Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Kroni1 válasza BullZeye (#1500) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, én is ugy látom, h ennyi az előnye, de nálam amugy is mindig van egy pendrive, arra felmásoltam a program files mappámból a már feltelepített mycloud progit (azaz portable verzió csináltam belőle) és igy bárhol elérem, még a melóhelyen lévő lekorlátozott gépekről is.

Amugy a videozás jópofa lenne, de sajna a MyCloud procija elég gyenge a filmek streameléséhez ha jol sejtem..

[ Szerkesztve ]

(#1502) pocokmester1


pocokmester1
csendes tag

Sziasztok!
Felraktam a Transmission 2.82-t és amikor meg változtatom a letöltés helyét és megpróbálom elindítani a Transmissiont ezt írja ki:[....] Starting bittorrent daemon: transmission-daemon[18:55:08.157] JSON parse failed in /var/lib/transmission-daemon/info/settings.json at pos 8: STRING_OUTSIDE_CONTAINER -- remaining text ""alt-speed-down""
(warning).

Ha tudnátok segíteni nagyon jó lenne. Köszi:

(#1503) titanium011


titanium011
tag

Sziasztok. Tervezem egy ilyen nas beszerzeset. Par torrent futattasra es filmnezesre lenne. Olvasstam hogy transmission meg anyamkinnya jobbra balra, a torrentezeshez bele kell matatni h mukodjoj rendesen, vagy most mi a szitu? Illetve ha nem dlna-n szeretnem lejatszani a filmet akkor elviekben ha halozatba kotom akkor latja az okos tvm es effektiv az utpn keresztul lejatsza az anyagot ugye? Bocs az amator kerdesert de ebben nem vagyok meg otthon. Koszi a valszt elore is

Üdvözlettel: Titanium

(#1504) Kroni1 válasza titanium011 (#1503) üzenetére


Kroni1
veterán

transmission egyszerűen feltehető, de valóban neked kell feltenni..

Ha rákötöd az okosTV-re a hálózatot és az játsza le a beépitett lejátszójával azt hivják dlna-nak. Arra figyelj, hogy az LG TV-k nem szeretik a NAS-okon általában feltelepített twonky dlna klienst, egész pontosan nem jelenitik meg a külső (srt,sub, stb..) feliratokat. Ha más TV-d van akkor nincs gond, de az LG sajna ilyen.

(#1505) krealon válasza pocokmester1 (#1502) üzenetére


krealon
veterán

Ez egy szokasos hiba.
Lemaradt a vesszo a sor vegerol.

(#1506) titanium011 válasza Kroni1 (#1504) üzenetére


titanium011
tag

Értem. samsung van. A transmissonel nem ugrik a gari ha pl elmókolom?

Üdvözlettel: Titanium

(#1507) PistiSan válasza titanium011 (#1506) üzenetére


PistiSan
addikt

De, ugrik!
De ne baszd el :)
Csak Másolás/Beillesztés szintű művelet, szóval nem nagyon lehet elrontani.

(#1508) Zjunior válasza Kroni1 (#1504) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem LG tv-m van így akkor baj van:(
De ha medialejatszo lesz akkor nincs gond, gondolom...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1509) Kroni1 válasza Zjunior (#1508) üzenetére


Kroni1
veterán

:K

(#1510) Klara_


Klara_
őstag

Amit szeretnek 1st-os p2p megosztasok futtatasa a My Cludrol onalloan PC nelkul, halozatba kotve adattarolokent haszalni, valamint halozatba kotott TV-n keresztul mkv-k nezesere hasznalni.
Jelenlegi eszkozeim: Cat5e kabelezes, gigabit LANos PC, LG 575S TV, Asus RT-AC56U gigabites router (azt hittem ez a router is eleg lesz a fentiekhez, de a gyari p2p kliense egy f<s, normalis custom FW pedig nincs ra ami NTFS HDD-t tamogat, ami kulso HDD-m van azt pedig nem fogom csak ezert linuxra particionalni, hogy sehol mashol ne tudjam hasznalni), Windows kornyezet.
Erre alkalmas a My Cloud, mas eszkozt rajta kivul kellene-e meg vennem, hogy teljesuljenek az elvarasaim?
Koszonom.

(#1511) kokosmith válasza Klara_ (#1510) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Nekem egy UPC által adott Technicolor routerre van kötve, megy rajta a torrent hibátlanul, gépről hálózaton keresztül elérem, távolról is a hozzá adott szoftverrel gond nélkül, illetve a WD média lejátszómmal tökéletesen letudok játszani bármit. Szerintem nagyon meg fog felelni neked. Ha LG TV-d van, akkor lehet baj a gyári DLNA-val, ott is csak a felirattal.

[ Szerkesztve ]

(#1512) pocokmester1


pocokmester1
csendes tag

Megoldódott a problémám. Egy zárójel hiányzott a kód elejéről. Most a Vezérlőpulton ezt írja: "A felhőalapú hozzáférés meghibásodott." Most ez a próblémám és nem is tudom használni a NAS-t. Mi lehet a gond?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1513) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Sajnos semmilyen külső hálózatról nem érem el az eszközt.
Sem az asztali WD My Cloud alkalmazással (Can not connect this device), sem a WD photos alkalmazással , sem pedig a MY cloud appal (Device offline, This device is inaccessiable).
Asus router van otthon, a készülék IP-je DHCP-re van állítva. (Lehet, hogy mindig is ez volt a probléma, csak még nem nagyon volt rá szükség és nem próbáltam.

Mivel próbálkozzak?

Köszönöm

(#1514) krealon válasza Süvi (#1513) üzenetére


krealon
veterán

How to enable port forwarding on a network router for use with a WD My Cloud

WD My Cloud Setup --> Click Here for Instructions
...
Navigate to the General option under Settings and scroll down to where it says Cloud Access.
Remote Access --> [On]

(#1515) Süvi válasza krealon (#1514) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
Ez be volt kapcsolva.
"szközéhez tartozó távoli elérés, kapcsolódás konfigurálása"
Csatlakoztathatóság: Manuális
1. külső port (HTTP) * 80
2. külső port (HTTPS) * 443.

Sajnos nem megy :(

(#1516) Celtis válasza Süvi (#1515) üzenetére


Celtis
veterán

Ez szerintem a routered távoli elérése és nem a port forwarding a NAS-ra.

De ha a cloudos elérést (asztali és mobil app) akarod használni, akkor nem is kell a tűzfaladon nyitni semmilyen portot, hanem a NAS webes felületén kell konfigurálni a távoli elérést.

[ Szerkesztve ]

(#1517) Süvi válasza Celtis (#1516) üzenetére


Süvi
őstag

A webes felület Beállítások Felhőalapú hozzáférés menüben írta ki ezeket., Felhőalapú hozzáférés menüben írta ki ezeket.. Át kellene állnom statikusra?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1518) krealon válasza Süvi (#1515) üzenetére


krealon
veterán

Biztos nekem tul trivialis, de ha az UPnP engedelyezve van a routerben es a "csatlakoztathatosag: automatikus" opciot valasztod, nem kene mukodnie?

UPnP nelkul pedig a ket portot be kell forward-olni a routeren a My Cloud IP-jere.

[ Szerkesztve ]

(#1519) Süvi válasza krealon (#1518) üzenetére


Süvi
őstag

Upnp engedélyzve van, beállítottam automatikusra, holnap kipróbálom a munkahelyen.
Köszönöm

(#1520) drmotto válasza Süvi (#1519) üzenetére


drmotto
őstag

A felhőalapú hozzáférésnél igényeltél hozzáférési kódot ahhoz az email címhez, amivel próbálkozol?

(#1521) Süvi válasza drmotto (#1520) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, igényeltem, be is írtam.

#1518) krealon: Kipróbáltam, de sajnos nem működik.

Most már határozottan emlékszem, hogy volt rá példa, hogy a munkahelyemről is megnyitottam, csak valamit ezek szerint jól elállíthattam.

Van olyan lehetősége, hogy a gyárit visszaállítom, de a tartalom megmarad a Cloudon?
Köszönöm

(#1522) drmotto


drmotto
őstag

Tudna nekem adni valaki egy linket a transmission windows klienséhez?
Újratelepítettem a gépet és nem találom.
Köszönöm!

(#1523) PistiSan válasza drmotto (#1522) üzenetére


PistiSan
addikt

https://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

(#1524) drmotto válasza PistiSan (#1523) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi!

(#1525) Süvi válasza Süvi (#1521) üzenetére


Süvi
őstag

Kipróbáltam mindent amit javasoltatok és amit a felhasználói ír, de nem működött.
Aztán végső elkeseredettségemben újraindítottam (áramtalanítás) és nem akarok rászólni, de ma működött.
Holnap kipróbálom a másik tablettel.

Köszönöm a segítséget.

(#1526) flegga92


flegga92
senior tag

Samsungos tv topicban feltettem a kérdést de nem kaptam rá választ sajnos így felteszem ide hátha tud valaki segíteni:
Van egy F5300 as tv-m és az problémám, hogy a 720p-s HDTV sorozatok baromi halkak. Dlna-n játszom le nasról, plex media serverrel. A nas előtt csak sima x264-es sd részeket szedtem azoknak a hangja megfelelő. Azzal általában este 10-15 hangerő között rendesen hallom, viszont itt felveszem 100 asra de még mindig nem elég hangos. 5.1-es AC-3 hangot tartalmaz a film. Laptopról lejátszva is halkabb, de nem ennyivel.

Természetesen a nas egy WD MyCloud :D

(#1527) flegga92


flegga92
senior tag

most vettem észre, hogy elírtam nem plex hanem a twonky :)

(#1528) PistiSan válasza flegga92 (#1526) üzenetére


PistiSan
addikt

Nagyon egyszerű utána járni, másold át egy pendrivera, ha arról lejátszva jó a hang akkor tuti hogy nem a filmmel van gond.
Nem nagyon találkoztam még olyannal, akinek nem lett volna problémája az ilyen DLNA típusú lejátszással, én 2 éve vettem egy média lejátszót, azóta SAMBA-n keresztül nézek mindent, soha semmilyen gondom nincs vele.

(#1529) Süvi válasza flegga92 (#1526) üzenetére


Süvi
őstag

Szia. Mindig medialejatszorol nézem a filmeket, de most kipróbáltam az f7000-en, de nem találkoztam az általad leirttal. Kipróbáltam vagy 10-15 filmmel, minden volt benne 1080p-íg. 15-20 között mar nagyon hangos volt. (Nem is olyan rossz a Samsung lejátszója egyébként :). )

[ Szerkesztve ]

(#1530) Kroni1


Kroni1
veterán

Üdv! Egy olyan automata alkalmazást szeretnék beállítani a MyCloud-ra, hogy ha a rajta lévő "képek" mappába bemásolok bármit akkor arrol egy biztonsági másolatot egyből másoljon be az asztali gépemben lévő belső HDD-re is. Létezik ilyen lehetőség egyáltalán, vagy ezt továbbra is manuálisan kell csinálgatnom?! :F

[ Szerkesztve ]

(#1531) Alex91 válasza Kroni1 (#1530) üzenetére


Alex91
félisten

Forditva nem lenne jobb :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1532) Kroni1 válasza Alex91 (#1531) üzenetére


Kroni1
veterán

hat az a baj, hogy sokszor masolok a cloudra mas eszkozokrol is fotokat, amikor az asztali nincs bekapcsolva.. de most rajottem, hogy ezaltal az egyidoben masolas nem is jo. marad a manualis verzio, mikor epp be an kapcsolva.

(#1533) BullZeye válasza Kroni1 (#1532) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért nem telepítesz egy tucatsync programot gépedre? Úgy értem ha nincs mindig bekapcsolva a gép, akkor nem is a mycloud-ra kéne rakni, mert nem tud syncronizálni, ha nincs a gép bekapcsolva.

Viszont ha gépeden fut a sync, mycloud 24/7 elérhető, így akkor és úgy tud synncronizálni amikor csak szeretne.

(#1534) Kroni1 válasza BullZeye (#1533) üzenetére


Kroni1
veterán

Na ilyen progit keresek, csak rosszul fogalmaztam, szóval nem feltétlen a mycloudra, hanem a mycloudhoz szeretnék egy ilyen progit.. (menet közben derül ki hogy mit is akarok. :U ) Szóval akkor ez a NASról belső HDD-re másolás egy sima sync progival megoldható.. Mindjárt keresek is valami egyszerűbbet! THX! :R

(#1535) flegga92 válasza PistiSan (#1528) üzenetére


flegga92
senior tag

Rámásoltam, de a tv médialejátszóján is halk, szóval abban van a hiba :D

(#1536) zolnagy


zolnagy
őstag

Ilyen NAS-t szeretnék venni. A 2TB 38e, a 3 TB 45e most.
Nem kérdés, hogy a 3-s arányaiban jobban megéri.
De, arra 7200 rpm-t írnak, a 2 TB-nál 5400 rpm.
Sztem egy ilyen tárolónál optimálisabb a kisebb fordulat a tartósság miatt.
Nektek mi a véleményetek erről?
Visszakeresve erről még nem volt szó a fórumban.

(#1537) PistiSan válasza zolnagy (#1536) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem 2TB OS van, este hallom amikor dolgozik, nagyon halkan, nem zavaró, 7200 at nem mernék a hálószobába tenni.

(#1538) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Nektek már volt olyan probléma a Transmission-el, hogy nem akarta betölteni a webui-t (egy hálózaton vannak).

Ha leállíttom a transmission daemont akkor egyből azt írja böngésző, hogy nem elérhető....de ha fut, és beírom a megfelelő IP-címet, csak tölt tölt és tölt. Miközben a saját Dashboardját betölti simán.

(#1539) zolnagy válasza PistiSan (#1537) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, megrendeltem a 2 TB-t, nekem is a hálószobában lesz, a mostani 320 GB után ez is hatalmas :)

(#1540) BullZeye válasza PistiSan (#1537) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem is tudtam, hogy ez 7200RPM-es :D
WDC WD30EFRX-68EUZN0

Mi mellette alszunk, "hangos" is volt, egészen addig amíg nem brickeltem, és azóta kicsontozva dupla rétegű szivacson hever, így teljesen hangtalan, és hűvösebb is pár fokkal. :)

(#1541) flegga92 válasza BullZeye (#1540) üzenetére


flegga92
senior tag

Mit tettél vele? :D
Nekem is a 2TB os van bár már beállítottam a Transmissiont hogy 22-7 ig ne menjen csak a letöltés, így kicsit sem zavaró. Amíg ment addig sem nagyon zavart de jobb a békesség. Egyedül a led villogása marha zavaró de nem merem kikapcsolni, leragasztani meg nem tudom mivel lehetne igényesen.

(#1542) Kroni1 válasza flegga92 (#1541) üzenetére


Kroni1
veterán

miért nem mered?! A kezelőfelületén van egy olyan menüpont a beállításokban hogy powersaving, itt ki lehet kapcsolni a ledet, és semmit nem kell vele mókolni..

(#1543) flegga92 válasza Kroni1 (#1542) üzenetére


flegga92
senior tag

Azért nem merem mert ha esetleg lefagyna vagy akármi legalább látom hogy mit csinál :D Nem szeretném ha fehér lednél véletlen kihúznám :D

(#1544) Süvi válasza PistiSan (#1537) üzenetére


Süvi
őstag

Épp a napokban figyeltem meg, hogy a 3tb-os wd mycloud mennyivel hangosabb mint a másik külső 2Tb-os red, de így akkor megvan a magyarázat.

(#1545) PistiSan válasza flegga92 (#1543) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is ettől féltem, aztán kikapcsoltam a ledet, kihuztam a háló kábelt és láttam hogy villog ha hiba van.
Tehát a kék állapot jelző módban van csak kikapcsolva.

(#1546) Kroni1 válasza PistiSan (#1545) üzenetére


Kroni1
veterán

natessék! eZT nem tudtam, de akkor itt a válasz, ki lehet kapcsolni nyugodtan!

(#1547) flegga92 válasza PistiSan (#1545) üzenetére


flegga92
senior tag

Na hát nagyon köszönöm!!! Ki is kapcsolom akkor!

(#1548) itg válasza BullZeye (#1540) üzenetére


itg
tag

A hűvösebb mit jelent?
Én mérem a hőfokát, de elég magas.

(mondjuk a Live-é magasabb volt )

(#1549) BullZeye


BullZeye
veterán

(#1550) stickermajom válasza BullZeye (#1549) üzenetére


stickermajom
addikt

Probaltad mar?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.