Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) BullZeye válasza stickermajom (#100) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor már írhatod is a guideot hozzá :D
Én jelenleg várok, hogy válaszoljanak WDtől, de mit mondjak, a WD support a legalja :D van akinek 3 napig nem válaszoltak :D telefont felvették, de az csak linket adott kinek írjak, szóóóval most jön a várakozás.
Mind1, szerencsére nem sürgős a dolog, de másnak is van ilyen hibája, de nem soknak 4-5 ember van fórumom, SSH matatás és anélkül egyaránt előjön...

(#102) stickermajom válasza BullZeye (#101) üzenetére


stickermajom
addikt

Elhamarkodtam a dolgot, a folyamatosan frissített "szűrt" csak a tesztben működött, a valóságban nem, mert bejelentkezési gondjaim vannak :D Az egyéni működik rendesen szerencsére :))
Csinálok majd valami leírást, ha mindkettő 100%-os lesz.

Amúgy USB-vel nem tudsz rá valahogy régebbi FW-t húzni?

(#103) BullZeye válasza stickermajom (#102) üzenetére


BullZeye
veterán

bejelentkezési problémák? Nem simán
http://aszfalt.be/bh-rssdd.xml:COOKIE:uid=[B]1234[/B];pass=[B]24fhkj4b2hh5627abefffasdf3b36c8jfhjgdfsa64h[/B]

Hát, ha ilyen egyszerű lenne, egyrészről fogalmam sincs hol van a régi FW, vagy OS, másrészről nem bootol be, nem érem el a WebUI-t, nem érem el a vinyót sem (fogalmam sincs hogy kéne, sajnos USB male - USB male kábelem nincs.
És 90%, hogy a vinyót cseszte szét teljesen, de ha van tipped, szívesen próbálgatok rajta, WD nem nagyon reagál, és leaglább annyira szívesen elérném a vinyót, ha még megy, hogy letöröljem róla képeket.
De mivel fehér led (boot fennakad) és még a RESET gomb se működik, franc tudja mi baja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#104) Alex91 válasza BullZeye (#103) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy HDD halt ki, vagy belenyultal a boot-ba, esetleg valamit a torrent kliens kavart el.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#105) BullZeye válasza Alex91 (#104) üzenetére


BullZeye
veterán

Torrent kliens kb 5 sor volt putty-ban, és azt más is megcsinálta, nekik mégsem téglázódott. Bootba nem nyúltam bele, mert azt se tudom hogy kell. Tegnap instabilak voltak a szerverek WDnél, és valszeg a FW amit letöltött korrupt lett. Vagy alapból hibás volt benne a vinyó, sajnos ilyet is írtak, persze türelmesem megkértek, hogy küldjem vissza, potom 6 ezer forintért (mert ugye 2 kiló a csomag).

Egyszerűbb lenne, ha küldenének egyet, én meg vissza futárral a hibásat, nekem ingyen lenne, nekik meg alig kerülne valamibe.

Sebaj, majd meglátom mi lesz. :)

(#106) stickermajom válasza BullZeye (#103) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem, sajnos nem volt ilyen egyszerű :D A fél délutánom ráment mire a 123 féle mód közül rájöttem, hogy melyikkel enged belépni. Sima link nem jó, cookie fájl elhelyezése sem, csak headerrel működik. De ezt tényleg leírom majd a hétvégén :)
Az FW csere csak egy kósza ötlet volt, hátha. Ha a winchesterre gyanakszol az elég gáz azért így a WD-nek. Bár friss szériás termék, de akkor is, a Red nem az..

A másik: eddig nem is próbálkoztam vele, de csak 11MB/sec körüli írást és olvasást tudok kihozni belőle. Ez ugye kb. a 100Mbit színvonal. Teljesen új cat5e kábelek vannak, a router gigabites, és az alaplapom is tudja. Na ilyenkor mi van? :F A végén még tényleg szidni kell majd a My Cloudot? :D

[ Szerkesztve ]

(#107) Alex91 válasza stickermajom (#106) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos, hogy gigabiten csatlakozik? A World-m is sajna legtobbszor csak 100 Mbiten megy. Vagy a routerem nem tetszik neki, vagy a torrent.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#108) stickermajom válasza Alex91 (#107) üzenetére


stickermajom
addikt

#ethtool eth0 azt írja Speed: 1000Mb/sec Duplex: Full
Tuti minden támogatja a gigabitet, direkt megnéztem.
Az a baj, hogy nem próbáltam ki a sebességet a transmission telepítése előtt. Létezik, hogy ennyire bekavarna?

(#109) Alex91 válasza stickermajom (#108) üzenetére


Alex91
félisten

Nagy meretu file-lal nezd, es ne TotalCommanderrel a sebesseget.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#110) stickermajom válasza Alex91 (#109) üzenetére


stickermajom
addikt

Nagy fájllal próbáltam, és sajátgépben is 11-12MB/sec körüli a sebesség :(

(#111) BullZeye válasza stickermajom (#108) üzenetére


BullZeye
veterán

Semmi köze hozzá, Transmission futott, mikor még másoltam rá. WD nagyon lassan, de reagál, persze most még csak a kötelező "idiótának nézünk" köröket futjuk :)

(#112) stickermajom válasza BullZeye (#111) üzenetére


stickermajom
addikt

Have you tried turning it off and on again? :DD

(#113) BullZeye válasza stickermajom (#112) üzenetére


BullZeye
veterán

Olyasmi, most ott tartunk, hogy mivel olcsósítva vettem, ezért nem küldenek helyette másikat, hanem visszaküldik a pénzt, én meg megvehetem újra. Jah, EUR->HUF miatt -5%, aztán HUF->EUR -5%, aztán még arra nem tért ki, de gondolom szeretné, ha visszaküldeném a készüléket ami megintcsak 6 ezer :D
És még így se érném el a mostani árakat kiskerbe, de hát na, én se most másztam le a falvédőről. :)

(#114) stickermajom válasza BullZeye (#113) üzenetére


stickermajom
addikt

Olcsósított termékre nem jár normális garancia :F Hülyék ezek?

(#115) PistiSan


PistiSan
addikt

Mi folyik itt?
Hétvége van, van egy rakás felhő már nálatok, és csendes a topic! :DD
Valami plusz infót azért írhatnátok, kíváncsi lennélk pl transmission letöltés közben mekkora olvasási sebességet produkál.
Nálam egy kis Málna tesz szolgálatot, ilyen felhőcskére cseréném, várnám az észrevételeket.
A tárhelynre nagoyn örülök, hogy nem 10mb hely maradt telepítésre.

(#116) stickermajom válasza PistiSan (#115) üzenetére


stickermajom
addikt

Látod az enyém egyelőre az egyetlen működő My Cloud, a kolléga csak szív jelenleg :( Ma nem nagyon volt időm bohóckodni vele, elég volt a tegnapi RSS móka :D

Ezt az olvasási sebesség dolgot hogy érted? Hol nézzem meg neked?

(#117) PistiSan válasza stickermajom (#116) üzenetére


PistiSan
addikt

El kezdesz másolni hálózaton egy nagy fájlt, látod mennyivel máshol. Ilyenkor nem fut a transmission, le van állítva minden letöltés. Utána elindítasz egy letöltést, meg nézed milyen sebességes tölt folyamatosan, majd az első lépésben tesztelt fájt újra másolod, és figyeled a sebességet. Hangjára azóta sincs panasz éjszaka?

(#118) stickermajom válasza PistiSan (#117) üzenetére


stickermajom
addikt

Höh, én úgy értettem, hogy maga a transmission milyen olvasási sebességet produkál :D Egyelőre nem tudom megnézni, mert hálózati gondok vannak, sehogy se akarnak a gigabites eszközeim gigabiten működni. A csóri 100mbit-es másolást amúgy egyáltalán nem befolyásolja :DD

Hangra tényleg nem lehet panasz, egy nagyon minimális "surrogást" lehet hallani, de azt is csak akkor ha figyel az ember. Semmi vibráció, semmi zavaró zaj. Van a szobában egy mutatós óra, na annak vagy 10-szer hangosabb a kattogása.

(#120) Szaszabond válasza BullZeye (#119) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Mi is kell pontosan ahhoz, hogy Gigabites hálózatom legyen otthon? Jelenleg van egy Gigabites TP-Link WR2543 Routerem ebből Olyan LAN kábelek jönnek ki amire az egyikre az van írva, hogy CAT5, a másikra CAT5E a harmadik kábel ami házi gyártású az foglalmam sincs milyen mert arra semmi nincs írva de kicsivel vékonyabb a többinél viszont vagy 5 méter hosszú, ha ez számít valamit) A Laptopom Ethernet portja is Gigabites. Kell e cserélnem valamit?

LAN UTP teszt:

A WDTV írási sebessége 80Mbps olvasási sebesség 60Mbps (érdekes hogy gyorsabban ír, mint olvas)
A routerre dugott usb winyó sokkal roszabb értékekt produkál: írás: 15 Mbps, olvasás: 45Mbps
Másik Laptop: Írás: 505 Mbps, olvasás: 220 Mbps

Ugyanez a teszt WIFI-n keresztül. (laptop wifin a többi ugyanúgy kábelen lóg a routeren)

WDTV: Írás: 70, Olvas: 53 (itt nincs is nagyon lényegi különbség a wifi illetve a kábeles között)
Router winyo:írás: 12 olvasás: 23
Laptop: írás 93 olvasás 86

A teszt kis file-al (20 akármi) tesztelve a LAN Speed Test programmal.

Szóval aggódom. Mintha csak a két laptop között lenne kábelen normális az egész hálózat. Milyen kábelek a tuti 100% os kábelek? CAT6 van már?

A Routeren USB-be dugott winyó mennyire produkálhat rosszabb teljesítményt mint egy NAS?

(#121) stickermajom válasza Szaszabond (#120) üzenetére


stickermajom
addikt

Cat5e kábelek kellenek és mindegyik eszközön gigabites portok. Bár, mint nálam is láthatjuk, ez nem feltétlenül működik a gyakorlatban :D (Úgy vágom ki a kukába a TP-Link routerem, hogy csak úgy repül :D )
A Cat5 és a noname kábelt cseréld mindenképp Cat5e-re. Cat6 is van már (sőt 7 is), de teljesen felesleges, hacsak nincsenek 1000Gbps-es eszközeid.

[ Szerkesztve ]

(#122) Alex91 válasza Szaszabond (#120) üzenetére


Alex91
félisten

A kabel cat5e vagy cat6 legyen, bar nalad nem ez lesz az alapveto gond!

A WDTV is lassu, a router cpu-ja is, tehat ezeknel ne is varj sebesseget! A WiFi meg szinten nem mervado.

Valoszinuleg minden rendben van nalad, max. a kabelek csereje megfontolando, de lehet, hogy aztan se fo semmi valtozni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#123) Szaszabond válasza Alex91 (#122) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hmm pedig azt hittem azért ez egy viszonylag erős Router. (meghát a két laptop között összejön a sebesség, igaz nem tudom erről tehet vagy nem tehet a router :) )

(#124) Alex91 válasza Szaszabond (#123) üzenetére


Alex91
félisten

Az USB-s HDD megosztashoz gyenge… A ket laptop kozott meg ugye csak switch-kent mukodik...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#125) Szaszabond válasza Alex91 (#124) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Remélem azért routert nem kell cserélnem. (olyanra amiben erősebb proci van). A kábeleket kicserélem CAT6 osra, ilyennel tervezem a my Cloudot is majd rákötni a routerre. Remélem más gond nem lesz. A Mostani F6500 seriás samsung TV-kben milyen ethernet port lehet? Remélem gigabites, ami tud majd a CAT6 kábellel a routerre csatlakozni és nem lesz neki gyenge.... (igaz se TV-m, se NAS-om se CAT6 kábelem még nincsen, de ezt mind tervezem :D :D :D.

[ Szerkesztve ]

(#126) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Na kapható a 4TB verzió is. 71,500 HUF lett a kezdő ára.

(#127) BullZeye válasza Szaszabond (#126) üzenetére


BullZeye
veterán

WD oldalán csak 2-3 TBot látok meg Iponon sincs 4TB, érdekelne honnan szerezték :D

(#128) BullZeye válasza BullZeye (#113) üzenetére


BullZeye
veterán

Na erről ennyit, szokásos köröket lefutottuk amit az iskolában tanítottak nekik.

1) Időhúzás (2 napig nem válaszolnak)
2) Lehetetlen ajánlat megtétele (küldjem vissza saját kontóra (6k), meg refundolnak (3k), vegyem meg újra teljes áron (54k-43k=11k))
3) Hülyének néznek (ők a hülyék, nem tudnak olvasni), hogy még több időt húzzanak (beszéljek a tech supporttal, kérjek ref számot, pont olyat ami az első mailbe már benne volt)
4) További időhúzás, hátha meghátrál a kliens (1 nap várakozás, hiába válaszoltam 5 perc alatt)
5) Egyel jobb ajánlat (kupon kóddal vegyem meg, és azt refundolják (3k), ami rizikós, mert mi van, ha nem, és küldjem vissza nekik saját kontóra (6k))
6) Még egy nap időhúzás, már lassan úgyis feladja az idióta kliens.
7) Már majdnem tökéletes ajánlat, de ha már idáig eljutottunk nem adjuk fel! (kupon kód, vásárlás azt refundolják (itt 2x 3-5% pénz bukás ami 3000Ft körül van) és fizetik a szállítást vissza )
8) Itt már cérna elszakadt, és mitadisten asszonypajtás 8 órában csinálja az ilyet üzletszerűen, úgyhogy kézbe vette selymes hangjával a dolgokat, felhívta a WD-t, és referencia szám alapján egy manager visszahívta őt 2 órával később (itt végre kikerült a szorgos kishangyák kezéből a történet, akik egy követ nem tudnak engedély nélkül megmozgatni)
9) DHL holnap ingyen házhoz jön, felveszi a csomagot, és ezzel párhuzamosan küldik az új WD My Cloud-ot HA minden igaz.

Egy a lényeg, hogy ha WDtől rendeled (tanulói kedvezménnyel), akkor erős a "do you feel lucky, punk?" érzet. Mert ha szerencséd van, -mint ennek a majomnak itt e! ott, igen te! :D- akkor megkapod 10k-val olcsóbban, viszont ha beszarik pár óra alatt, mint nekem, akkor biza jön a 4-5 napos görcs, mert smucig vagy, hisz ezért vetted WDtől, és nem akarsz 6k-t kiadni az 5 órás cuccodért, hisz ha még1x tönkre megy, akkor biza ugyanott vagy már, mintha itthon vennéd helyi boltból. Ettől függetlenül továbbra is innen fogom rendelni, mert olcsóbb, és 2x nem csap villám ugyanoda :D

(#129) stickermajom válasza BullZeye (#128) üzenetére


stickermajom
addikt

Maki jelen :DDD A lényeg, hogy megoldódott és akkor már tudom kihez kell majd fordulnom, ha garanciás ügyintézésre lenne szükség. :P Bár ne legyen persze (kop-kop-kop).

Tegnap próbálkoztam a torrentexpander nevű programmal, mert nagyon tetszett, hogy mi mindenre képes (kicsomagolás, imdb borítók stb). Na de arról nem volt szó, hogy pl. nem lehet belőle kiírtani, hogy katalógust csináljon és egy helyre pakolja az összes filmemet átnevezve. :)) Szóval megy a kukába. Nem sikerült találni sajnos még egy normális scriptet se, ami simán csak kicsomagolna ugyanabba a mappába a letöltés befejeződése után. Mindegyik törölni akarja a rarokat, átnevezni a fájlokat, ellenőrzést futtatni stb. Bár lehet azzal a szabad 46MB memóriával lehet nem is kéne nagyon erőltetni a dolgot.

(#130) Szaszabond válasza BullZeye (#127) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

(#131) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Él még ez a 20%-os kedvezmény a WD hivatalos oldalán? Ha igen akkor a 3TB-os változat mennyibe kerül így?

(#132) stickermajom válasza FrezeR (#131) üzenetére


stickermajom
addikt

Él még. 143,99 Euro kedvezményesen, ~42800 körülbelül, de mire még a bankok csodásan átváltják lesz 44 is.

Fura ez a 4 terás My Cloud. Nem arról volt szó, hogy az már 2 rekeszes lesz? :F

[ Szerkesztve ]

(#133) FrezeR válasza stickermajom (#132) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi az infót. Azt szeretném még megkérdezni illetve megkérni, hogy leírnád e, hogy megy ennek a megrendelésnek a menete? Akár privibe is jöhet, hogy ne offoljunk ide.

Köszi :)

(#134) BullZeye válasza stickermajom (#129) üzenetére


BullZeye
veterán

De miért akarsz rarokat csomizni? Mikor a legutolsó lejátszó is lejátssza már a RARokat (mondom úgy magabiztosan és pöchendien, hogy kb 2 hónapja világosított fel erről egy jó barátom, előtte anyáztam aszfalton amiért van 1000 szabály, és erre nem terjed ki :D)

(#130) Szaszabond
Láttam, mikor írtad itt kerestem másodjára (mivel WD storeban nem volt bent). Ezért fura, hogy hogy, ha hivatalos oldalon nem is szerepel még :D

(#135) stickermajom válasza BullZeye (#134) üzenetére


stickermajom
addikt

Servioo és a DLNA asszem nem képes a rarokból való lejátszásra, nem? Közben amúgy sikerült, egész gyorsan kicsomagol egy 720p sorozatrészt. Leginkább ezek miatt kéne csak amúgy, sok helyet nem foglalnak, megnézés után törlöm úgyis őket a fenébe, de emiatt ne kelljen már gépről kicsomagolgatni.

Amúgy tök jó, mert ez a gyártási szám ami az oldalon van a 4 terás mellett semmiféle hivatalos WD oldal felé nem mutat :D

[ Szerkesztve ]

(#136) BullZeye válasza stickermajom (#135) üzenetére


BullZeye
veterán

Na! Erre speciel nem gondoltam, mert én a gyári DLNA-t semmiképpen sem fogom használni a felirat kezelése miatt.

Most kértem meg egy srácot, hogy ugyan dobjon össze egy guideot Serviio-hoz, hátha az megoldás lesz mindenre. :)

(#137) stickermajom válasza BullZeye (#136) üzenetére


stickermajom
addikt

Jöhet majd ide is! Ha azt sikerül felrakni, akkor jó darabig nem kell a konzol felé néznem végre :))

Szükség van végülis Transmission + Flexget + unrar leírásra ide valahova, vagy elég, ha majd összeszedjük a működő leírások linkjeit?

(#138) BullZeye válasza stickermajom (#137) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, azt mondta, hogy a Serviio sajnos a My Book Live-on nem volt épp stabil, media scannél hajlamos volt kifagyni, és tapasztalatai alapján a 2 magos Cloud sem gyorsabb (sőt...) mint az 1 magos 800Mhz-es Live, így meg fogja próbálni, de nem sok esélyt lát rá.

(#139) stickermajom válasza BullZeye (#138) üzenetére


stickermajom
addikt

Hm, akkor marad az mkvmerge-es felirat megoldás :(

(#140) BullZeye válasza stickermajom (#139) üzenetére


BullZeye
veterán

Elég buzi egy megoldás, én tuti nem így fogom csinálni az hótziher :D naponta letölt rss 4-5 sorozatot, tudod ki fog vele szarakodni egyesével...

(#141) stickermajom válasza BullZeye (#140) üzenetére


stickermajom
addikt

Na jó, de akkor hogyan? :D

(#142) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Nem lehet ezt a My cloudot a DLNA kihagyásával simán hálózati megosztásként elérni mondjuk egy F6xxx sorozatú smart tv-n? UTP Kábelen? Mert úgy lehet lejátszaná, vagy esetleg ha a .mkv-t átnevezed .avi-ra?

(#143) stickermajom válasza Szaszabond (#142) üzenetére


stickermajom
addikt

Biztos lehet valahogy, én még nem jöttem rá.

Más: megvan miért nem ment a gigabit :D A NAS kábelével a PC is gigabiten ment, anélkül nem, hiába volt Cat5E az összes. Valószínűleg bezavar az elosztó útközben. Szóval holnap jöhet a Cat6 FTP, és akkor tuti nem lesz gond :DD

[ Szerkesztve ]

(#144) PistiSan válasza stickermajom (#143) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is szeretnék már egyet a markomban tartani, elég jó árban jelent meg nálunk is, utána lassan kúszot fel az ára!
Ma már 4K val drágább mint megjelenéskor.... azt hittem lentebb megy majd az ára, nem pedig fel :(

(#145) Szaszabond válasza stickermajom (#143) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Tehát az egyik kabeled csak cat5 volt? Vagy csak rossz volt? Igazabol megnyugodnek, ha csa kabelcserevel megoldottad a problemat es siman menne a NAS es a PC kozti gigabites kapcsolat.

(#146) BullZeye válasza Szaszabond (#145) üzenetére


BullZeye
veterán

Gigabites sosem lesz, mert nem elég gyors a vinyó benne, és a proci is visszafogja. Mielőtt tönkrement az enyém, rámásoltam 300 gigát vegyesen és azért volt 44-50 MB/s átlag másolási sebesség, de szinte minden ideális feltétel meg volt hozzá. Szóval maga a NAS nem lassú, ha lassú valakinél, ott van valahol bottleneck, mint kiderült nála is volt. :)

(#147) stickermajom válasza Szaszabond (#145) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem, Cat5e volt mindegyik, csak a falban van egy elektromos vezeték, két konnektor és 1-1 elosztó. Úgy tűnik ez már túl sok zavaró tényező. :) Árnyékolás nélkül nem megy, szóval marad az FTP.

[ Szerkesztve ]

(#148) BullZeye válasza BullZeye (#128) üzenetére


BullZeye
veterán

Nosza, kedves párom selymes hangja úgy látszik meghozta a várva várt eredményt, 8:30kor már csengetett a DHL futár (postáról jöttem hazafele) kapucsengőnél találkoztunk :D

Nem rossz dolog ez, szerdán este tönkrement, csütörtökön nyafiztam, de ignoráltak végül is egészen hétfőig, mikor párom felhívta őket, és helyre rakta őket, ez volt tegnap 13:00, 14:00kor VISSZAHÍVTÁK, elnézést kértek tőle, és most már a radiátor mellett pihen, hogy felmelegedjen a kinti hidegből.
A vicc, hogy tegnap délután még válaszolt az a NŐ akivel beszéltem eddig, hogy hát sajnálják, nem tehetnek semmit.. (de nem adta volna át a mailt egy olyannak, aki tehet...) .. közben meg már úton volt a csomag.

Moral of the Story, ha smucig vagy, vedd tőlük, viszont legyen egy munkahelyed ahonnan ingyen fel tudod hívni a Holland irodájukat, és legyél agresszív, különben tojnak rád.

Egyenlőre hagyom a transmission-t meg minden szart, hogy lássam működik e amúgy, meg nem másolok rá semmit, csak max 100 gigát tesztelés céljából :)

Nagyon remélem, hogy nem megy tönkre ez is, mert akkor vér fog folyni.

(#149) BullZeye válasza BullZeye (#148) üzenetére


BullZeye
veterán

Újabb infómorzsa pötyögtetés, csak szolidan, csak hogy más ne szenvedjen vele, mint én.

Történt, hogy szeretem a statikus IP-t (dyndns és külső elérés miatt kötelező) ezért beállítottam, működött majdnem minden, de WebUi és hálózat valamiért brutál lassú volt, hálózat néha csatlakozott, néha nem, szóval instabil volt, azt hittem kábel hiba, de hamar kiderült nem. Másolás gyors volt továbbra is, 44-50 megabájt/s megvolt, viszont ilyen 30 másodpercig másolt, 10 másodpercig szünet, és ez qrwa frusztráló volt.

Gondoltam FW-t frissítek, de WEB UI-ban mindenhol azt írta, hogy NO INTERNET ACCESS, FW frissítés emiatt nem is ment, itt azért leizzadtam már, stressz, amikor az ember nem gondolkozik túl hatékonyan. Már azon voltam hívom WD-t, hogy wtf is that.... :)

Lényeg a lényeg, router-ben nem voltam elég körültekintő, és IP & MAC Binding-nél volt a statikus IP-re beállított WD My Cloud, és 1 kattal kötöttem (BOUND). Hát mint kiderült ez hülyeség volt, mert az isten tudja miért, de MÁSIK MAC címet használt volna utána (kb 2 karakter különbözött). Ezt persze csak 30 perc után véletlenül vettem észre az egyik beállításnál WEBUI-ban, szóval átírtam routerben, és láss csodát, megint gyors, mint az első My Cloud.

A fura, hogy ha használt egy MAC címet, amit router kiírt, és Boundoltam, akkor utána hogy a fenébe ment minden, ha végül egy másik MAC cím kellett hozzá, na meg ha 1 ethernet van benne, hogy használhat 2 macet.

No sebaj, Figyeljetek oda a MAC címre.

(#150) stickermajom válasza BullZeye (#149) üzenetére


stickermajom
addikt

Én az elején .1.200-ra állítottam routerben a végét DHCP címfoglalással, de a kiosztható címeket elfelejtettem átállítani 199-ről. :D A GUI bejött, de nem jelent meg a routerben a kliensek között, illetve rohadt lassú volt. User error ismét. Kezdem magam úgy érezni, mintha nem is ezt tanulnám :DD

Más: simán megy a videó stream otthonról az Androidos My Cloud alkalmazással. Eseménytelen órákon/munkanapokon mehet a Simpson család :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.