nagyon köszi :)
Ez már így tényleg nagyon egyszerű :)
Samsung TV-m is prímán látja amit letöltöttem, beépített médiajátszója is viszi. Mostmár gyűjthetek a gigabites hálózat kiépítésére, mert ez a 100Mbites nem pálya már így. :)

(#1759) Poki79


Poki79
tag

Üdv!

1. Előjött valami hiba transmissoin-nél. Elméletileg jól települt, fut is szépen, tölt is, amennyivel engedem (max. 5 Mb/s), de valami miatt ezt a hibát kaptam, és nem tudom miért: "Unable to save resume file: No space left on device"
A letöltésben már eljutott 17,4 %-ig (8,27 GB-ból), de ezután már az összes letöltöttre ugyanezt a hibát írja, ami már seed-ben is van.

Ötlet? Köszi.

2. A feltöltési sebesség se valami kielégítő, 1 Mb/s helyett 100-300 Kb/s sebeséget ér el csupán. :(

[ Szerkesztve ]

(#1760) flegga92 válasza Poki79 (#1759) üzenetére


flegga92
senior tag

Nézd meg, hogy hova tölt a tm, valószínűleg a rendszerpartícióra.

[ Szerkesztve ]

(#1761) Poki79 válasza flegga92 (#1760) üzenetére


Poki79
tag

Ez az alapértelmezett, amit beállítottam: /DataVolume/shares/Peter/Torrent

(#1762) flegga92 válasza Poki79 (#1761) üzenetére


flegga92
senior tag

Akkor ez jól van beállítva. Hátha jön valaki aki jobban ért hozzá :)

(#1763) Poki79 válasza flegga92 (#1762) üzenetére


Poki79
tag

Időközben megtaláltam a választ, ebben a topicban. Csak mindig elfelejtem a keresőt használni kérdés előtt :)
Szóval #1291 megválaszolta a kérdést, és az ideiglenes fájlokat nem a /root/Downloads-ba rakom, mert ott valóban 1,5 Giga után (miután nincs több hely) betelik és leáll minden.

(#1764) gonorrea


gonorrea
senior tag

Hogy tudom letörölni a minidlan-t, hogy előröl kezdjem a telepítését? Próbáltam gyári visszaállítás után újból feltenni, apt -get update elindul majd a végén kapok egy hibaüzenete:

W: Failed to fetch bzip2:/var/lib/apt/lists/partial/ftp.hu.debian.org_debian_dis ts_sid_main_i18n_Translation-en Hash Sum mismatch

E: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead

de a meghajtón látszik hogy van fenn minidlna, meg tudom nyitni a config fájlt (ssh), és ott is vannak a régi beállításami :S Pedig csináltam egy teljes gyári visszaállítást!

Sajnos a beépített médiaszolgáltatás nem viszi az srt fájlokat a tv-re (samu d500), pedig régen pc-ről ment

dpkg --get-selections parancs után a listában azt látom hogy deinstalled.

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1765) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Üdv,

Van egy pici gondom. Nem tudok bejelentkezni az UI ba. Beírom a jelszavam de egy picit bedob az UI ba majd rögtön visszadob a jelszókérő oldalra. Nem ír ki hibát, mint pl. amikor rossz jelszót írok és pirossal megjeleníti, hogy hibás fh név vagy jelszó. Szóval csak visszadobál a jelszókérő oldalra. Így nem tudok semmilyen beállítást megváltoztatni. Minden más alkalmazással elérem egyébként , meg hozzáférek a tartalomhoz is, csak az UI hoz nem. Próbáltam több gépről és több böngészővel is. Mit lehet tenni ilyenkor szerintetek?

(#1766) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

AZ előző kérdésemhez kapcsolódóan valaki lenne oly kedves és leírná nekem lépésről lépésre, hogy SSH-n keresztül hogyan tudom megváltoztatni a passwordömet? Hátha ez reseteli ezt az egész hibát?
Onnan kellene kezdeni a leírást, hogy egyáltalán mit kell megnyitnom ahhoz, hogy be tudjak lépni ssh-n keresztül. Jelenleg annyit tudok az egészről, hogy anno engedélyeztem az SSH-t az UI ban. De semmi mást nem tudok erről az egészről sajnos. Előre is köszi a segítséget.

(#1767) gonorrea válasza Szaszabond (#1766) üzenetére


gonorrea
senior tag

PUTTY letöltés indítása, beírod a gép ip-t, port marad 22
felhasz.név:root
pw:welc0me
ha nem jól tudom majd kijavítanak

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1768) Szaszabond válasza gonorrea (#1767) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

köszi, és hogyan változtatok jelszót ezután?

UPDATE: egy teljes reboot megoldotta a gondot úgytűnik.

(#1769) ToxLee


ToxLee
őstag

FTP keresztül a feltöltésem max 120KB/sec. Gondolom nem csak ennyit tud FTP keresztül a NAS. Vagy igen?

(#1770) gonorrea válasza ToxLee (#1769) üzenetére


gonorrea
senior tag

nem ennyit tud, bár ftp nálami lassabb, helyi hálózaton töltesz fel? ha igen akkor csatold fel meghajtóként, és pl tc ben is gyorsabban másol (nem ftp, hanem mint külső hdd), nekem átlag ftpvel 20Mbps, felcsatolva kb 50Mbps

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1771) PistiSan válasza ToxLee (#1769) üzenetére


PistiSan
addikt

Meg néztem én is, letöltésnél 60MB/s az ftp, feltöltésnél 12MB/s. Nem lehet, hogy elnéztél egy 0-át a feltöltés közben?

(#1772) gonorrea


gonorrea
senior tag

Akkor azt nem tudjátok, hogy lehet eltávolítani a minidlna-t?
Sehogy sem sikerül újra felraknom, első nekifutásra nem volt semmi gond

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1773) gonorrea


gonorrea
senior tag

Gonodoltam akkor inkább frissítek, úgy olvastam az is megoldja a .srt fájlokat!
Szépen végig is ment: a frissítés után a hálózati meghajtó automatikusan újraindul balbal
utána belépek verziószám v03.03.02-165

WTF?

2 frissítés is ugyanaz :((

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1774) Poki79 válasza gonorrea (#1773) üzenetére


Poki79
tag

Nekem a cloud v03.04.01-230 firmware-el van és a TV (LE32C630k1w) mkv 720p filmnél aláteszi az srt feliratot.
A felirat és a film azonos néven van? A cloudnak nem hiszem, hogy van köze a film feliratához.

(#1775) gonorrea válasza Poki79 (#1774) üzenetére


gonorrea
senior tag

igen, ugyanaz a név, de nekem nem megy, több filmmel is megpróbáltam, most csináltam egy gyors visszaállítást, hátha így sikerül a frissítés. bár nem nagyon bízom benne

Beszarok, így sem frissít, se manuálisan se rányomva a műszerfalon a frissítsére :((
Valaki help légyszi

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1776) Kroni1


Kroni1
veterán

A twonky LG tv-n eddig nem jelenitette meg a külső feliratokat, az uj Fw-ben már igen! Szóval más TV-ken eddig sem volt gond!

(#1777) gonorrea válasza Kroni1 (#1776) üzenetére


gonorrea
senior tag

oks bocs most viszont megy a felirat (apocalypto előbb is ezzel próbáltam akkor nem ment), így viszont akkor már nem frissítek :)

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1778) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi ! Nekem most a V4.00.00-607 fw van fent és ez alapján fel is raktam rá a TM-et ,de az MC és a miniDLNA miatt gondolkozok egy downgrade-en. Az lenne a kérdésem,hogy ugyanazzal a módszerrel visszarakhatom-e a TM-et a réggebbi FW-re is vagy az csak a 4.x-es fw-vel működik ?
( illetve esetleg valami hasonló módszerrel nem lehet valahogy - legalább - az MC-t is rávarázsolni a 4-esre ? :F )

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1779) Kroni1 válasza Asztee (#1778) üzenetére


Kroni1
veterán

miért kell a minidlna? Az uj FW-ben már a twonky se olyan rossz, persze tény hogy kicsit még mindig kevesebbet tud.. A régebbi Fw-kre sokkal könnyebb feltenni a TM-et, de ha már az uj van és sikerült feltenned ugy hogy jól működik, esetleg a MC nem olyan fontos akkor én nem downgradelnék..

(#1780) Asztee válasza Kroni1 (#1779) üzenetére


Asztee
aktív tag

Hát az igaz ,hogy jobb a twonky mint mondjunk a MyBook Live-omban ,de azért még ez sem az igazi pl. a tekerés hiánya az nagyon nem tetszik. Meg erőforrás szempontjából is sokkal jobb a miniDLNA. (itt a fórumon írták :U ) Bár a kockázatok miatt lehet hogy tényleg nem kellene. ;]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1781) Poki79


Poki79
tag

Ez a twonky és miniDLNA mi is pontosan? Mire lehet használni, ha a TV-nek egyébként is van média lejátszója?

(#1782) Kroni1 válasza Poki79 (#1781) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a twonky a MyCloudban a "beépitett" DLNA kliens. Ez kell ahhoz, hogy a TV- médialejátszója le is játsza a filmeket a nasról. Na ezt le lehet cserélni egy jobb kliensre, a miniDLNA-ra.

Asztee: Én már azért nem parázok a dolgon, mert vettem egy raspberry pi-t 12k-ért feltettem rá az Openelec OS-t, (ami nagyjából olyan mint PC-n az XBMC médialejátszó progi) és arra van rákötve a MyCloud-om LAN-on. Ez sokkal közelebb áll egy komolyabb médialejátszóhoz mint a beépitett vagy akár a minidlna kliens és a TV-k saját lejátszója! A TV távirányítójával tudom vezérelni, Tudja a 24p-s lejátszást, (ezt egyik TV lejátszója sem) DTS, DD hangot is átvisz, (az én 2011-es LG TV-mnek sajnos a DTS az nem ment még) lehet tekerni, akár borítót leírást is letölthetsz, sőt én feltettem rá az opensubtitles plugint ami automatikusan megkeresi a filmekhez illő feliratot, és egy kattintással letölti a film mappájába! (van hozzá még több subtitle plugin is, de nekem ez jött be legjobban) Ja éslig fogyaszt 1-2W-ot..

[ Szerkesztve ]

(#1783) Asztee válasza Kroni1 (#1782) üzenetére


Asztee
aktív tag

Írtam neked egy privátot !

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1784) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

A Shopline-on most a 3TB-os csak 40ezer. Elég jó vételnek tűnik.

Megtudnátok mondani, hogy mennyire zajos? Sebessége milyen? Torrent szépen fut rajta?

(#1785) Poki79 válasza tudi13 (#1784) üzenetére


Poki79
tag

Az nagyon jó ár, kár hogy nem vártam pár napot, de így is elég a hely (2TB) :)
Halk zúgás hallatszik, de nem vészes szerintem. Kb. mint a hangfalam, ha bekapcsolva hagyom. Aludni lehet mellette. Bár gondolkodom berakom valami zárt helyre, de a melegedés miatt még nem tudom mi lenne a megfelelő helye.

(#1786) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, már egy ideje figyelem a nas témájú fórumokat, ide is mindig benéztem, ma végül a shopline-os akció hatására eldőlt a kérdés, berendeltem egy 3tb-s my cloudot.
Háttértárnak, transmission-re és dlna-ra kell csak, szóval nekem valószínűleg elég lesz a teljesítménye, volt nálam 3 hétig kölcsönbe egy Zyxel NSA310s de azt sem használtam másra, ráadásul még a ventije is elég zavaró hangot generált.
A kérdésem az lenne hogy a fentiek fényében firmware-t érdemes lesz-e frissíteni a legújabbra, ha az eggyel régebbi van fent? Ahogy láttam a transmission mindegyikre felmegy, a felirat mizéria meg nem érint, csak Samsung tv van a háztartásban.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1787) ToxLee válasza gonorrea (#1770) üzenetére


ToxLee
őstag

Helyi hálózaton nincs nagy baj, bár nekem az 50Mb/s nincs meg. Az FTP távolról érem el, másik városból. Több helyről is próbáltam olyan mintha valami megfogná :F Mindkettőnél max 120Kb/seccel másolt.

(#1788) ToxLee válasza PistiSan (#1771) üzenetére


ToxLee
őstag

Nem lehet, hiszen az időt is mutatja. Meg ugye kb. 10-szer annyit ülök gép előtt mint kellene, szóval elég feltűnő. :D

[ Szerkesztve ]

(#1789) PistiSan válasza Ra3 (#1786) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem mindenképpen érdemes, nyilván hoz minden fw verzió magával hibajavítást.
nálam a sebesség növekedett baromi sokat, nem mint ha előtte szégyenkeznie kellett volna e téren.

(#1790) PistiSan válasza ToxLee (#1788) üzenetére


PistiSan
addikt

Egy speedtest képet légyszi dobjál már, csak hogy minden körülményt kizárjunk ^^ :DD

(#1791) ToxLee válasza PistiSan (#1790) üzenetére


ToxLee
őstag

Itt 1 Mb/s az upload, szóval itt oké a 120KB.

(#1792) stickermajom


stickermajom
addikt

Hm, hát unbrick után is fehér led :))

Ugyanitt 3TB-os WD Red eladó :DD

(#1793) Süvi válasza stickermajom (#1792) üzenetére


Süvi
őstag

Kiszedted a házból a vinyót?

(#1794) stickermajom válasza Süvi (#1793) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, máshogy nem tudnám rádugni a gépre.

(#1795) Süvi válasza stickermajom (#1794) üzenetére


Süvi
őstag

És ha egyszer kiszeded, többé már nem lehet visszarakni?

Csak azért érdekel a kiszedés, mert gondolkozok, hogy 2 lemezes NAS-ra váltok, akkor legalább már nem kell vinyót venni, és kíváncsi vagyok, hogy mennyi barkáccsal jár.
Köszönöm

Ha szükséged van rá szóba jöhet a 3TB MYCLOUD és 3 TB RED csere értékegyeztetéssel

[ Szerkesztve ]

(#1796) BullZeye válasza stickermajom (#1792) üzenetére


BullZeye
veterán

Vegyél egy normális NAS-t abba jó lesz a vinyó. :)

Én is gondolkodom a váltáson, kell a hóhérnak a stressz állandóan, nem beszélve arról, hogy 3-4 nap után nem érem el külsőleg androidos progival a szerót.

De hát a nagyok sokat esznek, és qrwa drágák, van ami 150k, holott 20k körül lehet megvenni ugyanazt az alaplapot és procit .... :D (J1900)

Ha nem ingyen lett volna a My Cloud, eléggé dühös lettem volna párszor rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#1797) Kroni1 válasza BullZeye (#1796) üzenetére


Kroni1
veterán

Én rendszeresen használom az android appot és sose volt gondom vele még..

(#1798) Süvi válasza BullZeye (#1796) üzenetére


Süvi
őstag

Ha veszek egy normális NAS-t, abba csak simán bele kell tenni az ebből kioperált vinyót?
Mi a normális, Te milyet veszel?
Köszönöm

(#1799) Ra3 válasza BullZeye (#1796) üzenetére


Ra3
őstag

Ne csináljátok már, még meg se jött aztán elveszitek a kedvem tőle :DDD , pedig mit agyaltam hogy mit vegyek....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1800) stickermajom válasza BullZeye (#1796) üzenetére


stickermajom
addikt

Húz a szívem egy Synology felé, abba pont megfelelő alapp lenne a winchester belőle. :) 1-2 hónap és kiderül mi lesz a vége, bár már most hiányzik a NAS nyújtotta lazaság :D

(#1795) Süvi Köszönöm, de legrosszabb esetben megy a gépbe a disk, nem szeretnék újból My Cloudra váltani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.