Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) Nyugdíjas válasza nyunyu (#12850) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Corsair HX520-am allandoan ujrainditja magat extrem alacsony terhelesnel, pl. ha csak a szivattyu van rakotve.
Nekem ilyet még nem csinált, ezek szerint télleg csoda-darab az enyém:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12852) Tidor00 válasza Nyugdíjas (#12851) üzenetére


Tidor00
tag

nem csak a tied az én darabom is tökéletesXD a vizet is túléli :B (igaz fejel lefele volt)
lassan be kéne kötni az d5-öt(thx Nygdíjas) de nem visz rá a lélek...kisebbnek gondoltam :U

még gondolkodom rajta

(#12853) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#12847) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem is úgy jársz a legjobban, ha oldalra fekteted a radiátorokat, s így töltöd fel.

A profilokat gond nélkül be tudtad csövezni? Hány centis darabokat vágtál hozzá? Írd le légy szíves a technikáját...

#12845: De én igen! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12854) shteer válasza Tidor00 (#12852) üzenetére


shteer
titán

már a mérete is puszta erőt sugall :))

Nyugdíjas: az csodadarab bizony.. venti nélkül is menne, ahogyan az forog :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12855) Nyugdíjas válasza shteer (#12854) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet megpróbálom:D ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12856) Lucif-R válasza shteer (#12854) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Csak kicsit kell tekergetned a nyakad el tudod olvasni ami a ventire van írva :D kb... annyira gyors :))

(#12857) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Oldalra dontest megcsinaltam, ugy hogy csak az egyik oldallap volt fent, a tartaly, ill. a szivattyu. Igazabol akkor kezdtek a bubik leginkabb jonni, amikor a haz elejere allitottam, most ugy nez ki, hogy tobb bubi nem jon, de meg lehet bent vmi, mert a rendszerben hallatszik vmi hang, leginkabb arra hasonlit, mint amikor fem a femet karcolja.
Egyebkent lehet, hogy naiv kerdes, de a tartalyban nem kene latnom, hogy ha feleig toltom meg, amint a bejovo agrol befolyik a viz? :F

(#12858) Nyugdíjas válasza ^Sunrise^ (#12857) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha viz alatt van a beömlő. akkor nem feltétlenül. Vagy igazából nem értem a kérdést:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12859) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Nem tudom mennyire lehet ilyen dolgokat szerezni, de nem lenne rossz par blokknak a mereteit tudnom, hazi barkacsolas celjabol. Lehet/hol lehet ilyet talalni?

(#12860) shteer válasza sto1911 (#12859) üzenetére


shteer
titán

watercool mosfet
watercool chipset

..szerintem jónak tűnik

(#12861) sto1911 válasza shteer (#12860) üzenetére


sto1911
veterán

Ez gyors volt! Koszi!
Esetleg erre szakosodott oldal nincs veletlenul? Mert nezegettem meg az oldaon, amit linkeltel, es nem nagyon talaltam masat.

(#12862) kiborg


kiborg
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Eléggé off, dehát ezért off :)

Berakom ide is, mert a Milyen 19''-os tft topik eléggé csendes... :O

19es moncsit tervezek venni.
Netezés és játék a cél.
Valamiért nem szimpatikusak a wide monitorok :F

A samu 931BF és samu 932BF közt gondolkodok jelenleg vagy LG1953S-SF vagy a samu 940N esetleg :F VAGY egy ismeretlen: 19" NovitA 1905D DUAL TFT monitor (46 Br. hogy mitől dual azt tudja valaki ?)

Mennyire érdemes ráhajtani a DVI csatira ? Szemmel látható a különbség ?
Naszóval hirtelen ennyi.
Véleményeket 5leteket várok.

Üdv Kiborg

Azért ne kiabáljátok le a hajam...

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#12863) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

Vízhűtést tervezek a gépembe, lenne 1-2 kérdésem a szakikhoz :DDD Laing DDC szivattyút szeretnék. Mi a véleményetek róla? Mellé 6/4 csövet szeretnék. Kérdésem az lenne hogy árt a szivattyúnak a túl vékony cső? cpu blokk csatlakozónál is eléggé összeszűkül az átmérő. Ez okozhatja a szivattyú drasztikus élettartam csökkenését? Előre is köszönöm segítségetek. :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12864) Bulitt válasza kiborg (#12862) üzenetére


Bulitt
őstag

Kapásból ott kezdődik jogos nem ide. kettő csak DVI-set szabad venni, mivel igen jellentősen jobb a képminőség mint analog csatlakozon :)

(#12865) shteer válasza FuckeR19 (#12863) üzenetére


shteer
titán

nagyon jó kis szivattyú, de 8-as belsőnél kisebbel ne operálj :(

milyen cpu blokkod van? az nem olyan gond, ha rövid úton szűkül, mint ha a csőétmérő okozza a gyenge vízszállítást - és természetesen terheli a szivattyút is :K

..szerintem jónak tűnik

(#12866) FuckeR19 válasza shteer (#12865) üzenetére


FuckeR19
senior tag

A blokk házilag készült :) uhhhh akkor 10/8 kéne minimum? az problémás mert nem naon férek majd el :W :W még talán egy 6-os elférne :W :W kössz a gyors választ :R :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12867) shteer válasza FuckeR19 (#12866) üzenetére


shteer
titán

gondolni kell mindenre ;) akkor a lehető legnagyobbat tedd ami elfér, ha már adott a probléma

szerk: nálam és még sokaknál 10-es belső van - mostanában vannak hozzá csövek, csatik szerencsére. 8-assal kezdtem, azzal sem volt gond de ha számolsz egy felület keresztmetszetet az átmérőből, megláthatod magad is milyen különbségek vannak már miliméter vastagságból

van akinél 12-13-as belső is van, az már elvetemültség ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12868) Bulitt válasza shteer (#12867) üzenetére


Bulitt
őstag

na ki beszél :DDD

(#12869) ^Sunrise^ válasza Nyugdíjas (#12858) üzenetére


^Sunrise^
tag

Egesz delutan dontogettem, forgattam a hazat, most ott tartok, hogy tobb bubi nem akar kijonni, lehet benne kb 1.5 lityko viz, a fagyallot lehet kicsit elszamoltam es 1:8-nal tobb kerult bele.
Most szepen folyik mindket lyukon a viz, ha teletoltom a tartalyt, akkor is latszik a mozgas, mert eleg rendesen domborodik a vizszint. D5 5. allason van persze.
Minden blokkot felraktam, de a gep nelkul egyelore, otthagyom ejszakara igy, aztan reggel meglatom hogyan tovabb.
Egy kis levego lehet meg bent sztem, vagy csak nagyon visszhangosak a profilok. :D

(#12870) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#12853) üzenetére


^Sunrise^
tag

A profilokat felraktad ma? Ha nem, akkor hagyj kozejuk 2-3mm helyet, kulonben te is beszopod a csatikkal.
A csovezes alapvetoen nem volt gazos, csak a technikara kellett rajonni. Tolomerovel, vagy barmivel merd meg a ket profilra felrakott csonk kozt a tavolsagot es vagjal akkor csovet. Vedd le utana a csonkokat a profilrol es tedd fel a csovet kozejuk. Ha megvagy, akkor rakd vissza a kesz darabot a 2 profilra, ajanlom a 16-os villaskulcsot. :D Kicsit monoton melo lesz, de megoldhato.

(#12871) jenei92


jenei92
senior tag

CSá!Nem tudjátok hol lehet kapni réz átalakitó csonkot és 10/8-as csőcsonkot?
Házi radi készitéshez kéne,OBI,Bamumax iylenekbe vagy spéci boltokba? :R

(#12872) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

én a lakóhelyemen tudnék ilyet venni. egy sima barkácsáruház. h Te hol lax s a közelbe mivan azt Te tudod de szerintem bau meg prakti az jó lesz...

(#12873) jenei92


jenei92
senior tag

:R megyek megnézem,Pest kőzelébe lakok minden van(obi baumax)

(#12874) FuckeR19 válasza shteer (#12867) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Áramlásmérő témába is tudnál esetleg segíteni? :)) Gondoltam nem lenne rossz a rendszerbe 1 áramlásmérő sem.Nem különböző autók üzemanyag átfolyásmérőit szeretnéb beiktatni a rendszerbe. Valami kis "diszkrét" cuccról nincs leírásod? :R :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12875) H_Zozo válasza FuckeR19 (#12874) üzenetére


H_Zozo
tag

Válassz egyet!

___________________________________________________________________________

(#12876) f.bator válasza ^Sunrise^ (#12780) üzenetére


f.bator
tag

Bocsi Skacok, hogy utólag beleszólok a szent misébe, de miért jobb hűteni a deszt. víz, mint a csapvíz? ... Ja és idáig azt hittem, hogy a 12x12x60cm-es alu radiátorom nehézipari kivitel, de most, hogy a képeket megnéztem, a ^Sunrise^ Labs modellje még ütősebb...

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12877) B@bL3ve5 válasza f.bator (#12876) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

:D:D:D
hát ha korroziálódást akarsz töltsd meg azzal :)

(#12878) djtoomi válasza f.bator (#12876) üzenetére


djtoomi
addikt

Mert csapvíztől vízköves lessz a géped, és azt nem pucolod ki egy könnyen míg egy csap 5k, és veszl újat, vízhűtés többi mint 30-40k minimum.Illetve áramot sem vezeti desztvíz-annyira. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#12879) f.bator válasza djtoomi (#12878) üzenetére


f.bator
tag

... Abban a 2l vízben nincs annyi vízkő, ami látványosan kiválik... az én hűtőm 5 napja ketyereg, még nem kellett utántöltenem (nem egészen zárt rendszer)... nos, hangosan gondolkodom... ha teljesen zárt a hűtő, nincs vízkő kiválás, ha 60C alatt van minden felületi hőmérséklet, akkor meg pláne. Huh, és míg el nem felejtem: a deszt. víz (ionmentes víz) csak addig nem vezeti az áramot, amíg egy oldható fémmel nem találkozik, mert utána elveszti az ionmentes titulusát, és vezetővé válik.

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12880) f.bator válasza B@bL3ve5 (#12877) üzenetére


f.bator
tag

A deszt. víz agresszívabb, mint a csapvíz (a gyárban a kazántápvíz vezetékeket rozsdamentes acélból csinálják, bár ez azért is van, mert a víz szennyeződne a feloldott acél csőfallal).

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12881) Cyberbeni válasza f.bator (#12880) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de desztvíz a vízkö megelőzésére kell. vagy használhatsz calgont is. (bár nem mosógép :) )

(#12882) f.bator válasza Cyberbeni (#12881) üzenetére


f.bator
tag

Zárt rendszerben (pl. egy üveg ásványvíz, vagy inkább maradjunk egy üveg ősöreg bornál, hogy az időt is szemléltessük), nem találsz vízkövet. A vízvezetéken, mosógépen, miegymáson átfolyik néhányszáz m3, ami már látható bevonatot alkot.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12883) djtoomi válasza f.bator (#12882) üzenetére


djtoomi
addikt

Ásványvíz /= csapvíz
Bor /= csapvíz
;)

Tegyél egy üvegbe 2l csapvizet, tedd be a kocsiba,úgy hogy ne igyál belőle, nézd meg 2 hét múlva, üveg oldala vízköves lessz, de ha nem is, elkezdödik a vízkövesedés. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#12884) f.bator válasza djtoomi (#12883) üzenetére


f.bator
tag

... igaz, bár mindkét példára láttam már kivételt :DDD ... lehet, hogy mégis átállok deszt. vízre? Tavaly szétvagdaltam a fűtésünk CPVC csöveit, amit 4 éve használtam már, és volt rajta egy kis dzsuva. Kárt nem okoz, de csúnya. Vagy használjak PVC cső helyett valami átlátszatlant? :))

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12885) FuckeR19 válasza H_Zozo (#12875) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Házilag gondoltam aztis elkészíteni

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12886) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

a másik meg h a csapvízbe jobben elindul az élet :)

(#12887) Bulitt válasza B@bL3ve5 (#12886) üzenetére


Bulitt
őstag

ott is jelen vagy? :DDD sorry :B

(#12888) B@bL3ve5 válasza Bulitt (#12887) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

hol is? :)
nézd meg ki nyitotta az OFF topicot :DDD

(#12889) shteer válasza f.bator (#12884) üzenetére


shteer
titán

jaja, vmi ilyesmit :DDD [link]
[link]

de télleg desztvíz! vki nem véletlenül találta azt ki jól ;)

..szerintem jónak tűnik

(#12890) B@bL3ve5 válasza shteer (#12889) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

és feszít és feszííít :DDD :D <--mert megteheti :D

(#12891) Lucif-R válasza kiborg (#12862) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ha ennyirre tod hogy nem ide való akkor miért rakod ide... :((( ? ez olyan hogy tom hogy nem szabad megerőszakolni egy nőőőt de azé mégis... :DDD :( amugy ha kicsit olvasod a monitoros topicocat ott le van irva hogy miért nem érdemes... 1 mert d-sub már kihalóban van; 2 mert a d-sub nem olyan cép pl nagy moncsikon

f.bator: 1 vízkő, 2 élettáptalaj, 3mecsak!

Tegyél ki egy pohár vizet és várd meg amíg elpárolog... nesze... ott a vízkavics, de amúgy jobb félni mint megiedni szal inkább desztvíz mint csapos, no meg nem lesznek olyan nagy esélyel hivatlan látogatóid a vízben AlGáék pl... :)

(#12892) tsar


tsar
aktív tag

Nálunk olyan retkes a csapvíz, hogy meg sem iszom, nemhogy még a gépbe töltsem. :D

(#12893) H_Zozo válasza FuckeR19 (#12885) üzenetére


H_Zozo
tag

Az a baj, hogy ha építesz egy ilyet mondjuk egy fénykapuval, amit a forgó lapát állandóan megszakít, akkor még kell mellé tenned egy frekvencia sokszorozót, mert normál esetben nincs annyi impulzusod, hogy azt az alaplap érzékelje. Meg szerintem nem is érdemes vele annyit foglalkozni, hiszen sztem nem annyira drágák ezek.

___________________________________________________________________________

(#12894) f.bator válasza Lucif-R (#12891) üzenetére


f.bator
tag

A csapvizet nem tisztán gondoltam, hanem valami mérgezővel együtt, pl. fagyálló foly. Bár nekem egy haverstalker adta a szobai szökőkút szivattyúját hasznosításra, és meggondolandó, hogy alkalmas-e a glikolhoz... végül is nem nagy veszteség, ha bedöglik és én nem veszem észre, az alaplap úgy is kiüti magas hőmérsékletre a rendszert... és mivel most az Everest szerint max. 38C-on jár (3óra STALKER után) , alacsonyra vehetem a lekapcsolási limitet.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12895) f.bator válasza shteer (#12889) üzenetére


f.bator
tag

Megnéztem a képeket. Huhh, mit tud ez a masina, hogy még a RESET-gombnak is vízhűtése van? :R

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#12896) FuckeR19 válasza H_Zozo (#12893) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Én pont ilyesmire gondoltam :DDD csak nem találtam sehol elektronikáról kapcsolási rajzot :F esetleg nem tudnál segíteni benne? :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12897) P00By


P00By
nagyúr

OCZ DDR3-2000 Flex II Water-Cooling:

kép
bekötve

(#12898) Bulitt válasza FuckeR19 (#12896) üzenetére


Bulitt
őstag

jobban jársz ha veszel készen, mint ha te magad raknál össze egyet, nagyobb hely kell neki az alkatrészek méretkülömbségéből adodoan+ a nyákon lemaratot vezetékeket se tudod olyan kicsire össze zsufolni mint egy gép :)

(#12899) Lucif-R válasza FuckeR19 (#12896) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Boltival jobban jársz nemmelesleg sztem senkinek nincs itten házilag ilyen :U ... de fogadok googlin nem néztél szét kapcsolási rajz terén... :(((

első találat
második találat
harmadik találat
negyedik találat

...stb... :((

Mind fordulatszám mérő csás kialakításra... tessék keresni nézni... ha nem megy elektronikás topicban kérdezni és nem ide... :U

(#12900) Bulitt válasza Lucif-R (#12899) üzenetére


Bulitt
őstag

az első pofás :D de nem hiszem hogy az a 99-ig kalibrált kijelző elég lesz XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.