Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) bombibmw válasza TTomax (#53595) üzenetére


bombibmw
veterán

Én azt csináltam, hogy bedugtam egy hurkapálcikát és kikevertem belőle.
Így meg se tudom karcolni és az eredmény is tuti. :)

(#53602) TTomax válasza bombibmw (#53601) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos ez nálam nem játszik,mert a res teteje olyan érdekesen van kialakítva.... hm lehet megpróbálok egy szivószálat betolni mert az elhajlik szépen.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53603) TTomax válasza TTomax (#53602) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bevált,de mivel ugye tekergetni nem tudtam igy egy kis levegőt fújtam bele óvatosan,a nagy levegöbuborékok meg szépen kisöpörték a kicsiket... most már 99% tiszta. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53604) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Össze raktam a rendszeremet, és a keringés jelző nem akar működni, pedig lapostányér egyszerűségű. Időnként beindul, aztán megáll, mintha szorulása lenne, pedig biztos hogy nincs, mert ez a spirál cucc lötyög benne.
A pumpa egy Alphacool DC-LT, 1db 120-as radiátor, 1 blokk, és egy tartály van még a rendszerbe, a tömlő az 5/8mm-es, lehet hogy ez gyengíti le az áramlatot annyira, hogy nem tud pörögni a keringésjelző? :F

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53605) TTomax válasza Pöttön (#53604) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem pont azért szorul meg mert lötyög benne,én ezt biztosan nem raktam volna be.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53606) TTomax


TTomax
nagyúr

Háát,én meg azt hiszem bekötöm az előlapi vezélö panelSokkal jobban tudom a ventiket szabályozni vele menet közben,ez a bios féle moka nekem nem jött be,a HWinfó meg nem lát minden ventit...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53607) Venyera7


Venyera7
senior tag

Hajlékony PVC csővet lehet ragasztani plexihez? Mennyire biztonságos? Van itthon 4m 13/10-es plexi cső el kellene használni...

(#53608) TTomax válasza Venyera7 (#53607) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem semmilyen ragasztás nem biztonságos ha szigetelésről van szó.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53609) Venyera7 válasza TTomax (#53608) üzenetére


Venyera7
senior tag

Értem, ha jól emlékszem jones965 csinált egyszer ilyen csővezést. Mondjuk párezer forinton nem fogok spórolni...

(#53610) Pöttön válasza TTomax (#53605) üzenetére


Pöttön
őstag

Megoldottam úgy, hogy ki kaptam a rendszerből, a pumpa úgy is ki van világítva, így látszik ha megy. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53611) TTomax válasza Pöttön (#53610) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem jobb így,lehet picit lötyögött és keresztbe állva megszorult. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53612) kago akira válasza TTomax (#53595) üzenetére


kago akira
tag

Én ahogy nézem 2 lehetséges helye lehet a másik vrm-nek.
Vagy a hátoldalán. ( ami abszurd lenne de láttam rá példát)

Vagy pedig a déli hid(?) alatt ahol a kis venti is van. Erre azért nagyobb a a valoszínüség mert az matx verziojára láttam oda valo vizes blokkot. No meg oda is ahova te raktál, mindezt 1 képen :)

http://shop.watercool.de/epages/WatercooleK.mobile/en_GB/?ObjectPath=/Shops/WatercooleK/Products/11572&Locale=en_GB

Extraként még annyi hogy most látom hogy fejjel lefele van a blokkod a vrm-en :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#53613) rup1u5 válasza kago akira (#53612) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezt gondolom nekem szántad csak félre ment. :)
Az NB-re való blokk nekem is meg van mivel a VRM blokkal együtt adták. Használtam azt is egy darabig de aztán kivettem, mert tök fölösleges. Az NB kikapcsolt ventivel, full tehelés alatt sem megy 40 fok fölé.

"Én ahogy nézem 2 lehetséges helye lehet a másik vrm-nek.
Vagy a hátoldalán. ( ami abszurd lenne de láttam rá példát)"

Anno ez volt az első gondolatom nekem is, még mielőtt belevágtam a vízhűtésbe. Az előző házamat szét is faragtam, hogy az alaplap alá is bemenjen egy venti. [link] [link] Sajnos semmi változást nem hozott.

"Extraként még annyi hogy most látom hogy fejjel lefele van a blokkod a vrm-en"
Tök mindegy milyen irányban rakod föl. Az egyik oldala sík, az ellentétes oldalon van két kidudorodás a lyukaknál. Nálam sík oldala néz a ferritek felé, hogy a bordák felfeküdjenek az oldalára:

Körbe bordáztam minden forró alkatrészt körülötte. :DDD
Semmi eredményt nem hozott ez sem. Már végképp nem értem, hogy hol a bánatban lehet az a szenzor.
Írtam Asrocknak is hogy árulják már el.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53614) proci985 válasza rup1u5 (#53613) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hatlapon?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53615) MPowerPH válasza rup1u5 (#53613) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nagyon overkill. :))

Don't Tread On Me

(#53616) rup1u5 válasza proci985 (#53614) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Így néz ki a hátlap. A két anyacsavar a VRM vizesblokk lefogatója.

Most újra elkezdtem akörül vizsgálódni miközben figyeltem a monitoron a hőmérsékleteket. Ahogy jobbról a 3. kis feketére rátettem az ujjam, rögtön 3-4 fokot esett a VRM1 hőmérséklete! 74-ről 70-re. Ha erősen fújtam akkor 67-ig is sikerül lenyomni. Ez történelmi léptékű felfedezés uraim! :DDD Valahol ott vagy az alatt talán a nyákon lehet a szenzor. Felbordáztam hát az összeset és elővettem a slim ventimet amit még a cm690-ben aplikáltam oda.
Ez lett belőle:

Az idle hőfokok is javultak 4-5 fokot. [előtte] [utána].

De sajnos ez sem az igazi mert stress test alatt ugyan úgy felmegy 110°C-ra VRM1 és ott throttling miatt áll csak meg. :(

VRM2 viszont sokat javult stress test alatt is de hát nem ez volt a cél ugye.
Olyan mint ha az a VRM1 szenzor valahol a nyáklapban lenne vagy nem tudom. Semmilyen borda nem javított rajta viszont akkor meg miért esett 4-5 fokokat is mikor csak a hideg ujjamat tettem rá a kis fekete ic-re a hátlapon? :F

(#53615) BMW001:
Tudom de nagyon meg akarom már találni azt a K**** szenzort!
Így hát úgy döntöttem hogy próbának minden bordát kap ami forró a lapon!
Következő szétszerelésnél úgy is leveszem az összeset.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53617) tomcat78 válasza rup1u5 (#53616) üzenetére


tomcat78
őstag

Sztem lassan jobban járnál egy deszka cserével ;]
Amúgy nekem a CB Rangeren volt ilyen jelenség(Fm2+ :D )4.6-on ment a proci,és a másik vrm-n sem volt extra hűtésAz megállt 60 fok körül úgy is.Mondjuk legalább nem throtlingolt...........

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#53618) Apollo_21 válasza rup1u5 (#53616) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemlehet hogy egy benem kötött vrm szenzort üldözöl?
A másik bár ez halál egyéni..ha ennyit sz*** vele tuti nemlenne már meg.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53619) TTomax válasza rup1u5 (#53616) üzenetére


TTomax
nagyúr

Milyen vastag gap pad van a VRM és a blokk között?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53620) proci985 válasza rup1u5 (#53616) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na akkor megse volt annyira hulyeseg az otletem :D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53621) rup1u5 válasza TTomax (#53619) üzenetére


rup1u5
nagyúr

0.3mm-es Akasát kapott most ami igazából két oldalú thermal ragacs de jobb mint az a noname ami a blokkal jött és előzőleg volt rajta. Az kb 1mm-es volt. Játékok alatt amúgy most ismét javultak a hőfokok ettől a hátlapi buherától.

Nem fogok lapot cserélni! Egyrészt mert nem vagyok olyan helyzetben jelenleg, hogy csak úgy vegyek egy lapot, másrészt 3 éve keresem a megoldást és most már nem fogom feladni amíg meg nem találom vagy ki nem nyiffan a lap! Nem futamodom meg a kihívástól! Meglátom visszaírnak e Asrock-ék valami használható infót sensor ügyben. Erre az öreg platformra különben sem költenék már.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53622) kago akira válasza proci985 (#53620) üzenetére


kago akira
tag

Vagy az enyém, mert nekem írta azt a hozzászólást XD

Amúgy az biztos hogy a vrm szenzor be van kötve mivel reagál a hütésre ráadásul mind két oldalon. Elég hülye megoldás az biztos! A ventillátoros megoldász szerintem bukó mert ha nincs tere ahonnan szívhatna levegőt akkor nem is fog mozgatni semmi levegőt. Én egy nagy aluminium bordával probálkoznék.

Azt hogy nem adod fel az egy szép dolog. Én is ilyen vagyok. Minnél nagyobb a kihívás annál jobb megoldani :)

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#53623) rup1u5 válasza kago akira (#53622) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Fölbordáztam őket! A második képen a venti alatt láthatók a bordák. Van ott azért annyi hely a ventinek hogy tud kavarni egy kis légáramlatot. Mára hagyom a dolgot és lefekszem aludni.
Köszi srácok! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53624) TTomax válasza rup1u5 (#53621) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pedig szinte biztos vagyok benne hogy a blokk nem fekszik fel rendesen,azért is reagál a hátlapi hűtésre. Amúgy ez az Akasha egy ritka hulladék egy gap pad csak szólok,tudom mert én is használtam.Az a 0,9W/mk TC magáért beszél.Nekem ilyen van és még ez sem egy fujipoly,de azért 6W/mk TC és 1,5mmes.[link]

Ez se rossz és 1mmes...[link] Gap pad gond lesz ez,pici felület hiába van blokk rajta ha nem fekszik fel rendesen.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53625) Leon77 válasza rup1u5 (#53623) üzenetére


Leon77
őstag

Szia,

Nekem régebben FX procim volt. Ott az alaplapnál kötelező volt vagy vizezni a vrm-et (én utólag azt tettem), vagy egy ventivel fújatni a bordákat felülről, mert a bordák között megrekedt a meleg. És trottlingolt szépen.

Próbáld meg, csak kíváncsiságból szerintem. :B

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#53626) rup1u5 válasza TTomax (#53624) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Biztos, hogy nem felfekvés gond! Ez a 20-30-40°C-os különbség (terheléstől függően) a két VRM között az első nap óta meg van mióta használom ezt a lapot. Azóta számtalanszor volt leszedve a VRM borda, még sima Noctua pasztával is próbálkoztam, többször volt a vizesblokk is leszedve-visszarakva. Ez az eltérés mindig meg volt. Ha felfekvés gond lenne akkor változott volna az eltérés mértéke minden egyes alkalommal mikor másképp húztam meg a csavarokat, vagy más hővezető közeget alkalmaztam. Mivel a vizesblokk csavarjai átlósan vannak ezért oda kell figyelni, hogy ne húzza meg nagyon a csavarokat az ember mert könnyen meghajlik az alaplap. Már a kezdetektől fogva nagyon odafigyelek a felfekvésre! Hővezető pasztával teszteltem a felfekvést és egyenletes nyomot hagy az összes vrm.

Leon77
Nem tudsz olyat mondani amit az elmúlt 3 évben már ne próbáltam volna! Így indult 2015 novemberében: [link]

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53627) Leon77 válasza rup1u5 (#53626) üzenetére


Leon77
őstag

Nálam megoldotta a melegedést. Akkor itt valószínű, hogy vagy valami gyártási hiba van, vagy az egyik szenzor tényleg rosszul mér és ezért indul el a trottling.

Lehet, megérné lecserélni a lapot. :F

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#53628) rup1u5 válasza Leon77 (#53627) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Lehet, hogy szar a szenzor. Majd akkor lesz új lap ha megy az egész konfig a levesbe. Addig marad a henkölgetés. Minden esetre, köszönöm az ötleteket, javaslatokat mindenkinek! Mindegyiknek egyesével utána nézek többször is, ahogy eddig is tettem. Nem offolnám tovább a topikot a nyavalyámmal! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53629) TTomax


TTomax
nagyúr

Néhány EK csatlakozom harmatozik,marhára nem vagyok boldog.Hol lehet ilyen O-ringet venni hozzá?Szedhetem szét egy pár helyen.Tipikusan a 45fokok felfekvése.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53630) Venyera7 válasza TTomax (#53629) üzenetére


Venyera7
senior tag

Én az SKF-nél vettem amikor kellett. Szerintem bármely ilyen boltban kapható.

(#53631) TTomax válasza Venyera7 (#53630) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,azt olvastam hogy kb mindegyik vízszerelő boltban van ilyen,csak a méretét nem találom sehol,filléres cucc.12,5mmX2,5mm?Vagy 13X3?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53632) Venyera7 válasza TTomax (#53631) üzenetére


Venyera7
senior tag

Milyen méretű cső megy a fittingbe?

[ Szerkesztve ]

(#53633) TTomax válasza Venyera7 (#53632) üzenetére


TTomax
nagyúr

10/16

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53634) DigitXT válasza TTomax (#53629) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennyit arról, hogy az EK-val "nem lehet mellényúlni"...:(

(#53635) Venyera7 válasza TTomax (#53633) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ja azt hittem merev csővezésed van... Akkor gondolom G1/4-es menetnél ami van az ereszt...?

(#53636) DigitXT válasza Venyera7 (#53635) üzenetére


DigitXT
félisten

Én úgy vettem ki a szavaiból, hogy valami 45 fokos forgatható csati vacakol neki.
Azt mondjuk nem is triviális szétszedni. Ha G1/4" menet, akkor persze mindegy.

(#53637) seniman válasza rup1u5 (#53616) üzenetére


seniman
addikt

Ezekre a hátlapi kórságokra lenne egy ötletem.Egy fém backplate ami pont tükörképe a vrm blokk alapformájának,ez alá betenni egy gap pad párnát és hosszabb csavarokkal így fogatni fel a vrm blokkot.A fém csavarokon keresztül átadná a hőt a blokknak a nagy bacplate-ra meg még akár egy szép nagy bordát is rakhatsz,vagy akár lehet az maga a backplate alapanyaga is. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#53638) TTomax válasza Venyera7 (#53635) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igy van,ahol a blokkra felfekszik,maga a forgatható rész mindenhol rendben van.Triviális probléma,és rendesen rá is vannak huzva,persze kézzel.Még azt sem mondhatom higy az xspc északi blokk felülete miatt,mert a másik ilyen a pupma tövénél van ahol tolja a vizet,egyszerüen csak ezek a gyürük annyit birnak ki,hogy egyszer meghuzod,ha visszaszeded akkor jobb ha cseréled mert könnyen deformálodik.Ha ez egy éves járatás után ilyen,természetesen cserélem ha ujra szerelem,de igy picit gáz.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53639) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Beárazást szeretnék kérni ezekre a csatlakozókra, és könyökökre. [link]

Give them hell Ukraine!

(#53640) rup1u5 válasza seniman (#53637) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:K Ezen agyaltam én is. Arra gondoltam, hogy az eredeti VRM bordát levágnám a talpához közel, hogy megfordítva felmenjen a hátlapra. A levágott felső bordarészt meg akár vissza is ragaszthatnám rá hővezető ragasztóval.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53641) Pöttön


Pöttön
őstag

Ígértem egy pár fórumtársnak, hogy töltök fel képeket a gépemről, ha elkészül. :)
Itt lenne akkor pár kép, és röviden a story. :R

Szerettem volna építeni, egy kicsi, erős, hűvös, és halk gépet. :DDD

Ház terén a választás egy Fractal Design Node 202-re esett, mert bejött a kis mérete, és sok tuning lehetőséget láttam benne.
Gyárilag ennek a háznak az a legnagyobb baja, hogy csak kis méretű, 56 mm magas cpu bordát lehet belerakni, így a tuning, és a komolyabb procik alapesetben felejtősek, ha nem akarom hogy olyan hangja legyen a gépnek, mint egy rakéta porszívónak. :DDD

Aztán jött az ötlet, hogy mi lenne, ha a vga számára rendelkezésre álló helyet megfelezném, és kapna a proci egy 120-as kompakt vizet, vga-ból meg még mindig beférne, egy 175mm hosszú itx méretű...
Ezt ki is viteleztem, teljesen jó lett, 6700k-t gond nélkül lehűtött aránylag csendben 4,4 ghz-n..
Itt ügyelnem kellett arra, hogy a kompakt víznek a blokkja ne legyen magasabb 25mm-nél, így pont befér fölé egy 120-as ventilátor is, ami telibe fújja az alaplapot, és a ramokat közvetlen friss levegővel. Ilyen kompakt vizet csak 1-et találtam ez pedig a Corsair H55 volt,ennek viszont vékony 25mm vastag, alu radiátora volt, a házba pedig befér a 46mm vastag radiátor is.

Ilyen elvárásoknak megfelelő kompakt víz pedig nem létezik, ezért döntöttem úgy, hogy épített vizet tuszkolok a gépbe.
A h55 blokkját viszont megakartam hagyni, mivel 25mm magas állítható meredekségű csonkokkal szerelt blokkról szintén nem tudok. Ezért (illetve a hely szűke miatt is) 5/8mm-es tömlőt kellett használnom, illetve g1/4- 6mm tömlő adaptereket.

A radiátornál megint csak ki volt számolva a hely, max 46mm magas lehetett, és max 120mm széles. Leginkább az utóbbi volt a gond, mert ha ennél szélesebb lett volna a radiátor, akkor már az itx méretű vga se fért volna be, és egyetlen egy radiátort találtam, ami ilyen téren megfelelt, ez a Magicool Copper Radiator Pro.
Pumpából az általatok is ajánlott Alphacool DC-LT-t raktam be, (más nagyon be se fért volna) és ezt 3 db könyökkel (két hosszítottal, és egy normállal) rászereltem fixen a radiátorra, majd kapott egy g1/4-g1/4 közcsavart.

Ehhez átkellett kicsit ismételten fabrikálnom a gépházat, a gyári hdd tartót ki kellett iktatni, és új helyet kialakítani a winyómnak. Így a hdd a vga alá került.
Illetve a tápból is már csak a rövidebb sfx szabvány fér el, az előző sfx-l helyett.

A gép oldalát lecseréltem egy füst plexire, amin már ki lett a radiátornak is alakítva egy szellőző nyílás.

A tartályból pedig egy egyedit kellet csináltatnom, ami befér a ház oldala, és az alaplapot szellőztető ventilátor közé.

A kivitelezésért nagyköszönet mégegyszer Zsozsókának! :R:R:R
A tartály maximális vastagsága nem lehetett több 24mm-nél, ezért a tartályra csak 1/8-os furatok fértek, így kénytelen voltam ide g1/8-6mm tömlő adaptereket használni.

Ezeknek a módosításoknak köszönhetően jelenleg egy 6600k-t használok 4,5ghz-en ami fél óra stressz teszt alatt se megy 55 fok fölé, úgy hogy a ventik szépen halkan pörögnek.
és az alaplap is csak 38-39 fokos.
Az M2-es ssd-m is kapott egy EK bordát, aminek köszönhetően a 47-49 üzemi hőmérséklet 33 fokra esett!
Itt egy kicsit fostam, hogy nem fog beférni a bordával szerelt ssd, de szerencsére nem lett gond. :)))



VGA jelenleg nincs a gépbe, és a mostani árazás mellett ez egy darabig így is lesz :(
Viszont megrendeltem a blokkhoz az am4-es készletet, ha jól sikerül a zen+ akkor az lesz a következő upgrade. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53642) Venyera7 válasza TTomax (#53638) üzenetére


Venyera7
senior tag

Akkor kicsit vastagabb O gyűrű megoldja a problémát :K Bár azt nem értem az EK ezzel mennyit spórolhatott meg...

(#53643) Tikakukac válasza Venyera7 (#53642) üzenetére


Tikakukac
titán

0,1 eurocent :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53644) LLKobe válasza Pöttön (#53641) üzenetére


LLKobe
veterán

Komoly munka, gratula! Egy picit nagyobb házzal sok szívástól kímélted volna meg magad :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#53645) rup1u5 válasza Pöttön (#53641) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez igen! :C
A Corsair CPU blokk milyen anyagból van? Nem fog összeveszni a réz radival?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53646) jeni válasza LLKobe (#53644) üzenetére


jeni
félisten

+1

A SilverStone házak jobbak ilyen téren! Vaskosabbak és jobban variálhatóak. Jobb az elrendezésük,több potenciál van benne,tágasabbak,nagyobb a belső terük!

Ennyiért nagyon jó ár!

(#53647) Pöttön válasza rup1u5 (#53645) üzenetére


Pöttön
őstag

Nem, minden cucc réz, beleértve a blokkot is. :K
Érdekes, hogy gyárilag a réz blokkot, alu radiátorral szerelte a corsair... :U

(#53644) LLKobe:
Köszi! Párszor már bennem volt a gondolat, hogy lecserélem egy tágasabbra. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53648) Leon77 válasza TTomax (#53638) üzenetére


Leon77
őstag

Jól értem merev cső?

Nekem rengeteg ek fittingem van és 12/10-es merev csöveim. A fittingekben dupla o gyűrű van, egy belül, egyet pedig rátekersz amikor meghúzod a fittinget. Nagyon kell figyelni az összeszerelésnél, hogy a belső o gyűrűn is átmenjen a cső.

Szerintem ezt érdemes ellenőrizned. Nekem ezen kívül vannak bitspower merev csatlakozóim is, amiben 2 gyűrű van, de csak bedugós, nem tekerős. Ebbe sokkal nehezebb betenni a csövet, de nekem soha, még egyetlen sem folyt. Arra kell ügyelni, hogy az o gyűrűk ne legyenek kicsipkézve, kitágulni nem igen tud, mitől tágulna ki? :R

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#53649) TTomax válasza Leon77 (#53648) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,két ilyen 45fok harmatozik tőben a blokkra csavarva [link].

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53650) Atmil


Atmil
aktív tag

Rendelt valaki erről az oldalról? [Byski] Mennyire megbízható? Vámot kell fizetni? :R

Üdv! Atmil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.