Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) BullZeye válasza Süvi (#298) üzenetére


BullZeye
veterán

~10 sor amit csak copy pastelned kell és leírja hogy és hova, ennél egyerűbben nem lehet leírni.

(#302) Süvi válasza BullZeye (#301) üzenetére


Süvi
őstag

Biztos nem voltam elég figyelmes, köszönöm

(#303) diewelt


diewelt
csendes tag

Kérdésem az volna használja e már valaki nagyobb torrent állománnyal ... 3-400+ ra gondolok

(#304) stickermajom válasza Süvi (#302) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt magyarul is le van írva.

(#305) Süvi válasza stickermajom (#304) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, el is mentem, hogy meglegyen, ha megérkezik a készülék.
Minden további beszámolót örömmel olvasok.

(#306) ohje2


ohje2
csendes tag

Hali

Alapból van titkosítás ebbe a masinába? Induláskor kérjen jelszót vagy csak én tudjam felmountolni jelszó után, bármi ilyesmi lehetséges?

(#307) BullZeye válasza stickermajom (#304) üzenetére


BullZeye
veterán

Hmm, most akkor

/DataVolume/shares/Public/Transmission
vagy
/shares/Public/Transmission

Melyik a jó megoldás? Ha a Public könyvtárban lévő Transmission mappába akarnám rakni a letöltéseket?

(#308) stickermajom válasza BullZeye (#307) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem ilyen formában van:
/shares/Public/Transmission/

(#309) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Mi történt ma? Reggelről délutánra az összes My Cloud ára majdnem 10K forintot drágult. Reggel még 51,400 volt délutánra már 61,800 volt a 3TB ára :S... és szinte mindenhol.

Na mindenesetre megrendeltem a 4TB verziót elvileg hétfőre itt is lesz. Remélem addig sok hasznos tanácsot olvashatok róla itt a fórumon.

(#310) Alex91 válasza Szaszabond (#309) üzenetére


Alex91
félisten

[link], hat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#311) Szaszabond válasza Alex91 (#310) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Nyílván csak azt nem írtam bele, hogy kivéve iponék...ezért is rendeltem náluk a 4TB-t, mert az nem drágult. De EZ reggel még 51,400 volt már bent volt a kosárban, hogy majd délután ha hazaérek megrendelem :S, de így könnyebb volt a döntés a !TB javára

(#312) PistiSan


PistiSan
addikt

Most csomagoltam ki, kapcsoltam be!
Firmware frissítést indítottam, elég lassan csinálta meg, de sikeres volt!
Mindjárt tesztelem kicsit a sebességet, a régi, utána meg az új routeren is :).

(#313) PistiSan válasza PistiSan (#312) üzenetére


PistiSan
addikt

1. másolási teszt, még a jó öreg Asus Wl500gp v2 routeremmel, 100mb-es portokkal. [link]
2. másolási teszt, már az új TP-LINK TL-WDR3600 routerrel, 1000mb-es portokkal. [link]

Engem meg győzött!
Egyelőre még csak ismerkedek az új cuccokkal, várok még pár napot mielőtt elkezdem ssh-n pisztálni.
(mondjuk ahogy magamat ismerek, ez max 1-2 nap lesz ^^)

[ Szerkesztve ]

(#314) BullZeye válasza PistiSan (#313) üzenetére


BullZeye
veterán

Indítgass újra gyakran SSH előtt. Vagy inkább várj péntekig, akkor jön új FW, az elméletileg megoldja a White Ledes bajokat.

szerk.: És remélem nem úgy, hogy folyamatos fehér led helyett folyamatos piros led lesz helyette... :D

[ Szerkesztve ]

(#315) PistiSan válasza BullZeye (#314) üzenetére


PistiSan
addikt

Várok inkább péntekig!
Köszi az infot!
Újra indítani hol lehet? Esküszöm, hogy nem látom a web felületén sehol!
Meg szivatott engem is egy picit az ip cím, be állítottam neki statikus kiosztást, utána el tűnt, de egy fél óra múlva már láttam megint a hálózaton. (user error)

(#316) PistiSan válasza PistiSan (#315) üzenetére


PistiSan
addikt

Újraindítás:
Beállítások/Felh.lehetőségek/Az eszköz karbantartása
Kikapcsolás, Újraindítás

Egyelőre be fejeztem a postolást, kicsit egy oldalú a beszélgetés az elmúlt 1 órában.

(#317) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Mondjuk valamelyikőtök tényleg leírhatná, hogy mit is kell tenni a kicsomagolás után közvetlenül azon túl , hogy összedugjuk a kábeleket. Mit kell beállítani a routeren pl? Hogyan kell neki (célszerű) IP címet adni, tűzfalon kell e valamit állítani? Kell e még vmi?

(#318) BullZeye válasza Szaszabond (#317) üzenetére


BullZeye
veterán

Rádugod hálózatra, le kell tölteni egy programot, ahol elfogadod a licenset, de írja a linket kis papírkában. Ott az túlképp beállít mindent.

Beállítasz neki egy statikus IP-t webuiban, routerben dyndns-t (no-ip az még ingyenes) készítesz, hogy kívülről elérhesd pl FTP-t.

Megnyitod a 80as, 443as, és 9000-es portokat, hogy elérd kívülről

Így hirtelen más nem jut eszembe. Tűzfalhoz én nem nyúlkáltam, csak routerben.

(#319) stickermajom válasza BullZeye (#314) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor péntekig remélem nem lesz áramszünet :D

(#317) Szaszabond
Mondjuk valamelyikőtök tényleg leírhatná, hogy mit is kell tenni a kicsomagolás után közvetlenül azon túl , hogy összedugjuk a kábeleket.

Meh,az ember a kisujját nyújtja.. De utálom a követelőzést. :((( Főleg, hogy ez alap, és egy program végigvezet mindenen. No meg van quick installation guide is.

(#320) PistiSan válasza stickermajom (#319) üzenetére


PistiSan
addikt

Ti engedélyeztétek az automatikus firmware frissítést?

Nálam a beüzemelés így nézett ki:
Össze dugtam, mindent!
Rotuer web felületén meg néztem milyen ip címet kapott, böngészőbe be írtam, be lépett!
Elsőnek kér egy felhasználói nevet, email címet, megadod, és már bent is vagy a felületén. :)

(#321) stickermajom válasza PistiSan (#320) üzenetére


stickermajom
addikt

Én nem, nem szeretem, ha magától csinálja az ilyesmit. Illetve majd fw frissítés közben le szeretném állítani az általam feltelepített folyamatokat. (transmission, flexget stb.)

(#322) BullZeye válasza stickermajom (#321) üzenetére


BullZeye
veterán

Én meg szeretem, hogy nincs 20 perc néma csend, és 200as pulzus, mert hajnali 3kor alvás közben csinálja, reggel meg remélhetőleg csak arra ébredek, hogy nincs fehér led ^^

(#323) stickermajom válasza BullZeye (#322) üzenetére


stickermajom
addikt

De neked egyelőre nincs fenn semmi, nem? Én mondjuk azért nem bízom benne tényleg, mert más is fut. Flexget pl. 5 percenként 90% körüli CPU használatot idéz elő, nem szeretném, hogy egy esetleg le nem állított process miatt akadjon be a frissítés.

(#324) Celtis válasza PistiSan (#320) üzenetére


Celtis
veterán

Mivel a frissítés törli a transmissiont, ezért nem.

(#325) Szaszabond válasza stickermajom (#319) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Elnézést ha követelőzésnek tűnt....nem annak szántam, csupán egy ártatlan kérés lett volna. Sajnos még nincs meg a készülékem és csak szerettem volna tanácsot kérni mindenben ami előfordulhat, hogy idejében fel tudjak fejben készülni a helyzetekre. Azt sem tudtam, hogy van hozzá step by step mindenre (router beállítás is) leírás a telepítéshez..

(#326) extraktor válasza BullZeye (#134) üzenetére


extraktor
tag

Szia!

A rar-ok lejátszását milyen lejátszó támogatja, a hardveresekre gondoltál, vagy valamilyen szoftveres is? pl Plex?

(#327) Celtis válasza extraktor (#326) üzenetére


Celtis
veterán

xbmc

(#328) Zjunior válasza Celtis (#327) üzenetére


Zjunior
veterán

Azt is fellehet rakni?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#329) PistiSan válasza Zjunior (#328) üzenetére


PistiSan
addikt

Egy számítógépre mindenképpen!

(#330) FrezeR


FrezeR
senior tag

Amit torrenten keresztül letöltötök azt hogy éritek el az eszközön? Mert most néztem és total commanderrel nem látom a letöltött cuccot a mappába.

(#331) stickermajom


stickermajom
addikt

Media server database internal server error. (400162)

Minden napra jut valami GUI jóság :DD És persze a médialejátszóról se érem már el media server-ként.. Kéne egy reboot, de félek :D

[ Szerkesztve ]

(#332) BullZeye válasza stickermajom (#331) üzenetére


BullZeye
veterán

muahahahahaha :D

(#333) stickermajom válasza BullZeye (#332) üzenetére


stickermajom
addikt

11:24:20 up 10 days, 20:40, 1 user, load average: 5.65, 4.77, 4.43

Szóval még valami eszi is az erőforrást, piszok lassú a GUI is, de a top-ban semmi különöset nem látok. Szerinted? Merjek újraindítani? :DDD

(#334) BullZeye válasza stickermajom (#333) üzenetére


BullZeye
veterán

Eddig nem volt bajod az újraindításokkal, nem?

Nálam az első újraindítás SSH piszkálás után már szar volt az új FW-vel.

[ Szerkesztve ]

(#335) stickermajom válasza BullZeye (#334) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyszer lett újraindítva összesen mióta megvan, akkor nem volt gond :D

Most újraindítottam, égve maradt a fehér led, kaptam egy enyhe stroke-ot, aztán beléptem a GUI-ba és eltűnt.
Olyan, mint egy rosszabb windows, néha muszáj egy reboot neki :D Patent gyors megint minden, működik a DLNA és a content scan is, ami már jó pár napja nem működött.

(#336) BullZeye válasza stickermajom (#335) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor minden okés? A fehér led azért is égve maradhat pár percig, mert fájlokat scanneli rajta. Szóval ez egy ilyen stresszes termék, ezért kell hajnali 3-kor frissíteni FW-t, hogy ne izgulj miatta ébredésig :D

Nekem is futkos már pár napja :D nincs szívem (szó szerint) újraindítani :D

(#337) stickermajom válasza BullZeye (#336) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, minden tökéletes most. Kíváncsi vagyok mit javítanak holnap..

(#338) drmotto válasza BullZeye (#336) üzenetére


drmotto
őstag

Mindig elfelejtem megkérdezi.
Amikor a tiéd összehalta magát, akkor a rajta lévő adatok is mentek vele együtt a teremtőhöz, vagy csak maga a NAS halt meg, és a cuccok menthetők voltak?

(#339) Backspace


Backspace
tag

No én is nemsokára (remélhetőleg) boldog WD MyCloud tulaj leszek. Ma rendeltem meg a StudentStore-ból.
Reméljük nem lesz semmi gubanc! :))

(#340) Alex91 válasza drmotto (#338) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel semmi se volt igazandibol neki rajta...

Egyebkent lehet menteni, csak ahhoz ki kell operalni a hDD-t, azt Linux distrok elonyben :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#341) drmotto válasza Alex91 (#340) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, ez azért megnyugtató.
Bár ami fontos, az most is több helyen van, köztük egy nem havont egyszer használt HDD-n a fiókban. :)

(#342) BullZeye válasza Alex91 (#340) üzenetére


BullZeye
veterán

Jup, még a webui-t se értem el, nem bootolt be. Szétszedni meg nem akartam, mert minden cucc megvolt még a vinyómon, 5 óra alatt csinálta össze magát, szóval időm se nagyon volt, meg ugye azért ha mégis vissza kellett volna küldenem, magyarázkodhattam volna, mert ha jól tudom törés nélkül nem nagyon lehet szétszedni.

De óvatosságból most se töröltem még le sorozatokat, átraktam mindent laptopra, 1 terrás szinte üres vinyó van benne, szóval elfért rajta.

De mivel 1,5 terra van már NASon, most már azért elmorzsolnék egy pár könnycseppet.

(#343) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Nagy Bajom van :S

Megjött a My Cloud, de sajnos a setupig sem jutok el. Letöltöttem a progit az oldalról de a setup működése leállt hibaüzenettel kilép még mielőtt a tovább gombra kattinthatnék. Mindkét laptopomon ezt csinálja :S

Be lehet állítani manuálisan is? (Ha kikapcsolom a hálózat elérését akkor továbbenged a setup, de nyílván így meg nem látná a NAS-t). Szóval találkozott már ilyennel valaki?

(#344) PistiSan válasza Szaszabond (#343) üzenetére


PistiSan
addikt

Én így csináltam, minden féle program nélkül. (vagyis böngészőt használtam)
[link]

(#345) Szaszabond válasza PistiSan (#344) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi szépen így sikerült. Kicsit megrémültem, hogy még telepíteni sem sikerül. Egyébként aki a programmal csinálta: A program az mit csinál?

(#346) stickermajom


stickermajom
addikt

Höh, tegnap megakadt a lejátszás network share-ből :F DLNA-n tökéletesen működött utána minden, illetve ma már hálózati megosztásból is jó a stream. Rossz napja volt a kicsikének :DD

(#347) Alex91 válasza stickermajom (#346) üzenetére


Alex91
félisten

Transmission korlatozva van nalad?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#348) stickermajom válasza Alex91 (#347) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, időzítetten 1MB/sec letöltésre és 500 KB/sec feltöltésre.

(#349) Süvi


Süvi
őstag

A topic lelkes követője vagyok, de látom lehet azért bosszankodni ezzel a kis készülékkel.
Erősen gondolkozok rajta (Torrentezéshez kellene és adatmegosztásra), eddig teljesen azon voltam, hogy boltban veszem, de ma megkérdeztem itt nálunk (vidéken) 60.000 Ft-ért adják a 3TB-es változatot, ezért hajlok a wdstore felé. (csak nincs olyan munkahelyem, ahonnan ingyen tudnám hívni Hollandiát :) )

(#350) Alex91 válasza stickermajom (#348) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy ez még sok neki... :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.