Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) drmotto válasza kokosmith (#1400) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem megy tévével, telefonnal, tablettel, online.
A hiba nálad lesz.

(#1402) kokosmith válasza drmotto (#1401) üzenetére


kokosmith
tag

Köszi a választ. Esetleg valakinek ötlet, mi lehet a baj? A számítógépről elérem a tartalmat hálózaton és My Cloud programmal, a médialejátszó látja a DLNA tartalmat, de hálózati meghajtóként már nem, pedig kábellel van rákötve a routerre a média lejátszó is.És még mindig nem értem, miért nem tudok belépni a wd2go.com oldalon.

(#1403) PistiSan válasza kokosmith (#1402) üzenetére


PistiSan
addikt

Esetleg egy próbáltál már egy nas újra indítást?
Ha nem segít, akkor egy routert?

(#1404) Celtis válasza kokosmith (#1400) üzenetére


Celtis
veterán

Pont ma kaptam a WD-től egy mailt, hogy döglődik a szolgáltatásuk és a türelmemet kérik.
Szóval "a hiba nem az Ön készülékében van."

(#1405) kokosmith válasza PistiSan (#1403) üzenetére


kokosmith
tag

Próbáltam én szinte mindent. Ma beszereztem a UPC-től egy wifi routerrel egybe kötött modemet (Technicolor TC7200), és erre kötve a WD-t már minden eszköz latja, ami ezen a hálózaton van. Viszont ha mobil netről próbálom elérni mobilrol, úgy már nem elérhető. Ötlet esetleg? Lehet hogy ez még mindig a wd rendszer hibája, vagy a UPC router nem tudja ezt a funkciót? Előtte linksys routeremmel simán elértem bárhonnan minden spéci beállítás nélkül.

(#1406) kokosmith


kokosmith
tag

Van egyébként valaki, aki szintén ilyen UPC-től kapott Technicolor routerrel használja? Neki megy minden rendesen? Elég rosszkor jött ez a rendszer leállás, mert nem tudom eldönteni hogy nálam van-e a hiba vagy náluk.

(#1407) stickermajom


stickermajom
addikt

wcoo, én próbáltam azzal a routerrel és nem sokat ért. Nem voltam megelégedve a szolgáltatásaival, ezért mögé raktam az eredeti routerem és a UPC-s csak bridge-ként üzemel. Simán el tudom képzelni, hogy azzal van a probléma.

BullZeye, térj vissza közénk :( Valaki lőjön fel BullZeye jelet az égre :D

[ Szerkesztve ]

(#1408) kokosmith válasza stickermajom (#1407) üzenetére


kokosmith
tag

Köszi szépen a választ. Reméltem hogy valami varázsigével jön valaki, hogy mit állítsak a kütyün, és menni fog, de a számomra negatív válasz is válasz. Így legalább tudom, hogy nem úszom meg a router vásárlást.

(#1409) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

A linken található leírásokat követve most eltudom érni kívülről is a NAS-t, viszont ezt írja felhőalapú hozzáférésnél:

"A kapcsolat állapota Kapcsolódva (relés kapcsolat létrejött) , A porthoz való csatlakozás sikertelen 9080 és port 9443."

Beállítottam statikus IP-t a NAS-nak, a fent leírt 2 portot beállítottam a felhő alapú hozzáférésnél és a Technicolor csodában port forwarding-ra, és ezáltal elérhetővé vált, de ez a relés kapcsolat nem túl megnyugtató. Valakinek ötlet, hogy ez mi lehet, és milyen beállítás hiányozhat még?

Leírás 1

Leírás 2

Elszóltam magam, el is szállt a távoli elérés... :W

[ Szerkesztve ]

(#1410) BullZeye válasza stickermajom (#1407) üzenetére


BullZeye
veterán

Itt vagyok, csak passzívan, ez után mondtam, hogy én részemről kiszálltam :)

Cuccos tökéletesen üzemel, azóta TV-hez beszereztem egy univerzális távirányítót is, nem kevés scripteléssel gyakorlatilag a szó szoros értelmében a sorozatok nézése mostanra 1db gombnyomássá vált, mert minden automatizált lett.

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1411) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy Ipad-Air-t.
Érdeklődnék, hogy tudom-e úgy használni a NAS-t, hogy egy adott mappa tartalmát letöltöm, hogy offline is tudjam használni és amikor csatlakozom a netre, akkor szinkronizálódik.

Köszönöm

(#1412) drmotto


drmotto
őstag

Be lehet úgy állítani a NAS elérését, hogy eszközönként eltérő legyen a hozzáférés?
Gondolok itt arra, hogy az itthoni hálón egy tévé és egy PS3 éri el, és jó lenne, ha a PS-ről korlátozott lenne a hozzáférés, hogy a gyerek este ne nézze meg lehetőleg pl a fűrész összest. :)
Köszi.

(#1413) PistiSan válasza drmotto (#1412) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem erre talaltak ki a tobb megosztott mappat, csinalnek egyet a gyerekeknek, csak nekik szolo tartalommal, egyet pedig magadnak jelszavazva..

(#1414) stickermajom válasza BullZeye (#1410) üzenetére


stickermajom
addikt

Láttam a kiváltó okot, de reméltem, hogy mostanra meggondolod magad. El vagyunk itt eléggé veszve, és a topic is leült. :)

Más: OpenVPN klienst konfigolt már be valaki a MyCloudra? Azt tudom, hogy van, mert ha a Cloud services be van kapcsolva, akkor kommunikál a wd2go.com-mal. Én viszont ezt ki szeretném iktatni és kizárólag saját célra szeretném használni.

(#1415) drmotto válasza PistiSan (#1413) üzenetére


drmotto
őstag

Ez azért nem jó megoldás, mert pl a tévéről elég macera (ha egyáltalán lehet) megadni egy jelszót.
De ha nincs más, majd megoldom.

[ Szerkesztve ]

(#1416) stickermajom


stickermajom
addikt

Ötlet? :F

apt-get upgrade nem tett valami jót ezúttal és még vissza se tudok állni gyári állapotba :D

(#1417) PistiSan válasza stickermajom (#1416) üzenetére


PistiSan
addikt

Az upgrade amúgy sem javasolt parancs, a wd oldalán azt írják, hogy tönkre teheti a custom debian rendszert.
Egyébként a nassal mi újság? Jó lenne ha leírnád mi működik és mi nem.
Próbáltad már azóta újra indítani? (nem biztos hogy jó ötlet)
SSH-n be tudsz lépni? Ha igen akkor talán tudsz annyi helyet csinálni a rendszer partíción, hogy tudj utána csinálni egy rom frissítést.

(#1418) stickermajom válasza PistiSan (#1417) üzenetére


stickermajom
addikt

De OpenVPN-hez meg illene az upgrade :(
Egyelőre ott tartok, hogy visszaállítottam a sources.listet, apt-get update, apt-get -f install a függőségek kijavítására, aztán apt-get autoremove. Letörölt egy jó adag fájlt, aztán betallóztam újból a .deb-et a webes felületen. Aztán elment a helyi hálózatom, hála az égnek.. :D Úgyhogy vártam egy jó negyed órát, hátha. Router restart, SSH-n ugyanúgy elérem a MyCloudot, de weben 404-et dob, illetve a router felületén a kliensek között se jelenik meg.

Ami érdekes, hogy elvileg a nano megeszi a processzort 100%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1419) stickermajom


stickermajom
addikt

Hopsz, kicsúsztam a szerkesztési időből.

Nano-t killeltem. Apache2 szolgáltatás 7 PID alatt fut, ebből egy root, a maradék 6 pedig www-data usernév alatt. A root alatt lévőt restartoltam, most simán nem tölt be a 404 helyett, nem akar újraindulni az apache :D

Reboot szagú a dolog nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#1420) stickermajom


stickermajom
addikt

És reboot után a híres white led. Szívem szerint kivenném a RED-et és vennék egy Syno nast.. :D

(#1421) PistiSan válasza stickermajom (#1420) üzenetére


PistiSan
addikt

Azért azt beláthatod, hogy a white led-ért tettél keményen!
Lehet már csak a szét szedés segít rajtad!?

Sajnálom az esetet, remélem a szétszedős módszer menni fog, VPN-t nem tud a routered, OpenWRT-vel esetleg? Nem biztos hogy a NAS-t pisztálnám ilyen szolgáltatásért.
Figyelj csak, önző dolog tudom, de ha már úgy is szét szeded, nem lőssz óra pár képet, illetve egy leírást írnál hozzá?
Jó volna valami hazait olvasni ebben a témában. (ha már van ilyen akkor bocsi)

(#1422) stickermajom válasza PistiSan (#1421) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a poén, hogy akármit tettem a NAS működött, ha fél lábbal is. Nehogy már egy linux update probléma legyen :( Gyakorlatilag pár csomag telepítése, aztán visszaállítása történt. Ha nem megy el a hálózat, akkor talán meg tudom csinálni a visszaállítást.

Hagyom még 1-2 órát, de a rootfs.img-t és az Ubuntu Live USB-t már előkészítettem :D Amúgy van már leírás hozzá Backspace kolléga jóvoltából.

Megnézem majd a routert, úgyis kéne OpenWRT a ledek kikapcsolása miatt. A NAS jóval erősebb, el kellett volna bírnia minden további nélkül egy sima VPN-t, 1 klienssel.

[ Szerkesztve ]

(#1423) stickermajom


stickermajom
addikt

Jelentem sikerült az unbrick! Aztán nyomtam egy quick restore-t a biztonság kedvéért, és rebootnál ismét beleállt a white ledbe.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1424) PistiSan válasza stickermajom (#1423) üzenetére


PistiSan
addikt

Hogy sikerult? Ki vetted a vinyot, tehat szetszedos modszerrel?

(#1425) stickermajom válasza PistiSan (#1424) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, szétszedtem, gépre rá, aztán visszaállítottam az első és második raid partíciót. Az eddigi "szürke" garanciának is lőttek természetesen. :)

(#1426) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,

Le lehet valahogy állítani a tartalom átvizsgálást? - Vagy legalább ütemezni. Amikor új filemet töltök fel mindig elkezdi átvizsgálni az egész tartalmat. (és eltart neki több mint fél órát). (4TB) Ezzel alapvetően nincs is gond, csak most kipróbáltam a minőséget és rákaptam a BD50, BD25 iso-kra és ezeket akadozva tudom csak lejátszani, ha éppen átvizsgálást folytat a my cloud.... Na tétlen akkor tökéletesen visz mindent. (ugyanez a helyzet az m2ts fileokkal is). A többi file-al nincs ilyen gond, azokat mindig játssza.

(#1427) koteke


koteke
újonc

Sziasztok.
Én ma rendeltem egy Wd MyCloud 2tb-ost, és az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen routerrel és egy Digis Strada nettel menni fog rendesen? Nem nagyon értek hozzá, mert még csak most ismerkedek vele.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#1428) fabias82 válasza koteke (#1427) üzenetére


fabias82
tag

Sziasztok!

Egy WD My Cloud 2T változatot lehet betudok szerezni olcsón újan,és az érdekelne,ha megveszek sikerül beszerezni,akkor a merevlemezt nagyobbra cserélném,hogy kivitelezhető?A programjait megtalálható hozzá vagy le kell menteni róla és a nagyobb hdd-re rápakolni?

(#1429) PistiSan válasza fabias82 (#1428) üzenetére


PistiSan
addikt

Itt vannak a szükséges dolgok, nem sokat kellett volna vissza olvasni.
(#1422) stickermajom

Azt viszont nem tudom megmondani, hogy nagyobb HDD-vel jó lesz e, ki kell próbálni, nyilván a végén átméretezed a partíciót ha 2TB-nál nagyobb vinyót használsz. Kíváncsian várom a fejleményeket.

(#1430) fabias82 válasza PistiSan (#1429) üzenetére


fabias82
tag

Köszi!

Még 2-3 hét mert,ismi németbe kint jelezte 79 Euro akcióba hogy hozzon e?Gondoltam annyit megér. HA meg kinövöm a sok hd anyag miatt akkor nagyobbat raknék bele. De jelzek mi alakult.

(#1431) lamazonia válasza fabias82 (#1430) üzenetére


lamazonia
tag

vazz, 79et nekem is simán megérne.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#1432) fabias82 válasza lamazonia (#1431) üzenetére


fabias82
tag

Az a baj tegnap dobott a srác egy smst hogy ennyi akcióba a mediamarkt-ba és ma megy el megvenni mert írtam hogy annyiért simán kell!Előtte 119Euro volt.

(#1433) Bazie válasza fabias82 (#1432) üzenetére


Bazie
csendes tag

hááát, igaza legyen! - a mm.de webshopban 129 eur, annyiért itthon is elérhető!
http://www.mediamarkt.de/mcs/product/WD-MY-CLOUD--pers%C3%B6nlicher-Cloud-Speicher-2-TB,48353,462820,977157.html?langId=-3

(#1434) fabias82 válasza Bazie (#1433) üzenetére


fabias82
tag

Ez ilyen kisöprés akció lehetett ,csak elbaszta ismerős...mert másnapra szerinted volt még belőle....elkapkodták! :) De lebasztam máskor ilyet nem szabad ott hagyni. Persze a honlapon én is figyelgetem,de ott más árak vannak a saturn-ba is olcsóbb mint a honlapon ott 119Euro.

(#1435) BECOKA29


BECOKA29
csendes tag

Sziasztok.

Egy olyan jellegű gondom lenne a Wd Could-al, hogy nem tudom elérni webes felületen a gépet.
SSH-n keresztül megy.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#1436) Alex91


Alex91
félisten

My Cloud Mirror

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1437) stickermajom


stickermajom
addikt

Felraktam az OpenVPN-t ez alapján a leírás alapján.
Mobilnettel próbáltam, úgy tűnik egyelőre, hogy megy a forwardolás is, de holnap jön a nagy teszt :)

(#1438) BullZeye válasza stickermajom (#1437) üzenetére


BullZeye
veterán

És továbbra is működik a wd2go.com? Meg az androidos app is? Mert nekem ezeket vágta galyra még annó :)

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1439) drmotto válasza BullZeye (#1438) üzenetére


drmotto
őstag

Írtam neked privátot, ha van egy perced lécci olvasd el.
Köszi

(#1440) stickermajom válasza BullZeye (#1438) üzenetére


stickermajom
addikt

A gyari VPN-t a WD fele kukazza, de reszemrol ez nem problema, mert ugyse hasznaltam azokat a szolgaltatasokat :)

Amugy VPN csak a MyCloud-ig megy, onnan sajnos nem tudom NATolni a net fele.

(#1441) Celtis


Celtis
veterán

Van valamilyen okos alkalmazás erre a NAS-ra, ami valamelyik cloud tárhelyre képes készíteni backupot a legfontosabb tartalmakról?

(#1442) stickermajom válasza stickermajom (#1440) üzenetére


stickermajom
addikt

Notif mailek se mennek gyari VPN hijan :)

(#1443) PistiSan


PistiSan
addikt

Firmware Release 3.04.01-230 (4/21/2014)

Updated OpenSSL to address TLS Heartbleed Extension (CVE-2014-0160)

Mivel nem használom a távoli elérést, lehet át ugrok egy frissítést :)
Attól még viszonylag elég gyorsan kaptunk hiba javítást, kár hogy csak ennyi az újdonság az új fw-ben.

(#1444) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Péntektől tulaja vagyok egy 2 terrásnak. Most tettem volna rá a transmissiont BullZeye leírásából, viszont a apt-get update után ezt dobja ki.

WDMyCloud:~# apt-get update
Ign http://ftp.us.debian.org wheezy InRelease
Get:1 http://ftp.us.debian.org sid InRelease [206 kB]
Get:2 http://ftp.us.debian.org wheezy Release.gpg [1672 B]
Get:3 http://ftp.us.debian.org wheezy Release [168 kB]
Get:4 http://ftp.us.debian.org sid/main Translation-en [4566 kB]
Get:5 http://ftp.us.debian.org wheezy/main armhf Packages [5689 kB]
Get:6 http://ftp.us.debian.org wheezy/main Translation-en [3848 kB]
Get:7 http://ftp.us.debian.org sid/main armhf Packages [6535 kB]
Fetched 21.0 MB in 1min 3s (328 kB/s)
Reading package lists... Done
W: Duplicate sources.list entry http://ftp.us.debian.org/debian/ sid/main armhf Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.us.debian.org_debian_dists_sid_main_binary-armhf_Packages)
W: You may want to run apt-get update to correct these problems

Ha továbbmegyek a apt-get install transmission-cli transmission-common transmission-daemon parancsra pedig ez fogad

WDMyCloud:~# apt-get install transmission-cli transmission-common transmission-daemon
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following extra packages will be installed:
ca-certificates init-system-helpers libcurl3-gnutls libgmp10 libhogweed2
libminiupnpc8 libnatpmp1 libnettle4 librtmp1 libsystemd-daemon0 minissdpd
Suggested packages:
natpmp-utils transmission-gtk
The following NEW packages will be installed:
ca-certificates init-system-helpers libcurl3-gnutls libgmp10 libhogweed2
libminiupnpc8 libnatpmp1 libnettle4 librtmp1 libsystemd-daemon0 minissdpd
transmission-cli transmission-common transmission-daemon
0 upgraded, 14 newly installed, 0 to remove and 256 not upgraded.
Need to get 1779 kB of archives.
After this operation, 4918 kB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]? y
Abort.

Nem vagyok nagy linux guru, eddig egy raspberry pi volt befogva a nas ellátására ott szinte minden ment egyből a leírásokból.
Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1445) PistiSan válasza flegga92 (#1444) üzenetére


PistiSan
addikt

Üdv a csapatban, anno én is egy málnáról váltottam a nasra, nem kis megelégedéssel!
Gigabites routert remélem szereztél be hozzá ha nem volt, a raspi 3-4MB-os márolási sebessége után, eszméletlen lesz 60MB körül másolni. :)
Illetve látni fogod, hogy a transmission mennyivel többet teljesít ezen a vason.

Persze, hogy a kérdésedre is válaszoljak, a hibaüzenetből kiderül a hiba:
Duplicate sources.list entry
2x szerepel egy tároló.

Nézd meg a sourtes.list fájlt, ahol hozzá adtad a plusz tárolót.
nano /etc/apt/sources.list
Ennyinek kell benne lennie csupán:

deb http://ftp.us.debian.org/debian/ wheezy main
#deb http://ftp.us.debian.org/debian/ sid main
#deb http://ftp.us.debian.org/debian/ experimental main
#deb-src http://ftp.us.debian.org/debian/ wheezy main
deb http://ftp.us.debian.org/debian/ sid main

Utána mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#1446) flegga92 válasza PistiSan (#1445) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm a segítséget, sikerült!
Az egerem rosszalkodik kicsit, sokszor duplán kattint... de legalább tanultam valamit.
MC-vel elindítottam a régi cuccaim másolását az usb-jén keresztül. Kicsit lassan másol 10-11 MB/s, pc 25 MB/s mal másolja. Másolás közben bezárhatom a puttyot és befejezi, vagy megáll?

A málnával is megvoltam elégedve, tudtam mik a korlátai, bár kicsit jobbra számítottam. Médialejátszónak nagyon bevált számomra, de mivel megy a dnla-n keresztül a felirat lehet megy majd pihenni.Egyedül a torrent nem ment kielégítően, lefele sebesség rendben volt, viszont felfele szinte sosem töltött semmit. Gigabites router várat magára egy kicsit mert csak wifivel piszkálom egyenlőre.

(#1447) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mennyi torrentet tud futtatni egy ilyen eszközke?

Letöltés persze általában 1 -2 torrent, de mindig 1 darabra szoktam korlátozni, a seed viszont végtelen mennyiségben menne, viszont persze azokból is jó ha néha pár darab kap peert hogy tudja kinek seedelni :R
Mostani NSA 310-ben 140 torrent fut

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#1448) Celtis válasza enginev3.0 (#1447) üzenetére


Celtis
veterán

200 fölött már takarítani szoktam, de nem azért mert bármi gond lett volna. A limit 60 peer/torrent és összesen 240peer. Az enyém "csak" Mybook Live. A cloud erősebb.

(#1449) flegga92


flegga92
senior tag

Kis segítséget szeretnék kérni a flexget beállítására. nCore ról szeretnék tölteni, lehet az RSS beállításokban van a hiba (sose használtam eddig).
A flexget --test execute után ezt kapom:
2014-04-30 16:18 CRITICAL manager [/tasks/nCore__HU/transmission/username] Got `None`, expected: string
2014-04-30 16:18 CRITICAL manager [/tasks/nCore__HU/transmission/password] Got `None`, expected: string
2014-04-30 16:18 CRITICAL manager [/tasks/nCore_EN/transmission/username] Got `None`, expected: string
2014-04-30 16:18 CRITICAL manager [/tasks/nCore_EN/transmission/password] Got `None`, expected: string
2014-04-30 16:18 CRITICAL manager Failed to load config file: Config did not pass schema validation

A konfig fájlom pedig ez:
templates:
hu:
series:
settings:
hun:
timeframe: 8 hours
target: 720p+
propers: 20 hours
hun:
- How I Met Your Mother
- Cleveland Show
- Bones

regexp:
reject:
- complete
- megapack
- fullpack
- Sorozat.*Eng

en:
series:
settings:
eng:
quality: 720p+
eng:
- Louie
- 24
- Suburgatory
- The Big Bang Theory
- Anger Management

regexp:
reject:
- complete
- megapack
- fullpack
- Sorozat.*Hun

tasks:
nCore__HU:
priority: 10
headers:
Cookie: "nick=**fhnév; pass=***passkey"
rss: https://ncore.cc/rss/rssdd.xml
template: hu
transmission:
host: 192.168.0.100
port: 9091
username:
password:
path: /DataVolume/shares/Public/!Sorozat/{{series_name}}
addpaused: no

nCore_EN:
priority: 20
headers:
Cookie: "nick=**fhnév; pass=***passkey"
rss: https://ncore.cc/rss/rssdd.xml
template: en
transmission:
host: 192.168.0.100
port: 9091
username:
password:
path: /DataVolume/shares/Public/!Sorozat/{{series_name}}
addpaused: no

Értelemszerűen a nick/passnál nem ez szerepel, illetve a transmissionnek nincs jelszavas védelme

(#1450) flegga92 válasza flegga92 (#1449) üzenetére


flegga92
senior tag

Ügy néz ki sikerült, ki kellett törölni a transmissionnél az felhasználónevet/jelszót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.