Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) BullZeye


BullZeye
veterán

Mire lehet még jó ez a My Cloud? "Sajnos" már amit szerettem volna beállítottam, és működik tökéletesen (Transmission + Flexget, Sickbeard) de még így is túl sokat megy "üresjáratban".

OpenVPN-t vagy ne adj isten valami komolyabb cloud appot rakott rá már valaki?

(#1152) PistiSan válasza BullZeye (#1151) üzenetére


PistiSan
addikt

Használhatod akármire, én raspberryn csináltam azt, hogy írtam egy kis scriptet, ami rögzített reggel egy rádió műsort, majd átnevezte dátumnak megfelelően, és feltöltötte egy adott tárhelyre ftp-n.
Simán tudod erre is használni :D

(#1153) BullZeye válasza PistiSan (#1152) üzenetére


BullZeye
veterán

Engem most ez az ownCloud ami teljesen rabul ejtett, de nincs My Cloud-hoz leírás, csak My Book Live-hoz, viszont nagyon remélem hamarosan lesz csak 1-2 nagyon hozzáértő ember aki bővíti a leírásokat. :)

Ezzel gyakorlatilag az egyetlen hibáját is kijavítaná a kis készüléknek. :)

(#1154) Mentiii


Mentiii
tag

btw, van valami leírás vagy van rá mód, hogy a transmission-t jelszóval/belépő kóddal levédjem, hogy a LAN/WLAN hálózaton ne férhessen hozzá a Transmission UI-hoz boldog, boldogtalan? :)

(#1155) Alex91 válasza Mentiii (#1154) üzenetére


Alex91
félisten

Persze. Transmission honlapjan minden szepen dokumentalva van, igaz angolul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1156) BullZeye válasza Mentiii (#1154) üzenetére


BullZeye
veterán

Minden ami a settings.json fájlban van, és RPC-vel kezdődik, az erre jó.

"rpc-authentication-required": true,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "JELSZÓ",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "FELHASZÁNÁLÓNÉV",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": false,

(#1157) Mentiii válasza BullZeye (#1156) üzenetére


Mentiii
tag

Zsír! Thx :)

(#1158) stickermajom


stickermajom
addikt

Érdekes ez az én hálózatom :D Költözés után behúztunk pár Cat5e kábelt a kütyüknek. Amíg a My Cloud nem lógott a hálózaton, addig ezzel is ment gigabiten a gépem és a router között, mióta rádugtam a My Cloud-ot és a TV-t is már csak 100Mbps :D

(#1159) Celtis válasza stickermajom (#1158) üzenetére


Celtis
veterán

Nyilván nem a NAS miatt. Általában krimpelési hiba okozza. Új csatlakozókat kell nyomni rá. Ha falikábelt (tömör réz) húztatok be, arra elvileg más RJ dugó kell, ami elég ritka.

(#1160) stickermajom válasza Celtis (#1159) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem fali, sima mezei UTP-t húztunk körbe. Amúgy három kábellel is próbáltam, a teszter szerint mindegyik tökéletes, de együtt mégse megy.

(#1161) Celtis válasza stickermajom (#1160) üzenetére


Celtis
veterán

Tehát összedugod a gépedet a routerrel, a LAN fizikai sebessége (amit a hálózati tulajdonságoknál kiír) 1GBit, Majd ha rádugod a NAS-t is a routerre, akkor a géped LAN portjának sebessége átvált 100mbitre?

(#1162) stickermajom válasza Celtis (#1161) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha csak a gépem volt a routerre kötve, akkor 1Gbps volt a sebesség, aztán össze lett dugva a NAS és a TV és már 100Mbps. :D

(#1163) Celtis válasza stickermajom (#1162) üzenetére


Celtis
veterán

Ha ez reprodukálható, akkor az a router több, mint gyanús.

(#1164) stickermajom


stickermajom
addikt

Mennyivel tudtok max szedni a My Cloudra Transmissionnel? Nálam 4,5-5 MB/sec-nél megáll a tudomány :D

(#1165) Mentiii válasza stickermajom (#1164) üzenetére


Mentiii
tag

Jövő héten költözök kollégiumba, akkor majd jelzek. Jelenleg 600 KB/s a csúcs az itthoni nettel xD

(#1166) BullZeye


BullZeye
veterán

Sok sok napos gondolkodás után, azt hiszem kezd körvonalazódni az ultimate home server sorozatokhoz.
És hogy másnak ne kelljen ennyit gondolkoznia, amíg nem írok guideot, itt van néhány tipp.
Fő problémám, hogy az elsődleges freeleech-es helyen nincs fent minden amit szeretnék (főleg magyar szinkronnal 720p változat gyakorlatilag hetes késéssel kerül fel, ha felkerül), ahol meg fent van minden ugye 48 órát kell seedelni mindent, szóval ez megnehezíti a dolgot,de itt egy setup amivel végül megoldottam (remélem jó is, egyenlőre tesztelés alatt).

1) Flexget szépen beállítva 3 trackerre, szépen prioritásban tölti torrenteket megfelelő helyre:
/DataVolume/shares/Downloads/!

2) Letöltés után TorrentExpander elvégzi a piszkos munkát, kicsomagol, avi/mkv fájlokat áthelyezi ide:
/DataVolume/shares/Downloads/!/Expand

3) Sick Beard nézi az Expand mappát, és onnan automatikusan áthelyezi a megfelelő helyre:
/DataVolume/shares/Downloads/!Sorozatok/$Sorozat Neve$ pl The Big Bang Theory

4) Aztán most jött a vicces rész, hisz én automatikusan akarok mindent, szóval bekapcsolni TV-t és nézzem a sorozatokat, viszont ez ugye 1 trackerről nem megoldható, így jön a probléma, seedelni kell elég sokáig (48 óra), viszont örökké nem akarom bent hagyni, hisz csak foglalja a helyet duplán.
Szóval jött az ultimate megoldás, neten találtam egy scriptet, amit átírtam, és ezt óránként Crontabbal futtatva 2 nap seedelés után törli a transmissionből a torrentet ÉS törli a merevlemezről a tartalmát is a torrentnek, így seed kötelezettség is megvan, és nem is foglalja duplán a dolgokat, valamint nem kell hozzányúlnom abszolút :)

Innentől kezdve abszolút jóság van, elindítom XBMC-t és már nézhetem is a sorozatokat.
És ezt azért írtam le, mert több szem többet lát, és hátha van esetleg egy jobb ötlet jobb megoldáshoz. :)

(#1167) PistiSan válasza BullZeye (#1166) üzenetére


PistiSan
addikt

Várom a leírást, jól hangzik, bár nekem nincsenek ilyen automatizált igényeim!
Ha véletlen nem vagy otthon 2 napig, akkor letölti, nem nézed meg, és törlődik a tartalom? :)
Illetve ezt a 2 napot átgondolnám picit, mert van néha olyan eset hogy nem megy a tracker éppen, vagy nincs hálózati kapcsolat. Lehet bent marad a listádon a letöltés mondjuk 30 perc seed idővel, utána hiába is próbálnád, nem tudod tovább tölteni mert törölte a script a tartalmat is.

Valami olyan ultimate megoldás lenne még jó, ami felmegy az oldalra, megnézi a listán még mit kell seedelni, ha már nincs valami a listán akkor leállítja, tudom hogy ilyen jelenleg nincs, de simán el tudom képelni hogy össze hozol valamit erre is.

(#1168) drmotto válasza PistiSan (#1167) üzenetére


drmotto
őstag

Ha jól értem, akkor nem törli le minden példányát, csak a transmission alapértelmezett mappájából. A nézős helyén ott marad, tehát seedelni később is lehet.
Mondjuk ha már automatizálni akarsz, akkor a transmissionnal helyeztesd át letöltés után oda, ahol tárolni akarod, és onnan seedeld vissza. Így bármeddig maradhat, és nincs dupla fájl.
Ez mondjuk a rar/zip állományokra nem jó, de eleve nem töltenél le semmilyen filmet így a 21. században, ami tömörítve/darabolva van. :)

(#1169) BullZeye válasza drmotto (#1168) üzenetére


BullZeye
veterán

Jah, csak scene rls-eknél hátrány, hogy van sample, van NFO, van SFV fájl, ami engem bosszant, mert ne szemetelje tele a sorozat mappáját. Valamint nem én döntöm el, hogy hogy rakják fel az adott oldalra, rarolva, vagy szimplán (és mivel nem is akarok vele foglalkozni, egyszerűbb scripttel helyre rakni és ha kell kicsomagolni).

Sick Beard pedig akár át is nevezi őket, bár ez XBMC feliratkezelőjét megtréfálja.

(#1167) PistiSan
Megmarad minden tartalom, hisz ezért van a 3TB, a seed mappába marad 48 órát a tartalom, és onnan törlődik automatikusan 48 óra seed után. A Sorozatos mappába instant átkerül kicsomagolva, ha kell átnevezve minden. És ez seed idő, szóval ha nincs kapcsolat, akkor nem tud seedelni sem, így nem ketyeg a seed ideje sem, így értelemszerűen akár 2 hétig is bent lehet, ha 13 napig nincs tracker.

Ami még nem lenne rossz, ha SickBeard automatikusan a szinkronos sorozatokat át is nevezné instant, hisz oda nem kell felirat. De ez majd egy későbbi project lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1170) Mentiii


Mentiii
tag

Adódott egy olyan problémám, hogy X darab torrentet (amit régen géppel letöltöttem) szeretnék visszarakni seedbe.

A fájlokat mappástól átmásoltam, úgy ahogy a torrent letöltötte, szóval elvileg minden fasza.

A gyakorlatban viszont elkezdi tölteni a torrentet, mintha megsem lenne.

DE se új mappát, se új fájlokat nem hoz létre, és a torrent töltése közben a régi fájlokat (amiket elvileg felülír) megtudom nyitni és nézni.

Az torrent oldal trackerje is azt mutatja, hogy tölt lefelé a My Cloud. Pedig csak re-checkelni kellene a Datát.

Mi lehet a bibi?

(#1171) BullZeye válasza Mentiii (#1170) üzenetére


BullZeye
veterán

Rossz helyre kezdi el tölteni, ez lehet incomplete dir beállítás máshova van állítva pl.

(#1172) Mentiii válasza BullZeye (#1171) üzenetére


Mentiii
tag

Nincs incomplete dir-em. Mindjárt odatölti, ahová megadom neki a letöltés indítása előtt

(#1173) BullZeye válasza stickermajom (#1107) üzenetére


BullZeye
veterán

Időközben rájöttem, hogy szutyok ez a daemon. Szóval én is áttértem crontab-ra. Sokkal stabilabb, és könnyebben kezelhető. Daemonnál pl ha átírom a config fájlt, pl hogy új sorozatot rakjak bele, akkor előtte daemon-t le kell állítani, aztán elindítani, és config fájlt beolvasni, különben szarik rá mert van config lock. :)

De már alakulóban vagyok, pl kész a script ami ha eléri a torrent az 1.0-s arányt VAGY a 48 óra seedet akkor törölje a torrentet szépen. Viszont Torrent Expander megint kitett magáért, olyanokat töröl amiket qrwara nem kéne picit kezd a tököm tele lenni vele, de sajnos még mindig ez a legjobb -.-

(#1174) BullZeye


BullZeye
veterán

Szuper, áramszünet -> Red Led, szóval ha van valakinek debrick guide-ja az írhatja is PMben a gyorstalpalót.

(#1175) Backspace


Backspace
tag

Látom mostmár szükség van egy guide-ra.

Akkor el is kezdem megírni!

(#1176) Backspace válasza Backspace (#1175) üzenetére


Backspace
tag

No, össze is raktam a guide-ot.
Máris publikálom!

[ Szerkesztve ]

(#1177) Backspace


Backspace
tag

Sorry, a spamelésrt, csak azt hittem, hogy kész vagyok, de aztán rájöttem, hogy mégse.

De mostmár kijelenthetem, hogy kész vagyok: WD My Cloud unbrick guide

(#1178) PistiSan válasza Backspace (#1177) üzenetére


PistiSan
addikt

Végig olvastam, köszi!
Remélhetőleg soha nem lesz rá szükség!

Első hozzászólást kéne valahogy frissítenünk, be lehetne rakni ezt is hozzá.

(#1179) m.joco


m.joco
csendes tag

Sziasztok!
A készülék nyomógombjával leállítható biztonságosan a NAS?
Napi pár órában menne csak ezért napjában 1-2x lenne ki-be kapcsolva, mennyire tolerálja ezt?

(#1180) PistiSan válasza m.joco (#1179) üzenetére


PistiSan
addikt

Milyen nyomgombra gondolsz? A rendszer vissza állításra? :O
Miért akarod lekapcsolni, ha nem használod alvó módba teszi magát, és akkor még a vinyó sem megy!
Szerintem felesleges, kikapcsolgatni, de ha ragaszkodsz hozzá akkor a web felületen le lehet állítani.

(#1181) BullZeye válasza Backspace (#1177) üzenetére


BullZeye
veterán

Na helyrejött, köszi tiéd alapján fejeztem be :)

Még most is csupasz :D Igaz én engedélyt kértem, hogy szétszedhessem mondván "backupot készíteni az adatokról". Rögzítették is, szóval most csupasz is marad egy darabig és bátran tönkretehetem párszor, sajnos az adatok eltűntek róla T_T de hát ez legyen a legnagyobb baj, ami fontos volt linuxon lementettem. kb 1,2 tera adatot, filmeket meg újra lehet húzni :)

(#1182) PistiSan válasza BullZeye (#1181) üzenetére


PistiSan
addikt

Fura hogy nalad mar 2. alkalommal adja meg magat. Lehet a tul sok modositas?

(#1183) Backspace válasza PistiSan (#1182) üzenetére


Backspace
tag

Én arra gyanakszok, hogy az enyém azért ment tönkre, mert tele lett a rendszer partíció.

Nekem most egy Transmission és egy MC van fent. Nem is tervezek többet rárakni. Ez bőven elegendő.

@BullZeye Örülök, hogy segíthettem és hogy sikerült!

(#1184) BullZeye válasza PistiSan (#1182) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem kizárt, viszont az eléggé kizáró tényező, hogy az első alkalommal 5 óra alatt éppen hogy rá tudtam másolni a dolgokat gépről, olyan, hogy ssh még azt se tudtam hol lehet bekapcsolni.

Második gépet már eléggé nyüstöltem, de hát ezért vettem. Itt viszont volt egy áramszünet ami miatt valószínűleg megsérült valami fájl.

Szóval nem hiszem, hogy azok miatt, hisz akkor jóval hamarabb tönkre ment volna már, mert az utóbbi 1-2 hétben csak flexget config fájlját állítottam ami egy INI fájl, meg egy kicsomagoló scriptet ami meg nincs telepítve csak ott van egy shell script.

De most mit mondjak, vinyóról 3tb-ból 1,2tb-ot ki tudtam menteni, maradék meg csak filmek, amikért nem kár, hisz lejönnek hamar ha kellenek.

És így legalább átestem a tűzkeresztségen ^^ szóval most már még annyira sem tartok tőle, tekintve, hogy szét van szedve és ott díszeleg a polcon. Csináltam is képeket, majd rakok fel.

(#1185) BullZeye válasza BullZeye (#1184) üzenetére


BullZeye
veterán

Vicces, hogy tulképp ekkora a My Cloud, ha a műanyagokat lehámozod róla:

Nem nehéz szétszedni amúgy, gyakorlatilag van 4 pöcök ami tartja, ezeket kell kiakasztani és kiékelni pl csavar fejekkel, utána pedig szimplán leemelni az alsó és felső részen a sínt, ami képen is jól látható. Ezután csak lehúzod és kész, de van róla videó, My Book Liveról, ugyanez.

(#1186) black.eagle


black.eagle
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek!

Vásároltam egy WD My Cloud NAS-t, amit először nem gigabites routeren keresztül értem el, de mivel kb. csak 5 MB/s sebességgel tudtam másolni rá, így tegnap vásároltam egy TP-Link TL-WR1042ND gigabites portokkal rendelkező routert, ám azóta is csak 4-5 MB/sec sebességgel tudok másolni rá.

A legbosszantóbb, amit nem értek, hogy ha például a NAS-on helyezek át egyik mappából egy másikba fájlt, akkor is csak 5 MB/s sebességet tudok elérni.

Szerintetek mi lehet a probléma? Mert ez így nagyon siralmas.

Előre is köszönöm szíves segítségeteket.

(#1187) Alex91 válasza black.eagle (#1186) üzenetére


Alex91
félisten

Lan kabeleket is csereltel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1188) BullZeye válasza black.eagle (#1186) üzenetére


BullZeye
veterán

"a NAS-on helyezek át egyik mappából egy másikba fájlt, akkor is csak 5 MB/s sebességet tudok elérni"

Hogy is? SSHn keresztül másolsz magára? Vagy Windowsban mountolva másolsz egyikről a másikra? Mert nagyjából egyik esetben sem lehet ugyanannyi a másolási sebesség, hisz SSHn keresztül olyan 30-35megabájt/sec kellene lennie, míg windowson keresztül kb 2,5mb/sec, hisz mikor másolsz akkor letölti adatot neked és vissza, így ha kábel probléma lenne, akkor feleződne a sebeesség is.

Kábelek legalább CAT5E plecsnivel ellátottak? Windowsban gigabitet ír a hálózat? Ugye nem WIFIn akarod használni?

(#1189) black.eagle válasza BullZeye (#1188) üzenetére


black.eagle
csendes tag

Ne haragudjatok, de teljesen kezdő vagyok a témában.

Szóval úgy építettem ki a rendszert, hogy a gigabites portra rádugtam a My Cloudot azzal a kábellel, amit adtak hozzá.

Az eszközt WiFi-n keresztül érem el netbookról, tabletről, vagy mobilról.

A probléma amit vázoltam az volt, hogy a netbookról Wi-Fi-n keresztül kapcsolódva próbáltam áthelyezni a NAS-on állományokat egyik mappából a másikba, ekkor tapasztaltam az 5 MB/s sebességet, vagy ha a netbookról WiFi-n keresztül akarok felmásolni fájlokat a NAS-ra, akkor is ezt a 4-5 MB/s sebességet tapasztaltam.

Mit csinálok rosszul? A NAS gigabites portra csatlakozik, a router 300 Mbit-es. Az előző mezei sem volt sokkal lassúbb mint így.

Bocsi, nem szeretnék senkit kiakasztani a tudatlanságommal, de tényleg kezdő vagyok a témában.

Köszönöm a segítségeteket!

(#1190) BullZeye válasza black.eagle (#1189) üzenetére


BullZeye
veterán

Wifi-d ennyire képes, használj kábelt.

(#1191) black.eagle válasza BullZeye (#1190) üzenetére


black.eagle
csendes tag

Köszönöm a választ.
Kicsit ledöbbentem, mert többet vártam az új routertől sebességben a WiFi-n történő másolásnál.
Ezek szerint csak kábeles csatlakozással tudok elérni nagyobb sebességet.
Milyen kábelt javasolnátok?
Ugyanolyannal csatlakozzak a WD TV Live lejátszómhoz is?
Mert jelenleg WiFi-n érem el a My Cloud tartalmát.
Mit javasoltok?

(#1192) stickermajom válasza black.eagle (#1191) üzenetére


stickermajom
addikt

Legalább Cat5E UTP kábelt kéne használni, de amennyiben sok a zavaró tényező (elektromos elosztók stb.), akkor érdemes lehet FTP-t venni.

(#1193) Celtis válasza black.eagle (#1191) üzenetére


Celtis
veterán

A wifi sebessége legalább annyira függ a kliens oldaltól is. Ha a géped nem tudja pl. az N-es wifit, akkor hiába 300megabites a router, jó ha 30-40 megabites (=4-5MByte/s) sebességet fogsz elérni.

Valószínűnek tartom, hogy nem találsz olyan UTP patch kábelt, ami nem lenne megfelelő. Próbáld meg az első kezed ügyébe kerülővel. A gépeden a helyi kapcsolat állapotánál látnod kell a csatlakozás sebességét."Sebesség: 1,0 Gbps" ami neked kell. Remélhetőleg a hálókártyád a gépben gigabites.

Ha a NAS-on belül akarsz fájlokat másolgatni/mozgatni (minek?), akkor lépj be SSH-n, és ott használd a midnight commandert. Ebben az esetben a fájlok csak a NAS-on belül mozognak villámgyorsan.
A gépedről egy terjedelmes film áthelyezése egyik mappából a másikba most akár egy órát is eltarthat, ugyanez SSH-n belépve egy másodperc törtrésze alatt megvan. Egy másolás már lassabb, az pár másodpercet is igénybe vehet.

[ Szerkesztve ]

(#1194) drmotto


drmotto
őstag

Urak!

Aki tudja a titkát annak, hogyan kell firmware frissítést végrehajtani úgy, hogy utána a transmissiont visszatéve menjen a seed/töltés tovább, ossza meg legyen kedves. :R
Köszi!

(#1195) PistiSan válasza drmotto (#1194) üzenetére


PistiSan
addikt

Le kell menteni ezeket a mappákat/fájlokat.

/etc/init.d/transmission-daemon
/var/lib/transmission-daemon
/etc/transmission-daemon

Frissítés után újra húzni a transmissiont, miután fel települt ne kezdj neki configolni, másold vissz a fájlokat, indítsd el a klienst, és használd egészséggel. :P

(#1196) drmotto válasza PistiSan (#1195) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
Asszem így a korábbi hiba is megvan, az előzőnél csak a /etc/init.d/transmission-daemon -t mentettük le.

(#1197) black.eagle válasza Celtis (#1193) üzenetére


black.eagle
csendes tag

Kedves Celtis!

Köszönöm a válaszod!
Sajnos abszolút kezdő vagyok ezen a téren.

Igen, a gondom az volt, hogy feltoltam tartalmat a My Cloud-ra, amiket utólag szeretnék rendszerezni, mappákat áthelyezni. WiFi-n keresztül azonban csak 4-5 MB/s sebességgel tudtam megoldani a dolgot. Ekkor kértem Tőletek segítséget.

Érdekelne ez az SSH-s megoldás, csak egyáltalán nem értek hozzá.

Hogy lehet SSH-n keresztül elérni a My Cloud-ot? Ha feltelepítem például a Bitwise féle WinSSHD programot, azzal be tudok jelentkezni a My Cloudra, s tudom menedzselni a tartalmát?

Vagy milyen megoldást javasolsz?

Köszönöm a segítséged!

(#1198) BullZeye válasza black.eagle (#1197) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne kapcsold be az SSH-t, csak 2HSZ-ed alapján 1-2 perc alatt brickelnéd, és nem garanciális.
Használj kábelt, vagy bírd ki, hogy ilyen lassú a wifid.

(#1199) Celtis válasza BullZeye (#1198) üzenetére


Celtis
veterán

Talán az mc használata azért nem olyan veszélyes... BTW alapból fel van telepítve az mc vagy installálni kell?

Nem tudja valaki, hogy a WD My Cloud desktop applikáció hogyan mozgatja a fájlokat a NAS-on belül? Nem lehet az a bolondbiztos megoldás?

(#1200) BullZeye válasza Celtis (#1199) üzenetére


BullZeye
veterán

Jogos, debrick guide is van már. Szóóval hajrá :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.