Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) stickermajom válasza Celtis (#1199) üzenetére


stickermajom
addikt

Installálni kell az mc-t.

(#1202) Celtis válasza stickermajom (#1201) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor ezt tényleg ne feszegessük.

(#1203) BullZeye


BullZeye
veterán

Fehér burok nélkül majdnem 7°C-al hűvösebb a cloud.

És mint kiderült a RED LED lehet amiatt is mert túl hevül, ilyenkor ki kell kapcsolni 1 éjszakára, és hagyni hűlni. De ez nálam esélytelen volt mert 49°C fölé sose ment.

Torrentről annyit, hogy ha 50 torrentet töltök egyszerre (ebből 10 ellenőrzés mert seedbe raktam be) akkor is akadás mentesen tudok 1080p filmeket nézni rajta. Eddig érdekes módon egyedül a My Cloud saját szoftvereivel tudtam megfektetni pl twonky, attól tud akadni mert elszipkáz néha egy teljes mapot.

[ Szerkesztve ]

(#1204) Mentiii válasza BullZeye (#1203) üzenetére


Mentiii
tag

Amúgy a Red led light le is van írva guide-ban :D

(#1205) Kroni1


Kroni1
veterán

Megrendeltem a My Cloud 2TB-t, elvileg holnap átvehetem. Használ ilyet valaki a UPC-től kapott TC 7200-as Wifi Router/Modemmel?! Remélem menni fog vele rendesen, ahogy nézem ezt a modemet gigabites portjai vannak, úgyhogy gondolom kábelen nem lesz gond a fájlmásolási sebességgel.. :F

Transmissiont szeretnék róla üzemeltetni, meg DLNA-t, ha jól tudom azt nem is kell feltenni, mert elvileg van is rajta gyárilag kliens..

[ Szerkesztve ]

(#1206) PistiSan


PistiSan
addikt

Fura dolgo történt, elindította egy letöltést, szokásos módon, egyszer csak elérhetetlen lett a cloud.
Pingre, semmire nem reagál!
Kihúztam a hálózati kábelét is, de a led sem reagál semmit, lehet lefagyott?
Már 10 perce ki van húzva a hálózati kábel, meg nézek egy filmet, utána vissza dugom, ha nem lesz jó továbbra sem, akkor jön az áramtalanítás, és az ima.

(#1207) BullZeye válasza PistiSan (#1206) üzenetére


BullZeye
veterán

Volt valami módosítás a tiéden?

(#1208) PistiSan válasza BullZeye (#1207) üzenetére


PistiSan
addikt

Csak az alap transmisison, semmi más!
Közbem megjött a kikölcsönzött film, utána szerintem áramtalanítás lesz.

(#1209) stickermajom válasza Kroni1 (#1205) üzenetére


stickermajom
addikt

Én használok. Annyira jó a cucc, hogy raktam mögé egy 1043ND-t rögtön.. :D Mármint a stabilitással és a sebességgel nem volt gond, de funkciókban nem bővelkedik a TC7200. Azért DynDNS logint szerintem illene tudnia így 2014-ben egy routernek.

(#1210) PistiSan válasza PistiSan (#1206) üzenetére


PistiSan
addikt

Kihúztam, 1 perc pihenő, majd vissza!
Működik!
A logokat lementettem, majd át nézem ha lesz hozzá erőm.

(#1211) Kroni1 válasza stickermajom (#1209) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem van egy WDR3600-asom, egyenlőre akkor nem adom el, de sztem ha nem lesz gond a stabilitással meg sebességgel akkor nekem elég lesz ez a TC7200-as is, nálam itthon tényleg csak annyi kell, hogy legyen net kábelen és wifin, transmission és dlna menjen.

Persze én nem vagyok egy tulzottan pro user, nem nagyon piszkáltam bele eddig sem a routerekbe, a DynDNS-t nem is tudom konkrétan mire való.. :U

Egyébként ahogy néztem tudna ez a TC7200 jópár dolgot még, csak ugye UPC kiherélte nagyon.. Dual Band, USB DLNA server, stb. Na ezek mind le vannak tiltva benne, pedig papiron tudná őket.

[ Szerkesztve ]

(#1212) PistiSan válasza PistiSan (#1210) üzenetére


PistiSan
addikt

Végig néztem a logokat, semmi nem utal semmilyen hibára!
Ellenben megtaláltam mi ébreszti fel 3 kor az álomból.
Van egy ramlog nevű csomag, meggyőződésem hogy ő felel a turpisságért!

/var/log/ramlog

Feb 09 03:00:13 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 10 03:00:13 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 11 03:00:12 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 12 03:00:07 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 13 03:00:10 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 14 03:00:08 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 15 03:00:08 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 16 03:00:07 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 17 03:00:13 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]
Feb 18 03:00:12 Restarting ramlog = saving logs to hdd: [ OK ]

Amit hírtelen talátlam róla, hogy a ramban tárolt logokat kiírja hdd-re, fentiek alapján pontban hajnal 3 kor.
forrás

Minden esetre én nyomtam rá egy kikapcsolást, amire rögtön közölte hogy kb minden logot ő futtat, és nem tudom leállítani.

/etc/init.d/ramlog stop
[FAIL] Stopping ramlog: Error: /var/log is still in use... failed!
The list of open files: (You need to close below daemons if you want to start/stop ramlog manually)

COMMAND PID USER FD TYPE DEVICE SIZE/OFF NODE NAME
rsyslogd 3950 root 1w REG 0,21 195817 5276 /var/log/kern.log
rsyslogd 3950 root 2w REG 0,21 183007 5316 /var/log/messages
rsyslogd 3950 root 5w REG 0,21 203988 5306 /var/log/debug
rsyslogd 3950 root 6w REG 0,21 160831 5300 /var/log/user.log
rsyslogd 3950 root 7w REG 0,21 119143 6526 /var/log/daemon.log
rsyslogd 3950 root 8w REG 0,21 40052 6476 /var/log/wdnas.log
rsyslogd 3950 root 9w REG 0,21 1987 5284 /var/log/sshd.log
rsyslogd 3950 root 10w REG 0,21 137864 5286 /var/log/wdmcserver.log
rsyslogd 3950 root 12w REG 0,21 56783 6509 /var/log/wddispatcher.log
rsyslogd 3950 root 13w REG 0,21 1695 6528 /var/log/wdalerts.log
rsyslogd 3950 root 14w REG 0,21 83129 5287 /var/log/wdphotos.log
apache2 4130 root 2w REG 0,21 115750 5292 /var/log/apache2/error.log
nmbd 6051 root 2w REG 0,21 12618 6508 /var/log/log.nmbd
nmbd 6051 root 4w REG 0,21 12618 6508 /var/log/log.nmbd
smbd 6055 root 2w REG 0,21 9366 6479 /var/log/samba/log.smbd
smbd 6055 root 8w REG 0,21 9366 6479 /var/log/samba/log.smbd
smbd 6070 root 2w REG 0,21 9366 6479 /var/log/samba/log.smbd
smbd 6070 root 11w REG 0,21 9366 6479 /var/log/samba/log.smbd
smbd 7057 root 2w REG 0,21 9366 6479 /var/log/samba/log.smbd
smbd 7057 root 38w REG 0,21 9366 6479 /var/log/samba/log.smbd
apache2 12613 www-data 2w REG 0,21 115750 5292 /var/log/apache2/error.log
apache2 12873 www-data 2w REG 0,21 115750 5292 /var/log/apache2/error.log
apache2 12874 www-data 2w REG 0,21 115750 5292 /var/log/apache2/error.log
apache2 14779 www-data 2w REG 0,21 115750 5292 /var/log/apache2/error.log

Test result: ramlog cannot be started or stopped at the moment.

[ Szerkesztve ]

(#1214) stickermajom válasza BullZeye (#1213) üzenetére


stickermajom
addikt

Nagy király vagy! :R

(#1215) BullZeye


BullZeye
veterán

(#1216) Kroni1 válasza BullZeye (#1215) üzenetére


Kroni1
veterán

Tök jók a leírásaid, köszönjük, van itt néhány hasznos progi! :R

Én viszont nagyon láma vagyok a témában, a leírtaknak kb a felét sem értem... Egyenlőre csak a Transmissiont szeretném feltenni a MyCloud-ra. Van esetleg egy nagyon szájbarágós, egyszerű halandóknak készült leírás arról hogy ezt lépésről lépésre hogyan is kell megcsinálni?!

Amugy azt jol olvastam, hogy TM telepítésével már ugrik is a gari a NAS-ról? Ennek nem örülök, akkor legalább ők beletehettek volna egy Torrentklienst.. :F

(#1217) BullZeye válasza Kroni1 (#1216) üzenetére


BullZeye
veterán

http://logout.hu/bejegyzes/bullzeye/wd_my_cloud.html

Akármit csinálsz SSH-ban ugrik a gari. Viszont ha boltban vetted nem nagyon szokták megnézni, hanem kicserélik, ha meg WD Storeból vetted, egyszerűbb debrickelni, ha tönkre megy mint visszaküldeni. Ha pedig hardveres hiba van, ott nem nagyon lehet helyre állítani. Debrick-nél a legnehezebb leszedni a fehér házat, amit kb 4 pöcök tart.

(#1218) Kroni1 válasza BullZeye (#1217) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi! Remélem azért nem lesz vele gond és nem kerül sor gariztatásra.. Amugy Iponban vettem, tehát nem wdstore-os..

(#1219) Kroni1 válasza Kroni1 (#1218) üzenetére


Kroni1
veterán

Holnap fogok sztem nekilátni, de ez a putty, meg mittomén egyenlőre nekem kínai, úgyhogy asszem nem lesz egyszerű.. Remélem azért sikerülni fog!

(#1220) Kroni1


Kroni1
veterán

Mégegy kérdés: Jelenleg egy WDR3600-ason van egy 1TB-os HDD-m, ami ext4-re van formázva. Ezt a fajta particiót a myCloud felismeri ha rádugom az USB portjára ugye? Igy gyorsabban menne az adatok átmozgatása mint hálózaton..

(#1221) stickermajom válasza BullZeye (#1217) üzenetére


stickermajom
addikt

Akármit csinálsz SSH-ban ugrik a gari

És, ha gyári fw-t teszek vissza rá valahogy?

(#1222) Celtis válasza stickermajom (#1221) üzenetére


Celtis
veterán

Az SSH csak annyit jelent, hogy közvetlenül eléred a Linux konzolt. Így fennáll a lehetősége, hogy valamit elbarmolsz.
Szó sincs arról, hogy más FW kerülne a NAS-ra. Épp ezért erős túlzásnak érzem ezt az Akármit csinálsz SSH-ban ugrik a gari kijelentést.
A gari akkor ugrik, ha saját hibádból tönkreteszed a berendezést, és ezt rád is lehet bizonyítani. Azért ez nagy különbség.

(#1223) Kroni1 válasza Celtis (#1222) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, gondolom ha bad sectoros lesz a HDD vagy ilyesmi az közvetlenül nem köthető ahhoz h SSH-ba turkálsz..

(#1224) stickermajom válasza Celtis (#1222) üzenetére


stickermajom
addikt

Tudom mit jelent az SSH, ilyen területen dolgozom.. :) Ezért kérdezem, hogy bármilyen módosítás után egy gyári fw felhúzásával miért ugrik a gari?

[ Szerkesztve ]

(#1225) BullZeye válasza stickermajom (#1224) üzenetére


BullZeye
veterán

Sablon szöveg, tudod ki veszi komolyan :D Viszont gyorsan elrettenti a hozzá nem értőket. Amúgy igen, ha újrahúzod FW-t mindent legyalul, és újra van gari :) viszont mikor nem tudod telepíteni FW-t UIból mert nem mountolja a vinyót, akkor van szívás :D
Akkor ki kell venni vinyót ami meg meglátszik, szóóval. :) Bnőm engedélyt kért rá, hogy szétszedjük, és kimentsünk róla minden adatot, ők ezt megadták, így az enyém azóta is csupaszon figyel a polcon.

(#1226) Celtis válasza BullZeye (#1225) üzenetére


Celtis
veterán

Le van írva ez egyáltalán valahol vagy csak urban legend?

(#1227) BullZeye válasza Celtis (#1226) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, kaptál hozzá egy papírt azon le van írva Warranty résznél. Official fórumon pedig minden módosítás mellé oda szerkeszti a moderátor, hogy garancia vesztéssel jár, ha SSH-val teszed tönkre.

(#1228) Celtis válasza BullZeye (#1227) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt most nem tudom megnézni, de úgy érted, hogy a készülékhez mellékelt angol nyelvű "warranty" feliratú füzetben van ez benne? Az mit befolyásol? És ha hottentottául lenne odaírva?

Magyarországon a "Jótállási jegy" feliratú papír jótállási feltételek fejezetében leírtak az érvényesek. Ha megveszed az Iponnál vagy másutt, ott bele van írva, hogy az SSH belépés garanciavesztő hatályú? Nem hinném.

(#1229) BullZeye válasza Celtis (#1228) üzenetére


BullZeye
veterán

Készülék mellett van egy 20-25 nyelvű papír garanciáról, aminek a szövege:

Korlátozott jótállás
A WD garantálja, hogy a termék normál használat esetén az alábbiakban meghatározott időtartamig anyag- és gyártási hibától mentes, és megfelel a WD termék műszaki leírásának. A korlátozott jótállás
időtartama az országtól függ, amelyben a terméket vásárolta. A korlátozott jótállás időtartama 2 év az észak-, dél- és közép-amerikai régióban, 2 év Európában, a közel-keleti és az afrikai régióban, és 2 év a délkelet-ázsiai régióban, hacsak a törvény másképp elő nem írja. A korlátozott jótállás időtartama a vásárlás dátumától kezdődik, amely a vásárlást bizonyító nyugtán szerepel. A WD bővített jótállási szolgáltatásokat bocsáthat rendelkezésre, amelyek megvásárolhatók. A WD nem vállal felelősséget a termékkel kapcsolatban, ha a WD megállapítja, hogy a terméket a WD-től eltulajdonították, vagy a feltételezett hiba a) nincs jelen, b) ésszerű körülmények között nem javítható ki a termék a WD általi átvétel előtti sérülése miatt, illetve c) a hibát nem rendeltetésszerű használat, helytelen telepítés, módosítás (beleértve a címkék eltávolítását vagy olvashatatlanná tételét, a külső burkolatok felnyitását vagy eltávolítását, kivéve ha a termék korlátozottan a felhasználó által szervizelhető termékek listájában szerepel, és a módosítások az érvényes utasítások hatályán belül esnek, és amelyek megtalálhatók a http://support.wd.com weboldalon), baleset vagy helytelen kezelés okozta akkor, amikor a termék nem a WD birtokában volt. A fenti korlátozások tárgyaként az Ön kizárólagos jótállása a fent meghatározott jótállási időtartam alatt és a WD döntése alapján, a termék javítására és azzal egyenértékű vagy jobb termék cseréjére érvényes. A WD által biztosított jótállás a javított vagy cserélt termékekre az eredeti jótállásból fennmaradó ideig vagy a termék javításától vagy cseréjétől számított kilencven (90) napig érvényes – amelyik a hosszabb időtartam.
A jelen jótállás a WD kizárólagos jótállása, és kizárólag az új termékként értékesített termékekre vonatkozik.
A jelen jótállás helyettesít a) minden egyéb kifejezett, vélelmezett vagy jogszabály által előírt jótállást vagy jogorvoslatot, beleértve, de erre nem korlátozva, az értékesíthetőségre vagy bizonyos célra való alkalmasságra vonatkozó vélelmezett jótállást, és b) a WD elutasít bármilyen és minden a károkkal kapcsolatos felelősségét, beleértve, de arra nem korlátozva, a balesetből, annak következményeiből eredő vagy különleges károkat, vagy pénzügyi veszteséget, nyereségvesztést vagy felmerülő költségeket, vagy a termék megvásárlásával, használatával vagy teljesítményével kapcsolatos adatvesztést, még akkor is, ha a WD az ilyen jellegű károk lehetőségére figyelmeztetett. Az Egyesült Államokban néhány államban nem lehetséges a balesetből vagy abból eredő károkért történő felelősségvállalás korlátozása vagy elutasítása, ezért a fenti korlátozások azokban az államokban nem érvényesek. Ez a jótállás Önt meghatározott törvényi jogokkal ruházza fel, illetve Ön rendelkezhet egyéb jogokkal is, amelyek az adott államtól függően eltérők lehetnek.

Lényeg:
ésszerű körülmények között nem javítható ki a termék a WD általi átvétel előtti sérülése miatt
Azaz ha szétlapítod vagy leejted és amiatt ripityára törik.

külső burkolatok felnyitását vagy eltávolítását
Ha leszeded a burkot, és eltörik valami, pl 4ből az egyik pöcök, vagy feszegetés hatására a ház megreped. Na most ami érdekes, hogy én kaptam engedélyt rá, és telefonon is megvan a felvétel, hogy azt mondja a support, hogy igen, akkor mi van? :)

helytelen telepítés, módosítás -> És ez a lényeg, ez az SSH.
Ha amiatt megy tönkre, mert rosszul telepítettél valamit, példának okáért My Book Live egy FW upgrade után a Transmission telepítése következtében brickelődött.

WD elutasít bármilyen és minden a károkkal kapcsolatos felelősségét
Ha elveszik minden adatod, így jártál, és nem indíthatsz jogi eljárást a WD-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#1230) Celtis válasza BullZeye (#1229) üzenetére


Celtis
veterán

helytelen telepítés, módosítás -> És ez a lényeg, ez az SSH.
Ha amiatt megy tönkre, mert rosszul telepítettél valamit,

Na ezt mondom én is. Nem az SSH-n történő belépés, a garanciavesztő, hanem ha azon keresztül teszed tönkre az eszközt.
Teszem azt feltelepíted a transmissiont, a szerviz nem mondhatja, hogy attól ment tönkre az USB port vagy a tápegység, és köteles az ilyen jellegű hibát garanciában kijavítani.

(#1231) Kroni1 válasza Celtis (#1230) üzenetére


Kroni1
veterán

:K Szerintem se fognak ezzel szívózni. Telefonomat is adtam le már ugy gariba érintkezési hiba miatt, hogy cyanogen mod volt rajta és semmit nem szóltak..

(#1232) Kroni1


Kroni1
veterán

Egy kérdés a beépített DLNA kliensel (Twonky ha jól tudom) kapcsolatban: Nem lehet valahogy leegyszerűsíteni a mappaelérést? :F

Gondolok itt arra, hogy amig a minidlna progiban beállitottam egy mappát és h csak filmeket osztok meg, a TV-n kiválasztottam a DLNA-t egyből bejött h folders - movies és kész, a kellő mappában voltam.

Itt meg: videos - by folder - particio - videos - és Movies

Nem nagy dolog, de azért sokkal kényelmesebb az előző mód.

[ Szerkesztve ]

(#1233) Kroni1 válasza Kroni1 (#1232) üzenetére


Kroni1
veterán

Közben találtam egy megoldást, csináltam egy külön megosztást movies névvel és igy lerövidült a dolog, de amint beüzemeltem találkoztam az első nagy problémával: nem jelennek meg a feliratok DLNA alatt! Ez másnak is így van?! Elég furának tartom, így kb semmi értelme a dlna-nak, legalábbis számomra. :F :W

(#1234) BullZeye válasza Kroni1 (#1233) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha a kliens amit használsz nem tudja DLNAn keresztül megjeleníteni a külső feliratokat, akkor nem is fogja.
WD My Cloud önmagában tudja ezt a funkciót, és működik is pl egy Samsung 50F6640-es TV-vel.

wdmycloud:9000-es porton tudod állítani DLNA-t.

(#1235) Kroni1 válasza BullZeye (#1234) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez érdekes, mert nekem az előző routeremen miniDLNA kliens volt, azzal simán mentek a feliratok az LG (55LW5590-es) TV-n, most a mycloud beépített DLNA progijával meg nem megy.. :F

Amugy lehet h az LG TV-vel van gondja? Nem hinném, de lehet.. Amugy gondolom van lehetőség rá, h feltegyek rá másik klienst ugy ahogy a transmissiont is ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1236) Kroni1 válasza Kroni1 (#1235) üzenetére


Kroni1
veterán

Utánaolvastam külföldi fórumokon is, hát pont olyan szerencsém van, hogy a Twonky LG TV-kkel nem szeret mkv-hoz feliratot tenni, csak avival műxik a dolog.. :W

Hogy lehet ekkora szerencsém, a Samsung-okkal semmi gondja nincs, de LG userek sokan ki vannak akadva... :O

[ Szerkesztve ]

(#1237) drmotto válasza BullZeye (#1234) üzenetére


drmotto
őstag

"wdmycloud:9000-es porton tudod állítani DLNA"

Köszi!
Nem lehet valahogy itt állítani, hogy minek mi legyen a default mappája? Pl a zenéknek a "Zenék", filmek a "Filmek" stb. És kikapcsolni az összes ilyen lehetőséget, mint a "By Date", meg "Album", meg satöbbi.

(#1238) BullZeye válasza drmotto (#1237) üzenetére


BullZeye
veterán

http://wdmycloud:9000/#setup
Navigation tree -> By Folder

http://wdmycloud:9000/#sharing
Media Recievers -> By Folder legyen minden

Innentől annak nevezed a mappádat aminek akarod, mert mappa struktúra alapján fogja betölteni TV-be a fájlokat. Ha zene mappád van akkor zene néven fog futni.

(#1239) drmotto válasza BullZeye (#1238) üzenetére


drmotto
őstag

Örök hála!

(#1240) Kroni1 válasza BullZeye (#1234) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerinted érdemes szenvednem hogy feltegyem a minidlna-t a mycloudra?! Mert ez igy nekem sajnos nem jó, már azon gondolkodom, hogy hétfőn visszaviszem a boltba, és maradok az eddigi jól bevált WDR3600+külső HDD kombónál.. Ha meg nem tudok már elállni a vásárlástól (még 3 napon belül vagyok elvileg) akkor max eladom.

(#1241) Celtis válasza Kroni1 (#1240) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy nézem más is belefutott ugyanebbe a problémába.

Megoldást itt nem látok.Ha érzel magadban erőt az út kitaposására, akkor hajrá. Ha nem akarsz küzdeni vele, amit teljesen megértek, akkor vidd vissza. Joggal vagy elégedetlen a termékkel. Esetleg a WD ügyfélszolgálatot érdemes lehet megkérdezni, de ne csússz ki a határidőből.

Van egy harmadik út is, a külső médialejátszó vagy méginkább HTPC használata. Anno én is hamar beláttam, hogy a Panasonic TV-mhez soha nem fog javítás érkezni, hiába gyártottam nekik demo videókat a hibáikról. Aztán elég volt egyszer az XBMC-t kipróbálni és azonnal tudtam, hogy nekem buta TV kell, és egy HTPC csili-vili szolgáltatásokkal.

(#1242) Celtis válasza Celtis (#1241) üzenetére


Celtis
veterán

A Twonky nagy ívben tojik rá, hogy a felirat nem megy LG TV-kkel.

(#1243) Kroni1 válasza Celtis (#1241) üzenetére


Kroni1
veterán

Lehet h én is erre fogok tendálni! Az XMBC-t kipróbáltam, az nekem is nagyon tetszik, viszont nem érzek magamban annyi erőt h mégegy kis PC-t vegyek itthonra. Ami előnye még neki, hogy tudja a kadenciahelyes 24p-s lejátszást, amit ugye DLNA-n nem lehet elérni..

gondolom az XMBC kezelhető távirányítóval is, HTPC-ről.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1244) Celtis válasza Kroni1 (#1243) üzenetére


Celtis
veterán

Nemhogy távirányítóról, de a mobiltelefonodról is tudod távvezérelni. Méghozzá úgy, hogy a telefonodon is látod a filmek listáját, borítóval, tartalommal, stb.
Tulajdonképpen sok cucc nem kell hozzá. Egy E-350-es integrált lap, 1-2G RAM, paneltáp+valami ház, egy pendrive és egy távirányító. Sajnos azért egy 50-est benyel.

(#1245) FrezeR válasza Celtis (#1244) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ezt az XBMC-t máshogy nem is lehet használni csak HTCP megléte esetén?

(#1246) Celtis válasza FrezeR (#1245) üzenetére


Celtis
veterán

Dehogynem. Szinte minden platformon elérhető legyen az Windows, Linux, OSX, Android, IOS. Futhat az asztali gépeden, tableten, telefonon, Raspberry Pi-n vagy egyéb mini PC-n. stb.

(#1247) FrezeR válasza Celtis (#1246) üzenetére


FrezeR
senior tag

Esetleg médialejátszón (androidos)? Mondjuk annak nincs háttértára, csak össze van kötve routeren keresztül a my clouddal.

(#1248) Kroni1 válasza FrezeR (#1247) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, ez nekem is eszembe jutott, h androidos mit tud vele konkretan csinalni.. ?

(#1249) Celtis válasza FrezeR (#1247) üzenetére


Celtis
veterán

Mi az, hogy androidos média lejátszó? Androidra van XBMC, ahogy írtam.

(#1250) FrezeR válasza Celtis (#1249) üzenetére


FrezeR
senior tag

Azt tudom, hogy androidra van. Azt kérdezem, hogy ha van egy ilyen asztali lejátszóm vinyó nélkül de összekötve a my clouddal hálóba, akkor ott azon is működhet ez az xbmc?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.