Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Cshavez segített már telefonon, így sikerült a feltöltés. Kicsit ázott csak el a külső radi, nem vészes ;] arcra állítottam, h a leeresztője legyen legfelül, és szóltam asszonynak, h zárja el amint megjelenik ott a víz. Nem volt elég gyors :D

Most úgy néz ki, h körbeért a víz. Beledugtam a high flow 2-t a D5-be, maxon járatva 199-200 lph, 60%-on teljesen hangtalan, és 147. Ez így normálisnak mondható? Még recseg-ropog, de idővel gondolom majd kijátszik magából minden buborékot.

(#73552) Csavez™ válasza RockHaRD (#73548) üzenetére


Csavez™
veterán

kb. annyi, a szürcsögés megszűnik, kicsit lehet rá is kell tölteni majd.

(#73553) fboldog válasza RockHaRD (#73551) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem nagyjából reális. Érdemes maxon hagyni és járatni egy fél órát legalább.
Néha az is segit, amikor ilyen ki-be kapcsolósat játszik az ember, hogy kimozdítsa a beragadt bubikat. (Kérdés, hogy mennyire szereti a D5 Next elektronikája).

Funfact: nálam szerelésnél, már eleve úgy megy, hogy mikor lekötöm a külső radiátort, abban marad a folydék és csak a többit engedem le.
Aztán feltöltésnél csak a gépből csinálok egy kis kört, feltöltöm, légtelnítem és utána kötöm vissza a külsőre. Így kb. annyi levegő marad benne, ami a két-két csap közötti mini cső.

üdv.: Boldog Ferenc

(#73554) KaqXar19 válasza RockHaRD (#73546) üzenetére


KaqXar19
tag

na es hol van a cpu blokk?
fazik az az lg cx, vagy minek futod? ;]

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#73555) KAMELOT válasza KaqXar19 (#73554) üzenetére


KAMELOT
titán

Be se kapcsolja a TV-t, legalább a ventik fújnak rá meleget! ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73556) RockHaRD


RockHaRD
addikt

[link] Ilyen hangot ad ki, és már vagy 1 órája megy. Ez normális, és ennyi bubi lenne benne, vagy valami nem kerek?
Szerk.: Ha visszaveszem 150 lph-ra, akkor már nem receg.
Szerk2.: 85%-tól felfelé receg.

[ Szerkesztve ]

(#73557) KAMELOT válasza RockHaRD (#73556) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen víz van benne? Ez most fehér vagy átlátszó?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73558) RockHaRD válasza KAMELOT (#73557) üzenetére


RockHaRD
addikt

Mystic fog :B

(#73559) KAMELOT válasza RockHaRD (#73558) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen fog? Misztikus? :DDD
Értem a műsort. Jól néz ki!
Miért megy a pumpa 4800rpm-en?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73560) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Megtalálta a gép az egyetlen pontot, ahol úgy ereszthet, hogy hozzáferhetetlen...
VGA mögött. A komplett vertical standet ennyire lehet elhuzni, semmi nem fér oda be :O
temp sensor alatt ereszt :( mondanom sem kell, h az egész szétesett, és úgy raktam össze, most meg ereszt... :(

[ Szerkesztve ]

(#73561) DigitXT válasza RockHaRD (#73560) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezért kell feltöltés előtt (levegővel) nyomáspróbázni...
Abból még semmi baj nem lett, hogy levegő jön kifelé.

Nagyobb hibák egy sima belefújásnál kiderülnek: nem
is értem, hogy lehet enélkül, "bizalmi alapon" feltölteni.

Ha csak minimális az eresztés, arra van célszerszám...

(#73562) DroiDMester válasza RockHaRD (#73560) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

jobb helyet nem találtál annak a hőszenzornak, ahol jobban elfér és normálisan be is megy a helyére?!

(#73563) Csavez™ válasza RockHaRD (#73560) üzenetére


Csavez™
veterán

Ugyanígy jártam egyszer, kiesett a gumigyűrű a hőszenzorból, aquás?

(#73564) RockHaRD válasza Csavez™ (#73563) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ez az, h maga a szenzor szétesett az egész szerelés előtt, de összeraktam. Gumi gyűrű is volt benne... Mindegy, kicseréltem egy vastagabbra.

Szerk. : Egyébként nyomáspróbáztam előtte, és eresztett is, csak én hülye azt hittem, h a tartály tetejénél ereszt, mert az direkt ilyen membranos cucc... :W

[ Szerkesztve ]

(#73565) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,
válasz nagyjából megvan sajnos de, kéne egy megerősités.
Alphacool 250 eisbecher plexi tartályhoz ha nem találok multitop tetőt nyilván a gyári oldalon akkor az igy nincs és kész, szokjam meg? :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#73566) Laraxior válasza DigitXT (#73561) üzenetére


Laraxior
titán

Ilyenem se vót még soha, mégis üzemel a gép ;]
..és még eresztő HF csatit sem láttam :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73567) Csavez™ válasza Laraxior (#73566) üzenetére


Csavez™
veterán

Kemény vagy, szerintem nincs olyan ember itt, akinek ne szivárgott volna a rendszere, ha van akkor még gyerek cipőben van!

(#73568) DigitXT válasza Csavez™ (#73567) üzenetére


DigitXT
félisten

Kétféle vízhűtés építő van. Akinek már ázott a rendszer, és akinek majd fog...;)

(#73569) Csavez™ válasza DigitXT (#73568) üzenetére


Csavez™
veterán

(#73570) Laraxior válasza Csavez™ (#73569) üzenetére


Laraxior
titán

Írtam volna, hogy az enyémmel ne lett volna gond? :F Nem.
Írtam régebben, hogy VGA alá is folyt be a víz, de akkor is el lehet lenni ilyen eszközök nélkül.
Próbáljuk meg beemelni, mint ahogy DDR5 nélkül is van élet ;]
Segítek: Ha jobban visszakeresel, még egy Koolance blokkot is találsz ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73571) Csavez™ válasza Laraxior (#73570) üzenetére


Csavez™
veterán

Valahogy ez jött le, azt sugalltad hogy nálad mindig minden nice, nekem van olyanom, de még 1x sem használtam! :)

"Próbáljuk meg beemelni, mint ahogy DDR5 nélkül is van élet ;]"
Ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#73572) RockHaRD válasza DigitXT (#73568) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nekem anno az első víznél az enzotech blokk teteje ketté repedt. Végig folyt a VGA pcie csiatiján, működött minden, csak azt vettem észre, h szorcsog a tartály. Lekapcsoltam, szetszedeskor jött a probléma. Kiszakított pár lábat a slotból a vga ahogy kihuztam.
VGA megúszta, alaplap kuka. Cserélte az enzotech a blokkot is, meg az alaplapot is. Korrektek voltak.

(#73573) #16729600


#16729600
törölt tag

Nekem még soha nem folyt semmi, pedig pár jópár épitésen túl vagyok ( csak, hogy megbontsam a sormintát ) :)

(#73574) Laraxior válasza #16729600 (#73573) üzenetére


Laraxior
titán

Majd fog ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73575) #16729600 válasza Laraxior (#73574) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem kizárt. :) Bár szerintem a merev csövezés faék egyszerűségű művelet, elgondolnom is nehéz, hogy mi és miért eresztene.

(#73576) Laraxior válasza #16729600 (#73575) üzenetére


Laraxior
titán

Egy plusz hardver beszerelése esetén, arrébbmozdul az egész aztán kész is a baj. Nekem ezért nem kellett, kb egy hétig volt meg. Szép meg jó, de nem gyakori hardver-cseréhez való. Amúgysem ablakos a gépem, a földön is van, ráadásul jobb oldalon, szóval nem is látom. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73577) DigitXT válasza Laraxior (#73570) üzenetére


DigitXT
félisten

Írtam volna, hogy ne lehetne ellenni Dr.Drop nélkül?
Én is csak azért vettem elő, mert a Panama megint
beszart pedig csak teszt végett építettem be...:R

Az olyan eresztés, ami komolyabb szivárgást okoz
simán érezhető belefújással, írta is a kolléga, hogy
érzete, csak nem foglalkozott vele: hiba volt.:))

(#73578) RockHaRD válasza DigitXT (#73577) üzenetére


RockHaRD
addikt

Igazából időveszteségen kívül más bajom nem lett belőle.

Most állt össze úgy a rendszer, hogy már a helyén van, ház összerakva, oldallapok rajta. Nagyon tesztelni nincs időm, de így elsőre nagyon faszás. :C
32 foknál magasabb vizet nem tudtam belőle még kicsikarni, és 600 rpm-en mennek a ventik hangtalanul. Kivéve az eloopot :((( , amit úgy fogok kib.szni az ablakon, hogy öröm lesz nézni :W az még 650 rpm-en is sípol. Elképesztő... 10-12 ezer huf / db... 450 rpm-en kell járatni, úgy csendben van. Vicc...

Amúgy nincs sok venti a gépben, csak 22 ;]

(#73579) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Egész éjszaka ment a gép, 70%-on ment a pumpa hangtalanul, viszont most feltoltam megint 100-ra, és ugyanúgy ropog még, mint a tegnap linkelt videóban. Hagyhatom így akár egész napra, hátha kijön belőle minden bubi? Néha buggyan is eggyet random, gondolom a radiátorokban még bőven van levegő. :F

(#73580) Csavez™ válasza #16729600 (#73575) üzenetére


Csavez™
veterán

Igen, a te rendszered faék egyszerű, majd ha építesz egy ilyent, rájössz hogy milyen könnyen meglehet sérteni az "O" gyűrűt.

(#73581) #16729600 válasza Csavez™ (#73580) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad lehet, bár csináltam már ilyet is. 6mm től vannak extenderek, szóval továbbra se látok nagy gondot az ilyen fajta kesze kusza rendszerek kivitelezésével, bár tény, hogy magamnak ilyet soha nem csinálnék. Nem tetszenek...

(#73582) Csavez™ válasza #16729600 (#73581) üzenetére


Csavez™
veterán

A régi időben nem volt ám distro disco üveg kalitka!
Egy ekkora rendszernél, kevés az extender, csak azzal te nem rakod össze, itt már hajtani kell!

[ Szerkesztve ]

(#73583) #16729600 válasza Csavez™ (#73582) üzenetére


#16729600
törölt tag

De normális big towerek voltak.......amúgy az open air házakhoz is elengedhetetlen szerszám a flex, nekem a vertikális VGA rögzités teljesen egyedi, mert a gyári csúnya és szar is a TT nél.
Fémmunka, átalakitás ezeknél a házaknál sem megúszható, disco fancy ide vagy oda.
Hajlitás megfelelő méréssel és sablonokkal nem nagy esemény.

[ Szerkesztve ]

(#73584) DigitXT válasza RockHaRD (#73579) üzenetére


DigitXT
félisten

Mivel ezek a szivattyúk azért nem akkora teljesítményűek, hogy a kavitáció
érdemben károsítsa őket (ha egyáltalán kialakul), a válasz igen: addig kell a
lehető legnagyobb áramlásra törekedni, amíg még levegős a rendszer.:R
(A lassan keringő víz nem tudja kihajtani a bubikat. Extrém esetben air lock
is kialakulhat, amivel az első feltöltésnél már szembesültél: ami segít, azon
kívül, hogy a radiátor fejre forgatását szokták javasolni, az az áramlás minél
nagyobbra növelése, illetve változtatása, azaz néha kapcsold le a szivattyút,
attól is odébb tud mozdulni a bárhol beszorult légbuborék/gyorsabban kijön.)

Ui: az a ropogó hang apró buborékok hangja. Ha átlátszó lenne a cső, ezek
simán látszanának, ahogy csapatnak a rendszerben. Jó esetben eljutnak a
tartályig, és ott láthatod, hogy csökken a vízszint (helyére jön ugye levegő):
néha még utántöltésre is szükség lehet. Gond akkor lesz, ha ez a jelenség
soha nem múlik el, azaz továbbra is szivárog a rendszer, és levegőt szív be.

[ Szerkesztve ]

(#73585) A.Winston


A.Winston
tag

Olyan létezhet, hogy valahol nem zár tökéletesen, de csak szívja a levegőt? Egy fenti fillport hosszabbra hagyott csöve a tágulási tartályom és ott folyamatosan emelkedik apránként a vízszint, kicsit megrázom a gépet akkor lemegy. Hónapok óta üzemel, bubit nem hallok a rendszerben, látni nem lehet (epdm csövek, meg delrin miatt). Hőfokok konstant értékeket mutatnak. Szóval? :F Ennyi levegő maradt volna töltés után, akkor az tuti szürcsögött volna pumpában is valamikor nem?
Valamelyik blokknál se forrhat, mert 60 alatt van Tmax cpu meg vga alatt is full terheléskor..

[ Szerkesztve ]

nincs

(#73586) DigitXT válasza A.Winston (#73585) üzenetére


DigitXT
félisten

Ahol levegőt tud szívni, ott szivárogni is tud a hűtőfolyadék... Viszont ha ennek a
mértéke olyan kicsi, hogy nem alakul ki csöpögés (meg szemmel látható tócsa),
egyszerűen el is párologhat, amit az adott illesztés "könnyezik".:K Az emelkedő
vízszint szokatlan, mivel vizet termelni nem szokott a rendszer: esetleg után kell
tölteni a "rázogatás" és vissza csökkenés után? 60 fokon valóban nem forrhat ha
nincs hatalmas vákuum, márpedig valószínűleg nincs. Viszont abban az esetben
normális a vízszint emelkedése, ha hidegen lett lezárva, és terhelésre tágul a víz,
a tágulási tartály(nak kinevezett csődarabban) nyomódik össze a levegő ilyenkor,
ami elvileg normális, de ha folyamatosan terhelve van, nincs hőingadozás, fura.:B

(#73587) RockHaRD válasza DigitXT (#73586) üzenetére


RockHaRD
addikt

és ha az istennek nem szűnik meg a ropogás, de mégsem fogy a víz, akkor mi a helyzet? Most majd éjszakára bent hagyom maxon a pumpát, hátha reggelre megoldja, de egyelőre 80% felett rendesen mintha 8 hdd másolna egyszer, olyan recsegés-ropogás van :D
Nem lehet, hogy maxon inkább az van, hogy annyira kavarja a vizet, hogy felhabosítja? :F

(#73588) Csavez™ válasza RockHaRD (#73587) üzenetére


Csavez™
veterán

Egymás mellett van a be/ki menet, ha igen, van bent "zavar gátló",?

(#73589) #16729600 válasza RockHaRD (#73587) üzenetére


#16729600
törölt tag

Maxon sanszos, hogy telenyomja buborékkal a rendszert ( nálam legalábbis maxon örülten elkezdenek keringeni a buborékok ) , igaz csak DDC pumpa.

(#73590) Dreamie válasza RockHaRD (#73587) üzenetére


Dreamie
őstag

PAR nap szerintem biztosan kell neki míg szépen kimennek a bubik, szóval nyugodj meg. Egyébként én a helyedben a külső radit még kint feltoltottem volna, lehet kicsit segített volna. Feltolteni, mozgatni, feltolteni, mozgatni. De lehetőleg nem lennél előrébb akkor sem

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#73591) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na nagyja már itt, még hiányzik az EK blokk a procira, és a radira a talp a Merlintől, aztán 2 ünnep között remélhetőleg össze is rakom :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#73592) Dreamie válasza Shkiz0 (#73591) üzenetére


Dreamie
őstag

Grat! Még várom a csomagot... DHL ma ígérte nap véggéig, de nem ért ide... Nyomonkövetésnél pénteki a legfrisebb info, ami egy kicsit idegesít..

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#73593) Csavez™ válasza Dreamie (#73590) üzenetére


Csavez™
veterán

Az nem olyan biztos, volt olyan rendszerem, hogy egy bizonyos szint felett habosította a vizet.
Az aquas d5, és a vga körben,


szunya1
A ddc az gyerekjáték a d5 mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#73594) DigitXT válasza RockHaRD (#73587) üzenetére


DigitXT
félisten

200 lph még nem az az eszeveszett áramlás, aminek habosítania kéne a vizet.
Mindazonáltal érdemes megnézni, hogy a tartályban mi történik: ha örvénylik a
víz, akkor képes folyamatosan levegőt visszaszívni, így sose fog elmúlni...:R

Cshavez: na jó, de az dupla szivattyú volt... itt meg ha jól emlékszem egy van.
Szerk a szerkre: a DDC egyáltalán nem gyerekjáték, csak kisebb a mérete, és
hangosabb, de a teljesítményét nézve, konkrétan nagyobbat emel, mint a D5...
ami ugye azt jelenti, hogy egy komplexebb rendszerben nagyobb áramlást hoz.

[ Szerkesztve ]

(#73595) Csavez™ válasza DigitXT (#73594) üzenetére


Csavez™
veterán

Külön körök voltak.
Én ezért eresztem felül bele a vizet, amikor egymás mellett volt és kivettem a zavar csökkentőt, ugyan ez a jelenség volt.

(#73596) DigitXT válasza Csavez™ (#73595) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor meg pláne: 1 db D5 egy nagyon egyszerű körben különösen nagy áramlást tud összehozni, aminek "csobogása" gondot okozhat egy kisebb tartályban. Viszont az hengeres tartály a kollégánál másképp okozhat (ugyanilyen) problémát, mégpedig örvénylés formájában. Ha a zavar csökkentő az örvénylés gátló lemez, vagy szivacs lenne, akkor ugyanarról beszélünk.:R

(#73597) Csavez™ válasza DigitXT (#73596) üzenetére


Csavez™
veterán

A mostani henger tartálynál is volt a habosodás, amikor egymás mellett volt a ki/be menet.

203 l/h -nál nálam látni, hogy dolgozik a víz, Rockhard videóján szinte meg sem mozdul.
Ok, ő egymás mellé rakta a bekötéseket, de akkor is 200-nál jobban kéne látni a mozgást.

Nálam 203 = 3800 rpm
Rocknál 203 = 4800 rpm
Valamelyik radiban megszorulhatott a levegő, gondolom ami a legmagasabban van.

[ Szerkesztve ]

(#73598) #16729600 válasza Csavez™ (#73593) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tudom, de ez kompatibilis a distroval. ( amúgy nekem teljesen jó ). Ami difi ez én meg a TI rendszeretek között, hogy mig nálam a VGA OC hotspot 60 fok , igy 152 év üzemidő után fog érte adni az ipartörténeti múzeum 2 fillért, viszont mivel a Ti hotspototok 30 fokos, igy 252 év múltán fog 1 fillért érni. :D

(#73599) Shkiz0 válasza Dreamie (#73592) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem is még a Velocity sehol sem jár, a merlinnél meg a PCI takaró helyre rakható átvezetőre várok. (elvileg 17-20.-át írtak de ma sem jött még semmi)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#73600) RockHaRD válasza Csavez™ (#73597) üzenetére


RockHaRD
addikt

Neked a más bekötés miatt mozog ennyire szerintem, meg ennek az alján van ilyen rácsos cucc is, szerintem az gátolja a mozgást.
3800 rpm-en 164 lph nálam, de azért azt tedd hozzá, hogy kb 60-80 centi csak a két cső darabonként, ami elviszi a külső radiátorhoz a vizet, ami ráadásul 60 centivel magasabban ül a tv állványon, mint a gép :D

Hőfokok viszont nagyon kellemesek számomra. 44-45 foknál melegebb nem volt a vga, és a víz is 33-34 fok volt maximum úgy, hogy minden venti, meg a pumpa is fix beállításon van, tehát nem kapcsol rá akkor sem ha melegedne a cucc.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.