Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) tomcat78 válasza abridabri (#54550) üzenetére


tomcat78
őstag

Amíg a kártya nem lesz vizezve,sztem a ház többi részét kiadhatod albérletbe :DDD ;]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#54552) bombibmw válasza tomcat78 (#54551) üzenetére


bombibmw
veterán

Még utána is. :D

(#54553) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ahoy.

Akad itt a topicban véletlenül hűtőgép-szerelő? :F

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54554) Grózi válasza abridabri (#54550) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem az a csúnya kicsi... :D
Gratula!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#54555) seniman válasza TESCO-Zsömle (#54553) üzenetére


seniman
addikt

Kompresszoros hűtést tervezel?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54556) TESCO-Zsömle válasza seniman (#54555) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megfordult a fejemben egy chiller gondolata. Kompresszor volna hozzá, de most csak ezért a hóbortért nem tennék le OKJ-s hűtőgép/klímaszerelőit potom 300k-ért, mégha rokonszakma is. Bár ki tudja, lehet jobban járnék vele...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54557) seniman válasza TESCO-Zsömle (#54556) üzenetére


seniman
addikt

Lehet előbb elvégzed a tanfolyamot,mint találsz egy szakit. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54558) TESCO-Zsömle válasza seniman (#54557) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért az az összeg ott az alján... Mondjuk szeptemberig van még idő, de már nem sok. És a világ másik végére kell járni, + havi 12k a BKK-ra, egyeztetett bércsökkenés a tanórák végett, stb...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54559) tomcat78 válasza TESCO-Zsömle (#54558) üzenetére


tomcat78
őstag

Per pillanat ennél kevés jobban jövedelmező melót lehet találni....Nyárra ez,télre meg kémények szerelése.Szinte minden ilyen jellegü munkára kevés szakember van.Kéményből egy nagyobb meló pl simán 1 havi fizetés,2 nap alatt.(értsd:közel 1millió netto adott esetben)...Klímások is horror pénzekért dolgoznak mostmár.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#54560) TESCO-Zsömle válasza tomcat78 (#54559) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, rokon-szakma. Azóta agyalok is, hogy miként és hol húzzam be, mert ha csak fusizok is vele, az is jó lé.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54561) seniman válasza TESCO-Zsömle (#54560) üzenetére


seniman
addikt

Meg még hómméd chillered is lesz. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54562) syC


syC
addikt

Emlékeztek még a temp szenzorhiányos problémára? Mi lenne, ha beszereznék egy aquaero 5 lt-t mondjuk, ha jól látom, 8db 2pin-es temp szenzor interface van rajta + 4 fan pin. Nekem ugyan 5 van, de akkor szerzek egy elosztót és annyi.

(#54563) rup1u5 válasza TESCO-Zsömle (#54558) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Pont erről dumáltunk bátyámmal a minap, hogy ki kéne tanulni a klímás szakmát.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#54564) tomcat78 válasza TESCO-Zsömle (#54560) üzenetére


tomcat78
őstag

Van ismerősöm,aki,simán oda nyomja a 150-200-at egy klíma beszerelésre.Mondjuk úgy,nehezített körülmények között.Gyakorlatilag nincs szabad kapacitása....Azért azt megjegyezném,hogy a kapcsolati tőke ebben az esetben sem elhanyagolható...De kicsiben gondolkodva akár a faszbúkról is meg lehet élni/fizetést kiegészíteni.De sztem ne offoljuk szét a topikot.Ha valakinek kell meló,segítség,írjon privátot :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#54565) abridabri


abridabri
veterán

Van valakinek tapasztalata a Rajiintek FC blokkokkal ?
Mindenkeppen atlatszo blokkot akarok a VGA ra , ha mar szemben van velem, es telibe ralatok. Viszont EK bol csak fem blokk van Merlinnel. Ez viszont akril , es nem 52k mint a Phanteks blokk.
Ami zavar igy elso ranezesre, hogy a fittingeknel is akrilbol van (EK akril blokkoknal ott fem erosites van) , nekem meg maniam izombol raszoritani a fittinget miota 1x aztam ,mert nem volt elegge betekerve.
Be merjem vallalni ?

Masik kerdes, mehet vajon 1aljazatrol 2db egyforma D5 pwm pumpa Y eloszto kabellel ? (akar molex betapossal )

(#54566) seniman válasza abridabri (#54565) üzenetére


seniman
addikt

Csak a pwm szálat simán kettéoszthatod.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54567) mpierre válasza abridabri (#54565) üzenetére


mpierre
veterán

Az EK blokkokon sincs fémerősítés, mert egy acetal plasztik darabba tekered be a fittinget., Ha meg a full-full plexit nézed, ott sincs.

De gyanítom, hogy a Rajiintek mástól - talán kínai oem - szerzi be a fc blokkot. Nem kell izomból megtekerni a csatit és jó lesz. Az x99 vrm blokkja is ilyen full plexi tetős. Már jó ideje semmi baja nincs. Nem ereszt. Persze EK-tól van...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#54568) abridabri válasza mpierre (#54567) üzenetére


abridabri
veterán

Hoppa akkor en meg le vagyok maradva , anno nekem a GTX 1070 en volt full atlatszo EK blokk , es ott bizony tiszta fembol volt a fittingeknek a helye : [kép]
Na akkor szerencset probalok a Rajiintek-el :R

[ Szerkesztve ]

(#54569) MPowerPH válasza abridabri (#54568) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem tiszta fem... Ez az Acetal.

Don't Tread On Me

(#54570) Tikakukac válasza abridabri (#54568) üzenetére


Tikakukac
titán

Háááááát :B :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54571) proci985 válasza rup1u5 (#54563) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csak nem ott is hat hete szinte folyamatosan hohullam (värmebölja) van?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54572) Grózi válasza abridabri (#54565) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs.Viszont ha abból indulok ki,hogy ennek a gyártónak a kompaktja az egyetlen ami hajlamos a repedésre a blokk-tartálynál,akkor nem igazán kísérleteznék vele...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#54573) rup1u5 válasza proci985 (#54571) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ott nálunk délen annyira nem ahogy elnézem innen Budapestről (egy hónapja kb itthon nyaralunk).
A röhely az hogy Lundban most is 18°, 600km-el északabra Stockholmban meg 22°. Tegnap írta Oszlóban élő cimbi, hogy 32° volt. :Y

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#54574) proci985 válasza rup1u5 (#54573) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

erre kb ket hete 26-30 fok van mar megint (amire a +5 fokot a para miatt nyugodtan ra lehet szamolni Budapesthez kepest erzesre). oke, megesik, ld tavalyelott amikor a 30+ fokban nem mukodott a ventivezerlesem aztan 65fokig ment a viz, nade utobbi ket honapbol 6-7 het ennyire durva volt.

es elvileg Lundban es Malmöben kene sokkal jobb idonek lennie.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54575) seniman válasza MPowerPH (#54569) üzenetére


seniman
addikt

Színtiszta fém talán a HK3-as széria volt utoljára. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54576) abridabri


abridabri
veterán

Az a dilemmam ; hogyan szereljem be a masodik vizkort .
Most jelenleg 1db 420 radin keresztul befuj a hazba 3x14 SW3 venti . A haz tetejen 1db 14 es kifele tolja a meleget.

A masodik radira a VGA lesz kotve ami 350W ot bezabal huzva ,tehat jo sok meleget termel.
2 opcio van:
1 :A CPU koros befele fujo radi marad , szembe vele a VGA 420 radija pedig kifujo. (tehat kereszthuzat)
2: Mindketto a 6x 140 radiventi befele fuj , es felul + hatul 1-1 14cm venti kisziv.

(#54577) Atke válasza abridabri (#54576) üzenetére


Atke
senior tag

Szerintem ekkora felületnél mindegy...
Én tuti befelé szívóra kötném be azt is, fordított esetben nem érvényesül a 14-es fenti kifelé fújóhatása.
Kintről biztos hogy hidegebbet szív, mint ha a másik radiról leáramló melegét fújná át aradin kifelé a házból.

(#54578) mpierre válasza Atke (#54577) üzenetére


mpierre
veterán

Lehet jobban járna, ha mindkettő kifelé dolgozna. Ok. Így minden nyíláson por fog bekerülni, de tuti nem fog "megfőni" a cucc a radiátorokról lelépő melegebb levegőtől. A por megfelelő zárással és porszűrővel megoldható és akkor a fenti légkavaró le is szedhető. A két radin lévő ventik beszívnák azon keresztül a luftot, ami kell. (Még az is lehet, hogy a perem környékén tisztességes légsebesség is kialakulna, ami ha elég vékony a lemez szépen fog rezonálni... Persze ez akkor lehet igaz, ha a ház többi eresztéke lég tömörré tehető. ;] )

A fenti 14 cm-es nem tudna annyi levegőt áttolni azon az egy szem nyíláson, hogy bent ne legyen meleg.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#54579) MPowerPH válasza mpierre (#54578) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindketto befele dolgozva a megfelelo. Friss levego megy at a radikon, az a legfontosabb. A meleg pedig szepen tavozik felul, van neki eleg felulet tovaszallni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#54580) mormota79 válasza abridabri (#54576) üzenetére


mormota79
tag

Jól tudom hogy ennek a háznak a hátulján is van egy elég nagy kivágás? Én befelé tolatnám mind2-t.

(#54581) kago akira válasza mormota79 (#54580) üzenetére


kago akira
tag

Elvileg van 2 még ott is. Én is azt mondanám hogy befele lenne ideális. Ha nem vagy rest moddolni kicsit akkor én a hátfalra 3darab 140 ventinek vágnák egy téglalapot(kifele amugy sem kell porszürő) és azzal meglenne a 6 darab 140 kifúvatása... Ugye azok előtt porszürő van így kb teljesitményük 1/3-dával tudják befele tolni a levegőt.

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#54582) Atke válasza kago akira (#54581) üzenetére


Atke
senior tag

A por akkor áll meg leginkább , ha állnak a lapátok... por mindenhol van :)

(#54583) Analog79


Analog79
kezdő

Hello

Valaki rendel mostanában az EK -tol?

Ha igen privát pls. Kellene nekem egy EK-XRES 100 DDC

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#54584) KAMELOT válasza MPowerPH (#54579) üzenetére


KAMELOT
titán

Mind a kettő megoldás jó, mert amúgy sincs ott mit fűtenie.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#54585) abridabri válasza mormota79 (#54580) üzenetére


abridabri
veterán

Jajaj hatul is van kivagas 2db 14 es ventinek.
Akkor marad az a felallas hogy mindketto radi befele dolgozik, 1venti fent kifele ,1 venti hatul kifele :K

(#54586) syC


syC
addikt

Ne írom, hogy elkészült, mert szerintem sosem fog, de most kb így állok:

(#54587) LLKobe válasza syC (#54586) üzenetére


LLKobe
veterán

Teccesz.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#54588) Grózi válasza syC (#54586) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szép!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#54589) KAMELOT válasza syC (#54586) üzenetére


KAMELOT
titán

Szép kombó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#54590) ByBeni válasza syC (#54586) üzenetére


ByBeni
tag

never ending story...

szépen világítana benne a neochanger :D

[ Szerkesztve ]

(#54591) Madn!ght válasza syC (#54586) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nyálcsorgatós! :C ;)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#54592) rup1u5 válasza syC (#54586) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az igen! :C
Mire lekövettem, hogy mi merre megy benne.... :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#54593) mpierre


mpierre
veterán

Szerintetek mennyire lehet megbízható egy összeszerelt (EK féle hőleadó, tartály, pumpa) egység? Ilyen. Az biztos, hogy a csövek, fittingek ugranának róla. Egy itx házikóba terveznék vizet pakolni... és ez az EK-MLC Phoenix 240 egészen kompaktnak tűnik.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#54594) syC


syC
addikt

Köszi mindenkinek. Örülök, hogy tetszik Nektek. Szerintem nem marad a fehér szín, mert annyira nem jön be, illetve az oldallap sem 4 csavaros zögzítés lesz, hanem zsanéros. Majd egyszer ..

mpierre: én a helyedben épített vízből csinálnám, nem vennék ilyen all in dolgot, ráadásul ennyiért. Azt már le sem merem írni , higy tervezek egy bizes htpc projektet is :)

[ Szerkesztve ]

(#54595) mpierre válasza syC (#54594) üzenetére


mpierre
veterán

Agyaltam rajta eleget, de nem találtam - az Alphacool Eisbaer és a Swiftech Apogee Drive II-n kívül - kis helyet elfoglaló megoldást. Gondoltam így kapásból - persze más csövezéssel - 3 legyet csapok le. :))

Itx rendszerbe menne, lenne egy proci blokk, egy vga uniblokk, meg egy 120 és egy 240-es radi (35+120W hőterheléssel). A ház is itx lesz, lehet, hogy saját gyártású...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#54596) syC válasza mpierre (#54595) üzenetére


syC
addikt

Én akkor sem használnék ilyen aio jellegű cumókat. Ha nagyon kell a hely akkor xspc tank reservoir (v3?) és alphacool vpp755 ( rövidebb, mint a sima d5 + tényleg hallabb + bivaly erős szintén). És a házikóban nyugodtan lehet 3d-ben gondolkkdni , annyi helyre el lehet pakolni a dolgokat, pláne ha Te magad gyártod a házat.

(#54597) DigitXT válasza syC (#54596) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez a tartály nekem nagyon nem jött be a D5-höz.:B Mondjuk lehet, hogy inkább
csak azért, mert a gépen belüli töltögetésre ráfáztam, de... a hangja se tetszett!

(#54598) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Minap sikerült beszereznem egy Rog 1080Ti Poseidon GPU-t és az a bizonyos hangya elindult nálam is. Teljesen kezdőként állok a vízhűtéshez, ha leszámítom a sok YT videót amit láttam a témában. Előzetesen szeretnék egy költségvetést készíteni, hogy mire is számíthatok ha belevágok.
Jelen tervemben csak a GPU vizezése szerepel, de természetesen később a CPU is víz alá kerülne. Szeretném úgy megoldani ezt (amennyiben lehetséges), hogy ne kicserélgetni keljen a hozzávalókat hanem bővíteni. Ebben szeretném kérni a segítségeteket/ajánlásotokat, hogy melyik termékek és megoldások jönnek szóba.

Hardverek:

1080Ti Poseidon
7700K (nem delidelt)
Cooler Master MasterCase H500P házikó

Segítségeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!

(#54599) Zoltn


Zoltn
senior tag

Végre csak működik minden! Nincs kész, de megy. Tényleg jó kicsi házat választottam vízhez. :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#54600) Atke válasza Zoltn (#54599) üzenetére


Atke
senior tag

Jó nagyon a kép... A gép se csúnya :)
Inkább feleslegesen nagy tartályt választottál :D
Állítva nem fér el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.