Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) m.joco


m.joco
csendes tag

Transmission es mc van meg rajta a gyari allapottol elteroen.
Lg tv etherneten csatlakozik a routerhez. Filmnezes kozben neha megakad(betoltes...). Usb-rol amugy lejatsza a filmet.
Cou hasznalat 1-2%kozott, megakadaskor 5-6%.
Masnak is van ilyen problemaja?
Mit lehet tenni a megakadasok ellen?

(#1302) Kroni1 válasza m.joco (#1301) üzenetére


Kroni1
veterán

próbáld meg még azt, hogy a transmissionban csökkented a maximális peer-ek számát, nekem az segitett, igaz egy másik eszközön.. Peers/torrent 20, Maximum all peers 100.

Amugy a mycloudon nekem is volt lejátszás közben megakadás, még transmission nélkül is.. lehet, hogy éppen adatbázist épített vagy nem tudom.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1303) m.joco válasza Kroni1 (#1302) üzenetére


m.joco
csendes tag

Nem fut egy torrent sem.

(#1304) PistiSan válasza m.joco (#1301) üzenetére


PistiSan
addikt

A transmission az semmit nem eszi, a WD fícsörök viszont annál inkább eszik a vasat!
Ha nem használdod ezeket, kapcsold ki nyugodtan.

# Szemetelő folyamatok leállítása
/etc/init.d/wdmcserverd stop
/etc/init.d/wdphotodbmergerd stop

# Hogy boot után se induljanak el
update-rc.d wdphotodbmergerd disable
update-rc.d wdmcserverd disable

Első lépésben javaslom, ssh-n a belépést, és csak leállítani a 2 folyamatot, ha megoldódik akkor akár végleg ki is lehet kapcsolni, én így tettem!

(#1305) campz


campz
újonc

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 3TB-os WD MyCLoud-ot. Első használat: router, power csatlakoztatás, inicializálás elindult. Ez a gyári papírok szerint "3 percig is eltarthat", fehér LED világít, és azóta is úgy van. kb 1h várakozás után kihúztam, újraindítottam, továbbra is semmi. Később egy reset-et próbáltam, semmi. Éjszakára úgy hagytam, hátha tényleg idő kell neki, sok, és majd jó lesz. Reggelig semmi. Nem kicsit idegesítő. Reggel újra egy reset és most várok. A fórum végigolvasása után látom: nem kellett volna áramtalanítani és nem kellett volna resetelni sem - Ok. Szerintetek van esély az újraéledésre, vagy bolt vissza, kuka? Mivel még szűz, még lehetőségem sem volt arra, hogy beállításokba piszkáljak, remélem, hogy az időfaktor megoldja. Én arra gondoltam, hogy automatikusan leszedhette a FW update-et, és belefutott a "white led" problémába, amiről sokan írtak itt is, és egyeseknél 3-8 óra után újraéledt. Mit gondoltok menthető, vagy vége? Hallom, hogy pörög a lemez és dolgozik, ezért bízom benne, hogy látom még a "kék fényt" szerintetek mennyi az a maximális idő, ameddig egy reset után, használat nélkül képes magához térni, vagy mikor kell levonnom a végkövetkeztetést, elpusztult? Jelenleg, a legutolsó újraindítás óta kb. 5 órája várok.

(#1306) bravedwarf válasza m.joco (#1301) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Nálam azt csinálja sokszor az LG Smart Tv-m, hogy Lan helyett WiFi-re áll rá, pedig Lan-on direkt beállítottam statikusra. Csak akkor veszem észre amikor néha megáll és pufferol, akkor tudom már megint a Wifit erőlteti.....

(#1307) toM517 válasza Celtis (#1300) üzenetére


toM517
aktív tag

Szia!

Ezt kaptam:
WDMyCloud:~# find / -name Public
/shares/Public
/nfs/Public
/DataVolume/shares/Public

Ezekszerint tenyleg az OS drive-ra csinalt egy shares/Public-ot. Hogy torlom?

Szerk: Az MChez sincs elegendo helyem, probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#1308) PistiSan válasza toM517 (#1307) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezekkel a könyvtárakkal nincs gond, nekem is ugyan úgy léteznek.
Az ajánlatom még áll, ha úgy gondolod.

(#1309) toM517 válasza PistiSan (#1308) üzenetére


toM517
aktív tag

Irtam! : )

(#1310) PistiSan válasza toM517 (#1309) üzenetére


PistiSan
addikt

Probléma megoldva, /var/lib/transmission-daemon/downloads -ba töltött alapb beállításon a kliens, ettől telt be a rendszer partíció!

(#1311) toM517 válasza PistiSan (#1310) üzenetére


toM517
aktív tag

Igy van, mostmar minden megy ahogy mennie kell! : )
Egyedul biztosan nem tudtam volna, koszonom megegyszer a helpet!!!

(#1312) toM517


toM517
aktív tag

Valamit megint elb.sztam! : S

Kovettem stickermajom GUIDE-jat, de meg ehhez is hulye vagyök ezekszerint.
Leallitottam a TM-et, szerkesztettem a settings.json fajlt, de mikor probaltam ismet elinditani ezt az uzenetet kapom:
WDMyCloud:~# /etc/init.d/transmission-daemon start
[....] Starting bittorrent daemon: transmission-daemon[22:53:53.454] JSON parse failed in /var/lib/transmission-daemon/info/settings.json at pos 1219: SPECIAL_EXPECTED -- remaining text "/etc/init.d/tran"
(warning).

Jelenleg igy nez a settings.json fajlom:
"alt-speed-down": 3000,
"alt-speed-enabled": true,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": true,
"alt-speed-time-end": 1350,
"alt-speed-up": 1500,
"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",
"bind-address-ipv6": "::",
"blocklist-enabled": false,
"blocklist-url": "http://www.example.com/blocklist",
"cache-size-mb": 4,
"dht-enabled": true,
"download-dir": "/DataVolume/shares/Public/Transmission",
"download-limit": 100,
"download-limit-enabled": 0,
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 5,
"encryption": 1,
"idle-seeding-limit": 30,
"idle-seeding-limit-enabled": false,
"incomplete-dir": "/root/Downloads", ez jo igy?
"incomplete-dir-enabled": false,
"lpd-enabled": false,
"max-peers-global": 200,
"message-level": 2,
"peer-congestion-algorithm": "",
"peer-id-ttl-hours": 6,
"peer-limit-global": 200,
"peer-limit-per-torrent": 50,
"peer-port": 51413,
"peer-port-random-high": 65535,
"peer-port-random-low": 49152,
"peer-port-random-on-start": false,
"peer-socket-tos": "default",
"pex-enabled": true, /etc/init.d/transmission-daemon start "port-forwarding-enabled": false,
"preallocation": 1,
"prefetch-enabled": 1,
"preallocation": 1,
"prefetch-enabled": 1,
"queue-stalled-enabled": true,
"queue-stalled-minutes": 30,
"ratio-limit": 2,
"ratio-limit-enabled": false,
"rename-partial-files": true,
"rpc-authentication-required": false,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "{41807483133e17b6a3f52595cde51747a689d663ML67owt9",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "transmission",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": false,
"scrape-paused-torrents-enabled": true,
"script-torrent-done-enabled": false,
"script-torrent-done-filename": "",
"seed-queue-enabled": false,
"seed-queue-size": 10,
"speed-limit-down": 100,
"speed-limit-down-enabled": false,
"speed-limit-up": 100,
"speed-limit-up-enabled": false,
"start-added-torrents": true,
"trash-original-torrent-files": false,
"umask": 18,
"upload-limit": 100,
"upload-limit-enabled": 0,
"upload-slots-per-torrent": 14,
"utp-enabled": true

[ Szerkesztve ]

(#1313) Alex91 válasza toM517 (#1312) üzenetére


Alex91
félisten

El hat! Olvasd el figyelmesen amit belinkeltel! Nem veszel eszre semmi erdekeset?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1314) BullZeye válasza campz (#1305) üzenetére


BullZeye
veterán

Vidd vissza 3 napon belül és adnak helyette újat boltban, mert az alapból hibás. Teljesen szűz My Cloudnál nincs mit inicializálnia, hisz még üres a lemez.

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1315) Celtis válasza toM517 (#1307) üzenetére


Celtis
veterán

Hát igen, ez jó.

De ahogy látom már segítettek megoldani a gondot. Nem oda töltött amit írtál...

(#1316) toM517 válasza Alex91 (#1313) üzenetére


toM517
aktív tag

Ha megfeszulok sem jovok ra...total newb vagyok...kegyelmezz kerlek. : )

(#1317) Alex91 válasza toM517 (#1316) üzenetére


Alex91
félisten

"pex-enabled": true, /etc/init.d/transmission-daemon start "port-forwarding-enabled": false,

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1318) toM517 válasza Alex91 (#1317) üzenetére


toM517
aktív tag

Halasan koszonom! :R
Ezen nem modositottam, szoval nem ertem miert cseszodott el... :)

@Celtis: Igen, mondom total newb vagyok... : )

[ Szerkesztve ]

(#1319) toM517 válasza toM517 (#1318) üzenetére


toM517
aktív tag

Tekintettel arra, hogy igazan nem tudom mit kellene ebbol kilatni, szajbaragosan valaki leirna mi itt a problema?
: D
Es utana azt is, hogyan orvosoljam?

[ Szerkesztve ]

(#1320) Alex91 válasza toM517 (#1319) üzenetére


Alex91
félisten

Hat alapvetoen sajat magad a problema :DD!

Az a daemon start mit keres a config fajlban?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1321) toM517 válasza Alex91 (#1320) üzenetére


toM517
aktív tag

Mondom, nem tudom. Mukodott, elkezdtem kovetni a Flexget+TM guideot es itt lyukadtam ki... : )

(#1322) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

iPad-ról mennyire tudom kezelni a NAS-t? Egyszerűbb-bonyolultabb beállítások, torrentek letöltése, elindítása, leállítása, stb.?
Van egy médialejátszóm és a NAS azt szolgálná ki. Ezen kívül teljesen alap dolgokra szeretném használni: torrent, filmek, zenék tárolása.

(#1323) Alex91 válasza pomk (#1322) üzenetére


Alex91
félisten

iPad-ról mennyire tudom kezelni a NAS-t?

Kb. mint pc-rol. Talan a torrent kezeles lesz nehezkesebb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1324) pomk válasza Alex91 (#1323) üzenetére


pomk
őstag

Pont ez az, amitől tartok.

(#1325) Alex91


Alex91
félisten

My Cloud EX2, a ketlemezes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1326) m.joco válasza PistiSan (#1304) üzenetére


m.joco
csendes tag

Wd ujrainditasa utan mar nem csinalta :).

Viszont most van egy masik problemam. Elinditok mkv-t a tv-n de egyik filmnel se tudok hangsavot valtani, az elsodleges hangsavon szolal meg a film.
Ugyan az a file kulso hdd-rol engedi a hangsavvaltast.
Erre van valamilyen tippetek?

(#1327) PistiSan válasza m.joco (#1326) üzenetére


PistiSan
addikt

Samba megosztas, es egy media lejatszo. 😇

(#1328) Kroni1 válasza m.joco (#1326) üzenetére


Kroni1
veterán

sajna ez a dlna ennyire szarul van megcsinálva... ez minden tv-n igy van.

(#1329) m.joco válasza Kroni1 (#1328) üzenetére


m.joco
csendes tag

Nem akarok mediaplayert meg a stb, xbox, nas es tv melle...
Mas megoldas?

(#1330) BullZeye válasza m.joco (#1329) üzenetére


BullZeye
veterán

Veszel egy Synology-t vagy valami olcsóbb alternatívát, és raksz rá egy komolyabb DLNA-t.

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1331) m.joco


m.joco
csendes tag

Kijott egy frissites.

Minden uj update torli az utolagosan felrakott programokat pl mc, transmission?

(#1332) PistiSan válasza m.joco (#1331) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen, törölni!
Egyelőre várok a frissítéssel, minden fasza, a felsorolt problémák meg nek okoznak nekem problémát.
[link]

(#1333) m.joco válasza PistiSan (#1332) üzenetére


m.joco
csendes tag

A 2-3 telepítés nem nagy munka, de a torrent-ek checking-je elég hosszú.

A .torrent file-okat hol tárolja a NAS?

[ Szerkesztve ]

(#1334) m.joco


m.joco
csendes tag

Ujraindulas utan nincs egy torrent se a transmission-ben?
Mit rontottam el?

(#1335) PistiSan válasza m.joco (#1333) üzenetére


PistiSan
addikt

Kb 1 óra megy el minden update után, hogy helyre hozzam a rendszert! Korábban írtam már hol van a torrent fájlok helye, és akkor nem kell újra hashelni! Keress egyet itt.
De ha már kész az update, akkor buktad!

(#1336) m.joco válasza PistiSan (#1335) üzenetére


m.joco
csendes tag

Hozzáadtam a transmission-ban azt a torrent file-t amit már elötte letöltöttem, be is check-olta,de hibaüzenet ad: Unable to save torrent file: No such file or directory.

(#1337) m.joco válasza m.joco (#1336) üzenetére


m.joco
csendes tag

Sajnos már nem tudtam szerkeszteni a hsz-t, sorry!
A leírásból kimaradt, hogy létre kéne hozni a torrents mappát a Public mappába, most már minden OK

szerk: benne van a leírásban, benéztem :D

[ Szerkesztve ]

(#1338) oppo


oppo
csendes tag

Sziasztok!
Milyen beállítás kell ahhoz hogy usb kábellel csatlakoztatva médialejátszóhoz az felismerje?

(#1339) drmotto válasza oppo (#1338) üzenetére


drmotto
őstag

Semmilyen. Az USB az bemenet rajta, csak UTP kábelen keresztül kommunikál

(#1340) dgabro


dgabro
tag

Sziasztok,

Egy kis segítség, útbaigazítás kellene, ugyanis először egy WD MyBook-ot szerettem volna venni a médialejátszó mellé, de a HDD-s topikban a javaslatok alapján szem elé került talán egy jobb megoldás, mégpedig ez:

MyCloud

A hosszútávó terv mindenképpen egy itthoni NAS lett volna, ugyanis szeretném megoldani, hogy a médialejátszóhóz is legyen USB-n összekötve egy nagyobb tároló, valamint szeretném a dropbox és copy fiókjaimat is kiváltani egy saját felhővel.

A kérdés tehát adott, ezzel a MyCloud-al sikerül-e megoldanom tulajdonképpen majd ugyanazt, amit most a Dropbox-al és a Copy-val teszek, vagyis, hogy adott esetben a munkahelyemen és itthon is tudok arra dolgozni, közvetlenül megnyitni és menteni rá adatokat pl. Ai-ból vagy Id-ből?

Van-e egy jól megírt asztali alkalmázás ehhez is, amit a fájlkezelőkben (Finder/Intéző) gyakorlatilag egy külön meghajtóként látok, és tudok rá közvetelnül dolgozni?

"A My Cloud adattárolók még DropBox fiókunkkal is összekapcsolhatóak, de emellett egyéb felhő alapú tárhelyekkel is képesek együttműködni."

Ezt olvastam az egyik leírásban erről a MyCloud-ról, de ez valóban azt jelenti amire gondolok? Vagyis mondjuk a jelenlegi 2,5 gigás Dropbox fiókommal összekötve, ugyanúgy használhatom majd azt, csak most már 2 TB + 2,5 GB tárhelyem lenne? Ha ez így működne, már meg is válaszoltam magamnak a jól működő asztali alkalmazás dolgot a MyCloud-hoz.

Ha esetleg ez így nem fog menni, tudtok javasolni valamilyen jobb megoldást arra amit szeretnék?

A költségvetés úgy indult, hogy 25-30 ezerből szerettem volna kihozni a HDD-t. Aztán ezt a kompakt kis MyCloud-ot meglátva nem sajnálnám rá a 40-45ezret, azonban ha van ennél is jobb megoldás max 50 ezerig, akkor nagyon szívesen megnézném azokat is.

köszönöm

(#1341) dgabro válasza drmotto (#1339) üzenetére


dgabro
tag

Most vettem észre, hogy ez az egyik kérdésemre nekem is válasz. Tehát USB-n nem fogom tudni összekötni ezt a médialejátszóval, úgy ahogy most a 2,5"-es 500-as HDD-vel van.

(#1342) drmotto válasza dgabro (#1341) üzenetére


drmotto
őstag

Sőt, a dropboxra is van fentebb. Elvben csak úgy működik, hogy ha fent van win alatt a megfelelő program, akkor az automatikusan szinkronizál a dropbox és a nas között.Keress vissza, max egy oldalon belül volt róla szó.

(#1343) dgabro válasza drmotto (#1342) üzenetére


dgabro
tag

Elolvasgattam, de valahogy nem világos még számomra :( Nagyon csak tapogatózom, sosem használtam még ilyet, és inkább nem erőltetném, ha csak csalódás lenne, mert pont arra nem tudom használni amire szeretném.

Csak itthoni jólműködő hálózatos megosztás sajnos nem érdekel, akkor inkább megveszem a sima MyBook-ot, USB-vel rákötöm a médialejátszóra, úgyis ott lenne mellette fixen mindig, a transmissiont pedig úgyis a MED600 kezeli.

Kifejezetten a dropbox és copy fiókom kiváltását szeretném megoldani valahogy majd egyszer, ezért gondoltam, hogy jó lenne ez a szerkezet.
Arra van nagy szükségem van, hogy tudjak dolgozni az itthoni gépen és a munkahelyi gépemen is az adott állományokkal. Ráadásul itthon mac van, melóban pc.

Nem ragaszkodom a dropbox szinkronizációhoz, csak a legalább olyan szintű használhatósághoz :)
Az owncloud-ot láttam, hogy használják vele, de nem világos számomra, hogy ezzel gyakorlatilag úgy érném el a tartalmát itthon a Finderben és melóban win-en az Intézőben, mint most a dropbox-ot és a copy-t?
Lesz egy külön "meghajtóm" pl. owncloud néven, mint jelen esetben a Dropbox-nak és a Copy-nak, és szépen használom a rajta lévő dolgokat.

pdf-et, ai-t, id-t, cdr-t, psd-t kell tudnom megnyitni/menteni róla közvetlenül, viszont attól tartok ez olyan feladat lenne neki, mint a távoli film lejátszás mondjuk? Tehát le kéne töltenem az adott gépre a fájlt amivel dolgozni szeretnék, és ha végeztem, töltsem vissza a "felhőmbe" ha mondjuk itthon újra hozzá akarok nyúlni? Remélem nem, és csak félre értettem valamit :)

Azt nyilván beáldozom könnyedén, hogy akkor az itthoni filmlejátszás hálózaton keresztül menjen, mert USB-n keresztül össze sem tudom kötni a lejátszóval, de ha a Dropbox és Copy szintű felhő dologként nem tudom használni, akkor nekem nem érdemes ezt megvenni :(
Jól gondolom?

Bocs az értetlenkedésért, új dolog ez nekem, és most rövid időn belül beleéltem magam, hogy ez nagyszerű lesz, de most konkrétan mégsem merem megrendelni a MyCloud-ot, mert kicsit megkavarodtam :S

[ Szerkesztve ]

(#1344) Alex91 válasza dgabro (#1343) üzenetére


Alex91
félisten

Hasznalatijat olvastad mar? Ha nem, akkor tedd meg!

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1345) drmotto válasza dgabro (#1343) üzenetére


drmotto
őstag

Idézet a manual-ból:

A WD SmartWare™ Pro használata (csak Windows)
A WD SmartWare szoftver egy könnyen használható biztonsági mentés megoldás, amely
az alábbiakat teszi lehetővé:
� Az adatok automatikus védelme – Az automatikus, folyamatos biztonsági mentés
azonnal másolatokat készít a fájlokról, amint azok módosulnak, vagy létrejönnek.
Megjegyzés: Az automatikus biztonsági védelem addig működik folyamatosan,
amíg a WD My Cloud eszköz és a számítógép a hálózatra
csatlakozik. Az eszköz hálózatról történő lecsatlakoztatásakor
a biztonsági mentés átmenetileg leáll. Miután a csatlakozás helyreállt,
a WD SmartWare szoftver a számítógépen automatikusan megkeresi
az új vagy módosított fájlokat, és folytatja a biztonsági mentést.
� A biztonsági mentés megjelenítése folyamatában – A vizuális biztonsági mentés
kategóriákba rendezi a tartalmat, és mutatja a biztonsági mentés folyamatát.
� Az elveszett fájlok visszaállítása – Az értékes adatok mindig visszaállíthatók eredeti
helyükre, akkor is, ha az összes adatot elvesztette, vagy csak felülírt egy fontos fájlt.
� Vegye át az irányítást – Tegye egyedivé a biztonsági mentést.
A WD SmartWare szoftver telepítése
Megjegyzés: A WD SmartWare Pro egy ingyenes frissítés, amely három licencet
biztosít az Ön számára.
A telepítési művelet során választhat az alap WD SmartWare, illetve a WD SmartWare
Pro telepítése közül. A Pro lehetővé teszi, hogy nem WD meghajtókra, egyéb módon
nem támogatott WD meghajtókra, illetve Dropbox-on keresztül felhő tárolókra is
készítsen biztonsági mentést.

Ennyi a dropbox kapcsolat, illetve még annyi, hogy eléred a wd mobil appjából a dropboxon tárolt cuccokat is.

(#1346) dgabro válasza Alex91 (#1344) üzenetére


dgabro
tag

köszi!!!

#1345 drmotto:

Szerintem inkább ez az idézet érdekesebb számomra a használatiból:

"Ha egy számítógépen hozzáfér az internethez, akkor a világon bárhonnan, biztonságosan hozzáférhet a médiatartalmaihoz és fájljaihoz. A WD My Cloud web-hozzáférés díjmentes távoli hozzáférést biztosít a WD My Cloud személyes felhő tárolóeszközhöz. Miután bejelentkezett, a WD My Cloud úgy csatlakozik a számítógépre, mint egy helyi meghajtó, és a távoli mappái rendelkezésre állnak bármely Mac vagy Windows számítógépen. Erről a virtuális meghajtóról gond nélkül megnyithatók, elmenthetők
és e-mailhez csatolhatók a fájlok."

Már csak azt nem értem, ha ez ilyen frankó, akkor miért kéne owncloud-al, vagy bármi mással foglalkozni, és miért voltak olyan hsz-ek korábban, hogy azért messze van ez a teljesértékű felhőtől. Mert ez itt feketén fehéren azt jelenti, nem?

Még végig nyálazom a használatit, de most nekem eddig az jön le belőle, hogy pont arra lesz jó amire szánom, úgyhogy jövőhéten mégiscsak rendelés lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#1347) PistiSan válasza dgabro (#1346) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha otthon es a munkahelyen is van megfeleloen gyors internet(le es feltoltes egyarant), akkor nem lehet gond a nagy fajloknal sem.

(#1348) BullZeye válasza dgabro (#1346) üzenetére


BullZeye
veterán

"világon bárhonnan"
Ezt azért cáfolnám, pl 3 hónapja létező hiba, hogy a legújabb JAVA megöli a webdav részét. Hiba bejelentése után több mint 3 hónapot kellett várni, hogy kijavítsák egy FW upgraddel.
Valamint erősen hiányos a webdav része alapból is, húgomnak pl nem működött rendesen windows XPn a régi gépén, mert minden áron tanúsítvány hibák miatt meghiúsult, ez persze windows hiba volt, de ha én nem értek hozzá, és nem hozom helyre neki, akkor magától soha nem tudta volna használni csak FTPnek.

"és e-mailhez csatolhatók a fájlok."
Nem, nem csatolhatóak. Fel kell raknod egy külön programot hozzá, hogy csatolni tudj.

Közel sem frankó, sőt, ha interneten keresztül akarod használni, és nem android alól, akkor szopás az egész. Olvass vissza, leírtam (párszor), hogy a My Cloud miért nem felhő, és miért nem fogja alapból soha helyettesíteni a dropboxot. És erre kell az owncloud. Bár ezzel is tele van a hócipőm, mert AVI-t nem tud streamelni (fuck logic).

Eladó Yuka 1000 robotfűnyíró + sweeper!

(#1349) dgabro válasza BullZeye (#1348) üzenetére


dgabro
tag

Igen, olvastam. Épp miattad írtam, hogy nem értem az owncloud-ot, ha elviekben a használati szerint azt épp tudja magától is amit szeretnek.

Nem szeretnek filmeket lejátszani távolról (az csak az itthoni hálózaton menne), a munkahelyemen csak azt szeretném amit írtam is. Dolgozni róla és menteni rá közvetlenül.
Mondjuk az e-mail csatolás is érdekes ha nem megy, a leírásban pedig ezt írja. Így érdemes elolvasnom tényleg :)

Az owncloud-ot nem ismerem, csak a korábbi hsz-eidben olvastam róla, és megnéztem az oldalát. Ezért kérdeztem, hogy ez úgy működik-e, mint pl. a Copy vagy a Dropbox, tehát az asztali alkalmazásával szépen beépül a fájlkezelőbe, és tudom használni a saját itthoni WD MyCloud-omat, mert az oldalán csak azt láttam, hogy az online felületét promózzák (bár tény, nem merültem el teljesen a honlapján, láttam, hogy van asztali alkalmazása win-re és osx-re is, ez már biztató volt).

(#1350) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Aggódom,

Elment egy pillanatra az áram és újraindult a My Cloud. már 15 perce csak a fehér led villog. 3,2 Terra anyag van rajta. Meddig tarthat ez? Vagy húzzam ki és indítsam újra durván? W frissítés után sem tartott ez a művelet 2 percnél tovább. Sőt ezelőtt is volt hasonlóban része (mármint áramszünet és akkor sem tartott sokáig a reboot. Igaz azóta felraktam a legeslegújabb FW-t (ennyi a különbség az eddigiekhez képest).
Szóval mit tegyek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.