Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) drmotto válasza BullZeye (#449) üzenetére


drmotto
őstag

Ami kimaradt.
Hogy tudok jogosultságot állítani? Úgy értem, hogy honnan derül ki az a NAS számára, hogy épp ki kapcsolja be mondjuk a nappaliban a tévét?

(#452) BullZeye válasza drmotto (#451) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez főleg cloud access-re van, és hálózaton belül, ha network accessként csatlakoztatod a NAS-t, akkor kér jelszót, és akkor érdemes olyat adni aminél mindenhez van joga.

Hogy hogy kell fogalmam sincs, tegnap hoztuk haza a TV-t, lejátszani lejátszik mindent (1080p Gyűrűk ura extended) az iso és br-eken kívül (azt nem teszteltem, de ez úgyis pcről megy).

(#453) drmotto válasza BullZeye (#452) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, akkor egyelőre ez nem játszik, mert nincs külön tévéjük.

(#454) drmotto válasza BullZeye (#449) üzenetére


drmotto
őstag

Mappákat hogy tudok létrehozni?
Total Commanderrel próbálom, de nem akarja az igazat.

(#455) stickermajom válasza drmotto (#454) üzenetére


stickermajom
addikt

Az alap Public, Download stb. mappákon belül? Konzolból MC-vel esetleg, ha a Total Commander nem akarja az igazat.

(#456) drmotto válasza stickermajom (#455) üzenetére


drmotto
őstag

Nem belül, kívül, a gyökérben szeretnék létrehozni. :) Vagy ott nem megy?
Download egyébként nincs is. Public, TimeMachineBackup és SmartWare (ez miez?) van csak.

(#457) stickermajom válasza drmotto (#456) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja, igen Download nálam van csak :U A gyökérbe szerintem csak UI-ból lehet létrehozni a Shares opciónál.
SmartWare a WD saját kis programja, külső winchesterekhez is adják, fw frissítésre, állapot ellenőrzésre, backupra.

(#458) drmotto válasza stickermajom (#457) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, akkor megnézem ott

(#459) krealon válasza drmotto (#448) üzenetére


krealon
veterán

"Van ugye a NAS-on gyárilag egy Public mappa, ezen belül pedig Video, Kép és hang.
Csak ezekbe tudok pakolni, vagy mehet rá a PC-n megszokott saját mappaszerkezet?
"

A NAS-ba CIFS (SMB, Windows Network) feluleten belepve nem mappakat, hanem megosztasokat latsz.
Ha ide szeretnel ujakat tenni, akkor neked kell a NAS-on megosztasokat definialnod.

(#460) drmotto válasza krealon (#459) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, már megoldottam. Tényleg a webes felületen lehetett létrehozni újakat. Már töltöm felfelé.

(#461) Celtis válasza stickermajom (#455) üzenetére


Celtis
veterán

A linux konzolon (MC-vel) kerülendő a mappák és fájlok létrehozása. Különben a windowsos fájl megosztás során lesznek meglepetések. Nem enged a könyvtárba belépni, fájlhoz hozzáférni, stb.

(#462) stickermajom válasza Celtis (#461) üzenetére


stickermajom
addikt

Mappákkal nekem nem volt még gondom, fájlokat meg csak másolok beléjük.

(#463) FrezeR


FrezeR
senior tag

Nálatok működik rendesen az időzített sebességkorlátozás? Beállítom magamnak, hogy ettől eddig az időpontig mennyivel menjen a feltöltés de nem jó. Csak akkor megy ha kézzel állítom le.
Mitől lehet ez?

(#464) PistiSan válasza FrezeR (#463) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam tökéletesen működik!
Javaslom a transmisson-remote-gui használatát, be tudsz állítani egy rakás dolgot, és ezek mentésre is kerülnek ha leállítod a transmissiont!

Nekem szimpatikusabb ez a kezelő szoftver, mint a webes!
Illtve androidos alkalmazás is van rá.

(#465) FrezeR válasza PistiSan (#464) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen én is használom ezt. Be is állítottam ahogy értelmeztem a dolgokat. De még sem működik valamiért.
Pl úgy állítottam be mivel nekem nagyon kicsi a feltöltési sebesség, hogy éjféltől reggel 8ig menjen csutkán aztán lekorlátozom 5kb/s-re. De egész nap maximumon megy. Tök mindegy hogy állítottam be. Ha kézzel rányomok az alternatív beállításokra csak, akkor csökkenti le a sebességet a kértre. Persze vissza maxra ugyan úgy nem állítja éjféltől csak ha én nyomom be. :U

Most megpróbálom máshogy belőni hátha...

[ Szerkesztve ]

(#466) FrezeR


FrezeR
senior tag

Apropó az új firmware-ről semmi hír? Egy hetet késnek már vele.

(#467) Alex91 válasza FrezeR (#465) üzenetére


Alex91
félisten

Webesrol probalod beallitani? Tapasztalatom szerint jobb, ha kozvetlenul szerkeszti az ember a config file-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#468) Celtis válasza FrezeR (#465) üzenetére


Celtis
veterán

Azt tapasztaltam, hogy az éjfélen átnyúló intervallumot nem képes kezelni. Én estétől reggelig akartam lassítást bekapcsolni. Nem működik.

Az a megoldás, hogy az intervallumot reggeltől estig állítom be és a sebességeket úgy adom meg, hogy normál módban legyen alacsony és "teknős" módban van eleresztve.

(#469) PistiSan


PistiSan
addikt

Beállítottátok a megfelelő időzónát a menüben?

(#470) FrezeR válasza Alex91 (#467) üzenetére


FrezeR
senior tag

Próbáltam igen de nem sok sikerrel.

Celtis: Most én is ezt próbáltam ki aztán meglátom működik e. Azt hittem egyszerűbb lesz megoldani egy ilyen alap dolgot.

(#471) BullZeye


BullZeye
veterán

Próbálta már valaki Total Commander WebDav pluginnal elérni a NAS-t? Milyen beállítások kellenek hozzá?

(#472) PistiSan válasza BullZeye (#471) üzenetére


PistiSan
addikt

Mire lenne ez jó neked?
Nem elég a hálózati meghajtó felcsatolása?

(#473) BullZeye válasza PistiSan (#472) üzenetére


BullZeye
veterán

Mert munkahelyemről aligha férek hozzá az otthoni hálózatomhoz. De ha mégis lehet, akkor hallgatlak.

(#474) PistiSan válasza BullZeye (#473) üzenetére


PistiSan
addikt

Kapcsold be az FTP-t! Akkor total commanderből is hozzáférsz mindenhez!

(#475) BullZeye válasza PistiSan (#474) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez működik mindenhol, ahol nincs tiltva a 21-es port. Valamint FTPről nem lehet streamelni. WD2GO-ba pedig unalmas minden alkalommal bejelentkezni és webdavon mountolni, ezért kéne a plugin, ahol 1 katt és elérhető.

(#476) PistiSan válasza BullZeye (#475) üzenetére


PistiSan
addikt

A külső portot a routeren beállítod, és máris nem a 21-es porton kommunikálsz!

A stream teljesen érthető, ahhoz tényleg nem jó az ftp.

Egyébként biztos jó ötlet a céges sávszélt steamelésre lefogni?
Nálunk korlátozva van az adhat használat, még videót sem nézek betről, nehogy túllétjem a kvótám. :U

(#477) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv itt is..

Szintén NAS ügyben vagyok... :)

2 NAS ami érdekel:

1. WD My Cloud
2. ZyXel NSA-310

Őszintén szólva, mind2 mellett van érvem hogy miért az de nem tudok dönteni..

WD My Cloud: Passzív hűtés miatt csöndes, Debian OS
Zyxel: Tetszik a menüben lévő egyszerű állíthatóság, illetve valamiért közelebb húz a szívemhez :D Valamivel olcsóbb is..

Na már most nekem, főképpen torrentezni kellene NAS, úgymond 99% -ban..
Nekem úgy tűnik a WD My Cloud erősebb hardverileg, viszont ZyXel nekem úgy tünt többet tud, és átláthatóbb a menüje..

Nagyon nemtudok dönteni :D

DokY | www.zsolti.hu

(#478) stickermajom válasza Doky1988 (#477) üzenetére


stickermajom
addikt

Torrentre igazából teljesen mindegy, mindegyik tudja, de a My Cloud az erősebb hardver miatt valószínűleg több torrentet képes futtatni, és mindezt teljesen hangtalanul. A Zyxelben egy kis 4 centis ventilátor van, ráadásul ragasztva, nem szabványos csatlakozóval, szóval garanciavesztés nélkül ki sem tudod cserélni, ha zavarna.

My Cloud topikban mi nem fogunk a másik mellett érvelni :P Mi az amiben többet tud az? Szükséged van rá?

[ Szerkesztve ]

(#479) Doky1988 válasza stickermajom (#478) üzenetére


Doky1988
senior tag

Akkor marad a My Cloud:) Ugyanugy lehet ra felrakni a transmissiont mint a livera?

DokY | www.zsolti.hu

(#480) stickermajom válasza Doky1988 (#479) üzenetére


stickermajom
addikt

Hasonló a dolog, van pár leírás ebben a topicban is róla. Nem nagy kunszt.

(#481) drmotto


drmotto
őstag

Segítsetek lécci.
A NAS 4 napja üzemel, hibátlanul teszi a dolgát. Viszont nem tudom elérni kívülről. Van regisztrál dlinkddns és dyndns azonosítóm is, a routeren be van állítva a ddns.
Ha saját hálóról próbálom, akkor a router login oldala jön be. AH kívülről, akkor http esetén nincs ilyen oldal üzenet jön, https esetén pedig nincs hozzáférés.
A portforward-ban milyen portokat kellene a NAS felé irányítani ahhoz, hogy elérjem? Vagy mit rontunk el?

Köszi.

(#482) stickermajom válasza drmotto (#481) üzenetére


stickermajom
addikt

Kívülről nem lehet elérni a GUI-t, csak FTP-t, torrentet stb, vagy a https://www.wd2go.com/ oldalról a fájlokat.

(#483) drmotto válasza stickermajom (#482) üzenetére


drmotto
őstag

Akkor ezért nem tudtuk 2 nap alatt életre kelteni. :)
FTP beállításban tudsz segíteni?
Köszi.

(#484) BullZeye válasza drmotto (#483) üzenetére


BullZeye
veterán

webUI-n bepipálod az FTP-t :D és kész is :D
meg IPhez routeren megnyitod a portokat hozzá amiket használ. (21, 443, 80)

(#485) drmotto válasza BullZeye (#484) üzenetére


drmotto
őstag

Az FTP az be van rajta pipálva most is, azt hittem kell még valami hozzá. :)
És utána mi alapján fogom elérni mondjuk a munkahelyemről, ha a dyn-es megoldás nem játszik?

(#486) BullZeye válasza drmotto (#485) üzenetére


BullZeye
veterán

Aktuális otthoni IP címed alapján

(#487) drmotto válasza BullZeye (#486) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
Így akkor csak jó lenne valami forwarding...

(#488) stickermajom válasza drmotto (#487) üzenetére


stickermajom
addikt

Miért, mi a gond a dyndns-sel?

(#489) drmotto válasza stickermajom (#488) üzenetére


drmotto
őstag

Írtam fentebb, még válaszoltál is rá.
Nem érem el kívülről a NAS-t. Vagy nincs hozzáférés, vagy a keresett oldal nem jeleníthető meg.
A 21-es port nem, a többi forwardolva van a NAS IP-jére, de nem jutok el oda.
Sem a dyndns-sel, sem a dlinkddns-sel. Erre írtad, hogy nem érhető el a GUI. Ok, de semmi más se.
A https://www.wd2go.com/ címről megy, androidról is, bár ezeket is csak otthoni hálón néztem eddig.

[ Szerkesztve ]

(#490) Celtis válasza drmotto (#489) üzenetére


Celtis
veterán

Könnyen lehet, hogy a munkahelyi hálózatodról egyszerűen nem engedik ezeket a portokat.

A dyndns egyáltalán működik? A névfeloldás működik? A routeredet meg tudod ping-elni az internet felől?
Egyáltalán publikus IP címet kapsz a szolgáltatótól?

(#491) drmotto válasza Celtis (#490) üzenetére


drmotto
őstag

Gondolom működik, mert ha az itthoni gépről próbálom elérni a drmotto.dyndns.com címet, akkor bejön a router login felülete. Tehát idáig eljut, csak tovább nem. HTTP, HTTPS, FTP portok ide irányítva, routerben beállítva.
Nem tudom, mit tehetnék még.
És a nagyobbik baj, hogy mobilnetről sem megy, és a wd2go címről se érem el.

(#492) drmotto válasza drmotto (#491) üzenetére


drmotto
őstag

Nos, elkezdett működni. A routert reseteltem, újra mindent beállítottam, és most megy a droidos appal és a wd2go oldalról az elérés, mobilnettel. Tehát kívülről már látszik.
A dyndns probléma viszont ha nem elérhető kívülről az UI, akkor ugye nem probléma, viszont az FTP elérés nem megy. Kapcsolathívási hiba üzenettel eldob a TC, mobilról pedig nem található üzenettel.

(#493) Celtis válasza drmotto (#491) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a drmotto.dyndns.com a valós dns neved? Merthogy ez nem működik.

Másrészről, ha privát címed van, akkor pont otthonról elérhető a névfeloldással, de az internet felől nem. Mi a routereden a WAN port IP címe?

DNS ellenőrzése
A winwosban indíts egy parancssor ablakot és írd be
nslookup drmotto.dyndns.com
vagy a valós nevet.

(#494) drmotto válasza Celtis (#493) üzenetére


drmotto
őstag

Ez a valós. Azért írtam be nyugodtan, hogy lásd, tényleg nem működik. :(

A WAN-t majd este megnézem, ha otthon vagyok.

(#495) BullZeye válasza drmotto (#494) üzenetére


BullZeye
veterán

dyndns.com címek nálam sem működnek jó ideje, próbáld meg a no-ip.biz címet csinálni, az működik.

(#496) Celtis válasza BullZeye (#495) üzenetére


Celtis
veterán

Megnéztük, nem dyndns gond.

(#497) drmotto válasza BullZeye (#495) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, ahogy Celtis írta, más a probléma, este tudom majd állítgatni.
A no-ip cuccok meg eleve nem jók, nem ismeri a router. Csak a dyndns-t és a dlinkddns-t.

(#498) FrezeR válasza Celtis (#496) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nekem továbbra sem megy ez az időzített sebesség beállítás. Mindig elereszti a feltöltést napközben is nekem amikor nem akarom, hogy menjen 5kb/s fölé. Neked megy rendesen?

(#499) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó,
Vettem egy WD MY Cloud-ot rádugtam a routerre, tápra is. Egyelőre tök üres, viszont rádugtam egy WD My Passport-ot. Adott egy Sony Bravia tv amin frankón látom a tartalmát. A képeket meg is tudom nézni de a filmeket nem. A filmes mappában minden film előtt kicsiben mutatja egy kis képet a filmről. Rámegyek, hogy lejátszás, de semmi sem történik. Ötlet miért?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#500) BullZeye válasza legiaap (#499) üzenetére


BullZeye
veterán

Media stream a megosztas nal be van jelölve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.