Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) drmotto válasza PistiSan (#600) üzenetére


drmotto
őstag

Szerintem nem ezt akartad linkelni, vagy nem ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#602) PistiSan válasza drmotto (#601) üzenetére


PistiSan
addikt

Kell nekem több topicba válaszolni egyszerre :W

A remote gui-nál nekem annyi volt, hogy az ip címet megadtam, a porhot nem nyúltam, mert alapértelmezetten hagytam a belső ip-n.
Illetve még felhasználói nevet, és jelszót is beírtam, utána rögtön csatlakozott, majd csinálok egy sotot otthon róla, bár nem hiszem hogy előrébb leszel vele. :(

(#603) drmotto válasza PistiSan (#602) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi
Én bármit állítok, timeoutol. Pedig a nas elérhető, a wd appal most is látom a tartalmát, sőt hallgatom róla a zenét, de a transmission app nem megy

(#604) PistiSan válasza drmotto (#603) üzenetére


PistiSan
addikt

Windows klienst próbáltad már?
Ha ott elindul, akkor beállítási gond van.

(#605) drmotto válasza PistiSan (#604) üzenetére


drmotto
őstag

Mármint a transmission klienst? Az megy otthonról. A NAS-t meg elérem minden formában, weben is, mobilon is.
Csak a transmission droid kliens nem akar működni.

(#606) stickermajom válasza Ed Parker (#584) üzenetére


stickermajom
addikt

Én pl. telefonról úgy tudok betenni a letöltési listába torrentet, hogy használom az adott oldal egyéni RSS szolgáltatását. Gyakorlatilag így egy RSS feedbe beteszem egy klikkel amit le szeretnék szedni és a MyCloud megoldja a többit :)

(#607) Ed Parker válasza stickermajom (#606) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja nekem ez az rss téma nincs meg.

(#608) BullZeye


BullZeye
veterán

(#609) Celtis válasza stickermajom (#606) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, ezt kifejthetnéd részletesen. Szerintem sokmindenkit érdekel.

(#610) stickermajom válasza Celtis (#609) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt írtam telepítési útmutatót, és egy egyszerűbb config fájlt hozzá.

(#611) drmotto


drmotto
őstag

A droidos WD kliens tegnap tökéletesre vizsgázott. :)
Bp-Bécs között, mozgó buszban mobilnet használatával szinte akadás nélkül játszott le zenét, és jelenített meg képet.
Viszont a transmission app továbbra sem akar nálam menni, folyamatosan timeout-ol. Erre valakinek van ötlete?

(#612) Backspace


Backspace
tag

Érdekes, de nekem is ma este óta ugyanezt a timeout-ot csinálja a transmission.
Pedig semmit nem konfiguráltam/módosítottam az utóbbi időben!

[ Szerkesztve ]

(#613) PistiSan válasza Backspace (#612) üzenetére


PistiSan
addikt

Frissítésnél is marad a time out?
Nekem is kiírja néha, de egy két refresh és megint megy!

(#614) Backspace válasza PistiSan (#613) üzenetére


Backspace
tag

Úgy se akaródzik neki. Egyébként én a GUI-s transmission-t használom, de ott is hiába próbálok újrakapcsolódni IP vagy wdmycloud alapján, Connection Refused-et kapok.
Lehet újra kellene indítanom, de nem mertem még.

(#615) drmotto válasza PistiSan (#613) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem el se indul, csak timeout-ol. :(

(#616) Backspace válasza drmotto (#615) üzenetére


Backspace
tag

No sikerült újra belépnem. Csak újraindítottam a transmissiont puttyban:

/etc/init.d/transmission-daemon stop
/etc/init.d/transmission-daemon start

(#617) Doky1988 válasza drmotto (#615) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ez nem a NAS baja.. nekem zyxelen is szokott ilyen lenni:)

DokY | www.zsolti.hu

(#618) PistiSan válasza Doky1988 (#617) üzenetére


PistiSan
addikt

Rajta vagyok az ügyön, privátban segítek neki, majd megírom mi volt a hiba..

(#619) drmotto válasza PistiSan (#618) üzenetére


drmotto
őstag

Amit ezúton is köszönök. :C
Próbáltam amúgy mindent már, ami eszembe jutott, ráadásul nemcsak a remote transmission nem megy, de a transdroid sem, szóval csak a routernél vagy a nasnál lesz valami.

(#620) stickermajom válasza drmotto (#619) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt néztétek már, hogy az rpc-whitelist engedélyezve van-e?

(#621) drmotto válasza stickermajom (#620) üzenetére


drmotto
őstag

Nem
És szerintem nincs, este megnézem.

(#622) PistiSan válasza stickermajom (#620) üzenetére


PistiSan
addikt

Végére jártunk a problémának.

drmotto
Beállításaiban nem volt hiba, andoridos transmission kliens is működik wfin, belős hálózaton!
Sajnos a net szolgáltatója NAT-olja az embereket, 255.255.254.0 netmaskja van, így maximum 510 ember osztozik 1db publikus ip címen, távoli elérés így sajnos nem lehetséget. (se port nyitás.... :W .)
:(

(#623) drmotto


drmotto
őstag

Szolgáltatóváltás pedig nem lehetséges sajnos, itt a faluban nincs más, maximum mobilnet. De kell a kábeles a munka miatt. :(
Így marad az, hogy távolról nem érem el sajnos.
Minden segítséget köszönök!

(#624) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Én is boldog tulaja lettem egy 2gb-os változatnak, szuper a cucc! :C Egy gyors kérdést ha megengedtek: lehet usb-n keresztül másolni a nas-ra :F Vagy csak én vagyok túl láma? :B Előre is köszi!!

(#625) BullZeye


BullZeye
veterán

Úgy látszik az első nagy újraindítás az, ami sokáig tart, mert azóta 1-2 hetente újraindítottam, és gyakorlatilag mire feleszméltem már kész is volt (2 perc alatt). Szóval boldogság, ha kijavítják azt, hogy content scan ne error-ozzon, és hogy elérhető legyen mindig kívülről, akkor tökéletes lesz ez a kis cucc, valszeg emiatt késik a firmware.
És akkor majd neki állok transmissionnek (azon belül is normális RSS), bár nem vagyok benne biztos, hogy szükségem van rá, mert akkor meg sose menne deep sleepbe, mert mindig seedelne valamit.

Na majd meglátom.

(#626) Angelo69


Angelo69
senior tag

Egy olyan kérdést tett fel nekem az egyik vevő, amire nem tudtam érdemben válaszolni, azért fordulok most hozzátok, akik már aktívan használják a szerkezetet. :B

Lehet az USB portjába WiFi stick-et dugni, és abszolúte kábel nélkül megosztani a Nas-t?

Szerintem nem, de mivel hiányosak az információim, meglehet hogy rosszul gondolom.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#627) Ed Parker válasza BullZeye (#625) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De hát erre van nem? Hogy seedeljen.

(#628) BullZeye válasza Angelo69 (#626) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem az USB rajta CSAK arra jó, hogy rákössél egy külső vinyót.

(#627) Ed Parker
Kinek mi, nálam gép seedel amikor megy eleget, viszont transmissionnál nem lehet megoldani azt a fajta RSS letöltést, amit megszoktam és használok Utorrentben.
NAS meg arra van, hogy TV, 2 gép, 2 telefon, laptop elérje bármikor, valamint melóhelyről tudjak filmet nézni, és ne kelljen pendriveozni.

[ Szerkesztve ]

(#629) PistiSan válasza BullZeye (#628) üzenetére


PistiSan
addikt

Mondjuk ebben nem lennék biztos, mivel debian fut a nason, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ha telepíti a megfelelő csomagokat, akkor működni fog a wifi stick!
A sebesség az más kérdés, én nem használnám wifin, nagyon lassú lehet az átvitel!

(#630) stickermajom válasza BullZeye (#628) üzenetére


stickermajom
addikt

Öhm, de meglehet oldani gyakorlatilag ugyanazt, csak 15-ször bonyolultabban. :))

(#631) BullZeye válasza PistiSan (#629) üzenetére


BullZeye
veterán

Az oké, de ha valaki egy üzletben kérdez rá ilyenekre mennyi az esélye annak, hogy ezt véghez is tudja vinni úgy, hogy nincs hozzá leírás? :D

(#632) Ed Parker válasza BullZeye (#628) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem erre a synology van, a torrentre es seed-re meg a wd egyelőre.

(#633) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

mar jartam itt regebben, de azota nemigen volt idom foglalkozni a temaval... Adott egy ilyen WD Cloud 4TB-os valtozat. Ezzel kellene osszehoznoma tesomeknal a Medialejatszot ill a torrentek futtatasat.

A medialejatszot (Popcorn A300) meg tan magoldom egyedul, de a torrent kerdesben ha jol emlekszem azt mondtatok anno, h trukkozni kell mert a Transmission nem elerheto ra nativ valtozatban.

Van azota erre egyszerubb/jobb/gyorabb megoldas? (sajna nem vagyok egy nagy IT guru :B :U )

(#634) stickermajom válasza No.01 (#633) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez elvileg a legegyszerűbb megoldás Transmission telepítésre.

(#635) No.01 válasza stickermajom (#634) üzenetére


No.01
őstag

Ez az egyszeru...?? :U A next --> next --> finish azert konnyebb, de megprobalom.

Igazabol nemis ertem miert nem lehet ezt rendesen egy "app-al" megoldani ahogy mas NAS-okon?

(#636) PistiSan válasza No.01 (#635) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez tényleg jó kérdés!
Simán ott lehetne a menüben ez is, simán bírja a hardver, én sem értem a dolgot.

(#637) BullZeye válasza No.01 (#635) üzenetére


BullZeye
veterán

Tekintve, hogy sok GUI nincs a debianhoz ami fut rajta, ezért next next next finish nem nagyon lehetséges :D
De ami azt illeti, ha ügyes vagy ez 1 db CTRL+C és egy CTRL+V és enter :D ez lényegében egyszerűbb mint a next next next finish :P

(#636) PistiSan
Valószínüleg Licenselési problémák vannak, nem véletlenül nem TRANSMISSION néven fut Synologyban sem ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#638) stickermajom válasza No.01 (#635) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyszerű, mert ctrl+c ctrl+v az egész gyakorlatilag :)

Valószínűleg nem erre szánták a My Cloudot, hanem valóban otthoni felhőnek. Ahhoz adott is minden :)

szerk.: na megelőzött a kolléga :((

[ Szerkesztve ]

(#639) No.01


No.01
őstag

Koszonom mindekettotoknek... meglesem holnap remelem tenyleg csak copy es paste.

Ok nem nyomjak olyan nagyb a torrentet, de azert van nekik is egy jopar. Nem lesz ez gond a cucconak? Birja majd hosszutavon?

A Transmission pedig mar letezik Synologyra rendesen letoltheto app formajaban. Epp tegnap toltottem le mert a gyari megoldas nemigazan valtotta be a remenyeket

(#640) PistiSan válasza BullZeye (#637) üzenetére


PistiSan
addikt

Mire gondolsz?
Én eddig úgy tudtam, hogy Open Source programokat nyugodtan lehet használni akármilyen termékben.
Esetleg az lehet a gond, hogy ők egy pénzért árult eszközön akarják futtatni?
Nem hiszem hogy ez gond lehet Open Source programoknál.

(#641) Ed Parker válasza BullZeye (#637) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként elsőre tényleg para picit, aki nem lát a sorok között, de egy fél óra és megy minden, feltéve ha véletlenül nem törölsz valami olyat a sorból amit nem tudtál hogy az kell és odavaló :K

(#642) drmotto válasza No.01 (#639) üzenetére


drmotto
őstag

Ez tényleg egyszerű. Nekem lövésem nincs a linuxhoz, de feltettem 5 perc alatt.
Torrentet bírja, nekem benne van vagy 130 gb, és simán megy közben a filmnézés is.

[ Szerkesztve ]

(#643) No.01 válasza drmotto (#642) üzenetére


No.01
őstag

Filmezes alatt FullHD-t ertesz vagy normalt? Mert abban egy percig sem ketelkedem, h a normal divix-et atviszi...

(#644) stickermajom válasza No.01 (#643) üzenetére


stickermajom
addikt

39 torrent van benn most nekem, majdnem mindegyik nagyobb méretű .mkv és gond nélkül viszi a FullHD filmeket torrentezés közben. Franc se akar divx-szel szenvedni :DD

(#645) No.01 válasza stickermajom (#644) üzenetére


No.01
őstag

Hidd csak el korulottem meg sokan mindig azt toltik pedig FullHD-s TV-jeik vannak.... persze mikor rakerdezek, h ugyan mar mi a banatos feneert vettel FHD TV-t akkor az a valasz jon, h ez volt, ez a jovo, esetleg konzol vegett. Ha megjegyzem, h letolthetnel am klasszisokkal jobb minoseget is amit raadasul ki is hasznalhatnal a TV-n akkor meg jon a kifogas, h azok a filmek 10x nagyobbak es nem jobbak 10x...

Igy inkabb megtartom a velemenyemet magamnak :U

[ Szerkesztve ]

(#646) stickermajom válasza No.01 (#645) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig ezeken a nagy TV-ken okádékul néznek ki a divx-ek :F Nem kéne BD25-öt nézni, de legalább egy 720p elférne szerintem mindenhol, azoknak a mérete se vészes..
Én is mindig megkapom amúgy a "sznob" jelzőt haveroktól mondjuk, mert minek nézek sorozatokat HD-ban..

[ Szerkesztve ]

(#647) No.01 válasza stickermajom (#646) üzenetére


No.01
őstag

Sorstars :DDD

(#648) krealon válasza No.01 (#635) üzenetére


krealon
veterán

"Ez az egyszeru...?? :U A next --> next --> finish azert konnyebb, de megprobalom.
Igazabol nemis ertem miert nem lehet ezt rendesen egy "app-al" megoldani ahogy mas NAS-okon?
"

Vegyel QNAP-ot vagy Synology-t, es ott lesz app meg wizard.
Hasznalsz Apple termeket?

(#649) No.01 válasza krealon (#648) üzenetére


No.01
őstag

Nekem Synology NAS-om van. Mondanam, h mukodik is rendesen de sajna nem... igaz lehet user error vagy beallitasi problema meg nemtudom, de nagyon idegesito (2-3 esetleg 4 naponta ujra kell inditanom kulonben a medialejatszorol nem erem el sot maga a GUI is eszmeletlenul belassul pedig ott azert eleg combos a hardware DS214)
Ez a Cloud a tesomeke nekik meg volt v.mi kedvezmenyuk igy igen jo arba jutottak hozza.

Ettol fuggetlenul mindenhol azt olvasom, h pofon egyszeru a telepites es tarsai,csak akkor azt nem ertem, h egy ilyen termek miert nem rendelkezik egy gyari torrent kliensel vagy legalabb az 3rd party alkalmazasok telepitese lehetne atlathatobb. de majd ma vagy holnap megmondom mennyire volt egyszeru... foleg annak tudataban, h eddig sem en sem ok nem hasznaltak Transmissiont :B

(#650) Süvi


Süvi
őstag

Már eddig is nagyon sok kérdésemre kaptam itt választ, amiket köszönök.

Még mindig nem vettem meg a terméket, pedig már nagyon érik.
Több változatban gondolkozom, ezért kérnék egy kis segítséget a döntésben.

Amire használnám:
- torrent hetente átlagban kb. 20-25 Gb (2-3 sorozrész 720P-ban vagy 1 db .iso filmek (ha már ilyen lejátszót és TV-t vettem))
-amire főleg kellene: Med600-as készülékkel vezetékkel összekötve 3dBD50 iso filmek akadásmentes lejátszása (ki szeretném váltani a winyóhordozgatást)
- adattárolás
- más eszközökkel (tablet) képeket, adatok elérése, azokon filmek lejátszása

Az adatok mentését manuálisan is meg tudom oldani hordozható vinyóval.

Még gigabites router sincs hozzá, tehát azt is be kellene szerezni. Merevlemezt egyébként is vásárolnék, akkor pedig már inkább valamilyen fejlettebb megoldás.

Következőkre gondoltam:
1. Tplink3600 + WD my Cloud 3Tb
2. Tplink3600+Synology213j+Wdred 3Tb 1 db.
3. Valamilyen jobb router és ahhoz külső vinyó.

Tudom, hogy a második verzió kb. 2* annyi, de ha az annyival stabilabb, jobb, user error biztosabb, akkor inkább gyűjtök még hozzá.

Egyenlőre úgy gondolom, hogy több dologra nem használnám, kamera és társai belátható időn belül nem jönnek szóba.

Ezeken kívül a legfontosabb, hogy egyszerű legyen a felhasználás (Linuxhoz sajnos nem értek), de a ctrl+c és ctrl+v még megy :)

Köszönöm a véleményeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.