Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) djtoomi válasza sihu (#11500) üzenetére


djtoomi
addikt

Amúgy egy sima tripla is szerintem elég lenne mindnre, 3 csendes ventivel, és az befér at etőbe. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11502) Nyugdíjas válasza djtoomi (#11501) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ne legyél benne olyan biztos...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11503) hossszú válasza djtoomi (#11501) üzenetére


hossszú
őstag

Az úgy nagyon kevés, főleg a tetőbe építve

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11504) varga911 válasza Nyugdíjas (#11502) üzenetére


varga911
senior tag

A rendszerek 98%-a nem olyan mint a tied. :)

(#11505) Laraxior válasza varga911 (#11504) üzenetére


Laraxior
titán

benne vagyok a 2%ban :C :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11506) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziaztok!
Van egy tt bigwater 735-ös vízhűtőm és a cpu blokk plexije megrepedt, kicsit folyik belőle a víz. Lehet ezt valahogy orvosolni, vagy csere? :F

(#11507) Nyugdíjas válasza varga911 (#11504) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudom milyen rendszerről van szó. Ahhoz elkél egy quad radi legalább,de megbeszéltem az illetővel, hogy legyen inkább Nova, az a biztos;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11508) varga911 válasza Daemon09 (#11506) üzenetére


varga911
senior tag

Lehet gányolni pillanatragasztóval, de sztem vegyél egy normális blokkot. Fém/keményműanyag tetőset, ezek sokkal jobban bírják.

Öregúr: Örülnék ha olyan rendszerem lehetne :) Amúgy két tripla radi passzívan 45°-al bedöntve, hogy tudjon felfele távozni a meleg levegő nagyon elvetemült gondolat?

(#11509) Daemon09 válasza varga911 (#11508) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem akarom megtartani, nem való semmire... :(
Köszi a segítséget!

(#11510) nyunyu válasza sihu (#11498) üzenetére


nyunyu
félisten

En igy csinalnam: (akarom mondani most igy van a Casetek oldalan a Mora2)
Jobb oldalara 4 5mm-es lyuk a radiator felfuggesztesi pontjai szerint, tavtartonak 4 szilikon szekrenyajto/WCuloke becsapasgatlo (kb. 1 centi magas, 3 centi atmeroju)
Aztan radi felfuggesztesi pontjain atfuzod az 5x40-es csavarokat (asszem ez meg pont atfer a Mora2 lyukjain), arra rahuzod az atfurt tavtartokat, alaja fakotesu M5 alatet, igy raszurod az oldallapra, tuloldalon szinten fakotesu alatet, aztan M5 anya.
Fakotesu alatet azert kellhet, mert nagyobb feluleten osztja el a terhelest, mint a sima, akkor sem fog szakadni a szetfurt oldallap, ha izombol megteped az anyakat.

Ha veletlenul nem lenne eleg a radi passzivban, akkor oldallapra megfelelo meretu ventihelyeket kell vagni, aztan a centi magas tavtartoknak hala valoszinuleg elfer majd egy 25mm vastag venti is az alaplaptarto tepsi mogott.
Csak az a kerdes, hogy akkor ott honnan szivja a levegot, mivel a tepsi nagy resze zart. Az az egy szem 8 centis ventilyuk egy vicc...
Valoszinuleg a tepsihez is hozza kellene nyulni, akkor mar kozvetlenul az alaplap alol szivhatna a venti a levegot.
(Casetek hazamon nincs plafonig tepsi, folotte elfer a venti.)

Multkor ezen a ponton hagytam abba a CM 690-be valo atkoltozes tervezeset, meg kulonben sincs ra penz :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11511) Nyugdíjas válasza varga911 (#11508) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Még csak véletlenül sem. Sőt! Szerintem kifejezetten életképes:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11512) djtoomi válasza Nyugdíjas (#11502) üzenetére


djtoomi
addikt

Modnjuk tudni kéne milyen rendszer....
Adatlap kitöltés hasznos fícsőr..... :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11513) sihu válasza djtoomi (#11512) üzenetére


sihu
tag

má töltömm is ha kell :))

(#11514) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

amikor voltam cseréltetni a ramot, akkor szereztem még két enermax warp ventit, úgyhogy venti gond megoldva. (csak az a szépséghibája, h ez ?francia? (tehát nem angol mint a másik 2) és kék a kerete nem pedig fekete)

(#11515) sihu válasza djtoomi (#11501) üzenetére


sihu
tag

nah látom nem cask gamestar fórumon kötne a 9-es radiba bele(ez szép magyar megoldás volt:):)) )

azé szeretném főleg a 9radis ventit, átgondoltam egy 4-5 alacsony teljesítményű venti menne rá, me ha a hdd-re is blokkot rakok, akk fontos a vízhő, és ez egy bővíthető rendszer, mivel azé ha minden lenne benne, akk lehet elbírná egy 3 ventis radi, de akk nem halk ventikkel és eléggé leterhelve, ami nem tenne jót a hdd-nek, és ha esetleg nyomnék bele még vmit, mondjuk új lap és SLI, vagy 4magos proci, mellé még egy hdd, akk má nem elég a 3ventis radi és vehetek újat, így egyszer megveszem a drágábbat d tovább meglesz

csak bamásoltam onnan, mindent szeretnék hűteni amit csak lehet, minél hallkabb rendszert szeretnék:)

(#11516) djtoomi válasza sihu (#11515) üzenetére


djtoomi
addikt

gamestaron még nem találkoztam értelmes emberrel..... :DDD
ha 9-es radit veszel, arra sztem még venti sem kell, max 2-3db.
Azért készülj fel, ha minden hűteni szeretnél, nem olcsó mulatság lessz, min 100k a vízhűtés rá. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11517) varga911 válasza Nyugdíjas (#11511) üzenetére


varga911
senior tag

Fekvő ház miatt így tudnám megoldani, persze párhuzamosítani is kellene gondolom.

Valami ilyesmi talán: :U

(#11518) sihu válasza nyunyu (#11510) üzenetére


sihu
tag

hú basszus félek ettől a felszereléstől rendesen..:):) mé nem kivűlre rakod a ventiket????(vagy ez hülyekérdés volt és arra az oldalra nem lehet???)

(#11519) sihu válasza djtoomi (#11516) üzenetére


sihu
tag

jah, majd így időnként fogom szépen lassan venni a dolgokat rá, elössözr cpu, aztán vga, aztán chipset, aztán hdd...

(#11520) Nyugdíjas válasza varga911 (#11517) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jónak tűnik. Bár nem feltétlen muszáj a párhuzamositás,de szvsz igy valamivel jobb hatásfokod lesz(mármint párhuzamositással)... Persze jól át kell gondolni azt a párhuzamositást,de benned bizom;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11521) ByB


ByB
addikt

Új vízhűtést szeretnék, aminek az alábbi konfigot kellene hűtenie: Intel DX38BT, C2D 8400 és Nvidia GeForce 8800GT, mindezt egy Antec Solo házban egy Seasonic M12 II társaságában. A csend a legfontosabb és a stabilitás, húzva nem lesz a gép, munkaállomásként szolgál majd. Ötletek és javaslatok? (Barkácskedv kevés, szerelési tudásszint erős közepes.)

(#11522) Pulsar válasza sihu (#11469) üzenetére


Pulsar
veterán

hát van akinek különben hangos a ddc valakinek halk. Szóval tök változó. Egyébként az enyém simán olyan hangos volt, mint egy közepesen hangos léghűtés, csak idegesít magas visítás hangon.

(#11523) Amoroso


Amoroso
aktív tag

XSPC blokkról már olvastam itt a totyikban. Ez lenne az?

(#11524) varga911 válasza Amoroso (#11523) üzenetére


varga911
senior tag

Azaz, árkategóriájában egyik legjobb! :K

Nyugdíjas:

Persze jól át kell gondolni azt a párhuzamositást...
Rejteget buktatókat is a dolog? :U

(#11525) Amoroso válasza varga911 (#11524) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Hát nem vagyok a téma szakértője :) , de annyi a nehézség benne sztem, hogy folyadék arra fog áramlani, amerre kisebb ellenállással talizik. Szal ha a 2 kör ellenállása nem azonos, akkor csak 1 felé kering a hűtésed. Ebből aszem le lehet vonni a következtetést. Ha nem ez a megoldás akkor bocs.

(#11526) yakuza.tora válasza varga911 (#11524) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen. Mégpedig azt, hogy ha nem sikerül megfelelően kimérni az ágak ellenállását. Ilyenkor nem jut egyenlő vízmennyiség az egyes ágakba...

Amoroso: Elméletileg nagyon jó kis blokk. Réz tetővel! Az utóbbi időszakban elég sokan vettek ilyet. Többek között én is, de sajnos még nem érkezett meg, így még nem tudok konkrét tapasztalatokkal szolgálni.

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#11527) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Meddig lehet egy rendszerbe kötögetni a blokkokat?
Van egy kritikus átfolyási sebesség?
Vagy amíg döcög a víz benne addig lehet?

(#11528) Lucif-R válasza yakuza.tora (#11526) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Yakuza: de beszoptam hallod... a HK blokk mérete tökéletes mert az NB SB ugyan akkora az ASUS lapon viszont van egy nyomorék kondi ami miatt nem fér fel az SB-re. Most éppen azon töröm a fejem hogy kiforraszam a kondit és kicsit odéb rakjam egy csinos kis drótocskával... vagy forraszam át a hátlapra, vagy marjam ki a blokk oldalát hogy elférjen :U Forrasztás még talán nem is nagy gond mint Nyugdíjassal beszéltük ezek jukgalván lapok tehát a teljes juk felülete ónos ergó nem réteghez van kötve... hátlapra forr esetén ki kell vésnem sztem az alaplap tálcát hogy elférjen a kondi de az nem lenne gond :D marni nem nagyon van szivem ezt a réz csodát... monnyuk a lapot sem akarom nagyon szétbarmolni... :U Szal most dillema van...

Tegnap kivágtam a HDD-keretet a házból a szivatyú helyéhez, meg a plexit az oldalához... ( gyártottam sok fotót is a "blog" hoz :K ) ma elviekben a ház oldala jön bár erősen keresek egy helyet ahol foglalkoznak magasnyomású vizzel való vágással :K ( help pls :B aki konkrétan tud esetleg ilyen helyet )

Amoroso: Igen XSPC Delta nagyon finom egy blokk nekem is ott figyel otthon beépítésre vár egyenlőre... amit olvastam róla az csak pozitív volt... kicsi nyomás esés... nagy felület... szép kialakítás... a radi még valahol úton van ( NOVA ) de gyün az is...

(#11529) nyunyu válasza sihu (#11518) üzenetére


nyunyu
félisten

mé nem kivűlre rakod a ventiket????

Ha kivulre rakod a ventit, akkor nem kell kivagni a haz oldalat, eleg a 4 lyuk, konnyebb szerelni, ez elony.

Viszont akkor meg kijjebb kerul az egesz gep sulypontja, raadasul a CM 690-nek nincs kihajthato talpa, mint a mostani hazamnak, aztan felnek tole, hogy felborul a nehez raditol.
Vizzel megtoltve igencsak nehez am egy Mora2. (eleve belefer 1 liter koruli viz, csak ez 1 kilo, plusz meg 5-6 kilo maga a radiator...)

Masreszt puszta esztetikai okokbol sem szerencses, ugyanis hulyen nez ki a 9 ventis radin, ha "csak" 2-ot szerelsz ra.
Ha belul vannak a ventik, akkor kivulrol csak a radit latod.

Harmadreszt nalam a venti a haz szellozeset is ellatja, gepbol elszivva a meleget, mondjuk ez CM 690-nel nem biztos, hogy megoldhato, hiszen nagyon utban van az alaplaptarto tepsi.

De ugy szereled fel, ahogy akarod ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11530) yakuza.tora válasza Lucif-R (#11528) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Visszafelé olvasgatva látom, hogy neked sem fért el a deszkán a HK blokk! Őszinte részvétem! Tudom, hogy mekkora szívás...Mondjuk nekem a Gigán a hely sem volt elég, de útban lévő kondi ott is akad bőven! :W
Nem merek tanácsot adni, hogy mit csinálj. :( A másik HK blokkot Olekgsxr vette meg. Ő egy P5K deszkára fabrikálta rá. Ott is egy kondi feszegette a józan ész határait, de sikerült megoldania egy kis blokkmarással :K )

Alléz Olympique de Marseille!

(#11531) sihu válasza nyunyu (#11529) üzenetére


sihu
tag

elég rendesen fosok ettől a felszereléstől

(#11532) Játékos válasza sihu (#11531) üzenetére


Játékos
addikt

Nem kell fosni, benned nem vlószínű, hogy nagy kár fog keletkezni! ;]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11533) Olekgsxr válasza Lucif-R (#11528) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hali!
Nekem így sikerült megoldanom a kondi problémát.
Szerencsére nem kellett a blokkból marni.
Hogy a lefogatóból tovább martam a lyukakat.
[link]
[link]
[link]
Egy pötty rés maradt a kondi meg a blokk között (bő papírfecninyi hely) :D

[ Szerkesztve ]

(#11534) Lucif-R válasza Olekgsxr (#11533) üzenetére


Lucif-R
senior tag

... & Yakuza: iiiigen ez az ötlet nekem is járt a fejemben csak igy ferdén lesz felrakva a blokk :U de lehet igy is jó egyenlőre... legalább nem kell forrasztgatni :DDD

(#11535) sihu válasza nyunyu (#11529) üzenetére


sihu
tag

sztem az az 1-2 venti má nem oszt, nem szoroz.... de hát te tod:):)

(#11536) sihu


sihu
tag

még hova lehet rakni a radit?? esetleg nincs vmi lehetőség arra, h nem a házra rákom???

(#11537) Lucif-R válasza sihu (#11536) üzenetére


Lucif-R
senior tag

De van... elhatározás kérdése... nekem pl a ház fölött a falra lesz felrögzítve L polc elemekkel a NOVA radi... :) igy 1 dolgozik a fizika... kettő nem fűti a gép se a radi nem fűti a gépet. :)

(#11538) #41635072 válasza sihu (#11536) üzenetére


#41635072
törölt tag

Berakod az asztalod alá és lábmelegítőként használod. ;)

(#11539) Lucif-R válasza #41635072 (#11538) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Jolenne az is csak ugy megreked a meleg azt romlásnak indul a hatásFOG :DDD

(#11540) sihu válasza Lucif-R (#11539) üzenetére


sihu
tag

akk mondjuk rakhatom az asztalra mellém???, me ilyen széles lábai vannak és akk ara rárakom kivűlre

[ Szerkesztve ]

(#11541) Lucif-R válasza sihu (#11540) üzenetére


Lucif-R
senior tag

lényeg az hogy ne harcolj a fizikával... ha tudod legyen vízszintes és legyen neki helye "levegőzni", ha dobsz egy képet a "mellete" ről akkor lehet okosabbat tudunk mondani :)

(#11542) sihu válasza Lucif-R (#11541) üzenetére


sihu
tag

hát avval h legyen vízszintes, avval má megbukott

(#11543) sihu


sihu
tag

egy gipszkarton fal elbírja nem???(gondolom igen)

(#11544) kisjuhi


kisjuhi
csendes tag

Gondolkodom vízhűtésen, és érdekelne hogy mennyiért jönne ki egy fullos redszerhűtés.

ASUS P5N32-E SLI PLUS
Q6600
BFG 8800GT OC2
Winchester 2db

Az a bajom hogy ez az alaplap egy szar. a 800-as corsair ramot nem képes gyári időzítéssel meghajtani mert túlmelegszik az északi és a déli híd.

Érdemes-e venni Zalman Reserator 1 plus-t? A szettben van NB hűtő is vagy csak CPU?
Vagy inkább Home Made barkácsoltat. És teljesítméníben a barkácsolt az jobb?
Kb olyan 45-50e lenne rá! Max 60...

Köszönettel:
Juhi

(#11545) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Adott egy vízhűtés, ami egy 12-es radi hűt ventivel.
Hány fokot csökkenhet a víz hőmérséklete, ha most max terhelés melett 35 és passzívan akarom használni a triplát. Érdemes egyáltalán passzivba használni?

[ Szerkesztve ]

(#11546) yakuza.tora válasza Olekgsxr (#11533) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ügyes! :C

Lucif-R: Inkább legyen ferde... :K ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#11547) yakuza.tora válasza sihu (#11543) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Speckó tipli kell hozzá! (mármint a gipszkartonhoz) Akkor talán nem fog átszakadni. :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#11548) Olekgsxr válasza yakuza.tora (#11546) üzenetére


Olekgsxr
tag

Egyébként nem ferde annyira, csak egy nagyon picit.
De majt dobok egy képet amin látszik, hogy hogyan is áll a lapon.
Szal inkább így oldottam meg mint a blokk marás.
Szvsz meg tök mindegy, hogy hogyan áll az sb-n a lényeg, hogy hűtse.

(#11549) varga911 válasza yakuza.tora (#11526) üzenetére


varga911
senior tag

Köszi. Ágak ellenállását mivel tanácsos mérni?

(#11550) sihu


sihu
tag

tudna vki dobni egy képet a radi hátuljáról??? me az összes képen csak elölről van fotózva, ahol a ventik helye van....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.