Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) bOtX válasza Bulitt (#12649) üzenetére


bOtX
aktív tag

levan kapcsolva

(#12652) Nyugdíjas válasza szacsee (#12634) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Aztak....a...át! Ez kézzel kipolirozott egy egész házat?:Y
Minden elismerésem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12653) szacsee válasza Nyugdíjas (#12652) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szorgalmas lehet, talán fel kellene keresnünk hátha önkéntes alapon polírozna nekünk is...nyárra lejön nyaralni a balcsira, közbe polír a parton..mi meg addig Sex on The Beach..mámint nem veled.. :D

(#12654) #72042496


#72042496
törölt tag

Na, megérkezett végre a11/8-as Tygon! Viszont ezzel is van hasfájásom. :D No nem a csővel, az nagyon pöpec, inkább csak szerelési tanácsot kérnék.

A Cora profilokat összekötő szakaszra menne a cső, a két-két, egymással szembe forduló derékszögű csatit egy-egy 2 centis darab köti össze. Csakhogy ez a 2 cm nem elég hosszú ahhoz, hogy teljesen rátoljam mindkét csatira, majd rögzítsem őket a rászorítóval.
Az egyik csatira rátekerem, a másiknál viszont a letekert rászorító már olyan távot tart, hogy nem csúszik rá teljesen a csatira a cső. Mit tegyek?

Használjak szilikonzsírt, hátha így jobban összeférnek az elemek? A cső külső-belső felén is lehet zsír? Ez nem okoz gondot? Vagy esetleg 2 centinél kicsit hosszabb darabokkal operájak, úgyis enged annyit (összenyomható annyira) a cső? Vagy mindkettőt egyszerre? :)

Ráadásul a csatik rászorítója nem kúpos, hanem derékszőgban érkezik, s jól meg is vágja a csövet... el nem nyírja, még az a szerencse. :)

[ Szerkesztve ]

(#12655) Nyugdíjas válasza szacsee (#12653) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viszont az a baj vele, hogy ötletet adott a barom... ;]
Ugyanis megint beköltöztetem a gépet egy házba(ezt lehet még megbánom,de mostmár mind1:D)...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12656) szacsee válasza Nyugdíjas (#12655) üzenetére


szacsee
nagyúr

Aluház, vagy mi lesz?
Én is agyalok másik házon, csakhát nem sok ház van ami 650mm magas.. ;]

(#12657) Nyugdíjas válasza szacsee (#12656) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem alu... Nemtom az acélt hogy lehet polirozni. Azér mondom, hogy csak ötlet...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12658) Reset Elek válasza Bulitt (#12644) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Csak nem mindegyiknek van értelme.

:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#12659) fuzik válasza Nyugdíjas (#12655) üzenetére


fuzik
aktív tag

A jelenlegi állványodat meg nekem adományozod, nehogy meggondold magad! ;]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#12660) Nyugdíjas válasza fuzik (#12659) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megfelelő ellenszolgáltatás fejében ofkorsz ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12661) shteer válasza yakuza.tora (#12601) üzenetére


shteer
titán

azaz enyiméé! :Y :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12662) Bulitt válasza Nyugdíjas (#12657) üzenetére


Bulitt
őstag

Privbe elmondom ha érdekel :D vagy msn

[ Szerkesztve ]

(#12663) Nyugdíjas válasza Bulitt (#12662) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem az a tippem, hogy kb. ugyanúgy:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12664) Bulitt válasza Nyugdíjas (#12663) üzenetére


Bulitt
őstag

jah, annyi külömbségel hogy kell fúrógép, egy furoba fogható pillangó csiszoló korong :) nem tom mi a pontos neve, de ilyen henger alakja van és sok csiszoló vászon lapkák vannak a tengelyre rögzitve, meg polir vagy chrom paszta, és polir korong

(#12665) lpc válasza Bulitt (#12664) üzenetére


lpc
tag

Meg jó sok szabadidő és türelem - főleg ha igazi acélt akarsz polírozni.

(#12666) Nyugdíjas válasza lpc (#12665) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ájjájj, lehet elvetem az ötletet:D Jó lesz annak a porfestés is:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12667) H_Zozo válasza Nyugdíjas (#12666) üzenetére


H_Zozo
tag

Feltalálták ám már a chrome spray-t is :)
Tükrösnek, tükrös lesz a felület, bár nem tom mennyire áll meg a horganyon.
A porfestés szerintem a tuti, örök élet plusz egy nap, meg ha fényes feketére csináltatod, akkor szuperul tükröződik majd benne minden. Főleg a vaku :D

___________________________________________________________________________

(#12668) Nyugdíjas válasza H_Zozo (#12667) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valószinüleg az utóbbi lesz...,de lehet az előbbit is kipróbálom, hátha megmarad rajta..

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12669) kem


kem
addikt

Sziasztok!
A konfigomhoz milyen radiátort ajánlanátok?
Az enyém sajnos kilyukadt szilveszterkor, és azóta nincs is vizem :O
A lényeg, hogy valahogy passzoljon a házamhoz, és végre össze tudjam szerelni a gépem.
Ne legyen feltünő, mert a "hozzáértő" családiak rögtön szófosást kapnak:D

Amit hűtenék:
VGA
Proci(Antarcticával)
Northbridge(Ordasi blokkal)
Pumpám van, tartály még nincs(eddig kólásüveg volt).

Köszi!

(#12670) Bulitt válasza lpc (#12665) üzenetére


Bulitt
őstag

én rozsdamentes acélt poliroztam, kb 1-2 óra kellet neki és tükrös lett. ha még 2 órát rászánok a pasztázások közti csiszolásnak jobb lett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#12671) Lucif-R válasza kem (#12669) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Sztem valami féle fajta tripla radi elég lenne neked. Rossz estben egy quad radi. Mennyit akrasz rá költeni? Talán egy Nexxxos Extreme Pro III jo lenne neked.

Apro/hűtés/vízhűtés/... alatt érdemes körbenézni hátha van valakinek eladó ( mielőtt megvennéd nyugodtan kérd ki a véleményünket is :)) )

[ Szerkesztve ]

(#12672) H_Zozo válasza Bulitt (#12670) üzenetére


H_Zozo
tag

Szerintem ház polírozásnak nem sok értelme van, mivel ha lecsiszolod róla a horganyt, akkor rozsdásodik, hacsak nem lakkozod le rögtön utána, bár szerintem a tükör felületen a lakk sem áll meg. Pedig úgy elég vagány lenne.

___________________________________________________________________________

(#12673) Nyugdíjas válasza H_Zozo (#12672) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen talán ez a legnyomósabb érv, én is ezen gondolkoztam legtöbbet:U
Meg kell nézni, hogy megáll-e rajta a chrom-spray...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12674) kem válasza Lucif-R (#12671) üzenetére


kem
addikt

Nem akarok rá sokat költeni.
Épp csak annyit, hogy minél halkabb legyen a gépem és ne forrjon se a procim, se a VGA-m. Atz előző radim elég vol. 20*12*3cm-es volt

Köszi!

(#12675) Lucif-R válasza kem (#12674) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Szimpla radi vót? 1venti helyes? Milyen tipus? Aprók közt láttam valahol 1ventis radit :U

(#12676) Nyugdíjas válasza Lucif-R (#12675) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kétlem, hogy gyári radi lett volna...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12677) Lucif-R válasza Nyugdíjas (#12676) üzenetére


Lucif-R
senior tag

igen ez a 20x12x3 as nem tipikusan gyári méret :U

(#12678) Bulitt válasza H_Zozo (#12672) üzenetére


Bulitt
őstag

nem egészen, ha jól tudom a polirozot felületen még ha tüköre is csiszolod, megtapad a festék mikor szemcsi mivel mikro barázdák maradnak a felületen. Annyira mikro hogy neked simának hat. Pl: ha a kezedel hozzá nyúlsz a zsír is megtapad rajta ami elméletben akkor nem tapadhatna rá, ha a festék se :F

Elméletben!

(#12679) Cyberbeni válasza Bulitt (#12678) üzenetére


Cyberbeni
addikt

hozzányúlás esetére kell otthonra denszesz, mert ha zsíros marad az nem jó (meg hővezető paszta leszedéséhez is ajánlatos).

(#12680) Nyugdíjas válasza Cyberbeni (#12679) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Visszaolvasnál,akkor jót nevetnél magadon:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12681) yakuza.tora válasza shteer (#12661) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nyugi! Nem nyúl hozzá senki! Csak azért említettem meg, mert sörrel akartak téged leitatni! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#12682) Bulitt válasza yakuza.tora (#12681) üzenetére


Bulitt
őstag

Ki? :(( :DDD

(#12683) kem válasza Lucif-R (#12675) üzenetére


kem
addikt

nem. Honda Civic belső fűtés radija:)
Nem nagyon leszek most csütörtökig, utána majd tudok képet linkelni.
Sima festetlen alu volt, és egy 12cm-es Silentblade volt ratja.

Az előző házamban ki volt fúrva neki a 2 csonk helye a hátlapon, ahol még egy 8centis venti fújt kifele 5V-on. Pont elfért a táp alatt.
8k körül ki lehetne hozni valamit? Nem akarok sokkal többet szánni rá.
benézek az aprókhoz.

Köszi!

(#12684) shteer válasza yakuza.tora (#12681) üzenetére


shteer
titán

azt is hagyom :))

Bulitt: ne aggódj, azok a fetek üzemi hőmérsékleten vannak, nem fog alóluk kiolvadni a nyák :)

..szerintem jónak tűnik

(#12685) Bulitt válasza shteer (#12684) üzenetére


Bulitt
őstag

attól független dobhatnál nekem valami komplet blokkot :D olyan pofásak és látványosak (L) Bár azt tudnám hogy melyik kész blokk megy rá, mert furatok vannak bőven ha láttad a képet amit linkeltem, valamelyik csak jó rá :F

(#12686) shteer válasza Bulitt (#12685) üzenetére


shteer
titán

ha csak úgy dobálnám a blokkokat :DDD de ha Nyugdíjasnak nem hiszel akkor én is leírom: nincs rá kapható full-cover blokk

..szerintem jónak tűnik

(#12687) Bulitt válasza shteer (#12686) üzenetére


Bulitt
őstag

én hiszek neki :DDD , gondoltam te dobsz nekem össze egyet :) mikor vigyem át a kártyát? :DDD :R

(#12688) kem válasza kem (#12683) üzenetére


kem
addikt

Ilyesmire mit mondtok?

Köszi!

(#12689) shteer válasza kem (#12688) üzenetére


shteer
titán

nem mondom, h rossz de az tény, h nem olyan hatékony mint egy párhuzamos csövezésű radi

Bulitt: akkor higgy neki :) meg nekem is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12690) Nyugdíjas válasza shteer (#12686) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem hisznek a hülyének:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12691) Bulitt válasza Nyugdíjas (#12690) üzenetére


Bulitt
őstag

ahogy a másiknak se :DDD

shteer: elhiszem, de sajnálom hogy pont erre nem csináltak :O Talán ha darabokból raknám rá? Hülyeség lenne ha vennék ilyen mini fet hűtőt és a chip blokk mellé felraknám azt is? :F

u.i.: Tudom! nem sok értelme lenne, de a látvány az igen!

[ Szerkesztve ]

(#12692) H_Zozo válasza Bulitt (#12691) üzenetére


H_Zozo
tag

Szerintem egyáltalán nem hülyeség, ha találsz olyat, ami lefedi a memóriákat, akkor már csak a felfogatást kell megoldani, mellesleg megemlítem ez lesz a nehezebb.

___________________________________________________________________________

(#12693) Sanya595


Sanya595
senior tag

Sziasztok.
Nekem is vizzes a gépem.
Kérdésem az lenne,hogy a vga-t is szeretném mostmár vizzel hüteni,de nem találok rá
blokkott.
A kari:ATI SAPPHIRE x1650pro 512Mb/DDR2 PCIe
Ha tudnátok segiteni,azt nagyon megköszöném,mert 5 perc komoly játék után már 102-n van.
Nem huzzott a kari,minden gyári állapotában van,3 hónapja vettem.

(#12694) shteer válasza Bulitt (#12691) üzenetére


shteer
titán

inkább vmiféle "hőterítő" lap és arra egy blokk :U

..szerintem jónak tűnik

(#12695) shteer válasza Sanya595 (#12693) üzenetére


shteer
titán

erre egy sima gpu-blokk elég, nem?

..szerintem jónak tűnik

(#12696) H_Zozo válasza Sanya595 (#12693) üzenetére


H_Zozo
tag

Tessék: Aquacomputer aquagratix für X1600 PCIe

Más nincs! Én is kerestem már xt-re. Jah és hozzáteszem hogy a hivatalos oldalon mindössze 30€

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#12697) H_Zozo válasza shteer (#12695) üzenetére


H_Zozo
tag

Az én xt-men hűtve van gyárilag a memória is.

___________________________________________________________________________

(#12698) Sanya595 válasza shteer (#12695) üzenetére


Sanya595
senior tag

Hát szerintem elég,mert a hütö másra nem takar rá,csak a gpu-ra.
Szeretném minnél gyorsabban megoldani a dolgot.

(#12699) Bulitt válasza shteer (#12694) üzenetére


Bulitt
őstag

lehet benne valami. Kikel agyalnom valamit rá minden képpen mert a ventilátortól meg akarok szabadulni :)

(#12700) H_Zozo válasza Sanya595 (#12698) üzenetére


H_Zozo
tag

szerintem egy alphacool nbx jó lehet rá, használtan 4-5-ért kapsz csatikkal. Lefogatóm az nekem is van hozzá egy pár darab, ha 43x43-as négyzet sarkain helyezkednek el a furatok azon is.

___________________________________________________________________________

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.