Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Fr3eWar válasza stickermajom (#950) üzenetére


Fr3eWar
őstag

No problem, lehettem volna egyértelműbb. Szóval bízok benne hogy megy majd maxon osx alól is, úgy mint win alól itt néhányan írjátok :D

(#952) BullZeye válasza Fr3eWar (#949) üzenetére


BullZeye
veterán

És milyen kliens ami kihasználja az AC-s wifit? Mert TVk nem, telefonok nem, akkor géped nem kábeles, hanem wifi?

(#953) Fr3eWar válasza BullZeye (#952) üzenetére


Fr3eWar
őstag

late 2013 retina macbook pro, nincs rajta ethernet aljzat, csak thunderbolt-gigabit ethernet átalakítót lehetne venni 10K-ért így inkább a wifi részét használom az is elég gyors.
A gép maga a lejátszó az van bekötve az erősítőbe is, projektorra szóval all-in-one. Az usb-s külső hdd meg azért nem szimpi mert +1 kábel, illetve ezen a my cloud-on távolról is elénék file-okat ha szükséges.

(#954) BullZeye


BullZeye
veterán

Amúgy nem tudom mi baja sok embernek (külföldi fórumon) az FW updatettel, én rákattoltam, hogy update, megcsinálta 10 perc alatt, és minden beállítás meg minden user/share megmaradt.

Aztán szokásos az első (technikailag a második) újraindítás a FW telepítése után inicializált kb 15-20 percig, de mostanra szépséges villogó fehér led. :D

SSH megmaradt ahogy volt, jelszó amit változtattam maradt ugyanaz, cloud access működik.

És az UI valóban sokkal gyorsabb lett. Szóval jó lesz ez! Remélem következőbe gyári Transmission is bekerül :)

(#955) BullZeye


BullZeye
veterán

Cross Compiling Transmission 2.82 on My Cloud

Ennek van valami gyakorlati haszna? Úgy értem oké, nem kell felrakni semmi mást hozzá, csak ezt, viszont ez gyakorlatban mitől jobb? Kevesebb memóriát eszik a transmission a keretprogramok nélkül?

Csak mert sokkal bonyolultabbnak tűnik mint a másik módszer, szóval nem vágom miért éri meg szenvedni ezzel? Van aki ért hozzá?

(#956) bravedwarf


bravedwarf
csendes tag

Valaki nem tudna valami hasonlót kreálni MyCloudra?

http://community.wd.com/t5/My-Book-Live/GUIDE-Install-wakelan-WOL-on-MBL/td-p/559783

(#957) Celtis válasza bravedwarf (#956) üzenetére


Celtis
veterán

Miért akarsz a NAS-ra belépve egy PC-t felkelteni? Ha normális routered van, akkor ezt azzal is meg tudod csinálni.

(#958) BullZeye


BullZeye
veterán

Mennyi időt tölt a My Cloud készenlétben, és mikor jön ki belőle:
cat /var/log/user.log | grep standby

Sajnos a miértet még nem tudom, viszont azt is érdekes tudni, hogy mikor ébred fel. Nálam speciel minden éjszaka hajnali 3-kor, pedig ki van kapcsolva az auto update.

(#959) BullZeye


BullZeye
veterán

Updating the firmware on a WD My Cloud Personal Cloud drive results in losing connection through WD My Cloud Mobile App and Desktop App

Problem:
Updating a WD My Cloud Personal Cloud drive to firmware version 3.03.01-156 results in connections through WD My Cloud Mobile Access and Desktop App being lost.

* Android devices will report error message Unable to access device (0).
* iOS devices will report error message Authentication revoked.

Cause:
After updating, an issue occurred with the DAC code expiration date, which causes the previous connection being used to become invalid. Users who connected their WD mobile apps or WD Desktop app using the wdmycloud.com email account would not see this problem.

Solution:
Un-register the WD My Cloud Personal Cloud from any mobile devices and from the Desktop App to which it was connected to. When done, go back and re-connect again by generating a new DAC code, using the auto connect option in the LAN, or by using the wdmycloud.com email account.

This is from our Knowledgebase: http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/11382

Magyarul
FW update után töröljétek le telefonról/windowsról az appokat, és My Cloud Dashbordon is töröld a felhő kapcsolatokat.

(#960) bravedwarf válasza Celtis (#957) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Hát Én igazából azt hittem a NAS felébresztéséről szól ez a leírás. Időközönként beindítja a winyót és pörgeti egy darabig, naponta 2-3 alkalommal. Valszeg a CIA lepraktált a WD-vel:-)! Szóval azt szeretném csak akkor mejen amikor Én akarom. Leállítani már letudom SSH-n. Szóval Wake on Lan-ra lenne szükségem, valaki tud rá módszert?

(#961) Celtis válasza bravedwarf (#960) üzenetére


Celtis
veterán

Ez nem SW kérdése, hiszen akkor áll a processzor. Próbáltad egyáltalán éleszteni a PC-dről, pl?

(#962) bravedwarf válasza Celtis (#961) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Ha a cpu áll is a lan ledek bőszen villognak, a Wake on Lant egy külön áramkör hívja meg, legalább is a pc-knél...

(#963) Celtis válasza bravedwarf (#962) üzenetére


Celtis
veterán

Így van. De PC-in is Biosban lehet konfigolni, hogy felkeljen-e a PC vagy sem WOL-ra. Nem tudom, hogy a Cloud felkel-e, és ha nem,. akkor hogyan lehet konfigurálni. De nem tud rajta SW futni, ami felkelti, hiszen a CPU áll.

(#964) bravedwarf válasza Celtis (#963) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Igaz. Akkor a NAS alaplajának firmware-jét kellene hackelni, az meg nem egyszerű.....bár hárdveresen tutti, hogy tudja.

(#965) bravedwarf válasza Celtis (#963) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

/etc/network/if-up.d/ethtool

# WOL has an optional pass-key
set -- $IF_ETHERNET_WOL
SETTINGS="$SETTINGS${1:+ wol $1}${2:+ sopass $2}"

Ezt a fenti fileban találtam, nem itt lehetne megadni neki?
De érdekes a MybookLive-ban hozta a WOL lehetőséget az eth0 beállításaiban,
a Cloudban nem, pedig biztos, hogy tudja, csak tiltották....

[ Szerkesztve ]

(#966) bravedwarf válasza Celtis (#961) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Igen próbáltam localban és netről is WOL Magic Pocket Senderrel.
Mindkét esetben kaptam válaszcsomagot, tehát a csomag eljut a lan kártyáig,
valszeg csak nem kap engedélyt az ébresztésre.....

(#967) bravedwarf válasza Celtis (#961) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

A my book live-ra megoldották: Feature Pack csomagba pl ezt is beletették...
http://www.highlevelbits.fr/index.php?option=com_content&view=section&id=17&Itemid=82&lang=en

(Kicsit lassan jön be ez az oldal)

(#968) Alex91 válasza bravedwarf (#967) üzenetére


Alex91
félisten

Hat szerintem ez megint csak azt irja, hogy a nas-rol ebreszted a komputered... (Mondjuk nem vagyok perfekt angolbol!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#969) bravedwarf válasza Alex91 (#968) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Igen. Közben Én is rájöttem.... Viszont továbbra se értem minek megy kikapcsolt állapotban a hálókártya, és villog a forgalmat jelző led, ha nem lehet WOL-olni????

(#970) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Na megrendeltem a NAS-t, jövök majd ide hülyét játszani ha valami nem megy :D
Ha összepakoltam megírom a gyors tapasztalatot is :)

(#971) stickermajom válasza Fr3eWar (#970) üzenetére


stickermajom
addikt

Üdv a felhasználók között :C

(#972) BullZeye


BullZeye
veterán

Nah felraktam Transmission-t mert bátor vagyok, és 2 hónapja hibamentesen megy WD My Cloud.

Szóval gondoltam egyet és Firefox-hoz gondoltam leszedek kieget, hogy jobb gombbal rögtön tudjam berakni webui-ra, és még mindig maradjon alapértelmezett az utorrent, valamint ne kelljen külön programot futtatni Windows-ban.

Na most ezt a hibát kapom:

409: Conflict

Your request had an invalid session-id header.

To fix this, follow these steps:

When reading a response, get its X-Transmission-Session-Id header and remember it
Add the updated header to your outgoing requests
When you get this 409 error message, resend your request with the updated header

This requirement has been added to help prevent CSRF attacks.

X-Transmission-Session-Id: n8H6TfIygTq...

Ti mit használtok Transmission-hoz? Vagy mindenki úgy tölt le vele, hogy külön progit használtok? :\

(#973) PistiSan válasza BullZeye (#972) üzenetére


PistiSan
addikt

Windows alatt Transmission remote gui (Tetszik, hogy rögtön megadhatom melyik mappába töltse)
Mobilon ugyan ez, csak android klienssel!
Ha nagyon muszáj, akkor pedig a webuit használom!

(#974) drmotto válasza PistiSan (#973) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem pluszban a transdroid is fent van telefonon. Bár ez csak azért, mert az elején, amikor nem ment a távelérés, akkor ezzel is próbálkoztam. Playen nincs fent, apk-ból telepíthető.

(#975) BullZeye válasza PistiSan (#973) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja, csak én szeretem Utorrentet az RSS része messze felül múlja Transmission-t ezért nem raknám fel Transmission GUI-t, ha nem muszáj.

De közben megoldottam, rossz programot próbáltam FireFoxhoz, ez működik:
Add to Transmission 1.3

Szóval boldogság, csak Utorrent fut, de mégis le tudom tölteni torrenthez ami kell.

(#976) stickermajom válasza BullZeye (#972) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyéni RSS-t és watchdirt :)) Amúgy Transmission Remote GUI PC-n és telefonon is, ha nézni kell hogy áll a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#977) BullZeye válasza stickermajom (#976) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor már sikerült beállítani, hogy
Archer*720p*hun*sorozat
Menjen a !Sorozatok/Archer mappába

American*horror*story*720p*sorozat
Meg menjen a !Sorozatok/American Horror Story-ba?

(#978) stickermajom válasza BullZeye (#977) üzenetére


stickermajom
addikt

Áhh, dehogy.. Még az fw frissítést se csináltam meg :D

(#979) P84 válasza BullZeye (#941) üzenetére


P84
csendes tag

Szia! Egy hete kaptam meg egy 4TB-os változatot, nem igazán volt vele időm foglalkozni, most át akartam másolni a fotóimat (80GB) , direktbe rákötöttem a gépre és kíirta, hogy 14 nap alatt másolja át a mappát. Hogyan oldódott meg a lassulás?

[ Szerkesztve ]

(#980) BullZeye válasza P84 (#979) üzenetére


BullZeye
veterán

Újraindítottam végül. :)

Egy érdekes dolog, ma a laptopon próbáltam wifin keresztül másolni helyi hálózaton rá, és ilyen 60kb/s-el ment, pedig a net ment rendesen (speedtest 20/10mb-et vitte), szóval nem tudom mi miatt volt.

Végül meguntam 4-5 újraindítás után, és kábelre kötöttem, és megjavult, másolt rendesen (azóta is, csak 100mbites a laptop ethernete, és 875 gigát kell átmásolni :D)

A vicc, hogy egy sample fájlt félig átmásolt 60kb/s-el mikor megszakítottam volna befagyott Total Commander, és nem is tudtam törölni ezt a fájlt, csak WD appal. :)

Érdekes dolgok ezek, és ha nem történik a szemem láttára simán lehülyézem aki ezt állítja :D

(#981) Fr3eWar válasza BullZeye (#980) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Megvan a NAS tanulmányozgatom. Sebesség teszt alapján osx alól 20-25 MegaByte írás ~35 MegaByte olvasás így első körben. Sajna kábelen nem tudom tesztelni, de a wifi sebességemnek elégnek kell lennie, mert 550-800 megabit között mozog folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#982) P84 válasza BullZeye (#980) üzenetére


P84
csendes tag

Fura, újból kábelre tettem, újra indótottam és ott tartok.
Finder-rel lassú, win7 alatt sem remekel. Megópálom újból újra indótani. Más tipp?

(#983) BullZeye válasza stickermajom (#978) üzenetére


BullZeye
veterán

Most picit beleástam magam Flexget-be, de az a szörnyű, hogy rosszul sejtettem a működését, ezért is nem értettem mi olyan nehéz benne...

Flexget nem a letöltést adja Transmissionnek ahogy én hittem, hanem Flexget a Transmissiontől teljesen különállóan csak torrent fájlokat tölt le egy mappába RSSről, amit a Transmission figyel, és betölt időközönként letöltésre.
Így hiába rakom az Arrow 720p torrent fájlokat Arrow mappába, nem fogja onnan betölteni, vagy ha igen, akkor is csak simán downloads mappába tölti le :D és ez elszomorít.

Lényeg, amit találtam mint lehetőség (és ahogy olvasom az egyetlen), az egy Flexget script, lényegében a MÁR letöltött fájlokat fogja és szortírozza. Na most ezzel az az egy bajom van, hogy oké, hogy magát a fájlokat szépen átrakosgatja a megfelelő helyre, viszont mi van a rar fájlokkal? De Te ha jól emlékszem használsz valami kicsomagolós scriptet, szóval ez se lenne baj. Na meg ugye mi van ha épp seedel, azt hogy helyezi át, hisz használatban van?

Na mind1, időm most mint a tenger melóhelyen, szóval olvasgatok még, hátha, de nagyon nem hiszem, hogy lenne erre proper megoldás, amit sajnálok veszettül. :\

Viszont legalább annak örülök, hogy Transmission megy, és működik, boldogsággal tölt el, hogy mobilnettel telóról tudok letölteni, ha villamoson eszembe jut valami nézni való, és mire hazaérek már bent van XBMC-ben, és csak nyomnom kell egy PLAY-t :D

(#984) BullZeye válasza BullZeye (#983) üzenetére


BullZeye
veterán

Amúgy azon gondolkodom, hogy van ugye NZBget, SABnzbd, amik mindkettő végül is a hírforrásokra valóak. És egy esetleges Sick Beard-d vagy CouchPotato-val kiegészítve akár még meg is lehetne oldani a sorozat letöltést mindenféle mappába.

Vagy ezek megint csak olyanok mint a Flexget, hogy letölti a torrent fájlt magát, és adja át Transmissionnek? De nem, ahogy olvasom ez maga a letöltő.

(#985) PistiSan válasza BullZeye (#983) üzenetére


PistiSan
addikt

Transmission tud olyat a remote gui, használta mellett, hogy adott mappába tölti le rögtön a tartalmat. Na most ha ilyet lehet csinálni grafikus felület mellett, akkor úgy gondolom, hogy karakteres felületen is biztosan meg lehet ezt az opciót adni neki, már csak az a kérdés, hogy honnan tudja majd a transmission, hogy melyik fájlt hová pakolja be.
Erre neked kell majd rájönnöd, mert nekem ötletem van ugyan, de időm nem igazán.

Szerintem haladj sorban, én első körben azt nézném meg, hogy ami bekerül a letöltés mappába, azt hogyan oldjam meg, hogy ne az alap mappába kerüljön.

(#986) stickermajom válasza BullZeye (#983) üzenetére


stickermajom
addikt

[link]

Én ez alapján csináltam meg az automatikus kicsomagolást. Ha valahogy össze lehetne hozni az általad linkelt flexget szkripttel (mondjuk, hogy az unrar lefutása után hívjon meg egy .sh-t, mint ahogy a Transmission teszi letöltés után), akkor lehetne szortírozni a már kicsomagolt fájlokat.

Mától üdülök egy kicsit, szóval majd nézegetem, hogy mit lehetne csinálni vele. (Bár sorozatokat nézni és játszanom is KELL. :D )

Illetve nem feltétlenül kell letöltetni torrentet a FlexGet-tel, elvileg lehet vezérelni is vele.

[ Szerkesztve ]

(#987) BullZeye válasza PistiSan (#985) üzenetére


BullZeye
veterán

Transmission 1 dolgot tud, vagyis kettőt, megadod hogy mely mappába töltsön le MINDENT, és másodlagosan melyik mappába helyezzen át letöltés után MINDENT. Sajnos sehol nem találtam még hasonlót sem, szóval nem vagyok benne biztos, hogy így önmagában megoldható lenne.

Vagyis megoldható, csak ahhoz kell a script amit linkeltem, ami regexp kereséssel azonosítja ami kell és esetleg átnevezi.

Sajnos SABnzbd és NZBget egy fizetős dolog, kell hozzá usenet server, ami 3k~ körüli havidíjjal rendelkezik, na most ha ingyen is meglehet oldani, akkor inkább maradnék az ingyenes megoldásnál. :)

szerk.:
Na most olvasom, hogy My Book Live-ra lehet rakni Deluge-ot, szóval nem kizárt, hogy My Cloud is megeszi (szinte biztos). Szóval most jön a keresés, hogy azon megoldható E az RSS. :)

[ Szerkesztve ]

(#988) BullZeye válasza BullZeye (#987) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát, ha minden kötél szakad, akkor Transmissiontől könnyes búcsút veszek, és szólok Nfodiz-nek csináljon egy szép kerek leírást Deluge-hoz My Cloudon.

Egész egyszerűen, mert ott van egy ilyen szép parancs, hogy movedone FlexGethez (ja igen, Deluge is FlexGet-et használ RSShez):

series:
settings:
720p:
quality: 720p hdtv|webdl
set:
path: /media/diska/incomplete/
movedone: "/media/diska/TV/{{series_name}}/"
label: 720p

(#989) Mentiii válasza BullZeye (#988) üzenetére


Mentiii
tag

Támogatom az ötletet :)

(#990) bravedwarf válasza BullZeye (#988) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Ha az asztali Transmission Remote GUI-ban húzol be torrent file-t, akkor bárhová tudod tölteni, kézzel átírod az útvonalat és kész....vagy félreértettelek?

(#991) BullZeye válasza bravedwarf (#990) üzenetére


BullZeye
veterán

Félre. :)

(#992) bravedwarf válasza BullZeye (#991) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Vágom mobilnet mobilapp, azzal tényleg nem megy.....

(#993) BullZeye


BullZeye
veterán

Transmission-höz cron-t használ valaki? Ha 0-ra állítom a 22-5 sebességet, akkor sem megy sleepbe My Cloud az éjjel. Mit kell Putty-ba írni, hogy automatikusan álljon le a service meg induljon?

Azért elkezdem netet bújni, hátha rálelek.

(#994) Celtis válasza BullZeye (#993) üzenetére


Celtis
veterán

Azért nem megy sleepbe, mert a 22-05 intervallumot nem tudja értelmezni a transmission. Már leírtam egyszer.

A megoldás, hogy a default sebességet kell nullára venni (elég az upload-ot) és 05-22 intervallumot kell beállítani alternatív sebességnek, ahol pedig engedni kell a feltöltést.
A letöltést nem érdemes korlátozni, mert ha épp valamit le akarsz szedni, az hadd jöjjön.

Így el fog menni sleepbe. Mondjuk nekem pár óránként felkel valamiért, amit még ki kell nyomoznom.

(#995) BullZeye válasza Celtis (#994) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, kíváncsi vagyok így jó lesz e :D egyel kevesebb dolog amivel foglalkozni kell.

(#996) stickermajom válasza BullZeye (#993) üzenetére


stickermajom
addikt

* 5 * * * * /etc/init.d/transmission-daemon start
* 22 * * * * /etc/init.d/transmission-daemon stop

Én valahogy így tudnám elképzelni amit beírsz crontabba.

[ Szerkesztve ]

(#997) krealon válasza stickermajom (#996) üzenetére


krealon
veterán

Csak a pontositas miatt:
#Mi Ho Da Mo Wd command
0 5 * * * /etc/init.d/transmission-daemon start
0 22 * * * /etc/init.d/transmission-daemon stop

(#998) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#981) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Sajna jobb nem lett. Ez volt a legjobb eredmény üresen.
Másnap délután hazamentem próba 15 MB írás / 5 MB olvasás. HD film meg-meg állt ha azon keresztül néztem, újraindítás után ugyanígy. Másik kábellal is próbáltam.
Behoztam a ma a céghez hogy nem-e én vagyok a nagyonbéna. Meg hoztam magammal a routerem is.

Wifin csatlakoztam a MacBookkal, meg kábelen bedutam a nast és az asztali irodai pc-m saját router, internet hozzáférés nélkül csak helyi adatátvitelt mérve.

MacBook (OSX-WIFI) - Nas (Kábel) 15-20 MB írás / 0-15 MB olvasás
PC (Win 7-Kábel) - Nas (Kábel) 40-50 MB írás / 30 MB olvasás
MacBook (OSX-WIFI) - PC (Win 7-Kábel) 50-80 MB írás / 50-70 MB olvasás

Ezek az értékek 4-10 gigás lemezkép / hd videó file-okkal történt műveletek.

Vissza is vittem és elálltam a vásárlástól.
Sajna ez nem jött be nekem.
Vissza kell térnem a Synology-hoz, az meg zsebbenyúlósabb.
De azzal már van pozitív tapasztalatom OSX alatt is.

(#999) dish17


dish17
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ilyen NAS-t, most állítgatom, próbálgatom, ezért már nagyjából végigolvastam a témát az elejétől (800 körül tartok:D) hogy ne kérdezgessem meg feleslegesen sokadszorra amit nem muszáj:) de most lenne egy sürgős, amit eddig nem láttam sehol

ISO-ban lévő BD filmet letudok róla játszani valahogyan? Esetleg serviio segítségével? Egy LA660-as LG Tv-vel szeretném. Meg ugye a servvioban is fel van csatolva fájlmegosztással a nas tartalma a laptopon. Remélem jól fogalmaztam meg a dolgot:)

[ Szerkesztve ]

(#1000) BullZeye válasza dish17 (#999) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem. Külön hardver kell hozzá, ISO-t alig alig játszik le valami még HTPCn is( XBMC is megfekszik, vagy hibásan játssza le nálam, külön kell mountolni, és külön szoftverrel lejátszani -.-)

Szóval én hamar leszoktam róla, mert csak a baj van vele :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.