Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stickermajom válasza stickermajom (#50) üzenetére


stickermajom
addikt

BullZeye természetesen, bocsánat :B

(#52) BullZeye válasza stickermajom (#51) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem se ment elsőre az aszfalt, de aztán ott hagytam, és beindult.

Már csak RSS-t kéne megoldanom valahogy, majd holnap melóhelyen lesz több időm erre azt megoldom.

(#53) BullZeye


BullZeye
veterán

Hozzáférés nekem szürke, hiába adtam hozzá 2 személyt, nem tudom beállítani, hogy hogy miként lássanak, inaktív az a felület, kell valamit pötyögnöm, hogy ez használható legyen? O.o

szerk.: sztornó, csak ki kellett kapcsolni a "nyílt hozzáférést" és máris kedvemre állíthatom :D szuper

[ Szerkesztve ]

(#54) stickermajom válasza BullZeye (#53) üzenetére


stickermajom
addikt

És hogy azonosítják magukat a felhasználók?

Szerk.: aszfalt amúgy tökéletesen megy, ncore ugyanazt a hibát dobja. Nekem is már csak az rss-t és az egyéni rss-t kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#55) BullZeye válasza stickermajom (#54) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem most meghülyült, nem tudok belépni a felületre, mert bekéri a jelszót fhnevet, beírom, elfogadja belép, aztán újra kéri a fhnevet, jelszót, és ez így megy végtelenségig. Valami tipped?

(#56) voriand válasza stickermajom (#54) üzenetére


voriand
csendes tag

Na, ez nagyon probléma, hogy nCore-al nem megy rendesen... nekem pont ahhoz kéne csak és semmi máshoz :(

(#57) Sethdobaloah válasza voriand (#56) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem az asztali gépem is eldobja állandóan az ncore trackereket véletlenszerű torrenteknél...

...csak én vagyok helikopter?

(#58) stickermajom válasza voriand (#56) üzenetére


stickermajom
addikt

Arról nem a My Cloud tehet, asztalin utorrentnél is bepirosodik.

Amúgy szinte semmi hangja nincs a cuccnak :C Nagyon apró rezgést lehet hallani, ha figyel az ember. Valószínűleg, ha lejjebb helyezem a polcon és kap valamit a talpak alá, akkor teljesen meg fog szűnni.
Torrent + FullHD film tökéletesen megy párhuzamosan, bár azért ilyenkor meleg a teteje.

(#59) BullZeye válasza stickermajom (#58) üzenetére


BullZeye
veterán

Régebbi utorrent (asszem 3.1) megoldja ncore problémát, amúgy valami német hálózati hiba, ami nem rajtuk múlik, ettől függetlenül nem használom, nem szeretem őket, pénzéhes banda, és nem közvetlen torrent fájlok vannak, hanem php letöltés, valamint keresésnél ha visszalépsz újra kell tölteni az oldalt, fostalicska.

Na, hát tegnap este beállítottam, hogy húgom elérje a NAS-t, beállítottam, hogy ki mit lásson. Tökéletesen működött, elérte, feltöltött 900KB sebességgel, szóval jól ment. (de persze user error azért megvolt, mondta, hogy nagyon lassú, és 2 megát 45 másodperc volt felmásolni....aham, utorrent ott futott háttérben 1 megás feltöltéssel...na ilyenek szoktak a sebesség miatt nyafogni)
Aztán mivel mappákat rosszul mutatta FTPn keresztül újraindítottam, és utána nem engedett be. Jelszót elkérte, elfogadta, belépett, aztán 2 másodperccel később újra kérte a jelszót, és ez ment végig.

Ma reggel reseteltem, 40másodpercig kell nyomni. Nem akart a hálózatra csatlakozni, újabb reset, akkor már villogott az ethernet port hátul, és itt eljöttem dolgozni :D szóóval holnap folyt köv.

Egy nap után ami tapasztalat, hogy a webes felülete, ahol állítani kell, az SSDhez és corei5-höz szokott embernek picit lassú, instabil, ha túl gyorsan csinálom a beállításokat, akkor hajlamos összezavarodni, és nem frissül, de CSAK a felhasználó lista. :) Ilyenkor végül is katt másik tab és vissza, és újra jó, ez kb 2 másodpercet jelent kattintásokkal együtt, gondolom FW frissítésben ezt javítani fogják.

Hangja van éjszaka teljes csendben azért a halk zúgást lehet hallani a vinyótól, de ezt orvosolandó berakom asztal alá majd sztem. De ilyenkor elgondolkozom milyen süket emberek léteznek, akik azt mondják a kis ventilátoros készülékekre, hogy halk, főleg mondjuk egy WD Green vinyóval.

Hőmérséklet abszolút nem vészes, igaz még csak másoltam rá, de 49°C-t nem lépte még át, 45MB/s átlag sebességgel másoltam rá 30ezer fájlt, 300 giga összméretben (50KB->14GB)

43ezerért határozottan jó vétel volt, főleg ha végre újra működésre tudom bírni :P

Transmission is működik szuperül a windowsos klienst használva a torrentek berakásához. RSSt ahogy nézem nem egyszerű, és ennek nem örülök, főleg mert utorrenthez vagyok szokva, amiben elég könnyű volt megoldani.

(#60) stickermajom válasza BullZeye (#59) üzenetére


stickermajom
addikt

Smartból csak nekem nem sikerült hőmérséklet adatokat kinyernem? :)
Amit még észrevettem éjjel, hogy az ethernet portjának villogásával azért egy kisebb faludiszkót el lehetne látni :D Legalább háromszor erősebb, mint bármelyik másik hálózati eszközöm.
Rss-t elvileg Flexgettel könnyen meg lehet oldani, ezt megpróbálom lassan, aztán jövök a nyerő móddal.
Én is aszfaltékat használom elsősorban, szóval nekem nem gond ez a hiba, nem fogok emiatt Transmissiont downgradelni, hiába oldaná meg.

(#61) BullZeye válasza BullZeye (#59) üzenetére


BullZeye
veterán

Jah, és tök elfelejtettem, hogy androidon kívül laptopon is szeretném külső hálózatról elérni a NAS-t webes felületen, de dyndnsről elérve 403-as hibába fut, ez megint csak majd rá kell jönnöm miért...

Viszont ezen a címen :
https://www.wd2go.com

Elérhető a szerver elég jól bárhonnan :P

(#60) stickermajom
Ne is mond, én minden ledet letapasztok, mert idegesít alvásnál :D
Örültem neki mikor a front ledet le lehetett kapcsolni, aztán éjszaka villany leolt, és bummm az egész fal villog :D
Rögtönözve fáradtan 2 DVD tokot raktam , hogy lefogja 2 oldalról és ne legyen kellemes 1.5 méteres villogó fénycsóva a falon :D

[ Szerkesztve ]

(#62) stickermajom válasza BullZeye (#61) üzenetére


stickermajom
addikt

Most nézem nem downgradelni kell a Transmissiont, hanem jócskán updatelni :DD 2.52 települt fel valamiért és a legújabb az a 2.82 :F Ötlet hogy lehetne frissíteni?

(#63) BullZeye válasza stickermajom (#62) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem 2.82 jött alapból a linkelt módszerrel.

(#64) stickermajom válasza BullZeye (#63) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja, igen a repository-khoz nem adtam hozzá egy forrást :B

(#65) BullZeye válasza stickermajom (#64) üzenetére


BullZeye
veterán

Újabb hasznos infó:
Remote Connectivity issues

(#66) BullZeye válasza BullZeye (#65) üzenetére


BullZeye
veterán

meh...
The Cloud doesn't allow actual web browsing using an external source, kár érte :) pedig melóhelyről szivesen csesztetném :D

(#67) stickermajom


stickermajom
addikt

Ahogy számítani lehetett rá .mkv lejátszásánál nem jeleníti meg a külső feliratot DLNA-n keresztül, kizárólag .avi-n, vagy .divx-nél :( (Mondjuk erről sem a My Cloud tehet, hanem a szabvány maga, de azért jó ezt tisztázni.)

(#68) BullZeye válasza stickermajom (#67) üzenetére


BullZeye
veterán

Ömm, ez így eléggé gáz. Ha átnevezed AVI-ra, akkor mi a helyzet?

Amúgy erre ha jól emlékszem megoldást jelenthet, ha Serviio-t telepítesz valahogy cloudra

[ Szerkesztve ]

(#69) stickermajom válasza BullZeye (#68) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha átnevezem .avi-ra akkor valószínűleg korruptnak látja a fájlt, mert meg se jelenik :))

Ezt a leírást majd megpróbálom később, egyelőre az unrar és az rss lesz terítéken.

(#70) voriand válasza stickermajom (#67) üzenetére


voriand
csendes tag

Ezt az infót nagyon köszönöm! A legtöbb letöltött sorozatrész vagy .mkv vagy .mp4-ben van .srt-vel, szóval ez eléggé kritikus számomra, ahogy a bittorrent kliens is. Egy éjjel-nappal futó kis torrent klienst szeretnék, ami tudja a letöltött tartalmakat streamelni a Samsung Smart TV-re felirattal, mindennel együtt, hogy ne kelljen a külső vinyót dugdosni ide-oda.

Nem vagyok ennyire jártas ezekben a dolgokban (Debian hackelésben meg főleg), de ez a kettes ezen az eszközön csak a "Transmission" és a "Serviio"-val oldható meg, semmilyen szebb-jobb-gyorsabb alternatíva nincs a torrent kliens és a média szerverre? Webes GUI a torrentnek és mkv/mp4/divx/xvid...stb. + felirat támogatás a média szerverben, ennyi az elvárásom :)

(#71) stickermajom válasza voriand (#70) üzenetére


stickermajom
addikt

Serviio-ról még nincs tapasztalatom, de a Transmission egy nagyon korrekt kis torrent kliens. Van használható WebGUI, illetve PC-re és telefonra telepíthető GUI is. Teljesen jól néz ki, tökéletesen használható mindkettő :)
Annyi, hogy valamiért a Transmission fejlesztői nem igazán támogatják az RSS-sel való letöltést, de erre van rengeteg leírás neten, hogy hogyan lehet megoldani.

(#72) voriand válasza stickermajom (#71) üzenetére


voriand
csendes tag

Az nem is baj, mert nem használom :) Ami viszont jó lenne, hogy ezt a felületet (GUI, ahol tudok törölni és újat hozzáadni) én érjem el bárhonnan az országból, erre van valami használható megoldás jelenleg?

(#73) stickermajom válasza voriand (#72) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha a routeredet összehozod valami DynDNS szolgáltatóval és NAT-olod rajta a Transmission belső portját, akkor minden további nélkül.

Tehát pl. hogy a voriand.dyndns.hu:31337 az a belső hálón levő 192.168.1.100:9091 porton figyelő Transmission-re mutasson, akkor telefonodon az előbbit megadva egy felhasználónév/jelszó párossal simán be tudsz lépni távolról is :)

(#74) voriand válasza stickermajom (#73) üzenetére


voriand
csendes tag

Aha, ahogy látom a dyndns és a no-ip is fizetős lett, hogy rohadnának meg. Megnézem a routerem melyiket támogatja, mondjuk mindegyik olyan 10-20$/év, az még talán nem olyan vészes.

(#75) stickermajom válasza voriand (#74) üzenetére


stickermajom
addikt

A no-ip nekem úgy tűnik, hogy ingyenes, csak 30 naponta meg kell erősítened az accountodat, illetve vannak reklámok.

(#76) BullZeye válasza voriand (#74) üzenetére


BullZeye
veterán

nekem no-ip.biz a címem, és ingyenes, és reklámot se látok sehol, szóval van ingyenes alternatíva tutira.

(#77) stickermajom válasza BullZeye (#76) üzenetére


stickermajom
addikt

Direkt kipróbáltam most én is, no-ip.org cím is ingyenes, a routeren is simán be lehet jelentkezni. Mondjuk gáz, hogy a WRT1043ND-n nem lehet az alap fw-n más külső portot megadni. :W
Defaulton hagytam alapból a Transmissionben is, szóval ez egyelőre biztonság szempontjából nem a legjobb :D

(#78) voriand válasza BullZeye (#76) üzenetére


voriand
csendes tag

Az én TP-Link WDR4300-asomban ha jól tudom (nem vagyok most otthon) csak DynDNS van, esetleg no-ip.com, szóval vagy ezeket választom és eltűröm a reklámokat, vagy a My Cloud-ra telepítek egy másik ingyenes alternatívát és az frissíti akkor az IP címet.

(#79) BullZeye válasza stickermajom (#77) üzenetére


BullZeye
veterán

Milyen TV-d van amúgy? Nem lehet, hogy maga a TV nem támogatja a stream közbeni külső felirat kezelést? :\ Picit hihetetlennek tűnik, hogy 2013-ban egy ilyen egyszerű dolog ne működjön. -.-

(#80) stickermajom válasza voriand (#78) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyelőre én külső elérésnél nem láttam, hogy kaptam volna reklámot. Cserébe egész gyors amúgy kintről is, szóval jó lesz a no-ip nekem.

(#79) BullZeye: Philips 42PFL7456H. Még a TV-s idők előtt egy monitorral WDTV-n néztem a filmeket, mert megevett akkoriban minden formátumot és még ma sem kottyan meg neki egy BD25 image file. Az a helyzet, hogy TV-vel emiatt nem is próbáltam soha :D De megnézem mindjárt.

Szerk.: Sajnos nem, fel se ajánlja a felirat lehetőségét :(

[ Szerkesztve ]

(#81) BullZeye válasza voriand (#78) üzenetére


BullZeye
veterán

tp link wr3600-am van ami ugyanaz mint 4300, és ott lehet 3-at választani, nem csak dyndns-t (alapból 5-6 éves dyndns-em volt, az nem működött ezzel a routerrel....)

(#80) stickermajom
Azért kérdeztem, mert egyszerre kell támogatnia a lejátszónak, ÉS a NASnak egyaránt, és a régebbi DLNA verzióknál volt ilyen, hogy MKV-t nem támogatták. Ezért reménykedem, hogy csak 2-3 éves lejátszód van, amibe még nincs benne az új DLNA szabvány, és EZÉRT nem látod az MKV-hez mellékelt feliratokat.
Mert picit hihetetlen, hogy 2013-ban mikor a cuccok 90%a MKV, ne támogassa feliratkezelést.

(#82) stickermajom válasza BullZeye (#81) üzenetére


stickermajom
addikt

Lehet elbeszélünk egymás mellett. Mit értesz az alatt, hogy MKV-hoz mellékelt felirat? A beleégetett felirattal nincs semmi gond, ott tudok váltani rögtön, hangsávot is meg mindent. Csak a mellékelt .srt fájlokat nem akarja megenni sehogy. Azt elvileg a mai napig nem támogatja a DLNA.

A TV-m is tavalyi, a WDTV is max 3 éves, szóval nem olyan régi cuccok ezek.

(#83) BullZeye válasza stickermajom (#82) üzenetére


BullZeye
veterán

"mellékelt .srt fájlokat " = "mellékelt feliratokat"

De ez akkor is hihetetlen, eszembe se jutott ilyen, hogy feliratos cuccokat nem tudok kényelmesen nézni 1 kattintással :\
Sebaj, XBMC támogatja a feliratok letöltését feliratok.info-ról :)

(#84) BullZeye válasza BullZeye (#83) üzenetére


BullZeye
veterán

Na itt feketén fehéren, hogy valóban DLNA nem támogatja SRT fájlokat MKV-hoz

Megoldás erre az, hogy közvetlen hálózati megosztásként használod a NAS-t, és nem DLNA-ként, vagy Serviio.
Amit nem tudok (tapasztalat hiányában), hogy DLNA és hálózati megosztás között milyen gyakorlati különbség van? Miért jobb a DLNA, mintha simán látná a mappát ami kell?

(#85) voriand válasza BullZeye (#84) üzenetére


voriand
csendes tag

DLNA felirat fronton elég nagyot hibázott, ezt több fórumban is írják, ahogy látom. Megy a hőbörgés :) Lehet a jövőben ezt majd javítják, de ezzel így részemről le is írták magukat. Másik media servert kell majd telepítenem, ami szó nélkül megeszik mindent külső felirattal együtt.

(#86) Szaszabond válasza BullZeye (#84) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

És a serviio-t a My cloudra telepíted? Mert mintha azt pc -re kellene telepíteni (vagy valami számítógépre) és onnan mint media szerver fut.

(#87) stickermajom válasza BullZeye (#83) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja nekem szívás, vagy találok valami más megoldást, vagy NAS-ra letölt -> gépre átmásol, mkvmerge, NAS-ra vissza. Na most ennyi erővel maradhatott volna a külső vinyó átdugdosása is :D És egyelőre a WDTV nem is akarja nagyon látni, mint hálózati adattárat :(

(#86) Szaszabond: MyBook Live-ra lehet Serviio-t telepíteni, szóval elvileg itt is működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#88) Szaszabond válasza stickermajom (#87) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Pedig nekem is a WDTV -nek kellene látnia majd, szóval jó lenne összehozni ezt a feature-t. A WDTV simán látja pl az usb-n routerre dugott winyót mint media share.

(#89) stickermajom


stickermajom
addikt

Mégse olyan egyszerű ez az RSS dolog :( FlexGet-tel csinálnám, van is az oldalukon nagyon jó leírás, de már a pip telepítést sem engedi, pedig a python verzió megfelelő lenne :(

(#90) stickermajom válasza stickermajom (#89) üzenetére


stickermajom
addikt

Na a FlexGet működik cront is belőttem rá, egy a bibi. Mivel ugye kéne login data is az RSS-hez, nem olyan egyszerű a móka.

Egy ilyen hozzászólást találtam, de sehogy sem akar működni nekem:

FlexGet nálam így megy, gondolom rssdler is hasonló módon életre lehelhető.

Csinálnod kell egy állományt a cookies-hoz, innen szedi a bejelentkezési adataid, ennek az "x" értékeit a böngésződből tudod kiszedni:

# Netscape HTTP Cookie File
# http://www.netscape.com/newsref/std/cookie_spec.html
# This is a generated file! Do not edit.

.aszfalt.be TRUE / FALSE 1223318705 c_last_browse x
.aszfalt.be TRUE / FALSE 1223318705 tvb x
.aszfalt.be TRUE / FALSE 1223318705 s_pain x
.aszfalt.be TRUE / FALSE 1223318705 uid x
.aszfalt.be TRUE / FALSE 1223318705 rid x
.aszfalt.be TRUE / FALSE 1223318705 pass x

A 1223318705 helyére is ha akarod, átmásolhatod ami a böngésződben van, nem tudom a lejárati idővel foglalkozik-e a FlexGet, szerintem nem.

Aztán csinálsz egy YML állományt a FlexGet-hez:

disable_builtins: true

feeds:
bh:
cookies:
type: mozilla
file: /path/to/cookies
rss: http://bithumen.be/bh-rssdd.xml
exists: /path/to/download/
patterns:
- 0day_appz
- 0day_mp3z
- hdtv
download: /path/to/download/

Majd elindítod:
python flexget.py -d -c x.yml

A /path/to/cookies az az állomány amibe a cookies-okat tetted és a /path/to/download/ az a hely, ahová a letöltött torrent állományokat tenni akarod.

uid, rid, pass még van, de több adatot nem találok, illetve teljesen mások vannak :(

Megoldottam a rezgés problémát :C Két "csík" bicikli gumibelsőt levágtam és beraktam a talpak alá, teljesen megszűnt a rezonálás ettől :))

(#91) PistiSan


PistiSan
addikt

Mekkora helyre lehet telepíteni a programokat?
Láttam hogy 512mb-os flash drivre van rajta, de ide is tölt minden programot?
Vagy a vinyóra települnek ezek?
Mekkora hely van rajta alapból?

Esetleg egy:
df -h
kimenetet kérhetnék ssh-ról?

Most akkor mennyira hangos este? Nekem 4 méterre lenne az ágyamtól. Zavarnak a zajok este.... ezért nagyon fontos a csendes működés.

(#92) stickermajom válasza PistiSan (#91) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyáltalán nem hangos! Kicsi vibrálást lehetett hallani a tv állványon, mert átvette a rezgést, de ezt a már említett módon orvosoltam.

(#93) BullZeye válasza stickermajom (#92) üzenetére


BullZeye
veterán

De gumi talpa van...hogy rezonál neked? RSS sikerült?

(#94) PistiSan


PistiSan
addikt

Transmission-ből végül is melyik verzó kerül fel?
2.5 vagy 2.8?
Újabbat használnék, ha lenne rá lehetőség.
Egyébként, ha rá kerestek azon a bizonyos oldalon a wiki-ben, a "Tracker response hiba kezelése" -re, akkor meg lehet oldani a not response hibákat! Nem is értem, miért nincs ez kiemelt helyen!

(#95) stickermajom válasza BullZeye (#93) üzenetére


stickermajom
addikt

Passz, biztos olyan fából van a bútor :D Az essential is rezonált, de azt is megoldottam így. Most szinte hangtalan, simán lehet aludni mellette.

RSS: Odáig eljutottam, hogy a tesztnél helyesnek véli azt a YAWL-ban írt metódust, de az azonosítás nem megy a cookie-val. :(

PistiSan, a 2.82 kerül fel belőle!

[ Szerkesztve ]

(#96) BullZeye


BullZeye
veterán

Úgy néz ki, hogy az én szeretett nasom már be is mondta az unalmasat.
Tegnapelőtt este ugye nem engedett be a felületre, reseteltem, utána villogó sárga, megint reset, utána pedig fehér led, és azóta már resetelni se tudom.

Supportja WDnek egy kalap kaki, 24 óra alatt nem válaszoltak semmit a bejelentésre. Szóval ma felhívom őket, megkérdezem mi van, aztán kérek egy RMA-t, meglátjuk mi lesz.

Ha nem frissítettél még FW-t akkor ne is tedd, lehet, hogy amiatt.

(#97) stickermajom válasza BullZeye (#96) üzenetére


stickermajom
addikt

A firmware frissítés volt az első :( Ez nem épp bíztató a jövőre nézve..

(#98) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hát megint megy az ára felfelé :S

Kérdés: Samsung F6500 TV-re szeretném kötni UTP-n, routeren keresztül. Működni fog rajta? Mármint a TV látja mint NAS? Esetleg WIFIn keresztül is tudok filmet nézni a TVn? Illetve még akkor mindig kérdés, hogy a WDTV tudja e tallózni a tartalmat?

(#99) Alex91 válasza Szaszabond (#98) üzenetére


Alex91
félisten

Van rajta DLNA, ami mukodni fog, de ahogy itt mar irtak a felirat kezelessel lesznek gondok.

WiFi-n keresztul is fog menni, de arra szamits, hogy nem biztos, hogy nem fog szaggatni. (Nem a NAS miatt, hanem a WiFi miatt.)

Nem tudom elkepzelni, hogy a WDTV ne menne vele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#100) stickermajom válasza Szaszabond (#98) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem tudok a te tv-dről nyilatkozni, de ha támogatja a DLNA-t akkor biztosan látni fogja a rajta levő tartalmat. Wifin keresztül is működne, de erősen függ a sávszélességtől, szóval régi g-s routerrel szinte esélytelen. Kis ráhagyással azért egy jó minőségű 1080p-hez 30Mbit/s sávszél kell, hogy ne legyen semmilyen megakadás. A kábeles a biztos :)

Azóta sem sikerült még hálózati megosztásként megkerestetni a WDTV-vel, bár nem is nagyon foglalkoztam vele. DLNA-n az is tudja böngészni, csak a külső felirattal van ugye gond, de erre akár megoldás lehet majd a Serviio.

Viszont sikerült összehoznom a Flexgetet és a Transmissiont, szóval van RSS :C Szűrők alapján és Egyéni RSS alapján is megy a letöltés :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.