Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) PistiSan válasza stickermajom (#3000) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha valamilyen módon tudod monitorozni a szünetmentes tápegység töltöttségét, akkor egy script simán le tudja kapcsolni ha szükséges.

(#3002) shogilaslow


shogilaslow
tag

Sziasztok!

Nemrég megkaptam a 3tb-ost. Elindítottam, beállítottam a dolgokat. Elmentem kb másfél órára, visszajöttem és nem ég semmi se a masinán. Hogy tudnám valahogyan elindítani? A kihúzom bedugom a tápkábelt nem dologgal nem mentem semmire.

Hátul világít csak a hálózati kábelnél a bemenet. De ennyi

[ Szerkesztve ]

(#3003) tviktor20


tviktor20
újonc

https://community.wd.com/t/app-transmission-various-versions-for-firmware-v4-03-2016/93424

(#3004) envagyok


envagyok
veterán

Rakott már fel vki OMV-t vagy Synologyt?
Melyik a jobb?
Ha üres 1 terás HDD-t tennék be, hogy a legegyszerűbb elkezdeni?

(#3005) envagyok


envagyok
veterán

Van egy wdmycloudom,és nagyon elégedett vagyok vele de eddig nem mertem letöltésre használni.
Szereztem még egy házat, lemez nélkül, és beledobtam egy régebbi 1terás HDD-t.
Sikerült életre kelteni a gyári szofttal, utána felraktam a synology 5.2-es szoftot.
Hát, mit mondjak..
Leesett az állam.
Annyi belsős-külsős segédprogramot lehet rá telepíteni, csak lestem.
wordpress.webszerver, mysql adatbázis kezelés, tvheadend tv szerver, stb stb.
Gyári letöltő is tud mindent, de lehet rágyári transmissiont is rakni.
Hihetetlen mit csinált a kis géppel :)
Kipróbálható:
[link]

(#3006) sutszi válasza envagyok (#3005) üzenetére


sutszi
veterán

A telepítésről van valami leírás?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3007) envagyok válasza sutszi (#3006) üzenetére


envagyok
veterán

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B_6OlQ_H0PxVRXF4aFpYS2dzMEE#list
[link]

(#3008) sutszi válasza envagyok (#3007) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Azt meg tudod nézni, hogy alaphelyzetben mennyi a használt / szabad memória?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3009) envagyok válasza sutszi (#3008) üzenetére


envagyok
veterán

Nem, mert már belaktam.
50%-on van torrentezés közben, plusz jópár kiegészítő telepítve van, és fut:
pl downloadstation (tölt is 5-6 torrentet, mariadb, nano, phpmyadmin (fut a kodis adatbázis) , nano, wordpress, webszerver (fut egy oldal) , tvheadend szerver.

(#3010) sutszi válasza envagyok (#3009) üzenetére


sutszi
veterán

Ez is hasznos info. Terhelés alatt 50%?! Az elég jó... :Y

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3011) mr.gruu


mr.gruu
újonc

Sziasztok, este vettem egy 3tb-os MyCloudot. Először olvasnom kellett volna s utána vásárolni... szóval csak arra kellene hogy telezúzzam filmekkel s össze tudjam hozni Plex--vagy valami más lejátszóval, hogy egy szép otthoni videókönyvtárból tudjunk filmezni. De most nézem hogy nem lehet app-okat (p.:Plex) telepíteni... Kicsit analfabéta vagyok ehhez. Ha valaki tudna segíteni hogy hogyan tudnám mindezt összehozni akkor kérem ne tartsa magában. Most itt vagyok 155€-val könnyebben, s nem tudom h használhatom e arra a célra ezt a kütyüt amire terveztem... Kicsit szar érzés :(

(#3012) envagyok válasza mr.gruu (#3011) üzenetére


envagyok
veterán

#3007-es hozzászólás.
A Synologyt telepítsd fel, ott van plex.
Azért egy kis Linux/wines tudás (és angol) nem árt hozzá.
Recovery módba kell elindítani a nast, majd telnettel feltölteni a szükséges file-okat.
Utána 5000-es porton éred el a webuit, és a led se vált kékre.
De ha van vmi lejátszód, ami tudja a kodit futtatni, rájössz,hogy nem is kell annyira a plex.

[ Szerkesztve ]

(#3013) itg


itg
tag

Miért nem használjátok a régi gyári firmware-t?
Nekem 2 éve gond nélkül üzemel, raktam rá plex-et is.
Ennél még semmilyen korlátozás nincs, azt pakolsz rá, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#3014) mr.gruu


mr.gruu
újonc

Köszönöm a válaszokat, hogyan tudnám feltenni a régi firmwaret?

(#3015) envagyok válasza mr.gruu (#3014) üzenetére


envagyok
veterán

#3007 újra.
Először nézd meg a jelenlegi fw-t
A régi, vagy az új wdmycloudod van?
Ha a régi:
Ugyanaz a link, amit küldtem.
WDMYCLOUDgen1 könyvtár downgrade fw.txt olvasd és csináld.
Ha az új, akkor nincs régi fw. :(

(#3016) envagyok válasza itg (#3013) üzenetére


envagyok
veterán

Pontosan melyik fw a jó különben?

(#3017) itg válasza envagyok (#3016) üzenetére


itg
tag

én a v03.04.01-219 verziót használom.

(#3018) flegga92 válasza itg (#3013) üzenetére


flegga92
senior tag

Plexhez tudnál egy leírást adni?

(#3016) envagyok
Én ezen maradtam: v03.04.01-230

(#3019) itg válasza flegga92 (#3018) üzenetére


itg
tag

leírásom nincs, de csomagban elérhető.

MyCloud:~# apt-cache search plexmedia
plexmediaserver - Plex Media Server for Linux

De nekem nem jött be, lassú és csak néhány ezközt enged ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

(#3020) flegga92 válasza itg (#3019) üzenetére


flegga92
senior tag

Mondjunk nem egy erőgép (legalábbis erre a célra). Nekem transcodeolni kéne, mert szülőknél elég lassú a net és nem mindig sikerül a letöltött minőségben nézni, szaggatás nélkül, vagy mobilneten megnézni 1-2 sorozatot. Gondolom ez már feladja neki rendesen a leckét, lehet nem is erőltetem.

(#3021) itg válasza flegga92 (#3020) üzenetére


itg
tag

kicsit azért árnyaltabb a kép.
a vas bírja, eleinte mikor átnézte a vinyót akkor azért akasztotta rendesen. ez 3-4 napig tartott.

nekem a felület lassú a tv-ken és egyéb eszközökön.

a lejátszásig nehézkes az eljutás, gondolom a netes lekérdezések miatt.
viszont pozitívum, hogy olyan filmeket is felismert, amelyről soha nem gondoltam volna.
és pont ide kapcsolódik egy negatívum is, a filmjeim 40%-át látja.
nem tudom korlátozva van-e, kiábrándultam belőle és nem foglalkoztam vele.

marad a twonky dlna-n.
ezzel viszont sokat szívtam, ugyanis erre a firmware verzióra sehogy nem tudom felrakni a legújabb verziót.
pontosabban felrakni fel lehet, csak szériaszámot kér.

(#3022) flegga92 válasza itg (#3021) üzenetére


flegga92
senior tag

Itthon a TV-n én is a Twonky-t használom, túl sok gondom nincs vele, egyedül az, hogy nem lehet az elérési utakat rövidíteni. (pl: egyből a download mappába jussak)
Hálóban a monitorra egy RPi 3 van Kodival, ott sambán megy, tökéletes.
Ha nem itthon vagyok akkor akkor a routerre VPN-el kapcsolódok és sambán intézem a dolgokat, de az előbb vázolt okok miatt néha nem megoldás. Akkor teszek egy próbát vele túl sűrűn amúgy sem lenne használva, a netes lassulást meg talán a VPN-en ki lehet játszani.

(#3023) itg válasza flegga92 (#3022) üzenetére


itg
tag

egy dologra érdemes vigyázni.
mielőtt jóváhagyod a telepítést, (bármilyen telepítést) nézd meg mit akar frissíteni esetleg törölni az apt.
én már nyírtam ki így mybook-ot. akkor vettem ezt helyette.
azóta résen vagyok ;)

[ Szerkesztve ]

(#3024) envagyok válasza itg (#3017) üzenetére


envagyok
veterán

Kipróbáltam ezt a telepítést:
https://logout.hu/bejegyzes/bullzeye/wd_my_cloud.html

Az 5.-ik vagy a 6.-ik ponttól segmentation error volt :(
Semmire sem reagált, úgyhogy rakhatom fel újra a szoftvert.

(#3025) Celtis válasza envagyok (#3007) üzenetére


Celtis
veterán

Mik a tapasztalatok ezzel a Synology telepítéssel? Azt hittem egy ilyen bejelentés után másról sem fog szólni a topik.

(#3026) envagyok válasza Celtis (#3025) üzenetére


envagyok
veterán

Tesztelgettem.
Marha jó különben, minden simán települt, sajna a tvheadend nem látta az állítólag támogatott sticket.
A régi. Az újabbaknak meg nem sikerült kitalálni az user/passt a belépéshez.
Sikerült oscamot is találni rá, ment a mysql szerver, download program.
Annyi gond volt még vele, hogy sok file másolásánál néha megszakadt a kapcsolat.

Most az openmediavaultal küzdök, jónak tűnik, nem szakadozik, megy a transmission.
A mysql szerver valamiért nem települ rendesen.

(#3027) Poki79 válasza itg (#3021) üzenetére


Poki79
tag

Már majdnem megörültem, hogy lecserélem a minidlna-m a mycloudon. A twonkynál sokkal jobb választás, a minidlna legalább megjegyzi hol hagytam abba a filmeket és a thumbnail-t is kezeli. Eddig meg vagyok vele elégedve. Egyébként a WD egyéb cloudjaiban már eleve sok appot engednek telepíteni dashboard alól.
Most még gondolkodom ezen a TM 2.92-n, nem tudom milyen előnnyel jár a 2.84-hez képest. Erre van valakinek tapasztalata?

(#3028) envagyok


envagyok
veterán

Sikerült mindent megoldani az OMV (openmediavault) 2.0.2 szofttal.
Megy minden, transmission, mysql, phpmyadmin, webszerver.
Egy kis trükk kellett:

For MySQL - Disable omv-extras, do apt-get update, install "mysql-server", enable omv-extras, do apt-get update again, install MySQL-Plugin. Same for Minidlna or Transmission (If got errors). Its old bug. Still not fixed by omvextrass.org."
"InnoDB can't allocate 128MB. Edit /etc/mysql/my.cnf (Or similar MySQL Config) and decrease InnoDB buffer size (16-32MB good). Or disable Inoodb support completly"

Hihetetlen jó lett a kis mycloudom.

(#3029) itg


itg
tag

Upsz, most látom, hogy az újabb verzióban már nem debian van.
Lehet még régi verziót rendelni, vagy az már kifutott?

(#3030) envagyok


envagyok
veterán

Olyannal küzdött valaki, hogy a webui nem érhető el egy idő után v4 fw-vel?
3-as alatt minden rendben, frissítés után 4-esre az elején elérhető az Ui, de ott is hibákat jelez.ssh, samba megy.
A másik mycloudom-ban ugyanez a 4-es tökéletesen megy. Annyi a különbség, hogy az apránként frissült eddig, ez meg egyből az első v3-ból.

(#3031) Poki79 válasza envagyok (#3030) üzenetére


Poki79
tag

Nekem volt olyan, hogy az SSH bejelentkezéshez a jelszó megváltozott. Más semmi csak, az, aztán a következő frissítéssel helyre állt.

(#3032) itg válasza envagyok (#3030) üzenetére


itg
tag

Az nem lehet, hogy a böngésződ viccel meg és cache-ből olvassa a webui nagy részét?
Azaz alapból xar a webui, csak akkor jön elő a hiba, mikor valódi adatot kellene kiolvasnia.
(ilyet már láttam, csomó fájl jogosultsága nem volt jól beállítva, ráadásul a WD elég speckó cuccokat használ)

Sztem érdemes legyalulni és újra pakolni egyből az új fw-el, főleg ha már van jól működő rendszered belőle.

(#3033) envagyok válasza itg (#3032) üzenetére


envagyok
veterán

Mindegyikkel szívtam.
Feladtam a v4 gyári szoftot, és Felraktam az 1.17-es openmediavaultot.
Ott megy minden, ami kell.
Samba,nfs, nginx, transmission,mysql, stb.
Ürítettem cache-t.
Apache2 restart után bejött a webgui, de nem akaródzott feltöltődni beállításokkal.
Sok timeout hibaüzenetet is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#3034) envagyok


envagyok
veterán

(#3035) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!
Vásároltam eBay-ről egy MyCloud keretet. Használt, egy 4TB-os HDD volt benne, de a tulaj, csak a keretet adta el.
Kibontottam, beletettem egy 1TB-os WD HDD-t. Összekötöttem a routerrel és áram alá helyeztem. A LED pirosan világit és nem történik semmi. Nem látom a hálózaton.
Valamit rosszul csinálhattam? Hogy tudom életre kelteni?

Köszi

www.windydigital.hu

(#3036) sutszi válasza szelesjanos (#3035) üzenetére


sutszi
veterán

A rendszer a HDD-n van... Nem elég csak egy üres darabot belepattintani. Így fel kell tenned rá a rendszert.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3037) szelesjanos válasza sutszi (#3036) üzenetére


szelesjanos
tag

jaj...
Akkor most láma leszek...
Van vmi leírás, ami alapján én mint kezdő is meg tudom csinálni?

Köszi

www.windydigital.hu

(#3038) sutszi válasza szelesjanos (#3037) üzenetére


sutszi
veterán

Nemrég volt linkelve a leírás elérhetősége. Nem mondom, hogy halál egyszerű, de meg lehet csinálni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3039) Celtis válasza szelesjanos (#3037) üzenetére


Celtis
veterán

Arra keress, hogy "unbrick".

(#3040) envagyok válasza szelesjanos (#3035) üzenetére


envagyok
veterán

https://eriffoorp.wordpress.com/2015/05/28/replace-a-hard-drive-on-wd-my-cloud-3/

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B_6OlQ_H0PxVRXF4aFpYS2dzMEE?usp=drive_web#list

(#3041) szelesjanos válasza envagyok (#3040) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszi mindenkinek! próbálkozok...

www.windydigital.hu

(#3042) szelesjanos


szelesjanos
tag

Próbálom, EZ alapján csinálni, de nekem egy teljesen szűz HDD m van... Hogy tudom azokat a particiókat készíteni ami alapbol a HDDn kellene hogy legyen?

www.windydigital.hu

(#3043) szelesjanos


szelesjanos
tag

Bocsi, kifutottam a szerkesztési időböl...
Nekem TB-os HDDm van, hol találok hozzávaló rootfs.img t?

www.windydigital.hu

(#3044) envagyok válasza szelesjanos (#3043) üzenetére


envagyok
veterán

ITT:
[link]
https://eriffoorp.wordpress.com/2015/05/28/replace-a-hard-drive-on-wd-my-cloud-3/

Ahogy már linkeltem ott a rootfs, stb image fileok, a leírás, és a rescue fileok,amivel pc-ről felmásolsz, és aprtícionálsz.

(#3045) szelesjanos válasza envagyok (#3044) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszi

www.windydigital.hu

(#3046) generic


generic
senior tag

WD MyCloud-dal kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Erdetileg wd red 3tb-ot terveztem venni, de jó lenne elérni a fájlokat telefonról, macbookról is.

Ebben milyen merevlemez van? Hogyan kell felépíteni magát a hálózatot? Routerre kábellel vagz wifin kell csatlakoznia?

HTPC-re rá tudom kötni kábellel is gyos fájlelérés miatt?

(#3047) Celtis válasza generic (#3046) üzenetére


Celtis
veterán

WD Red van benne. A NAS-t mindenképpen kábellel kell a routerre kötni. Egyrészt nincs is benne wifi, másrészt a kapcsolat stabilitása és sebessége miatt.

A HTPC-t és egyéb eszközöket is a routerre kell kötni. Persze a wifin csatlakozó eszközök is elérik így a NAS-t és a megfelelő alkalmazás telepítésével bárhonnan a neten keresztül is elérheted a fájljaidat.

[ Szerkesztve ]

(#3048) generic válasza Celtis (#3047) üzenetére


generic
senior tag

Akkor az sajnos nekem nem játszik, mivel router nem a lakásban van, hanem a ház földszíntjén.

(#3049) PistiSan válasza generic (#3048) üzenetére


PistiSan
addikt

Földszinten rádugod a nast, és ugyan úgy használod wifin mint ahogy most minden mást.

(#3050) generic válasza PistiSan (#3049) üzenetére


generic
senior tag

Az nem megoldas sajnos, mivel meg van 2 lakas a hazban, nem akarom ott hagyni a sajat cuccomat lenn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.