Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) seniman válasza hellboy0415 (#53194) üzenetére


seniman
addikt

Nagyon jó. :K PS3-on használtam,idle-ben 5-10 fokot vert az MX-2_re.Csak nézz körbe mert van ennél olcsóbban is.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#53202) Tengo válasza TTomax (#53190) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem gondolkodtál azon, hogy az alsó ventik kifelé fújjanak? Rengeteg portól megvédené a gépedet, porfilter ide vagy oda.

(#53203) Tengo válasza LLKobe (#53199) üzenetére


Tengo
aktív tag

Menyit hozott az irány csere? Én is rosszul kötöttem be, ugyanazért mint te is, a supremacy blokkomat és nem volt nagy különbség csere után, konkrétan semmi. Én csak azért cseréltem ki, hogy ne tegye tönkre a blokkot a fordított áramlás a jetplateben.

(#53204) LLKobe válasza Tengo (#53203) üzenetére


LLKobe
veterán

Eddig 46 fok volt a max amit sikerült kihoznom belőle. Eddig igen hamar 50-52 fokon volt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#53205) Tengo válasza LLKobe (#53204) üzenetére


Tengo
aktív tag

Akkor ott sokkal többet számít, nem véletlen akkor, hogy annyiszor kiemelik a leírásba, hogy jól kösd be. :D

(#53206) Zsohi válasza hellboy0415 (#53194) üzenetére


Zsohi
őstag

Nekem a GELID GC-Extreme vált be a legjobban, közepes árazású és rendre minden tesztben a legjobbak között szerepel, dolgozni is egyszerű vele.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#53207) #65675776 válasza Tengo (#53202) üzenetére


#65675776
törölt tag

És akkor a negatív nyomás miatt az összes résen menne be a por a házba.

(#53208) TTomax válasza Tengo (#53203) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,köszönöm.Ha minden venti kifelé szív akkor az összes sarok él illesztés poros lesz.Ráadásul ha nem kap sehonnan friss levegőt akkor úgy is fog hűlni,sajnos a por ilyen lehet most röhögni fogtok,de én azon gondolkodom hogy valamivel letakarom a gépet.Gondoltam ilyesmire hogy szúnyogháló vagy olyan műszálas sötétítő függöny... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53209) TTomax


TTomax
nagyúr

Megérkezett a pumpa leszorító...sokkal jobban néz ki.Meg így éppen be is tudom csukni a ház oldalát..
Sajnos a mára ígért 480as blokk nincs még itt.Nagyon szomorú vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53210) Tengo válasza #65675776 (#53207) üzenetére


Tengo
aktív tag

Elöl mehet befele friss levegő, ki lehet alakítani pozitív nyomást úgy is, hogy lentről nem szívod fel a levegőt meg a port. De csak javaslat volt. Milyen a ház eleje?

[ Szerkesztve ]

(#53211) Zsohi


Zsohi
őstag

Push/pull konfigurációnál szerintetek a húzó oldalon nagy légszállítású, vagy a másik oldallal megegyező venti használata a jobb megoldás? Teszteket a kérdésemmel kapcsolatban nem találok, csak találgatások mennek. A saját elgondolásom szerint a nagy légszállítású lenne a jobb megoldás, de az is lehet, hogy nem vettem valamit számításba...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#53212) DigitXT válasza TTomax (#53208) üzenetére


DigitXT
félisten

A szúnyoghálón miért röhögnénk? Nekem évek óta az van a MoRa-n...:))

(#53213) Puma K válasza DigitXT (#53212) üzenetére


Puma K
veterán

2014-ben a Corsair R200-at én is azzal láttam el :K

Feketében gyakorlatilag alig volt látható.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53214) seniman válasza DigitXT (#53212) üzenetére


seniman
addikt

Hangfal selyem lenne a tuti,az tényleg minden port megfog. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#53215) TESCO-Zsömle válasza seniman (#53214) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mennyit enged át a légáramból?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53216) hellboy0415 válasza DigitXT (#53212) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Jó is a szúnyogháló nekem is volt venti előtt és semmi baj nem volt vele.

Samsung S20 ULTRA

(#53217) bombibmw válasza TTomax (#53209) üzenetére


bombibmw
veterán

Mikor lesz már kész? :D

(#53218) TTomax válasza bombibmw (#53217) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem ért ide a megígért időre azaz ma a radi. :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53219) rup1u5 válasza TTomax (#53209) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Így látszik igazán, hogy milyen batár az a pumpa!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53220) Jim Tonic válasza Zsohi (#53206) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én elektronikai boltban, nagyméretű fecskendős kiszerelésben kapható, filléres hőpasztát használok. Teljesen jó. Nem rég olvastam itt a fórumon, hogy amíg nem folyékony fémet használ az ember, addig max pár fokért hajt az ember, ami meg értelmetlen. Mármint nem a fokokat hajkurászni, hanem paszták között válogatni. Ha komolyan gondolja az ember a fokhajkurászást, akkor folyékony fém, amúgy kb. mindegy.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53221) Tikakukac válasza Jim Tonic (#53220) üzenetére


Tikakukac
titán

Van még az érthető határ amin belül van értelme. Gémer notiknál amikor throttling közelében van a gép nyáron, akkor 5 fok aranyat tud érni, volt olyan aki megvette a pokoldrága macis pasztát a padokkal, 20k-ba került a srácnak csak az átpasztázás munkadíjjal és anyaggal a 450k-s gépen felül. Cserébe télen-nyáron megúszta 1 lépcsős proci fojtással, míg a vidkari is bírta a boostot. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53222) Jim Tonic válasza Tikakukac (#53221) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, ott lehetséges, hogy van értelme, én most a vízhűtéses asztali gépekből indultam ki vala. :)

Egyébként notiknál szokás tré minőségben tré pasztát felrakni, szinte kötelező mindegyiknél az újrakenés.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53223) rup1u5 válasza proci985 (#53198) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Úgy néz ki véget ért számunkra itt az Aliról rendelgetés. :O

Az $1-os gumi alátéteket várom még Kínából amire két hónap estimated delivery-t adtak meg.
Remélem nem dobnak rá nekem 75SEK-et ezek a bugrisok!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53224) TTomax válasza rup1u5 (#53219) üzenetére


TTomax
nagyúr

Valóban hatalmas,éppenhogy befér.Amint megjön a radi már dobom is befelé,kábeleket elrendezem és mehet a teszt.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53225) Jim Tonic válasza rup1u5 (#53223) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor ide is jön majd. Bár a cikket nem fordítottam le, de gondolom, az van benne, hogy a posta rádob valamennyit a kézbesítésre.

TTomax: Nem bántásnak vagy kritikának szánom, de ha összeraksz egy ilyen gépet, miért nem raksz egy tisztességes tápegységet alá? Az emberek hajlamosak ezen spórolni, de nem lenne szabad.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53226) Tikakukac válasza Jim Tonic (#53222) üzenetére


Tikakukac
titán

Asztaliban is jól jön, nekem 5 fok aranyat érne, mert a bench kiakad 95 fok felett, pont ott ahol már megy a szopó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53227) Jim Tonic válasza Tikakukac (#53226) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És hogy jutsz el 95°C-ig wasserral?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53228) rup1u5 válasza TTomax (#53224) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nagyon baba! :C Ha sok pénzem lesz megveszem belőle a rövidebb res-es változatot!

(#53225) Jim Tonic:
Igen kb. Megadóztatja a helyi posta a Kínából érkező cuccokat. Azt hiszem mostantól Budapestre fogok rendelni onnan.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53229) Tikakukac válasza Jim Tonic (#53227) üzenetére


Tikakukac
titán

Baromi könnyen. Kell egy Prime95 vagy egy AVX LinX és csókolom. Csodákra képes :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53230) TTomax válasza Jim Tonic (#53225) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez a táp egy SeaSonic Focus Gold átmatricázott OEM,10év garival. :) [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53231) Jim Tonic válasza TTomax (#53230) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, akkor én lemaradtam. Nekem még az volt meg, hogy ők az olcsó kategóriát célozták meg. :B

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53232) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Aquatuningon volt meg pont 2db Aquabus -os D5 akcioban, gyorsan le is csaptam ra. :))

Don't Tread On Me

(#53233) Laraxior


Laraxior
titán

Nem sok esély van rá, hogy a MORA radim passzívban elvigyen egy CPU-t nem? Visszavett fesszel, alapórajelen, semmi extra, de azért van amikor 1-2 órát egyhuzamban játszom. Mondjuk annyira nem terheli a 12 szálat.
Vagy esetleg HT OFF, hátha segít? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#53234) F e Z o válasza Laraxior (#53233) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem elviszi, bár jóval melegebb lesz, mintha lenne rajta venti. Egy próbát megér.

H2O über alles!

(#53235) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

No, uraim.

Akit érint, lehet gyülekezni/jelentkezni. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53236) TTomax válasza Jim Tonic (#53231) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen az elöző szerájuk nem volt valami népsiker.Arra még csak 5év garancia volt,és nem is tudom mit matricáztak ,kapott is gyorsan egy EOL-t alig 10hónap után,és hozták ezt a G2est most januárban de már SeaSonic bélel.Gyakorlatilag 1:1ben egy Prime,és a garanciát is kiterjesztették 10évre.Egy 8éves HX850et váltott,amivel soha nem volt gond a CWT ellenére sem,viszont a mostani corsairok csak a csúcskategóriában jók,ezért esett a választás erre a tápra.Amire nekem kell bőven elég 850W.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53237) Jim Tonic válasza TTomax (#53236) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jól hangzik. :)
És csakugyan lemaradtam akkor. Én még ott jártam infóban, amiket írtál is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53238) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Erdekes ez az Aquaero -s dolog, kezd megtetszeni, mert kihivas.(meg persze sok penz, kellett a dual loop ugye)

Maga az Aquaero 4 mps eszkozt tud kezelni az aquabus -on keresztul. Tehat a ket D5 -os pumpa, a 2db flow sensor belefer. Erdekes dolog, hogy 2db aquabus port van, a low es a high, de azt nem talalom, mi a kulonbseg a ketto kozott. A low port ertelmet egyebkent sem latom, mert azt irjak, az nem hasznalatos, es az uj firmware -el mar nem is mukodik. Akkor miert van ott? :U
Szoval lehetseges a dolog, de ha csak siman radugnam oket, osszeakadnanak. Minden mps device -nak van egy azonositoja, ami alapjan az aquaero kommunikal veluk. Ez default ID #12. Negy eszkoznel minden egyes mps -nek meg kell valtoztatni az azonositojat, 12-15 -ig. Akkor ez is megvan, USB -n keresztul kell csinalni, akar notirol is, az aquasuite -on keresztul. Ezt meg nem latom at, hogyan is van. Kell e neki tap kozben, vagy nem, fogalmam sincs, ha megjonnek a pumpak, akkor ranezek.
Aztan a 4 mps device mikeppen csatlakozik majd ra arra az egyszem aquabus portra, az is rejtely. Most itt hasznalhatok 3 darab aquabus Y kabelt, vagy mondjuk radugok egy Real Time Clock modult, ami a high portba megy, es 2db high portom lesz a vegen, igy akkor eleg 2db Y. Fogalmam sincs.... :B

Don't Tread On Me

(#53239) Tikakukac válasza MPowerPH (#53238) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor miert van ott? :U

Gondolom gyártási okok miatt. Ha lesz új gen kikerül.

A többit még emésztem mert nem biztosan értem mikre gondolsz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53240) tomcat78 válasza Tikakukac (#53239) üzenetére


tomcat78
őstag

Pedig figyelem ezerrel a témát...Nekem is be kéne már indítani....Lassan egy éve pihen a szekrénybe kompletten az egész motyó :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#53241) DigitXT válasza tomcat78 (#53240) üzenetére


DigitXT
félisten

Én amondó vagyok, hogy ez az Aquabus halott ügy. Tök felesleges:
mindegyik eszköz saját USB kapcsolattal rendelkezik és szevasz.:B

(#53242) Tikakukac válasza tomcat78 (#53240) üzenetére


Tikakukac
titán

Fölöttem már ott a válasz amúgy, nekem is úgy van bekábelezve minden cuccom, hogy egy hub van a doboz alján és minden cucchoz legyártottam a megfelelő hosszban az USB kábeleket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53243) rup1u5 válasza Jim Tonic (#52333) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:C befutott pont időben!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53244) Puma K válasza rup1u5 (#53243) üzenetére


Puma K
veterán

Én meg ezt várom hogy megjöjjön:

de sajnos akár még április is lehet ebből... amint megkaptam megy is a rendelés a vízhűtésre és építkezek :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53245) RazoR válasza Puma K (#53244) üzenetére


RazoR
veterán

Ehhez tudsz egy linket adni?

(#53246) Puma K válasza RazoR (#53245) üzenetére


Puma K
veterán

Van sata és molex csatlakozós is: https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=10+way+pwm+fan+controller&_sop=15

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53247) MPowerPH válasza DigitXT (#53241) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akar lehet USB -rol is, persze, hiszen adott a port. Ugyan ugy lat mindent az Aquaero, mintha a sajat dedikalt adatbuszan tortenne a kapcsolat?
Csak azert kerdezem, mert atnyalaztam jopar oldalt errol, de mindenki aquabus-on keresztul rakta ossze, akinek volp az mps -en hozza valo port.
En a fanokat is ide kotnem, hiszen az osszes csati pwm -es, bios -rol lelenne a gond. Ezt nem tudom, hogy kepes e megallitani a ventiket?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#53248) DigitXT válasza MPowerPH (#53247) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is raktam össze Aquabuson keresztül IS, de az USB messze megbízhatóbb:
egyedüli különbség, hogy ha Aquabuson van rákötve pl. a D5, akkor lehet hozzá
szabályzást kreálni (bár értelme nincs), míg USB-n csak fix értéken mehet.:R

Persze, meg tudja állítani a ventit.:)

(#53249) RazoR válasza Puma K (#53246) üzenetére


RazoR
veterán

Ha megjön rsz róla pár sort? Ha rendben működik akkor veszek egyet én is.

(#53250) Jim Tonic válasza RazoR (#53249) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Srácok, mi ne lenne rendben rajta? SATA csatlakozóról jön a táp, a PWM meg szét van tolva. :)
Az a kondenzátor teljesen felesleges rá, ha nem Codegen tápod van (ha igen, akkor meg nem segít), de így profibbnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.