Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) drmotto válasza Dzsiszke (#1599) üzenetére


drmotto
őstag

Firmware::
http://support.wd.com/product/download.asp?groupid=904&sid=211&lang=en
http://drivers.softpedia.com/get/HDD-SSD-NAS-USB-Flash/Western-Digital/

Downgrade:
http://community.wd.com/t5/WD-My-Cloud/Firmware-downgrade/m-p/693892/highlight/true#M9268

nem próbáltam, saját felelősségre.

(#1602) Kroni1 válasza BullZeye (#1597) üzenetére


Kroni1
veterán

"sokaknak nem jön be az UI meg hasonló nyalánkságok" - ezek szerint az ui is változik vagy mi?? :Y

(#1603) PistiSan válasza Kroni1 (#1602) üzenetére


PistiSan
addikt

Tényleg komolyan gondoltad a kérdésed? :B
Szerintem arra célzott, frissítés után megdöglött teljesen a grafikus felület! :DD

(#1604) Kroni1 válasza PistiSan (#1603) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, félreértettem. Valamiért azt olvastam, hogy sokaknak nem jön be az új UI.. :) De ezek szerint nem úgy nem jön be, hanem sehogyansenem! :) Hát, akkor ez egy nem túl jól sikerült FW update eddig! :W

(#1605) PistiSan


PistiSan
addikt

Egyelőre úgy látom nincs újabb fw frissítés, kezdem azt hinni hogy a teljesen alikusoknál fordultak elő problémák csak.

Valaki frssítés után rakott már fel torrent klienst?
Várok még pár napot, aztán fel rakom ha nem újabb javítás.

(#1606) Bazie


Bazie
csendes tag

Sorry, több napig távol voltam, nem tudtam reagálni.
Nos, a fw frissítés ugyan sikeresen lefutott nálam, azonban a transmission nem indult (SSH-n keresztül sem tudtam indítani), így újra telepítettem. Úgy tűnik, az apt-get futtatása azonban hazavágja az új MyCloud fw webes elérését, és a dashboard sem indítható. A gép hálózaton látható (sebességeket nem mértem), de innentől UI-n keresztül viszont már nem vezérelhető, és a transmission telepítés is hibával fut!
Most SSH-n keresztül újrafuttatom a fimrware frissítést, megnézem visszajön-e legalább az UI, de transmission akkor sem lesz telepíthető az új fw-re - tartok tőle (a fenti hibát okozza), és ez a WD-t nem is nagyon érdekli, nem kapkod új frissítésért, mert "harmadik fél" szoftvere (apt-get) okozza... :( :(((
Lehet, marad a downgrade...

[ Szerkesztve ]

(#1607) Kroni1 válasza Bazie (#1606) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, de az FW frissités előtt SSH-ban le kellett volna állitani a TM-et. Ez megvolt vagy kimaradt?!

(#1608) roland091


roland091
senior tag

Sziasztok vásárlás előtt állok és olyat szeretnék kérdezni h minden mókolás nélkül megoldható az h amikor torrentet töltök le akkor egyenesen a my cloudra menjen ? :)

[ Szerkesztve ]

(#1609) Szaszabond válasza roland091 (#1608) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Igen. Csak azt kell megadni célkonyvtarnak

(#1610) roland091 válasza Szaszabond (#1609) üzenetére


roland091
senior tag

értem köszönöm elnézést ha nagyon buta volt a kérdés :DDD :R :R

(#1611) PistiSan válasza roland091 (#1608) üzenetére


PistiSan
addikt

Hozzá kell tennem, hogy a alapból nincs rajta torrent kliens, azt "módolással" kell felrakni, utána minden fasza :)

(#1612) Szaszabond válasza roland091 (#1610) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Pontosabban vagy ahogy az előttem szóló írta, vagy számítógép kell a torrenthez, de célkonyvtarnak minden további nélkül megadható

(#1613) Dzsiszke válasza Dzsiszke (#1599) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Sziasztok!
Azoknak szeretnék segíteni, akik hozzám hasonlóan frissítetek a firmware-t 4.00.00-607-re és most szeretnék visszaállítani a régi 03.04.01-230 -as firmware-t, mert pl. Transmission 2.82-t nem tudják telepíteni az új firmware-re. A megoldást a WD Community oldalán találtam meg. A lentebb leírtakat mindenki csak saját felelősségére csinálja meg. Én 0.0% Linux és 100%-os Google Translate angol tudással csináltam meg. :R

Re: [GUIDE] Transmission 2.82 [ Edited ]
Thursday - last edited Thursday

(of course, I don't take responsability if your disk crashes, your girlfriend leaves you or your nany goes homicidal)

Ok, Ill walk through the process of downgrading a My Cloud as I’ve had to unexpectedly experience this issue today after an automatic update over night!.

The info needed is already in this thread;

As posted by kdh812
“You can try this as following this command on SSH :

# /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb

Before run this command, you should download and unzip like this.

# wget http://download.wdc.com/nas/sq-030401-230-20140415.deb.zip
# unzip http://download.wdc.com/nas/sq-030401-230-20140415.deb.zip

Thank you for the comment, you gave me the first of the info required; running the below in a terminal...

/usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb

Lets break this down;
/usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh
This is the script My Cloud uses to install new firmware, (we will be using this later)

/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb
The above is the location of the firmware file,

Right now the My Cloud install script will not allow you to downgrade, as confirmed by JoaquinAR, with the following output when trying to downgrade.

“updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:51:: ( /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb )
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:51:upgrade start: /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:51:check_size=
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:version_current=040000607
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:version_newfile=030401230
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:smileytongue:ackage_newfile=sq
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:master_package_name=sq
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:master_package_new=sq
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:update_container=
Error fw_update_status: failed 200 "invalid firmware package"
updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:failed 200 "invalid firmware package"”

JoaquinAR again posted the final peace of the puzzle.

“Lines 256 through 259 of /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh

# if [ -z "${update_container}" ] && [ "${vnew}" -lt "${vnow}" ]; then
# error="failed 200 \"invalid firmware package\""
# pre-update_error $error
# fi

Aaand back to previous firmware.

The format above may be off, but what we need to do is include a hash (#) at the beginning of lines 256 through to 259 of the /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh script;

Ok lets do that J

From the terminal type
nano /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh

Locate the above code at lines 256 through to 259 and hash them out and save the file.

Upload the extracted firmware “sq-030401-230-20140415.deb” to a location on the My Cloud for example the Public directory. (/share/Public) ß on my device

Back to the terminal make sure you know the location to the downgrade file – in my case: /share/Public/ sq-030401-230-20140415.deb

Issue the final command:

/usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /share/Public/ sq-030401-230-20140415.deb

This will initialise a downgrade to firmware version v03.04.01-230 –
Don’t panic this takes a few minutes with blinking lights – once complete (5-mins aprrox)
REMEMBER!! Turn off Auto Firmware update in settings J.

your done:

if any doubts DONT DO THIS!! you have be warned!

[ Szerkesztve ]

(#1614) roland091 válasza Szaszabond (#1612) üzenetére


roland091
senior tag

értem köszönöm a segítséget :)

(#1615) Kroni1


Kroni1
veterán

most akkor ezek szerint semmiképpen nem fog menni a tm uj fw alatt?! elég szomorú, ezt jol elcseszték a wd-nél! (lehet hogy direkt csinàltàk..)

(#1616) PistiSan válasza Kroni1 (#1615) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom mi lesz!
Igazából ez már a 2. fw frissítés amit így kihagyok, szerencsére hiba mentesen működik nálam a jelenlegi fw-vel is.

(#1617) mzoleex85


mzoleex85
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha most vennék egy újat arra felrakható a transmission?

(#1618) PistiSan


PistiSan
addikt

Nekem meg olyan jutott eszmbe, hogy ha az eredeti forrásból letöltöm a transmissiont akkor elvileg azt fel tudom rakni az eszközre simán (tehát nem apt-get install al telepítve, hanem .deb csomaggal), vagy csináltak valamit ami kimondottan megszünteti a torrent kliens futtatását?
Egyelőre engem nem érint ez a probléma, várok majd egy következő fw-re, hát ha ott már eltűnik ez a "bug"!?

(#1619) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi ! Én sem vagyok nagy Linux guru,de ezt a Transmissiont kipróbálnám. :K Az én WD Cloud-om már túl van a frissítésen és az lenne a kérdésem,hogy akkor mostmár simán felrakhatom úgy ahogy BullZeye írta vagy kell valamit másképp csinálni ?
A másik meg az,hogy írtatok itt valahol a miniDLNA-ról. Ez mire jó/mi az előnye ?
Na és egy ráadás. Van egy MyBook Live-om is. Esetleg azzal is működnek ezek a dolgok ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#1620) PistiSan válasza Asztee (#1619) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem próbáltam még ki a legújabb fw-t, de állítólag valamit csinált a wd ami miatt nem lehet most már telepíteni a torrent klienst!
Vagy direkt, vagy véletlen alakult így, én még nem frissítettem le pont ezért, várom a további tapasztalatokat, vagy az új fw-t.

Valakinek nincs meg véletlenül letöltve a régebbi fw? Közkincsé tehetné, így ha valaki vissza akar térni egy előző verzóra nem lenne probléma.

(#1621) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok,

GUI alatt nyomtam egy restartot és azóta csak sárga leddel villog. Kihúztam a LAN kábelt mert az írta, hogy nem találja a hálózatot. Amúgy statikus IP-je van. A 230-as tápkábelét nem mertem kihúzni, olvastam erről a brickelésről... Most mi legyen?

(#1622) krealon válasza ToxLee (#1621) üzenetére


krealon
veterán

(#1623) ToxLee válasza krealon (#1622) üzenetére


ToxLee
őstag

Ezt olvastam. Klimatizált helyiségben van elhelyezve. GUI alatt nyomott restart előtt nem volt semmi baja...

(#1624) stickermajom válasza ToxLee (#1623) üzenetére


stickermajom
addikt

Ugyanez volt nalam is, en az egyszeruseg kedveert radugtam a gepre es helyreallitottam a particiokat.. (Mondjuk az enyem volt mar szetszedve, szoval nem tartott semeddig.) Probalkozz azert meg mielott szetkapod.

(#1625) ToxLee válasza stickermajom (#1624) üzenetére


ToxLee
őstag

Lényegében most vettem, nincs rajta különsebben semmi. Putty alatt leállítottam a hardver igényes folyamatokat, gondoltam nyomok egy GUI-s restartot, mi baja lehetne. Most meg nem merek hozzányúlni... Ha gépre dugom nem látja, limited networkot ír. Nem lehet elérni sehogy se. Nyomjak egy rendes restartot, a gép hátulján elhelyezett gombal? Vagy húzzam ki a konnektorból?

(#1626) itg


itg
tag

No, hogy jót is írjak a NAS leállásról....
120 napos uptime után -2órán belül kétszer- elment az áram a lakásban. Valami leverte a biztosítékot.
Az ütő megállt bennem. Nem a TV, nem a klíma, nem a rúter.....mi lesz a NAS-sal?

Mindkétszer sikeresen (pár percen belül) vissza is indult.

Igazából nem is értem miért tartok annyira tőle (na jó, értem...), hiszen ez egy jó öreg debian rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#1627) PistiSan válasza itg (#1626) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem olyan is volt par napja, hogy el ment az aram 2mp re, majd vissza jott 5mp re,, majd megint elment, es megint vissza jott. Itt azert picit aggodtam, dr ond nelkul elindult par percen belul.

(#1628) flegga92 válasza itg (#1626) üzenetére


flegga92
senior tag

Én is pont így jártam hétvégén semmi baja nem lett a nasnak. Sőt múltkor véletlen a pendrive eltávolítása közben kihúzódott a táp de akkor is megúsztam

(#1629) Dzsiszke válasza PistiSan (#1100) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a következő elképzelés megvalósításához. Az a lázálmom, hogy a családi fotókról nem csak fizikálisan, de földrajzilag is külön helyen lévő biztonsági mentést készítsek. Ezért arra gondoltam, hogy a sógoromékhoz is telepítek egy My Cloud-ot, amit távolról elérhetek és a saját My Cloud-al vagy PC-vel szinkronizálhatok. A távoli elérés beállításában tudnátok segíteni? Visszább olvasva a fórumban PistiSan kolléga az #1100-as hozzászólásában felhívja a figyelmet, hogy a router és az interneten lévő ip címnek egyeznie kell, valamint a netmask se legyen 255.255.255.0. Az ip címem a router-en és a neten egyezik: 81.183.195.XXX, de netmask az gyanús: 255.255.255.255. Működhet így a távoli elérés? Probléma az, hogy hamarabb cselekedtem, mint olvasgattam, így a sógoréknak szánt My Cloud már útban van. Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1630) PistiSan válasza Dzsiszke (#1629) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha a netmask 255.255.255.255 akkor az teljesen rendben van, ez azt jelenti hogy egyedi ip címed van, itt max router/tűzfal beállítási probléma lehet esetleg!

A két eszköz szinkronizációja lesz a kérdéses, miként akarod megoldani a problémát?
Mert például simán tudsz olyat csinálni, hogy írsz egy scriptet amivel adott mappát feltölt a távoli cloudra adott időnként!
Viszont itt arról lenne szó, hogy egy az egyben feltölti azt ami a mappádban van, tehát ha törölsz valamit akkor nem fog törlődni a távoli cloudon.

Van hozzá egyébként elég feltöltésed? Én 60kb-al töltök fel, tehát eszembe sem juk több gigát felhőbe szinkronizálni.

(Bteles vagyok, kaptam pár hete egy emailt, hogy csodálatos/fantasztikus/szuper biztonságos lesz a net, mert NAT-olva lesznek az emberek (távoli elérési kizárva ez után) de ha igényt tartasz a "kevésbé biztonságos" publikus (egyedi) távolról is elérhető ip címre akkor írj levelet, és ingyen vissza állítjuk! Úgy gondolom ez nagyon korrekt hozzáállás volt a részükről, bár az új belépőket nem tudom ez hogy fogja érinteni)

(#1631) Dzsiszke válasza PistiSan (#1630) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ. Ami még elmaradt, hogy Sógoréknál is ellenőriznem kell a távoli elérés lehetőségét. :) Mi a menete a távoli elérés beállításának?
Jelenleg a szinkronizálást a PC és a My Cloud között az ingyenes FreeF[link]ileSync nevű progi végzi automatikusan ütemezett feladatként a PC indítása után 15 perccel. Megadtam, hogy a PC és a hálózatban lévő My Cloud mely mappáit szinkronizálja. Elképzelhető, hogy ez a távoli eléréssel is fog működni?

(#1632) PistiSan válasza Dzsiszke (#1631) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha már neked van egyedi ip címed, akkor téged el tud érni távolról, legrosszabb esetben az ő eszköze lesz ami hozzád kapcsolódik, és nem fordítva!

A szinkronizációt továbbra sem értem, mármint hogy képzeled el pontosan!
A FreeFileSync-et ismerem, használom, viszont nem tudom hogy képzelted a 2 cloud közötti szinkronizációt!
Bár lehet félre értelek, és nem is azt akarod amire én gondolok.

(#1633) Dzsiszke válasza PistiSan (#1632) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Igazából Te érted jól, mivel nekem se több 50kb-nál a feltöltési sebességem.
Én alapból arra gondoltam, hogy a szinkronizáció a PC adott mappái és a My Cloud-ok között lenne. De igazad van, hogy a szinkronizációnak a feltöltési sebesség miatt a My Cloud-ok között kellene lennie mivel ezek 24/7-ben mennek. A nálam lévő My Cloud-ot én szinkronizálom a PC-vel, aztán a My Cloud-ok később elintézik egymás között. Már csak az a kérdés, hogy ezt miként lehet megtenni? :F

(#1634) zolnagy válasza Dzsiszke (#1613) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi :R
Nálam is előjött a Transmission hiba az új fw frissítésekor, ezért visszatettem e szerint a 230-t.
Amúgy a szövegben sok a rizsa, a lényeg (ha vki nem akarja az eredetit átrágni):

1. letöltöd a http://download.wdc.com/nas/sq-030401-230-20140415.deb.zip fájlt
2. kicsomagolod pl. a Public alá (a NAS-on)
3. szerkeszted a /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh scriptet, úgy hogy a lenti 4 sor elejét #-el kikommentezed, így nem veszi figyelembe a script futtatásakor (256-259. sor)

# if [ -z "${update_container}" ] && [ "${vnew}" -lt "${vnow}" ]; then
# error="failed 200 \"invalid firmware package\""
# pre-update_error $error
# fi

4. parancssorba ezt: /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb
kell egy kis idő, míg minden lefut (mint egy normál fw frissítéskor)
és kész :C

(#1635) BullZeye válasza zolnagy (#1634) üzenetére


BullZeye
veterán

Ilyenkor a beállítások, rootba másolt dolgok eltűnnek, vagy nem?

(#1636) zolnagy válasza BullZeye (#1635) üzenetére


zolnagy
őstag

Mármint a /root alatti dolgok? Ezt nem néztem, de a root password az alap welc0me-ra visszaáll pl., tehát sztem igen.

(#1637) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Túl vagyok egy költözésen, amit sikeresen átvészelt a NAS semmit nem kellett beállítani rajta szerencsére. Viszont azt vettem észre, hogy éjszakára nem megy idle-be. A Transmission úgy van beállítva, hogy 22-től reggel 7-ig korlátozva van a feltöltés 0-ra és eddig így el is ment szépen éjszakára aludni. Néha-néha felpörgött de nem volt zavaró. Most este akárhányszor felkelek hallom hogy pörög. Villogó kék ledet is 2x láttam de kb fél perc után átvált.
Beállításokban ki van pipálva a HDD hibernáció.

(#1638) hgabesz86


hgabesz86
csendes tag

Ezt a sebességet sikerült vele elérnem. Egy hete vettem, legújabb fw van rajta. Egy TP-Link 1043ND-re van kötve.
Meg vagyok elégedve vele.

(#1639) Kroni1


Kroni1
veterán

Feltettem már BullZeye logout cikkjének topicjában is, de hátha itt többen olvassák..

Szóval elvileg már az új FW-vel is van TM, leírás ITT!

Kérdés: Nekem már nem "szűz" a MyCloudom, rajta van a TM 2.82, és nem szeretném elcseszni mert nem garis.. Ha szeretném feltenni az újabb FW-t és hozzá a leírás alapján a TM 2.84-et akkor mielőtt FW frissitek mit tegyek a jelenlegi TM 2.82-vel?! Le kell valahogy pucolni a MyCloudról, hogy ne okozzon galibát?!

(#1640) PistiSan válasza Kroni1 (#1639) üzenetére


PistiSan
addikt

Fw frissiteskor mindent torol ami nem gyari, tehat a transmissiont is. Nem kelk le pucolni, meg fogja oldani a frissites, legalabbis en 3 frissitesen vagyoj igy tul.
Ha sikerul a leiras alapjan felrakni a torrent klienst ne felejtsd el megirni.

[ Szerkesztve ]

(#1641) Kroni1 válasza PistiSan (#1640) üzenetére


Kroni1
veterán

Oks, köszi! Akkor megpróbálom, remélem minden menni fog!

A TM-en kívül mást nem tettem fel, viszont a wdmcserverd és a wdphotodbmergerd teljesen letitlottam, gondolom a frissités után azokat megint le kell majd állítani...

(#1642) Zjunior


Zjunior
veterán

Vettem egy macbookot, hasznalhatatlan vele a Nas...
El kell adnom:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1643) Kroni1 válasza Zjunior (#1642) üzenetére


Kroni1
veterán

a macbook-ot?! :)

(#1644) Zjunior válasza Kroni1 (#1643) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem a wd-t...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1645) Kroni1 válasza Zjunior (#1644) üzenetére


Kroni1
veterán

gondoltam, csak vicceltem.. :) Amugy érdekes hogy miért nem műxik vele, pedig elvileg támogatja.. (Én mondjuk az áruk mellett még pont ezért nem is szenvedek többek közt mac cuccokkal.)

(#1646) PistiSan válasza Kroni1 (#1641) üzenetére


PistiSan
addikt

Jól látom a leírásban, hogy az egész apt-get telepítést kivették a nasból? Mert ha így van az rohadt szemétség!
Biztos nem fogom frissíteni amíg ez nem kerül vissza, használok más programokat is a nason, nem csak a transmisisont!
Valami jó kis custom fw-vel oda piríthatna már valaki a cloudnak :)

(#1647) Kroni1 válasza PistiSan (#1646) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem tudom miért fáj nekik annyira, holott még figyelmeztetnek is a garivesztésre, így csak a legelszántabbak csinálják/vesznek ilyet eleve.. A Zxyel meg egyebek sokkal barátságosabbak ilyen szempontból, és ezzel maga alatt vágja a fát a WD szerintem!

(#1648) Alex91 válasza Zjunior (#1642) üzenetére


Alex91
félisten

Mar miert hasznalhatatlan? En egy joval regebbi WD-t hasznalok Mac-kel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1649) Zjunior válasza Alex91 (#1648) üzenetére


Zjunior
veterán

Lassú mint a dög, backup meg szinte lehetetlen...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1650) PistiSan válasza Zjunior (#1649) üzenetére


PistiSan
addikt

Nehogy aztán kiderüljön hogy wifin használod, valami gyenge routerrel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.