Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) extraktor válasza stickermajom (#399) üzenetére


extraktor
tag

Szia!

Esetleg a linket megosztanád?

(#402) stickermajom válasza BullZeye (#400) üzenetére


stickermajom
addikt

Weben van reklám például. De ne akadj már le ezen :DDD

(#401) extraktor [link] és BL2422 elvileg a kupon kód.

[ Szerkesztve ]

(#403) Süvi válasza bako01 (#398) üzenetére


Süvi
őstag

Erősen gondolkodtam, hogy a héten megrendelem a Store-ból a 3TB-t, de akkor ahogy látom nem érdemes.
Lehet várok egy kicsit, hogy mi lesz ebből.

(#404) Celtis válasza bako01 (#398) üzenetére


Celtis
veterán

Elárulná végre valaki mi ez a fehér LED effekt? Meg új FW, meg félünk restartolni?

Egy ismerősnek vettem nemrég. Sokszor újraindítottam, nem volt semmi gond 1-2 perc alatt felállt. Addig persze fehéren világít.

(#405) stickermajom válasza Celtis (#404) üzenetére


stickermajom
addikt

A fehér LED annyit jelent, hogy ellenőriz a HDD boot után, ezért ilyenkor rohadt lassú a rendszer, és ha türelmetlen vagy és elkezded piszkálni, akkor kukázni lehet vele a My Cloudot.
Illetve olvastam olyat is, hogy valakinek ebben az állapotban ragadt alapból úgy, hogy _állítólag_ nem nyúlt hozzá boot után.
A WD elvileg ad ki hozzá frissítést, ami ezt hivatott javítani, de ezzel kapcsolatban egyelőre elég nagy a csönd és ugye közben a kiszállításokat is leállították.

(#406) drmotto válasza stickermajom (#405) üzenetére


drmotto
őstag

Remélem hamar adják a javítást, nekem holnap érkezik, és vagyok ideges eleget enélkül is.

(#407) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Tesomek NAS-t keresnek viszont az alltalam is hasznalt Synology-t sokaljak tovabba van 20% kedvezmenyuk minden WD termekre igy adja magat a dolog, h vegyenek egy WD-t :D
A kerdes csak az, h amit ajanlottak nekik MY cloud 3TB (130EUR) az megfelelne e az igenyeiknek? A fenykepek tarolasa nyilvan nem gond, de a torrentezes megoldhato?

Segitsegeteket elore is koszonom!

(#408) stickermajom válasza No.01 (#407) üzenetére


stickermajom
addikt

Megoldható a torrentezés, van külföldi leírás, de csináltunk mi is. A topicban van pár leírva.

(#409) Süvi válasza No.01 (#407) üzenetére


Süvi
őstag

Én most néztem, de eltűnt a wdstudentstore-ból a termék :(

(#410) No.01


No.01
őstag

Koszonom a gyors valaszt bar a ket hsz.-bol nem derul ki, h csak megoldhato volt vagy meg most is az? ;]
ez mellesleg egy "gyari app" vagy 3rd party alkalmazas lasd Transmission a Synologynal?

[ Szerkesztve ]

(#411) stickermajom válasza No.01 (#410) üzenetére


stickermajom
addikt

Én nem írtam múlt időben :P Egészen pontosan Transmission-t lehet rá telepíteni pár sor konzolba való bemásolásával negyed óra alatt.

(#412) BullZeye válasza No.01 (#407) üzenetére


BullZeye
veterán

140 euró az a 130 nem? Mi is 20%al kevesebbért vettük 175 helyett 140-ért annó.

(#413) No.01 válasza stickermajom (#411) üzenetére


No.01
őstag

De ugyeskedni kell vele vagy ez egy tamogatott dolog?

BullZeye:

169EUR az ara es 130-ert kapnak meg mert a hugom parja egy nagy informatikai cegnek dolgozik akik kapcsolatban allnak a WD-vel. Tobb reszletet nem tudok, de h oszinte legyek nem is erdekel.
Megkerdeztek a velemenyem, de fogalmam sincs igy jottem ide.

(#414) drmotto


drmotto
őstag

Arról van valami infó valahol, hogy mit lehet még rajta futtatni? Pl jó lenne egy Calibre szervert is beállítani, van erre vajon lehetőség?

(#415) PistiSan válasza drmotto (#414) üzenetére


PistiSan
addikt

Mivel Debian 7 fut rajta, szerintem ssh-n azt telepítesz amit akarsz. WD oldalán olvastam, hogy apt-get upgrade futtatás nem javasolt, mert tönkre teheti a custom Debian rendszert. Kicsit félve piszkálom ugyan ssh-n, nem szeretnék téglát csinálni belőle. Torrent kliens nagyon jól teszi a dolgát :-)

(#416) drmotto válasza PistiSan (#415) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
Én kevéssé értek linuxul, szóval megvárom a guru cimborát az ilyenekkel. :)

(#417) stickermajom válasza No.01 (#413) üzenetére


stickermajom
addikt

Vehetjük ügyeskedésnek is, mert nem hivatalos program. De tényleg negyed óra és nyom nélkül eltüntethető.

[ Szerkesztve ]

(#418) Süvi


Süvi
őstag

A kedvezményes wdstore-ban még mindig nem kapni, de a normál wd storeban van a 3TB 179EUR-ért :)

(#419) No.01 válasza stickermajom (#417) üzenetére


No.01
őstag

Ertem. Egy olyan embernek is megoldhato ez negyed ora alatt aki teljesen atlagos user?
A masik kerdesem, h atfutva a WD kinalatat nem teljesen vilagos szamomra, h mi is a kulonbseg a My Cloud es a My Book kozott… :U (felteve, h hosszutavra terveznek tehat az esetleges hardware specifikaciobol eredo kulonbsegek is szamitanak)

(#420) BullZeye válasza No.01 (#419) üzenetére


BullZeye
veterán

My Book live
3 éves
Green vinyó van benne (alapból túl sokat áll le, és indul újra és ezáltal nagyobb az esély a hibásodásra)
1 magos proci (de gyorsabb állítólag)
Ha jól emlékszem több partíció van rajta (3db)
Nincs USB bővítési lehetőség

My Cloud
2 hónapos
Red vinyó van benne (csendesebb, hűvösebb)
2 magos proci (viszont 1 feladatra lassabb)
1db 3tb.os partíció
USB 3.0

(#421) stickermajom válasza No.01 (#419) üzenetére


stickermajom
addikt

Én se vagyok linuxguru, de sikerült. Tényleg csak copy-paste a dolog.

Melyik My Book? Essential? Live? Előbbi egy sima USB-s külső winchester, utóbbi pedig régebbi konstrukciójú NAS, jelentősen gyengébb hardverrel, mint a My Cloud.

szerk.: Upssz, megelőztek :U

[ Szerkesztve ]

(#422) No.01 válasza BullZeye (#420) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! Akkor ebbol Cloud lesz. Meg probalom rabeszelni oket a 4TB-os verziora (hamar lud legyen kover ugye :DDD) de hetvegeig akkor eldol es valoszinu szombaton at is vehetik.

Nem lesz ezzel gond egyideju torrentezes es FullHD filmek lejatszasaval? :F

stickermajom:

Mukodik megbizhatoan?

[ Szerkesztve ]

(#423) stickermajom válasza No.01 (#422) üzenetére


stickermajom
addikt

Nincs gond, nekem is megy a torrent és filmlejátszás egyszerre. Megbízhatóan fut a Transmission, bár múltkor volt valami anomália, hogy 3 újabb torrentet passzívan tudott csak futtatni, de egy daemon újraindítás megoldotta a dolgot. Ezen kívül más gondot nem tapasztaltam.

(#424) BullZeye válasza stickermajom (#423) üzenetére


BullZeye
veterán

Tényleg, szép szortírozott, mappásított RSS-ből lett valami?

(#425) stickermajom válasza BullZeye (#424) üzenetére


stickermajom
addikt

Áhh.. :( Szakdolgozatot írok, jön a vizsgaidőszak és az államvizsga, és még dolgozom is mellette. Talán majd februárban ráérek pöcsölni vele :DD

(#426) Süvi válasza stickermajom (#423) üzenetére


Süvi
őstag

A filmlejátszás vezeték nélkül megy közben?
Köszönöm

Mi a szakdoga téma?

(#427) stickermajom válasza Süvi (#426) üzenetére


stickermajom
addikt

Én kábelen nézem a filmeket, vezeték nélküli dolgokról nem tudok nyilatkozni :(

Üzleti folyamatok P-gráffal optimalizálása :D

(#428) Backspace válasza Süvi (#426) üzenetére


Backspace
tag

Ez csak a a routeredtől, a tv-dtől és a letöltési sebességtől függ. Nem a my cloud a szűk keresztmetszet.

(#429) No.01 válasza Backspace (#428) üzenetére


No.01
őstag

Normal filmek talan, de FullHD-ben szvsz ne remenykedj.

(#430) Süvi válasza Backspace (#428) üzenetére


Süvi
őstag

Egy Meeder készülék lesz majd a lejátszó, ahhoz kapcsolódnék wifi-fel, és úgy a pana 50gt60, de ha a wifi kevés akkor lehet hogy vezeték lesz, vagy 64GB-os pendrive.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#431) Süvi válasza No.01 (#429) üzenetére


Süvi
őstag

De ha vezetékkel kötöm össze, Gigabites routeren keresztül, akkor ugye fog menni a FULLHD is?

Más.
Ha egy pendrive-ra szeretnék másolni vezetékkel összekötött géppel a NAS-ról, azt milyen sebességgel tudom majd?

Köszönöm

(#432) Alex91 válasza Süvi (#431) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.

Ha lassu a pendrive, akkor lassabb lesz a masolas, ha gyorsabb a pendrive, akkor gyorsabb...

Minek NAS, ha pendrive-on akarod atvinni a filmet :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#433) Celtis


Celtis
veterán

Lehet ezt a NAS-t printer szerverként használni?

(#434) Alex91 válasza Celtis (#433) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hiszem nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#435) Süvi válasza Alex91 (#432) üzenetére


Süvi
őstag

Torrentezés miatt is lenne.
Vezetékkel nem biztos, hogy össze tudom kötni a médialejátszóval. Ha nem megy az összekötés és nem megy wifin a film, akkor marad a pendrive.

(#436) No.01


No.01
őstag

En probaltam ezt a vezetek nelkuli dolgot, de sajna be kell latni, h meg a 720p-s filmek sem mennek az esetek tobbsegeben meg akkor sem, ha az osszes osszetevo (TV, router, medialejatszo) felso kategorias.
Sajna meg nem tartunk ott hiaba allitjak sokan, h megy az vezetek nelkulis mert sajna nem pedig itt lenen mar az ideje...

(#437) drmotto


drmotto
őstag

Segítsetek lécci

Tegnap megjött a cucc. Most raktam össze. Szépen el is indult. Felmentem a setup oldalra, letöltöttem amit kell, el is indult. Total commanderrel láttam az eszközt, a mappákat is, mindent. Majd egyszer csak elkezdte írni, hogy nem látja.
A http://wdmycloud/UI/ oldalon először látta a cuccot, majd nem, majd hogy nincs internet. Reseteltem, Megint elindult, de a mycloud megint azt mondja nincs internet. TV nem is látja a TV-router-NAS útvonalon.
Nyomtam egy Full factory restore-t, az meg 13 perce pörög.
Mit csinálok rosszul? Kezdjek aggódni?

(#438) drmotto válasza drmotto (#437) üzenetére


drmotto
őstag

Most már azért kezdek izgulni.
Elapsed time: 01:17:18

És fogalmam sincs, hol tart, mit csinál. Egy napocska forog, és ennyi.

Szerk: Felesleges, most találtam meg a wd oldalán:
"The device will perform a Full Restore which may take several hours to complete. Once complete, the WD My Cloud will reboot itself"

[ Szerkesztve ]

(#439) BullZeye válasza drmotto (#437) üzenetére


BullZeye
veterán

Nyisd meg routeren a 80as és 443-as portot a STATIKUS IP-re beállított My Cloud IP-jéhez. Nekem legalábbis ez volt a problémám (a nincs internetes dologra). Meg ha mac szűrés van routerben, add hozzá a mac címét a kivételekhez, ebből nálam spec 2 MAC cím is volt, az egyiket hozzá adtam, és kiderült egy másik kellett volna, szóval ezeket ellenőrizd.

És ha nem akarsz szarul járni, akkor fölöslegesen ne resetelgesd, főleg ne full reset, mert az töröl minden adatot is a cloudról. Meg fölöslegesen ne indítgasd újra, inkább türelmesen nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#440) drmotto válasza BullZeye (#439) üzenetére


drmotto
őstag

Statikus IP-t rögtön állítottam, minden itthoni cuccnak az van.
Ezt a resetet is csak azért nyomta, mert összevissza állítgattam, és gondoltam ez helyre rázza. De abba nem gondoltam bele, hogy a full az végigformázza a 2 TB-t, és ez egy ideig eltart neki...
Most már mindegy, 3 órája megy, lassan talán befejezi, főleg, hogy másfél óra múlva el kell mennem.

Kérdés. Fájlokat másolni ugye tudok Total Commanderrel? Az is hol látta, hol nem.

(#441) BullZeye válasza drmotto (#440) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem is dettó ugyanez volt, olvass vissza, hogy mi volt a megoldás, mert már nem emlékszem, 14 napja volt kb.

(#442) Süvi válasza drmotto (#440) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Megoldódott már?

Másoktól is:
Érdeklődnék, hogy ha egyszer úgy alakulna, hogy nagyobb NAS-ra lesz szükségem, ki tudom-e szerelni a készülékből a Red-et?

Köszönöm

(#443) Alex91 válasza Süvi (#442) üzenetére


Alex91
félisten

Ki, de sok ertelmet nem latom a kiszerelesnek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#444) Süvi válasza Alex91 (#443) üzenetére


Süvi
őstag

Csak arra gondoltam, ha már később nem fog kiszolgálni az egy lemezes NAS - és valami másfélét szeretnék összerakni, akkor megmenthető-e a lemez.

Köszönöm.

(#445) Alex91 válasza Süvi (#444) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor eladod a WD-t, azt veszel masikat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#446) drmotto válasza Süvi (#442) üzenetére


drmotto
őstag

7 és fél óra után most itt tartunk kb. 6-7 perce:

Factory Restore successful.
Device is rebooting
Do not unplug the device during the rebooting process.

(#447) stickermajom válasza drmotto (#446) üzenetére


stickermajom
addikt

Hát nem egy szélvész a kicsike ilyesmiben, az biztos :DDD Ne aggódj, nem lesz semmi valószínűleg, csak nem szabad erőltetni, mert azt a szívére veszi.

(#448) drmotto válasza stickermajom (#447) üzenetére


drmotto
őstag

Jelentem elindult. :)

Inkább kérdezek, mielőtt bármi tennék.
Van ugye a NAS-on gyárilag egy Public mappa, ezen belül pedig Video, Kép és hang.
Csak ezekbe tudok pakolni, vagy mehet rá a PC-n megszokott saját mappaszerkezet? És ezeket mi alapján tudom különböző jogosultságokkal ellátni? Gondolok itt arra, hogy pl a gyerek lehetőleg csak a meséket nézze, a felnőttfilmek meg a többi nem neki való.
Illetve a Smartware az mi célt szolgál?

(#449) BullZeye válasza drmotto (#448) üzenetére


BullZeye
veterán

Public-ba akkor rakd, hogyha meg akarod osztani másokkal, Nálam speciel a public mappa üres, és van egy Downloads mappa, amire mindenki olvasási jogot kapott, így nem törölnek véletlenül, és ezen belül van !Sorozat, !Film, szóval PC szerkezet mehet nyugodtan.

(#450) drmotto válasza BullZeye (#449) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, akkor ma belakom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.