Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Ed Parker válasza No.01 (#649) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor az user error.
Nekem non stop megy, de mióta megvan a wd már arról torrentezek.
Nekem egy ds413j van, nem rakéta de egy magamra bőven kiszolgál.

(#652) No.01 válasza Ed Parker (#651) üzenetére


No.01
őstag

Inkabb a WD-rol nyomod :F Hasznalod filmezesre is vagy csak letoltesz ra?

(sajna nem jovok ra mar vagy 3-4 hete, h mi a fene lehet :( volt mar HDD csere is de a hiba meg sajna megvan)

(#653) Ed Parker válasza No.01 (#652) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen , használom mindkettőt filmezésre, de csak az utóbbival töltök.
Mivel a synon több értékes adat van, igy inkább az egyszerűbb esettel kockáztatok:)
Hiába raid 5, ha nem muszáj nem járatom feleslegesen.

Mit csinál illetve mit nem?

(#654) drmotto válasza No.01 (#643) üzenetére


drmotto
őstag

Is-is.
Sorozat az divx (felesleges a hd, csak szinkronost szedek, azok meg nem hd cuccok általában), film az 720/1080, attól függ, melyik jobb.

(#655) Gergőke88 válasza Süvi (#650) üzenetére


Gergőke88
addikt

En is hasonlo cipoben jarok.
A wd fele huzok..

[ Szerkesztve ]

(#656) Süvi válasza Gergőke88 (#655) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem most jött meg, próbálom beüzemelni :)

(#657) Gergőke88 válasza Süvi (#656) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jó neked :).
Torrent klienst teszel fel rá?

(#658) Süvi válasza Gergőke88 (#657) üzenetére


Süvi
őstag

Próbálok :)
Igazából azért is vettem.

(#659) Zjunior válasza Gergőke88 (#657) üzenetére


Zjunior
veterán

Én is csak a torrent miatt félek...
:U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#660) PistiSan válasza Zjunior (#659) üzenetére


PistiSan
addikt

Felesleges!
Nekem egy raspberry pi-t váltott fel torrentezésben, ég és föld a különbség a kettő között, természetesen a nas felé billene a pozitív mérleg!
Na jó, ez azért erős túlzás, letöltésnél nem volt gond ott sem, viszont a fájlok másolása ott nagyon lassú volt, 3-4mb, itt azért csak jön 40-55mb között :)

(#661) Gergőke88 válasza Zjunior (#659) üzenetére


Gergőke88
addikt

En pont emiatt nezen a zyxel 310-t is.Az arban hasonlo.
De ennek jobban tetszik az ios android programja...

(#662) Zjunior válasza Gergőke88 (#661) üzenetére


Zjunior
veterán

Jaja ios support!
Torrentet ,egcsinálom vhogy!!! :W

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#663) Ed Parker válasza Zjunior (#662) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De mit parázol,nem akkora ügy,le van írva minden.

(#664) Süvi


Süvi
őstag

Telepíteném fel a desktop progit, de azt írja, hogy várjak a folyamatos zöld kék világít-ra de nekem vagy 20 perce csak sárgán villog.
Ez normális? :)
Köszönöm

(#665) Gergőke88 válasza Süvi (#664) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha jol olvastam a sarga jelzes hibat jelez. De a kezikonyvben biztosan benne van.

(#666) Süvi válasza Gergőke88 (#665) üzenetére


Süvi
őstag

User error volt, sikerült megoldani.
Köszönöm

(#667) Süvi


Süvi
őstag

Belső hálózaton vezetékes másolás kb.12.000 kbyte Tplink3600-os routerrel.
Mit kellene változtatnom a beállításokon?

Köszönöm

(#668) Alex91 válasza Süvi (#667) üzenetére


Alex91
félisten

Ha valamelyik eszkozod nem gigabites, akkor ez pont jo. Ha mindegyik gigabites, akkor kabelt kellene megnezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#669) BullZeye válasza Süvi (#666) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt is írd ilyenkor mi volt a user error, hogy más ha rákeres, akkor megtalálja, nem dugtad be?

Cat5E vagy Cat6 kábel kell legalább gigabithez. és nézd meg, hogy tutira gigabites e a hálózati kártyád. (Lenovo G580nál pl nincs mindegyikben gigabit ...)

(#670) Gergőke88 válasza BullZeye (#669) üzenetére


Gergőke88
addikt

upc cisco modem+router gigabites?
Ünnepek után beszerzek egy ilyet!

(#671) Süvi válasza BullZeye (#669) üzenetére


Süvi
őstag

:B Most vettem a Routert is és a régibe dugtam :B

Realtek PCIe GBE Family Controller van a GA-P55A-UD3 alaplapon, ami elvileg "Nagysebességű Gigabit Ethernet"-re képes és elvileg teljesen friss a drivere :(

Most rákötöttem a t430-ra vezetéken, azon szépen jön 50-60 megával, tehát valami az alaplappal a ludas.
Köszönöm a segítséget.

(#672) stickermajom válasza Süvi (#671) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen kábelt használsz? Nincs mellette elektromos elosztó, vagy vezeték a falban véletlenül? Én két hétig szívtam ezzel, hiába voltak jó minőségű cat5e UTP kábeleim, sehogy nem akart menni és végül kiderült, hogy az elosztó pont annyira zavart be, hogy csak 100Mbps sebességre volt képes a router és a pc között. Cat6 FTP kábel megoldotta a dolgot :)

(#673) stickermajom


stickermajom
addikt

Más:
[link]

Nincsenek itt stabilitás problémák :)) Pár napra most karácsonyi pihenőre küldöm a kicsikét.

Boldog Karácsonyt Nektek is!

(#674) Süvi válasza stickermajom (#672) üzenetére


Süvi
őstag

Sajnos csak 50cm választja el a gépet a Wd-től, egymás mellett vannak, ez alaplapi probléma lesz.
A router és a Med600 közé CAt6-os húztam, így azzal remélem nem lesz gond (Ezért vettem főleg és torrent miatt)
De ha jól értelmeztem csak addig lesz ez probléma főleg, amíg az asztali gépről átmentem a dolgokat a NAS-ra, utána már a torrent remélhetőleg arra fog menni, és a szinkronizlás selesz remélem nagy gond.

Köszönöm

(#675) PistiSan válasza BullZeye (#669) üzenetére


PistiSan
addikt

Kikerestem a kézikönyben a hiba forrását.

Sárga Villogás

Ezt az állapotot az alábbi körülmények okozhatják:
• A lemez elérte a hőmérsékleti
figyelmeztető küszöbértéket (túl
alacsony vagy magas hőmérséklet)
• A hálózati kábel nem csatlakozik

Utóbbi hibát tartom valószínűnek.

(#676) BullZeye válasza PistiSan (#675) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, én pedig így brickeltem a My Cloudomat, ezért kérdeztem tőle, hátha valami okosat csinált.

(#677) Süvi válasza PistiSan (#675) üzenetére


Süvi
őstag

Most vettem új Routert is, ott volt egymás mellett a kettő és a régibe dugtam az UTP kábelt :B
Köszönöm a segítséget.

(#678) stickermajom válasza PistiSan (#675) üzenetére


stickermajom
addikt

Illetve kikapcsolás közben is sárgán villog.

(#679) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok!
Meghozta a jézuska az én MyCloudomat is. Feltettem rá a transmission torrent klienst. Viszont most egy olyan dologra lenne szükségem, amivel a dropboxhoz hasonlóan android, windows és mac alól is "drag and drop" módon tudjam használni a mappákat és ftp-re is be tudjak állítani egy-két mappát. Totál kezdő vagyok ilyen téren, szóval minden okítást szívesen fogadok. Ha valaki tud egy alapvető leírásról, annak is nagyon örülnék!
A segítséget előre is köszönöm!
Mindenkinek kellemes ünnepeket!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#680) drmotto válasza matyi94 (#679) üzenetére


drmotto
őstag

Szia!

Android alatt van a WD-nek két appja is. Az egyik a WDMyCloud, ezzel bárhonnan eléred a NAS-t, tudzs fel és letölteni, ráadásul a megosztós appok közé is beépül, tehát bármikor tudsz rá küldeni bármit. A másik pedig a WDPhotos, ez automatikusan feltolha a képeket a NAS-ra.
Win alatt pedig eléred bármilyen fájlkezelővel hálózati eszközként.

[ Szerkesztve ]

(#681) matyi94 válasza drmotto (#680) üzenetére


matyi94
senior tag

Köszi! Ezeket azóta működésre bírtam, azonban lenne egy elég kellemetlen problémám: ha admin jogosultságú mappát állítok zárt megosztásúra, a torrent kliens nem tud oda letölteni, viszont seedelni tud. Most kényszerből úgy csináltam, hogy letöltöttem és utána zártam csak le, viszont mondanom sem kell, ezt nem mindig így szeretném használni.
Valaki esetleg tudna olyan megoldást mutatni távoli elérésre, ahol szintén be tudok állítani admin és read only fiókokat és egyszerűen meg tudok osztani mappákat másokkal? Gyakran van a suli miatt ilyenre szükségem és mondanom sem kell, mennyire hülyeség, hogy mindenki regisztráljon be a wd honlapján.

Legyen szép napod!

(#682) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Annak mi lehet az oka, hogy hálózaton (intéző, TotalComm) látom az eszközt, jelenleg is másolom rá az adatokat, de egy ideje nem tudom elérni a műszerfalról, sem pedig a 192.168.0.101-en sem pedig a wd2go.comról?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#683) Süvi válasza Süvi (#682) üzenetére


Süvi
őstag

Hozzátartozik, hogy ki kellett közben cserélnem a routert.
Köszönöm

(#684) stickermajom válasza Süvi (#683) üzenetére


stickermajom
addikt

És az új router is 192.168.0.** címzést használ?

(#685) Süvi válasza stickermajom (#684) üzenetére


Süvi
őstag

Ez egy régi linksys wrt54gl router 192.168.1.100-at ír starting Ip addressnek (ami az elmúlt napokban be volt állítva az egy Tp-link3600 volt, de azt viszem holnap vissza :( )

Köszönöm

(#686) stickermajom válasza Süvi (#685) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor a 192.168.0.101-en nem véletlenül nem éred el. A My Cloud DHCP-vel, vagy statikusan kapcsolódik? Meg kéne nézni milyen IP-t kapott és azon el fogod érni.

Mi volt a gond a TP-linkkel?

(#687) Süvi válasza stickermajom (#686) üzenetére


Süvi
őstag

Sajnos ezt nem tudom hol kell megnézni.

A wifi része nagyon nem jött be. A régi linksys sokkal jobb volt, sokkal erősebb. Ez a másik szobába, ahol a párom tabletezik alig ad jelet, ledobál, 2 napja csak szívok. Csináltam speedtest méréseket, inssider képeket és a mérések alapján is jutottam erre. Lehet, hogy itt a környéken sok hasonló van. Az asus acu66-os sok jót írtak, bepróbálkozok egy olyannal, ha jó fejek lesznek a számtech boltban és engedik kicserélni vagy elállni a vásárlástól.

Köszönöm

(#688) PistiSan válasza stickermajom (#686) üzenetére


PistiSan
addikt

Ugyan ilyen tp link routert vettem a nas mellé, tökéletesen működik. Anno sebesség tesztet is tettem fel. Wifi ugyan csak remek.

[ Szerkesztve ]

(#689) Alex91 válasza Süvi (#687) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy csak csatornat kellene rajta allitani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#690) Süvi válasza stickermajom (#686) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, megtaláltam a Hálózati számtógépek és eszközök megtekintése menüpont alatt és sikerült is elérni.

(#691) stickermajom válasza Süvi (#687) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem ismerem a Linksys menürendszerét, de nálam DHCP Clients List alatt érhető el az összes csatlakoztatott kliens, mert nem használok statikus címzést, az eszköz IP-jének állandóságát címfoglalással biztosítom.

Valami ilyesmit kéne keresni, ott egészen biztosan meglesz, hogy épp milyen címet kapott a My Cloud. Nekem WDMyCloud néven meg is jelenik, de legrosszabb esetben MAC cím alapján beazonosíthatod. (Vagy végigpróbálgatod az összeset :)) )

szerk.: akkor ez a komment felesleges, mert mialatt megírtam megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#692) Süvi válasza stickermajom (#691) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen, hogy megnézted

(#693) matyi94


matyi94
senior tag

Valaki tudna azzal segíteni, hogy milyen címen tudom távolról elérni magát a tárhelyet és a transmissiont?
A másik pedig az, hogy nem enged az admin jogosultságú mappába letölteni, csak ha kikapcsolom a kódzárat. A transmision kidobja, hogy nincs hozzá jogosultsága. Erre tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#694) BullZeye


BullZeye
veterán

Hát, 2 hónap használat után, úgy, hogy nem piszkáltam rajta semmit SSHn keresztül, szóval szinte teljesen szűz, azt kell mondjam nem ajánlom senkinek ezt a készüléket.

Tapasztalatom nincs más NASokkal, és fogalmam sincs, hogy többinek mennyi nyűgje van, viszont én azért vettem My Cloudot, hogy mint a neve is sugallja felhőként IS tudjam használni.

1) Úgy reklámozzák, hogy kivált egy dropboxot, vagy skydriveot, vagy googledriveot, hát nem, közel sem. Egyrészt nem lehet linkként megosztani senkivel semmit, mindenhez kell felhasználónév, jelszó, sőt cloudhoz email cím kell, és emailen kell aktiválni azt. Ez szerencsére engem nem érint, de bosszantó tud lenni, ha valaki munkájához venné, hogy megosszon kliensekkel 1-1 fájlt.

2) Nem lehet elérni közvetlenül a NAS-t browseren keresztül, az UI-t nem lehet elérni semmilyen módon a helyi hálózaton kívül, ami qrwa idegesítő, majd írom miért.

3) Büszkén hirdetik, hogy el lehet érni browseren keresztül fájlokat, hát nem lehet. wd2go.com oldalon csak mountolni lehet, ha van fent JAVA, és WEBDAV működik windowsban, ami vicces, mert rettentően instabil, ha pl felhasználó nevet változtatok, akkor már nem éri el (nem tudom, hogy szám miatt, vagy mert más mint a share mappa neve eredetileg, de ilyenkor tanusítvány hibával nem enged tovább sehogy, míg vissza nem állítom a felhasználónevet)

4) És itt elérkezünk a legszebbhez, hiába értek hozzá, hiába van statikus IP, hiába van dyndns, hiába van routeren port forward, hiába működik minden. Néhány napon belül a wd2go.com gyakorlatilag nem éri el a My Cloudot, ilyenkor nagyot koppan az áll, mikor kiírja, hogy:
Unable to access device (0)

Ez egy gyöngyszem, ha ezt írja, akár meg is gebedhetek se tudom Androidon, Windowson vagy akárhol elérni FTP használata nélkül, azaz My Cloud mint cloud megszűnik létezni.
Ilyenkor akár a routert újraindítva távolról, se tudsz semmit csinálni, mert másik IPvel is marad a hiba.
És itt jön a 2. pontban leírt dolog, nem lehet elérni az UI-t, azaz ha nem vagyok otthon, mert pl szüleimhez mentem 150km-re, és ott mutogatnám a képeket édesanyámnak. Access denied (403), szóval újraindítani se lehet a cloudot, ami amúgy ezt a hibát megoldja kb 4 napig.

1.5 hónapja ígérik a FW upgradet, ami elméletileg javítana pár dolgot, de persze azóta sincs se híre, se hamva.

Lényeg a lényeg, ha helyi hálózaton kívül is szeretnéd használni, akkor vegyél valami mást, mert ez arra teljességgel alkalmatlan.
Mert amúgy windows share, smb, nfs, dlna (feliratot leszámítva) tökéletesen üzemel és működik, viszont ahogy máshonnan szeretnéd elérni, a készülék rettentő instabillá, és gyakran használhatatlanná válik.

[ Szerkesztve ]

(#695) Backspace


Backspace
tag

Jó hírek felém is:

Fehér led világít bőszen. Hiába várok 1 napot, hiába resetelem vagy system restore-olom, semmi javulás...

Hívhatom én is a wdstore-t! :C Esetleg van valakinek azóta erre megoldása a unbrickelésen kívül?

Jó kis kütyü lenne, ha nem volna ennyire instabil!

(#696) PistiSan válasza Backspace (#695) üzenetére


PistiSan
addikt

Mit tettél vele, hogy ezzel hálálta meg?

(#697) drmotto válasza BullZeye (#694) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem is megvan több, mint egy hónapja, 0-24-ben megy rajta a torrent, és még sosem állt meg.
A wd2go oldalról mindig elértem, bármikor próbáltam, az androidos klienssel pedig (ahogy már írtam) egy Bp-Győr-Bp útvonalat végigcsináltunk mobilnettel úgy, hogy ketten kétféle tartalmat streameltünk.
Az a gyanúm, te nagyon belenyúltál, vagy nekem van nagy mázlim vele.

Kérdés:
Az normális, hogy egy 22 gigás filmet egyik mappából másikba 50 perc alatt másol át? Total Commanderben csinálom, és roppant lassúnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#698) PistiSan válasza drmotto (#697) üzenetére


PistiSan
addikt

Gondold végig a másolás folyamatát!
Amikor te a nason másolsz (totalcommanderből, hálózaton csatolt meghajtón), akkor az először a te gépedre kerül át, és utána másolja az új helyre!

Egy kis segítség, sok időt spórolhatsz vele.
Nyilván te is transmissiont haszálsz mint mindenki más, ha megnyitod a transmission remote guit windows alatt, jobb klikk a letöltött anyagra, "Adat hely beállítása..." itt kiválasztod hová szeretnéd tenni, majd nyomsz egy OK-ot!
Ekkor a mozgatás a linuxos fájlrendszeren történik, maximum néhány másodpercet vesz igénybe, és ugyan úgy tölti tovább, nem kell újra hashelni sem.

Egyébként nekem is tökéletesen megy a nas, nincs gondolom a távoli eléréssel sem.
Nem gondolnám hogy az enyém egy különleges darab, egyszerűen nincsenek túlzott elvárásaim vele szembem.
A markating megint más kédés.

(#699) BullZeye válasza drmotto (#697) üzenetére


BullZeye
veterán

Milyen neted, milyen routered van?

(#700) Alex91 válasza BullZeye (#694) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy a szakertelmeddel kicsit tulbonyolitottad? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.