Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) stickermajom válasza drmotto (#200) üzenetére


stickermajom
addikt

KJF-en van a hallgatóknak is, WD Store-ban azt regisztráltattam be. Esetleg ott ismerős?

[ Szerkesztve ]

(#202) drmotto válasza stickermajom (#201) üzenetére


drmotto
őstag

Nincs, de talán a ZSKF-esnek van. Rajta vagyok az ügyön. De ha nem jön össze, akkor marad a 2TB, még mindig jobb, mint az itthoni ár.

(#203) Angelo69


Angelo69
senior tag

A témától kicsit eltérve szeretnék segítséget kérni.

A WD My Book milyen merevlemezt rejt?
A korábbi verzió black winyót, de erről nem találtam semmit.
illetve azt írtátok, hogy
Illetve ventillátor van benne, mert a hangtalanság lenne a legfontosabb.

Nem találtam sehol rá a választ, pedig mar 2 napja keresem a neten... :B

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#204) stickermajom válasza BullZeye (#194) üzenetére


stickermajom
addikt

(#205) FrezeR válasza BullZeye (#188) üzenetére


FrezeR
senior tag

Most ez a legújabb firmware? v03.01.03-127

Amúgy én is bekapcsoltam és másoltam fel pár videót meg képet és figyelek :) most a fenti firmware van fent de, akkor most egy ideig nem merem újraindítani :DDD

Nekem ez az első ilyen szerkezetem szóval tök süket vagyok a témához. Úgy hogy ha lesz valami butabiztos megoldás torrentezés és egyéb dolgok beállítására annak fogok örülni :)

Nem irigyellek amin keresztül mentél abból egy is elég lett volna...

Láttam a tv-s topikban, hogy 6640-es tv-t vettél vagy tervezel venni. Én egy hete jutottam hozzá ilyenhez az ajándék hangfallal együtt. Igaz nekem 46-os.

(#206) stickermajom válasza FrezeR (#205) üzenetére


stickermajom
addikt

v03.01.04-139 -> ez a legújabb, én ezt használom és semmilyen probléma nem volt még, pedig volt újraindítás is. BullZeye egy kicsit nagy pánikot keltett itt a topicban, ahogy látom :DDD Ennyire nem kell aggódni, mert mint te is láthatod piszkálva lett, többszöri resettel konzisztencia ellenőrzés közben stb.

Torrent beállításához milyen butabiztos beállításra gondolsz? Szinte biztos, hogy nem lesz GUI-ból szépen feltelepíthető változat, úgyhogy érdemes egy kicsit megbarátkozni az SSH-val, mint olyannal, illetve putty-ot szedni. Semmi különös amúgy, sok helyen pontról pontra leírják, hogy mit csinálj, itt meg segítünk, ha elakadsz.

FW verzió nézés közben ezt találtam. Ez mi a fene lehet?
[/L]

[ Szerkesztve ]

(#207) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

bme fenn a listán, és minden bme hallgatónak van egyetemi emailcíme. Max nem tud róla :D

...csak én vagyok helikopter?

(#208) BullZeye válasza FrezeR (#205) üzenetére


BullZeye
veterán

Van újabb, ami állítólag NÉHÁNY embernél kihozza a hibát. Kapcsold ki auto frissítést, és nem lesz baj, én szeretek veszélyesen élni, és stresszben, szóval hagytam (elfelejtettem kikapcsolni és hajnali 3kor jött az email, hogy újraindult, reggel szted milyen stresszben ébredtem? (led ki van kapcsolva nekem)

Nekem is első szerkezet, sőt linuxot max ubuntut láttam/használtam, ettől függetlenül percek alatt fent volt tartalmas guide nélkül is a Transmission, szóval ne aggódj, azóta pedig linkeltem egyet ahol szóról szóra kell követni és csak ctrl+C, jobb gomb putty-ba 5-6x.

És jah, 50F6640-et vettem végül 289 ezerért hangfallal, mert Cetelem kártya csak 180ks limites volt, de az áruház igazgató, és nagyon rendes cetelemes lányoknak köszönhetően méltányosságból kaptam 20% helyett 15% árengedményt (éjszakai vásárlás, meg 5%(17k) jófejségből), meg persze az ajándék hangprojektort, de mivel más is ilyen szemfüles volt, ezért hamar elkapkodták a készletet már hétvégén a samsung akcióban, és csak november 25-e után érkezik a boltba.

(#209) BullZeye válasza stickermajom (#206) üzenetére


BullZeye
veterán

Otthon mountolva van a Fő mappa, amiben sorozatok filmek vannak, total commanderből simán megnyitom őket, és le is játssza őket instant.

Viszont ha wd2go.com oldalon mountolom, akkor letölti a filmet, és csak azután játssza le, erre van tipped? Jó lenne streamelni potplayer-be, de VLC-t és media player classicot is kipróbáltam. Androidon appal simán tudok nézni 720p sorozatokat is 4-5 másodpercen belül.

(#210) stickermajom válasza BullZeye (#209) üzenetére


stickermajom
addikt

Twonky-t nem lehet kiengedni netre? Valami random portot átirányítanál 9000-re és egy twonky klienssel mehetne a stream.

(#211) BullZeye válasza stickermajom (#210) üzenetére


BullZeye
veterán

ömm, milyen twonky klienst ajánlasz? vagy keressek neten? :D

(#212) Zjunior


Zjunior
veterán

Ilyet akarok venni.

Fő kérdések!
Feliratos filmek mennek-e?
Torrentezni tudok-e?
:R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#213) FrezeR válasza stickermajom (#206) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nem tudom nekem ezt a firmwaret nem ajánlotta fel frissítésre az eszközöm. A butabiztos dolgot úgy értettem, hogy nem volt még ilyen cuccom előtte és linuxban s trásaiban sem vagyok otthon. Pl szégyen nem szégyen nem tudom mi a plutty :B utánanézhettem volna de nem akarok kamuzni :) Ezárt írtam, hogy szájbarágós leírás ha lesz az nekem nagy segítség.

Ha letöltöm a firmwaret a hivatalos oldalról és fájlból teszem fel az is jó?

BullZeye Igen elhiszem, hogy para volt a dolog a kis lámpa most hoz elég izgalmat az életedbe :)
Én is ismerkedem még a cuccal és tesztelem azt amit magamtól ki tudok találni mi micsoda. A lényeg, hogy az adataimat biztonságba tudjam rajta és menjen a torrent szépen.

Nagyon jó áron van így a tv-d és elégedett leszel vele ebben biztos vagyok. A hangfal is elég jó bár kinek milyen igénye van, de nekem megfelel :) Főleg így ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#214) Zjunior válasza FrezeR (#213) üzenetére


Zjunior
veterán

Torrentet nehéz beállítani? :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#215) FrezeR válasza Zjunior (#214) üzenetére


FrezeR
senior tag

Még ott nem járok de kérdezd a srácokat fentebb ők már profik :)

(#216) stickermajom válasza BullZeye (#211) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt nem tudom milyen kliensek vannak, sosem próbáltam még ilyesmit, csak egy elméleti ötlet volt :D

(#214) Zjunior: nem egy next-next-next-ok jellegű telepítés, de van pontról pontra leírás, hogy milyen parancsokat kell bemásolni, szóval nagy gondot valószínűleg nem fog okozni.

[ Szerkesztve ]

(#217) Zjunior válasza stickermajom (#216) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor meg is rendelem!
Remélem érdemes :U
Feliratok?

Albumozni lehet? :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#218) stickermajom válasza Zjunior (#217) üzenetére


stickermajom
addikt

Külső feliratok csak hálózati megosztásként, belső feliratok mindenhogy mennek. Mi az az "albumozni"? :D Itunes szerverre gondolsz?

(#219) Zjunior válasza stickermajom (#218) üzenetére


Zjunior
veterán

NEm, hogy külön a filmeket, nevenként stb...:) :R

Soha nem volt NAs-om bocsi a hülye kérdésekért...
A NAS-t össze kellesz kötni a Router-ral kábelen, vagy wifin fog kapcsolódni?
elhelyezés szempontjából kérdezem! :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#220) stickermajom válasza Zjunior (#219) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem WDTV-n van album mód, de ott gyakorlatilag csak mappákra szedi és a mappa név lesz a neve.

Célszerűbb kábellel összekötni (adnak egy elég jó minőségűt hozzá, ami kb 100-120 centi) a sebesség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#221) Zjunior válasza stickermajom (#220) üzenetére


Zjunior
veterán

Utolsó kérdés! :DD
Hol a legolcsóbb?
Eddig iPon a nyerő 43k a 2TB... :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#222) stickermajom válasza Zjunior (#221) üzenetére


stickermajom
addikt

WD Edu store-ban. ~43k a 3TB :D

(#223) Zjunior válasza stickermajom (#222) üzenetére


Zjunior
veterán

HOL? :Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#224) stickermajom válasza Zjunior (#223) üzenetére


stickermajom
addikt

Katt.

Egyetemi email cím kell hozzá, a garancia viszont külföldre szól, ezért necces.

Tényleg kéne egy összefoglaló a témának :))

[ Szerkesztve ]

(#225) Zjunior válasza stickermajom (#224) üzenetére


Zjunior
veterán

Nics email címem...:(
Garancia miatt marad az iPon.
Van 1TB külső szóval akkor így 3TB! :C

Köszi a segítséget! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#226) Szaszabond válasza BullZeye (#208) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia és hol vetted a TV-t ennyiért?
Szerk:Közben meglett: MM

[ Szerkesztve ]

(#227) FrezeR


FrezeR
senior tag

No srácok eljutottam a puttyal a bejelentkezésig itt van az ablak előttem ezt látom.

Linux WDMyCloud 3.2.26 #1 SMP Thu Aug 22 15:05:37 PDT 2013 armv7l

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
WDMyCloud:~#

Mit kell innentől kezdve csinálni? :) milyen dolgokat kell élesíteni amire szükségem van? Torrentezéshez meg úgy általában. Ti mit telepítettetek fel?

(#228) stickermajom válasza FrezeR (#227) üzenetére


stickermajom
addikt

echo deb http://ftp.us.debian.org/debian/ sid main >> /etc/apt/sources.list
aztán
apt-get update
majd
apt-get install transmission-cli transmission-common transmission-daemon
majd
/etc/init.d/transmission-daemon stop
majd
nano /etc/transmission-daemon/settings.json (ha nincs nano -> apt-get install nano)

Itt át kell írni pár dolgot:
incomplete folder - ide tölt
download dir - ide fogja átmásolni a letöltött fájlokat ha végzett (ha nincs incomplete folder akkor ide tölt..)
enable rpc whitelist - ezt állítsuk false-re az egyszerűség kedvéért
rpc username - webes felület felhasználó név
rpc password - webes felület jelszó
encryption - állítsuk 2-re, ha jót akarunk..
port - 8080 vagy valami hasonló..
(vargapeter.com-ról másoltam ezt)
Ctrl +x-szel elmented, majd kilépsz.

chmod -R 777 /shares/data/Downloads
chmod g+s /shares/data/Downloads
chown -R root:share /etc/transmission-daemon/settings.json
chown -R root:share /var/lib/transmission-daemon/

majd
sed -i 's/USER=debian-transmission/USER=root /g' /etc/init.d/transmission-daemon

Aztán elindítjuk a Transmission daemont:
/etc/init.d/transmission-daemon stop

És innentől webes felületen elérhető a mycloudipcíme:portamitmegadtál címen a felhasználónév és jelszó segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#229) stickermajom válasza stickermajom (#228) üzenetére


stickermajom
addikt

Kicsúsztam a szerkesztésből.

chmod -R 777 /shares/data/Downloads
chmod g+s /shares/data/Downloads

Ennél a két sornál persze azokat a mappákat add meg amit megadtál letöltési könyvtárnak a Transmission settings.json-jában.

Illetve még amit érdemes feltelepíteni:
apt-get install mc
Ezután annyit kell beírnod, hogy mc és kapsz egy total commander szerű fájlkezelőt. Átláthatóbb azért így :)

Az első HSZ-em kicsit széthúzódott, figyelj rá, hogy minden benne legyen a sorokból abban amit másolsz.

[ Szerkesztve ]

(#230) FrezeR válasza stickermajom (#229) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi szépen a segítséget! :)

Még azt szeretném megkérdezni mielőtt nekikezdek, hogy a korábban belinkelt oldalon írtak egy ilyet, hogy:

Első lépésben (ha még korábban nem tettük meg) állítsuk át a Mybook ip címét statikusra. Jelentkezzünk be a felületen, a network részben adjuk meg az új ip-t, rendszerint 192.168.1.xxx. A netmask ebben az esetben 255.255.255.0, A gateway-hez a router ip címét írjuk, a dns-hez pedig az internetszolgáltató DNS szervereit (UPC: 213.46.246.53, 213.46.246.54)

Ezt meg kell csinálnom előtte?

(#231) BullZeye válasza FrezeR (#230) üzenetére


BullZeye
veterán

ez egy nasnál alap, ez az első amit beállítasz.

(#232) stickermajom válasza FrezeR (#230) üzenetére


stickermajom
addikt

Mindenképpen érdemes, mert különben mindig más és más belső ip címe lesz a NAS-nak és Transmission GUI-ban is mindig máshol fogod elérni. A statikus amúgy nem létszükséglet, ha nálatok DHCP van a routerbe beállítva, akkor ott is lehet neki foglalni egy IP-címet. Gyakorlatilag statikus lesz így is, de minden más marad dinamikus.

(#233) Zjunior válasza stickermajom (#232) üzenetére


Zjunior
veterán

Attyaég, hogy fogom ezt megoldani? :Y :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#234) Alex91 válasza BullZeye (#231) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb reservalni kell DHCP-ben a NAS-t! MAC cim alapjan mindig ugyanazt az IP-t kiosztani neki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#235) BullZeye válasza Alex91 (#234) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, de valamelyik funkcióhoz kell bellítani NASon belül is a statikus IP-t, meg nem mondom fejből melyik, de valamelyik külön kérte.

Én nemes egyszerűséggel mindkettőt megcsináltam.

Sőőt, mondok jobbat, mikor boundoltam az IP címet a mac alapján 1 kattal, akkor voltak érdekes dolgok, mert nem az volt a MAC cím amit használt (1-2 karakter különbség volt). De persze mire erre rájöttem vért izzadtam. :)

(#236) FrezeR


FrezeR
senior tag

nano /etc/transmission-daemon/settings.json (ha nincs nano -> apt-get install nano)

Itt át kell írni pár dolgot:
incomplete folder - ide tölt
download dir - ide fogja átmásolni a letöltött fájlokat ha végzett (ha nincs incomplete folder akkor ide tölt..)
enable rpc whitelist - ezt állítsuk false-re az egyszerűség kedvéért
rpc username - webes felület felhasználó név
rpc password - webes felület jelszó
encryption - állítsuk 2-re, ha jót akarunk..
port - 8080 vagy valami hasonló..
(vargapeter.com-ról másoltam ezt)
Ctrl +x-szel elmented, majd kilépsz.

Itt elakadtam nem tudom, hogy kell átírni ezeket

(#237) Alex91 válasza FrezeR (#236) üzenetére


Alex91
félisten

Telepitsd fel az mc-t, ami hasonlo, mint a TotalCommander, azt ott is tudod szerkeszteni a megadott file-t!

( /etc/transmission-daemon/settings.json )

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#238) BullZeye


BullZeye
veterán

Még 1 módszer, ha jön a fehér halál:

why don't you try my technique of disabling then renabling SSH. You have to first remove the overlay when signing in (you can do this via Chrome using developer tools inside the menu). Then you may want to try killing the fsck.ext4 task or at least sending a quit signal to it. Maybe it'll finish booting for you or you can manually mount the ext4 partition to recover your files and then do a full reset.

Once the overlay is removed, you may also be able to reset the software on the device (just don't mix it up with wiping out the drive).

(#239) FrezeR válasza Alex91 (#237) üzenetére


FrezeR
senior tag

Felraktam az mc-t meg is találom a fájlt nano /etc/transmission-daemon/settings.json

látom a 4-es az edit de csak nem sikerült szerkesztésre megnyitnom hogy át is tudjam írni, vagy valamit nem jól csináltam...

(#240) stickermajom válasza FrezeR (#239) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem tudsz lépdelni a nyilakkal? Nano-t felraktad? Lehet vi-ban nyitja meg, ott insert gombbal tudsz 'edit' módba váltani. (Mondjuk a vi-nál idegesítőbb dolog nem sok van :D )

(#241) BullZeye válasza stickermajom (#240) üzenetére


BullZeye
veterán

Nano alapból van rajta, én azt használtam, miután a VI-vel 8x kezdtem újra a szerkesztést, mert nem tudtam egy egyszerű editálást végrehajtani 1 sorban.

(#242) stickermajom válasza BullZeye (#241) üzenetére


stickermajom
addikt

Bah, ne is mondd.. Vi-nál nagyobb szivatás nincs. :DD
Viszont akkor nem értem miért nem megy neki, a nano nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#243) FrezeR válasza stickermajom (#240) üzenetére


FrezeR
senior tag

Közben sikerült :)

Na most már ezek után megpróbáltam belépni a megadott jelszavammal és névvel a webes felületre de nem történik semmi csak újra bekéri az adatokat

(#244) stickermajom válasza FrezeR (#243) üzenetére


stickermajom
addikt

Szóköz nem maradt véletlenül a konfig fájlban a névnél, vagy a jelszónál? Valami különleges karakter? Ha újra kéri akkor valamelyik valószínűleg rossz.

(#245) FrezeR válasza stickermajom (#244) üzenetére


FrezeR
senior tag

megpróbáltam átírni egyszerűbbre de ugyan az, szóközt sem látok

(#246) FrezeR


FrezeR
senior tag

Nem tudok rájönni mi lehet a baj. Valami tipp esetleg? Nagyon egyszerű kódot és felh. nevet adtam meg.

(#247) Zjunior


Zjunior
veterán

Except for the fact that I tried to load 400GB of personal data onto it. Took more than 72 hours even though the originating HD was connected through USB3. Connection to MyCloud even in my own home only works 50% of the time. All other times it says that MyCloud is not available .

Ez igaz? :F

Ilyen lassú lenne?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#248) Alex91 válasza Zjunior (#247) üzenetére


Alex91
félisten

Ha masol ra az ember, magyaran kemenyen dolgozik, akkor a Webes felulet se biztos, hogy elerheto. Mar a World-bol kiindulva. Egyszeruen azert, mert mindent egy CPU vegez, nincs DMA meg hasonlo huncutsag.

Alapvetoen hasznalhatoak ezek a WD cuccok. Jol beallitva alkalmas torrentre, otthoni video, foto, doksi megosztasra. Neha ujra kell inditani esetleg. A sebesseguk altalanos celra megfelelo, aruk mersekelt, szinte hangtalanok, keveset fogyasztanak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#249) stickermajom válasza FrezeR (#246) üzenetére


stickermajom
addikt

A settings.json szerkesztése előtt leállítottad a transmission daemont?

Próbáld meg transmission/transmission felh.név/jelszó párossal. Ha ezzel megy, akkor valami miatt nem írja át a beállításokat és defaulton marad.

(#250) FrezeR válasza stickermajom (#249) üzenetére


FrezeR
senior tag

Mindent úgy csináltam ahogy írtál nem mondom, hogy minden zökkenőmentesen ment közben lehet ott csesztem el valamit. Átírtam most amit mondtál de így se enged be. Most mit csináljak?

Mondjuk ha nem menti el a settins-et akkor ha újra szerkesztem a régi adatoknak kellene lenni benne nem annak amit átírtam ugye? Vagy ez nem számít?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.