Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) bravedwarf válasza BullZeye (#1044) üzenetére


bravedwarf
csendes tag

Nálam nem vitte a SmartTV-m az mkv-t felirattal, és azt hittem, hogy tényleg nem tudja a DLNA...
Azután kaptam egy filmet beágyazott felirattal, amit vitt.
Ekkor rájöttem meg kell találnom azt a progit amellyel muxolni tudom, gyorsan és egyszerűen..
Megtaláltam: MeGUI Tools-Muxer-MKV Muxer
Azóta minden feliratot lejátszik....

(#1052) BullZeye válasza bravedwarf (#1051) üzenetére


BullZeye
veterán

De ez a lényeg, hogy maga a WD My Cloud támogatja, és lejátsza az SRT fájlokat, ha nem, akkor ott client problémák vannak. Most teszteltem 1080p MKV-val és 720p sorozattal egyaránt jó.

(#1053) Süvi válasza Gomezforewer (#1047) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Én is gondolkoztam a Syno-n, de pont az ára miatt döntöttem ezen készülék mellett, és eddig egyáltalán nem bántam meg, főleg amire nekem kell, kb. azokra mint Neked.

Egy Med600-as készülékkel használom NFS módban és gyönyörűen visz mindent. A 40GB 3d BD iso-k sem akadnak meg semennyire, nem találkoztam olyan filmmel, amit ne tudott volna lejátszani.

Nagyon segítőkészek itt a többiek (akik jobban értenek hozzá :) ) biztosan segítenek ha elakadsz a telepítéssel.
Érdemes upvote-olni a wd support oldalon a javaslatokat.

Üdv

(#1054) Mentiii


Mentiii
tag

Valaki betudta már állítani a távoli elérést, hogy tényleg felhőként lehessen használni (dyndns-t már regisztráltam, de hogyan tovább)? Tudna valaki linkelni, leírni egy Guide-t?

(#1055) PistiSan


PistiSan
addikt

A MyBookLive az alábbi eseményeket generálja.

Esemény címe:Rendelkezésre áll a firmware egy friss verziója

Esemény leírása:A gyártó új verziójú firmware-t adott ki. Kérem, frissítse az eszközt.

Súlyosság:Info

Eseménykód:2002

Esemény időpontja:01-30-2014 03:00:02 AM

(#1056) BullZeye válasza PistiSan (#1055) üzenetére


BullZeye
veterán

MyBookLive? WTH? :D

(#1057) PistiSan válasza BullZeye (#1056) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem minden üzenetet így küld!
Gondolom hatalmas informatikai probléma lenne megoldani, hogy a wdmy cloud szerepeljen a szövegben!
De ne tévesszen meg, mert a mycloud-hoz jött a frissítés!

[link]

Resolved issue of device performance degradation caused by certain MPEG-4 (MOV/MP4) video formats used to record slow motion videos.

Csak volt valami gond, bizonyos videó formátumokkal!

[ Szerkesztve ]

(#1058) BullZeye válasza PistiSan (#1057) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja elolvastam már, de mivel semmi olyat nem javítottak ami engem picit is érdekelne így update elmarad egy jó ideig. :)

(#1059) PistiSan válasza BullZeye (#1058) üzenetére


PistiSan
addikt

Én mindenképpen frissítek, mert előjött ilyen videó lejátszási anomália, de csak holnap lesz rá időm valószínűleg!
Majd lépésenként haladok, és csinálok egy kis leírást, hogyan kell úgy frissíteni, hogy a transmissionben minden megmaradjon!

Mondjuk ezt a videó lejátszási dolgot nem igazán értem, miért csak a videókat érinti, ugyan olyan fájl az is mint a többi, illetve én SMB-vel játszom le, nem pedig DLNA-val.

[ Szerkesztve ]

(#1060) stickermajom


stickermajom
addikt

Na látjátok, így kell ezt csinálni. Még az előző update-et se raktam fel, így rögtön repülhetek az újra 1-2 nap múlva :DDD

(#1061) BullZeye válasza stickermajom (#1060) üzenetére


BullZeye
veterán

És majd lesz meglepetés flexget miatt! ;)

(#1062) Mentiii


Mentiii
tag

Itt regisztráltam dinamkikus DNS-t : https://www.dlinkddns.com/

Beállítottam a My Cloudon a statikus IP-t, beállítottam a 8080 és a 8443-as portot a cloudon és a routeren...

Ez szerint csináltam.

De még mindig nem "forwaldingolja" :(

"Cloud Access Status
Connection Status Connected (Relay connection established)
Port forwarding failed to connect on port 8080 and port 8443."

A DDNS címe menticloud.dlinkddns.com és aktív

Mi lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

(#1063) PistiSan válasza BullZeye (#1028) üzenetére


PistiSan
addikt

Legtuóbb szerintem elnéztem egy 0-ával az értékeket :)

3 Spin_Up_Time - 4333
4 Start_Stop_Count - 1354
9 Power_On_Hours - 1725
12 Power_Cycle_Count - 6
192 Power-Off_Retract_Count - 2
193 Load_Cycle_Count - 1351
194 Temperature_Celsius - 4

Úgy alakult, hogy mégis ma frissítem a szoftvert!

(#1064) PistiSan


PistiSan
addikt

Kész a firmware frissítés, minden ugyan úgy működik mint előtte!
Megnéztem a dlna lejátszást, továbbra sem játsza le a mellékelt srt feliratot, csak a beágyazott, pl mkv fájlokban lévőt!
Samba-n tökéletesen megy a felirat, lehet a letjászó szoftverem a buta még.
Tekergetésnél gyorsabb lett!
Múltkor vettem észre, hogy amikor tekerek elég soká reagált a lejátszó, most ugrik pillanatok alatt!

(#1065) Zjunior válasza PistiSan (#1064) üzenetére


Zjunior
veterán

Mivel játszod le a filmeket?
Más:
Ha twinky-t felrakom akkor letudom játszani majd a filmeket mobilon vagy ipaden?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1066) PistiSan válasza Zjunior (#1065) üzenetére


PistiSan
addikt

Egreat R6S média lejátszóval, hálózaton.
Itt volt egy phtv teszt is róla: [link]
A videót mondjuk nem ajánlom, mert nagyon régi gyári szoft volt még rajta, azóta mindenki custom firmwaret használ, azzal hibátlan :) Andorid részét meg el is felejtette mindenki, új fw-ből ki lett gyomlálva, ami jót tett a sebességnek.
Topciban ha olvasgatsz, többségben elégedetten használjuk: [link]

(#1067) Celtis válasza Mentiii (#1062) üzenetére


Celtis
veterán

Mind a két port be van zárva a megadott címen.
Vagy a routerben rossz a port forward vagy a NAS-on rossz a beállítás vagy egyszerűen nem is publikus IP-t kapsz a szolgáltatódtól.

Amúgy szerintem nem kell beállítani ddns-t és statikus IP-t a cloud szolgáltatáshoz. Anélkül is megy.

[ Szerkesztve ]

(#1068) Zjunior válasza PistiSan (#1066) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem a tv lejatsza az srt-t gondolom nasról is.:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1069) PistiSan válasza Zjunior (#1068) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is lejátsza az srt-t!
A gond akkor van, ha DLNA-n keresztül akarom lejátszati az mellékelt SRT feliratot!
Vagyis igazából nem gond, mert egyszerűen betallózom hálózaton (SMB), és lejátsza SRT felirattal is, nem használom a DLNA-t, csak írták páran hogy nekik működik, gondoltam kipróbálom.

(#1070) Mentiii válasza Celtis (#1067) üzenetére


Mentiii
tag

Annyi lemaradt az információim közül, hogy a Transmission-t szeretném elérni távolról
Nem csak a felhőt.

(#1071) BullZeye válasza Mentiii (#1070) üzenetére


BullZeye
veterán

Nyisd meg a 9091-es portot is akkor.

(#1072) Celtis válasza BullZeye (#1071) üzenetére


Celtis
veterán

A másik két port nincs nyitva.
A transmissionhöz csak a 9091-es portot kell megnyitni a routeren, továbbá a transmissionban tiltani kell az rpc-whitelistet.

[ Szerkesztve ]

(#1073) BullZeye


BullZeye
veterán

Na jó, azt hiszem most már kellene egy kis segítség aki Linuxhoz picit jobban ért.

1) Transmission felkerült rendesen jól pár hete fut is.
2) Most jönne az, hogy FlexGet, viszont az elmúlt hetekben sajnos elég sokat változtattak rajta, ami jó is, mert sok újdonság jött be ami eddig hiányzott, viszont így nincs hozzá egy épkézláb leírás, és mindent netről kell összeszednem.

Lényeg a lényeg, van egy jól funkcionáló config fájlom, viszont az istenért sehogy sem tudom megoldani, hogy az 10 percenként lefusson (mmint a flexget).

Másik nagy problémám, FlexGet végre támogatja, hogy Transmissionnek adjon át torrentet mindenféle infóval, és így mappákba rakosgatja Transmission, ahogy az kell, viszont nagy problémája, hogy nem tudom milyen user/grouppal de lényegében windowsból mountolva a meghajtót sehogy se kapok jogot, és minden alkalommal le kell futtatnom egy chown parancsot, hogy enyém legyen a mappa. :\

Ha esetleg van akinek van rá affinitása és tudása, akkor írjon rám egy privit, és elküldök minden szükséges dolgot, hogy legalább a kötelező köröket ne kelljen lefutnia, mint nekem.

(#1074) Mentiii


Mentiii
tag

A minap hoztam létre a Web UI-val egy Movies mappát, amit az admin szerkeszthet és egy "Vendég" user csak olvashat.

A filmeket át is raktam a Public mappából -> a Movies mappába MC-vel és minden fasza.

GOndoltam a Transmission WebUI-val átrakom a letöltött torrent filmeket is abba a mappába, elvileg meg is csinálta, Recheck után onnan seedeli tovább a filmeket gond nélkül.

Azonban a hálózatról nem érem el azokat a mappákat, amiket a Transmissionnel raktam át...csakis azokra dob ilyen hibát:

Továbbá van egy kis anomália... a több száz giga film MC-s átrakása után, a webUI ezt írja a méretre:

LINK a képhez

Tippek?

[ Szerkesztve ]

(#1075) Alex91 válasza Mentiii (#1074) üzenetére


Alex91
félisten

Mert nincs jogod hozza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1076) Mentiii válasza Mentiii (#1074) üzenetére


Mentiii
tag

Alex91: Köszönöm a konstruktív hozzászóllást :U

MC-vel megnéztem a hozzáférések különbségét és ezt találtam:

Ez van akkor amikor az MC-vel átmásolom a filmeket és flottul megy minden.

És ez van akkor ha Transmissionnal másoltatom át más helyre. Csak akkor tudom megnyitni a hálózaton a mappát, ha bekapcsolom a bekeretezett két beállítást.

Mi lehet a megoldás arra, hogy a Transmission ugyanazon a jogosultságon hagyja (érintetlenül) az átmásolt fájlokat, mappákat?

Illetve hogy lehet átírni a jogosultságokat, hogy a már átmásolt fájlokat meg lehessen nyitni úgy mint a többit?

(#1077) BullZeye válasza Mentiii (#1076) üzenetére


BullZeye
veterán

chown [-R] ''user''[:group] target1 ''target2'' ..

Azaz jelenesetben
chown -R fhnevedmycloudban /DataVolume/shares/Movies

És pontosan ezen gondolkozom én is, ezért kéne valaki linuxos, mert az teljesen oké, hogy letöltök valamit, viszont amit Flexget hoz létre az sajnos nem nagyon férhető hozzá :D

De amúgy ha MC-ben másolsz, akkor transmissionhöz semmi köze, másolásnál vagy áthelyezésnél van ilyen, hogy Preserve Atributes, itt ne legyen beixelve. De amúgy ne használj MC-t másoláshoz, mert csúnyább dolgok is lehetnek :)

[ Szerkesztve ]

(#1078) Mentiii válasza BullZeye (#1077) üzenetére


Mentiii
tag

Köszi szépen, ez megoldotta :)

Az anomáliára van valamilyen ötleted? :D

Ne hasznájak MC-t áthelyezésre? Hisz a topikban meg azt olvastam, hogy azt kell használni, ne a saját gépet mert akkor sok utat tesz meg az adat. :D

Vagy van valamilyen más alternatíva mc-re?

(#1079) stickermajom válasza Mentiii (#1078) üzenetére


stickermajom
addikt

Frissülni fog majd, csak gondolom eltart egy ideig a content scan. Nincs gond az mc-vel való másolással. :)

(#1080) BullZeye válasza Mentiii (#1078) üzenetére


BullZeye
veterán

Úgy értem, hogy Shareből Share-be ne használd, mert Linux szereti elvonni a hozzáférési jogokat :D

(#1081) drmotto


drmotto
őstag

Kérdés.
Rá tudom venni valahogy a NAS-t, hogy pl innen a melóhelyről indítsak letöltést rá, ami nem torrent?
1-2 órás letöltések(terafile), és jó lenne ha lejönnének, mire hazaérek. A PC nem megy jelenleg.

És még 1.
Ti tároljátok máshol is azt, ami a NAS-ra lett téve, vagy bíztok benne, és töröltétek a többi helyről?
Nyilván ha csak filmeket tároltok rajta, akkor nem kérdés, mert pótolható, de én pl feltettem az összes zenét, filmet, képet, egyebet rá.
Ha meg tárolom máshol is, akkor sokkal előrébb ugye nem lettem, főleg a helyhiány megoldásában. :)

(#1082) stickermajom válasza drmotto (#1081) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen letöltésre gondolsz? Sima http, vagy ftp szerintem megoldható wget-tel minden további nélkül.

(#1083) drmotto válasza stickermajom (#1082) üzenetére


drmotto
őstag

Sima terafile tárhelyről letöltés.
pl:
http://terafile.co/fb869c780464/I9300XXUGMK6_I9300OXFGML1_XEH.zip

(#1084) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha FlexGeten keresztül készül Transmissionnel a mappa, akkor ROOT a felhasználó és a csoport is egyaránt. Erre van valami tippetek? Elég bosszantó :)

(#1085) Süvi válasza Mentiii (#1078) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Ilyen nekem is volt.
A TC és a Windows Intéző normálisan látta, csak a webes alkalmazás nem.
Egy idő után megjavult.

(#1086) stickermajom válasza drmotto (#1083) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem az nem fog menni. :( Direkt linkkel menne, de nem hiszem, hogy van ilyen szkript ami még captchát is ír.

(#1087) Mentiii válasza Süvi (#1085) üzenetére


Mentiii
tag

Igen, időközben már nekem is megjavult..csak idő kell a kicsikének és mindent megcsinál :C :R

(#1088) dish17


dish17
csendes tag

Valaki segítsen!:)

Frissítettem a fw-t és most elakad ott, hogy eszköz inicializálása, azt mondta az előbb, hogy hiba, időtúllépés miatt, most ismét nekifutott, a led fehér, akkor most van baj?

Mindenesetre ígyhagyom most, remélem az idő megoldja..

[ Szerkesztve ]

(#1089) Mentiii válasza Celtis (#1067) üzenetére


Mentiii
tag

Időközben végeztem egy kis port scanninget az ISP ellen és kiderült, hogy Internet -> Saját gép fele zárva az összes port :O Nemrég írtam nekik, hogy nyissanak meg a két szép szememért 2 db-ot (9091, 8080) Remélem megcsinálják vagy :W

(#1090) Mentiii válasza dish17 (#1088) üzenetére


Mentiii
tag

Ha nem esett ki az áram frissítés közben, akkor nem lehet gond...csak várnod kell... :) Hamarosan menni fog

(#1091) dish17 válasza Mentiii (#1090) üzenetére


dish17
csendes tag

Igen, bocs, csak a helyet foglaltam feleslegesen:) szerencsére visszatért, csak kicsit beparáztam:)

(#1092) Mentiii válasza BullZeye (#1077) üzenetére


Mentiii
tag

chown [-R] ''user''[:group] target1 ''target2'' ..
Azaz jelenesetben
chown -R fhnevedmycloudban /DataVolume/shares/Movies

BullZeye: A fentebbi műveletet mindig el kell végezni Putty-ban ha a Transmission letölt egy újabb dolgot? Uff :D

Tényleg kell ide valami Linux Isten, mert ez így nagyon nem lesz jó :))

[ Szerkesztve ]

(#1093) PistiSan válasza Mentiii (#1092) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam van egy megosztás, ami publikusnak van jelölve, ide tölt le mindent a transmission!
Innen simán tudok törölni, írni olvasni!

Eleinte próbáltam védett megosztással is, ott volt gond, de rájöttem hogy ahová a letöltés megy nyugodtan lehet publikus mappa, semmi olyan nincs ott amit fontos.

(#1094) Mentiii válasza PistiSan (#1093) üzenetére


Mentiii
tag

Igen nekem is úgy volt először.

Csak aztán hoztam létre egy új felhasználót (vendeg) és hoztam létre új mappákat (film, progpramok, xxx :P ) amiket csak olvasásra engedélyeztem, hogy ne tudják még véletlenül sem törölni az ugyanazon hálózaton levők (akik a vendeg felhasználóval lépnek be a cloud lemezre)

(#1095) Mentiii


Mentiii
tag

Jut eszembe....idővel olyan, hogy töredezettség-mentesítés?
Vagy a Linux majd intézkedik?

(#1096) PistiSan válasza Mentiii (#1095) üzenetére


PistiSan
addikt

Nagyon sokat olvastam már ebben a támában, de állítólag ezt a fájlrendszert nem érinti ez a probléma!

(#1097) Mentiii válasza BullZeye (#1071) üzenetére


Mentiii
tag

Még mindig nem tudom elérni távolról a Cloudot :/ (Relay kapcsolat van, de a portokat nem tudom beállítani)

A Transmissiont (!) akarom elérni távolról. Be is állítottam mindent, de mégis ez van

Közvetlen link a képhez

SZERK.: A TCP-nél is ott a 9091-es port csak nem kattintottam oda, bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#1098) PistiSan válasza Mentiii (#1097) üzenetére


PistiSan
addikt

Utálom a dlink routereket, de ezt most hagyjuk!
Mint ha úgy rémlene nekem, hogya virtual szervernél kellen megadni ezeket a beállításokat!
Törölt a forwardból, és nézd meg ott is!

Illetve első körben szerintem elég lesz a 9091-es porttal próbálkozni, ne adj meg többet.

Ami kellene még, menj már oda a routerben ahol az ip címed is van, arról csinálj már egy képet légyszi, hogy lássam az alhálózati maszkodat is, lehet a szolgáltató a ludas!

Illetve ha most éppen van időd, és használsz TemaViewert szívesen segítek, ha privátban dobsz egy ID-t és jelszót.

(#1099) Mentiii válasza PistiSan (#1098) üzenetére


Mentiii
tag

A válasz megy privátban

(#1100) PistiSan válasza Mentiii (#1099) üzenetére


PistiSan
addikt

Sajnos nála is a szolgáltató a ludas!

Azoknak akiknek nem megy a távoli elérésük, első közben menjenek fel valami oldalra ami kiírja az ip címüket, (pl: www.whatismyip.com) utána menjenek fel a router felületére, és nézzék meg ott mit mutat! Ha a 2 ip cím nem egyezik, akkor az nagyon nem jó!
Illetve aki a router web felületére lépve az ip cím alatt, egy 255.255.255.0-ás netmask-ot lát, azoknál sem megy a távoli elérést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.