Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) r-chee


r-chee
őstag

Elkészültem a FET-blokkal, most este le is políroztam . Igaz lehetettt volna még szebb is a polír, de így is eleget mérgeztem magam pormaszk nélkül, és a Dremel-ről is elkopott a polírkorong :) . Képek >>

[FET_1]
[FET_2]
[DREMEL MultiPro].

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12702) P00By válasza r-chee (#12701) üzenetére


P00By
nagyúr

Jó lett

(#12703) H_Zozo válasza r-chee (#12701) üzenetére


H_Zozo
tag

Kár hogy alu.

___________________________________________________________________________

(#12704) Grim666


Grim666
tag

Srácok ezzel a zalman blokkal nem szokott gond lenni amikor csövezni akarod?Gondolok én itt a csatlakozók elhelyezésére meg az irányukra meg hasonlók?Tapasztalat?Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#12705) r-chee válasza H_Zozo (#12703) üzenetére


r-chee
őstag

Nem kár :) . Miven ingyé' van cégnél, és annyi van mint a sz@r, naná hogy nem a nehezebben beszerezhető, és drága vörösrézből csinálok blokkokat ;] . Szerintem aluval is rendben lesz bőven a hűtés. Én optimista vagyok ezügyben.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12706) P00By válasza r-chee (#12705) üzenetére


P00By
nagyúr

FET blokknak bőven jó szerintem :)

(#12707) H_Zozo válasza r-chee (#12705) üzenetére


H_Zozo
tag

Az egy dolog hogy ingyé van, persze, ha minden egyes alkatrészt aluból csinálsz a rendszerbe akkor nem szóltam.

___________________________________________________________________________

(#12708) r-chee válasza H_Zozo (#12707) üzenetére


r-chee
őstag

Jah, minden aluból lesz. Még a kerítés is :D :DD :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12709) H_Zozo válasza r-chee (#12708) üzenetére


H_Zozo
tag

kerítés=radiátor? :D

___________________________________________________________________________

(#12710) Nyugdíjas válasza r-chee (#12705) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jóleszaz;)
FET-blokknak tuti,meg minden aluból lesz ott, én úgy tudom;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12711) r-chee válasza H_Zozo (#12709) üzenetére


r-chee
őstag

Akár... :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12712) P00By


P00By
nagyúr

(#12713) P00By


P00By
nagyúr

Ezt ajánlom figyelmetekben, remélem nincsen benne nagy ökörség :D

(#12714) r-chee válasza P00By (#12712) üzenetére


r-chee
őstag

Én inkább sajnálom szegényt... :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12715) Nyugdíjas válasza P00By (#12712) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

have money for kokárda

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12716) P00By


P00By
nagyúr

Itt egy igényesebb kép az italautomatáról :D

Nyugdíjas: Há ja, látom rászoktál erre a dumára :D

[ Szerkesztve ]

(#12717) r-chee válasza P00By (#12716) üzenetére


r-chee
őstag

Ez már akkora, hogy egymagában is többen vannak :D .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12718) Nyugdíjas válasza P00By (#12716) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Már régebben is rá voltunk szokva. Tesóm dumája amugy, csak bevezettem itt onlájn is:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12719) P00By válasza Nyugdíjas (#12718) üzenetére


P00By
nagyúr

Tudom kinek a dumája, már irtad valahol(és én megjegyeztem O.o :P ), nekem tetszik ;] (igaz sajnos...)

(#12720) Soak válasza Nyugdíjas (#12715) üzenetére


Soak
veterán

Minnél többet mondod, annál jobban kezdem megérteni ,hogy ezt igy kell mondani

(#12721) Nyugdíjas válasza P00By (#12713) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most nézem mi ez. Elég korrektnek tűnik:D Read only mode on:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12722) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Bocsi! Rossz helyre ment! :R

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#12723) Nyugdíjas válasza P00By (#12713) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fuzion papa azért még mindig ott van a szeren:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12724) tsar válasza Sanya595 (#12693) üzenetére


tsar
aktív tag

Ha elég a gpu-ra, nekem van egy blokkom eladó.[link]

(#12725) Tidor00


Tidor00
tag

ha d5-öt ráteszem a vinyó boxra a vinyók vajon tolerálják a mágneseséget maguk körül :F
bár a mostani is azon van de az ehez képest :DDD

még gondolkodom rajta

(#12726) fuzik válasza Tidor00 (#12725) üzenetére


fuzik
aktív tag

Szerintem ez nem okozhat problémát :F .... Azért valami rezgéselnyelő cuccra tegyed!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#12727) Petyb00 válasza Tidor00 (#12725) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Tudtommal a mostani vinyók mágnesesen le vannak árnyékolva, mondjuk ez nem azt jelenti, hogy a patkó mágnesedet rajta tárold :D
Szerintem nem probléma.

(#12728) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy télleg megvalósitható,hogy monduk egy autó radiját rakjuk a vizhűtésbe és ha igen az ugyanolyan jólesz?

Amatör kérdés miatt bocsi de most szeretnék majd egyet és hát mindenmrenyitott vagyok végső soron.

[ Szerkesztve ]

(#12729) Lucif-R válasza sNiP3rFun (#12728) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Persze hogy meg lehet oldani... megfelelő cső szűkítőkkel szinte akármit rá lehet kötni.

Amire érdemes odafigyelni:

- ne legyen jukas a radi ( és itt nem a be/ki ömlő csőre gondolok )
- ne legyen túúúl sűrűn lamellázot mert az életben nem fogod átventizni, és passzívnak sem jó a túl sűrű radi
- ne legyen totál vízköves mert az tönkre vághatja a szivatyút és eltömítheti az egyébb alkatrészeket

Más igy hirtelenben nem nagyon gyut esz'mbe. :))

Mennyiért és milyen radid lesz? :DDD kpé? :U

(#12730) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Hát a helyzet az, most kezdtem tegnap olvasgatni a forumot még nem tudom...
De ha lesznek fejleményeim akkor azt idemegfogom irni...

És ha megvan a radi ami nem vizköves általad leirt szempontoknak megfelel akkor KB hány venti kéne rá?
Szerinted melyik lenne a megfelelő RADI?

Tanulmányozom az itteni irományokat elöbbutobbmár tájékozott leszek.

[ Szerkesztve ]

(#12731) Nyugdíjas válasza sNiP3rFun (#12730) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát, hogy hány venti kell rá, azt nyilván a mérete határozza meg, ugyi , hogy mennyi fér el rajta. Ha meg jó nagy akkor lehet elmegy passzivban is;)

Szerintem a vizkövesedésre kell a legjobban figyelni, a többi egyéni dolog, ki mennyire érzékeny az esztétikumra, illetve egyáltalán mennyire "használt" radit fog kifogni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12732) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Értem. ha elégnagy radit választok akkornem ekkl venti rá? Vagy passzivban megy akkora nem akkora ateljesítménye?

(#12733) Nyugdíjas válasza sNiP3rFun (#12732) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De. KI tudsz hozni akár ugyanakkora teljesitményt,de akkor bazinagy radi kell;)
Ilyesmik:
1
2
3
4

Gyári megoldás...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12734) easy...rider


easy...rider
őstag

!!!!!D-TEK FuZion 11000Ft!!!!!

Bocsi ezért a szövegért itt fentebb, csak szerettem volna felhívni a figyelmet :B

Arra gondoltam h rendelek az USA-ból D-TEK FuZion blokkot, mivel ott 9600Ft-ért láttam.
Csak mivel egyet venni nem igazán érné meg a drága postázás miatt, ezért gondoltam keresek pár embert akit érdekelne a dolog, és így a postaköltséget elosztanánk.

Semmi trükk nincs a dologban, csak annyi hogy így sokkal olcsóbb lenne mint itthon venni. Azért írtam 11000Ft-ot, mert 9600 + PK + vám(talán), nem tudom mennyire jönne ki, meg hát függ attól is hogy hány fele oszlik a posstaköltség.

Írj PM-et ha érdekel a dolog.

(és bocsi ha ezzel megzavartam a fórum szakmai színvonalát :) )

[ Szerkesztve ]

(#12735) Nyugdíjas válasza easy...rider (#12734) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sacc 10-14 társra legalább szükséged lesz ehhez a művelethez;)

Miért nem veszed meg itthon kicsit többért, és nincsen vele macera:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12736) fuzik válasza easy...rider (#12734) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni de az ÁFÁ -t elfelejtetted..... :(

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#12737) easy...rider válasza Nyugdíjas (#12735) üzenetére


easy...rider
őstag

az a kicsit több az 8000Ft ha jól tudom
vagy ha van egy hej ahol 13ért van, akkor mond meg PLS :O :O :O
:):):):)

(#12738) easy...rider válasza fuzik (#12736) üzenetére


easy...rider
őstag

ha kint kifizetem rá az áfát akkor itthon sztem nem kell megint
vagy ha igen akkor meg kint nem fogják rátenni a helyi "áfát" (vagy nemtom ott mi a neve)

(#12739) P00By válasza easy...rider (#12734) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon nem éri meg, ha tisztességes úton hozod be... :(

(#12740) fuzik válasza easy...rider (#12738) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ha az eu -ból rendelsz, akkor magánszemélyként a vásárlás helyén fogod fizetni a forgalmi adót. Ha az eu -n kívül vásárolsz, akkor senkit nem érdekel, hogy mit és hol fizettél. Az EU területére csak az ÁFA és a VÁM megfizetése mellett hozhatod be.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#12741) nyunyu


nyunyu
félisten

Ehh, bementem a kedvenc XII. keruleti vizvezetekszerelo boltomba, hogy kene olyan csoszukito, aminek hosszabb a menete+van kivul O gyuru, erre korberohogtek, hogy meeeeeg mindig nem kesz a vizhutesem? :O

De legalabb elmagyaraztak, hogy en voltam a bena, amikor a korabban naluk vett bronz szukitot probaltam tomiteni, mert 3 korbetekeresnyi a vekony teflonszalagbol az edeskeves, legalabb 5-6 tekeres kene...
Ja, csak akkor meg jobban elnyirja az Asetek pumpa muanyag menetet. :W

Vagy hasznaljak gazszerelos teflonszalagot, az vastagabb, jobban tomit.

Felvazoltam nekik a B tervet, miszerint korbenyomom sziloplaszttal a menetet, aztan ugy tekerem a helyere, es kivarom, mire 1 nap alatt megkot, erre viszont hevesen bologattak, hogy az ugy biztos jo lesz.

Csak utana max kivesni lehet a szukitot a szivattyu muanyag hazabol, mert kitekerni azt tuti nem...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12742) easy...rider válasza fuzik (#12740) üzenetére


easy...rider
őstag

estére kiderítem. megkérdek egy "szakit" (vám és pénzügyőr haverom faterja)

(#12743) P00By válasza easy...rider (#12742) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor meg miről beszélünk, ha van ismerős... :D

(#12744) easy...rider válasza fuzik (#12740) üzenetére


easy...rider
őstag

Beszéltem ismerőssel, és ha már kint kifizettem a helyi adót, akkor itthon nem kell semmit sem fizetnem!
Szóval a vételárra csak a postaköltség jön még rá :P
Ha kint nem fizetnék rá áfát, csak akkor kéne itthon fizetnem adót.

:K Szóval lehet jelentkezni!! :K

[ Szerkesztve ]

(#12745) easy...rider válasza P00By (#12743) üzenetére


easy...rider
őstag

Az egyik barátom faterja, és nem akartam most ezzel zavarni, de haverra ráírtam MSNen és elmondtam mi a szitu, ő meg csak felhívta faterját :D

(#12746) Aygor


Aygor
tag

Hali!

Erre nem tudtok valami komplett blokkot ami a feteket is hűti ?

Inno3D Geforce 8800GT 512 MB

Thx privátban is légyszi!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#12747) nyunyu válasza easy...rider (#12744) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha kint nem fizetnék rá áfát, csak akkor kéne itthon fizetnem adót.

By default USAban nincs AFA, csak akkor szamol fel a bolt par szazalekot, ha ugyanabban az allamban laksz, mint a bolt.
(Tehat FL lakos NY-ben NEM fizet!)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12748) Nyugdíjas válasza easy...rider (#12745) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

2 észrevételem van:
1. szerinted te találtad fel a spanyolviaszt, és ha ez oly' marhára megérné, másnak még nem jutott volna eszébe?
2. gondolom, ha adódik valami gond, akkor a garanciát is ilyen lelkesen fogod intézni.


Valamit forgalomba hozni picit több felelősség, mint csak bekaszirozni érte a lét.


ÁFA kérdés: Volt már szerencsém ezt-azt importálni USA-ból. Nemhogy a terméket,de még a kint igénybe vett szolgáltatást(értsd: szállitás) is megadóztatja Ferencünk.
És no offense, csak segiteni szeretnénk, hidd el

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12749) easy...rider válasza Nyugdíjas (#12748) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha az uccsó mondatod nem tett volna offenssenek vettem volna
Gondolom h másnak is jutott már eszébe csak hát már most látszik nem egyszerű a megvalósítás.
Nemtom h mi tudhat benne elromlani. Csak akkor lesz baja ha valaki elb@ssza akkor meg úgysincs gar.

Este akkor megkérdezem még1* de sztem se kell itthon áfát fizetni.
régebben ha külföldön vásároltunk EU előtt és EU után se kellett fizetni ha külföldön már kifizetted. itthon sem kell akkor ha külföldre viszed, majd ott kell. én így tudom

Postaköltséget sajna nemtudok fixet, ahogy néztem itt 50$ lehet. Ha jól kerestem rá.

[ Szerkesztve ]

(#12750) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Köszi a linkeket a hűtökről, ehhez amugy nagy szakértelem kell egy ilyetösszerakni mármint egy vízhűtésrendszert mert nemtudom elképzelni,hogymegy vagy amikor ablokkokat rárakommondjuk a CPU-ra arrakell egy speciális foglalalt?

Gondolom ehhez nincs részletes szerelési utmutató

easy...rider: Nem tudom,hogy annyira megéri-e,ha 18000 Itthon, és kint meg csak 10000 az téállegjódeha apostaköltség, 50$ átszámitva min 10000FT, ergojobban jársz haitthon veszed, + ha gond van vele visszaküldeni USA-ba STB... Sztem fontold meg... :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.