Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Alex91 válasza Zjunior (#1649) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, mennyit mertel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1652) Zjunior válasza Alex91 (#1651) üzenetére


Zjunior
veterán

28-30mb...
Pistisan:
Nem, olvass utána, ha nekem nem hiszed.

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1653) Alex91 válasza Zjunior (#1652) üzenetére


Alex91
félisten

Te merted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1654) Asztee


Asztee
aktív tag

Ugye itt valami nem kóser !?

Mi lehet a probléma ??? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1655) itg válasza PistiSan (#1646) üzenetére


itg
tag

"Jól látom a leírásban, hogy az egész apt-get telepítést kivették a nasból? Mert ha így van az rohadt szemétség!"

Milyen leírásban szerepel ez?

(#1656) PistiSan válasza itg (#1655) üzenetére


PistiSan
addikt

1639 ben linkelt leírás.

"As you would have known, the normal apt-get install no longer works with the latest WD v4 firmware."

(#1657) itg válasza PistiSan (#1656) üzenetére


itg
tag

Ahham, köszi!

Ezek szerint a legegyszerűbb módját választották a külső programok telepítésének megakadályozására.
Sebaj, dpkg akkor is van rajta, max. kicsit tovább fog tartani, ameddig a függőségeket összerántjuk.

(#1658) ToxLee


ToxLee
őstag

Valahogy át lehet állítani azt, hogy defaultba az FTP ne a 21es portot használja? Mert az Asus RT-AC68U típusú routeremnek van egy saját FTP szolgáltatása ami ugyanezt a portot használja és így nem tudom megoldani a port forwardinget.

(#1659) PistiSan válasza ToxLee (#1658) üzenetére


PistiSan
addikt

A routeren allitsd be pl 8021es portot a nas 21 es portjara iranyitsa. Kivulrol 8021 en ered el.

(#1660) stickermajom


stickermajom
addikt

Processing triggers for libc-bin ...
/usr/bin/dpkg: relocation error: /lib/arm-linux-gnueabihf/libc.so.6: symbol _dl_ find_dso_for_object, version GLIBC_PRIVATE not defined in file ld-linux-armhf.so .3 with link time reference
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (127)

MiniDLNA install közben.. Valakinek valami ötlet? Régi fw-ről van szó, szóval apt-gettel lett felrakva.

(#1661) Mentiii


Mentiii
tag

Az utóbbi időben egyre idegesítőbb hibába ütközöm és még nem találtam rá gyógyszert :(
Elkezdek nézni egy epizódot vagy filmet és egy idő után nem érem el a Cloudot. Ilyenkor kell várnom kb 10 percet mire a Windows vagy bármi más újra megtalálja. Így arra kényszerülök, hogy először másoljam át a Cloudról a nézendő dolgot....de ez így nem jó.

Ezt a hibát egyaránt generálja Wifi-n (300 Mbps) vagy LAN kapcsolattal (1 Gbps).

A kábelok is CAT5e-sek, a router is gigabites (54 MB/s-el másolgatok átlagban) csak ez filmnézés probléma okoz agybajt....

Valakinek valami hasonló tapasztalata és megoldása?

(#1662) Kroni1 válasza Mentiii (#1661) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem nincs és remélem nem is lesz.. Milyen FW van fent? Transmission megy?! Nekem nem ezzel, hanem egy korábbi gyengébb cuccal volt olyan problémám, hogy ha a TM túl sok kapcsolodási szám volt engedélyezve akkor ugyanígy filmek közben meghalt a rendszer mint neked.

Ezért most is le van véve igy:
max peers per torrent: 20
max overall peers: 50

Ha nincs TM -ed akkor nem tod mi lehet a gond, nálam megy a filmezés a 100MB-es LAN-on tökéletesen.

(#1663) PistiSan válasza Mentiii (#1661) üzenetére


PistiSan
addikt

Próbáld meg ez alapján az első pontot!
[link]

(#1664) Mentiii válasza PistiSan (#1663) üzenetére


Mentiii
tag

... és Kroni1 !

Köszönöm a gyors választ!

Mind a kettő megoldást alkalmaztam, most jön egy kis próbaüzem.
Hamarosan jelzek, hogy hogyan alakult a dolog. :R

(#1665) Mentiii válasza Mentiii (#1664) üzenetére


Mentiii
tag

Még mindig produkálja a hibát. Lehetséges hogy a sok Seedelő torrent kavar be neki?

(#1666) PistiSan válasza Mentiii (#1665) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezt nagyon könnyen ki tudod próbálni, leállítasz mindent, és ha nem produkálja a hibát akkor IGEN, az volt gond.

(#1667) Mentiii válasza PistiSan (#1666) üzenetére


Mentiii
tag

Igen. Ez egy elég meggondolatlan üzenet volt részemről, bocsánat :W

(#1668) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi !
Köszi a sok választ az előző kérdésemre. (#1654) :DD Szóval most meg az van,hogy csináltam egy újraindítást és vagy fél óráig villogtatta nekem a fehéret. :Y Kissé be voltam pánikolva, de utána egyszer csak elindult. :D Azután csináltam egy gyors tesztet,azt simán vette és utána kikapcsoltam a DLNA-t és csináltam úgy egy NAS performance test-et és így már jobb volt az eredmény. Írás 25 MB/s körül, olvasás meg 63 MB/s. ( bár láttam itt a fórumon ennél is jobb eredményeket.)
Bekapcsolt DLNA-val miért olyan lassú ? Persze írják itt sokan,hogy azt ki kell kapcsolni, de akkor hogy látja a TV-m (mert nem látja :( ) !? Please Help !!! :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1669) PistiSan válasza Asztee (#1668) üzenetére


PistiSan
addikt

Próbáltad már valós másolással is, vagy csak ezzel a nas tesztelő programmal?

Nekem a tesztleő program szintén elég rossz eredményt hozott, viszont amikor fájlokat másoltam oda és vissza, végig tartottra az 55-60MB/s-es tempót!

Nas teszt program
Valós másolás

(#1670) Asztee válasza PistiSan (#1669) üzenetére


Asztee
aktív tag

Persze, hogy igen. Igazából pont azért kezdtem el tesztelni. Egy film letöltése hamarabb megvolt, mint utána a másolás gépről a MyCloudra. :(( (ez még pc-s torrentezés :B )

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1671) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv. a fórumtársaknak!

Szemezgetek egy ilyen NAS-al, egy ügyvédi irodába kellene, főleg a távoli felhős eléréshez. OneDrive Business-re akartak ráállni, azonban mivel rengeteg kis fájlt tartalmazó mappáik vannak, a korlátozások miatt nem tudják használni. Szóval a kérdésem a következő: az olyan mappáknak az elérésével sem lenne gond ezzel az eszközzel távolról (nem helyi hálózatról), amiben nagy a mappamélység (értsd max. 8-9), illetve egy mappa akár ~50 000 fájlt is tartalmaz (OneDrive Business-el ez volt a gond, ott 20 000 a felső határ)? Meg tulajdonképpen milyen korlátozásai vannak (fájlnév méret, invalid karakterek, ilyenekre gondolok)?

sweetlou6.wordpress.com

(#1672) gonorrea


gonorrea
senior tag

Sziasztok!

Nekem is egy (vagy több) kérdésem lenne: ezt az eszközt szeretném rákötni otthoni hálózatra:
a tv-m egy samu d5000. Sajnos a tv-nek csak 10/100 a lan csatija, így a számítógépről lanon lejátszott 1080p ill 720p filmek is akadozgatnak!

Lenne egy tp link wdr3600 router, erre kötném lanon a wd-t, a tv-hez viszont usb-vel csatlakoztatnám, igy a tv mint külső meghajtót látná (pl mint egy pendrive-ot)szerintetek ez működne?

Illetve milyen minőségű lan kábelt ajánlatok hozzá (cat5-6)?
Előre is köszönöm, üdv, Tamás

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1673) Alex91 válasza gonorrea (#1672) üzenetére


Alex91
félisten

Lenne egy tp link wdr3600 router, erre kötném lanon a wd-t, a tv-hez viszont usb-vel csatlakoztatnám, igy a tv mint külső meghajtót látná (pl mint egy pendrive-ot)szerintetek ez működne?

Nem.

A 100-as LAN-on is siman mennie kellene a lejatszasnak, tehat a tv a szuk keresztmetszet. Venni kell egy medialejatszot hozza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1674) Alex91 válasza Sweet Lou 6 (#1671) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem otthonra kell, akkor egy Synology vagy Qnap NAS-t erdemes venni. Dragabb, de jobb is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1675) gonorrea válasza Alex91 (#1673) üzenetére


gonorrea
senior tag

Ezt azért nem értem, mert külső vinyóról ugyanezek a filmek simán mennek (a data ch94 500 gb)! Mikor azt használtam nem volt lagg a filmeknél, a 30 GB-t is simán vitte!

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1676) Alex91 válasza gonorrea (#1675) üzenetére


Alex91
félisten

Ettol fuggetlenul meg lehet, hogy halon keresztul megse megy a tv-nek. Esetleg kabel csere?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1677) gonorrea válasza Alex91 (#1676) üzenetére


gonorrea
senior tag

az lehet hogy fos a kábelem (egy elég régi utp, nem is tudom honnét szereztem :) ), de amit először írtam az menne, hogy a tv külső meghajtóként lássa?

Hálózatban lenne a pc-routerj-wd, a tv pedig csak a wd-vel lenne összekötve usb-n! így nem kellene mindig menni a gépnek ha filmet akarok nézni, illetve elérném a dolgaimat máshonnét is

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1678) Alex91 válasza gonorrea (#1677) üzenetére


Alex91
félisten

Mar irtam, hogy NEM.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1679) flegga92 válasza gonorrea (#1675) üzenetére


flegga92
senior tag

Az én Tvmen is 10/100 as lan van gagyi routerrel és eddig még tudtam kiakasztani. Kábelek viszont jó minőségűek.

(#1680) gonorrea válasza Alex91 (#1678) üzenetére


gonorrea
senior tag

Értem, bocsánat

Milyen kábelt haszánjak (max 10 méter a tv és router között)?

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1681) Alex91 válasza gonorrea (#1680) üzenetére


Alex91
félisten

Jo minosegut :)! Cat5e, cat6.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1682) Kroni1 válasza gonorrea (#1680) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem egy RPi-re van kötve a MyCloudom Hálón, méghozzá 10/100ason mert a Pi csak ennyit tud, erről mennek a filmjeim HDMI-n a TV felé, és simán megy a 10-15GB-os FullHD 3D mkv is.. Szóval elvileg birnia kellene..

(#1683) Asztee


Asztee
aktív tag

Ez : "apt-get install mc" működik az új FW-vel is !? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1684) Kroni1 válasza Asztee (#1683) üzenetére


Kroni1
veterán

:(

(#1685) Asztee válasza Kroni1 (#1684) üzenetére


Asztee
aktív tag

:O De a TM-et pedig fel lehet rakni az újra is, nem ? Az MC-t meg nem ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1686) Kroni1 válasza Asztee (#1685) üzenetére


Kroni1
veterán

A TM-et is máshogy kell már felrakni, az apt get le lett tiltva az uj FW-ben sajna..

(#1687) Asztee válasza Kroni1 (#1686) üzenetére


Asztee
aktív tag

Értem. :(( Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1688) PistiSan válasza Kroni1 (#1641) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló!
Bocsi ha írtad, de sikerült ez alalpján fel raknod a torrent klienst?
Ha igen, akkor ki rakom a doksiba, hogy az új fw-vel ezt használják.

Amúgy elég gáz, hogy pár hónapja még azért szavaztunk hogy a torrent kliens alapból legyen a nas rendszerének a része, most meg kaptunk egy teljes tiltást a telepítésekre.
Jó, peresze meg lehet így is oldani, de sokkal több erőfeszítés és munka mint a régi módszer, én még most nem frissítettem az fw-t, majd ha vissza kapjuk az apt-get-et. (Vagy lesz rá custom fw)

(#1689) PistiSan válasza Sweet Lou 6 (#1671) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!

Távoli elérést nem használom, erről nem tudok nyilatkozni.

Viszont van egy pár dolog amit a kedvedért kipróbáltam!
11 mappa mélységig pakoltam a mappákat, elég hosszú nevet meg lehet adni neki, fájl névben szerintem akármilyen karakter használható.
Az 50000 fájl egy mappában azért nem semmi, ötletem sincs miért kell egy mappába annyi fájl, na de mindegy, kipróbáltam 60000 fájllal, gond nélkül működik, biztos tud tovább is menni, de gondoltam ennyi elég lesz.

Mellékelt képen láthatod ezeket egyben: link- kép

(#1690) Kroni1 válasza PistiSan (#1688) üzenetére


Kroni1
veterán

Én sem telepítettem fel az új FW-t pont emiatt, a felirat nekem nem lényeg, nem használok dlna-t, úgyhogy sok értelme nem lett volna a frissitésnek, a mostanival is tökéletesen műxik minden.. A teljesítménynövekedés amit igér az update meg szerintem elhanyagolható, igy is elég gyors a cloud.

(#1691) Sweet Lou 6 válasza PistiSan (#1689) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm szépen a tesztet! :R

sweetlou6.wordpress.com

(#1692) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi !

/etc/init.d/wdmcserverd stop - ez ugye a winyó scenelését hivatott leállítani ? Szóval miután ezt a parancsot kiadom a DLNA még működik tovább csak ha pl. mások rá új filmeket akkor azt nem fogja látni a TV-m !? :F
...és van az a másik hasonló utasítás, az meg valami képekkel kapcsolatos folyamatot állít le. Az mi egyáltalán ?
Más : Ez alapján felraktam a TM-et a gépre és még működik is. :C DE !
...azért lenne néhány kérdésem itt a debian gurukhoz. :D
- Próbának leszedtem vele egy friss filmet (Need for Speed) és visszafelé nem megy az anyag. Ennek pl. mi lehet az oka ? Nem kell senkinek vagy inkább valami beállítási problem ?
- A telepítés csinált nekem a Public megosztásomba (?) egy Transmission nevű mappát és abba pedig (3 másik mellet) egy Downloads mappát. Értelem szerűen ebbe tölt. Ezzel még nincs is semmi bajom,de az elkészült torrenteket szeretném áthelyezni az én Public/Torrentmegosztás mappámba csakhogy a WebUI-ban a Public/Transmission/Downloads mappa így néz ki : root/Dowloads. :F Szóval Transmission=Root, de akkor ennél feljeb már hogy megyek ? :Y

ui.:közben letöltődött a N.F.S és a leállított folyamat ellenére látja a TV-m. :F Akkor hogy is van ez ?

Köszönöm. :R

Ja és még valami... Arra van valami mód hogy az eddigi uTorrent által letöltött és még működő torrenteket ebbe valahogy egyszerűen átrakjam. (azok is ide kerültek át a letöltés után).

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1693) Asztee válasza Asztee (#1692) üzenetére


Asztee
aktív tag

- Próbának leszedtem vele egy friss filmet (Need for Speed) és visszafelé nem megy az anyag. Ennek pl. mi lehet az oka ? Nem kell senkinek vagy inkább valami beállítási problem ?

Közben észre vettem,hogy a TM network menüjében a Peer listening port: 51413 alatt az van,hogy port is close,de a router beállításával ez sikerült open-re változtatnom. :C De a feltöltés még ettől sem indult meg. :F

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1694) PistiSan válasza Asztee (#1693) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez bizony router beállítási hiba lesz! Vagy egyszerűen a szolgáltatód blokkolj az adott tartalmakat.
A letöltés helyét meg add meg a config fájlban, akkor nem kell ide oda rakosgatnod a fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Asztee válasza PistiSan (#1694) üzenetére


Asztee
aktív tag

De ugye a TM webUI-ja azt írja,hogy port : open. A szolgáltatómmal meg nem hiszem,hogy gond lenne,mert a PC-n uTorrenttel megy a a töltés fel is, le is.
A config fájlban ez van : "download-dir": "/root/Downloads",de ez nálam a Public/Transmission/Downloads-t jelenti (A TV meg a PC így látja.),de nekem a Public/Filmek kellene. Akkor mit írjak a config fájlba ? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1696) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Rendelkezem egy WD Cloud 3 TB-os NAS-al. Minden simán ment eddig, TM, film és zenék közvetlen lejátszása WD TV LIVE Streaming media lejátszóval, stb.

Most vettem egy Samsung HT-E6750W típusú házimozit. A probléma az, hogy tökéletesen látja a NAS-t, a rajta lévő filmeket is, a borítót és adatokat is megjeleníti, viszont amikor megpróbálok lejátszani egy bármilyen MKV formátumú filmet, az alábbit írja ki: "A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva.".

Ha avi-t próbálok lejátszani, vagy zenét, az hibátlanul átmegy rajta. Ez ügyebár Allshare néven fut a Samsung lejátszón.

Ha felteszem a PC-re az Allshare programot, akkor tudom tökéletesen streamelni ugyanezt az mkv-t a lejátszóra, vagy megtudom nyitni a programmal megosztott videót a lejátszóval a gépről elérve, illetve USB meghajtóról is simán viszi ezt a fájlt.

Van bármi ötletetek, mit tudnék beállítani a NAS-on, hogy működésre bírjam a Samsung házimozimmal? Lehet, hogy a gyári Twonky DLNA-t kéne csak lecserélni? A házimozira letölthető a PLEX stream progi, amivel ilyen para nincs, de ha jól sejtem, WD-re nem lehet PLEX-et rakni?!

Köszönöm előre is a segítségetek!

(#1697) kokosmith válasza kokosmith (#1696) üzenetére


kokosmith
tag

Megpróbáltam telepíteni a leírtak szerint a miniDLNA-t, de az alábbi hibát kaptam:

Unpacking replacement libtirpc1:armhf ...
Preparing to replace libc6:armhf 2.17-97 (using .../libc6_2.19-9_armhf.deb) ...
Checking for services that may need to be restarted...
Checking init scripts...
Unpacking replacement libc6:armhf ...
Processing triggers for man-db ...
Errors were encountered while processing:
/var/cache/apt/archives/nfs-kernel-server_1%3a1.2.8-9_armhf.deb
/var/cache/apt/archives/nfs-common_1%3a1.2.8-9_armhf.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Megpróbáltam leállítani:

WDMyCloud:~# sudo service minidlna stop
minidlna: unrecognized service

Majd újra telepíteni:

WDMyCloud:~# apt-get install minidlna
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies:
libc-bin : Depends: libc6 (< 2.18) but 2.19-9 is to be installed
libtirpc1 : Breaks: nfs-common (< 1:1.2.8-7) but 1:1.2.6-3 is to be installed
Breaks: nfs-kernel-server (< 1:1.2.8-7) but 1:1.2.6-3 is to be inst alled
minidlna : Depends: libavformat55 (>= 6:10~beta1~) but it is not going to be in stalled
Depends: libavutil53 (>= 6:10~beta1~) but it is not going to be inst alled
Depends: libflac8 (>= 1.3.0) but 1.2.1-6+b1 is to be installed
Depends: libid3tag0 (>= 0.15.1b) but it is not going to be installed
Depends: libvorbis0a (>= 1.1.2) but it is not going to be installed
E: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a s olution).

Ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1698) PistiSan válasza kokosmith (#1696) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha usb-ről lejátsza a fájlt, akkor biztos a média megosztással lesz a baj, ha úgy sem játsza le akkor egyszerűen nem támogatja a lejátszód a formátumot.
Ha rá keresel (jobb oldalt fent) a PLEX-re akkor láthatod hogy van aki felrakta, bár most az új fw-vel kapcsolatban nem tudom hogy fel lehet e rakni.

(#1699) kokosmith válasza PistiSan (#1698) üzenetére


kokosmith
tag

Mint írtam, USB-ről és PC-ről Allshare progival is lejátsza, szóval ez valami media stream para lehet a Samsung és a WD NAS között. De most meg elakadtam a MiniDLNA telepítéssel :(

(#1700) Asztee


Asztee
aktív tag

A TM-től olyan hibaüzenetet kaptam,hogy No space left on device. Ez meg hogy a francban lehetséges ? :Y Van még több mint 1 TB üres helyem. Miért miért miért ????? :F :F :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.