Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) legiaap válasza BullZeye (#500) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen. Frankón látom is a My Cloudra csatlakozhatott My Passportom összes mappáját és a benne lévő dolgokat, de hiába megyek rá a filmekre semmi sem történik.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#502) krealon válasza legiaap (#501) üzenetére


krealon
veterán

It's a Sony.
Es mint tudjuk tartalomszolgaltato is a ceg.
Minden originalis, hivatalos formatumot le fog jatszani. Semmi mast.
Ha mindent le szeretnel jatszani, goto --> Milyen asztali médialejátszót? - audio és video (kiemelt téma)

(#503) Celtis válasza FrezeR (#498) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, nekem működik.
Én napközben engedem a feltöltést (teknős mód) és egyéb időszakokban (éjszaka) megy a normál mód, ahol a feltöltési sebesség nullára van állítva. Most ellenőriztem és tényleg leállt a feltöltés este.
Nálam az volt a cél, hogy éjszaka ne dolgozzon, a HDD menjen készenlétbe és legyen teljese csend, ha egyébként nincs letöltés.

Az enyém ugyan MB Live, de a transmissiont most rakta újra: Transmission 2.77 (14031)

(#504) FrezeR válasza Celtis (#503) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nekem pont fordítva kellene, mert napközben belassul a netem ha magas a feltöltés. Hogy vannak a beállításaid?

(#505) Celtis válasza FrezeR (#504) üzenetére


Celtis
veterán

Teknős mód start:reggel 8, stop: este 8. Sebesség ilyenkor X-fel/Y-le
Az alap sebesség pedig 0-fel/Y-le.

Neked ugyanez kell, csak az alap sebességed lesz magas és a teknős mód lesz lassítva.
Csak annyi a lényeg, hogy olyan beállítás nem megy, ahol a start < stop. Azaz a start:este 8, stop: reggel 8 ugyan beállítható, de tapasztalatom szerint nem működik. Magyarul az a sebesség, ami pontosan éjfélkor kívánatos az legyen az alapbeállítás.
Talán a legegyszerűbb, ha az éjfélt mint kezdő/záró időpontot nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#506) Alex91 válasza Celtis (#505) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam is reggel 6-tol megy este 23-ig lassan, onnan pedig a gyorsabb sebessegen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#508) manokaj


manokaj
tag

Hello.Segítséget kérnék.Sikerült úgy,átállítanom az ip címet statikusra,hogy most egyáltalán nem látja a gép a nast.Hiába irom be a böngészőbe,a címet,nem nyitja meg.És a my cloud progiba se tudok belépni.A rooter se látja,igaz ott nem állítottam át az ip címet statikusra.Vmi ötlet?

(#509) Szaszabond válasza manokaj (#508) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

a routernek is azt az IP címet kell kiosztania a NAS nak amit ott beállítottál. Tehát a Routerben kell lefoglalnod/hozzárendelned a NAS MAC címéhez azt az IP-t amit megadtál (remélhetőleg a helyi hálózatod egy címé-t sikerült PL (192.168.1.130)

(#510) Celtis válasza Szaszabond (#509) üzenetére


Celtis
veterán

Ez így biztosan nem igaz.
Ha az eszközön fix az IP van beállítva, akkor a routeren nem kell állítani semmit. Persze olyan fix IP kell választani, ami a router DHCP tartományán kívül esik.
Fix IP-re viszont sokkal szebb megoldás, ha az eszköz az IP címet továbbra is a routertől kéri le DHCP-vel, viszont a routeren egy fix címet rendelünk hozzá. Ennek az előnye, hogy az összes hálózati eszköz fix IP-jét egy közös helyen tudjuk kezelni.

(#511) FrezeR válasza BullZeye (#507) üzenetére


FrezeR
senior tag

Inkább a javítást adnák már ki :) Elég sokat csúszik lehet nem is lesz.

(#512) FrezeR válasza Celtis (#505) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok megnézem így a beállításokat. Köszi a tippet.

(#513) FrezeR


FrezeR
senior tag

Hol tudjátok megnézni az eszköz fogyasztását és a vinyó hőmérsékletét?

(#514) drmotto


drmotto
őstag

Az UI-ban lévő leállítással biztonságosan leállítható a NAS? Áramszünet lesz, és inkább én állítanám le, mint az ELMÜ tegye...

(#515) BullZeye válasza FrezeR (#511) üzenetére


BullZeye
veterán

Türelmetlenség, és tájékozatlanság (valamint a WD lehető legkevesebb információ mutatása) miatt szokott lenni ilyen meghalós WD.

Ahogy olvasgattam hivatalos és más fórumokat is, a végén csak kiderült mindig, hogy nem "rendeltetésszerű" használat mellett történt.

Én pl úgy brickeltem:
1) Végtelen ciklusba került az UI bejelentkezés (valószínű mert 3db 40 gigás torrentet kezdtem tölteni, és emiatt ennyire belassult), de én ezt úgy éltem meg, hogy biztos rossz jelszót adtam meg, vagy elcsesződött a bejelentkezője. Eszembe se jutott, hogy torrent ENNYIRE megfogja az UI-t.
2) nyomtam rá egy Resetet, és újraindult, ilyenkor jött szokásos sárga led, hogy keresi hálózatot, na de én ezt nem tudtam, hogy ilyen VAN, és nem azonnal találja meg, pánikoltam, és 3 perc keresés után nyomtam MÉG1 resetet.
3) Itt volt a user error, mert minek nyomkodom a resetet annyit, aztán most már jó volt, örültem, fehér led, na de fehér led percekig fehér maradt, és még NEM láttam soha újraindítást, hisz mikor újraindítottam 1 perc alatt kék lett (0 cuccal) és a buzi sehol sem írta, hogy ilyenkor ellenőrzi a vinyó tartalmát. (hozzáteszem elsők között volt My Cloudom, ha nem az első, így itthoni tapasztalatokat nem lehetett olvasni, külföldi oldalakat meg még nem kerestem akkor)
4) Szóval megint nyomtam egy resetet, és itt valszeg a boot folyamatnak nem tetszett, hogy ki-be húzogattam a kábelét, és folyton megszakadt valahol. De persze erről SEMMI infó nem volt a füzetecskéjében, szóval jó pap is holtig tanul.
5) Ezért írtam, hogy türelmesen kell bánni ezzel a ketyerével, mert bármit kibír, amíg az ember hagyja dolgozni. Csak ugye erre sehol nem figyelmeztet, vagy magyarázza el, hogy mikor mi hogy történik és miért.

Az új FW-t meg várhatod, 99%ban csak 2 dolgot fog javítani, az egyik, hogy külső kapcsolatból néha nem elérhető, és eldobja a kapcsolatot időnként (főleg DHCP-vel). Fehér ledet meg 99%ban csak úgy fogják javítani, hogy vagy kiveszik az ellenőrzést, vagy pedig kiírják UIba, hogy ez akár órákig is eltarthat, ha sok az új adat, VAGY pedig 1 perc alatt KÉK lesz a LED, viszont háttérben ugyanúgy megy az ellenőrzés, de legalább nyugodt vagy, hogy kék a led, és nem fehér. Más alternatívát nem nagyon tudok elképzelni. Meg még 1-2 apró hibát írtak, főleg MAC felhasználók, amiket most rakosgatnak bele, de ez engem személy szerint nem érint, egyedül nővérem meg bátyám használ iPhone-t, de nem panaszkodtak soha semmire.

(#516) stickermajom válasza FrezeR (#513) üzenetére


stickermajom
addikt

A winchester hőmérsékletéhez konzolba beírod:
smartctl -A /dev/sda
Ott lesz a smart adatok között.

Fogyasztást én egy egyszerű falba dugható fogyasztás mérővel néztem, kétlem, hogy erre lenne bármiféle szoftveres mód.

(#517) drmotto válasza drmotto (#514) üzenetére


drmotto
őstag

Idézettre valaki?

(#518) PistiSan válasza drmotto (#514) üzenetére


PistiSan
addikt

Persze hogy az :)
Nem gondolnám, hogy egy önmegsemmisítőt rejtettek volna a kikapcsolás menüpont alá ^^

(#519) drmotto válasza PistiSan (#518) üzenetére


drmotto
őstag

Mit lehessen tudni. Látod van ami megpusztul egy újraindítás után. :)

(#520) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

srácok tud valaki segíteni,elakadtam egy picit.
a leírásban az van hogy incomplate folder
na most nekem ilyen a listában nincs
csak incomplate dir

(#521) PistiSan válasza Ed Parker (#520) üzenetére


PistiSan
addikt

Ugyan az, mellesleg én nem használom, közvetlen a download könyvtárba megy minden.

(#522) Ed Parker válasza PistiSan (#521) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem ezt dobja ki:
chmod: cannot access `/shares/data/Downloads': No such file or directory

(#523) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

elvileg megvagyok,mi a port,ami kell az ip cím után?

(#524) FrezeR válasza stickermajom (#516) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi, 40 fokot írt ki nekem. A többi adat amit ír nem tudom mennyire van rendben :) Gondolom használatfüggő az is.

(#525) FrezeR válasza BullZeye (#515) üzenetére


FrezeR
senior tag

Akkor lehet azért nem nagyon kapkodnak vele, mert alapjában nincs baja a cuccnak csak a kezelésre érzékeny. Na majd meglátjuk mi lesz. Mindenesetre jó lesz odafigyelni rá, hogy ne legyen gond.

(#526) stickermajom válasza FrezeR (#524) üzenetére


stickermajom
addikt

A többit én se nagyon szoktam nézegetni, a 40 fok viszont elég jó. Nekem 45 alatt még nem járt :)) Bántja is a kis hőmérsékletmániás lelkem.. :DD

(#527) BullZeye válasza stickermajom (#526) üzenetére


BullZeye
veterán

Jah, akartam mondani, hogy 25°C szobában nálam 43°C volt a legalacsonyabb, pedig napi 3-4x logolom az adatokat, és sokkal inkább 45°C és használat közben 47°C szokott lenni.

(#528) Zjunior


Zjunior
veterán

Megy le az ára 41k már a 2tb!
Karácsonyfa alatt meglesz!
Addig kivárok!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#529) stickermajom válasza Zjunior (#528) üzenetére


stickermajom
addikt

A 4 terás meg 67-ről 73 lett tegnap óta :Y

(#530) Ed Parker válasza stickermajom (#529) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erősödött a forint

(#531) Zjunior válasza Ed Parker (#530) üzenetére


Zjunior
veterán

40k ért van!
Meg kéne vennem!!:)
Van egy netgear routerem azon ezt a dyns cuccot hogyan állítsam be?
Sose csináltam ilyet...:(

Portokat hogyan kell engedélyezni, hogy ne szaggasson a film?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#532) Ed Parker válasza Zjunior (#531) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom,mert én boldogulok a hálózati eléréssel.

(#533) stickermajom válasza Ed Parker (#530) üzenetére


stickermajom
addikt

Inkább gyengült, nem?

(#534) Ed Parker válasza stickermajom (#533) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

persze,nyilván :D

na végre most már megy a cucc,köszi a segitséget :R

(#535) Doky1988


Doky1988
senior tag

Estét :)
Kérdés, menüből lehet csomagot telepíteni valahogy vagy csak console minden?

DokY | www.zsolti.hu

(#536) BullZeye válasza Doky1988 (#535) üzenetére


BullZeye
veterán

csak ssh

(#537) Doky1988 válasza BullZeye (#536) üzenetére


Doky1988
senior tag

köszi

DokY | www.zsolti.hu

(#538) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Próbálta már valaki bd3D-vel?
Nekem tegnap döcögött, még úgy is hogy az összes seed meg volt állítva.
Pedig kábeles téma.

(#539) PistiSan válasza Ed Parker (#538) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem ment véletlenül a média vizsgálat?
Iszonyatosan be tudja lassítani néha.
Próbáld ki ma is, ha jó lesz, akkor az játszhatott közre.

(#540) stickermajom válasza Ed Parker (#538) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is valami processre gyanakszom, vagy a hálózatodra. Ha bejelentkezel SSH-n nyomj egy top-ot, hátha van valami.

DLNA-n nézed, vagy hálózati megosztásból?

[ Szerkesztve ]

(#541) Ed Parker válasza PistiSan (#539) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom hogy ment e?

Egy pio lx55-ön nézem nfs-ben.

(#542) stickermajom válasza Ed Parker (#541) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha tudod lejátszás közben nyiss egy konzolt, lépj be és írd be, hogy top.
Ezzel kiderül, hogy magas CPU használat miatt akadozott-e.

(#543) Ed Parker válasza stickermajom (#542) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, megpróbálom.
Ha ez igy marad nekem picit csalódás, most hogy a kliens is megy, de nem tudja kiváltani a nas-t.
Mert ezt a synology röhögve viszi, ugy hogy még fut mellette 100torrent.

(#544) stickermajom válasza Ed Parker (#543) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha konzol közelben leszel, akkor ezt is írd be és másold be, hogy Speed-nek mit ír:
ethtool eth0

(#545) Ed Parker válasza stickermajom (#544) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak este tudom megnézni, még dolgoz.

(#546) BullZeye válasza Ed Parker (#538) üzenetére


BullZeye
veterán

45 gigás ISO-t játszottam le és néztük FHD 3Dben, semmi baja nem volt, csakis és kizárólag akkor, mikor utorrent befejezett valami letöltést, és elkezdte átrakni mycloudra. Transmission ezen még nem volt, úgyhogy arra nem tudok mit mondani.

Viszont nehogy már egy dupla/tripla annyiba kerülő terméket hasonlítgassunk össze. :)

Ha normális helyen veszed, akkor maga a MyCloud hardvere vinyó nélkül 10kba kerül, Synologyból pedig a legolcsóbb is 38k....

(#547) stickermajom válasza BullZeye (#546) üzenetére


stickermajom
addikt

A Transmission nekem 6-7% közötti CPU terhelést jelent, egy szimpla 13Mbps körüli bitrátájú 1080p film lejátszása közben a Samba 2% körül "fogyaszt". A Flexget 5 percenként kb. 90%-ban leterheli a CPU-t, de lejátszás közben nem tapasztaltam még akadást.
Egyszer indításnál volt ilyen, de egy film újraindítás megoldotta, azóta se tudom mi volt az..

(#548) PistiSan válasza FrezeR (#465) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Kicsit variáltam én is a beállításokkal, arra jutottam hogy csak 1 napon belül tud beállítani korlátozástokat!
Ha úgy adod meg hogy pl 23:00-tól 8:00-ig legyen alternatív letöltés, akkor az nem működik!
De ha úgy adod meg hogy 00:01-től 8:00-ig legyen, akkor simán megy automatikusan a váltás!

(#549) Celtis válasza PistiSan (#548) üzenetére


Celtis
veterán

Ez így van, de egy kicsit lemaradtál (468) ;)

[ Szerkesztve ]

(#550) PistiSan válasza Celtis (#549) üzenetére


PistiSan
addikt

Valóban!

Új fw-ről bármi hír esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.