Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) hellboy0415 válasza syC (#53350) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Köszi. Nagyon jól néz ki. :R

Samsung S20 ULTRA

(#53352) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na, első kör berendelve. Jönnek a radiátorok meg az új VGA-blokk.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53353) hash99 válasza TESCO-Zsömle (#53352) üzenetére


hash99
senior tag

Miért cseréled a vga blokkot? Vagy a vga is cserélődött?

(#53354) TESCO-Zsömle válasza hash99 (#53353) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert megváltoztak a prioritások. Eredetileg egy "leszarom, úgyse látszik" gépet terveztem, mindegy volt a blokk, rendeltem ami van. Más nem is volt. Aztán azóta változtak a dolgok és egy némileg kirakatabb gépet építek éppen, úgyhogy szempont lett a blokk kinézete. Nekem pedig jobban tetszik az Aqua, mint az EK. Megjegyzem egy percet nem használtam, itt áll a szekrény tetején fél éve...

VGA-t majd jövőre, ha jön a NAVI. A teljes platformot. Azért nem is vettem monoblokkot erre. Azt remélem, hogy X570-re már lesz Crosshair VIII Formula gyárilag vizezett VRM-mel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53355) rup1u5 válasza syC (#53343) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem tudom....hasonló eredményeket produkál az én 6 magos Sandy-e Xeon-om, 4.5GHz-en, 1.35v-al és nálam csak egy 280-as radi van GPU-CPU-VRM-re. Az az idle 51° nem tetszik nekem nálad. :(
A linkelt screenshot egy óra gta4 multiból kilépve készült. Ez meg a csak idle.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53356) hash99 válasza TESCO-Zsömle (#53354) üzenetére


hash99
senior tag

Így már mindent értek :D Én is hasonló cipőben járok ezért cseréltem a blokkos palitot egy hydrocopperre... csak még várom hogy megjelenjen a ház a buildhez :)

(#53357) TESCO-Zsömle válasza hash99 (#53356) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mibe költözöl?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53358) TTomax


TTomax
nagyúr

Hmmm,úgy látszik hiába mostam ki radikat,sajnos szét kell szednem a GPU/CPU blokkot.Nem sok,de van benne,érdemes esetleg várnom még egy kicsit?Úgy 6-8 órát ment a gép eddig.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53359) MPowerPH válasza TTomax (#53358) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy a fenebe? Nalam az elso osszerakasnal sem lett kimosva semmi sem, ahogy van, raktam ossze. Lehet mazlim volt, de nekem tiszta volt a rendszer. Sott, a Mayhems folyadek miatt egyeb lerakodasom sincs a pumpaknal, blokkokban, ami duplan meglepo. Pedig 2 eve volt ulepedni...

Don't Tread On Me

(#53360) hash99 válasza TESCO-Zsömle (#53357) üzenetére


hash99
senior tag

Lianli pc-o11 dynamic white edition. Elvileg ebben a hónapban jelenik meg. Már a többi dolgot berendeltem. Fehér build lesz petg csövezéssel a vga-t kirakom verticalba és marad a 2 kör.

(#53361) TTomax válasza MPowerPH (#53359) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pedig hidd el kimostam,levettem a zuhanyrózsa fejét és a csövet rendesen rátartottam egy 8-10percig.Nem mondom hogy sok van,pár apróbb fekete darabka,de egy blokkba egy is sok szerintem,a blokkokban nem hiszem hogy volt valami chrome meg mindkettő,a pumpa biztos tiszta volt,csak a radikból jöhetett.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53362) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Amin még vacilálok, az a csövezés + folyadék kombó. Birizgálja az orromat a Primochill-féle "aurora", de a már említett fekete csövekkel gyakorlatialg csak a tartályban és a VGA-blokkban látszana a cucc. Merev csövezés nem tudom mennyire játszik, mert a hajlítgatáshoz csomó eszközt vennem kéne drága pénzért és még több alapanyagot gyakorolni, ráadásul az összeszerelést is roppantmód megnehezíteném. Persze ez még a jövő zeméje, egyelőre jöjjön aminek jönnie kell, aztán majd jövőhéten tolok képeket.

(#53360) hash99: Nem rossz kuckó, bár nekem a Lian Li eléggé meh. Sok helyen túl puritán az egész, gyakran az olyan alap "funkciók" hiányoznak egy százezres házból, mint a feketére fújt belső, a modernebb elrendezéseik meg eléggé zsiráf-kategóriásak: Szép, szép, de otthonra nem kéne. A forma megelőzi a praktikumot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53363) 2thletme2day válasza Bakus (#53349) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ha tényleg elég akkor serintem első körben megpróbálom csak a 420-as radival aztán majd meglátom a többit.. Bele beleolvasgatva a topicban néha belefutottam aliexpresses linkekbe. Általában apróságokat tartalmazó
linkek voltam mint pl fittingek. Az onnan rendelhető fittingek mennyire jók és mennyire ajánlottak? Van megbízható/bejáratott eladó akitől nyugodt szívvel lehet rendelni? Itthon elég borsos áruk van ezeknek a kis vackoknak.

[ Szerkesztve ]

(#53364) Bakus válasza 2thletme2day (#53363) üzenetére


Bakus
tag

Azt nem tudom Ali-ról honnan érdemes rendelni mivel én még nem rendeltem, de majd jön valaki aki tud ebben segíteni.

"A víz örök, de a gép változik"

(#53365) MPowerPH válasza 2thletme2day (#53363) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem sok elado van azert Alin sem, ahol talalsz Barrow fittingeket. Vedd ott, ahol kombinalva a legolcsobb. Egyebkent jo aron mennek, es nagyon jofelek, minosegiek. A pk -ra figyelj,mert ahogy noveled a quantity -t, ugy emelkedik.

Egyebkent most, hogy kiprobaltam a Barrow, XSPC, uj EK-ACF fittingeket, mindegyik nagyon jo. Az EK is rendben van, joval passzentosabb, mint a regebbi CSQ fittingek, amikbol az en rendszerem all.(viszont nekem esztetika miatt meg mindig azok a befutok) Bar az XSPC is jol mutat, foleg a black-chrome, es anno £3,5 -ert kaptam meg darabjat. Barrow kicsit ennel is olcsobb, de en nem tudok 1 honapot varni ra....

Ha egyszer raszanom magam a hard tubingra(nem fog megtortenni, szerintem), akkor biztos Barrow -ot rendelek. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#53366) Alpi. válasza syC (#53343) üzenetére


Alpi.
addikt

Szerintem siman rossz tjmax-al kalkulal es azert ilyen magasak a hofokok. Nem realis, hogy terheletlenul 50 fokos proci 70 fok alatt maradjon terhelten.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53367) rup1u5 válasza Alpi. (#53366) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#53368) DigitXT válasza Alpi. (#53366) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezt nem is néztem: idle 50 fok kb. kizárt, vízzel pláne. A szoftver
is megviccelheti az embert, mint engem is a Xeonra váltáskor.:K

(#53369) sucre válasza rup1u5 (#53301) üzenetére


sucre
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy NZXT Kraken X62-t és be is akartam szerelni egyből, viszont sajnos erősebb voltam mint okosabb. Így sikerült annak az anyának a menetét elrontani ami a processzorhűtőt szorítja az alaplapi tartórészhez. Két féle menetes csavar van és én a vastagabbra próbáltam meg rácsavarni, és sikerült is megindítani de a utánna csak az anya menetét forgácsolta szét. A kérdésem az lenne, hogy tudnám ezt megoldani? Vagy hol tudnék ilyen csavarhoz jutni? mivel elég finommenetes-nek tűnik nem normál menetes így nehezebb lesz találnom ilyent.

(#53370) Tikakukac válasza sucre (#53369) üzenetére


Tikakukac
titán

Továbbra is kompakt topik lesz :B

Amúgy szopó, menetjavítani lehet, csak kérdés érdemes-e ebbe egy forintot is betenni, amiket olvasok róla juhj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53371) F e Z o válasza sucre (#53369) üzenetére


F e Z o
veterán

Mivel ez az épített vizes topik, így a kérdésed itt tedd fel.

H2O über alles!

(#53372) hellboy0415 válasza sucre (#53369) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Szia. Jártam már én is így. Én egy SKF csapágy és csavar boltban tudtam rendeltetni és mivel csak nekem is 1 darab kellett elég borsos áron hozták meg. Persze nem ilyen volt a hűtő hanem épitett rendszer és egy 775-ről 1155-re átalakitott blokk csavarja szakadt meg.

DE NEM JÓ HELYEN VAGY :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#53373) mormota79


mormota79
tag

Ha szeretném hogy valami mondjuk piros lötyi keringene a rendszerben melyik márka ajánlott megbízható?
Nem válik ki belőle semmi lehetőleg és nem nagyon szinez meg semmit.

(#53374) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Kedden szerelés. Végre megjön a venti vezérlő. :C Pedig hányszor mondtam, hogy na végre készen van.

Samsung S20 ULTRA

(#53375) F e Z o válasza hellboy0415 (#53374) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy vízhűtés sosincs teljesen kész. Az ember mindig variál rajta valamit, s ez így van rendjén.

H2O über alles!

(#53376) Atke válasza mormota79 (#53373) üzenetére


Atke
senior tag

"...Nem válik ki belőle semmi lehetőleg és nem nagyon szinez meg semmit."
Ezeket figyelembe véve, egyik sem :) Volt színes EK-m, Phobya, MayhemsPastel mindegyik színezett,fakul és "szemetelt"...

(#53377) hash99 válasza mormota79 (#53373) üzenetére


hash99
senior tag

Egy pár löttyöt már kipróbáltam eddig nekem a nanoxia coolforce vált be legjobban. Viszont nem olyan régen volt itt szó a folyadékokról és jones kolléga aki már többet látott mint legtöbbünk az xspc folyadékait javasolta. Én is azt fogom kipróbálni a kövinél de a nanoxia is rendben van.

(#53378) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Aquatuningrol szoktatok rendelni? Megbizhatoak?

Mar visszaigazoltak a rendelesemet, es a penzt is megkaptak 5. -en, azota viszont csond van.

Don't Tread On Me

(#53379) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Lehet elég furát kérdezek de a radiátoroknak van valami élettartama amifelett már érdemes cserélni?

Samsung S20 ULTRA

(#53380) F e Z o válasza hellboy0415 (#53379) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha fizikai behatás nem éri, akkor kb akkor kell cserélni, mint az autóknál, azaz soha.

H2O über alles!

(#53381) hellboy0415 válasza F e Z o (#53380) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Az jó már kezdtem azon agyalni hogy használom kb 3 éve őket és ki kell cserélni. :B Köszi a választ. :R

Samsung S20 ULTRA

(#53382) mormota79 válasza hash99 (#53377) üzenetére


mormota79
tag

Köszönöm. Utánanézek.

(#53383) seniman válasza F e Z o (#53380) üzenetére


seniman
addikt

Hát azért autóhűtőnél már láttam olyat,aminek az alsó lamellasorok kirohadtak a csatornák közül.Persze a vízhűtésnél nem érik olyan kémiai hatások a radiátort,mint pl. a téli sózás.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#53384) Tikakukac válasza F e Z o (#53380) üzenetére


Tikakukac
titán

Kavics tudja megenni a hűtőket, belülről meg a kémia. Nagyon durva mi bír lenni egy karban tartott kocsi belében is. Fűtőradi kifejezetten mocskos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53385) DigitXT válasza F e Z o (#53380) üzenetére


DigitXT
félisten

A korróziót fizikai behatások közt tartod számon?:D

(#53386) F e Z o válasza DigitXT (#53385) üzenetére


F e Z o
veterán

Inkább kémiai. Lyukat már ki valakinek radija korróziótól?

H2O über alles!

(#53387) Tikakukac válasza F e Z o (#53386) üzenetére


Tikakukac
titán

Bezonyám. Sőt, nem megfelelő folyadéktól a blokkodnak is kampec. A kémia nagyon gonosz dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53388) DigitXT válasza F e Z o (#53386) üzenetére


DigitXT
félisten


Szerk: ez nem egy Alphacool Cape Cora, csak hasonlít, de a korrózió létezik.:R

[ Szerkesztve ]

(#53389) F e Z o válasza Tikakukac (#53387) üzenetére


F e Z o
veterán

Nekem szerencsére 10% alkohol - desztvíz kombóval nem volt még semmi gondom, illetve csak réz cuccok vannak a rendszerben.

(#53388) DigitXT : Összeveszett a réz az aluval? Anno volt egy alutartályom, de az eloxálva volt, így az nem jelentett gondot.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#53390) Bakus válasza MPowerPH (#53378) üzenetére


Bakus
tag

Többször rendeltem tőlük eddig nem volt semmi bajom velük. Ha regisztráltál akkor van nyomkövetés és ott megtudod nézni hogy áll a rendelés, mivel ha valami nincs raktáron arról külön értesítést nem küldenek.

"A víz örök, de a gép változik"

(#53391) MPowerPH válasza Bakus (#53390) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert 5 nap alatt meg nem tortent elorelepes, order fulon nezem en is. Elvileg volt meg nekik raktaron, megvettem az utcso 2db -ot, utana le is nullaztak a keszletuket.
Irtam nekik, hogy most mi lesz, mert amig ez nem jon meg, addig nem fogom elkuldeni a rendelesem nagyobbik reszet sem. Ez nekik is rossz, meg nekem is....

Don't Tread On Me

(#53392) DigitXT válasza MPowerPH (#53391) üzenetére


DigitXT
félisten

A németek 8 év alatt egyszer ültek a rendelésemen, amikor másodszor garizni
kellett volna a Phobya ventit, akkor nagyon csendben voltak: írtam nekik, s lőn.

(#53393) Pöttön válasza Tikakukac (#53387) üzenetére


Pöttön
őstag

Gondolom ettől csak annak kell tartania , akinek annyi esze van, hogy csapvízzel tölti fel a rendszerét.
Ha hajlandó vagyok költeni rendes, gyárilag bekevert hűtővízre, akkor erre gondolom nem sok esély van. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53394) Laraxior válasza F e Z o (#53386) üzenetére


Laraxior
titán

Ilyesmi? :DDD
Akadt. Fagyálló + ioncserélt víz keverék volt...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#53395) DigitXT válasza Pöttön (#53393) üzenetére


DigitXT
félisten

A "rendes" gyárilag bekevert* hűtővizek közt is van, ami csudálatos dolgokat tud...
Zalman G200-ra még emlékszik valaki? Egy kolléga szép fotósorozatot lőtt belőle.

*: gondolom ezektől csak annak kell tartania, akinek "annyi esze van", hogy lazán
berakja a rendszerbe a gyári lötyit, mert arra letette a gyártó a nagyesküt, hogy jó.

(#53396) Pöttön válasza DigitXT (#53395) üzenetére


Pöttön
őstag

Nyilván a gyári löttyök közt is van rossz, ugyan úgy mint pl alkatrészből is van gagyi.
A hűtő víznek legalább annyira utána kell nézni, olvasni, mint a többi komponensnek, és akkor nem lesz gond.
Nem csak annyira, hogy beteszem a kosárba, mert ennek szép a színe. ;)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53397) TTomax válasza DigitXT (#53395) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bizony,de nekem a legnagyobb gondom velük hogy egy idő után kicsapódnak/lerakódnak.Az nem jelent gondot hogy ha fél évente cserélni kell a vizet,benne van a pakliban,de ha minden blokkot takarítani kell akkor ez egy jóval hosszabb folyamat.Én maradtam desztillált vízen,amibe raktam pár csepp mayhem biocide-ot.Olcsó,gyorsan cserélhető,beszerezhető bármelyik benzinkúton.15ml mayhem meg elég sokáig elég,és 5font volt.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53398) DigitXT válasza Pöttön (#53396) üzenetére


DigitXT
félisten

Maradjunk annyiban, hogy a korróziótól mindenkinek kell tartania. És pont azért
kell körültekintően megválasztani a használt hűtőfolyadékot és az alkatrészeket.
Sajnos itt nem arról van szó, hogy azok tuti csapvizet használtak, akik szívtak...
Bár sokkal egyszerűbb úgy a világ, hogy ha valakivel valami történik, az hülye.;)

(Még ha az esetek egy részében ez igaz is.:DDD)

TTomax: ennyike. Én is desztvíz + fagyállót használok, jó esetben nem szívok...
(Nem használok pl. alut, ami mondjuk anno a Reserator XT esetében adott volt.)

Ez a Mayhem amúgy tartalmaz valami anticorro adalékot? Csak mert az élet az
egy dolog, a galvanikus korrózió meg másik, ami esetén pl. elfogy az anyag...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#53399) TTomax válasza DigitXT (#53398) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem tartalmaz semmit,de ha jól össze van válogatva minden akkor szerintem ettől nem kell tartani.Sajnos nálam is az volt a legnagyobb probléma hogy sokszor nem tudom mi miből is készült tulajdonképpen,mert a gyártók ezt nem nagyon akarják leírni.Én speciel nagyon válogattam,csatik EK,a két radi EK/HWlabs,a cpu blokk meg a vga blokk plexis tehát rögtön látom ha van valami,remélem.A legjobb tudomásom szerint most csak réz,és bronz, van a rendszeremben,meg egy kis saválló a pumpában ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53400) TTomax


TTomax
nagyúr

Amugy hát nem tudom,sokan dicsérik a Noctua NF-F12öt... nem mondom hogy rosszak,de nekem még 900rpmen is hangosak kissé,igaz még így is jól tolják a levegőt.Lejebb már nem engedi venni az alaplap mint 60% és ugye 1500rpmesek.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.