Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) BullZeye válasza flegga92 (#1450) üzenetére


BullZeye
veterán

Oda transmission felhasználó nevet és jelszót kell írni.

Ha kintről el akarod érni transmission t akkor illik lejelszózni. És jelszó csak betű lehet, különben kiakad. Szám nem lehet benne.

(#1452) flegga92 válasza BullZeye (#1451) üzenetére


flegga92
senior tag

Egyenlőre nincs külső elérés jelszó nélkül kényelmesebb

(#1454) #47053824


#47053824
törölt tag

Urak,
beszreztem en is egy 2tb verziot es lenne nehany kerdesem:
nagyjabol beallitottam mindent, tettem fel adatokat is, el is erem, de az alberletbe tobben is hasznaljuk a netet kozosen. ahogy en latom mindenki eltudja erni a dolgaimat, amit nem akarok. kiprobaltam mar mindent, a windows mappakezelojevel barki turkalhat benne, kiveve ha nincs hozzaferesre allitom a webs feluleten.
nincs valahol valami leiras ami szajbaragosan leir mindent egy kezdonek?

(#1455) BullZeye válasza #47053824 (#1454) üzenetére


BullZeye
veterán

De, a manual hozzá.

(#1456) #47053824 válasza BullZeye (#1455) üzenetére


#47053824
törölt tag

Szerinted nem probaltam?
A gondom tovabbra is az, hogy pl TotalCommanderrel el szeretnem erni otthonrol konnyeden, mintha egy kulso vinyo lenne, de ezt csak akkor tudom megtenni, ha nyilt hozzaferesre allitom. Ekkor viszont barki turkalhat benne. Ha nincs hozzaferesre allitom, akkor en sem tudom elerni. Ez a gondom.

(#1457) flegga92


flegga92
senior tag

Na megint problémába ütköztem, szeretném ha valaki hozzáértő megint segítene.
Beállítottam az FTP elérést, nem akart működni, majd újraindítottam, ez megjavult, viszont a transmissionból eltűnt az összes torrentem. Ha hozzáadok egyet és újraindítom a nast szintén eltűnik.

Sajnos a Flexget sem működik, amikor lefuttatom nem dob ki semmi hibát, szépen végigfut, viszont a transmissionnek nem ad át semmit.

(#1458) krealon válasza #47053824 (#1456) üzenetére


krealon
veterán

Felhasznaloi kezokonyv 52-oldaltol vannak a felhasznaloi fiokok es a hozzaferesi jogosultsagok beallitasai leirva.
Radasul Magyarul.
Ha ebbol nem tudod megoldani, akkor professzionalis segitsegre van szukseged.

(#1459) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Végigmentem a BullZeye által készített transmission telepítésen, odaáig, hogy # Transmission indítása. Itt kiírta, hogy a transmission már fut. Amikor próbálom elérni a GUI-t a http://wdmycloud:9091/ címen (mivel nem neveztem át a gyári beállításról), ezt dobja a böngésző:

Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

Úgyis próbáltam, hogy a WD Cloud portját adom meg, de ugyanez a hiba.

Valaki tudna segíteni, hogy mi a baj?

Köszönöm!

(#1460) kokosmith


kokosmith
tag

Ez van a konfig fájlban, hátha ebből könyebb: a cloud IP címe: 192.168.0.13

{
"alt-speed-down": 50,
"alt-speed-enabled": false,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": false,
"alt-speed-time-end": 1020,
"alt-speed-up": 50,
"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",
"bind-address-ipv6": "::",
"blocklist-enabled": false,
"blocklist-url": "http://www.example.com/blocklist",
"cache-size-mb": 4,
"dht-enabled": true,
"download-dir": "/var/lib/transmission-daemon/downloads",
"download-limit": 100,
"download-limit-enabled": 0,
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 5,
"encryption": 1,
"idle-seeding-limit": 30,
"idle-seeding-limit-enabled": false,
"incomplete-dir": "/root/Downloads",
"incomplete-dir-enabled": false,
"lpd-enabled": false,
"max-peers-global": 200,
"message-level": 2,
"peer-congestion-algorithm": "",
"peer-id-ttl-hours": 6,
"peer-limit-global": 200,
"peer-limit-per-torrent": 50,
"peer-port": 51413,
"peer-port-random-high": 65535,
"peer-port-random-low": 49152,
"peer-port-random-on-start": false,
"peer-socket-tos": "default",
"pex-enabled": true,
"port-forwarding-enabled": false,
"preallocation": 1,
"prefetch-enabled": 1,
"queue-stalled-enabled": true,
"queue-stalled-minutes": 30,
"ratio-limit": 2,
"ratio-limit-enabled": false,
"rename-partial-files": true,
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "{30f172989398cf53536c2dd043910e98099f84d1cSBUY70t",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "transmission",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": true,
"scrape-paused-torrents-enabled": true,
"script-torrent-done-enabled": false,
"script-torrent-done-filename": "",
"seed-queue-enabled": false,
"seed-queue-size": 10,
"speed-limit-down": 100,
"speed-limit-down-enabled": false,
"speed-limit-up": 100,
"speed-limit-up-enabled": false,
"start-added-torrents": true,
"trash-original-torrent-files": false,
"umask": 18,
"upload-limit": 100,
"upload-limit-enabled": 0,
"upload-slots-per-torrent": 14,
"utp-enabled": true

(#1461) krealon válasza kokosmith (#1459) üzenetére


krealon
veterán

"rpc-authentication-required": true,
"rpc-password": "{30f172989398cf53536c2dd043910e98099f84d1cSBUY70t",
"rpc-username": "transmission",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": true,

Leforditva:
- hitelesites kell az elereshez
- a jelszo hash-e (SHA1 kodolt formaja): 30f172989398cf53536c2dd043910e98099f84d1cSBUY70t
- a hitelesiteshez szukseges jelszo: transmission
- a taviranyitast a kovetkezo IP-rol vegezheto: 127.0.0.1 (ez az eszkoz maga, vagyis a tobbi cimrol nem megy)
- a taviranyitas kizarolag a felsorolt IP-krol.

A szamodra jo valtozat:
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-password": "ide ird be a jelszavat amit hasznalni szeretnel",
"rpc-username": "transmission",
"rpc-whitelist-enabled": false,

A parameterek reszletes leirasa

(#1462) kokosmith válasza krealon (#1461) üzenetére


kokosmith
tag

Király, a megadott beállításokkal sikerült is belépnem. Most megyek tovább a telepítési útmutatóban, remélem többször nem akadok el. Nagyon szépen köszönöm!

(#1463) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok! Újabb kérdés. Az mennyire normális, hogy a NAS újraindítása után a torrentek eltűnnek a transmission-ből? Mit tegyek, hogy ez ne forduljon elő? Köszönöm előre is!

(#1464) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van itt olyan aki 120mbites nettel használja? Szóval torrentnél ha pl 100+torrent seedel, és berakok egyet letöltésre, akkor a 6-15mb/s letöltési sebességet hogy bírja?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#1465) krealon válasza enginev3.0 (#1464) üzenetére


krealon
veterán

Random irasban 6 MB/s (a mb az mili-bitet jelent) a My Cloud teljesitmenye. A torrent is hasonlo terhelest okoz, igy naggyabol ennyi fog tudni.
http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-charts/bar/27-naspt-directorycopy-to

(#1466) enginev3.0 válasza krealon (#1465) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor 6mb/s fölött már érezhetően lassulna vagy nem lenne képes többel tölteni lefelé?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#1467) flegga92 válasza kokosmith (#1463) üzenetére


flegga92
senior tag

Átállítottad a torrent fájlok elérési útját úgy ahogy a cikkben van? Mert én utólag tettem ezt meg és így jártam. Megoldás, hogy az új mappába bemásolod a torrent fájlokat majd nyomsz egy újraindítást, újra hash-el és megy minden rendben. Nekem nem volt elég a transmissiont újraindítani, hanem az egész nast. Az új torrenteket ezentúl ha mindent jól csináltál ide fogja tenni.

(#1468) kokosmith válasza flegga92 (#1467) üzenetére


kokosmith
tag

Szia! Hát annyit csináltam, hogy újra lefuttattam ezt a 2 sort, és hirtelen helyre állt, folytatta a seed-et:

# Eredeti, torrenteket tároló mappa törlése
rmdir /var/lib/transmission-daemon/info/torrents

# Majd link készítése az új mappához, hogy azt használja
ln -s /DataVolume/shares/Public/torrents /var/lib/transmission-daemon/info/torrents

(#1469) flegga92 válasza kokosmith (#1468) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen, de mivel pl nekem már a törlés előtt voltak torrentek bent törölte azokat így nem tudta folytatni. De örülök hogy megoldódott. :)

(#1470) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy ilyen WD My Cloud dologra, de nem tudom melyiket kellene vennem. Próbáltam utána nézni a dolgoknak, de inkább szakértőket kérdeznék, hogy biztosra mehessek.

Tehát amit én szeretnék dióhéjban: media stream, adott egy otthoni hálózat, rádugom a routerre az adott eszközt, és a Tv-n tudom nézni a filmeket, egyebeket.

Lényegében ez lenne a legfőbb tulajdonság, amit mindenképpen szeretnék, hogy ne kelljen folyamatosan a Tv-hez járkálni, és bedugni a vinyót, hanem egyből erre a mehetne az összes letöltés, és azt bárhol a hálón belül elérhető legyen, nézhető legyen.

A sima My cloud-ot néztem, de elvileg abban nincsen media stream, ezért néztem helyette az EX2-t, amibe már van, csak az ára is borsosabb. Esetleg van olyan személy itt, akinek van valamelyikkel tapasztalata, netán működik nála a media stream sima my cloud-on, vagy netán egy másik márkát ajánlana, vagy egy másik megközelítést.

Kérlek segítségetek nekem, nem vagyok az ilyenben otthon, és szeretnék minél hamarabb egy ilyen finomságra benevezni.:):R

(#1471) Celtis válasza Black Dragon (#1470) üzenetére


Celtis
veterán

A sima My Cloud-ban is van twonky media server (DLNA). Annyit tud amennyit. Azt hiszem LG TV-kkel előfordul külső felirat probléma, egyébként jó.
Az igazi megoldás amúgy is egy HTPC mondjuk egy látványos XBMC-vel és nem ez a szánalmas DLNA és a TV lebutított képességeivel való küzdelem.

(#1472) Black Dragon válasza Celtis (#1471) üzenetére


Black Dragon
addikt

Philips tv-m van, nem a legjobb a támogatottsága, szóval simán el tudom képzelni, hogy ezzel is lennének gondok.

HTPC-t(egy normálisat) XBMC-vel(mit is takar ez?:B) mennyiből lehetne kihozni szerinted?

(#1473) drmotto válasza Black Dragon (#1470) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem a sima 2 terrás van. Rá van dugva a routerre, egy másik madzaggal a tévé (Samsung EH5300), és ennyi. Ide megy a torrent is, ami egyből nézhető is. A gyerek meg a saját szobájából egy PS3-on keresztül kapcsolódik a routerhez és úgy nézi.

(#1474) Celtis válasza Black Dragon (#1472) üzenetére


Celtis
veterán

Mondjuk AM1H-ITX lap + AMD 5150 + 2GB RAM + notebook táp + 8GB pendrive + mitx ház + opcionálisan egy távirányító (de okostelefon is kezeli) + ingyenes Openelec oprendszer (=kicsontozott linux+XBMC)
50-ből kényelmesen, igaz nincs benne optikai meghajtó.

Ilyesmi az XBMC

[ Szerkesztve ]

(#1475) Celtis válasza Celtis (#1474) üzenetére


Celtis
veterán

De ha nincsenek vérmes 3D lejátszási igényeid, akkor egy használt Brazos platform is tökéletesen megteszi.

(#1476) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Van rá valami mód, hogy a twonky fa struktúráját megváltoztassam? Elég idegesítő, hogy minden alkalommal végig kell nyomkodni, ahelyett hogy egyből az általam kiválasztott mappákat mutassa.

(#1477) No.01 válasza drmotto (#1473) üzenetére


No.01
őstag

Ez megy akar szimultan is?

(#1478) drmotto válasza No.01 (#1477) üzenetére


drmotto
őstag

Működik.

(#1479) Black Dragon válasza drmotto (#1473) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nálam csak az a gond, hogy a tv és a router között 1 emelet van, ezért rá tudom dugni a routerre, de a tv-n a media streaming hiányában(elvileg ugye nincs benne) nem fogja látni a tv, és nem tudom majd lejátszani a dolgokat, csak ugye a hdd-re letölteni a dolgokat.

(#1480) No.01 válasza drmotto (#1478) üzenetére


No.01
őstag

Azt elfelejtettem irni, h en csak HD-ket nezek. Ugyis elboldogul a 2 szallal? Mert ha igen akkor en v.mit nagyon rosszul csinaltam :DDD :B

(#1481) drmotto válasza No.01 (#1480) üzenetére


drmotto
őstag

Ha a torrent + filmnézésre gondolsz, akkor el. Miközben néztük a Hobbit2-t Full HD-ban, simán ment mellette a torrent is.
Ha a 2 párhuzamos filmnézésre, akkor nem tudom, mert mire mi elkezdünk bármit is nézni, a gyerekeknek már takarodó van, így nem megy egyszerre.

(#1482) No.01 válasza drmotto (#1481) üzenetére


No.01
őstag

Ha egy FullHD film mellett megy a torrent rendesen nem csak korlatozva akkor nalad lenyegesen jobb a helyzet, mint a tesomeknal. Ott ugyanis torrent mellett nemhogy 1080p, de meg a 720p sem megy pedig nem wifin probalkoznak, hanem kabelesen van osszekotve.

Naluk annyi ay "extra" h a NAS egy medialejatszon (Popcorn A-300) megy keresztul nem pedig a TV-re megy direktbe.

(#1483) PistiSan válasza No.01 (#1482) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez a felállás nalam is működik mint az előttünk szólónál, nálam szintén média lejátszón megy a dolog, viszont vegeztem egy kis optimalizációt, mivel nem használom a dlna funkciót ezért letiltottam rajta, mert iszonyat erőforrásokat emészt fel ha elkezdi újra szkennelni a vinyót, nekem volt hogy ilyenkor még az divx is megakadt.
A net sebessége is döntő lehet, nekem 10mbps os van, nyilván ha 100 as nettel tölt közben akkor az sokat ront a helyzeten, illetve letöltésnél egyszerre csak 1 torrent ajánlott max.

(#1484) Szaszabond válasza PistiSan (#1483) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Akkor a media szerver leallitasa megoldja ezt a scannelesi problemat? Nekem is akad akkor ha ramasolok valamit es utanna kb egy oraig meg hasznalhatatlan bd50 eseten es 3d eseten leginkabb, mert scannel. Egyebkent teljesen rendben van.

(#1485) PistiSan válasza Szaszabond (#1484) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem oldja meg a leállítás, mert sokkal butábban írták meg a szoftvert.
Attól hogy kikapcsolod a DLNA-t, még ugyan úgy szkennel egyfolytában, ami nagyon idegesítő, és felesleges dolog!

Be kell kapcsolni a web felületen az SSH-t,
Ezt a 2-őt lefuttatni:

/etc/init.d/wdmcserverd stop
/etc/init.d/wdphotodbmergerd stop

Így ténylegesen leállítja ezeket a folyamatokat, ha újra indítod akkor ezek a folyamatok ugyan úgy elindulnak automatán, ha meggyőződtél róla hogy neked biztosan nincs szükséged ezekre, akkor így tudod beállítani hogy újraindítás után el se induljon ez a 2 folyamat.

update-rc.d wdphotodbmergerd disable
update-rc.d wdmcserverd disable

(#1486) Szaszabond válasza PistiSan (#1485) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hmmm... Koszi az Infot.

(#1487) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Ipadon használom a készüléket a gyári IOS alkalmazással. Itthonról könnyedén elérem, azonban más hálózatról azt írja ki, hogy az eszköz offline és nem elérhető. :(
Mi lehet a gond?

Köszönöm

(#1488) Szaszabond válasza Süvi (#1487) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hat nem tudom, de eddig en is elertem pl interneten keresztul is , de egy hete nem sikerul tavolrol belepnem. Helyi halonkeresztul mukodik, taveleres nem. Setup nem lett piszkalva. Sem androidos alkalmazassal, sem pedig wd2go nem sikeredik.

(#1489) No.01 válasza PistiSan (#1483) üzenetére


No.01
őstag

Erdekes meg ma kiprobalom, ha lehetseges... bar mondtam nekik, h fullHD kozben inkabb ne torrentezzenek az a bisztos, de akkor lehet, h ez a DLNA a hiba okozoja :U
Mellesleg ezzel most annyira jo tippet adtal, h meglesem a Synologimat is. Ugyanis kepes vagyok azt is akadasra birni egy sima 720p-vel is pedig ott a hardware lenyegesen erosebb.

Ezt a hulye ujrascannalest nem is ertem mellesleg, h miert eroltetik ennyire.

A tippet koszonom! Majd meg lehet, h jelentkezem.

(#1490) drmotto


drmotto
őstag

Üdv!

Két kérdésem is lenne egyből.
3D filmet valaki néz a nasról? Milyen eszköz kell hozzá, persze a tévén kívül?
PS3 Media Server-t fel lehet rá varázsolni, hogy az mkv filmeket is le tudja játszani a konzol?

Köszi.

(#1491) Süvi válasza drmotto (#1490) üzenetére


Süvi
őstag

Med600-ás készülékem van, nem volt még olyan film, amit nem tudtam volna megnézni, meg a96GB-ős Titanic sem jelentett gondot.

(#1492) drmotto válasza Süvi (#1491) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.

(#1493) Kroni1


Kroni1
veterán

Azt lehet tudni, hogy ha be van kapcsolva az Energy Saverben a Drive Sleep akkor kb. mennyi idő után kapcsolja le a HDD-t a MyCloud?!

(#1494) BullZeye válasza Kroni1 (#1493) üzenetére


BullZeye
veterán

10 perc

(#1495) Kroni1 válasza BullZeye (#1494) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! na ez így tök jó.. Most beállítottam kb. mindent amit kell, Tmission feltéve, szemetelők leállítva és nagyon tetszik a MyCloud. Korábban már volt, de akkor továbbadtam, az LG-twonky gondok miatt. De miután már nem szenvedek a TV-men a DLNA-val, (egy openelecet futtató Raspberry Pi-vel filmezek) igy ismét egy ilyenre esett a válaszás, az USB3.0 meg a fájlsebességek és nem utolsó sorban az ára miatt is.. Nekem ezek kellettek, és a távoli elérés kevésbé érdekelt, ugyh számomra tökéletes a My Cloud! :C

(#1496) PistiSan válasza Kroni1 (#1495) üzenetére


PistiSan
addikt

Mondtam akkor is, hogy a DLNA az halál, egy jó média lejátszóval sokkal kényelmesebb minden.
Raspit használtam én is anno, jó kis cucc, bár mostanság a fiókban pihen.

(#1497) Kroni1 válasza PistiSan (#1496) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért jó az Raspberry, mert a TV usb portjáról kapja a tápot, így nem kell ki-be kapcsolni sem, és a HDMI CEC miatt a TV távirányitójával is kezelhető rajta az XBMC.. Egy teljes mediaplayer se rossz ha tudja a HDMI CEC-t, második távirányitót nem akartam. Ez igy már tényleg kényelmes legalább annyira mint a DLNA, ráadásul még mellette szól az is, h tudja a 24p-t és a DTS passthrough-t is..

(#1498) Kroni1


Kroni1
veterán

BullZeye: Még annyi kérdésem lenne, hogy szerinted miért jobb az OwnCloud használata, mint mondjuk a WD PC-s vagy Androidos App használata?! Miben tud többet?

A cikkedben ezt írtad: "nem zabálja meg a gépet, mert csak akkor használja az erőforrásokat, mikor valóban használva van, szóval háttérben szépen elfut." - de gondolom ez a gyári app-ra is igaz, tehát az is csak ha fut akkor terheli a mycloudot igaz? :F

[ Szerkesztve ]

(#1499) PistiSan válasza Kroni1 (#1498) üzenetére


PistiSan
addikt

A szemetelő folyamatok megeszik a felhőt, nem véletlen tiltottam le én is, meg te is.

(#1500) BullZeye válasza Kroni1 (#1498) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem használom owncloudot, egyszer felraktam, aztán leszedtem. Annyiban jobb, hogy nem kell plusz programot telepítened, mindenhonnan megy. Csak nekem nincs rá szükségem, mert amire kéne video stream nem működik rendesen benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.