Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) BullZeye válasza stickermajom (#1550) üzenetére


BullZeye
veterán

nem használok DLNA-t, twonky is ki van lőve, samsung tv rootolva van, és sambát használok hozzá.

(#1552) stickermajom válasza BullZeye (#1551) üzenetére


stickermajom
addikt

En is sambat hasznalok, de mostanaban performancia problemak vannak, meg akarom talalni a gyenge lancszemet, a NAS, router es a medialejatszo kozul.

(#1553) Kroni1 válasza BullZeye (#1549) üzenetére


Kroni1
veterán

ha ezt hamarabb linkeled vagy megtalálom, akkor nem adtam volna el anno az első my cloudomat sem, de most igy is mindenképp hasznos! thx! :R

(#1554) flegga92 válasza BullZeye (#1549) üzenetére


flegga92
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék

(#1555) stickermajom


stickermajom
addikt

Vicc ez a kütyü amúgy.. Tegnap jött a vihar, gondoltam kikapcsolom (ugye OS-ből szépen halt) és kihúzom, ne legyen baja, ha jön az áramszünet. Ma visszadugtam délután ééés persze halott. Erősen gondolkozom egy Synology NAS-on..

[ Szerkesztve ]

(#1556) Szaszabond válasza stickermajom (#1555) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Nekem neha tobb mint egy orat vesz igenybe a bekapcsolas, addig csak villog a feher led.

(#1557) PistiSan


PistiSan
addikt

Fura, enyém már több áramszünetet is megélt, néhány perc után mindig helyre jött.
Egy firmware frissítés kapcsán volt egyszer 1 vagy 2 órás fehér ledem, de az is helyre jött.

(#1558) stickermajom válasza PistiSan (#1557) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a poen, hogy nem aramszunet volt, hanem egy sima leallitas - aramtalanitas - aram ala helyezes :D Tegnap este 7 ora ota villog amugy, ez nem media scan mar sajnos.. Foleg, hogy sarga a villogas, nem is feher :( Volt mar szetszedve, szoval negyed ora helyreallitani, de persze ismet bukom az osszes adatot (filmek es ebookok, szoval potolhato). Azert duhito, mert nem ezert vettem nast, hogy ket havonta mokolni kelljen vele.

(#1559) PistiSan válasza stickermajom (#1558) üzenetére


PistiSan
addikt

Halozati kabelt ki huznam majd vissza, illetve ha ez nem hasznal akkor kihuznam egy fel orara, mert tulhevulest is jelezhet a sarga led a leiras szerint.

(#1560) krealon válasza stickermajom (#1558) üzenetére


krealon
veterán

Manual 15-os lap:

Yellow
Blink
The following circumstances trigger this state:
- Disk thermal warning threshold exceeded (under or over temp)
- Network cable not inserted

Az aktiv hutes mentes (ventilator nelkuli) WD eszkozok csak jol szellozo, huvos helyen mukodnek megbizhatoan. Sajnos ezt tapasztalatbol irom.

(#1561) stickermajom válasza krealon (#1560) üzenetére


stickermajom
addikt

Na jó, de miért hevül túl, ha előtte állt egy éjszakát a 21 fokos szobában? Amúgy nekem torrentezés közben sem ment 45 fok fölé, pont egy huzatos helyre raktam. Most éjszakára itt hagyom full kábelek nélkül, kihúzok mindent, aztán nulláról összerakom. Meglátjuk..

(#1562) Zjunior


Zjunior
veterán

36 érttudnék venni most edigitaltol 2tb my cloudot.
Megéri?
Vagy vegyek Synologyt, filmnézésre kellene, akár 3D bluray, akadásmentesen fusson, na meg a torrent is kellene, elérjem tabletről, telefonról.
Ha ezekre alkalma most meg is rendelem:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1563) Kroni1 válasza Zjunior (#1562) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha komolyabbak az igényeid tabletről elérés esetén pl. akkor a Syno már ha van rá.. Ha nem gond a kicsit béna szoftver, akkor ez is tökéletes tud lenni, nekem bőven elég a céljaimra és a 3D mkv-kat is szépen viszi.. 3D bluray-t nem tudom mivel akarsz lejátszani, az is kell hogy menjen elvileg az adatátviteli sebessége szerint, mert 70-90MB/s tempóval dolgozik LAN-on, de ezt nem próbáltam ugyhogy nincs tapasztalatom. Viszont Transmissiont könnyű volt feltenni, a minidlna ami a legjobb DLNA kliens az is feltehető, a sokat zabáló WD cuccok könnyen letilthatók SSH-n, ugyh jó kis cucc ez, de nyilván árához képest!

(#1564) Zjunior válasza Kroni1 (#1563) üzenetére


Zjunior
veterán

Ezaz h ugyanilyen érzéseim vannak.
Tudom h jó cucc, már szemezek vele régóta, de a syno az meg még jobb, vagyis az a baj, nem akarok annyit buherálni vele...:(
Na meg Lg tv-m van a felirattól is óckodok, mondjuk egy medialejatszo is lesz majd mellé..:)
Köszi amúgy a választ;)!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1565) Szaszabond válasza Zjunior (#1562) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Akkor is teljesen rendben van ha nem piszkálod. Nyugodtan vedd meg, főleg ha a pénz is számít. Synoból winyó nélkül kapsz ennyiért.

(#1566) Kroni1 válasza Zjunior (#1564) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem is LG TV-m van! ;) A minidlna-val nincs felirat gond, ha kell linkelek leirást, azt feltenni se tul bonyolult és csak egyszer kell, a transmissiont meg kb 1 perc se volt feltenni, pedig én se értek hozzá nagyon..

Egyébként ha jól tudom a syno-k is twonky-t használnak alapból, ergo ahhoz is kell minidlna hogy legyen külső felirat.. De ha lesz lejátszód, (amit én ajánlok is) akkor meg tökmindegy, én se tettem fel a minidlna-t, mert csak a Raspberry-Pi ről nyomatom a filmeket, az legalább tudja a 24p-t! :)

Dönsd el mennyi pénzed van, és döntsön az!

(#1567) Zjunior válasza Kroni1 (#1566) üzenetére


Zjunior
veterán

Meg is rendeltem 35900'ért!
Annyit megér, inkább mint a zyxelek!:)
2tb winyó, na meg a gari is edigital:)
Lejátszód miylen van?;)
Van még1 külső winyóm is 1tb usb3-as azt is rákötöm, és csókolom!:D

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1568) Kroni1 válasza Zjunior (#1567) üzenetére


Kroni1
veterán

:C

Én OpenELEC lejátszóprogit használok egy Raspberry-vel lejátszónak!

(#1569) Dzsiszke


Dzsiszke
csendes tag

Sziasztok!
Kedd óta én is tulaja vagyok egy 3TB-s változatnak. A fórum segítségével fenn van a transmission is, ami alapjában véve működik is. De volna egy kérdésem. Van rá lehetőség, hogy a torrent letöltés kezdetekor különböző könyvtárakat adjak meg, annak függvényében, hogy milyen jellegű a torrent? Hasonlóan a mint a PC-n, ahol Film, E-konyv, Progi, stb könyvtárakba vannak szortírozva és nem ömlesztve egyetlen könyvtárba. A "settings.json"-ban eddig tett próbálkozásaim a több könyvtára vonatkozóan sikertelenek voltak. Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#1570) PistiSan válasza Dzsiszke (#1569) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezzerl a programmal hozza adva megadhato a letoltes helye.

https://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/downloads/list
Illetve a telepitheto okosabb web felulet is tud ilyet.

(#1571) BullZeye válasza Dzsiszke (#1569) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nagyon amatőr szinten kérded, akkor van rá lehetőség, ahogy már linkelték.

Ha viszont haladó szinten kérdezed, akkor sajnos nincs.

(#1572) Alex91 válasza Dzsiszke (#1569) üzenetére


Alex91
félisten

Amikor a webes feluleten beteszed a torrent file-t, akkor megadhato, hogy hova toltse...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1573) Dzsiszke válasza BullZeye (#1571) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Köszönöm a tippeket, de sajnos nem jutottam előrébb. Én nagyon amatőr szinten állok a Linux rendszereknél, ez a parancssoros dolog soha nem ment. A Transmisson-nál manuálisan szeretném megadni a torrentek letöltési helyét mikor a torrent fájlt megnyitom. Próbáltam beállítani az elérési utakat, de mindig hibaüzenet kapok. A megadott helyen hiába állítok be több könyvtárat. A webes felületűvel is ez a helyzet. Csak azt a könyvtárat látom ami a "settings.json"-ban benne van. Leellenőriztem a könyvtárak jogosultságait (kép). Az sem teljesen tiszta, hogy miért nem egyezik meg a fájlkezelőben látszódó könyvtár elérési út "/nfs/Public/Torrent" a transmission-ban megadandóval "/DataVolume/shares/Public/Torrent/Film". Gondolom csak nem látom a fától az erdőt és nagyon egyszerű a hiba. Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1574) Alex91 válasza Dzsiszke (#1573) üzenetére


Alex91
félisten

Melyik konyvtarba tudsz egyaltalan letolteni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1575) Dzsiszke válasza Alex91 (#1574) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

A "settings.json"-ban megadott /DataVolume/shares/Public/Torrent/Film könyvtárba.

(#1576) Alex91 válasza Dzsiszke (#1575) üzenetére


Alex91
félisten

Amit irtam probaltad?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1577) Dzsiszke válasza Alex91 (#1576) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Mondom én, hogy Lúzer hiba. :R De azt is bátran kijelentem, hogy ez az írogatás nem nekem való.
Tehát a vebes felületen az elérési útnál kézzel átírva a könyvtár nevet működik. De könyörgöm, akkor minek van egy legördülő fül és a beállításokban lehetőség a könyvtárak megadására? :W

(#1578) Kroni1


Kroni1
veterán

SSH-n a "cat /var/log/user.log | grep standby" parancsnál az hogy "exit standby after 2665" ha jól látom a sleepben töltött másodpercet jelenti.. Nálam ezek elég alacsony számok, a transmission-on kívül lehet még valami ami felébreszti sleep-ből a NAS-t? :F Ha nem akkor azt éjszakára letiltom majd...

Nézegettem amugy a nyári melegben hogy mostanság hány fokos a My Cloud-om, smart kiirása szerint 45C, ez jónak tűnik, viszonylag szellős helye van egy sarokban, a PC sincs a közelében hogy melegítse.

(#1579) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Arra gondoltam készíthetnénk egy kis összefoglalót a téma elejére, mint ahogy más topicokban is van.
Közzé tettem egy doksit közös szeresztésre, aki úgy érzi hozzá tud szóni írjon nyugodtan bele.
1. oldalra egy kis tartalom jegyzéket gondoltam, 2. oldaltól meg mindenki írja le ami szerinte fontos lehet.
Annyit még kérnék, hogy a fúrumos nick neveteket írjátok oda, hogy tudjuk kiknek köszönhető az összefoglaló.
Ha már úgy érezzük nincs mit hozzá tenni, akkor írok a megfelelő topicba az összefoglaló miatt.
Összefoglaló - Link

(#1580) Kroni1 válasza PistiSan (#1579) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia!

Jó ötlet, támogatom! Bár nem az én tollamból származik, hanem BullZeye kollégának köszönhető a magyar leírás de sztem a Transmission fontos dolog, azt is beletenném egy menüpontnak, és szintén BullZeye egyik logout cikke tartalmaz még sok egyéb hasznos SSH parancsot, ill programot, ezt is be lehetne tenni egy menüpontba, ha már közkincsé tette logouton gondolom itt is szívesen megteszi, illetve ha beleegyezik akkor bárki bemásolhatja..

Arra gondoltam, h a minidlna-ról szóló angol guide-ot lefordítom és felteszem logoutra, hogy azt is fel lehessen használni, ha jól láttam arról magyar leírás még nincs..

:R :C

[ Szerkesztve ]

(#1581) Zjunior válasza Kroni1 (#1580) üzenetére


Zjunior
veterán

Hétfőn megkapom, nekem kell help az tutti , mert segghülye vagyok linuxhoz:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1582) Kroni1 válasza Zjunior (#1581) üzenetére


Kroni1
veterán

mit szeretnél feltenni majd ra?! mielött megtöltöd tartalommal sztem àllitsd be ugy ahogy majd hasznàlni fogod. (pl. twonky dlna streaming leallitas, wd photos letiltàs, stb. ahogy te akarod)

aztan irj miben kell segitség, lesz majd itt biztos aki tud!

màs: tudja valaki, h szetszedve mennyi hely van odadent?! lehetne ventit applikàlni bele, vagy sem?!

[ Szerkesztve ]

(#1583) BullZeye válasza Kroni1 (#1582) üzenetére


BullZeye
veterán

annyi hely nincs, hogy egy értelmes ventit bele tudj rakni

(#1584) Zjunior válasza Kroni1 (#1582) üzenetére


Zjunior
veterán

Fogalmam sincs mivel kezdjem, még az alapokkal is bajban leszek...
Router-nél mit konfigoljak? :U
:R
Van Xbox One, de az Lanról megy....

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1585) Zjunior


Zjunior
veterán

Megjött a Nas.
Este kezdem a beüzemelést:)
Iphone/ipad alkalmazás van?
Torrentet hogyan fogok tudni berakni iphoneról?
Köszi a segítséget!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1586) Zjunior


Zjunior
veterán

Felraktam a WD Progit, most rárakok egy filmet behúzásos módszerrel...
9GB-ra 46 percet ír másolásra...
Felraknám a Transmission-t, hogyan kezdjek hozzá?
Hogyan érhetem el kívűlről?

Köszönöm, segg hülye vagyok hozzá.... :U

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1587) mzoleex85


mzoleex85
csendes tag

Sziasztok

Vennék magamnak egy NAS-t. Erre a típusra gondoltam . Első sorba filmnézésre és torrentezésre lenne.Jó lenne a Diginek a 100/50 új szolgáltatását kihasználni. Jelenleg egy TP-link WR1043ND router-em van Ha jól értelmeztem telefon és tablet-tel is tud kapcsolódni. Ezen felül nem tudom hogy lehetséges-e távoli kapcsolatból elérni ?

Zoli

(#1588) drmotto válasza Zjunior (#1586) üzenetére


drmotto
őstag

Telepítés:
http://logout.hu/bejegyzes/bullzeye/wd_my_cloud.html

Elérés:
1. böngészőbe ip-cím:9091, és eléred. pl. 192.168.0.200:9091
2. Felteszed ezt, ha windows-od van: https://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/
3. Teljesen kívülről: regelsz egy ip forward oldalon, pl. a no-ip, és azt írod a böngésződbe. Pl. Zjunior.no-ip.com:9091

A routeredet is be kell állítani hozzá, hogy a port elérhető legyen kívülről.

IOS:
https://code.google.com/p/itransmission/downloads/list
Droidos vagyok, szóval ez csak google találat, ha nem jó, akkor sorry,

(#1589) itg


itg
tag

NEW My Cloud™ product update is now available!
Firmware Release 4.00.00-607 (7/9/2014)
This updated firmware release contains:
• Updated network connection reliability
• Updated device read and write performance
• Updated video metadata extraction performance
• Resolved issue of dashboard not being accessible when the admin user is deleted
• Resolved issue of share permissions not being able to be changed
• Resolved issue of .srt subtitle files not being displayed when streaming videos to LG® Smart TVs

(#1590) Zjunior válasza itg (#1589) üzenetére


Zjunior
veterán

:Y
Lg tv subtitles!!!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1591) h0ri válasza PistiSan (#1579) üzenetére


h0ri
csendes tag

Ha egy soft/symbolic link könyvtárt szeretnénk látni twonky media alkalmazásban. akkor át kell irni 0-ról 1-re a followlinks értékét az ini fileban.

/CacheVolume/twonkymedia/twonkyserver.ini

# follow symbolic links while scanning (Linux only)
followlinks=1

(#1592) Bazie válasza itg (#1589) üzenetére


Bazie
csendes tag

Óvatosan az upgrade-del, mert nekem firmware frissítés után nem fut a Transmission 2.82, és nem is tudom újra telepíteni, a telepítés hibajelzéssel fut le:
[....] Starting bittorrent daemon: transmission-daemon/etc/init.d/transmission-daemon: line 25: 13188 Killed start-stop-daemon --start --chuid $USER $START_STOP_OPTIONS --exec $DAEMON -- $OPTIONS
failed!

:W

[ Szerkesztve ]

(#1593) PistiSan válasza itg (#1589) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi a figyelmeztetést, az előző updatet kihagytam mert semmi lényegeset nem hozott a számomra, most úgy fest frissíteni fogok :)

(#1592) Bazie
Telepítés sikeresen megtörtént?
Lehet valami beállítás problémád lesz.

(#1594) Kroni1 válasza Bazie (#1592) üzenetére


Kroni1
veterán

Na akkor valaki aki ért hozzá leírhatná, hogy mit és hogyan kellene csinálni ahhoz, hogy ne vesszen el, illetve újra menjen a Transmission, mert én is szívesen frissitenék! :F

(#1595) PistiSan válasza Kroni1 (#1594) üzenetére


PistiSan
addikt

1579 Összefoglalóban leírtam :)

(#1596) Kroni1 válasza PistiSan (#1595) üzenetére


Kroni1
veterán

Én azt hittem, hogy Bazie is ezzel a módszerrel próbálta, és így nem sikerült ujratelepítenie..

Bazie: A leírás szerint leállítottad a Transmissiont FW frissités előtt vagy az kimaradt?! Ha igen, akkor próbáld meg PistiSan leírása alapján:

"Firmware frissítéskor minden visszaáll a gyári állapotba, ha nem szeretnél napokat tölteni a régi torrentek újra hozzáadásával, ellenőrzésével akkor az alábbi leírás alapján készíts mentést.
Állítsd le a torrent klienst:
/etc/init.d/transmission-daemon stop
Jobb szeretek fájlkezelővel másolni, ezért ajánlom mindenkinek hogy használja a “mc”-t erre a célra, ha még nem lenne fent az alábbi paranccsal telepítheted.
apt-get install mc

A telepítés végén az “mc” parancsot kiadva indul a program.
Készíts egy mappát valahol a megosztásaid között, utána az alábbi könyvtárakat/fájlokat másold át. (Javasolt almappákba másolni a fájlokat (indit.d, var, etc, így nem kérdez rá a felülírásra)
/etc/init.d/transmission-daemon
/var/lib/transmission-daemon
etc/transmission-daemon

Ezek után indulhat a fw frissítést.
A telepítés végeztével kezd el telepíteni a szokásos módon a Transmissiont, amikor készen van állítsd le, majd másold vissza az előzőleg lementett fájlokat a helyükre.
(Leállítás közvetlen a “apt-get install transmission………” parancs után szükséges.)
/etc/init.d/transmission-daemon stop

Miután készen vagy a másolással indítsd el a Transmissiont.
/etc/init.d/transmission-daemon start

Ha minden rendben zajlott akkor minden beállításod, hozzáadott torrented a helyére került."

(#1597) BullZeye válasza PistiSan (#1593) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne frissíts, tele van hibával, sokaknak nem jön be az UI meg hasonló nyalánkságok, várj még egy pár napot vele mindenképpen.

(#1598) itg válasza Bazie (#1592) üzenetére


itg
tag

Köszi!

Eszemben sincs frissíteni, csak megosztottam az infót.
Nekem már annyira speciális a konfig, hogy nincs kedvem (meg időm) mindent nulláról beállítani.
Persze, ha lenne LG TV-m, meggondolnám.

(#1599) Dzsiszke válasza BullZeye (#1597) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Sajnos nem állítottam át automatikus frissítésről manuálisra a My Cloud-ot, így ma hajnalban frissített és nálam is jelentkezett a Bazie (#1592) kolléga által jelzett Transmission hiba.
Ismertek egy kipróbált módszert amivel visszaállíthatom a régi firmware-t?

(#1600) PistiSan válasza BullZeye (#1597) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi az infót várunk akkor :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.