Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) ToxLee válasza PistiSan (#1900) üzenetére


ToxLee
őstag

Én úgy szoktam a lanon lévő klienseket elérni, hogy TC alatt a network fülre nyomok és mindenkit felsorol akit talál vagy windows-ba a network alatt. Itt domain neveket sorol.

(#1902) Poki79


Poki79
tag

Az asszony ma áramtalanított, hogy nem voltunk itthon és kicsit megzavarodott a Twonky server a bekapcsolást követően. Kicsit állítgattam, de nem igazán láttam rendesen a könyvtáraimat sehogyse, és meguntam a kínlódást. Gondoltam felteszem a minidlna-t, de én is belefutottam ebbe a hibába: (#1696).
A neten kutakodtam, és másnál is volt ilyen hiba.
Nem adtam ki az -f installos parancsot, csak az apt-get autoremove parancsot. Majd kiléptem a putty-ból, és visszakapcsoltam a média servert az UI-ban, de restartot nem nyomok egyenlőre.

Amiben nem vagyok biztos, mert nem értem a linuxot:
- az elmentett source.list filét visszaírjam (vagyis a .bak legyen a .list?)
- ha most újraindítom a cloudo-t, akkor be is krepál mivel nem lett rendesen feltelepítve?
- még elérem az UI-t, a gyári visszaállítás segíthet, vagy inkább hagyjam békén?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Poki79


Poki79
tag

Találtam EZT, de nem merem lefuttatni a gépen. Ha már valaki jártas a brickelésben kipróbálhatná :P

(#1904) PistiSan válasza Poki79 (#1902) üzenetére


PistiSan
addikt

Itt nem a linuxal van a baj, hanem a wd által készített speciális, az adott eszközre szabott linuxal. Egy sima linuxot elég nehéz kinyírni, de ki tudja a wd mit mókolt bele a saját változatába.
Én azt gondolom, ha nem használtad a -f install kapcsolót akkor nem lesz gond, illetve azt írtad hogy minden rendesen működik jelenleg is. Persze ezt nem állítom 100% osan, ha biztosra akarsz menni csinálj a web felületről egy fw frissítést, vagy újra telepítést, ezzel biztos minden a helyére kerül.

Off
Felfoghatatlan a számomra, hogy miért nincs arra opció, hogy ha teljesen megdöglik a cucc, akkor miért nem oldható meg szétszedés nélkül egy teljes rendszer újra húzás. Van egy régi asus routerem, anno flasheltrm rá rossz fw-t ami után minden led világított rajta, de semmire nem reagált. A gyártó mellékelt egy szoftvert, el indítom, restore gombot nyomok és azt rakok rá amit akarok.

(#1905) Poki79 válasza PistiSan (#1904) üzenetére


Poki79
tag

Kösz a választ. Az túlzás, hogy probléma mentesen működik, ugyanis azt vettem észre most reggel, hogy a gyerek nézi a filmet róla, én meg a tablettel nézném és ledobja mindkettőnket, kapcsolatot bont.
Ez a FW frissítés nekem is eszembe jutott, egyedül úgyis a TM kell, az MC-t nem igazán használtam.

Tegnap megnéztem összehasonlítás gyanánt, hogy mit telepített fel nfs-common és nfs-kernel fájloknak, de ami telepítve van, az más méretű, így gondolom nem történt meg a telepítés. Minidlna sincs rajta.

Na majd estére fw frissítek, ha addig valaki nem mond még valami biztatót, hogy reboot megoldja-e a problémát.

(#1906) gonorrea válasza Poki79 (#1905) üzenetére


gonorrea
senior tag

Nálam is megvan ez az eszköz leválasztás (plusz nem megy az fw frissítés), néha gondol egyet és szétkapcsolt, van hogy percenként, van hogy több óra alatt sem!

Lehet az hogy én a sources.list fájlt rosszul másoltam még az elején és ez okozza a gondot? Már volt teljes gyári visszaállítás is (17 óra alatt végzett) a szétkapcsolást és az fw frissítést leszámítva nincs gond

Ezt a sources.list fájlt lehet rá másolni pl más gépéről (egy eredetit), vagy mit kell annak tartalmaznia?
Meg tudom nézni elvileg a tartalmát ssh-n

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1907) Poki79 válasza gonorrea (#1906) üzenetére


Poki79
tag

Hát lehet el is csesztem, ennyi volt. Újraindítottam és először még világított a fehér led, utána kialudt, és azóta semmi nem világít, egyedül a lan villog a hátulján.
Egy darabig várok, utána kihúzom az egészet, és töprengek...

(#1908) BullZeye válasza Poki79 (#1907) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért indítottad újra? Most írták, hogy UIból telepíts rá egy új FW-t...

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1909) Poki79 válasza BullZeye (#1908) üzenetére


Poki79
tag

Hát, az ember mindig az egyszerűbb utat választja. Megszívtam. De olvastam a te írásaidat is és egyet kell értsek, sajnálatos, hogy semmi segítség nincs sehol, hogy mik lehetnek a fehér led okozta jelenségek. Jelenleg is így világít, néha elalszik egy pillanatra, majd újra csak világít. Amit írtál elgondolkodtatott, és máshol is láttam, hogy valami fdisk szerű dolgot is művelhet, ami nem kevés idő. De a türelme az embernek így vakon oly kevés, és mivel nincs visszajelzés úgy hiszi mindenki, hogy most megdöglött a ketyere. Le kéne tojnom nekem is és várni egy napot legalább, és utána szétszedni :)
Már be is szereztem hozzá a progikat, elolvastam a leírásokat. Nem ördöngősebb, mint bármi mókolás, csak idegesítő, hogy a saját hülyeségem ide vezetett. Na, majd az idő eldönti mi történik, később beszámolok...

(#1910) Ra3


Ra3
őstag

Úgy nézem itt a topicban a brickelt mycloud-ok száma egyre több, nekem egyelőre gond nélkül megy, persze csak a TM van telepítve 4-es firmre. Mindenesetre ezek az esetek egyre jobban eltántorítanak a további bütyköléstől.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1911) Poki79 válasza Ra3 (#1910) üzenetére


Poki79
tag

Jól is teszed :)
A minidlna engem is csábított, de már bánom. Bár ez a brickelés nem tűnik vészesnek, de egyelőre várok vele, hátha valami értelmeset csinál a mycloud és rendbe rakja magát.

(#1912) BullZeye válasza Poki79 (#1911) üzenetére


BullZeye
veterán

UnBrickeléssel egy baj van, nehéz úgy szétszedni elsőre, hogy ne törd le egyik lábat se a műanyag burkon, hogy ne ugorjon a garancia.

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1913) Poki79 válasza BullZeye (#1912) üzenetére


Poki79
tag

Hát ez igaz, főleg, hogy nincs róla infó, hogy pontosan hol is vannak a fülek. De most, ha visszaviszem garanciára az edigital-hoz, akkor ki tudja mennyi idő (2-3 hét biztos) lesz mire egyáltalán valamit mondanak rá. Bár, ha a szervizében meg tudják állapítani, hogy mókolás miatt döglött meg, akkor legalább meg is javíthatnák. Lehet így is járok el, majd utána szétkapom, ha már nem akarják javítani.

[ Szerkesztve ]

(#1914) stickermajom


stickermajom
addikt

Jol sejtem, hogy 4-es fw-nel a crontab se megy?

(#1915) Asztee válasza stickermajom (#1914) üzenetére


Asztee
aktív tag

Attól tartok... :((
Nálam is a 4-es van fent és rá se hederít arra, hogy mit írkálok a crontab-ba. (Ne indul a TM reboot után és BullzEye torrent törlő script-jét sem tudom időzítve futtatni. :( )

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1916) PistiSan válasza stickermajom (#1914) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem a transmission indítás nem megy a crontabból, mint ahogy senkinek sem.
Viszont más scriptek tökéletesen indulnak.
Mondjuk ezek a rendszer beépített parancsait használják.

(#1917) Ra3


Ra3
őstag

Tegnap megvolt az első áramtalanítás, zökkenőmenetesen vette a cucc, mikor hazaértem ment minden, seed-elt is rendesen. Én továbbra is elégedett vagyok vele.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1918) Süvi válasza Süvi (#1896) üzenetére


Süvi
őstag

26 óra lett a teljes visszaállítás :)

(#1919) Poki79


Poki79
tag

A 26 óra közben folyamatosan fehéren világított, vagy néha megszakadt? Nekem 40-41 mp-enként elalszik, majd újra felvillan és ég újra 40 mp-ig. Már lassan egy napja, de még várok reggelig, majd bedobozolom és gariba adom. Max visszaadják, hogy nem javítható és utána unbrick.
Valakinek van ezzel a garanciális javítással tapasztalata? Itt végzik hazánkban, vagy küldik Cseh/Németországba?

[ Szerkesztve ]

(#1920) Süvi válasza Poki79 (#1919) üzenetére


Süvi
őstag

A teljes visszaállítás alatt csak a kék led ment.

A gyors visszaállítás egyébként max 10 perces volt. Abban volt fehér, sárga és kék.

Mind a kettő alatt el lehetett érni netes felületről, nem fagyott.

(#1921) zolnagy válasza Poki79 (#1919) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem egy hete van gariban. Ha visszajön leírom a tapasztalatokat.

(#1922) stickermajom válasza PistiSan (#1916) üzenetére


stickermajom
addikt

Shell scriptek futtatasara viszont ezek szerint nincs lehetoseg. :(

(#1923) PistiSan válasza stickermajom (#1922) üzenetére


PistiSan
addikt

Pont azt irtam, hogy nekem mennek a shell scriptek, minden parancs hasznalhato benne amit terminalban is tudsz hasznalni.
Nyilvan kulso programok telepitese igy kilove, bar nekem a copy.com altal adott program is siman fut. (Nem kell telepiteni, csak futtatni)

(#1924) stickermajom válasza PistiSan (#1923) üzenetére


stickermajom
addikt

4.x fw alatt? Nekem egy sima torrent leallitos shell scriptet se hajlando lefuttatni, hiaba megy manualisan.

(#1925) Asztee válasza PistiSan (#1923) üzenetére


Asztee
aktív tag

Bemásolnád ide - a szigorúan titkos részt kivéve :D - , hogy neked mit ír ki egy "crontab -l"-re ?

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1926) PistiSan válasza Asztee (#1925) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha gondolod haza megyek és majd be írom, amúgy csak sima szabványos crontab parancs.
pl:
00 06 * * * /shares/letoltes/valami.sh

Ez így lefut az adott időben, de mint írtam csak a rendszer által is alapból futtatható parancsokat használom, és a copycom programját

(#1927) Mentiii


Mentiii
tag

Látom rengeteg gondtól megkíméltem magam, hogy még mindig az őskövület firmware van a Cloudon :R :))

(#1928) BullZeye válasza Mentiii (#1927) üzenetére


BullZeye
veterán

Őskövület? Mert mit tud a v4 amit a v3 nem tudott? :)

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1929) Poki79 válasza Mentiii (#1927) üzenetére


Poki79
tag

Azzal kíméled magad, ha nem engedsz a csábításnak és megelégszel az alapszolgáltatással. Ha még egyszer működni fog a cloudom, akkor megelégszem a TM-el és megállok.
Nehéz ügy, mert ez a Twonky egy rémálom... volt.

(#1930) PistiSan válasza BullZeye (#1928) üzenetére


PistiSan
addikt

Te meg próbáld ki az orosz fw-t, várjuk már a tapasztalatokat és a leírásokat. ;]

(#1931) ToxLee


ToxLee
őstag

Ha FTP keresztül lépek fel és saját magán belül másolok egyik mappából a másikba, akkor miért írja azt, hogy The server is probably NOT supported? (vagy valami ilyesmi)

(#1932) Mentiii válasza BullZeye (#1928) üzenetére


Mentiii
tag

Elfelejtettem az idézőjelet. Pont ez a lényeg, hogy ahogy nézem a régebbi verzióval egyszerűbb volt felokosítani :)

(#1933) Poki79 válasza ToxLee (#1931) üzenetére


Poki79
tag

Szerintem amiatt nem engedi, hogy FTP-n két bejelentkezésnek érzékeli. Gondolom a Total Commanderben akarod ezt a műveletet végezni, és ott a két ablakra külön-külön hozzáférést nyit, nem egy bejelentkezéssel végzi a műveletet. Nem tudom érthető-e amit írtam :)
Én ezt az xbox-nál vettem észre először, hogy újra beléptet az FTP-vel ha a másik ablakba is megnyitom.

(#1934) Asztee


Asztee
aktív tag

Azt meg lehet-e oldani valahogy,hogy ne a 22-es portot használja az SSH,hanem bármi mást ? (pl.:2222)
(távoli hozzáférés és a router beállítási gondok miatt kellene.) Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1935) Poki79 válasza Asztee (#1934) üzenetére


Poki79
tag

Biztos meg lehet, csak bele kell mászni a linux dolgaiba, A winfosnak is meg lehet mondani mit használjon, a linuxnak is tutti. Csak hát itt megint a buhera a kérdéses, mennyire tolerálja. Esetleg a supporton megmondják lehet-e.

(#1936) ToxLee válasza Poki79 (#1933) üzenetére


ToxLee
őstag

Teljesen világos és logikus. Milyen FTP progit használsz ami nem kétszer jelentkezik? Bár a TC jobb lenne, mivel kéznél van. Milyen beállításokat kell kezelni?

(#1937) PistiSan válasza Asztee (#1934) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez sima router port forwarding beallitas, nekem is igy vannak a net fele nezo portjaim.
Belso 22, kukso 2291
A router beallitasokban keresgelj.

(#1938) Asztee válasza PistiSan (#1937) üzenetére


Asztee
aktív tag

hát de éppen ez a bajom.Ha a routernek 22-t írok külső és belső portnak akkor forwardolja , de ha 2222-t külsőre és 22-t belsőre akkor már nem. :(

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1939) Poki79


Poki79
tag

Egy kicsit leveleztem a WD Supporttal, és azt írták, hogy küldjem vissza RMA-ba és kicserélik a készüléket, mivel szerintük gallyra ment. Na most szerintem nem kínlódok vele, egyszerűbb a vásárlás helyére elvinni, a szállítás költségét nem tudom, hogy így is megfizettetik-e, vagy az is a garancia része (bár máshol se kérik el ennek az árát, ez a rizikó).

(#1940) Kroni1


Kroni1
veterán

Rászántam magam egy FW frissitésre, megnézem hogy ez a 2.84-es TM hogy muzsikál, ha nem tetszik a dolog, akkor megy vissza a 3-as FW és a régi TM. Valaki próbálta már ugy feltenni, hogy ne a Public megosztásra hanem másikra mentsen?!

(#1941) BullZeye válasza Kroni1 (#1940) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem sose töltött public-ra, saját jelszavas mappába megy minden letöltés, beállításoknál csak meg kell adni a jelszót hozzá.

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1942) Poki79 válasza Kroni1 (#1940) üzenetére


Poki79
tag

Amíg nekem működott nekem is a saját mappába mentett. A Publicba nem próbáltam. De majd megnézem, ha újra a kezemben lesz :)

(#1943) Kroni1


Kroni1
veterán

Közben feltettem, megadtam neki a saját mappát és ugy tűnik minden működik.. Remélem ez igy is marad! :U A leírás szerint telepítettem, egy hibát jelzett csak, a cron-ba nem sikerült az automata inditást betennem. ezt valakinek sikerült megoldani?!

(#1944) PistiSan válasza Kroni1 (#1943) üzenetére


PistiSan
addikt

Ne aggódj, mert akinek sikerült is betennie, annak sem működik!
Ha jön egy áramszünet, vagy restart, akkor kézzel kell indítani a TM-et.

(#1945) Kroni1 válasza PistiSan (#1944) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez legyen a legkisebb gond! A lényeg hogy most jól műxik minden, ugyanoda tölt mint eddig, és némileg javult a másolási sebesség! ;)

Amugy azt ezzel a 4-es FW-vel valahogy meg tudom csinálni, hogy nem otthonról torrentfájlt ráküldjek a TM-re?!

(#1946) PistiSan válasza Kroni1 (#1945) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem akarok hazudni neked, de már vagy 5 éve használok TM-et, azóta ez alap szolgáltatás volt minden verzióban. :)
Annyi hogy távoli elérésben, web felületen ( vagy Andorid, IOS appaon belül) feltöltöd a fájt, és már tölti is lefelé.

(#1947) flegga92 válasza Kroni1 (#1945) üzenetére


flegga92
senior tag

Én DDNS el csináltam meg. Igaz még az előző fw-n vagyok, de szerintem ez így is működik.

(#1948) Kroni1 válasza PistiSan (#1946) üzenetére


Kroni1
veterán

Ahaa, én sose vágtam ezt a távoli elérés webes felületes dolgot! Ugyan PC-ben gondolkodtam, azt hittem ehhez is fel kell tenni valami olyat mint a flexget, vagy ilyesmi, de ez az androidos TM Remote is tökéletes lesz szerintem! :R

(#1949) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szemezgetek kicsit ezzel a gépezettel, mik az általános vélemények?

igényeim röviden

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1950) Alex91 válasza TheProb (#1949) üzenetére


Alex91
félisten

Erre a feladatra en nem vennek ilyet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.