Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Poki79


Poki79
tag

Ez a NAS is olyan mint az autó vásárlás, ha kell az extra szolgáltatás akkor zsebbe kell nyúlni, de egyébként megvan az ember a klíma nélkül is, csak 2 hónap kellemetlen az évben nélküle (én nem töltettem újra). :)

(#1852) Kroni1


Kroni1
veterán

Ugy fogalmaznék, hogy akinek csak az alapszolgáltatások is elegendőek és akik nem értenek hozzá annak bőven elég ez is.

A flexget amugy az konkrétan mire jó a TM-hez?

A Sickbeard nekem tutira nem kell, RPi-re rá van kötve a NAS LAN-on és szépen letölti a boritókat, a feliratokat és látja mindig, h melyik mappában melyik sorozat vagy film van és be lehet állítani, hogy a mappák teljes nevét vagy az adott film vagy sorozat konkrét nevét mutassa... Bár nekem azzal sincs bajom ha a mappa nevét mutatja, ugyis mindent megnézek és törlöm.

(#1853) BullZeye válasza Kroni1 (#1852) üzenetére


BullZeye
veterán

Flexget - RSS letöltés, beállítottam 50 sorozatot, és ahogy kijön új rész letölti. Ha pl csak bdrip van belőle, akkor vár 8 órát, ha nem jön jobb letölti a bdripet, ha viszont 1 hét után jön 720p akkor felülírja a régit automatikusan.
Túlképp sorozatletöltő nálam.

Sickbeard pedig a tévedhetetlen sorozat szortírozó, és theTVDB alapján elnevezi a részeket kedvem szerint.

És nem azt mondom, hogy szar, csak mikor pl letölt valamit transmission, torrentexpander kicsomagolja, ilyenkor használhatatlan filmnézésre, és ilyenkor simán megáll a filmezés 10-20 percre, és ez bosszantó tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1854) PistiSan válasza BullZeye (#1853) üzenetére


PistiSan
addikt

Azért beláthatod, hogy ez túl mutat az átlagos igényeken! :U
Én is nézek sorozatokat, de még a hagyományos kézzel hozzá adom módszerrel sincs bajom.

(#1855) BullZeye válasza PistiSan (#1854) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezért írtam szó szerint, hogy aki nem ért hozzá, vagy aki nem használja ki. :)

Ha az ember napi 9 órát dolgozik, 1 órát utazik, bevásárol, főz, mos, annak nem sok ideje marad kézzel hozzáadni a dolgokat, legalábbis nem azzal tölteném a napi pár óra szabadidőmet, hogy egyenként végignézzek minden sorozatot, hanem inkább benyomom a TV-t és a HTPC-t, és nézem XBMC-vel az aktuális részt.

Ezért is használom pl trakt.tv-t, hogy azt se kelljen senkinek fejben tartania, hogy mit mikor nézett meg. Melyik rész volt az utolsó és a többi. Napi fél órát simán elvenne az ember idejéből, ha még azon is gondolkodnom kéne melyik részt láttuk utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#1856) Kroni1 válasza BullZeye (#1853) üzenetére


Kroni1
veterán

Érdekes ez a flexget, nem is tudtam h van ilyen, bár szerencse hogy nem nézek 50-et, csak egy-két sorozatot.. :)

A Pi is a TVDB-t használja ha jól emlékszem, meg az imdb-t filmekhez, meg még másikat is be lehet neki állitani ha valaki mást szeretne.. Ahogy a kellő pluginnel a feliratokat is több helyről (pl. supersubtitles, opensubtitles) tudja ellenőrizni letölteni, és automatikusan betenni a film alá. Ezt a funkcióját amugy csak nemrég fedeztem fel és nagyon zsír.. :)

szerk: Igazad van, hogy ez sok időt el tud venni, és pont ez az amit még imádok a Pi-ben: hogy amit láttam azt kipipálja, amit meg elkezdtem azt onnan folytatja ahol tartottam, és ezeket megjegyzi áramtalanítás után is!!!

[ Szerkesztve ]

(#1857) stickermajom válasza PistiSan (#1854) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem abszolút nem mutat túl rajtuk amúgy. Ahogy BullZeye is említette meló mellett nem sok kedve van az embernek még ezzel is foglalkozni. Ráadásul számítógéppel dolgozom, így otthon lehetőleg a közelébe se megyek. Ezért próbálok én is mindent automatikusan megoldani, a kényelem mindent megér :)

(#1858) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Úgy néz ki mintha nálam nem futna le (vagy nem működne) a crontab. Ez miért lehet ?
Ez van benne :
@reboot transmission-daemon
0 * * * * /var/lib/scripts/removecompletedtorrents.sh
és a TM-et is kézzel kell inditanom restart után és BullZeye script-je sem indul el óránként. :F (kézi indítással mindkettő működik.) Valami a jogokkal vagy hozzáférésekkel lehet !? De mindent úgy csináltam ahogy a leírásokban volt. :W
Köszi.

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1859) Ra3


Ra3
őstag

Tegnap megoldódott a transmission könyvtár jogosultsági problémám is, ha nem lesz gond a működéssel akkor nekem egyelőre elég ez az eszköz, a Zyxel NSA310s-hez képest annyi a bajom vele hogy nincs rajta ki-bekapcsoló gomb (ha egy napnál tovább nem vagyok otthon akkor le szoktam lőni a routereket, meg ami többet fogyaszt 2-3 wattnál).

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1860) Kroni1 válasza Ra3 (#1859) üzenetére


Kroni1
veterán

Ui felületbe belépsz, ott a beàllitàsoknàl van restart es kikapcs..

(#1861) Ra3 válasza Kroni1 (#1860) üzenetére


Ra3
őstag

Jaja, ezt tudtam eddig is, de közben rájöttem hogy tabletről is meg tudom csinálni, nem kell hozzá a gépet bekapcsolni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1862) Asztee


Asztee
aktív tag

UP ! #1858 :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1863) zolnagy válasza Kroni1 (#1860) üzenetére


zolnagy
őstag

Na ja, tegnap én is restartoltam az uiból, azóta csak rózsaszínen világít a led és nem érem el az eszközt.
Próbáltam resetelni úgy hogy kihúztam a tápot, majd fél óra múlva visszadugtam. Fél nap alatt sem állt fel a rendszer. Majd a wd oldalán találtam egy leírást, hogy ki kell húzni a tápot, majd a reset gombot nyomva tartva bedugni és 40 s múlva engedni csak fel a gombot. Ez reggel volt. Egy óra alatt ua, kíváncsi vagyok mi vár otthon.
Amúgy tmt tettem fel minden hiba nélkül, majd mc, szintén ok, végül a minidlna következett volna az összefoglalóban leírt módon, de hibára futott, vmi függőségeket nem tudott összerántani. -f kapcsolót nem használtam aptnél.
Mit lehet még megpróbálni? Szét nem akarom szedni, de ha nincs más...
Ha sikerül ezt megjavítanom, felteszem a legújabb fwt, rá tm, azt csá. Tényleg itt tudom hogy mc nem megy, de a jobb uit fel lehet tenni a tmhez?

(#1864) zolnagy válasza zolnagy (#1863) üzenetére


zolnagy
őstag

Sajnos ugyanott tartott a nas, ahol reggel hagytam, se kép se hang.
A legjobb, hogy egy csomó filmet már rámásoltam, mert nem volt már máshol helyem :(((
Ugyanaz a fehéres/rózsaszínes led vlágít folyamatosan, kb. fél percenként egy rövidet villanva.

Megnéztem az unbricket, hát nem szívesen állok neki, főleg, hogy asztali gépem sincs, amibe be tudnám rakni a vinyót. SATA kábelt meg nincs kedvem venni a laptophoz...
Simán visszavinném gariba, ha nem lenne rajta az a sok film, ami nincs meg máshol.
Azért nem gondoltam volna, hogy csak eddig bírja...

(#1865) PistiSan válasza zolnagy (#1864) üzenetére


PistiSan
addikt

Szomurú eset, sajnálom hogy így jártál.
Viszont itt is igaz, hogy nem a rendeltetesszerű használat okozta a hibát.

(#1866) Kroni1 válasza PistiSan (#1865) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezt akartam irni en is, sajna ez ilyen de valszeg mòkolàs nélkül még most is menne. Nem is csoda h az uj fwben lekorlàtoztàk a telepitési lehetöségeket..

(#1867) zolnagy


zolnagy
őstag

Köszi srácok, hát igen, már megbántam a minidlna telepítését, mert ott volt vmi nem OK.
De nem értem akkor sem, hogy egy sima apt-get install minidlna így tönkrevágja a rendszert...
Szerintetek van esély gariztatni?

(#1868) Poki79


Poki79
tag

Na én is csak a TM-t és MC-t raktam fel. Gondolkodtam a miniDLNA-n de ezek után lehet nem reszkírozom meg, inkább megnézem ezt a RPi-t, amit említett Kron1 is. Bár már a kütyükből van így is elég, úgyhogy ez majd talán 1 év múlva lesz esedékes :)

Zolnagy: ha vissza tudnád állítani a gyári állapotot, akkor biztos lehet garira esély. De ha jobban megnézik, márpedig biztos meg is fogják, mert ez a dolguk, akkor esélytelen. DE ha szerencséd van, talán nem értenek hozzá a szervízben, ha az csak a boltnál van, és nem küldik a szakszervízbe. Mivel úgyse tudsz vele mit kezdeni próbáld meg. A filmeket majd letöltöd megint, az legyen a legkevesebb probléma.

Egyébként meddig lehet bekapcsolva a My Cloud? Gondolom bírja megállás nélkül, azért sincs rajta manuális ki-be kapcs gomb. Mióta megvettem még nem kapcsoltam ki (12 nap).

[ Szerkesztve ]

(#1869) zolnagy válasza Poki79 (#1868) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát az nem fog menni sajna szétszedés nélkül. Akkor meg már megoldanám én is.
Sajnos nem kis boltban vettem, onnan biztosan szakszervízbe megy.

(#1870) PistiSan válasza Poki79 (#1868) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem 40 nap körül vokt eddi a max futás, utána vagy újra indítottam, vagy áramszünet volt. :DDD

(#1871) Kroni1 válasza Poki79 (#1868) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem mióta megvan kb fél éve, azóta max. 1-2x volt csak kikapcsolva..

(#1872) flegga92


flegga92
senior tag

Valamit lehet azzal kezdeni, hogy a Twonky beállításaim ne vesszenek el egy újraindulás után? Csak a mappákat állítom be mit figyeljen illetve, hogy csak videókat jelenítsen meg.

(#1873) Ra3


Ra3
őstag

Ezek a red vinyók mennyire bírják ha mondjuk feldől az asztalon a cucc?
Csak mert most még a padlón van, és mikor bekapcsoltam rádőlt a routerre. Ettől mondjuk biztos nem lett baja, mert nem keményen landolt, meg el se feküdt teljesen, de talán célszerű lenne valahogy rögzíteni, vagy olyan helyre tenni ahol nehezebben borul fel.
Mondjuk ott helyen meg a légmozgás nem biztos hogy megfelelő.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1874) PistiSan válasza Ra3 (#1873) üzenetére


PistiSan
addikt

Egyik vinyo sem birja a menet közbeni ötődést.

(#1875) Ra3 válasza PistiSan (#1874) üzenetére


Ra3
őstag

Sejtettem, akkor más helyet, meg egy gyárinál hosszabb lan kábelt kell keresni, a padló a por miatt se igazán egészséges.
Van valami alkalmazás amivel ellenőrizni lehet a hdd állapotát? Biztos ami biztos azért végignézném, a smart csak annyit ír hogy ok.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1876) Süvi


Süvi
őstag

Érdeklődnék, hogy aki az Edigitalban vásárolta kapott-e a számlán kívül bármilyen jótállási jegyet, vagy csak a számlát?
(A termék csomagolásában lévő "Technical Support and Limited Warranty Guide" füzetecskén kívül")
Köszönöm

(#1877) Ra3


Ra3
őstag

Még egy kérdés, csak kíváncsiságból, az oprendszer a hdd-re van telepítve egy elkerített részre, vagy a pcb-re valami memóriamodulba?

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1878) Poki79 válasza Süvi (#1876) üzenetére


Poki79
tag

Én is ott vettem és csak számlát kaptam, és az említett papírokat. A neten elég részletes kezelési elérhető, ha arra van szükséged. A garancia a számlával érvényesíthető, 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#1879) Süvi válasza Poki79 (#1878) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.
Beírtam közben a wd oldalra a szériaszámot és kiadta, hogy 2 év a garancia.
Üdv
Gábor

(#1880) gonorrea


gonorrea
senior tag

B@szki nekem nem akarja ezt az Fw frissítést :D
megpróbáltam megint, de semmi, ugyanúgy v03.03.02 a verziószám :))) Megcsináltam műszerfal alatt, múltkor próbáltam manuálisan is de hát nem megy szegénykémnek. Simán végigmegy a folyamatjelző, majd kidob a bejelentkező oldalra, led fehér majd kék, belépek és ugyan az fogad...hát azt hiszem én feladom!

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1881) Poki79 válasza gonorrea (#1880) üzenetére


Poki79
tag

Egy manuális reboot-t adjál neki. Lehet csak az oldal nem frissül. Nekem is volt ilyen. Bár én csak a v03.04.01-230-ra frissítettem manuálisan, de ha jól emlékszem reboot kellett neki.

[ Szerkesztve ]

(#1882) PistiSan válasza gonorrea (#1880) üzenetére


PistiSan
addikt

Próbáld meg másik böngészővel, kikapcsolva minden vírus védelmi eszközt, csak egy tipp, de már láttm nagyon sok furcsaságot.

(#1883) zolnagy válasza Süvi (#1876) üzenetére


zolnagy
őstag

Én kaptam edigitalos jótálási jegyet is.

(#1884) Ra3 válasza zolnagy (#1883) üzenetére


Ra3
őstag

Shopline-oshoz nem jött más csak a számla.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1885) Süvi válasza zolnagy (#1883) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm

Csinált már valaki "Gyári beállítások teljes visszaállítását?"

Nekem 11 órája dolgozik és még százalék sincs írva, csak az hogy folyamatban és megy az idő, hogy mennyi telt még el.

(#1886) zolnagy válasza Süvi (#1885) üzenetére


zolnagy
őstag

Jajaj, nekem csak egy sima reboot volt és most szervízben van, bár nálam lehettek más gondok is...

(#1887) PistiSan válasza Süvi (#1885) üzenetére


PistiSan
addikt

A kérdés inkább az, hogy mit csináltál előtte? Ugye nem ssh telepítés utáni gondot próbáltál megy így orvosolni?

(#1888) Süvi válasza PistiSan (#1887) üzenetére


Süvi
őstag

Nem semmi ilyen nem volt.
Soha nem mókoltam vele, transmisson se volt rajta.
Lett volna rá egy vevő, holnap reggelre kellene, hogy készen legyen...

(#1889) ToxLee


ToxLee
őstag

Lenne egy olyan problémám, hogy a LAN-ból gyakran kiesik a Mycloud. A DNS címét látom a network alatt, de ha rányomok akkor azt írja, hogy: "Windows cannot access \\mycloud. Check the spelling of the name..." stb. Pingeléssel nincs semmi probléma és a Web UI-t is elérem. :F

(#1890) PistiSan válasza Süvi (#1888) üzenetére


PistiSan
addikt

Várjál még vele, ha jól rémlik resetkor teljes formázást csinál, ez 2TB esetén lehet 1 nap is.

(#1889) Jasonchan
Nekem fix ip címet kap a routertől, az alapján csatlkozom, nem szokott gond lenni vele.

[ Szerkesztve ]

(#1891) Süvi válasza PistiSan (#1890) üzenetére


Süvi
őstag

Külföldi fórumon 25 órát írtak 4TB-ra.
Örülnék, ha lemenne addig nekem a 3TB.

Ha megcsináltam akkor csak simán kikapcsolom (kihúzom) és az új tulaj fogja tudni majd használni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1892) ToxLee válasza PistiSan (#1890) üzenetére


ToxLee
őstag

Fix IP címe van.

(#1893) gonorrea válasza PistiSan (#1882) üzenetére


gonorrea
senior tag

Megvolt a próba, másik böngésző, vírusírtó ki, frissítés először műszerfal alól, majd letöltöttem a fájlt és próbáltam manuálisan, semmi változás, ugyanúgy a v03.03.02 verziót írja :F tényleg feladom

szerk: reboot is megvolt

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1894) drmotto válasza Süvi (#1885) üzenetére


drmotto
őstag

Csináltam, 2 TB-s eszközön. Alig tartott tovább 17 óránál. :)

(#1895) Poki79 válasza gonorrea (#1893) üzenetére


Poki79
tag

Ha e szerint csinálod mennie kéne: Kezelési utasítás
93. oldal
Lehet csak apróságot néztél el, nem mindenhol egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#1896) Süvi válasza drmotto (#1894) üzenetére


Süvi
őstag

Most járok 18-nál, akkor nem izgulok, de holnap reggel 6-ra jó lenne ha kész lenne :)

Ha megcsinálja, akkor az értesítés után rögtön kihúzhatom és az új tulaj pedig bedugja és úgy fog viselkedni, mintha újkorában dobozból vette volna ki?

Köszönöm

(#1897) drmotto válasza Süvi (#1896) üzenetére


drmotto
őstag

Gondolom igen, mert gyári állapotú lesz.

(#1898) gonorrea válasza Poki79 (#1895) üzenetére


gonorrea
senior tag

Úgy csináltam, ahogy le van írva, de sajnos nem sikerül, marad a v03as verzió

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1899) ToxLee válasza ToxLee (#1892) üzenetére


ToxLee
őstag

Erre valaki?

(#1900) PistiSan válasza ToxLee (#1899) üzenetére


PistiSan
addikt

Azért kérdeztem az ip címet, mert én a \\mycloud helyett a \\IP_CÍM elérést használom, és így nincs vele gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.